Weerbericht MEDEDEELINGEN VAN HET KONINKI. NED MET. INSTITUUT. (Opgerua&kt voorin. 10.50 uur). De Blldt, 4Juli 1910. Hoogste barometerstand 771.4 ïn.M. 4e llorta (Azoren); laagste 752.2 m.M. te Haparanda (Oostkust van Zweden). Verwachting tot den avond van 6 Juli Wind zwakke tot matigen Noord- Westelijken wind. Gesteldheid van de lucht i zwaar bewolkt, weinig of geen regen. Temperatuurgeringe verande ring. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. Barometerstand hedenmiddag te 2 uur 760 m.M. Vooruitgang. Vorige stand te 2 uur 755 m.M. OPGAVE VANi JOH. M. SCHMIDT - Opticien BB ZIJLSTRAAT HAARLEM. ïhermometerstand te Haarlem. Zondag 3 Juli Hoogste gisteren F. 91» Laagste heden nacht F. 60° Hedenmiddag 19 uur F. 60 Maandag l Juli Hoogste gisteren .F. 69» Laagste heden naoht. F. 51» Hedenmiddag 12 uur F. 62* HOOQ. an LAAQ WATER ST AN DEN 2 Juli. Hoog water. IJmuiden na. 1 u. II m.; am. lu. 44m Katwijk vm. 19 u. 47m.;nm. lu. 19m Petten vm. lu. 3Sm.;nm. 2u. 6m Laag water. ilJmuIden nm. Vu. 19m.;vm. 6u. 44m Katwijk nm. 8u. 62m.;vm. 9u.94m Petten nm. 10 u. 43 m.; vm. llu. 14 m liet aansteken der lantarens van rijwielen, auto's en andera voertui gen moet te 8 u. 54 m. geschieden. rapport eon afwijkende meening neer gelegd. Ilij zag de feiten in een ander licht en kwam tot een mildere beoor deel ing, men moot zich volgens dllt commissielid stellen op 't standpunt van een zakenhomdelaar. Ook wijst deze minderheid in do commissie op de verdiensten, die de heer Ressiug voor do gemeente gehad heeft. Iutusschon komt ook doze minder heid der commissie tot de conclusie, dat de heer Rcssing niet gehandhaafd kan worden, maar in de motiveering .wijkt de meeuing met die der meer derheid af. Omtrent den hoofdboekhouder wordt nog geschreven: Wanneer aan de commissie geble ken ware, dat deze zeer afkeurens waardige daad (een valsche booking) geheel afzonderlijk stond, zuiver kon .worden gezien als de enkele misslag tan een jong ambtenaar onder de sterke pressie van zijn directeur, dan '»ou zij wellicht niet tot baar stelLige conclussie zijn gekomen. De houding j echter, die de hoofdboekhouder bij 't onderzoek der commissie heeft aange nomen, heeft haar de overtuiging ge schonken, dat hij een onbetrouwbaar ambtenaar is. Eten der commissieleden meent even .wel, dat voor ontslag van dezen amb tenaar geen voldoende termen zijn. Dit lid kon zich ook niet vereend- ge a met liet oordeel der meerderheid os-er den heer Griyel en vindt ook dit te scherp. Omtrent T ONTSLAG AAN Dr. DE GELDER wordt o.a. geschreven: ,,Op grond van dit onderzoek is de Commissie van oordeel, dot de ver storing dei' samenss orking tusschen directeur en onder-directeur der G. E. AV., die in het ontslag-besluit als feit wordt gesteld, niet is veroorzaakt (door het optreden van den onderdi recteur, doch daarentegen recht streeks voortsproot en voortspruiten moest uit het optreden van den dlirec- leur tegen dien ondierdiirecteur op 8 JanuaTi 1910 on in de volgende weken tot 22 Fehr, d. a v." B. en W. hebben, zoo wordt verder Ibetoogd, geen onderzoek ingesteld, (anders waren zeker onverwachte fel- ften aan liet Licht gekomen, en zou de (beslissing vermoedelijk anders ge- iweeöt zijn. De commissie vindt evenwel geen aanleiding oen voorstel te doen om !het ontslag ongedaan te maken. De commissie riot met leedwezen de ook naar haar meening groote tech- iöi.-sc.lie bekwaamheid van dan heer Do Gelder voor het bedrijf der G. E. W. verloren gaan, maar het onderzoek beeft bij haar versterkt en uitgebreid (de meening, die reeds door de memo- He zelf van den lieer De Gelder was jnewokt: deze Ingenieur is aan den in- jvlood van do verwerpelijke bedrijfs leiding, dlo het stelsel van den he«r Róssing was, niet ontkomen. Zijn me morie bracht in dat opzicht als zelf beschuldiging reeds enkele feitou. De ze feiten zijn niet de eonige. Het on derzoek steit ook in een ongunstig licht zijn houding bij de pogingen om de staringen der instrumenten van 't Physiscb Laboratorium weg te nemen en die na de bekende storing door den .sneeuwval op 25 Januari 1906. Ongetwijfeld is ook de heer De Gel der slachtoffer geworden van de ver keerde opvattingen van den directeur; als jong man zonder ervaring iu het bedrijf gekomen en daarin Lil den loop der tijdon successen waarnemende, die de directeur met zijn stelsel be reikte, heeft zich bij hem de gedach- to gevestigd, dat de methode van den directeur de juiste was. De Commissie is van meening, dat aan het eervol ontslag, aan den heer Do Gelder gegeven, niet de beteokonls mag warden gehecht, dat hij op een andere plaats niet geschikt zou war den geacht voor de vervulling der be trekking, door hem bij de Gemeente bekleed. Ten slotte maakt de commissie in haar zeer uitvoerig rapport velschil lende opmerkingen over het inrichten van het bedrijf. KATHOLIEKE ARTSEN. Namens de bisschoppen van Neder land Is aan dir. Hoffman, te Gouda, naar aanleiding van diens vraag over hot lidmaatschap van katholieke art sen van neutrale geneeskundige vak verenigingen, officieel bericht gezon den, dat de circulaire deer bisschoppen over de neutrale vakvoreenigingen ook voor de genoesheeren geldt. Diensvolgens zal de heer Hoffman zich niet aanmelden voor het lidmaat schap der Maatschappij voor Genees kunde, zoo meldt 't Hbld. SCHADELIJK SNOEPGOED. Een bewoner van de Jacob Cats- strant te 's-Gravenhage deed bij de politie aangifte, dat zijn kind ernstig ongesteld was geworden na het ge bruik van snoepgoed. De gemeentelij ke keuringsdienst, hiervan in kennis gesteld, liet eenige monsters nemen uit den voorraad van den winkel, waar het snoepgoed was gekocht, ten einde te onderzoeken, of de oorzaak van de ongesteldheid Inderdaad te vinden is in de minder goede eigen schappen van het gekochte. Met dit onderzoek zijn uit den aard der zaak enkele dagen gemoeid, zoo dat eerst dan iets over het resultaat er van kan worden gemeld. Sport en Wedstrijden SCHERMEN. Op hel. terras van het Palace-hötel te Scheveningen zijn 1, 2 en 3 Juli In ternationale schermwedstrijden ge houden, georganiseerd door den Ned. Amateurs-Schermbond. De uitslag der kampen op den de gen was le prijs Stuyk (België), 2e De Mon- tigny (België), 3e Hubert van Blijen- lurgh (Nederland), 4e De Beaufort (Noorwegen), 5e Bergsland (Noorwe gen), 6e A. E. W. de Jong (Neder land), De landenwedstrijd op den degen werd gewonnen door Holland. De ze gevierende ploeg betond uit do hee- ieii Nardus (daartoe speciaal uit Pa rijs overgekomen). Doorman, De Jong en Hubert van Bleijenburg. Bel gië verwierf den tweeden prijs. De landenwedstrijd op de sabel werd eveneens door Holland gewonnen. De ploeg bestond uit de heerenDoor man, De Jong, v. d. Grinten en Sca- longe. België verwierf hier ook den tweeden prijs. Onze landgenooten wonnen aldus o. m. de zilveren medailles, uitgeloofd door II. M. de Koningin en Z. K. H, Prins Hendrik. CRICKET. Voor de eerste klasse won het Schle- damsche „Hermes" gisteren van „Vol harding", dat op eigen grond door do Schiedammers met 31 runs geklopt we ixl. In do eerste innings was slechts weinig verschil. Volharding beant woordde do 95 van „Hermes met 94, maar in de tweede kon „Volharding" het slechts tot 48 brengen, nadat „Her mes" 78 had gemaakt. V. V. V. speel de met 9 spelers tegen A. C. C. en het gevolg was een inningsnederlaag. A. C. C. maakte 115, tegen V. V. V. 23 en 63. V. O. C. won in de tweede klasse te Leiden tegen Ajax met 16 runs. De ze nederlaag was zeker voor een deel aan de onvolledigheid der Leidenaars te wijten. OlympiaHilversum werd een mooie zege voor laatstgenoemde vereeniging. Hilversum wou met 63 OM DEN TELEGRAAFBEKER. De voor-wedstrijden om dezen beker hadden een normaal verloop. „Rood en Wit" won hier ter stede tegen „Haarlem" met 154 tegen 115 runs. De afwezigheid van Posthuma was voor do Haarlemmers een ware han dicap. Victoria verloor tegen de 's-Gr. C. C. Victoria wist slechts 34 en 78 tegen de 156 van Den Haag te maken, en verloor dus met innings. VLIEGEN. Op de Soesterheide, nabij de sta tions Soesterberg en Huis ter Heide, zal einde dezer maand een aanvang worden gemaakt met het nemen van vliegproeven. Het ligt in de bedoeling van de firma Verwey en Lugard to 's-Gravenhage, die dit terrein van de gemeente Soest gehuurd heeft, aldaar vliegdemonslraties en vliegproeven le houden. Leger en Vloot H. G. JANSEN. In 'den hoogen ouderdom van 94 jaren overleed te 's-Gravenhage de hoor H. G. Jansen, oud-hoofdinge nieur der Kon. Ned. Marine. Met don ontslapens is oen dor sprekendste per soonlijkheden der oude mairinegarde heengegaan. Een, die den overgang van zeil- op stoomvloot en van den houten op den ijzeren bouw niet slechts meemaakte, maar daarop me de een persoonlijk stempel drukte. Rechtszaken EEN DIERENBEUL. Do rechtbank te Groningen veroor deelde den landbouwer Roelf S., te Onderdcndam, beschuldigd zijn paard te hebben gewurgd, teneinde de ver zekeringspremie machtig te worden, tot 4 maanden gevangenisstraf. Do oisch was 0 maanden. Letteren en Kunst HULDE AAN DEN DICHTER P. A. DE GENESTET. To Delft heeft in een eenvoudige plechtigheid, in het kerkgebouw der Remonstrantscho gemeente, de ont hulling plaats gehad van een blijvend gedenktceken aan do nagedachtenis van den dichter P. A. de Genestet. In den gevel van het huis dat door gang geeft naar het kerkgebouw, dus aan den openbaren weg, is het monu ment plaats verleend. Prof. A. W. M. Odé ontwierp het model, waarvan het bronzen mcuaiilonportret gegoten is, dat, gevat in een cartouche an zand steen, het omschrift vermeldtP. A. do Genestet, 18291861. In het kerkgebouw waren tal van genoodigden, waaronder een aantal nabestaanden ypn den dichter en B. en W. van Delft bijeen, toon da. G. Buisman, eins. predikant bij do Rem. gem. te Delft, zijn rede aanving ter schetsing van De Genestet al9 dichter on als prediker in de juren waarin hij arbeidde. Kerk en Schooi ACADEMISCHE EXAMENS. Amsterdam. Bevorderd tot doctor In de geneeskunde op proefschrift „Over het nucleïnen-gehalte van men- sohelijk voedsel en vooral van Indi sche versnaperingen", de heer G. J. Jebbink, geboren te Warnsveld op proefschrift„Johan van Bcverwyck, in leven en werken geschetst", de heer E. D. Baumann, geboren te Dor drecht. Met goed gevolg afgelegd het 1ste natuurkundig examen door de heeren M. Spier, A. B. F. Pond man, J. P. J. v. d. Avort, R. H. Arntzenius en me juffrouw E. Bruininghet tweede natuurkundig examen door den heer H. Strijbosch. Leiden. Bevorderd tot doctor in de Staatswetenschap op Stellingen de heer mr. J. S. Barbas, eerste luitenant der infanterie, geboren te Bemmel. Leiden. Geslaagd voor liet voorbe reidend examen Ind. adm. dienst de heeren N. Beets en E. H. Brands. Utrecht Bevorderd lot doctor in de rechtswetenschap op Stellingen de heer A. W. Sloet, geboren to 's-Gra- venhage. NED. HERV. KERK. Beroepen te Nueuen c. a. (toezeg ging) de heer B. de Ligt, cand. Bedankt voor hot beroep to Zegveld ds. P. van Toorn, te Sprang. GER. KERKEN. Beroepen te Epo ds. G. do Jager, te Bruinissete Moordrecht de heer C. J. de Kruyter, candidaat te Mid delburg. Bedankt voor het beroep te Gelder- malsen ds. S. Kampen te Haastrecht GEREFORMEERDE KERKEN. Bedankt voor het beroep te Breda ds; J. Gispen te Barncveld. Aangenomen het beroep te Ruhrort de heer C. J. Wielenga, oand., voor het beroep te Marken heeft be dankt Gemengd Nieuws ZIJN VIJF KINDEREN GEWORGD. In de Fransclie gemeente Pagny aan da Maas, heeft zich een allertreu rigst drama afgespeeld. Een huisva der, Boivin gaheeten, die door zijn vrouw In den steek gelaten was, he?ft zijn vijf kinderen geworgd en zich zelf opgehangen. Boivin was twee-en- veertig jaar oud, zijn oudste dochter tje dertien Jaar, de andere kinderen waren negen, zeven, vier en drie jaar oud. Het gezin der Boivins leefde eerst heel gelukkig. Eeriige dagen go- leden was plotseling de vrouw ver dwenen. Ze bleek er van door te zijn met den kostganger. Boivin was als gebroken onder de ontrouw zijner vrouw; hij bleef alleen met de vijf kinderen. Het meisje van dertien jaar- deed zoo *n beetje de huishouding, maair natuurlijk ging het ellendig L het gezin, temeer daar Boivin, die aan de post was, weinig thuis kon we zen. Donderdag bleef het huis van Boivin gesloten; de burgemeester van Pagny liet de huisdeur openen en toen vond men beneden in hun bedjes de kinderen, geworgd; boven, op zol der, hing het lichaam van Boivin, bungelend aan een touw, dat rond een der balken van het dak geslagen EEN MISLUKTE TREINROOF IN FRANKRIJK. Op de spoorlijn van Parijs naar Vinconnes heeft een moordaanslag plants gegrepen, die in vele opzichten herinnert aan den moord op mevrouw Gouïn. Een reizigster der eerste klasse, me vrouw Sugg, werd gedurende de reis overvallen door een individu, dat haar trachtte dood te slaan en te rooven. Slechts aan haar eigen koel bloedigheid en lichaamskracht dank te de dame haar leven on de aan rander boette met z'n leven voor zijn misdrijf, onder de volgende omstan digheden. Toen de trein de tunnel van Salnt- Mandi binnenreed, klonk eonsk het noodsignaal. De machinist zette zijn remmen aan, do trein stopte en verscheidene beambten liepen do wag gons langs, tot zij aan het openstaan de portier van een coupé eerste-klas se kwamen. Op den vloer \au dien coupé lag 't lichaam ooner dame, buiten kennis, maar nog ademhalende. De trem stoomde weer voider on in 't volgend station word de dame naar het zie kenhuis gohracht. Bijgekomen, ver haalde zij, dat in het station van Nó- gent een net gekleed hoer in den cou pé steeg, waar, behalve zij, niemand zat. In de tunnel van Saint-Mandé wierp zich deze reiziger onverhoeds op mevrouw Sugg en trachtte haar te verworgen, terwijl hij haar ruw de lcostbaio oorbellen afrukte, zoodat de oorlellen scheurden, en haar met ecu zwaar voorwerp op hot hoofd sloeg. Er ontstond een korte, maar hef tige worsteling. Met een laatste krachtsinspanning kon do aangeval lene zich bevrijden en aan de nood rem trekken. Zij zag nog, hoe haar aanrander naar 't portier vloog, en verfoor toen het bewustzijn. Na dit verhaal te hebben verno men, gingen beambten onmiddellijk de lijn afzoeken. Aan den uitgang dér tunnel van SL Mandé vond men 't af schuwelijk verminkte lijk van den roover. In zijn gebalde vuist hield hij neg de beide kostbare oorhangers ge klemd. Uit de op hen» bovenden papieren, bleek de man Bollieux te heeten en dentist te Saint-Mandé te zijn. EEN STANDBEELD VAN RHODES. Te Kaapstad is bij openbare in schrijving geld bijeengebracht voor een standbeeld van Cecil Rhodes. Dit gedenkteeken is dezer dagen onthuld door baron De Villiers, den opper rechter der Unie, die in zijn toespraak in herinnering bracht, dat Rhodes de vereeniging van Zuid-Afrika voorzag en daarnaar streefde. Hij wees op de verdiensten vun Rhodes voor Zuid- Afrika en verklaarde, dat de Holland- scho Afrikaanders dio zoo hoog schat ten, dat zij ook zich galrongen voelen de nagedachtenis van Rhodes te eeren, al kunnen zij niet al zijn daden goed keuren. ELEVATORS TE ANTWERPEN. Het gerucht loopt, dat de maat schappij der elevators twee zelfwer kende graauzuigers naar Antwerpen zal sturen en dit wel in den loop der eerstvolgende dagen. Het doel der maatschappij zou zijn een proces uit te lokken, indien de stad mocht ge volg geven aan haar voornemen, om deze toestellen uit do haven te weren. Zij wil door het gerecht laten uitma ken of de stad het recht heeft zulks te doen. Van een anderen kant neemt de gisting onder <lo dokwerkers toe. Er wordt gesproken van een ultimatum aan de stad, om de quaestie uit de voeten te maken, eor we 14 dagen ver der zijn. Deze oisch zou gesterkt wor den door een algemeene werkstaking van 24 uren In het geheele havenbe drijf. ZONDERLINGE SCHIPBREU KELINGEN. De plezierboot Grecian, uit Philadel phia, met een groot aantal passa giers aan boord met bestemming naar Boston, geraakte 's avonds in brand. Na hot vuur eerst met alle middelen bestreden te hebben, werd, daar het onmogelijk bleek, den brand te blus- schen, terug naair New-York met vol le kracht koers gezet. Het schip brandde flink aan den voorsteven en groote massa's water, die over het vuur gepompt werden, richtten niets tot blussching uit De passagiers werden gewekt en met het gevaar, dat zij liepen, in kennis ge steld. De moedigsten onder hen stel den voor een dansje te maken, om den goeden moed e»r In te houden en de aandacht van het gevaar af te lei den. Het dansen werkte aanstekelijk en den geheelen nacht door werd druk op het achterdek gedanst. Vroeg in den morgen werden de passagiers door andere schepen over genomen en behouden aan land ge bracht. De kapitein en de bemanning bleven aan boord. Men vreest ech ter, dat de „Grecian" verloren zal zijn. GOUDVELDEN. Het nader onderzoek naar de nieuw ontdekte goudvelden in Britsch-Co- lumbiu heeft de eerste berichten om trent den rijkdom dezer velden ten volle bevestigd. Er wordt van „een berg van goud" gesproken. Ongeveer veertien dagen geleden, toen te Stewart, een mijndorp van 5000 inwoners, de eerste geruchten van de ontdekking rond gingen, be gon reeds een kleine uittocht naar de goudstreek. Toen de geruchten vaste- ren vorm kregen, volgden er meer, en thans is geheel Stewart ontvolkt Bo vendien zijn uit den omtrek vele gouddorstigen naar Bitter Creek, waar do velden gelegen zijn, heenge- sneld en kgpien thans van heinde en ver, zelfs uit de Voreenigde Staten, gegadigden opzetten. Landbouwers hebben hun hoeven verlaten, winke liers de zaken gesloten, kantoorkruk ken staan bij honderdtallen leeg, en om het beloofde land is een tenten dorp verrezen. Daar wachten zij, in koortsige spanning, wie zoo gelukkig zullen zijn, zich een brok van den gouden berg toebedeeld to zien, en in- tusschen maken zij de bandelaars in levensmiddelen rijk. Naar Bitter Creek, dat voor eenige weken nog een verlaten oord was, worden uit Port Simpson aan den Grooten Oceaan scheepsladingen le vensmiddelen aangevoerd. Door het Portland-kanaal worden ze tot dicht bij Stewart gebracht, vandaar wor den ze twintig mijlen het land in ge reden, naar het gouddelversdorp. En hoe hoog de prijs ook gesteld wordt, ze worden grif van de hond gezet, want al wachtende op het geluk, rnoet men toch eten en drinken. WATERSNOOD-ELLENDE. Comlesse, de president der Zwitser- scho republiek, heeft een oproeping gedaan aan Zwitsers en vreemdelin gen om geld bijeen le brengen voor de slachtoffers van den watersnood in Zwitserland- Uit vele plaatsen komen nog berichten van sneeuwval, zware regens en overslroomiug. Te Genévc is de toestand verbeterd. DOODELIJK LUCHTVAART- ONGELUK! Do Raims-weok, die Zondag een aanvang nam, is zeer ongelukkig be gonnen. Den eersten dag had oen doo- delijk ongeluk plaats. Tot de deelnemers behoorde Char les Wachter, die met de Antoinette VII was ingeschreven. Wachter nam dool aan den afstandswedstrijd, aan vankelijk met zeer veel succes. Met zijn monopluan had. hij reeds onge veer 100 K.M. afgelegd, toen, terwijl hij op een hoogte van 150 M. vloog, plotseling de schroef losraakte, om met een geweldige vaart op de vleu gels van de aeroplaan terecht te ko men. Deze werden uiteengescheurd. De machine plofte met een hevige vaart naar beneden en verpletterde den ongelukkigen vlieger. Wachter was onmiddellijk dood. Een tragische bijzonderheid is dat de moeder en zus ter van den ongelukkige getuige wa ren van diens doodelijken val. Er was groote ontsteltenis. Koloniën DE KASDIEFSTAL. Van Daalen, de dader van de kas- diefstal te Koeta-Radja, aangebracht te Soerabaja per stoomschip Le Maire, is reeds vele maanden lijdende en wordt kunstmatig gevoed., CHOLERA OP JAVA. Te Batavia kwamen, hij het verzen den van de nu hier te lande ontvan gen bladen, in de laatste dagen slechts enkele gevallen voor. Drie patiënten werden uit het hospitaal ontslagen, terwijl de toestand van 14 lijders, dio zich nog in het hospitaal bevonden, bevredigend was. Te Soerabaja was de toestand nog beter, wijl daar in drie dogen tijd slechts vier gevallen watden gecon stateerd. Officieele rapporten meldden, dat de cholera te Sidoardjo en Mod joker- to afnemende was. In de afdeeling Pemalang kwamen ongeveer twintig choleragevallen per dag voor. De ziekte heerschte voorna melijk in de onderafdeelingen Pema- lang en Tjomal. Uit Ma lang w erd geseind, dat al daar door cholera was aangetast de onderwijzer Van Leeuwen. Te Kolisat overleed de onderopzioh- ter dor Staatsspoorwegen Van dor Kloor, ten gevolge van cholera. HET ONTDEKTE COMPLOT. „Onze West" van 7 Juni schrijft: Hot woaxlt steeds fraaier. Nu komen al personen zich vrijwil lig aanmelden als handlangers van Killinger. Een weggeloopen Britseh-Iiidiër van Mariënburg kwam zich dezer dagen uuiuuelden, en deelde mede ook hand langer te zijn. Hij legde daarbij ge heimzinnige verklaringen af omtrent bijeenkomsten in 't bosch, wapenoefe ningen, voorradige geweren enz., al lemaal verhalen, waarschijnlijk voort spruitende uit de bekende levendige erbeeldingskracht van Dritsch-In- diërs. Wat de eigenlijke zaak KUliuger be treft, is het eenige nieuws, dat ook Bandison thans heeft bekend. De eenige die nu nog blijft ontkennen, is J attan. Laatste Berichten an de politie werd gegeven. Ecu nauwkeurig ondOizoefc werd igesteld, hetgeen ten gevolge had, dat een schildersknecht, zekere F., die aldaar gedurende enkele weken werkzaam was, als vermoedelijke da der werd aangewezen Na een scherp erhoor legde deze dan ook ten slotte en volledige bekentenis af. dc dader vun den diefstal te zijn. Het horlogo dat door hem te 's-Gra venhage, waar hij woonachtig is, ver kocht was, is door de politie in beslag genomen, terwijl ook de binocle dlo door hem aldaar beleend was, weid opgespoord. De gelden waren door hom ten eigen bate besteed. Na ge- durende liet onderzoek in politiebewa- ring geweest te jtijn, wortl F. weer op vrije voeten gesteld. BEVERWIJK. De 500ste waggon aardbeien Van- dit jaar is Zaterdag door do Tuinders* vereen. „Kennemerland" vun hier ver zonden aan de firma Nanyoka te Ber lijn, terwijl de campagne nog zeker een week blijft voortduren. In andere jaren word hel getal 480 nooit over schreden. Wel een record dus! De prijzen blijven hoog. thans 0.14 per KG. HAARLEM. BEVALLEN Juli 1. N. Tromp—Luijten, d-, 2. A. II. 11. v. Zonneveld—Aleman. d., 3. U. G. Verbeek—Van Meeteren, d., H. Kuijken—Van Bakcl, d-> A. v. Bode- gom— Emminkhuizen, d., 4. P. G. lloogreefBottelier, z. ZANDVOORT. BEVALLEN: P. Barnhoorn—van der Schinkel t. OVERLEDEN: C. C. Heemskerk, 6 m. Amsterdamsche Beurs. Openingskoersen van 4 Juli 1910. LABOUCUERE OYENS Co.'s BANK Bijkantoor Haarlem. Gr. Markt No. 1 en 3. TeL No. 577, STAATSFONDSENMARKT. 2 1 ft Certific. N. W. S. 741/8, Anglo 251/2, Un. Ag. 63. Z. AMERIK. STAATSFONDSEN. C, Peru 113/8. PETROLEUM-A ANDEELEN zeer vast. Koninklijke Pelr. 567. Sumatra Palenibang 2121/2. Perlak Petr. 123, Gew. Cult. 161. Actions 1211/2. De AMERIK. MARKT opende vast: Denver 32 3/8, Erie 26 1/16, Kansas 29 11/16, pref. Gulf. 64 7/8, Missouri 33 1/2, Ontario 42 5/8, Rock Island 33 1/4, Southern Rails 23 3/4, Union Pa cific 165, Wabash 18, ah. Pittsb. 4 3/4, Arnalg. 62 5/8, Steel 7i 1/16, Car- reu 52 1/4, C. Marnes 5 5/8, pref. 17, Bnds 63 1/4. Gev. Voorwerpen. Drie lapjes stalen, Doelstr. 21. Een R. K. kerkboek, God. Oude Gracht 20. Een aantal oude munten. R. IC. jschool, Gortesteeg. Een pakje inh. band, Oranjestr. 154 Een parapluie. Westergracht 57 rd. Een ring met sleutels, aan het po litiebureau. Een wandelstok, Zuid Brouwers straat 20. Een rijwielrem, Brouwersstr. 132. Een hjoche met portretten, Lotter- straat 43. Schoten. Een gouden ring. Gr. Heiligland 71 Een vulpenhouder, Gen. Cronjé- slraat 48. Een portemonnaie met geld, Scho terstraat 7. Eon schaar, Oosterstr. 46. Een portemonnaie inh. geld, Ko ninginneweg 2. Een portemonnaie, Zoetestr. 3 rd. Een portemonnaie, Gasthuisstraat, 3 rood. Een mandje met haakwerk, Nassau- laan 34 L. Een ceintuur, Gaelstraat 31. Een sigarenkoker, Saenrednmetr. 53 Een ceintuur, Ged. Voldersgracht 14 Een portemonnaie met geld, Witte Hcerensteeg 35. Een manchetknoop, Rustenburger laan 61. Aangifte is gedaan van het verlie zen van een portemonnaie inh. onge veer 12 van het verliezen van een gouden lorgnetvan het verliezen van oen gouden ring, waarin juweel dat uit een fabriek aan de Loidschc vaart C k 7 werkpakken zijn ont vreemd. HAARLEMMERMEER. Bij de familie U te Abbenes xer miste men sedert enkele dagen twee bankbiljetten van /10; een bedrag aan Duilsche muntstukken oen bi nocle en een gouden horloge, dit laat ste een erfstuk van de familie. Voor al dit was oorzaak, dat het in handen Burgerlijke Stand Telegrammen BRANDEN. PARIJS, 4 Juli (Reuter). De Matin ontving een telegram uit Boedapest, meldende, dat het Hongaarsche dorp Jaszoujfalve door brand verwoest v,er<l; twintig personen zijn verbrand, Cü gewond. Men vreest echter dat het aantal slachtoffers grooter zal blij ken te zijn. Volgons Parijsche bladen woedde ook een brand in Peterhof, het zomer verblijf van den Tsaar; de keizerlijke houwburg, een photografisch ate- lier en verschillende villa's zijn ver brand. (Hbld.) Marktnieuws Haarlem, 4 Juli 1910. Graan-en Zaadmarkt. Rogge, 35 H.L., 4.80. Haver, 7U H.L., ƒ3.25. ftPVERTEMTIlËN Een* net meisje, 19 jaar, P. G., vraagt een nette Vriendin Adres te vernemen aan het Bureau /an dit Blad. EEN JUFFROUW P. G., ruim 2 1/2 jaar voor kantoor- en voorkomende winkelbezigheden in Heeren- en Dames-tailleorzauk werk zaam, zag zich met A-gustus gaarne geplaatst in dergelijke zaak. Goede referentiën voorhanden. Br., no. 22556, bur. van dit blad. Met Aug. biedt zich aan een Nette Juffrouw ter assistentie in de liuish. Ook niet on gen. in een winkel behulpzaam te zijn, leeftijd 21 jaar, v. g. g. v. Br. fr., no. 22571, bur. v. d. blad. Er biedt zich aan een nette burger Juffrouw, om bij nette familie werkzaam te zijn goed met koken en alle werkzaamheden be kend. Brieven onder No. 22599 Bur.i IlaarL Dagbl. Gevraagd met Sept. In een groot, net gezin met dienstbode een EENVOUDIGE JUFFROUW externliefst niet jonger dan '25 jaar; bek. met alle huish. bezigh. Brieven No. 22594 Bur. Haarl. Dagbl. KANTOOR Een Juffrouw gevraagd, welke goed kan schrijven het liefst R. K. Sala ris ongeveer 25 a 30 cld. per maand. Br., No. 22602 Bur. Haarl. DagbL Sr biedt zich aan een nette Meid-Huishoudster, mid delt». leeftijd, P. G., goed kunnende koken en van goede getuigen voor zien, ook voor noodhulp. Br., no. 22570. bur. von dit blad.

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 2