RUBRIEK VOOR ONZE JEUGD Probeeren. toen hij een wagen gekócht ha3, ■naakte een zijner vrienden hem. op- amerkzaam, dat het goed zou zijn dien jearst eens te laten probeeren door ;Eouis "Porf. „Dal is iemand, die er bijzonder reel vosland van heeft. Hij stelt zijn mechanische kennis altijd graag Ui- beschikking van menschen, die hij kent. Louis Turf zal met genoegen je auto eens even probeeren en dan da fabriek attent maken op de kleinig heden, die altijd ontbreken aan een nieuwen wagen." he eigenaar van de auto maakte dus een afspraak met den vriend en Louis Turf en bood hun bedden een goeden lunch a.am; het kostte ham heel wat, maar hij stolde zich voor, .dat het goed besteed geld was. Louis Turf w-as trouwens heel vriendelijk. Als u het mij zoo vraagt, me neer, dan wil Ik om u genoegen te doen, uw nieuwen wageu wel eens probeeren. Het Is wel wat vermoeiend en ik voel me niet zoo heel goed de cor dagen, maar onzen gemeenschap- polijkesn vriend zou ik dezen dienst Sliet willen weigeren. Hij bedankte Louis Turf uitbundig en drong er op aan dat alle kleine uitgaven van den proefirit voor zijn rekening zouden komen. Ja, werkelijk, zoo drong hij aan, 3k wil niet dat u er ook maar de min- fcte onkosten voor zult maken. Dat zou hl to kras zijn. Neem dit bankpapier tje van 100 voor benzine en lunch; wat er overblijft, geeft u me eenvou dig terug. Louis Turf reed den volgenden mor gen vroeg wog in de fonkelnieuwe auto met mooie ronde rosarvebonden. De eigenaar was eigenlijk heel ver wonderd 's avonds nog niets van hem gelvoord te hebben en vreesde al het een of ander ongeluk, toen hij het vol gend telegram ontving: Goed aangekomen te Bourg en Brosse. Eeaxlge kleinigheden te regu- lceron, Louis Turf. Hij vond het prettig, dat Turf zoo nauwgezet was om niet alleen wat rond Parijs te rijden, maar dat hij den wagen deugdelijk beproefde over een km geren afstand. Hij mijmerde or over, dat het menschelljk karakter soms toch org vreemd was en dat een groote toewijding soms verborgen kon zijn ln onaanzienlijke, miskende per soonlijkheden. Deze Louis Turf, die geen geld had, en die eigenlijk door zijne bezigheden erg gebonden moest zijn, aarzelde niet, eenvoudig uit plichtsgevoel, een taak, die hij een maal op zich genomen had, grondig te volbrengen. Morgenavond zal hij terug zijn en ik zal hein goed bedanken." Maar den volgenden dag, in plaats van Louis Turf, kwam er een brief, waarin stond: Ik ben nu te Lanslebourg aan den voe't van de Alpen en 't zou niet aardig van me zijn, als ik niet even onderzocht of uw motor soms warm loopt over den Mont-Cénis. 't Is zoo wat de eonlge plaats in Frankrijk, waar je dit goed merkt en aan dan anderen kant kan lk bij het dalen naar Suaa zien of de remmen goed werken. Ik moet 600 francs deponee- ren bij de douanen; die wilt u me wel telegrafisch overmaken. Wat te doen?! Weigeren was Idioot, omdat Louis Turf het toch uit vrien delijkheid deed. En het was beter hem niet te ontstemmen ook; want hij had het stuur van zijn auto ln handen. IIIJ stuurde telegrafisch de ge vraagde 600 francs. En verscheidene dagen verliepen, lederen avond kwam er oen tele gram; eerst een paar laconieke woor den uit Turijn; en toen een uitvoeri ger uit Genua. Het zou gek zijn, niet waar, om niet de bekende route Spe- zdaPisa te probeeren, langs de mar mergroeven van Carrora, om zich te vergewissen van de deugdelijkheid der veeren. En ook een rit door de Apen nijnen is goed, omdat je er telkens van snelheid moet veranderen, Toen was Louis Turf zoo dicht bij Rome, dat hij best even door kon rijden om daar benzine en olie in te nemen. Maar toen verrees ei' een groote moeilijkheid: Louis Turf had geen geld meer. De vier reservebanden wa ren ln de plaats gekomen van de vier oorspronkelijke; hij moest een volle dig nieuw stel koopen om niet ge vaar te loopon te blijven steken op de Italiaansche wegen. Ook had hij de onkosten te betalen voor den lunch, voor vele lunchen, zooals trou wens voor het vertrek overeengeko men was. Dit Parijs zond de auto-el- genaar, aan wanhoop ten prooi, woe dende telegrammen. en geld. Zoo ondernam Louis Turf den te rugtocht naar Frankrljks hoofdstad, niet zonder enkele veeren te laten on derweg, ik bedoel 6tukken van spat borden, die werkelijk te veel uitsta ken ter weerszijden van de wielen. Ook had liij een zonderlinge ontmoe ting met een ossen-wagen in de buurt van Milaan want op den rechten Via Emilia had hij eens zijn volle snelheid uit willen loepen. De radia tor was daar zoo zeer in betrokken geweest, dat hij van dat oogelibl.k af lekte. Maar de telegrammen kwamen eiken dag van dichter bij. Louis Turf arriveerde te Chambéry, te Chalons- sur-Snóne, te Auxerre, te Parijs. Do andere zag hem op een middag verschijnen dik onder de stof en stra lend van genoegen. Louis Turf ging op den rund van een stoel zitten, ziju pet op de knieën en vertelde glim- lachend zijne avonturen. Op een ochtend toen ik uit Sien na kwam, was de weg versperd door een kudde koeien. Ik toeter. De her- dar verroert zich niet. Ik laat de si rene hooren, die werkt uitstekend, hoor, ik toeter nog eens en nog eens..." De andere was inwendig razend. Turf doet of hij niets merkt. Over het algemeen heeft uw wa gen best geJoopen, heel beftt zelfs. 'Al leen moet u den radiator vernieuwen, de spatborden, de voorvoer, de zij- scharnieren van den kap en de mag neto. Maar dat is niet de schuld yan de fabriek. Dat Is eonvoudig slijtage. \Ook mag u het leer van de kussens vol laten vervangen; dat is wat ge havend. Een kleinigheid. Ik heb de onkosten eens opgeteld, u heeft dat zoo gewild en ik heb me daar wel bij neer moeten leggen, u is me 1736 francs 50 centimes schuldig. Als u wilt „dat lk 't specificeer...?" En Louis Turf voegde er nog heel gewoon aan toer „Als ik u een raad mag geven, houd dan niet lang dit model van wagen Het zal gauw slij ten. Als u besluit u een ander model aan te scliaffen, dan ban ik er mis schien wel weer voor te vinden het eens voor u te probeeren. Want u is me zeer sympathiek en ik kan moei lijk iets weigeren aan mijn vrienden (De Auto). DRINKEN IN DEN ZOMER. Verschillende omstandigheden zijn oorzaak, dat men in den zomer meer drinkt dan in de andere jaargetijden. De dorst laat zich ineer dan anders gelden en 't is volstrekt niet verbo den hem te stillen, indien dit maar op een verstandige wijze geschiedt. Ook hier spreekt de gewoonte een woordje mee en het naar binnenslaan van groote kwanturna water, bier, en dergelijke is beslist af te keuren. Wie veel drinkt moet veel transplreeren. Dit mag allereerst niet uit het oog worden verlccen. Kleine hoeveelheden water, liefst met wat zuur vermengd, bij kleine teugjes genomen, zullen eer der den dorst stillen dan een sue! achtereen met volle teugen naar bin nen gespoelde groote hoeveelheid. Bo vendien zal men niet zooveel last van zwee tkrljgen en tevens gevrijwaard blijven voor het gevaar, dat de spijs vertering» rganen aangetast worden. Beneden 10 graden ln 't uiterste go- val 8 gvaden Celsius mag de tempe ratuur van het drinkwater niet zijn en op hcete dagen behoort hel nutti gen van vruchtenijs of natuurijs ach terwege te blijven, omdat anders aoo licht een darmaandoening het gevolg zal kunnen zijn. Men moet keren zich te gewennen aan een voorzichtig gebruik van kou de diranken, inzonderheid in den zo- mar. PAPIEREN RESTAURATIE, Aan de haven van Hamburg is hl de laatste jaren een restauratie van papier te zien, de natuurlijk, om do curiositeit veel bezoekers trekt Niet alleen de wanden, maar ook de gevelversieringen en een gtroot deel der meubelen zijn van papier, de vloe ren van carton; alleen het geraamte bestaat uit ijzeren palen. De eetzaal, waar plaats is voor ongeveer vijftig personen, is 30 meter lang en 5 meter breed. Raadsels (Deze raadsels zijn alle ingezonden door jongens en meisjes, die „Voor Onze Jeugd" lezen. De namen der kin deren, die mij vóór Donderdagmor gen gpP'ja oplossingen* zenden, wor den ia het volgend nummer bekend gemaakt). IEDERB MAAND WORDT ONDER DE BESTE OPLOSSERS EEN BOEK IN PRACHTBAND VERLOOT. Hierbij wordt gelet op den leeftijd ln verband met het aantal oplossin gen en op de netheid van het werk. 1. (Ingezonden door Cornelia v. d. Houten.) Mijn 1ste deel vindt men ln de dui nen, mijn 2de deel vindt men soms in den tuin. Mijn geheel is ln de zee. 5. (Ingezonden door Piër Heidweiller.) Ik besta uit 19 letters en ben een bekend spreekwoord. I 2 3 9 is een huisdier. 4 5 6 17 6 9 is een jongensnaam. 14 7 3 18 19 Is een verkorte jongens naam. 9 10 is een lidwoord. 13 l i 15 15 3 15 3 lizgen in de straal. II 12 12 6 is een viervoetig dier., 3 (Ingezonden door Jan Bos.) Ik beu ©cd land in Azië. Omgekeerd ben ik iets, dat veel in 'Amerika en andere landen groeit. 4. (Ingezonden door G. van Winnlk.) Ik ben een plaats in Groningen. Verander het 1ste deel en ge krijgt ften plaats ln Noord-Holland. B. (Ingezonden door Hendrik Roozen.) Mijn lste is een flinke jongen nooit. Mijn 2de is in de kazerne en in ho tels. Mijn geheel ls een plaats in Azid. C (Ingezonden door Bertha Clausing.) Plaats onder elkaar r Een jongensnaam Een lichaamsdeel Een meisjesnaam Een jongensnaam Een lidwoord Een zwemvogel Een meisjesnaam De beginletters vormen den stam Tan een werkwoord, dat Iets dicht of aan elkaar maken beteekent. ,7. (Ingezonden door Jacoba Remmé.) mo ond ond he eft st en gou rg d in de denm Welk spreekwoord leest ge hieruit 8. (Ingezonden door Aaltje Huizlnga.) Zet achter elkaar Een uitroep van pijn een jon gensnaam een rivior en een lengte maat en ge verkrijgt een voertuig. 8. (Ingezonden door Nanne Nauta.) Zet onder elkaar Een plaats ih Italië Ben plaats In Gelderland Een jongensnaam Een viervoetig dier Een jongensnaam Een land Een meisjesnaam. 10. (Ingezonden door Louki Vink.) In welk Noderlandsch woord vindt men 8 medeklinkers naast elkaar 11. (Ingezonden door Machiel van Marsbergen.) Ik ben een dorp ln Groningen, Met vele nette woningen. 'k Besta vooral uit gouden. Of zilvYen meestal ouden En ook uit kop'ren stukken. Waarvoor zich velen bukken. Hot slot geeft U als leering i Dat er oen waterkeerlng Daar vroeger eens gebouwd is. Die zeker nu al oud is. 12. (Ingezonden door Thomas en IJda van Beem.j Mijn geheel is een bloempje. Mijn lste is een persoon. Mijn 2de is eeu lidwoord. Mijn 3de is niet stout. Mijn 4de zegt ge tegen een ander. Raadseloplossingen De oplossingen der raadsels van de vorige week zijn 1. Stadsnieuws. Das An nieuws stad. 2. Zuideozee. 8. Vrienden in den nood, Honderd in een lood. 4. Eigen haard is goud waard. Ruig Ada dag eed haas hond huisdier oud Dina ros was. 5. Moeilijk. 6. Taart Maart 7. Koehuid. 8. Assendelft. 9. Oudejaarsavond. Oud ar Jan do das ver. 1Ü. Zaag. 11. Hommel Bommel rommel Dommel. 12. Hoor veel I-Zie voel 1 Zwijg veel! Goede oplossingen ontvangen van IJda en Thomas van Beem 11. Zus Baaij 12. Beppie Meijer 9. Talüena Stuit 12. J. Kroder 9. G. v. VVunnik 9. Jentien Been 11. Cornelia van den Houten 10. Pier Heidweiller 12. Neli Bouman 9. Cor Huijer 8. Jan Huijer 8. Johan Lotz 12 .laantje en Hettie Lams 12. Jan Hendrik Bruijn 12. Willem Overmeor 12. Ernst Moolenaars 12. Fr. v. d. Broek 8. Bertha Clausing 12. Maartje en Nico Verdel 12. Frans Heijsman 12 Jan Mazurel 11. Nelly Sanders 12. Jan Bos 12. Bertus en Dina v. Putten (van de vorige week) 12. Bertus en Diua v. Putten 11. Willy Germetqad 11. Martha Keijzer 7 (van de yorlge week). Martha Keijzer 9. M. v. Marsbergen 9. Nanne Nauta 12. Willem Plant jé 10. llenri Janse 10. Paulien Koelemey 6. Dirk Scholte 7. Zus Duursma 12. Cato Dreijer 9. Willem Dreijer 9. Beppie Roozen 12. Hendrik Roozen 12. Hendrik Roozen 10 (van de vorige week.) Beppie Roozen 10 (van de vorige week.) Jansjevan Dijk 12. Johan Kroder 8 (van de vorige week en 12 begr. pl.). Wim Heijl 11. Joh. W. Koopman 12. Aaltje en Siebe Huizinga 10. Marie v. Koningsbruggen 9. Uopie v. Koningsbruggen 9. BEGRAVEN VOORWERPEN, ENZ. Antwoorden. 1. Slot. 2. Kast. 3. Mes. 4. Hok. 5. Hek. 6. Kachel. 7. Emmer. 8. Bak. 9. Kan. 10. G oen toer. 11. Slamat. 12. Ka Na Ris Axis. Goede antwoorden ontvangen van i Zus Baaij 12. Beppie Meijer 10. Talliena Stuit 11. J. Kroder 10. G v. W uil nik 10. Jentien Been 12. Cornelia v. d. Houten 10. Piër Heidweiller 12. Jaantje on Hettie Lams 12. Willem Ovcrmeer 12. Bertha Clausing 11. Maartje en Nico Verdel 10. Nelly Sanders 12. Jan Bas 12. Bertus en Dina v. Putten 10. Willy Gernieraad 9. Martha Keijzer 10. M. v. Marsbergen 11. Nanne Nauta 12. Willem Plantjé 11. Paulina Koelemeij 12. Dirk Schollen 9. Zus Duursma 12. Beppie Roozen 10. Hendrik Roozen 11. Jansje v. Dijk 12. Wim Heijl 12. Aaltje en Siebe Huizlnga 12. STRIKVRAGEN. (Ingezonden door Bertha Clausing.) 1. Wat maken de twaalf zonen van Vader Jacob 2. Wanneer heeft de grootste deug niet geleefd 3. Wat zien allo blinden en hooren alle stokdooven 4. Welke val doet geen pijn 5. Welke bank brengt geen rust 6. Welke oogen hebben geen bril noodig 7. Welke steden hebben geen stra ten 8. Welk schip kan niet varen T 9. In welk land is geen land 10 Welk© visschen zijn nog nooit ge vangen De nieuwe Wedstrijd Wie maakt het aardigste ver haaltje of versje, waar geen enkele A in voorkomt Deze opgave lijkt je misschien heel gemakkelijk, maur uls je aan 't werk bent, zal je wel merken, dat er heel dikwijls een woordje met een A in sluipt. Lees je werk dus maar dikwijls en goed over, want er mag er geen één Inzitten I lk ben nieuwsgierig, wat jullie daarvan maken zullen. Als prijzen stel ik dezen keer 2 BOEKEN IN PRACHTBAND beschikbaar. Alle inzendingen moeten duidelijk voorzien zijn van naam, leeftijd en adres van de(n) inzonder(ster). Bij het werk moet worden vermeld, of het met of zonder hulp gemaakt is. Hot papier mag maar aau één zijdo beschreven zijn. Alle inzendingen moeten in mijn bezit zijn vóór of op Woensdag 20 Juli 1910. BERICHT WEDSTRIJD. Wedstriidinzendingen ontvangen van Piër Heidweiller, Willy Germeraad. Henri Janse. Wim Heijl. J. v. d. Brugge. Philine H. Cohen. De Spin en de Vlieg. Een spin vroeg een vlieg eens „Zeg lieve vriendin. Heb Je lust, stap gerust dan mijn huisje maar in, Een wenteltrap wijst je zoo makk' lijk den weg, Ik heb veel mooie dingen, housch, geloof wat 11; zeg." „O neen, neen", zei het vliegje, „lk dank je wel, guit, Wie Je trap eenmaal opgaat, komt Je huis nooit weer uit" „Je zult toch wel moe zijn, Je vliegt steeds too snel, Je mag slapen op mijn bedje." (Ja, slim was hij wel 't Heeft warme gordijnen, het dek is zoo fijn, Als ik je dan instop, zal 't verrukke lijk zijn." „O, neen, neen", zei het vliegje, want ik heb 't wel gehoord, liet kostte hem 't leven, wien jou bed heeft bekoord." Toen sprak weer de slimjjierd „Hoe toon ik je, kind. Dat ik je zoo liefheb, als "n oprecht, beproefd vrind- Wacht eens, in mijn kast ligt al wat je begeert. Je moogt er vrij snoepen, geniet on gedeerd." „O, neon, neen", zei het vliegje, ge loof me, lieer Spin, In jou lekkernijen heb ik heel geen zin." „Maar vliegje, wees wijzer, je hebt toch verstand Wat zijn je vleugeltjes prachtig en dat oog van brillant I Ik heb ook 'n spiegel, op een plankje geplaatst, Die de glanzende kleur van je li chaam weerkaatst." „Neen, lk kom toch niet binnen, hoe lief je 't ook vraagt, Ik zeg je adieu, 'k word liefst niet geplaagd." Het spinnetje lachte en klom weer terug, Hij begreep, dat de vlieg wéér zou keeren, heel vlug. En in een klein hoekje, spon hij gauw een nieuw web, En zette 't tafeltje klaar „Of ik trek in haar heb 11" Toen stond hij aan 't deurtje, zong lustig en blij „O, zilveren vleugels, breng 't vliegje bij mij Met die velerlei kleuren, en dat kroontje op 't hoofd, En die schitterende oogjes, met hun glans nooit gedoofd I... Och arm, dom vliegje I haar klonk zoet dat gevlei. En aarzelend kwara ze maar steeds dichterbij. Met zoemende vleugels wachtte z* even en toen... Ze dacht aan liaar schittrine van purper en groen Aan haar kroontje op 't kopje, haar sierlijken houw Daar pakt haar de valschaard, zoo stevig en gauw. Hij sleept haar langs t trapje naar binnen iu 't hol In die kamer. die. hij zei 't, van 6cnatten was vol. Maar het ijdele vliegje, dat zoo graag werd gevleid, Werd natuurlijk nooit weer uit zijn klauwen bevrijd. Sluit dus ooren en oogen voor vlei taal en schijn, Opdat ge nimmer zoo dom als dit vliegje zult zijn. Brievenbus (Brieven aan de Redactie van de Kinder-Afdeelmg moeien gezonden worden aan Mevr. VenemaVan Doorn. Wa genweg no. 88, Haarlem). BEPPIE M. Prettig, dat het tuintje nu in orde is I Wait voor bloe men staan er nu in en wie zorgt er voor Groeit er vcol onkruid en moet het gras geregeld geknipt worden Ja, je mag ook wel een briefje alleen sturen. Vind je de raadsels moeilijk tegenwoordig TALLIENA S. Als Je hei zelf prettig vindt, mag je het gerust doen, maar ik denk, dat ln 't H. makkelij ker voor je zijn zal, of heb je ook zooveel Engelsche familie als J. L. Is dat een vriendlnneije van je, of zitten Jullie in dezelfde klas G. VAN D. Het nieuwe raadsel is goed. IJDA en THOMAS v. B. Ja. ik denk wel, dat dat mijn zuster geweest is. Ken Jij juffr. E. ook Of hoe kom je daar anders bij Vind je dat raad sel nu niet gemakkelijk, nu je het antwoord gezien hebt ZUS B. Ja, je raadseloplossingen mogen gezien worden, hoor, daar hoef je je niet voor te schamen 1 Heb je altijd lang werk om ze te vinden, of ben je er Zondags meestal mee klaar Ik denk, dat jullie erg pret tige dagen hebt tegenwoordig het is W'oensdag 's middags gelukkig droog gebleven Zijn jullie nog in de dui nen geweest En hebben jullie voor morgen ook ai weer plannen ge maakt JENTIEN B. Ik denk, dat Moe der erg blij is, dat jullie al zoo groot worden en wat mee kunnen helpen. Wie is de handigste van jullie beiden? En vind je het prettig CORNELIA v. d. H. Het ls best, als je ook mee doet en het ingezonden raadsel is goed. PIëR IL Het nieuwe raadsel ls goed. Ik weet nu precies, wat je uit voert, hoor. en ik denk, dat je het wel prettig zult vinden. Ben je om half negen dan niet moe COR en JAN H. Nu moet Jan het de volgende week weer eens schrij ven dan zal Lk eens kijken, of ik verschil zie. Kan Jopie nu al goed praten Of kan ze nog niet alle let ters zeggen JANTJE L. Neen. ik heb den wedstrijd niet gezien, maar jullie wonen er ook veel dichter bij en ik kan me best begrijpen, dat jullie eens zijn gaan kijken. Ik geloof, dat jullie veel buiten zijn Jammer, dat het geen heel mooi weer is van het jaar, want om buiten te zitten lezen of wer ken is het nu te koud. WILLEM O. Is het verhaal al af en vond Je het een prettige wed strijd Het is nu geen mooi weer om uit te gaan. Misschien is het in de vacantia wei wat beter I BERTHA C. De strikvragen zijn goed. en Je vergissing was niet erg 15 Juli begint nu al te naderen. Ik zal in de courant kijken, of ik het ook ^ie staan I MAARTJE V. Die vulkanen zijn ook erg ver weg. Heb je Indlë nog niet gehad met aardrijkskunde En vond je de voorwerpen gemakkelij ker NELLY S. Ik zou graag weten hoe liet schortje wordt. Dat moet je me toch eens schrijven, of laten zien Wordt er een randje op gewerkt Wat denk Jij slecht over je eigen werk I Ik dacht, dat Je nog een versje ook wou probeeren, of kan je niet goed dichten JAN B. De nieuwe raadsels zijn goed. CERTUS en DINA v. P. Hoe komt het, dat je zusje In K. is, en blijft ze daar altijd Mogen jullie zoo'n reis ook wel met je beidjes ma ken, of vertrouwt Moeder dat niet Ik denk, dat jullie er al erg naar verlangen, ls 't niet Wist je, dat Jullie briefje de vorige week op straat gevonden is en toch nog bij mij be zorgd Maar het kwam toen net te laat. WILLY G. Waren de nog erg klein Hoe oud wel ren het buurtjes van je Ja, bellen blazen zullen ze wel prachtig vinden, vooral alfl ze zelf ook met de handjes in het zeepsop mogen. Het versje heb ik gekregen. Ik vind het aardig, dat jullie er zoo'n prettigen avond mee gehad hebben. MARTHA K. Als je nu je briefje brengt op een Woensdagmiddag en het is nog geen twee uur, dan moet Je maar ©em aanbellen, dan kunnen we kennis maken. Het is wel ver voor ja,maar vind je het niet prettig, om eens een flinken loop te hebben Of ga je anders ook dikwijls wandelen Heb je het 's middags druk En wat doe je dan mee-tali Ja, zoo'n wed strijd ls erg aardig cun te zien. Ben je er den heelen middag geweest Is deze brief Je nu lang genoeg 1 MACHIEL v. M Ja, nu je het me vooruit vraagt, vind ik bet best dan zal ik het in mijn lijstje veranderen. Kom je het dan zelf terug brengen, dan zien we elkaar ook eens I NANNE N. Ik geloof, dat „diefje spelen" het meest geliefkoosde spel is bij jullie. Hoeveel agenten zijn cr dan om den dief te pakken, of is het een heele dievenbende En hebben jullie ook toekens, om je partijgen oo- ten te herkennen JOH. \V. R. Jullie hebt een heer lijke dag gehad, hoor I Jammer, dat hei alweer voorbij Is I Ja, breng je raadsels altijd maar den volgenden dag, als je ze vergeten hebt, dan kan ik ze nog opschrijven. Het gebeurt niet dikwijls, dat jij er een weekje niet bij bent WILLEM P. Goed, ik zal bet voor je bewaren. Kom net dan maar eens halen. HENRI J. Als je bulten je schuld met iets bent achtergeraakt, is het ook niet erg 1 En als je het dan in haalt, is het dubbel prettig 1 Doe Je best maar flink, hoor I PAULIEN K. Dat was een heel troepje bij elkaar. Waren ze ook zoo wat van jou leeftijd Het 2e raadsel is niet heelemaal goed, want in het eerste woord staat een v en in het laatste een f. ZUS D. Is er ook een „Bergen aan Zee" Ik dacht, dat alleen „Eg- mond aan Zee" daar in de buurt was. Ja, je treft het tot nog toe niet erg met het weer. Ik hoop van harte, dat je er ook nog wat prettige, wat- me dagen hebt Amuseeren jullie Je binnenshuis ook goed CATO en WILLEM D. Wat is het toch lastig, dat zoo'n courant zoo licht wegraakt, vind je niet Berff haar in het vervolg maar dadelijk op een veilig plaatsje, zoodat zij niet gebruikt kan worden, om iets in te pakken, of zoo. BEPPIE R. Neen, ik Leb mij niet vergist, want zij heeft nog kort gele den een prijs gewonnen, maar er z:jn, denk ik, wei meer families met jullie naam. Jullie briefje was verle den week net te laat, maar :k kan me bes; begrijpen, dat je na ai dat spelen to moe was om te schrijven. Kon jij ook in een touwladder klim men en leeren Jullie op school ook gymnastiek JANSJE v. D. Ja, zoo'n dag naar Artis is heerlijk. Ben je er wei ecus meer geweest r Ik hoop, dat jullie mooi weer treifen Hoe is het met Does Is hij al heelemaal gewend bij jullie en is het nog een jonge hond r Is het stukje goed gegaan JOHAN KR. Het nieuwe raadsel is goed. WIM H. lk kan me best begrij pen, dat jij het attractie-terrein het prettigste van alles vond. Het andere was ook meer geschikt voor de groote menschen denk ik. Hartelijk gefelici teerd met het overgaan, hoor 1 Hah je nu al meteen vacantia gekregen? Hoe is het met het aquarium JOH. v. d. BR Het is best, als Je ook met ons mee doet Vond je dit een aardige wedstrijd en boud je ook van raadsels oplossen AALTJE en SIEBE H. Ja, het U al lang weg, hoor I ik ben nieuwsgie rig, of we er gauw iets van zullen hooren, en jij Ileb je ook nog fami lie of kennissen in Den Haag, die er een kijkje gaan nemen Heerlijk om naar Friesland te gaan I Koe lang blijf je ex denkelijk MARIE en JO v. K. Ja, schrijf me maar eens wat je gekregen hafct, en of Je een prettige dag hebt gehad. Prettig, dat Je dan niet na?.T school hoeft. Hoe lang krijgen Jullie vacan- tle Welke tain is het grootst, de ach ter-, de voor- of de zijtuin, en in welken spelen Jullie het meeste Mevr. VENEMA— t. DOORN. e Juli lm

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 13