Dokter OOTMAR Weerbericht MEDÊDEEL1NGEN VAN HET KONINKL. NED MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorm. 10.50 uur.) De Bildt. 14 Juli 1910. Hoogste barometerstand 770.6 m.M. 'te Seydisfjord laagste 758-7 m.M. te Haparanda (Oostkust Zweden). verwachting tot den avond van 15 Juli Wind meest zwakke winden uit Noordelijke richting. Gesteldheid van do luohtdos och- tends betrokken, later half bewolkt. Droog weer. Temperatuurgeringe verande- ring. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. Achteruitgang. Vorige stand te 2 uur 768 m.M. OPGAVE VAN: JOH. M. SCHMIDT Opticien 85 ZIJLSTRAAT HAARLEM. ihermometerstana te Haarlem. Donderdag 14 Juli Hoogste gisteren 8 uur F. 69 Laagste hedennacht F. 56 Hoogste heden tot 18 uur F. 60 HOOG- en LAAGWATERSTANDEN 16 Juli. Hoog water. IJmuiden vin. 9 u. 16 m.; nm. 9u. 43m Katwijk vm. 8 u. 51m.;nm. 9u. 18m Petten vm. 9 u. 36m.; urn. lOu. 8ui Laag water. IJmuiden nm. 6 u. 16 m.; vm. 6u. 43 m Katwijk nm. 4 u. 66 m.; vin. 6u. 23 m Pelten nm. 6 u. 46 m.; vm. 7u. 13 m Het aansteken der lantarens van rijwielen, auto's en andere voertui gen moot te 8 u. 47 m. geschieden. Van sommige niet alcoholhoudende dranken heeft ook spreker een minder goeden indruk, omdat er vele stoffen ingevoerd worden die er niet in hoo- ren en ook met geheel onschadelijk kunnen worden genoemd. Dat spreker zijn naam verbonden heelt aan de fabriek voor levensmidde len zonder conserveermiddelen, be wijst niets tegen zijn betoog. Het is steeds aan te bevelen, om zopveel mo gelijk zonder conserveermiddelen te werken, maar het zal niet altijd mo gelijk zijn. Prof. WIJSMAN nam van deze laat ste verklaring acte. Hierna was het HON'IGVRAAGSTUK aan de orde. Ook de rapporteurs over dit vraag stuk gaven een toelichting. Volgens Dr. VOERMAN is de helft der haningen die in ons land gebruikt wordt, vervalscht. Deze vervalschte waar komt vooral uit het buitenland. Bij de gedachtenwisseling wend het analyse-onderzoek besproken. Dr. HOFFMANN geloofde wel, dat de honig in de bakkerij veelal ver valscht is, maar de honig voor con- eumptiegebruik is dit zelden. Daarop antwoordde de heer VAN G1ERSBERGEN, dat ook in slechte honigjaren vaten vol verkocht wor den, dit moet dan kunsthonig zijn. De VOORZITTER bracht dank aan de rapporteurs eu andere sprekers voor hun medewerking. Dr. J. E. QUINTUS BOSZ deed oe- nige mededeelingen over een bulle tin, dat hij voor het Koloniaal Mu seum bewerkt, over „de samenstel ling van Indische voedingsmiddelen," naar onderzoekingen door wijlen Dr. M. Greshoff in 10 jaren verzameld. Dr. VAN ITTERSON gaf een vrije mededeeliiig over onderzoekingen van mevr. Verhey over een tabel voor bo- teronderzoek. Hierna werd de conferentie geslo ten. Ongeluk. Gistermiddag omstreeks half vijf werd het vierjarig dochtertje van den hoer F., in de Vroomstraat, door een houtwagen overreden. Het wiel ging over den linker schouder en den arm van het kind, die deerlijk verminkt werden. Ook het linkerhandje werd gewond. Het kindje is naar de Maria-stich- ting overgebracht De wagenbestuur der had aan het ongeval geen schuld. HAARLEMSCHE HANDELS- VEREENIGING. Woensdagavond hield de Haarlem- Bi lie Handelsvereeniging, onder voor zitterschap van den heer G. van der Most van Spijk, hare gewone jaar vergadering. Aan bet jaarverslag van den secre taris, den heer F. H. Sinit, ontleenen wij, dat bet ledental stationnair is gebleven, dat de R.-K. vereeniging de Hanze vijftig leden aanbracht en dat de schuld der vereeniging eenigszms is verminderd. Er werden 2250 infor mation gegeven, 891 uitgebreid. Inge diend werden 87? pretentién tot een bedrag van 19.641.36 1/2, tegen 742 in het vorige jaar met een bedrag van f 17.192.67. Daarvan kwamen 26 tot een lied rag van f 339 69 1/2 als onbe stelbaar terug, werden 126 geregeld tot een bedrag van f 5114.69, 380 be taald tot een snin van f 8235.37, zoo dat ongeveer 6S procent voor de cre diteuren is gered. Op de lijsten van den Bond «orden 248 naiuen ge plaatst, deze lijsten voldoen goed, er zal een uitbreiding aan worden gege- Door de rechtsgeleerde adviseur», Mrs. De ltaan Hugenhollz en Merens, werden 449 adviezen uitgebracht115 posten werden in hunne handen ge stcld, waarvan 22 zijn betaald, 49 niet invorderbaar bleken en de rest nog in behandeling is. Er worden pogingen gedaan dooj dei. Bond, om aansluiting te krijgen bij den Belgischen bond. Door de H. 11. V. zal, waarschijn lijk in October, een cursus in bock houden worden geopend. Uit het verslag van den penning -..eester, den heer H. Franken, bleek, dat de finnncïeele toestand der veree niging vooruitgaande is. Eindigde de exploitatie van het vorige jaar met een nadeelig saldo van bijna f 200, thans sluit deze met een batig slot van 500. Deze gunstiger toestand is hoofdza kelijk toe te schrijven aan het rui mer vloeien van verschillende in komsten. Zoo waren de contribution en de provision lioogereeu uieuwe bron van inkomsten werd verkregen in den vorm van provisie op dc assuran tiepremie, welke reeds dadelijk een bate afwierp van f 39. Ook de huur- rekenmg was circa 150 gunstiger. Bovendien werd op diverse uitga ven bezuiniging verkregen. Aan de hoeren Smit en Franken werd, met instemming der vergade ring, door den voorzitter dank be tuigd voor him arbeid. De drie aftredende liestuursleden, de heeren G. van der Most van Spijk, 11. Franken en Jac. Lamp, werden als zoodanig herkozen en namen di benoeming aau. Door deu voorzitter werd mede gedeeld, dat de heer J. G. Schippers (firma Schippers Schut) bericht had gezonden, dat hij verhinderd is, deze vergadering bij te wonen. In verband hiermede wekte de voorzitter de leden op, het den heer Schippers bij zijp bezoeken wat gemakkelijk te maken deze had hier en daar on plezierige ondervinding opgedaan. Bij de rondvraag werden tal van aangelegenheden ter sprake ge bracht. Zoo werd aan het bestuur op gedragen, zich te wenden tot de cura toren in liet faillissement Laane Van Beinmcl, om aan te dringen op afdoening van zaken, daar dit faillis sement den liden Augustus zeven jaar oud is en crediteuren, na de aanvankelijke uitkeering van 9 en 10 procent, niets meer hebben verno men. Medegedeeld werd, dat tot hel verkrijgen van inlichting op de vraag, hoe de zaak staat, een plan tot bijeen- rocplng ecner vergadering van credi teuren 14 dagen wordt opgeschort Vervolgens werd van gedachten ge wisseld over verlaging vuji den prijs van electrischen stroom, bohoud van het Koloniaal Museum, bestrating in de voornaamste winkelstraten, hand having der politieverordening, de ti am naar Overveen en het wetsont werp lot \erplichte winkelsluiting. Omtrent dit laatste deelde de voor zitter als lid van de Staatscommissie rnede,°dat het bericht, als zou dit wetsontwerp niet behandeld worden, onjuist is integendeel is de minis ter Regout daarvan een groot voor stander. Uit de discussion bleek, dat door verschillende leden meer bemoeiing van liet bestuur met zaken van voor den Haarlemschen handel algemeen nut, builen incasso en informatie om, zeer zal worden op prijs gesteld. Door een der liestuursleden werd medege deeld, dat hij reeds vóór deze verga dering het plan had opgevat, aan hef bestuur voor te stellen, vaker met de leden te vergaderen, ten einde op die bijeenkomsten zaken als bovenge noemd te behandelen. Van de be stuurstafel werd gewezen op allerlei punten, die door het bestuur reeds zijn behandeld en de hoop uitgespro ken, dat nu ook de leden door ge trouwe opkomst zullen toonen, zoo danige besprekingen op prijs te stel len. De vergadering werd omstreeks kwartier voor elven door den voor zitter gesloten. In een daarna ge houden bespreking van liet bestuur werd besloten, de leden meer bijeen te roepen en hun van den dag der vergadering tijdig kennis te geven, opdat zij in de gelegenheid zullen zijn, ook hunnerzijds geschikte pun ten ter bespreking in te zenden. Concert Trou moet Blijc- ken. A. s. Zaterdagavond zal er door de stafmuziek van het 10de regiment in fanterie een concert worden gegeven in de Buitensociëteit „Trou moet BI ij eken", waarvan het programma is als volgt 1. Generaal van Merlen Marsch (op gedragen aan Mevr. Visser van Ha- zerswoude). Rap. 2. Ouverture Leichte Cavallerie, Suppé. 3. Kind du kannst Tanzen. Walzer, (aus die Goschiedene Frau), Leo Fall. 4. Grosse Fantaisie aus Tannhau- ser, Wagner. 5. Einzug der Gladiatoren. Marsch, Fucik. 6. Fantaisie aus de Opera Carmen, Bizet. 7. Laura Waizer, Millöcker. 8. Waldteufoleien. Reckling. Jubilé. Gisteren herdacht de heer J. de Lan ge, ploegbaas in de afd. rijt>igbank- werkerij aan de Centrale YVerkplaats der 11. IJ. S. M. den dag, waarop hij vóór 25 jaar bij de maatschappij in dienst trad. Vele collega's van den jubilaris maakten gebruik om hem (e zijnen huize aan de Amsterdam- sche Vaart te feliciteeren. Namens de maatschappij werd hem hot gebrui kelijke geschenk overhandigd. Gevonden Voorw. Een zakdoek inh. sleutels, aan hei politiebureau. Een grijze kat, Spaarne 80. Een damesschoen. Pijlslaan 49. Een geelharige hond, Jansstraat 68 Een glacé handschoen, Waldeck Pyrmontstr. 1 a. Een zilveren broche. Potcrieterslr. 2 Een bankbiljet van f 10, Rozen- piioclstr. 5 rood. Een broodtrommel, Korte Iloutslr. 1 rood. Een smoushondje, Nassaulann 22 F. Een lorgnet, Leidsclieplein 14 rood. Een onderlijfje, aan het politiebur. Uit de Omstreken SCHOTEN. Op Maandag 8 Augustus, zal de Vereoniging tot veredeling van Volks- vermakelijkheden aan de kinderen barer leden, een volksfeest aanbieden. •YLs bestuurslid in de plaats van (ten hoer Heybiom is gekozen de heer Jan sen en als bode benoemd A. Wago- man. De toestand van liet door eeu auto der familie Cremer aau gereden zoon tje van de wed. Vink, alhier is zeor bevredigend. Aunvankelijk liet liet zich ernstig aanzien, doch het is bij een paar wonden aan het achterhoofd gebleven. Gisteren was in de Dr. Leydsstraat bijna ecu ongeluk gebeurd. "Een juf frouw wandelde voorbij de woning van den sigarenhandelaar Franken, aldaar, toen plotseling een dakjian van het twee verdiepingen hooge huis langs haar viel, die haar even aan t hoofd raakte, en een blceaende schram achterliet Was de pan iets meer achterwaarts gevallen, dan zou ongetwijfeld een ernstig ongeluk ge beurd zijn. HAARLEMMERMEER, II e t m e s. Zekere B. M., wanende ann den Ringdijk bij Halfweg kreeg in een café van B. aan de Lijnden ora een kleinigheid met andere jongelui ru zie. Eensklaps trok M. zijn mes en bracht daarmede zekeren v. 11. een paa rdiepe sneden over zijn rechter arm toe. Van alle zijden daarop aangevallen moest hij spoedig de vlucht nemen. De politie, d.ie spoedig ter plaatse was, legde v. H een eerste verband aan, waarna deze zich onder genees kundige behandeling moest stellen. Proces-verbaal is opgemaakt tegen B. M. H1LLEGOM. De St.-Crt. bevat de Koninkl. goed gekeurde statuten der Hillegunische Vereeniging tot Bestrijding der Tuber culose. te Hillegom. De vereeniging stelt zich t.eu doel de bestrijding van de tuberculose als volksziekte in den meest uïtgcbrciden zin. door lo. de aanstelling van 1 of meer huisbozookorsfslers), ten einde raad te geven en hulp te verstrekken aan on- en minvermogende tuberculoselijders en aan hen. die voor die ziekte aanleg schijnen te bezitten. De werkzaamhe den dezer huisbezoekcrs(sters) be- staan in a. het geven van inlichtingen aan hem of haar, die, op advies van een geneesheer, voor huisbezoek in aan merking wordt gebracht, over de wij ze van ontstaan der tuberculose en de middelen tot voorkoming van besmet ting daarmee b. liet bevorderen van geneeskun dig onderzoek op aanwezigheid van of aanleg voor tuberculose van hen. <1 ie zicli daartoe bij het bestuur of bij ecu der huisbezoekers(sters) zullen aanmelden c. het aanwijzen van te nomen maatregelen (in de woningen), dien stig ter verkrijging van genezing van den zieke en ter voorkoming van be smetting van gezonden en het uitoefe nen -.an toezicht op goede opvolging van gegeven raad 2o. middellijk of onmiddellijk, door materieelen steun mogelijk te ma ken, dat bovengenoemde maatregelen kunnen worden genomen 3o. het nemen en bevorderen van maatregelen, welke dienstig kunnen zijn om de verspreiding der tubercu lose in werkplaatsen, scholen en alle voor liet public k toegankelijke plaat- Min tegen te gaan 4o. liet vei spreiden van populaire geschriften, het houden van populaire voordrachten en het op andere ge- schiKte wiizea bevorderen van de al- gemeeue kennis aangaande tubercu lose en hare bestrijding 5o. het bevorderen van een doelma tige geneeskundige behandeling van on- en minvermogende tuberculoselij ders 1 i. et aiieen of in samenwerking nie t a >dere soortgelijke vereenigin- gen, nemen van verdere maatregelen welke ni6i strijdig zijn met de wet. AERDENHOUT. Een jongmensch van 16 jaar, dat vermoedelijk niet met al te beste be doelingen hier rondliep, werd door de politic aangehouden, waarbij bleek, dat hij de ouderlijke woning te Leiden was ontvlucht. Toen de politie hem naar zijn ouders had teruggebracht, bleek het geen veelbelovend jong mensch te zijn. In zijn bezit werd nog gevonden een vulpenhouder met gou den pen ,waarvan hij de herkomst niet kon opgeven. Enkele dagen gele den was hij ook door de Dordrerht- srhe politie aangehouden en naar Lei den overgebracht. VELSEN. In de week van 6 tot en met 12 Juli kwam ter kennis van den Centra- len Gezondheidsraad één geval van diphtheritis te Velsen. ZAND\foORT. Heden was de temperatuur va.n 't water 16 gr. R. Alhier is aangespoeld en onder be heer der strandvonderij gesteld een groen geschilderde ijzeren puntboei met ketting, gemerkt III. De heer Th. K. R. YVüst, zoon van wijlen den heer C. Wlist is door aan koop eigenaar geworden van het Grand Hotel, dat behoorde aan de Zandvoortsche Terrein- en Hotel- Maatschappij, Aangekomen vreemdelingen Fam. N. A. Blom, Meppel. Groot Badhuis, 2 p., Fam. E. Simon, Wee- nen, id., 5 p., C. K. Goethe, Secoa- muitië, id., 2 p., Farn. Brillis, Berlijn, YYelgclegen, 5 p., Fam. Stupff. Wei- mar, id., 2 p., Fam. Alsch, Y'clp, id., 6 p., Fam. Diekerna, id., id., 5 p., Fam. D. Gansenheimer, Amsterdam, Quisi- sana, 5 p., Fam. D. Webor, Dillen burg, id., 2 p., Fam. S. 11. v. d. Wie len, Apeldoorn, Rozenobelstr. 23, 6 p., Fam Mr. llazelhoff, Amsterdam, Hoogeweg 7, 9 p., Fam. Wed. Kogel Enthoven, id., id., no. 5, 8 p., Fam. Dolleman, id., id. no. 60, 7 p., J. W. Bes, id., Poststruat 12, Fain. li. Leef- son, id., Hoogeweg 76, 4 p., Faui. Van Loen. id id., 2 p., Fam. YY lldschut, id., Hoogeweg 30, Bredeubuch, id., i<i. Fain. Klein van YY illigen, id.. Boule vard de Favauge 1 m., 8 p., l am. Koe id., Diaconiebuisslr. 37, 5 p., Fam. Van Lier, YY alergraafsmeer, id. 39, 4 p., Fam. Felger. Amstcrd., Kostverlo- renstraatweg 30. 6 p. Binnenland BEROOV1NG. In het hotel Stein aan het Hofspui te 's-Gvavenhage had een boor uit Duitscli-YVest-Afrika intrek genomen, na in Duitschland bij eene bankinstel ling, waar hij zijn geld had staan, een bedrag van 24.000 mark te hebben opgenomen, ten einde duarvan in Af rika grond te kunnen koopon. De hotelconducteiw van genoemd hotel, die bemerkt had, dat de Duit- sclier een groot bedrag aan geld bij zich droeg, wist zich bij hom in te dringen en te zamen word toen oeai flink glas gedronken. Toen de logeergast eenigszins on der den invloed van den gebruikten' drank geraakte, bracht de holelcon- ducteur hem in aanraking met eene Duilsche vrouw, met welke vrouw de conducteur samenleefde. Het drietal ging daarop voort met drinken, met het gevolg, dat de Duit- schar zwaar beschonken werd. De Duitsche boer werd later uit zijn roes wakkor en bemerkte Loen, dial hij bestolen was. De binnenzak van zijn jas was open gescheuird en zijn portefeuille, waarin di^ 24.000 mark aan bankpapier wa ren geborgen op eene wijze dat zij niet gemakkelijk le vinden waren, aan de achterzijde opengesneden. Van het geld was niets meer te vin den. Toen de j?olitie van dc berooving word in kennis gesteld, spoorde zij de vrouw op, in wier bezit nog een biljet van 100 mark werd gevonden. Zij beweerde echter, dit van den bestolene, te hebben gekregen, doch deze ontkent zulks ten stelligste. Do vrouw is ter beschikking der justitie gesteld en in liet huis van be waring opgesloten. De liotclconducteur, die er waar schijnlijk met de 24.000 mark van door is, heeft men echter, brots de ter stond met irroote ijver ingestelde na sporingen, nog niet gevonden. (N. R. Ct.) NEDERLYNDSCHE AANNEMERS- BOND. Te Leeuwarden >s gisteren het con gres van dozen bond geopend. De voorzitter, de lieer J. N. Hendrix, uit Amsterdam, zei in zijn openingsrede o. a. Om den arbeid der afdoi-lingen te doen slagen, is in de allereerste plaats noodig, dat het bestuur der afdeeling zich met toewijding geeft aan de bevordering der belangen, welke in zijn handen zijn gelegd. YVij weten, gaat spreker voort, dat voor velen van ons het leven een har den strijd biedt. Felle concurrentie dwingt vaak tot inspanning van alle krachten. De zorg daarvoor legt be slag op den geheêlen mensch en laat weinig tijd beschikbaar voor bemoei ingen, welke niet direct tot liet eigen lijke bednjf behooren. Maar de Ne- derlandsHie Aannemersliond is onze vakvereeniging en de arbeid, aan die vakveroeniging besteed, !>c.hoort we! degelijk tot ons werkelijk bedrijf. De jaarverslagen werden goedge keurd. Bij de verkiezing voor het hoofdbe stuur werden herkozen de heeren A. J. de Haan. -asterd m, penning- moester F. de Herder, Zwolle, 2de penningmeester; D. A. Roskam, com missaris voor Gelderland, en G. J. Ooiman, Leeuwarden, commissaris voor Friesland, terwijl in de vacatu re, ontstaan wegens het bodanken om gezondheidsredenen van den heer J. N. ICruizinga, Groningen, commissa ris voor die provincie, werd voorzien door de vrkiezing van den heer R. Jansen, uit Groningen. In de commissie van redactie wer den herkozen de heeren F. de Herder, Zwolle C J. C. Hoogendijk, Gouda; H. E. J. Terlingen, A. Rietsnijder Hzn. en A. J. dc Haan, de drie laatst genoemden allen te Amsterdam. Daarna kwam in bespreking hot onderwerp de Nederlandsclic Ont eigeningswet, <5n de desbetreffende procedure ingeleid door do.n heer F. de Herder, lid van het hoofdbestuur. Spreker wilde geen juridische be schouwingen leveren, doch slechts een oppervlakkig overzicht geven met eenige critische opmerkingen uil een aannemers- en algemeen oogpunt. Hij viug zijn causerie aan met een historisch overzicht, waarna hij de wet zelf besprak, voor zoover hij meende, dut dit den aanwezigen be lang zou inboezemen. YVaaroui, zoo vroeg spreker, moet zoolang worden gewacht op de feitelijke beschikking van reeds onteigend terrein 7 Hier door tocii wordt onnootlig groote schade veroorzaakt. Aau de liand van eenige voorbeel den uit de praktijk beioogde spreker de noodzakelijkheid van bespoedigen der betreffende procedure en schade- vergoedingsbepaling. Hij bepleitte voorloopige inbezitstelling, desnoods met cautie-stelling. Er moet z. i. een eind komen aan het bestaande stre ven, de quaestie steeds op de lange baan te schuiven. Na eeunged iscussie werd aan het hoofdbestuur volmacht verleend om de noodire staDDen 1.e doen de voor loopige in bezitstelling in dc wet be- licliaumd te krijgen, hierover juri disch advies in te winnen en eventu eel een adres aan de Rogeering op te stellen en te verzenden. Tevens wordt het hoofdbestuur op gedragen de autoriteiten te wijzen op do noodzakelijkheid maatregelen to treffen dat in dc bestekken der wer ken een bepaling wordt opgenomen om dc aannemers schudelooste stellen voor niet op tijd ter beschikkingstel ling van gronden. Aan de orde was nu een voorstel van het hoofdbestuur om met den „Deutschen Arbeitgober- bond fier dus Baugowerbeeen over eenkomst aan te gaan, waarin o.a. staat: De controcieereude vereeii.güigen nemen, meth el doel elkander wodor- keeng bij ww kstakingen en uitslui tingen te steunen, do verplichting op zicii om geen stakende of uitgesloten werklieden in dienst te nemen. Indien een der contiracteerendo ver- eonigingen slaat aan den vooravond van eene werkstaking of eene uitslui ting, moet daarvan aan het bestuur der mede contracted ende vereeniging kennis worden gegeven. Daarbij moe ien nauwkeurig worden opgegeven de oorzaken eu lnsweegredcnen, welke de staking of uitsluiting hebben uitge lokt Indien een algemeene werkstaking is uitgebroken of eene algeinoene uit sluiting is geproclameerd in een der landen, waar de coutracteerende ver- ecnigingou gevestigd zijn, mogen diootr do leden dei- inodc-contracteercnile Vereeniging geen werklieden, ook! niet die van hun eigen nationaliteit, uit het stakings of uitsluiüngsgebied in dienst worden genomen. Deze overeenkomst wordt aange gaan voor den lijd van een jaar en zal. behoudens opzegging uiterlijk 3 maanden vóór den datum, waarop zij eindigt, stilzw i gend geacht worden telkens weder u. voor een jaar te zijn verlengd. De afd. Haarlem deelde mee, dat 't on derworp uitvoerig in hare vergade ring is besproken. Het is voor Duitsch land makkelijker dan voor Nederland een dergelijk contract le sluiten; voel meer Noden-.nders gaan naar Duitschland dan andersom. Men voelt er wel iets voor, voor een jaar een proef te oeinen. Alleen op die voorwaarde f de af deeling t^irc stem. Zij wc-.- !ite dat het hoofdbe stuur op deze quaestie wel degelijk zijn aandarlj: igd houden zal. De heer De YY .1de gaf in overweging hot concept tea og Ie nemen en een mo tie aan te nenieu, waarin wordt over wogen dat L dezerzijds niet oirbaaT geacht wordt door eenige handeling de strijdvoer.-' i pa r li jen te steunen, doch dat strikte neutraliteit behoort te worden in a gonomen. Aon het hoofdbestuur moei worden overgela ten zoo nood'1.* daartoe strekkende overeenkomsieii ann te gaan. Bij stemmii werd besloten met 137; stemmen voor en 30 stemmen tegen tot aanneming der door den heer De Wilde ingediieiide motie. Hierna kwam in behandeling een voorstel van de nWoeling Amsterdam De afdeeling vror: of het wensche- lijlt en mogelijk is de leden van den Bond, die t<ni gevolge van werksta king of de gevolgen van dien finan cieel nadeel lijden daarvoor op de een of andere wijze, b.v. door verze kering bij etui daarvoor nader aan te wijzen Maatschappij, schadeloos le stellen? De afd. Haarlem geloofde, dat dit punt niet te vogelen is en meent dat eventueel hel gevolg er van zijn zal toeneming van stakingen. Als er niet eenige kans op siagen is behoort men zoo iets niet te lsjgumen. Na oenige iii^wie werd op voor stel van den '..er, bij acclama tie besloten een .lesoetreffande onder zoek op te dragen aan de afdeeling Amsterdam. Kerk en Schooi NED. HEiiY'OI MüE KERK. Beroepen oe Middelbart, Gr., toez., ds. Hekman to Olst, O.; te De Moern toez., de lieer B. Gijsel, cand. te Hal- vors um. Burgerlijke Stand HAARLEM. ONDERTROLD'D Juli 14. A. II. Rlansert en J. II. v. d. Putten, J. A. Mulder en T. de Vries. GETROUYVD Juli 14. Th. Rlesgraaf en J. v. d. Weiden, D. Ockersen en A. Polak. HEVALLEN Juli 13. C. v. MansStammes, z., A. M. Peetoom—Abb'nk, z., J. Oosterling v. d. Ro'vaart, d., 14. T. H. Oud Battem. z. OVERLEDEN Juli 14. C. M. Zur Möhlen—Viehoff, 73 j.. Kruisweg Amsterdjmsclie Beurs. Openingskoersen van 14 Juli 1910, LABOUCHERE OY LAS Co.'s BANK Bijkantoor Haarlem. Gr. Markt No. 1 eD 3. Tel. No. 577. STAATSFONDSENMARKT. 2 1/2 Certific. N. W. S. 73 5/16. ZUID-AMER1KAANSCHE STAATS FONDSEN. C. Peru 11 3/8, Pref. Peru 38 1/2. PETROLEUM-AANDEELEN. Flauw. Koninklijke Petr. 528—524, Dordt- sche Olie 1631/2, Geconsolideerde 453457 1/2, Sumatra Palembang 1%, Tarakan 126—131, Orion 167 1/4—169. MUNAANDEELEN. Cultuur Vorstenlanden 159, Winst- bew. 118, Great Cobar 107. De AMERIK. MARKT was iets vas ter: Atchison Toneka 99. Denver 31. Brie 24 3/4, Kansas 2S 7/8, Preferente 63 7/8 Missouri 32 1/4, Ontario 43, Rock Is land 32 3/8, Southern Rails 22 5/8, Southern Pacific 113 1/4, Union Paci fic 100 3/4, C. YY abash 17 3/8, YVab.. Pittsburg 4 5/8, Steel 70, Carreu 49 1/2 C. Marines 5 5/16, Preferente 16 1/2, Amalgamated 57 1/2, C. Cigars 65 L/4, Anglo 25 1,2. Stoomvaartberichten liet stoomschip Siudoro (uitreis) arriveerde 13 Juli te Marseille. Hel stoomschip Maartensdijk arri veerde 12 Juli van Rotterdam to New port News. Het stoomschip Priuz Adalbert arri veerde J3 juij van M0ni,.eai le Rott &BVERTENTEËN Ondertrouwd: ANTOON CHRISTIAAN VAN OS en ALBERD1NA FRANCINA SNOEK. Weosp, 13 Juli 1910. Huwelijksvoltrekking 28 Juli a.s. Getrouwd: JAN RUDOLPH PRENT eu GEORG1NE J. SKENE, die tevens door deze hun harteh'jkon dank betuigen voor de volc blijken van belangstelling bij hun huwelijk on dervonden. Haarlem, 14 Juli 1910. Rotterdam, Heden overleed tot onze diepe droefheid Mevrouw de YY'ed. JACOBUS KAREL GHRISTOFF BEGEMANN. gob. HESTER BARENDINA SNELTJES, in den ouderdom van 69 jaar. Namens de Familie, C. L. TEMMINCK GROLL J. L. TEMMINCK GROLL SNELTJES. Exec J est. Haarlem, 13 Juli 1910. Bezoeken kunnen niet worden afgewacht. lieden overleed tot onze die po droefheid onze geliefde Echl j genoot cn Vader, dc Hoer JOANNES VAN BS, in den ouderdom van 52 jaren, meermalen gesterkt door de II.H. Sacramenten der Sterven den. YY'ed. J. v. OS—v. d. P1GGE. H. A. M. M. v. OS. A. J. M. v. OS H. W. M. v. OS. Haarlem, 13 Juli 1910. Ged. Oude Gracht 76. sjBmwmawa&Tzziasgrsum Heden overleed tot onze diepe droefheid onze geliefde Zwager de Heer JOANNES VAN OS, in dear ouderdom van 52 jaren, normalen gesterkt door de H.H. Sacramenten der Sterven den. M. J. v. d. PIGGE. E. YV. v. d. PIGGE. Haavlem. 13 Juli 1910. Ged. O. Gracht 74. is van Vrijdag 15 Juli af tot Zondag 24 Juli AFWEZIG. Een Dame (onderwijzeres) wenscht gedurende hare vacantie enkele uren van den dag te besteden aan Phiiantropisohen Arbeid of door liet bezighouden van kinde ren, zonder of tegen geringe vergoe ding. Br., no. 22754, bur. van dit blad. Twee Helle Winkeljutiiouwen bieden zich aan, liclsi .u Dames- Mode-artikelen of lingeries. De beste referentiën staan ten dienste. Br., no. 22760, bur. van dit Wad. &r biedt zich aan een juffrouw, P. G-, als assistente in de huishouding, of voor kinderen goed kuuuende naaien, thans nog in dusdanige betrekking zijnde, voor Haarlem of omstreken. Guede refer- ten. Br. fr., lett. P 459, Boekhandel P. STINS Pz., te Bloemendaai. Br biedt zich aan Beschaafd 1 urgermeisje, 18 jaar, zag zich den ]5den Augustus gaarne ge plaatst voor winkel, kinderen of hulp huishouding, v. goede getuigen voor zien. Br., v. g. adres Agent van Haar lem's Dagblad, Koningstraat 15, te Zandvoort. GEVRAAGD 1 of 15 Aug., tweede Meisje, P. G.,v. g. g. v., goed k. naaien en strijken. Loon f 100, waschgeld 26. Zich aan te melden 's avonds na 8 uur. Wil- hflmina«.trnn.t 2L

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 2