BEECHAM'S I P>1 E.E.EN i Gaat U naar buiten, GRONDBORINGEN V Naam!. Venn. Modeiboerderii BRQNSTEE. V. Bronwaterfaljriek „Holland" - A'dam MAGGI's BOUILLON-BLOKJES ïl J. J. DE WAAL MALEFIJT &Zn. Ionische Onderwijzers worden ge- bouien als een contact zoeken van de ouderwijzers met de ouders hun- nar Leerlingen 5. Hoe wtnsohen B. en W. verder in het algemeen do nieuwe tweede derde al nea van art. 24 der Instructie toe te passen l In zijn toelichting zei de heer Kete laar, dat de circulaire van B. en W. tal van onderwijzers, hoofden AmsteMoniocho burgers opschrikte als een donderdag bij helderen he mel. En een circulaire, uitgevaardigd zonder d*t de Raadscommissie van bijstand, zonder dat do Plaatselijke Commissie van Toezicht gehoord wa ren, die toch over heel wat zaken van minder gewicht worden geraad pleegd. Deze circulairo brengt ons op een terrein vol voetangels en klemmen de vrijheid In en buiten dienst. Tegeu de stellingen in de circulaire kwaï". spreker met kracht op. Welke vocru tgang valt niet te constateeren op het gebied van onderwijs, en van don sla-vd der onderwijzers. Dat heeft de Bond gedaan 1 En spreker zei dat met trots, omdat hij die beweging mee heeft heipen opzetten, omdat hij er 17 van zijn beste levensjaren aan gaf. Den laatsien tijd heeft zich de be langstelling doen kennen ook door dc vrije aanraking tusschcn ouders en ouderwijzers. De geest van de circu laire is, dat die vrije aanraking moet verstoord worden. Als de tusschen- komsi van liet hoofd gedwongen voor waarde is, dan keurt spreker dat be slist af, al vindt gemeen overleg bij de tegenwoordige inrichting van het schoolbestuur, iu hem een voorstan der. Spreker ging na deze algerneene opmerkingen over tot bespreking van de circulaire. llij heelt gelachen om dat Klappen san uuibtsgeheimen". Wat zijn dat toch 7 liet gewone school leven en het verband daariusschen met B. en W. en schooltoezicht, wat is daar toch gcheims in De neutraliteit. Spr. lier ha alt zijn vraag: hoe wordt die quaestie nu, in Juni, eensklaps opgerakeld? (De lieer n Kuykhof: Na de Juiianafeesten). Welke klachten hebben B. en W. toch geiirc-gen uit de scholen. Wordt er geen eerbied voor het gezag meer ge leerd? Eu nu buiten do schoolmuren. Wat mag een onderwijzer nog dóen? (Geroep: Niets!) Mag hij nog spreken op een vergadering? (Geroep: Neen!) Mag iiij schrijven in de pers? (Geroep Neen!) Spr. resumeerde, dat deze circulai re de opeiibare school zal achteruit zetten, en daartegen kan niet genoeg geprotesteerd worden. De wethouder DE VRIES antwoord-, de aan de hand van de gestelde vra gen: Ad lo. Do lieer Ketelaar heeft dezen middag beweerd, dat B. en W. het recht niet hadden een instructie te go- ven. Maar nu zij er is, hebben B. en \V. toch zeker hel reclit ze te wijzigen en aan to vullen. Spr. herinnerde aan de rede van den heer Ossendorp. Die heeft heel wat beroering gewekt, méér dan de circulaire, over heel het land; en bij zonder under de voorstanders van het openbaar onderwijs. Wat die „absolute neutraliteit" be teek ent, dat weet de Ruud. Als er een prinses geboren wordt, tot vreugde van liet Nederlandsche volk, dat ja renlang heeft verlangd naar een ko- n.ngskmd, dan kunnen de onderwij zers daarover niet aan „het kind" ver tellen, willen ze geen „propagandis ten voor het Koningsschap" worden. Want er zijn socialisten, die hun kin dereu op de school hebben, en niet uit geestverwantschap! maar die kinderziel met te kwetsen, wordt er over gezwegen! Dat de on dei'wijzers het verschil tusschen de voordeelcn van koning schap en een republiek aan kinderen niet. kunnen uiteenzetten verwondert hem niet; dat zal hun ook wel moeilijk vallen aan ouderen uiteen te zetten. Maar dat is de quaestie niet De kin deren moeten worden voorgegaan in eerbied voor het gezag, en in eerbied voor de overheid, en de personen, die dnt gezag dragen. Ad. 3o. en lo. Dat de onderwijzers niet zouden mogen schrijven en verga deren, is een zeer gezochte conclusie. Nergens woirdt verboden het schrijven over schoolzaken en aanschrijvinj van B. en W. Absoluut niet. Maar wat verboden wordt, dat is het afbre ken van de positie der hoofden tegen over de ouder». Spr.'s conclusie is, dat alle onder wijzers kunnen voortgaan te doen als ze tot nog toe deden. Alleen die revo- lutionnairo onderwijzers, welken hun spreken en schrijven hun admini stratief hoofd in zijn gezag schaden, die worden door de circulaire aan banden gelegd. De heer WORST vroeg het woord. Hij had willen spreken vóór de circu laire, maar elk woord zou den in druk van de voortreffelijke rede van den wethouder schaden. Mede na mens oenige politieke vrienden, ver klaarde spr. zijn volkomen bevredi ging over de toelichting van B. en W. in het vaste vertrouwen, dat de cir culaire met beleid zal worden toege past. (Eenig applaus en beweging). De hoor KL, DE VRIES merkte aan, de liberalen, die het met den heer Worst eens zijn. op, dat zo hier op trekken in gezelschap van de vrien den der bijzondere schooL En hoe die oordeolen over de openbare school? Spr. citeerde daartoe verschillende uitspraken van antirevolutionnareii, en besluit met een citaat uit de Botrro- maeus-encytliek, waarin de openba re school zeer sterk wordt veroordeeld De heer VLIEGEN had een daad als deze van den heer De Vries ver wacht. Hoewel, niet zoo gauw. Hij had meer rucaearaat verwacht bij de vrijzinnige leden. Spr. heeft trouwens al meer geklaagd over de slappe knieën bij de democraten tegenover de sterke be en en dar reactionairen. Deze dag is anders voor de sociaal democraten een uitnemende dag (ge roep in den Raad en op de tribune: juist, juist.) De openbaire school was de trekpleister, die nog eon gedeelte onder do groote massa hechtte aan het liberalisme; die is heden losge trokken, en op schaamtelooze wijze. Maar het slechte van dezen dag is, dat die openbare school uit elkander wordt geslagen. De wethouder VAN DEN BERGH meende dat deze circulaire schade toe brengt aan het lager ouderwijs. Er niet één geval genoemd, niet één rap port, dat aanleiding geeft tot deze cir culaire, die de openbare school in dis credit brengt, en onvrijzinnig is. De VOORZITTER zei, dat de heer De Vries geheel en volkomen heeft uitgedrukt wat de meening vai W. is. De minderheid van het collego heeft men zoo even gehoord; spr. wil wel zeggen, dat hij van den heer Van den Bergh, die bij de bewerking en de schaving van het concept zeer ijverig heeft meegewerkt, zulk een toespraak niet had verwacht, als hij gehouden heeft, al was bekend, dat hij zich ten slotte niet met de circulaire kon ver eenigen. De heer KETELAAR stelde de vol gende motie voor: De Raad van oordeel, dat dooi* de nieuwe bepalingen in do instructie voor het onderwijzend personeel der 1. 8. en door de toelichting daarvan de circulaire d.d. 10 Juni j.l. gege ven, de grondwettelijke vrijheden der openbare ouderwijzers aan banden worden gelegd en hunne beiroepsiiefde noodzakelijk moeten worden ver zwakt, noodigt B. eai \V. uit alsnog bedoel de bepalingen in te trekken. De motie wordt verworpen met 25 tegen 15 stemmen. Voor de lieeren Van den Bergh, Boissevain, Ketelaar, Meyers, Nol- ting.S imons, Klaas dc Vries, Gulden, Van Kuykhof, Loopuit, Oudegeest, Pothuis, Vliegen, Wibaut en Woll- ring. ,,Het Schoolblad", orgaan van J N. G., bevat een artikel, waai staat Onzo vrijheid buiten de school de schooi, die ons allen lief is, zijn gevaarwij zijn er ten volle van overtuigd maar zoolang de Neder landsche onderwijzers den voorman nen in den Bond niet krachtiger hun afkeer tc kennen geven over de waardige, onverdedigbare manier, waarop zij van de thans genoten vrijheid gebruik maken en de open bare school helpen afbreken, zoolang zal dat gevaar niet wijken zoo lang zal de publieke opinie tegen den on derwijzer gekeerd blijven, zoo lang zullen wij slechts weinig gehoor vin den voor klachten over beperking van onze burgerlijke vrijheid, en zoo lang zal de Bond een gevaar blijven voor den Nederlandschcn onderwij zersstand en voor de openbare school. EEN GEHEIMZINNIG SCHOT. We lezen in de „Tel." Twee bekende Amsterdainscho hee- ren hadden 's avonds een ,,Taxi"-auto gehuurd en waren daarmee naar het Kalfje getuft- Komende door den polder werd er plots op den wagen geschoten. Do kogel ging door de ruit van de auto, rakelings langs het hoofd va.n een der iieeren. Deze sprong direct uit den wagen en begaf zich naar de plaats, waar liet schot vandaan kwam. Hij zag een man, die zich snel in de richting van het weiland ver wijderde en die, begunstigd door de duisternis, weldra ontsnapte. Men reed weer naar Amsterdam en gaf de politie kennis van liet gebeur de. Het is zeer moeilijk uit te inaken, of men hier met opzet of toeval te doen heeft. Een opzet, om speciaal dc in (Je auto zittende heeren te treffen, acht men vrijwel buitengesloten. Er wordt een nauwkeurig onderzoek in gesteld. WETSONTWERP ZIEKTE VERZEKERING. Naar men aan „De Tijd" mededeelt zal het wetsontwerp inzake ziektever zekering dezer dagen de Tweede Ka mer bereiken. In elk geval moet het ontwerp reeds door den Raad van State zijn behandeld. Men voegt daaraan toe, dat het ont werp de ziekteverzekering grooten- deeis verplicht stelt, doch daarbij in ruime male de vrijheid laat tot ver zekering bij particuliere maatschap pijen. TWEEDE-KAMER-VERKIEZING IN ROTTERDAM V. Mr. A. de Jong, de nieuwbenoemde wethouder van Rotterdam, zal, naar het Rotterdanisch Nieuwsblad ver neemt, in September a s. het lidmaat schap van de Tweede Kamer (dis trict V) neerleggen. De anti-revolutionnairen zullen naar alle waarschijnlijkheid het Raadslid den heer Diemei* candidaat stellen bij de daaruit voortvloeiende verkiezing. EEN KNAAP AANGEHOUDEN. Te Marseille is aangehouden de 15- jarige G. Wigmore, een loopjongen in dienst van de firma E. Davidson, handelaar in geëmailleerde artikelen m den Oppert te Rotterdam. Hij was er ongeveer 14 dagen gele den van door gegaan, na een bedrag van 1225 aan quitantiën te hebben ontvangen. Hij zal worden teruggezonden. WEDER EEN ONEERLIJKE KANTOORLOOPER. Een looper van de Incassobank te Amsterdam, die Dinsdagmorgen was uitgegaan om wissels en quitanties te innen tot een totaal bedrag van onge veer 4000, is niet teruggekeerd. De directie der bank deed aangifte bij de politie deze deed onmiddellijk huis zoeking in zijn woning in do Albeit Cuvnstraat. doch zonder resultaat.^. i De verdwenen kantoorlooper Ia 55 jaar oud, gehuwd on vader van één kind. Ongeveer 12 jaar was hij reeds in dienst van de bank. De man had een salaris van omstreeks 15 en on geveer f 8 pensioen van Indischen mi litairen dienst. Dinsdagmiddag om 3 uur heeft hij nog aan een kantoor een wissel aan geboden. Het eventueele financieelo nadeel- door deze verdwijning geleden, wordt door verzekering gedekt. Uit Rotterdam wordt gemeld Woensdagmorgen is lil een woning in de Vijverhofstraat de wissollooper aangehouden. Op hern werd nog 150 aan geld gevonden. Toen hij f2 incasseerd had, heeft hij vermoedelijk de overige wissels te Amsterdam ver borgen. GRAFISCHE KUNSTNIJVERHEID. De Vereeaiiging voor Grafische Kunstnijverheid heeft aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal ee: gezonden, betreffende de voorgestelde wijziging der arbeidswet. Tegen den inhoud van dat ontwerp brengt eenige bedenkingen te berde. In de in dustrie toch, waaraan adressanten leden zich wijden, plegen jeugdige personen in beperkt aantal werkzaam te zijn. Bedoelde jeugdige sonen nu, kunnen niet asders dan tegelijk, met en tot liulp van anderen arbeiden, waaruit voortvloeit, dat wet telijke bepalingen omtrent arbeids duur voor jeugdige personen, daar door vanzelf ook toepassing moeten vindon op volwassen werklieden. In bovenbedoelde industrie is een tienurige arbeidsdag reeds algemeen ingevoerd. Tegen een wettelijke be paling daarvan rijzon dus geen zwaren, maar wel is dat het geval met de bepaling, dat na een werktijd van 4 1/2 uur in fabrieken en werk plaatsen aan jeugdige personen en een half uur vrij moet wor den gegeven. Adressante zou deze bepaling gaar ne gewijzigd zien in dezer voege, dat in plaats van 4 1/2 uur worde gelezen 5 uur. Werd de voorgedragen bepa ling tot-wet verheven dan zou vermoe delijk een dagverdeeling worden in gevoerd, waarbij des morgens van 7J tot 12 uur zou worden gearbeid, des middags van 1 tot 5 1/2 uur en daar na van 6 tot 7 uur. Bij een dergelijke dagverdeeling zouden de machines drie maal in gang gebracht moeten worden, wat noodelooze en op den duur belangrijke uitgaven voor patroons veroorzaakt. Tevens is deze regeling evenmin in het belang der werklieden, daar een inkrimping der vrije avonduren een gevolg van zijn zou. ONGELUKKEN. De werkman W. W., uit Delft, wien Dinsdagavond door de stoomtram al daar beide beenen werden afgereden, is 's nachts aan. zijne verwondingen overleden De 69-jarige vrouw te 's-Gra.venha- die in hare woning aan den Z. O. Binnensingel aldaar door de vlam van een kooktoestel brandwonden be kwam, is in het gemeenteziekenhuis overledeu. Gistermorgen is te Delfzijl de 20- jarige werkman C. van R. in het ruim van het stoomschip Waterland gevallen. Hij heeft zijn ruggegraat gebroken. Pers-Overzicht DE NI ET-VER KIEZING VAN BARON VAN HEECKEREN. „Het Vaderland" schrijft o. m. Heeft, nadat dr. Kuyper was voor gegaan, ook de coalitie hem laten vallen, aan den anderen kant is het volkomen begrijpelijk, dat van links niemand zich geroepen gevoelde, het voor hem op te nemen. Door zijne wijze van optreden heeft de heer Van Heeckeren de sympathie van velen verbeurd. Dat echter zelfs geen enkele stem op hem zou worden uitgebracht, lmd niemand kunnen verwachten van de zoo weinig politiek aangelegde Pro vinciale Staten. Of is dit misschien het beste bewijs, dat de hooge po litiek er bij in het spel was Toch staat het voor ons niet boven allen twijfel verheven, dat de Provin ciale Staten van Zuid-Holland goed deden door het schervengericlit op den heer Van Heeckeren toe te pas sen. Had de Eerste Kamer hem de gele genheid gegeven zijne bewijsstukken over te leggen, en had hij dat bewijs niet kunnen leveren, zij zouden vol komen juist hebben gehandeld door hem de dein* te wijzen. Maar men heeft hem die gelegenheid niet gege ven, en dit verandert de zaak. Wij verwachten, «lat dit in liet voordeel van den beer Van Heeckeren zal worden uitgelegd, en achten de mogelijkheid niet uitgesloten, dat zijne riiet-herkiezing hem in veler oogen een martelaar zal maken voor een goede zaak. Dat de quaestie nu uit zal zijn, ge looft overigens naar wij veronder stellen wel niemand. Mogelijk zul len wij ons thans, nu den oud-gezant "ets meer bindt, op publicatie zij- stukken voorbereid kunnen hou den. De „Nieuwe Rotterdamsche Cou rant" schrijft Zoo is des heeren Van Heeckeren's val wel héél groot. Na zoo groote ver heffing deze terugstooting 1 Wat liet innerlijk aangaat is dit laatste Sta- ten-besluit niet beter verklaarbaar, dan dat, waarbij de iieer Van Heecke ren werd verkozen. Of hem met zijn niet-verkiezing het recht is ge daan, dat hem niet slechts naar den uiterlijken schijn, doch ook zedelijk toekwam, of onrecht, zal mis schien nooit blijken. De heer Van Heeckeren heeft ontegenzeggelijk fou ten begaan b.v. dat hij zich door het syrenen-gezang van minister Van Swinderen liet verlokken, om, zij het in comité-generaal, maar dan toch zonder zich te vergewissen of van het behandelde het geheim zóu wórden opgelegd namen te noemen, die hi. in het openbaar niet wilde genoemi hebben, was een misslag al is ook de minister de laatste, die dezen mis slag mag euvel duiden. Maar of de fouten ernstig genoeg zijn geweest, om op grond daarvan hem het Kamer lidmaatschap te ontnemen, kan slechts beoordeeld worden door wie „de zaak" in alle détaiLs kent. En in dien er zoo zijn, dan zijn het er toch in ieder geval zeer weinigen. Dc Statenleden behooren daartoe zee zeker niet. Merkwaardig is, dat in di Kamer de naaste, i n g e w ij d o geestverwanten van den heer Vaii Ileeckcrcn, de anti-revolutionnairen, de zijde van hun medelid hebben ge kozen, en moeite hebben gedaan, te gen het verlangen van de regeering in, voor den heer Van Heeckeren de gelegenheid tot verder spreken open tc houden, die de Staten-meerderheid hem nu beneemt voor immer. Zoo krijgt men wel den indruk, dat het eene vriendelijkheid moet zijn zoowel jegens den Minister van Bui- lenlandsche Zaken, als jegens Dr. Kuyper wien de inededeelingen van den heer Van Ueeckeren ook bit ter ongelegen schenen te komen dat de heer Van Hedt-keren ten offer gebracht is en door air. J. C. de Ma rez Oyens vervangen. Gemengd Nieuws TOERISTEN EN ROOVERS. Zondag keerden twee Amerikanen, de gebroeders Boit, met hun echtge- nooten terug naar Pelano, waar hun villa's zijn gelegen. Op drie kilometer van de plaats moest hun auto stop pen, daar er een groot rotsblok op den weg lag. Nauwelijks hadden zij gestopt, toen twee roovers, die zich achter een heg hadden verscholen, te voorschijn kwamen en den automobilisten be duidden, dat zij geld verlangden. Aun dit verlangen, waaraan de noodige kracht word bijgezet door de bedrei ging, dat ze anders zouden worden neergeschoten, gaven de beide Ameri kanen toe. De roovers waren echter niet met hun buit tevreden en dwon gen de dames met den chauffeur naar buis te rijden en daar meer grid te halen, terwijl haar echtgenooten als gijzelaars achterbleven. De dames keerden met een bedrag an G00'francs terug, zeggende dat dit het geheele bedrag uitmaakte, dat ze in huis hadden. De roovers lieten hun gevangenen hierop vrij, onder belofte niets van het voorgevallene mede te deelen. Toen ze echter in veilige haven waren aangeland, gaven de beroofden on middellijk kennis van het gebeurde, waarop carabiniers werden uitgezon den om de roovers te zoeken. Sport en Wedstrijden DE. WORSTELWEDSTRIJD-MANIE. Een talrijke schare negers, naar schatting ongeveer 10.000 wachtte den bokser Johnson Maandag op aan het station te New-York, nu hij voor het eerst na de to Reno behaalde ovar- ing, een bezoek aau die stad zou brengen. De trein, waarmede hij moest aankomen, had vijf uren ver traging, het wachten echter verdroot de zwartjes geenszins, zij bleven ge duldig en vroolijk. Toen de tirein aankwam, werd den bokser ccn luidruchtige ovatie ge bracht en deze werd nog eens her haald, nadat hij het hotel had bereikt, dat te zijner eere met bloemen en kransen versierd was. Een orkest speelde daarbij allerlei, lievelingsdeuntjes der negers. BOKSEN, waarnemende burgemeester, hoofd der gemeentepolitie te 's-Gni-1 venhage, heeft de voortzetting van de bokswedstrijden op het wandd- hoofd te Scheveningen verboden, zoo dat daaraan geen verder gevolg zal orden gegeven. EEN WONDERBAAR GENEESMIDDEL Voor Gulacbtige en Zenuwachtige Ongesteldheden, zooals B Winden en Pijn iu de Maag, Hoofdpijn met misselijkheid, u Duizeligheid, Volheid en Benauwdheid na het eten. Sufheid 0 en dofheid in het hoofd, koude rillingen, koortsige gloeiingen, §s verlies van eetlust, kortademigheid, verstopping, blaren op dé 0 huid, onrustige slaap, angstige droomen en allerlei zenuwach- «g tige en beverige aandoeningen, enz. DE EERSTE DOSIS zal fl spoedige verzachting geve-u Dit is geen inbeelding. Ieder lij der wordt ernstig uitgonoodigd om één doos van deze Pillen te fl probeeren en men zal bekennen, dat zij „een goud Tientje per fl doos waard zijn". BEECHAM'S PILLEN naar het voorschrift ingenomen, zullen Vrouwelijke gestellen spoedig volmaakt ge- H zond inaken. Zij verwijderen direct elke opstopping of onregel- §5 matigheid van het gestel; voor een zwakke maag - ongeregelds spijsverlering verstoorde laver werken zij als een toovermiddel enkele weinige doses zullen .a wonderen doen voor de levensorganen; het spierstelsel ver- fl sterkend; de lang verloren Gelaatski eui* herstellend, de echte fl gezonde trek van de eetlust terug brengend en met de blos I der gezondheid de geheele licliamelij ke kracht van 't mensche- fl lijk lichaam herstellende. Voor het verdrijven van koortsen in heete klimaten zijn zij speciaal beroemd. Dit zijn „feiten" w door duizenden geconstateerd, in alle klassen dor maatschappij, fl en een van de beste waarborgen voor Zenuw- en Gallijders is, fl dat BEECHAM'S PILLEN het ruimste debiet hebben van eenig I patentiuiddel in de wereld. Bij iedere doos volledige aanwij zingen. Uitsluitend vervaardigd door THOMAS BEECHAM, St. He lens, England. Alom verkrijgbaar bij Apothekers en Drogisten in doozen van fl f 0.75 (56 pillen) en van f 1.75 (168 pillen). Bij zes doozen lege- fl lijk f 4.25 en f 10.en bij den Verte gen woord iser van Th. Bee- cham; Amsterdam, Overtoom 341. Telefoon 4318. Kunstmatige Apsnta18* st. Drathenqnilla It Eraser15 Facblngim15 Frans Jozef B. W18* et. Vichy25 Victoriali Wiltonen25 ALLES PER LITERSCHROEFFLESCH. Verkrijgbaar bij D L. KEUR, Apotheker, Zijlstraat 73, Tel.448 vergeet dan niet, ook nog e met de Kruisstcr mede te nemen. De blokjes behoeven slechts met kokend water overgoten te worden en men verkrijgt oogenblikkelijk een heerlijk vleeschnat, dat zoowel dienen kan om te koken (bij de bereiding van soepen, sausen, ragouts, peulvruchten, groenten enz.) als om te drinken (bouillon puur ot met ei). Prijs per blokje 21/- cis. Letteren en Kunst EEN REMBRANDT ONTDEKT? We lezen in het „Hbld." Dr. J. F. S, Esser, te Amsterdam, kocht onlangs bij een antiquair al daar voor een kleinigheid een schil derij, een mansportret, dat, niettegen staande de laag vuil, die het bedekte, hem toch belangrijk scheen, vooral door de Reinbrandtieke wijze van schilderen. Hij maakte het eenigszins schoon, en ontdekte de haudteeke- ning „Rembrandt". Hij toonde het aan verschillende kunstkenners, die. I mede door den slechten toestand van j het stuk, geen uitsluitsel gaven of tegenstrijdige oordeelvellingen. Zeker 1 evenwel is, dat het een 17de eeuwsch f stuk is, zoo niet van Rembrandt, dan toch zeker uit Rembrandt's school, en in elk geval een belangrijk werk. i Waarschijnlijk zal het stuk door Hauser te Berlijn worden gerestau reerd. N. V. WELL WORKS OVERVEEN - - u - u - HAARLEM Tol. 1790 HEEMSTEDE. Tol. 1790 Rechtszaken Twee beklaagden werden, wegens inbraak in de woning van den boek houder aan liet krankzinnigengesticht „Duin en Bosch" to Castricum door tic rechtbank te Alkmaar veroordeeld respectievelijk tot 3 jaar en tot 4 jaar gevangenisstraf. Nadat het vonnis voorgelezen was, stelde degeen, die tot 3 jaar was ver oordeeld, den president voor, „er om te loten, wie 7 jaar en wie niets zou Krijgen". Begrijpelijkerwijze werd op dit voorstel geen acht geslagen, ver telt de „Alkm. Ct." Stoomvaartberichten Het stoomschip Koningin Wilhel- mina (thuisreis) arriveerde 12 Juli te Genua. Het stoomschip Madura (thuisreis) vertrok 12 Juli van Marseille. Het etoomscliip Rembrandt (uitreis) vertrok 12 Juli van Suez. Het atoomschip Rindjani (thuis reis) vertrok 12 Juli va® Port-Said. De medische kroniekschrijver Dr. P(ijnuppel) van het „Al gemeen Handelsblad", zegt over „gezondheidsmelk": „Deze heele industrie breiat zich hoe langer hoe meer uit maar bij de „bona fide' stallen, die, gelukkig, verrijzen, komen er ook andere, die er maar zoowat van maken, om dan hun voordeel te duen met deu naam, en men dient dus goed uit zijn oogen te zien, bij wien men gaat Uittreksels van de beoordeelingen door de plaatselijke pars „Bloemendaalsch Weekblad": „De melk van BronsteÓ heeft een zuiverheidsgraad bereikt, waar de natuur een grenspaal schijnt geplaatst te hebben." „Haarlem's Dagblad „Waarlijk men moet hier wel de indruk krijgen, dat niet de zucht om te verkoopen voor/, maai- die, oin wetenschappelijk iets uitstekends te bereiken „Nieuwe Haarl. Courant". „Wij kunnen niet nalaten, onze groote bewondering uit te spreken over deze onderneming een inrichting die zeker met de allerbeste van ons land kan wedijveren." „Stads-Editie Opr. Haarl. Courant": „Hij (de bezoeker) zal een propagandist worden voor deze ideaal-instelling." N.B. De Boerderij is dagelijks te bezichtigen, gesloten ven 122luur.

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 6