FAILLISSEMENT. k VAN LINDEN ÏÖL JAC. J. SON, twee nette Vrienden HedCü overleed, na een lang durig en smartelijk lijden, voorzien van de H.H. Sacra menten der Stervenden, onze innig geliefde Echtgenoot eai Vader, W. L. J. KORTENAAR, in den ouderdom van 24 jaar, mij nalatende twee kinderen nog te jong om dit smartelijk verlies te beseffen. Wed, W. L J KORTENAAR, geb. J. BUIJS. Haarlem, 18 Juli 1910. Heden overleed, aa een lang durig en smartelijk lijden, voor zien van de ll.H. Sacramenten iler Stervenden, onze geliefde Broeder en Behuwd broed er W. L. J. KORTENAAR, in den ouderdom an 24 jaar. G. W. M. ROELOFS— KORTENAAR. W. ROSLOFS. J. KORTENAAR. A. KORTENAAR. J. G. II. VAN VEEN- MULLER. A. VAN VEEN. A. M BUIJS. A. B. BUIJS. Haarlem, 18 Juli 1910. Weerbericht MEDEDEELINGEN VAN HET KONINKL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorin. 10.50 uur De Bildt, 19 Juli 1910. Hoogste barometerstand 774.4 ra AI. 1© llorta (Azoren) laagste 753.9 m M. to Swinemunde (Oostzee-kust Duitsrh- lond). Verwachting tot den avond van 20 Juli Wind zwakke tot matigen Noorde lijken tot Westelijken wind. Gesteldheid van de lucht zwaar bewolkt, weinig of geen regen. Temperatuurgeringe verande ring. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. (uur 763 in M. Vooruitgang. Vorige stand te 2 uur 759 m.M. OPGAVE VAN: JOH. M. SCHMIDT Opticien 85 ZIJLSTRAAT - HAARLEM. Thermometerstand te Haarlem. Dinsdag 19 Juli Hoogste gisteren 9 uur F. 65 Laagste hedennacht F. 59 Hoogste heden tot 12 uur F. 64 HOOG* en LAACWATERSTANDEN 29 Juli. Hoog water. IJmuiden vrn. lu. 35m.;nm. 2u. 4m Katwijk va lu. 10 m.;m lu. 39in Petten vrn. lu. 65m.;nm. 2u. 24m Laag water. IJmuiden vm. 9u. 35 m.; nm.l0u. 4 m Katwijk vm. u. 15 m.; nm. 0u. 44 m Pelten vm. 11 u. 5 m.; nm.Hu. 34 m Het aansteken der lantarens van rijwielen, auto's en andere voertui gen moet te 8 u. 41 m. geschieden. p., Fam. Drayer, Amsterdam, Hoo- geweg 92, 2 p., Fam. Robertus, Win schoten, ld., 3 p., Fam. Reiman, Am sterdam, id.. 2 p., Fam. Westerouen van Meeteren, Nijmegen, id., 7 p., Fam. Terwindt, Arnhem, Hoogeweg 68, 9 p., Fam. Middelbeek, Utrecht, Zeestraat 39, 5 p.. Fam. Lalear, Lei den, Boulevard P. Loot, 3 p., Fam. Freykan, Berlijn, id., 2 p., Fam. Baud Amsterdam, id., 6 p., Fam. Quorles yan Ufford, id., id., 6 p., Fam. Lan- keren Matthes. id., id., 8 p. Heden was de temperatuur van het .water 15 gr. R. Binnenland DE TROONSBESTIJGING VAN GEORGE V. De buitengewone Britsche ambassa de, belast met de bekendmaking der troonsboklimmiqg van Koning George V, zal 18 Augustus in de residentie aankomen om tot 22 d. a. v. in ons land te verblijven. Behalve uit Granard, hoofd der spe ciale zending, is het gezantschap ver der someD gesteld uitLord Her- schell, generaal Hunter, kapitein Hood cn den heer Villiers. Do leden zullen vermoedelijk ten Koninklijken Paleize te 's-Gravenhage logeeren. STENOGRAPH1E „STOLZE-WéRY". Gisteren had te Utrecht de 19de al- gemeene vergadering plaats van de Neder! indsche Stenografen-Vereeni- ging Stolze-Wéry, onder voorzitter schap van den heer Ds. J. Quast Het jaarverslag van den directeur, den heer J. L. Wéry, toonde aan, dat het ledental der vereeniging ongeveer stationnair bleef, evenals het aantal der uitgereikte diploma'sde studie van het kortschrift in de moderne ta len neemt geleidelijk toe. Ook uit de verslagen der afdeel ingen en der com missarissen bleek, dat de erkenning van de waarde der stenographic voortdurend stijgt. Het stelsel werd wederom op een aantal nieuwe scho len ingevoerd. Bij de bespreking van de belangen der vereeniging ontknoopten zich uit voerige discussies over verschillende maatregelen ter bevordering van het kortschrift, vanwege de vereeniging te nemen. Besloten werd dat de volgende Jaarvergadering zal worden gehouden te Groningen. Na afloop der vergadering veree- nigden zich de meesten der aanwezi gen tot deelneming aan een gezamen lijk uitstapje naar Utrecht's omstre ken. BESTRIJDING TUBERCULOSE. De Vereeniging tot bestrijding dor Tuberculose te Baarn, zal op 2 Au gustus, den verjaardag van H. M. de Koningin-Moeder, aldaar door eenige jongedames bloemen laten verkoopen ton voordeele der afdeelingskas. Door enkele bloemisten zijn eenige honder den bouquetjes voor dat doel beschik baar gesteld. EEN KNAPPE JONGEN. Van de 4e naar de 5e klasse van het mnasium te Winschoten, is thans vorderd C. II. G. Prins Mellema, joon van den heer dr. Mellema al daar. De jongen, die nooit een lagere echool bezocht, is thans 14 jaar oud en kan dus op 16-jarigen leeftijd stu dent zijn. 's Daags gaat hij geregeld een uur tje smeden in werkmanscos tutu», bij den lieer Lubbers, smid aldaar, zoo meldt de „Pr. Gr. Ct.". ARBEIDSWET. Door de Kamer van Koophandel cn Fabrieken te Hengelo is, inzake het oniwerp-arbeidswct, een adres ge richt aan de Tweede Kamer, waarin het volgende in overweging wordt ge geven 1. De wet blijve verstaan onder jeugdige personen personen, bene den zestien jaar. 2. De leeftijd, waarop jeugdige per sonen tot de fabrieken en werkplaat sen mogen worden toogelatcn, blijve twaalf jaar, tenzij de leerplicht wordt uitgestrekt tot het dertiende jaar, in welk geval deze leeftijd ook kan ge steld worden voor de toelating tot de fabrieken 3. De maximum werktijd voor jeug dige personen en vrouwen blijve be paald op 11 uren daags, evenwel met een maximum van 03 uren 's weeks, of de werktijd worde, bepaald tot 10 1/2 uur daags voor jeugdige personen en blijve beperkt tot 11 uur daags voor vrouwen 4. De thans geldende bepalingen be treffende de rusttijden, blijven onver anderd. OPLICHTERIJ. Men meldt uit Breda aan de „Tel.": Een heer en dame, die sedert ge- ruimen tijd gelogeerd waren in het pension Bakkeren to G inn eken, zijn Vrijdag vertrokken, achterlatende een schuld van circa 780. Dit paar had bij den rijwielhandelaar Oomes, te Breda, twee fietsen gekocht, na tuurlijk ook zonder betaling. Bij den architect v. d. Pas, te Ginneken, wa ren zij geweest ojn bouwgrond te koo- pen aan den Ulvenhoutsclien weg, om eene villa te bouwen, terwijl zij ook niet ongenegen waren een auto mobiel en meer dergelijke zaken aan te schaffen. De man gaf voor, bij het spoorweg ongeluk te Contry tegenwoordig te zijn geweest, waardoor hij zenuw ziek zou zijn geworden en tot herstel van gezondheid door de spoorweg directie naar Giuneken te zijn gezon den, oni door dr. Soer geneeskundig behandeld te worden, wat werkelijk door dr. Soer is gedaan. Hij vertelde, dat hem 200.000 francs schadevergoe ding was aangeboden, doch dat hij 400.000 francs eischte. Toen de familie B. eindelijk om geld vroeg, wilde hij met de rijwielen vertrekken, doch dit werd hem be let, wakrop hij te voet uitging en bij de Duivelsbrug quasi flauw viel. Toen moest een rijtuig komen, om hem bij eene familie te Breda te bren gen, doch daar aangekomen, zcide hij deze familie niet bedoeld te hebben de koetsier moest hem naar de Meer- selsche dreef fcaengen, hetgeen ge schiedde. Vandaar wisten de oplich ters met de stoomtram naar België te ontsnappen. VERDRONKEN. Aan het strand te Scheveningen, voorbij het Ververschingskanaal, wer den gisteravond kleedingstukken ge vonden van iemand, die daar waar schijnlijk was gaan zwemmen. Daar in zee niemand to zien was, werd ver moed, dat de zwemmer zich te ver in zee heeft gewaagd en verdronken is. De kleeren zijn later herkend als toebehoorende aan een bewoner van de Daguerrestraat. WEDEROM EEN „STEKER"? Zaterdagavond omstreeks tien uur werd in het lsto Weteringplantsoen te Amsterdam de dienstbode van eene familie, in de omgeving wonende, door een als werkman gekleed per soon onverhoeds met een scherp voor werp in het linkerschouderblad ge stoken. In do apotheek van den heer Hempenius werd zij door een genees heer verbonden. Deze kon gelukkig constateereD, dat de wonde niet ge vaarlijk was. Bij de politie werd aangifte ge daan. De gewonde kon alleen opge ven, dat zij gestoken was door iemand, die er als een metselaar uit zag en in gezelschap was van een tweeden op dezelfde wijze gekleeden man. Beiden schenen volgens haar eenigszins onder den invloed van ster ken drank te zijn. Met een acetvleenlantaarn werd door de politie de omgeving afge zocht, doch van een wapen was geen spoor te vinden. Verschillende perso nen, die wegens dronkenschap waren aangehouden, werden met het dienst meisje geconfronteerd, doch zonder resultaat De politie zet haar onder zoek met grooten ijver voort EEN GEDENKSTEEN. Na afloop der godsdienstoefening is Zondag door rar. D. J. baron Mackey (Lord Reavy) in de kerk te Ophemert een gedenksteen onthuld ter nage dachtenis aan zijn neef, nu wijlen mr. A. baron van Mackay, in leven Minis ter van Staat, lid van den Raad van State enz,, wiens verdiensten als staatsman 'en mensch door hem ge huldigd werden. Ds. W. G. van Leeuwen aanvaard de namens de gemeente het geschenk. PROV. STATENVERKIEZING IN DISTRICT AMSTERDAM IV. Bij de gisteren gehouden verkie zing voor een lid der Prov. Staten, hebben van de 4-487 kiezers slechts 2282 een geldige stem uitgebracht. De volstrekte meerderheid waa dus 1142 stemmen. De heer II. Barnstein, v, d., ver kreeg 630 stemmen, de heer Z. Gulden, soc.-dem., 540 en mr. baron Röoll, lib. 1112. Zoodat herstemming moet pin ets hebben tusschen de heeren Mr. W. Baron Röell en H. Barnstein. DE STUWADOORWET. Te Rotterdam werd Zondag, uitge schreven door den Algemeenen Ne- derlandsrhen Bond van Arbeiders in het Havenbedrijf en den Rotterdam- schen Bestuurdersbond een „demon-j stratieve vergadering" gehouden, ten doel hebbende der „regiering te too- nen het sterke verlangen dor haven arbeiders om een goede stuwadoors wet." De vergadering, die geleid werd door den heer 11. Spiekman, was slechts matig bezocht. Als sprekers waren aangekondigd de heeren Mr. M. Mondeis, J. H. Schaper en A. W. Heykoop. De voorzitter stelde daarop de vol gende motie ,,De groote demonstratieve verga dering, „gehoord de besprekingen daar over. dat voor het havenbedrijf en duizenden havenarbeiders, het tot stand komen eener goede stuwadoors wet een klemmende noodzakelijkheid is gew orden „gezien het verslag van de directie van den arbeid over de uitgeoefende "controle op den havenarbeid en de missive van de commissie van onder zoek voor het havenbedrijf te Rot terdam, gericht aan Zijne Excellentie den Minister van Landbouw, Nijver heid en Handel „gezien, dat nog steeds het voor ontwerp Stuwadoorswet niet is inge diend, hoewel het reeds vóór ongeveer 15 maanden is gepubliceerd „spreekt krachtig uit, dat door de zen tragen gang van zaken dag aan dag de misstanden in het havenbe drijf toenemen, ten nadeele van dut bedrijf en de daarin werkenden „dringt er daarom bij do regccring op aan, met indiening en behando- ling van het voorontwerp-Stuwa doorswet spoed te maken, opdat die wet vlug tot stand kome „verzoekt dringend rekening le houden met de door de arbeiders-or ganisaties gevraagde wijzigingen „en roept de havenarbeiders van alle branches op, deel te nemen aan den doelbewusten strijd voor lotsver betering, te verkrijgen, ook door goede arbeidswetgeving en zich daartoe te organiseeren in den Al- gem. Ned. Bond van Arbeiders in het Havenbedrijf." Er werd nog eenigszins gedebat teerd, waarbij het bijna nog rumoe rig zou geworden zijn. De voorzitter wist echter het rumoer te bedwingen, waarna de motie met ongeveer alge- meene stemmen werd aangenomen. Pers-Overzicht ACCIJNS OP GEDISTILLEERD. Het „Dagbl. van N. Br." schrijft Er is in het eerste halfjaar van 1910 aan accijns op gedistilleerd meer ont vangen dan in hetzelfde tijdperk van het vorig jaar 1.504,000. Anderhalf millioen per half jaar, dat wordt 3 millioen per jaar. En de minister heeft gerekend op 5 k 6 millioen I Dat valt tegen. De raming van het eerste half jaar was 15,700,000. De opbrengst 13,500,000. Dat scheelt 2 millioen. Is er dan in 1910 zooveel minder ge dronken, dan in 1909? Ja. De accijns heeft in het eerste half jaar van 1909 opgebracht ƒ12.001,091,97 dus is er de accijns berekend h f 63 per H.L. van 50 pCt. verbruikt 190,493 H.L. In het eerste halfjaar van 1910 heeft de accijns opgebracht 13,505,144,54, maar de accijns bedroeg toen 90 per H.L. Dus is er toen verbruikt 150,057 H.L. Dus is er in het eerste halfjaar van 1909 minder gedronken dan in het eer ste halfjaar van 1909 een hoeveelheid van 40,436 H.L. Dit is teekenend, want het zou per jaar worden 80,872 H.L. Wat het verbruik per hoofd aanmerkelijk zou verminderen. Laatste Berichten UITVAART Jhr. H. M. J. VAN LENNEP. Hedenmiddag te ongeveer half één had op de algemeene begraafplaats aan den Schoterweg de teraardebe stelling plaats van hel stoffelijk over schot van den student Jhr. H. M. J. van Lennep, zoon van Jhr. J. W. van Lennep, wonende Florapark alhier, die bij het zwemmen te Nunspeet het leven verloor, tijdens de conferentie van ds Christen-Studentenvereenigin- gen aldaar, waaraan de overledene deelnam. De begrafenis had plaats onder groote belangstelling. Velen waren naar den doodenakker opgegaan, om den te vroeg ontslapene een laatst vaarwel toe te roepen. Onder de aan wezigen merkten we o. m. op Prof. Mr. P. A. Diepenhorst, hoogleeraar aan de Vrije Universiteit te Amster dam, een leermeester van den over ledene. Toen de kist in de groeve neergela ten was, trad de heer Gunning, een oom van den ontslapene, naar voren, om te getuigen van het groote ver lies, dat niet alleen de universiteit, maar ook, en vooral, de familie, en in de allereerste plaats de zwaarbe proefde ouders hebben ondervonden, door den dood van Henk van Len nep. Toch, bij alle smart, blijft er één troostgrond over zei spreker, die niet onder de voeten wesrwankelt, maar blijft het gansche menschen- leven door. Gelukkig hij, die dien troost de zijne noemen mag. Gij weet allen wat ik bedoel, het geloof, dat u over alle bezwaren des levens heen- draagt. Zoolang gij op God ver trouwt, zijl gij niet verlaten. WèLbe- proeft Hij u, maar u alleen urten staan, dat doet Hij nimmer En in de oogenhlikken, waarin gij liet meest Zijn steun en hulp noodig hebt, is Hij daar om u te troosten, en u te spre ken van het wondere geluk, dat Hij ook voor u weggelegd heeft. Moogt gij door den vrede, dien God schenkt, steeds gedragen worden. Dan zal reeds dit aardsch bestaan door een groot geluk gezegend zijn. Het heldere licht van het geloof kan nimmer verdooven, maar moet en zal in deze bittere tijden steeds lichter stralen. De voorzitter der conferentie van de N. C. S. V. te Nunspeet, de heer W. G. Ilaxrenstein, voerde daarop liet woord en prees den overledene als een jonge held in het geloof, die met warme belangstelling voelde voor al les, wat met den Christelijken Gods dienst samenhangt, waarna do heer Van den Boom, namens het Korps van studenten der Vrije Universiteit den overledene prees als een goed vriend en makker, die gaarne en steeds bereid was anderen te dienen cn te helpen, waar hij maar kon. Wij hebben veel in hem verloren, besloot spreker. Nadat nog eenige vrienden van den overledene den vroeg gestorven mak ker herdacht hadden, sprak de zwaar beproefde vader van Henk van Len nep eenige woorden van dank voor de bolangstelling. De samenkomst werd door Ds. Gun ning. uit Utrecht, met een hartelijk geixsl om troost en steun gesloten. Daarna verlieten de aanwezigen, zeer onder den indruk van de een voudige, maar ontroerende plechtig heid slil den doodenakker. Behalve de kiansen van de familie, waren er nog van de studiemakkers van den ontslapene en van het kamp, waar ilenk van Lennep het einde van zijn jong, maar nuttig-besteed leven vond. Overlijden Jlir. Van Len nep, In de Zondag in Den Haag gehou den vergadering van de Nederl. Espe- rantlsten-vereeniging werd mededce- ling gedaan van het overlijden van Jhr. II. M, J. van Lennep, den aan do Esperantisten zoo bekenden schrijver van de kritieken in ,,La Holanda Pio- niro", het orgaan der Ned. Esp. Ver eeniging. Besloten werd namens do vereeni ging aan de familie hartelijk© deel neming te betuigen in dit smartelijk verlies. Prov. Staten van Noorfl-Hollana. Na bestrijding door de heeren In- gen olil en Korthals Altes en no ver dediging door de heeren Posthumus Meyes, Jhr. mr. Boreel van Hogelan- den, werd aangenomen het subsidie- voorstel betreffende Restauratie der Groote Kerk. Het verzet ging voornamelijk hier tegen, dat mon bevreesd werd, dat de- deze langdurige restauratie het mid- deleeuwsche karakter aan de kerk zou ontnemen. Jhr. mr. Boreel van Hogelanden er kende, dat het gebouwtje naast den hoofdingang niet gelukkig is. Ge tracht zal worden dit te veranderen. (De zitting duurt voort). Gev, Voorwerpen. Een schoolkaart der E. N. E. T., Saenredamslr. 7 rood. Een zilveren medaljon, met portret, L Wijngaardstr. 23 rood. Een portemonnaie inh. geld, Smede- straat 7. Een bajonet, Fabriciusstr. 15. Een bril Teylerstr. 51. Een rood koralen halsketting, Zuid Polderstraat 106. Een portefeuille inh. zes loten, Kor te Houtstraat 5a. Een zakmesje. Kloosterstr. 55, Een koperen gewicht, 2e Zuid-Pol derstraat 64 rood. Vier gummiballen, Bakenessergr. 41 Een herdershond, Eeudehoutstr. 19. Heemstede. Een fox-terrier, Gierstr. 53. Een pakje inh. schoolspaarzegels, Omvalspoort 6. Een huissleutel, a. h. politiebureau. M. U. L. O. S c h o o 1. Voor het eindexamen van M. U. L. O. school no. 1 zijn geslaagd de da mes L. Aukes, D. Lcvesteyn, J. C. Rnhder, I. Wolfers, en de heeren S. Iiazevoct en P. E. Kamp. Letteren en Kunst TIJDSCHRIFTEN, Het Juli-nummer van „Ons School blad" bevatWoorden van merk waardige herkomst, door C. J. Vier hout. Het. leven le Rome in den ouden tijd, door Dr. J. L. Chaillet. De beteeken is van de komeet van Halley, door W. J. Mooyman. Een belangwekkend Jioofdst.uk uit de ge rechtelijke chemie. Electric!teils tentoonstelling te Nijmegen. Zijn er zoo 't door Frits Smalt. Frenssen door F. S. Vaarwel Rotterdam, door Wessel. Raadgevingen aan dichters in statu nascendi. Een les in liefdadigheid. Het vacantie kamp bij Laren. Iets over het bok sen. De zwemwedstrijden van „Het IJ". Verder veel poëzie. Het laatstverschenen nummer van „Architectura" bevat o. a. De strijd in den cementhandel. De architect en zijn helpers. Voor dracht over ventilatie met bijzondere beschouwing van het omgekeerde sys teem door Dr. B. Swaab. Weekbla den en Tijdschriften. Berichten. Telegrammen SPOORWEGSTAKING IN CANADA. MONTREAL. 19 Juli. (Reuter.) De staking is gisteravond begonnen op de Grand Trunk en de Central Ver mont spoorwegen. OTTAWA. 19 Juli. (Reuter.) De sta king op den Grand Trunk i3 begun- nen. SAINT ALBANS (Vermont), 19 Juli. (Reuter.) Op den Gentral Vermout- spoorweg, die onder toezicht van den Grand Trunk staal, is de staking al gemeen. Slechts treinen, die reeds vertrokken waren, loopen nog. DETROIT, 19 Juli. (Reuter.) Vol gens de berekening hebben 700 a 1000 werklieden der Grand Trunk-maat- schappij ten Westen van Detroit aan de stakingsordcr gehoorzaamd. CHICAGO, 19 Juli. (Reuter.) De ambtenaren van den Grand Trunk zijn \an mcening, dat de staking bin nen 24 uur zal geëindigd zijn. PHILADELPHIA, 1.9 Juli. ^Keuter.) De moeilijkheden op de spoorwegen in Pennsylvania zijn geheel opge lost. (Hbld.) Marktraieuws Groenten markt,. Aangevoerd en verkocht te Haar lem op 18 Juli 1910 Aardappelen. Aangevoerd 167 II.L. verkocht 140, 1.20-ƒ 4.25. Peren 1 H.L., ƒ9. Bloemkool 1011 stuks, 5—8 ct. Rood< kool 300 stuks, 3—8 cL Savooiekool 170 stuks. 34ci Spinazie 13 mul., CO 70 cL Salade 7C0 mud 15—70 ct. Wortelen 5000 bos, 3-9 ct PURMEREND, 19 Juli. Kaas. Aanvoer 179 stapels kleine, 32 per 50 KG. Boter. Aanvoer 1782 kg., prijs 1.30 a 1.35, gemiddeld 1.32 1/2. Vee. 632 ruuderen, waaronder zijn 356 vette, 55 stieren. 34 paarden, 70 a 300 per stuk. 247 vette kalveren, 0.65 a 0.85 por kilogr. 325 nuchtere dito, 12 a f 26 per st. 371 vette varkens, 52 en 56 cent per kilogr. 47 mageie dito, 18 a 30 per stuk. 292 biggen, f 8 a 14 per stuk. 1777 schapen en lammeren. Eieren. Kip- f 3.85 a 4.35, eend 3 75 pe.r 100 stuks, Vette koeien prijshoudend, handel matig, 64 a 80 ct. per kg. Gelden koeien prijshoudend, han del matig, 160 a 220 per stuk. Melkkoeien prijshoudend, handel matig, 170 a 280 per stuk. Nuchtere kalveren prijshoudend, handel vlug. Vette varkens prijshoudend, handel matig. Magere biggen en varkens prijs- hondend, handel matig. Vette schapen prijshoudend, han del vlug, 23 a 30. Overhouder? prijshoudend, handel vlug, 11 a 16. Beverwijk, 18 Juli 1910. Postelein, per mandje 35 ct. Wortelen, 100 bos 6. Komkommers, per 100 ƒ5. Aardap. klei. per Heet. ƒ3—ƒ6. Id. zand. per Heet. 4.50. Peulen, per kilo ƒ0.22. Capucijners per kilo ƒ0.16. Raspers per kilo 0.18. T uinboonen, per 1000 2. Suijboonen uer 1000 2. Bloemkool per 100 ƒ7-12. Sla, per 100 krop 1.50. Pieterselie per bos 0.05. Selderie per bos ƒ0.06. Morellen, per kilo 0.70. Aardbeien, per mandje ƒ0 011/2. Frambozen per mandje f 0.121/2. Bessen, per kilo 0.20. ld. zw., per kilo 0.20. Amsterdamsctie Beurs. Openingskoersen van 19 Juli 1910, LABOUCHERE 04 UNS Co.'s BANK Bijkantoor Haarlem. Gr. Markt No. 1 en 3. Tel. No. 577. ZUID-AMERIKAANSCHE STAATS FONDSEN. C. Peru 11 5/8, Pref. Peru 36 3/4. RUBBER-AANDEELEN. Arnst. Rubber 277 -280, Amst Java Rubber 159 3/4, Bandar Rubber 80, Ned. Rubber 89, O. Java 105. PETROLEUM-AANDEELEN. Koninklijke Petr. 530534, Dordt- sche Olie 165, Moeara Enim 245 1/2, Gecoadollseerde 476473, Sumatra Palembang 199 3/4, Tarnkan 139, Orion 164 1/2. MIJNAANDEELEN. Cultuur Vorstenlanden 157 1/2. AMEIïIKAANSCHE MARKT n. prijsh., Atchison Topeka 991/2, Den ver 31, Erie 24 7/8, Kansas 28 5/8, Pre ferente 63 1/4, Missouri 32 3/8, Onta rio 43, Rock Island 32 3/16, Southern Rails 231/4 Union Pacific 1G23/4, C. Wabash 17 3/4, Wabash Pittsburg 4 5/8, Steel 701/8, Carren 491/2, Pre ferente 16 3/4, Amalgamated 59, C. Cigars 66 1/2, Anglo 25 1/4, 1/2. Burgerlijke Stand HAARLEM. BEVALLEN Juli 16, II. M. Th. v. Buchem—v. Gemert, z., 18. A. C. Günlher—Bloem bergen, z. OVERLEDEN Juli 17. W., 6 m., z. v. W. v. d. Goes Voorzorgstr., 18. A. Schaap, 35 J., Gasthuisvest, J. C. KievitCliteur, 58 j., Van Marumstraat. AOVERTENTQËN 1885 1910 Zand voort, 17 Juli 1910. Zoo de Heer wil en zij leven, hopen onze geliefde Ouders W. v. d. MME CORNELIA PAAP op den len Augustus hun 25-jarige Echtvereeniging te herdenken. Dat rij nog lang voor ons gespaard mogen blijven is de wensch van hunne lief hebbende Kinderen. Namens ons allen, W. v. d. MIJE Jr. Heden overleed plotseling, na een kortstondige ongesteldheid, onze innig geliefde Echtgenoole, Moeder, Behuwd- en Grootmoe der, Mejuffrouw Johanna Geertruida Clitaur, in den ouderdom van ruim 58 jaar. E. KIEVIT. E. J. KIEVIT. C. S. KIEVIT-RIJBROEK en Kind. G. STEMAN—KIEVIT. C. STEMAN en Kinderen. JACOB KIEVIT. Haarlem 18 Juli 1910. Van Marumstraat 39. De ter aardebestolling zal plaats hebben Donderdag a s. om 11 1/2 uur op de R.K. Be graafplaats St. Barbara te Schoten. Voor do vele bewijzen van deelne ming, ontvangen bij het overlijden van onzen geliefden Echtgenoot, Va der en Behuwd vader betuigen wjj onzen hartelijken dank. Uit aller naam, Wed. C. BEELEN— RAADSCHELDERS. Bij vonnis van de Arrondissements- Rechtbank te Haarlem, d.d. 12 Juli 1910, is ALBERTUS KAPTEIN, tuin der en bloemist, wonende te Schoten, verklaard in staat van faillissement met benoeming van den EdelAchtba- ren lieer Mr. W. H. VAN NES VAN MEERKERK tot Rechter-Commissa- ris en van den ondergeteekende, Ad vocaat en Procureur, kantoor hou dende le Haarlem, Koninginneweg 14, tot Curator. De Curator, Mr. A. A. STHEEMAN. Afweajigf. TANDARTS, is van 21 Juli tot nadere aan kondiging afwezig. De practijk wordt waarge nomen door do H.H.F. G. A. BoLGER, Dreef 20, D. A. C. v. d. HOORN, Nienwe Gracht 05. BERICHT VOOS DE SCHEEPVAART. Van den nacht van 31 JULI op 1 AUGUSTUS af zal de draaibrug over de Ringvaart bij Lisse normaal GESLOTEN ZMN. Twee nette Vriendinnen vragen om de H. kernus genoeglijk door te brengen. Brieven onder No. 22809 Bur. Haarl. Dagblad. Twee Hette Winkeljuffrouwen bieden zich dan, liefst in Dames- M ode-artikelen of lingeries. De besta referentien staan ten dienste. Br., no. 227G0, bur. van dit blad. Terstond of 1 Aug., gevraagd te Bloomendaal wegens plotselinge ziek te, een zindelijk Tweede-jVleisje in een klein gezin (1 kindje). Loon 125. Laan van Hartenlust Villa Ja- catra. Net Meisje of aank. Winkeljuffrouw terstond gc- I vrangd. Zonder g. g. onn. zich aan te I melden. Pers. aanb. bij Mej. C. EM- MELOTH, Gr. Houtstraat No. 41. Een moeder zoekt oen Dienstje voor een 14-jarig meisje, reeds ge- I diend hebbende, voor licht huiswerk of bij kindereu. Scheiproakersdijk 38 zw. Modes - Hoeden Nette Meisjes kumien als Leerlin- gen geplaatst worden. Zij, die reeds I bij het vak zijn geweest genieten de voorkeur. Brieven ender No. 22820 Bur. Haarl. Dagblad.

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 2