NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 28© Jaargang. No. 8304» Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. DONDERDAG 21 JULI 1910 A HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN PER DRIE MAANDEN: Voor Haarlem120 Voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente),120 Franco pèr post door Nederland,1.65 Afzonderlijke nummers0.02H Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37 M de omstreken en franco per post - 0.45 Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. ADVERTENTIËN: Van 1—5 regels 50 Cts.: iedere regel meer 10 Cts. Bulten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regeL Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Advert en tien van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing: 50 Cts. voor 3 plaatsingen contant. Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van bulten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Bultenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Tglephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZES BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. Nahetrachting van dsn Gemeenteraad. We xijn nu in mld-Zomer, den tijd, dat uien rich aan 't strand en in het bosch wat gaat verkwikken van den stagen arbeid, die den menach een Jaar lang gevangen houdt op het kan toor en in de fabriek, of waar hij zijn arbeid bedrijven moge. Mr. Wytema had dan ook in rijn Register van de Raadsleden acht absenten aan te teekenen. Dat maakt met de twee vacatures tien verla ten posten. Was het een novum, dat de Raads voorzitter bij de mededeeling van Je pensioentoekenning aan de weduw- van den overleden secretarie-commies den lieer J. Webex, een woord van hulde toewijdde aan de nagedacht nis van den ontslapene Het is, naar 'k meen, alleen gebruik, dat bij het overlijden der hoofdambtenaren zulk een woord gesproken wordt Jhr. Boreel zeide echter te meenen, dat hij de mededeeling zoo niet voorbij kon laten gaan, waar het een verdienste lijk ambtenaar gold. Het deed des (Voorzitters gevoelvol hart eer aan. De lange lijst van ingekomen stuk keu gaf nog meer, dat de moeite wel waard is aan te stippen. Er is indertijd in deze courant de aandacht op gevestigd, hoeveel moei lijkheden de nieuw ingevoerde bepa ling inzake de beperking van de uren, waarop men in het Pand 2 1/2-cents- otukken voor de muntgasmeters kon bekomen, opleverde. De heer Bregon- je sprak er den vorigen keer in den Raad over en do Burgemeester deed thans de mededeeling, dat men voortaan ook des Zaterdagsavonds de zoo schaarsche muntstukjes zal kun nen verkrijgen. De keuze van den Za terdagavond mag een gelukkige ge noemd worden, daar dan in de werk mansgezinnen liet weekloon is ont vangen. De heer Bregonje kan dus tevreden zijn. Hij was 't don ook voorloopig. „Als 't noodig is", zei het voorzichtige Raadslid, „dan willen B. en W. toch zeker nóg wel meer gelegenheid ge ven." Of de heer Bregonje in gelijke mate voldaan zal zijn omtrent het .nt- woord op zijn vraag over de indee ling in loonklassen der Lichtfabrie ken-arbeiders, weten wij niet Naar men weet, uitte de heer Bre gonje in de vorige zitting de beschul diging, dat de onder-directeur der Lichtfabrieken aan werklieden dier fabriek zou hebben medegedeeld in welke loonklasse zij zouden worden geplaatst De heer Bregonje maakte er daarom aanmerking op, wijl de Raad die klassificeering der loonen bij verordening diende vast te stellen. De onder-directeur zou dus door zijn mcdedeelingen den Raad zijn voorbij gegaan. Thans is door den waarnemend- directeur der Lichtfabrieken een rap port overgelegd, aangaande deze quaestie. Do heer Schram had zich in de rtge vergadering ongerust getoond, dat er niet genoegzaam gesproeid werd. De Voorzitter deelde thans mede, dat er in alle straten, waar sproeiwagens kunnen komen, ge sproeid wordt Ifet is maar de vraag, hoe vaak dit geschiedt Dat zag da heer Schram in zijn woord-var.-dank voor de beantwoording eerst over t hoofd, maar toen de heer Kleijnen- berg de opmerking maakte, dat de heer Schram niet moest meenen, dat do stofplaag geheel en al werd weg genomen en sprak over de systemati sche besproeiing, zeide de interpel- lant. dat hij juist aan dat systemati sche der besproeiing getwijfeld had. Maar de voorzitter stelde het weer verontruste lid gerustB. en W. heb ben een zelfde opvatting van do zaak als do heer Schram. Met genoegen heb 'k gehoord, dat het „Huis-in-de-Kruisstraat" thans als tentoonstellingszaal zal dienst gaan doen, niet zooals tegen 1 April in ons blad werd gezegd, om er oud- Germaanse he merkwaardigheden uit te stollen, maar om een kijkje le geven in het moderne Gemeentebe drijf. B. en W. hebben namelijk de aardige attentie gehad, om er de in zendingen van de Lichtfabrieken, het Slachthuis en de Waterleiding op de Scheveningsche tentoonstelling voor Gemeentebedrijven, welke wij reeds eerder in ons blad beschreven, ook voor de Haarlemsche Ingezetenen ter bezichtiging te stellen. Wethouder De Breuk was niet fortuinlijk gistermiddag. Hij moest het aanzien, dat de Raad twee malen afweek van een voordracht van B. W., waarbij hij meer In 't bijzonder betrokken was. Op een voorstel van den heer Van Rossum werd namelijk bepaald, dat een gedeelte bouwterrein aan de Tem peliersstraat, 'k meen bij de school van den heer Saeys, niet voor 12 per vierk. Meter zal verkocht worden, zooals B. en W. vooretelden, naar gedeeltelijk voor f 13 en gedeeltelijk voor 15, gelijk de Raad vroeger vaststelde. B. en W. wilden de afwij king van den reeds bepaalden prijs toestaan wegens de ongunstige lig ging van het terrein. De Raad achtte dat motief echter niet voldoende, om tot prijsverlaging te besluiten. Het tweede punt, waarmede B. en een echecje leden, was een voor stel tot onbewoonbaarverklaring van vier perceelen in het Tuinlaaiitje. Gewoonlijk gaat een dergelijk punt gladjes onder den hamer door, maar thans maakte de heer Kleijnenberg, en met hem een aantal anderen, be zwaar tegen onbewoonbaarverkla ring. Wanneer men het Rondeverslag naleest, zal men tot de slotsom ko men, dat er aan de huisjes niet veel goeds meer is. Daarover waren alle leden het ook wel eens. Het ging hier dan ook alleen over de vraag, of dc huisjes nog bewoonbaar te maken zijn. Een vrijwel theoretische kwestie, want ook degenen, die met den des kundige van de Gezondheidscommis sie van meening waren, dat de per ceeltjes nog wel in beteren staat te brengen zijn, gaven onomwonden te kennen, dat de eigenaar dit niet zal doen, daar de kosten veel te hoog zouden worden. Het eind der zaak zal dus toch on bewoonbaarverklaring moeten zijn. Dat neemt niet weg, dat de rechten den eigenaar zooveel mogelijk behooren geëerbiedigd te worden, hetgeen ook de bedoeling der Woning wet is, daar, naar de heer Van Sty- rum opmerkte, niet tot onbewoonbaar verklaring mag overgegaan worden, wanneer er mogelijkheid tot het aanbrengen van verbeteringen be staat En nu is het zeker waar, hetgeen Jhr. Boreel zei, dat het gemeentebe stuur zich te houden heef! aan zijn deskundige, moor terecht wees de heer Welsenaar er op, dat bij verschil van meening tusschen de deskundl- eigenaar in hooger beroep zou kunnen gaan en daardoor de on bewoonbaarverklaring twee jaren doen vertragen. De Raad koos den zekersten weg en verwierp de voordracht van B. en W., om te kennen te geven, dat hij een aanschrijving tot verbetering der per ceelen meer gcwenscht achtte, dan onverwijlde onbewoonbaarverkla ring. Voor de toekomst schijnt mij deze be slissing niet van belang ontbloot, daar voortaan wel de regel zal gevolgd worden, dien de Raad thans voor deze perceelen aangaf. Een eigenaardig geval lijkt mij de gisteren aan het licht gekomen kwes tie, dat de Raad niet bevoegd is, om veranderingen te maken ln het Regle ment voor de Arbeidsbeurs. Het was Mr. Dr. Wytema, die den Raadsvoor zitter deze opmerking influisterde. .Volgens den Gemeente-secretaris", aldus zei Jhr. Boreel heel voorzichtig, ,heeft het bestuur der Beurs het recht het reglement vast te stellen en de Raad heeft alleen de bevoegdheid om dat reglement goed te keuren, niet om er veranderingen in te maken." Is deze Interpretatie de juiste, don kunnen er zeer eigenaardige toestan den ontstaan. Het kan b.v. zijn, dat de Raad om een of andere bepaling in het Reglement er zijn goedkeuring aan onthoudt En wat don De meest voor de hand liggende oplossing is, dat het bestuur, zoo het van geen toe geven wil weten, zijn ontslag neemt Maar als het 't niet doet, bestaat de mogelijkheid dan, dat de Raad het bestuur ontslaat De aanwezige juristen lieten de interpretatie, door den Secretaris geven, onaangevochten, maar er ren er vier afwezig. En dezen kunnen er het hunne van .zeggen, wanneer het Reglement in een volgende ver gadering weer aan de orde wordt ge bracht. Want de veranderingen, die de heer Van de Kamp er ln aange bracht wilde zien, zullen nu „onder de aandacht" van het bestuur worden gebracht De wijzigingen, die de heer Van de Kamp voorstelde, zijn niet van belang ontbloot Hij wil bepaald zien, dat die personen, welke de hulp der Arbeids beurs inroepen, het eerst aan een be trekking zullen geholpen worden, die aangesloten zijn bij een werkloozen- kas. Inderdaad is zulk een maat regel er een, die meewerken zal tot den Moei van de werkloozenverzeke- ring. Op die manier wordt het lid maatschap van een dergelijke kas niet alleen een verzekering tegen de na- deelige financieele gevolgen der werkloosheid, gelijk het heet maar feitelijk ook een meerdere waar borg tegen de werkloosheid zelf. En het geeft een dubbel voor al voor de Gemeentekas. Een er van noemde de heer Van de Kamp, namelijk, dat het in t belang is van de gemeente-financiën, dat zoovelen als het maar mogelijk is, zich verze keren. En het tweede voordeel is, dat de gemeentelijke uitkeering aan de werkioozen kleiner wordt, als zij spoediger aan een betrekking worden geholpen. Zonder veel gespreks nam de Raad de belangrijke aanvullingen der Poli- tie-verordening aan. De politie zal hierdoor krachtiger dan tot heden kunnen optreden tegen de rumoer - makende, baldadigheden-plegende en verzet-tegen-de-politie-biedende jonge lieden. Tevens zijn bepalingen gemaakt, om de orde beter te kunnen hand haven bij 't aan- en uitgaan van openbare vermakelijkheden, op de plaatsen van aankomst en vertrek van trams en treinen, enz. Voorts zijn maatregelen getroffen tegen het ongeoorloofd Inzamelen van geld terwijl ten slotte, in het belang volksgezondheid, verboden wordt, groenten en vruchten ln grachten of slooten af te spoelen. Werd er over deze aangelegenheden weinig gezegd, meer werd er gepraat over de vraag, of men dor gemeente Bloemend aal al dan niet goedkooper water zou leveren. Er heerschte bij sommige Raadsleden een zekere ver stoordheid tegen het gemeentebestuur Bloemend aal over de wijze, waar op het nu en dan tegen Haarlem op treedt. Nadat de oude twistappel, de; an nexatie-plannen, voorgoed weggeno- was, stelde ons gemeentebestuur zich op het standpunt, dat de ge meente op grond van gemeenschappe lijke belangen van de buitengemeen ten en Haarlem zich op zeer loyale wijze tegenover de omliggende dorpen behoorde te gedragen en zelfs met mocht opzien tegen financieele offers. En naar die gedragslijn heeft het Haarlemsche gemeentebestuur zich dan ook getrouw gedragen. „Maar do liefde moet niet altijd van één kant komen", zeido de heer Van de Kamp niet ten onrechte, en herinnerde te vens aan een onlangs voorgekomen feit, dat allerminst van wederliefde getuigt, namelijk hot opbreken der Kleverlaan zonder de vereischte toe stemming van Haarlem, waarvoor de justitie echter een stokje gestoken heeft. Jhr. Bareel, die het wel eens ge moedelijk kan zeggen, suste de prikkelde gemoederen met een „En wat nu de Kleverlaan betreft, och, ziet u eens, mijne hoeren, al heeft Bloemendaal nu iets gedaan, wat minder aangenaam is, dan moet Haarlem haar toch niet op dien weg volgen I" Dat bemiddelend woord sloeg zóó in, dat de Raad applaudisseerde. En de heer Van de Kamp bleek ge rustgesteld, dat Bloemendaal wel niet zal overgaan tot het oprichten eener eigen waterleiding, hetgeen hij vreesde. En de Raad was gerustge steld met hem, hoewel de heer Las- schuit angstig uitriep „Kunnen we nu wel gerust zijn Aan het slot der zitting informeerde de heer Modoo naar de reden, w. om B. en W. geweigerd hebben aan de Staalwatorbronnen vergunning te verleenen tot het plaatsen van handwijzer, waarop in ons blad de aandacht was gevestigd. De zaak was behandeld, toen do Burgemeester afwezig was. Jhr. Boreel zal inlich tingen inwinnen en deze Informaties ter kennis van den heer Modoo bren gen, indien daar termen voor zijn... JAC. C. M. Jr. Stadsnieuws Hinderwet. B. en W. van Haarlem doen weten, dat van heden op alle werkdagen, van des voormiddags 0 tot des namid dags 2 uur, tot 2 Augustus e.k., des namiddags te 1 1/4 uur, ter gemeente secretarie (7de afdeelingj ter inzage is ncdergelegd het ingekomen verzoek- schrift met de bijlagen van J. Kuiper en H. Buiskool Hzn., om vergunning tot oprichting van le. eene inrich ting voor het vervaardigen van bleek- water eu 2c. eene bewaarplaats voor brandspiritus, in het perceel aan de Lange Veerstraat No. o, en dat op den veertienden dag na heden, zijndo 2 Augustus e.k., en wel des namiddags te 11/4 uur, op het Raadhuis der ge meente de gelegenheid zal worden gegeven, om ten overstaan van het gemeentebestuur of een of meer zij ner leden, bezwaren legen de oprich ting der inrichting in te brengen. Drinkhal De Drinkhal der Staahvaterbronnen is gisteren door 75 personen bezocht. Hoogwater. Wegens den aanzienlijken regenval zijn in de omgeving de stoomgemalen en molens in beweging gesteld moe ten worden. Gevonden voorwerpen. Een zilveren armband, Groene buurt 1 A. Een portcmonnaie, inh. geld, Regu lierstraat 26. Een gouden oorbelletje, Korte An- nastraat 9. Een zilveren broche, waarin por tret, Ursulastraat 21. Een porteinonnaie inh. een ring, Harmenjansweg 57 J. Een ceintuur met gesp, Lourens Costerstraat 13. Een portemonnaie inh. een werk- inanskaart, aan het Politiebureau. Een fantasie broche, le Hooge- voeiddwarsstraat 31, Schoten. Een zilveren armband, Korte Hof straat L Een couvert, inh. prentbriefkaar- :ii en postzegels, Oosterstaat 50. Een R.-K. kerkboekje, Oranjestraat No. 57. Een zilveren hoedenpen, Voorhelm straat 11. Een boterhammentrommeltje, 2de Vooruitgangstraat 14. Twee wagenmoeren, Oranjestraat No. 155. Twe stukkeu zinken afvoerpijp, aan het Politiebureau. Uitstapje. Dinsdag maakten de leerlingen van de vijfde klasse van de school in het Kleverpark, onder leiding van hun onderwijzers een uitstapje naar Arn hem. Met den trein van zes uur ging het vroolijke troepje naar Gelder- land's hoofdstad, waar het tegen half negen aankwam. Nadat de kindoren de stad bezichtigd hadden keerden zij 's avonds zeer voldaan weer naar huis. a bestrijding van de kosten was elke week een klein bedrag afgezon derd. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. In de week van 13 tot en met 19 Juli kwamen o.m. ter kennis van den Centralen Gezondheidsraad twee ge vallen van roodvonk. Het FaillissementScbinler. In verband met hetgeen we gisteren schreven over het fallleeren van den commissionnair Schmier dient ge meld te worden, dat de gefailleerde eenig lirmant van de firma Tombergh en Co. is, door welke omstandigheid ook de firma Tombergh en Co. fail liet is. Daar de curator, Mr. Th. de Haan Hugenholtz, nog bezig is met de in ventarisatie, kunnen verder nog ..een bedragen genoemd worden. Faillissement. Bij vonnis der Arr. Rechtbank al hier van 21 Juli 1910 is in staat van faillissement verklaard Simon Tol Cz. vlsscher te Volendam. Rechter-Comniissaris Mr. W. H. v. Nes van Meerkerk. Order of Good Templars. Hier tor stede zal worden gesticht Loge no. 25 van de afdeeling Neder land der Geheelonthoudersvereem- ging „International Order of Good Templars". De vereeniging heeft ten doel pro paganda to maken onder het Neder- landsche volk voor het beginsel der onthouding van alle alcoholische dranken. De vereeniging tracht haar doel te bereiken door de persoonlijke werk zaamheid der leden het houden van huishoudelijke vergaderingen en openbare bijeenkomsten; het uitgeven van geschriften het uitlokken bij Staat of gemeentebestuur van maat regelen, die tot het bereiken van haar doel bevorderlijk zijn het samenwer ken met vereenigingen, die eveneens de bestrijding dei- alcoholische dran ken beoogen het niet drinken en niet schenken der leden. Evenals m andere landen en steden zal de Orde ook in Haarlem in het bijzonder trachten den dronkaard van zijn slechte gewoonte af te bren- ;en. De treurige toestanden, bij huis- >ezoek aangetroffen, worden niet ge publiceerd. J u b i 1 Der, 3dcn Augustus hoopt de heer Th. H. Stouten den dag te herdenken, waarop hij vóór 25 jaar in dienst trad bij de firma Chr. Schornagel, paar- denslager alhier. Gunning. Naar men ons mededeelt, ts door den heer EcL Cuypers, architect te Amsterdam, opgedragen aan do fir ma B. Hagen te Haarlem, voor 7200 het verg rooien van het vnc-antiever- blijf aan den Kostverlorenstraatweg te Zaudvoort, voor rekening van me vrouw de. wed. Tiefenthal te Amster dam. daten, één niet opgekomen, één afge wezen. Geslaagd de heeren G. U. Bakker, S. J. J. Luyckx, G. Schotel, Woldringh en W. A. Zoetelief (Den Helder) S. II. Bertram, C. Blanko- voort, G. Schoorl en H. Taconis (Haarlem)J. Dekker, W. A. Mijs berg en P. van Zoest (Zaandam) D. Bakker, A. Hermann, \V. J. Taverne. II. H. van Wijk, en de dames T. S. Jelgersma en J. M. P. Visser (Hoorn) P. v. Twisk, S. de Vos, D. J. de Vries en J. Wissclink (Alkmaar). Gemeenteraad. In het gedeelte van liet verslag van den Gemeenteraad, dat gisteren in onze courant is opgenomen, wordt gemeld, dat de geloofsbrieven van Mr. Slingerberg en den heer Wilkcas •erden goedgekeurd. Echter zijn gis teren alleen de geloofsbrieven van Mr. Slingenberg in behandeling genomen goedgekeurd Uit de Rechtszaal VERDUISTERING. Joh. P. was op deu 30sten Mei van dit jaar als loopknecht in dienst van den schoenmaker L. N. M. Boerlagen alhier, en had als zoodanig op dien dag eenige quitanties te innen, samen tot een bedrag van ongeveer f £0. In plaats van het ontvangen geld aan zijn patroon af te dragen, ging hij er mee naar Amsterdam, en verteerde het daar in alle vroolijkheid. Be klaagde stelt zich zeer oimoozel aan, maar bekent. Do getuigenverklaringen bewijzen .'3 schuld ook ten volle. De officier van Justitie, Mr. A. A. Félérin, wijst er op, dat beklaagde ongunstig bekend slaat, al is dit de eerste maal, dat hij voor den straf rechter verschijnt. Spreker mcoiiteeu strenge straf te inoeton vragen en eischt 3 maanaen gevangenisstraf. Beklaagde zegt, dat hij van geld, dat hij ophalen moet, nu eenmaal niet kan afblijven. Ook drinkt hij. Reeds bij een vorigen patroon verduisterde hij ontvangen gelden. Zijn plan was op een schip te gaan en later alles te ug te betalen. Mr. Bredius pleitte oplegging eener lichtere straf, en vroeg der rechtbank aftrek van de preventieve hechtenis, waarin P. nu reeds 5 weken heeft doorgebracht. RIJWIEL WEGGENOMEN. De zwervende veldarbeider Jan P. heeft zich eenigen tijd geleden van het rijwiel van den hulppostbode C. J. Hoogendoorn te Sloten onder Halfweg meester gemaakt en is daarmee weg- gepeddeld. Beklaagde zei. 't voornemen te heb ben 't ..zwijntje" te verkoopen. De officier van justitie wijst er Op, dat beklaagde reeds een paar mo il door de rechtbank te Alkmaar Is ver oordeeld, en eischt 2 maanden gevan genisstraf. De ambtshalve toegevoegde verdedi ger, Mr. Bredius, deelt mee, dat be klaagde gpheel alleen op de wereld staat en daarbij zeer wispelturig is. Hij weet niet wat hij wil, heeft bij eeu paar dagen gewerkt, dan loopt hij zonder de minste reden weer van zijn patroou weg. Spreker hoopt, dat de rechtbank beklaagde 'n niet al te zware straf opleggen zal, en ook, dat een vereeniging zich zijner eens zal aantrekken. BEDREIGING. De jonge Bennebroeker Klaas v. d. K. heeft het op den veldwachter Take Bosch aldaar voorzien. Reeds lang liep Van d. K. met moorddadige ge dachten rond, en als hij dronken was, uitte hij die denksels ook. Op zekeren dag wilde hij weer in dronkenschap den veldwachter te lijf, en schreeuw de Het kan me niks schelen, of ik steek je dood. Daarbij hield hij <ie hand in den broekzak, waarin zich werkelijk een mes bevond. Tot uitv ©- ring der bedreiging kwam het echter niet. Beklaagde zegt, dat er niets van aan Is. Vroeger verklaarde V. d. K. aan de politie reeds, dat hij door zijn beschonken-zijn zich niets meer kon herinneren. De officier van justitie acht do fei ten wettig en overtuigend bewezen, en eischt één maand gevangenisstraf ea 6 dagen hechtenis. BOERENMEISJES GESTOLEN. De niet verschenen Nic. de B. heeft weggenomen een slopflesch, gedeelte, lijk gevuld met vruchten op brande wijn, toebehoorende aan D. Wijkhui- zen alhier. Deze getuige was verhinderd te ver schijnen zijn vrouw deelde mee, dal de stopficsch „boerenmeisjes" iu- bield. T'egon beklaagde wordt door den officier van justitie een gevangenis straf van twee maanden geëischt. UITSPRAKEN. A. B. K., loopknecht te Haarlem, diefstal en oplichting, 9 maanden ge vangenisstraf. H. M. van der W.. koetsier te Haar< lem, verduistering, 4 maanden gevan genisstraf. J. V., voermansknecht te Haarlem, wedersponnigheid, 8 dagen gevange nisstraf. G. S. Gz., S. K. Sz., J. V. Pz., vis- schersknechten te Volendam, onttrek, ken van goederen aan een daarop ge> lege beslag. Een nader onderzoek be. volen ter terechtzitting van 14 Septem ber a. s. L. II., schoenmaker te Haarlem, mishandeling, 3 weken gevangenis straf. M. C. D., arbeider te Hillegom, mis handeling, ƒ10 boete of 10 dagen hechtenis. H. C. II., vischkoopman te Scholen, mishandeling 10 boete of 10 dagen hechtenis. W. B., h te Schoten, diefstal, 15 boete of dagen hechtenis. A. P. H., bloemist te Haarlemmer, meer, mishandeling, vrijgesproken. G. C. J. B., zonder beroep te Haar lem, mishandeling, 3 boete of 1 week tuchtschool. J. V., schippersknecht te Zaandam, het plegen van onzedelijke handelin gen. 8 en 4 maanden gevangenisstraf. J.' Pv zonder beroep of vaste woon plaats, Iandlooperlj, 3 dagen hechte nis en 1 jaar en 8 maanden opzen-- ding. S. B bankwerker te Amsterdam, bedelarij, 5 dagen hechtenis. (Zie verder Stadsnieuws onder laat ste berichten). Uit de Omstreken HEEMSTEDE. Donderdagmorgen half zeven ver trokken v&n de Qruquius af de pa tiënten van Meer en Bosch, onder go- leide van hun Directeur, directrice en broeders der inrichting, om ccn boottocht naar Breukelen te maken.

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 1