FAILLISSEMENT. Weerbericht MEDEDEKUNGEN VAN IIET KON IN KL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorm. 10.50 uur). De Bildt. 21 Juli 1910. Hoogste barometerstand 771.7 -m.M. Je Horta (Azoren)laagste 744.7 m.M. te Stornoway (ten Westen van Schot land). Verwachting tot den avond van E2 Juli Windmeest matige tot krachtigen Westelijken tot Zuid-Westelijken wind. Gesteldheid van de lucht zwaar gewolkt of betrokken, regenbuien. Temperatuurgeringe verande ring. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. Barometerstand hedenmiddag te 2 Uur 753 m.M. Stilstand. Vorige stand te 2 uur 761 m.M. OPGAVE VAN: JOH. M. SCHMIDT .Opticien 85 ZIJLSTRAAT - HAARLEM. ïhermometerstand ie Haarlem. Donderdag 81 Juli Hoogste gisteren 9 uur F. 65 Laagste hedennacht F. 59 Hoogste heden tot 19 uur F. 61 HOOG- en LAAGWATERSTANDEN 29 Juli. Hoog water. IJmuiden m Su. 55 m.; nm. 8u. 2im Katwijk m 2u. 30m.;nm. 2u. 59in Petten vm. Iu.l6m.;nm. 3u. 44m Laag water. IJmuiden vm. 10 u. 65m.;nm.llu. 94 m Katwijk vm. 19 u. 85 m.; nm. llu. 4 m Petten nm. 19 u. 25 m.vin. lBu. 54 m Het aansteken der lantarens van rijwielen, auto's en andere voertui gen moet te 8 u. 41 m. geschieden. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN A 30 Cts. per regel. afwerking Vy/ Vlugge aflevering Concurreerende Prijzen Fabriek1 Brouwersvaart 74-80. TEL. 426-1046. HAARLEMMERMEER. De bekende groote romer-paarden markt zal op a. s. Maandag te Hoofd dorp gehouden worden. De heer Heek te Haarlem won bij het concours-hippique met zijn paard niet den 4den, maar den 3den prijs. SANTPOORT. De heer De S. uit Best, die Zondag 1.1. op Duin- en Kruidberg zoo plotse ling overleed, is gisteren op het R. K. kerkhof te Driehuis ter aarde be steld. BL'NNEBROEK. Aan het verslag omtrent den toe- Bland der gemeente Bennebrook, ©ver 1909t onüeenen wij het volgen de: De bevolking op 1 Januari 1910, be droeg 1265 zielen; zij verminderde met 64 personen. In het geheel wer den geboren 29 kinderen (waaronder 1 levenloos}. Er stierven 13 personen. Het getal gesloten huwelijken bedroeg 4. Het getal kiezers voor de Tweede Kamer bedroeg 218, voor den gemeen teraad 188.. Tot leden van den gemeenteraad werden herkozen de heeran A. J. E. Baron van Ittersum en G. Stam. Volgens de laatste door Gedeputeer de Staten gesloten rekening over 1908 bedroegen de ontvangsten 15368.79 en de uitgaven f 13330.17 1/2. Batig 'saldo 2038.61 1/2. Op de begraafplaats der Herv. kerk werden begraven 7, en op de R. K. begraafplaats 20 lijken. De a! geoneena gezondheidstoestand was zeer gunstig. Gevallen van labris :typhoidea die enkele Jaren geleden veelvuldig voorkwamen, zijn in 1900 Diet geconstateerd. De openbare lagere school werd be zocht door 80, de Christ, school door 58 en de R. K. Par. School door 245 leerlingen. Omtrent den toestand der behoefti ge bevolking kan worden medege deeld, dat deze zeer gunstig is. Ar moede als zoodanig bestaat hier niet. BEVERWIJK, Vergadering van den Raad der ge meente Beverwijk op Woensdag 2C Juli 1910, des morgens half tien. Aan wezig zijn alle leden, uitgenomen de heer Zwager. Medegedeeld wordt, dat tot hulp stoker aan de gasfabriek is benoemd de heer H. Boom dat het rietgewas heeft opgebracht f 40.80 dat de ko hieren van lioofdl. omslag 1910 en schoolgeld 1910 door Ged. Staten zijn goedgekeurd. Aan den gemeente-secretaris wordt 14 dagen verlof verleend. Ingekomen is een adres van de ver- eeniging v. Caféhouders Beverwijk en Omstreken, met verzoek het adres van de vereeniging „Het Kruisver- bond" tot vermindering van het aan tal vergunningen in deze gemeente, van do hand te wijzen. B. en W. stellen voor, dit te doen, doch in overweging te nemen eenige beperkende bepalingen te maken voor het geven van verlof. Do Raad ging hiermede accoord, nadat de heer Wie- deman verzekerd had in de volgende vergadering een voorstel te zullen in dienen, otn het aantal vergunningen de eerste 5 jaar niet uit te breiden. Een adres van den heer Jansen over verontreiniging van zijn perceel ann de Meerstraat, wordt gesteld in handen van B. en W. ter afdoening. Tot onderwijzers en onderwijzeres sen voor het herhalingsonderwijs, cursus 1910/11, worden benoemd de heeren B. Bouman, A. Wensink en J. Hulshof van Haarlem, J. L. G. Nies- sen en P. J. Quakkelaar alhierde dames A. C. Japickse, A. Smit en G. Tol, alhier. Besloten wordt de subsidie van het burgerlijk armbestuur voor 1910 te verhoogen met 450 en wel voor den post medicijnen, daar het uitgetrok ken bedrag reeds in het 1ste half jaar is verbruikt. Door een paar leden wordt bierbij geklaagd, dat de rekeningen der apo thekers steeds stijgen zonder dat daarvoor directe oorzaken zijn aan te wijzen. De rekeningen van de gemeente over 1909, bedragende in ontvangst 176.514, in uitgaaf f 175.217, en die voor het armbestuur, bedragende in ontvougst ioOU.OS 1/2, in uitgaaf I 1448.37, worden aangeboden en m handen gesteld van een commissie, bestaande uit de heeren Braun, Lan- gendijk en Cornelissen. Bij de rondvraag klaagt de beer By king over arbeid van gemeente werklieden, verricht bij de gasfabriek en herinnert de heer Gorter aan de driukfontein, die in de Breestraat zal komen, verzekerende, dat er plannen bestaan, van de gelden uit het Dokter Schuytsfonds om opnieuw een monu mentale fontein aan te bieden. ZANDVOORT. Aangekomen badgasten A. Mensing, Amsterdam, Groot Badhuis, 10 p J. C. van Staten, Amsterdam, Groot Badhuis, 2 p. C. Morzer Bruyn, Bnarn, Groot Bad huis. - A. Grioven, Dusseldorf, Groot Badhuis. J. Tarenhorst, .Amster dam, Groot Badhuis, 2 p. Hendrich Wiedenkalt, Amsterdam, Groot Bao- JuiLs. Dr. C. A. Duyvis, Vlïssingen, Groot Badhuis, 4 p. H. Matthes, Amsterdam, Groot Badhuis, 4 p. E. Brofkerk, Praag, Groot Badhuis, 4 p. J. P. H. Fentener van Vlissingen, Helmond, Groot Kijkduin, 3 p. Chr. Bos, Amsterdam, Groot Kijkduin. M. O. Verbeek de Meyer, Utrecht, Groot Kijkduin. D. J. Stikker, Gro ningen, Groot Kijkduin, 2 p. W. Huender, Zeist, Groot Kijkduin. J W. Beumer, Amsterdam, Groot Kijkduin. -- A. Weenink, Amsterdam, Groot Kijkduin. J. v. d. Kun, Maas tricht, Groot Kijkduin. Mevrouw Schrikker, Amsterdam, Kurhaus. Mevrouw Kenner, Amsterdam, Kur haus. Mej. Herms, Amsterdam, Kurhaus. E. Broftova3, Praag, Quisisana, 4 p. Dr. Sieviking, Ham burg, Quisisana- 7 p. Familie v. d. Minne, Dordrecht, Quisisana, 6 p. Van Hemert, Amsterdam, School straat.,Luijt, Amsterdam, School straat. Schutte, Amsterdam, Schoolstraat Familie Beukers, Zeist, Schoolstraat, 2 p. Fam-Tie Crispijn, Batavia, Schoolstraat, 4 p. Familie De Jong, Amsterdam Kerk straat 17, 8 p. Familie G. Kramer, Amsterdam, Swaluestraat 11 a, 9 p. Fatn. L. Mirandolle, Amsterdam, Pakveldstraat 30, 6 pers. Fam. Wijsman, Amsterdam, Hoogeweg 54, II pers. F om. J. Zeijistra, Amster dam, Haarlemmerstraat 26, 4 pers. Fam. Trap, Amsterdam, Koningstr. 33, 6 peTs. Fam. Danksneijer, Amster dam, Swaluestraat 1, 7 pers. Fam. Revalk, Amsterdam, Swaluestr. 1, 6 pers. —Fam. W. Bock, Berlijn, Bd. P. Loot, 7 pers. Fam. Dr. Furst, Charlottenburg, Bd. P. Loot, 4 pars. Fam. D. Bisschop v. Tuinen, Am sterdam, Haltestraat 52, 3 pers. Fam. Mr. J. C. Jager, Amsterdam, Haltestraat 52, 3 pers. Mej. Wee nink, Rotterdam, Haltestraat 50. G. Schaake, Gotha, Hoogeweg 72. Fam. Z. Schönfeld, Amsterdam, Hoo geweg 72, 4 pers. Fam. Hepkema, Heerenveen, Hoogeweg 72, 5 pers. -— Fam. De Leeuw, Amsterdam, Hooge weg 72, 1 pers. Fam. Hellingman, Amsterdam, Willemstraat 19, 6 pers. Fam. Voorsmit, Groningen, Mairis- sbraat 11, 6 pers. -r- Fam. v. Es, Am sterdam, Hoogeweg 30. 5 p. Fam. Rieder, Amsterdam, Diaconiehuisstr. 44, 9 pers. Fam. Suyvecr, Amsterdam, Kerkstraat 22, 4 pers. Fam. Biallo- storski. Amsterdam, Paradijsweg, 9 peis. Fam. Fles, Amsterdam, Hoo geweg 36, 8 pers. Fam. Abas, Am sterdam, Haltestraat 16, 2 pers. Fam. Schörper, Amsterdam, Halte straat 16, 4 pers. Fam. Molster Pouw, Haarlem, Zaudv. laan 45, 2 p. F om. G. N. de Beurs, Amsterdam, Swaluestraat 45, 7 pers. Fam. van Olffen, Amsterdam, Diaconiehuisstr. 8 pers. H. M. Meijboom, Am sterdam, Rozermobelstraat 25. Fa milie Dreckmeijer, Amsterdam, Hal testraat 32, 6 pers. Fam. Riene, id., Haltestraat 32. 5 pers. Fam. Polak, Amsterdam, Haltestraat 32, 2 pers. Fam. lorsel. Amsterdam Haltestraat 32, 2 pers. Hedon was de temperatuur Van het water 15 gr. R. Binnenland Hst Zevende Mlddenstasdecongres (Zie ook Tweede Blad). Men seint ons: Naar aanleiding van het i vac advies oven* oneerlijke praktijken ontstond een geanimeerd debat over speciale en al gemeen e strafbepalingen tegen oneerlijke concurrentie. Mr. A&lberse deed uitkomen, dat minister Regout het met hem eons is, dat tegen speciale iregelon geen be zwaar bestaat, mits er al gemeen e be palingen In de wet opgenomen wor den. Ten slotte werd een motie aangeno men., uitsprekend, dat de vneerlijke concurrentie het maatschappelijk kwaad is, hetwelk met kracht moet worden bestreden. Deze bestrijding kan zeer onvoldoende geschieden door particulier initiatief. Het is drin gend uoodig, dat de Staat tegen dit euvel optreedt, door straf rechterlijks bepalingen, en niet uitsluitend met een stelsel gespecificeerde bepalin gen, omdat de oneerlijke concurrentie er zich dan op andere punten vertoo- ii en zal. Daarom is het noodig algemeene be palingen, waardoor de oneerlijke con currentie, als zoodanig wordt aange tast. Draagt den Middenstandsbond op, zich in dezen geest tot de Hooge Regeering te wenden, met een adres, verde ralle stappen te doen, die kun nen leiden tot het indienen van het desbetreffend wetsontwerp. De Voorzitter wenschte de vergade ring geluk met het behaalde resul taat. De vergadering werd bijgewoond door den Commissaris der Koningin van Gelderland en door den Burge meester van Arnhem. TWEEDE KAMER. ZONDAGSRUST OP DE SPOORWEGEN. Naar aanleiding van eenige vragen schriftelijk door den heer Duymaer van Twist gedaan, heeft de minister van Waterstaat Regout geantwoord, dat de extra-trein naar Brussel gedu rende Juli en Augustus Zaterdags ochtends naar Brussel vertrekt en Zondagsavonds terugkeert, 't Is hier slechts een verdubbeling van de ge wone verbinding, ten gerieve van 't publiek met 't oog op het drukke ver keer. Door de Regeering wordt er naar gestreefd om uitbreiding te bevorde ren van liel aantal op Zondag val lende rustdagen ten bate van de be ambten en bedienden der spoorweg diensten, voor zooverre dit zonder overwegend bezwaar kan geschieden. In hoeverre het aantal rustdagen op Zondag dit jaar. vergeleken bij liet aantal vrije Zondagen, dat aan het personeel in vorige jaren werd ver leend, uitbreiding heeft ontvangen, zou zonder voorafgaand omvangrijk onderzoek bezwaarlijk uitgemaakt kunnen worden. In verband met de Zondagsrust is sederl eenigen tijd een onderzoek aanhangig naar de be zetting van de treinen des Zondags, ten einde gegevens te erlangen om op grond daarvan tot opheffing van meerdere treinen op Zondagen to kun nen overgaan, voor zooverre dit met de belangen van het publiek vereenig- baar is. DE DOORWERTH. Door de Staten van Gelderland ls aan de Vereeniging „Doorwerth" een bijdrage van 10,000 verleend in de kosten van de restauratie van het kas teel Doorwei th en de inrichting daar van tot een Geldersch museum. AANVARING. Een sleepboot met 10 Bruinissers achter zich verliet Amsterdam, be stemd voor Wieringen. Gisterennacht om twee uur werd de haven van Enk huizen opgezocht om aldaar te nachten, doch daar in de haven een groot aantal tjalken en andere vaar tuigen laeen, ontstond door de duis ternis een botsing tusscheu de Brui- nisser schuit No. 147 en een tjalk. De Bruinisser schuit werd ernstig beschadigd, de mast werd achterover geslagen, de zeilen werden aan flar den gescheurd. Een jongen, die zich aan boord bevond, sprong uit angst in het water, doch werd na veel moei te gelukkig gered. Van de tjalk was de boegspriet stuk, ze had veel averij hekomen. BESMETTELIJKE PRENTBRIEF KAARTEN. Blijkens een mededeeling in het „Rotterdamsch Nieuwsblad'' houdt men aan het postkantoor te Rotter dam de met. glas belegde en beschub- de prentbriefkaarten in, omdat die afgeven en infectie kunnen veroor zaken. PARTICULIERE LANDERIJEN OP JAVA. Door den afgevaardigde Wedgwood werd in het Engelsche Lagerhuis aan de regeering de vraag gestold of: lo de Nederlandsche Minister' van Bui ten! andscbe Zaken de aandacht dor j Engelsche regeering had gevestigd op het prospectus der Anglo-Dutch Plan tations of Java (Limited) en daarbij het recht had betoogd om het land te onteigenen; 2e. de Engelsche regee ring, met het oog op het aangekon digde oordeel voor deze maatschappij gelegen ln het recht op gedwongen arbeid ten eigen bate, zich zou weer-j houden van eenigen diplomaticken steun aan de maatschappij, opdat de! Engelsche aandeelhouders mogen worden bewaard deel te nemen aan een systeem, dat van slavernij niet te onderscheiden ls. Hierop luidde het antwoord van regeeringswege, wat het eerste deel der vraag betreft, in bevestigenden zin. Ü3ar genoemde maatschappij evenwel geen beroep gedaan had op den steun Oer Engelsche regeering, was het tweede deel der vraag op een j verondersteld geval gebaseerd, waar over de vertegenwoordiger der regee ring niet in staat was in besprekin gen te treden, noch kon hij zonder verdere inlichtingen zeggen, van wel ken aard de arbeid is, waarop werd gedoeld. „Weet spreker", vroeg de afgevaar digde Wedgwood nog, „dat ronduit ln bet prospectus wordt verklaard, dat een dar voorrechten van de maat schappij is, dat zij de inboorlingen tot arbeid kan dwingen?" Zij hebben onzen steun niet vraagd," gaf de onder-minister van buitenlandsche zaken, Mc. Kinnon Wood hierop zonder meer te kennen. VALSCHE MUNT. Te Heerlen (L.) heeft de gemee politie in een der mijnwerkers!» ten valse he munters ontdekt. In be slag werden genomen valsche .vijf drie- en tweemarkstukken. EEN FRANSCH BOEK OVER ONZE KULONIeN. Dr. Nolens wijdt in „De Nieuwe Venl. CL" een artikel aan een pas verschenen werk „Les Indes Neeirlan- dalses" van A. Cabaton, dat uitgege ven werd door de „Librairie oriënta le et americaine" te Parijs. Aan het eind van zijn boek vraagt de schrij ver: „Wat zal het lot zijn van de Ne derlandsche kolonisatie in Insulinde?" Zijn antwoord komt op het volgende neer: „Het Nederlandsche bestuur was zeker niet onberispelijk In de 17e 18e eeuw en zelfs in de eerste helft der 19e daarin kwam het overeen met de andere koloniale mogendhe den. Tegenover onmiskenbare fouten staan onmiskenbare weldaden; tengevolge van een bewonderens waardig in practijk brengen van den landbouw op geheel Java en in Insu linde voor een goed gedeelte, vooral de zekerheid van een krachtige en goed geregelde organisatie en een gemeone verzachting der zeden, wor den de hangerplagen meer en meer zeldzaam en neemt de bevolking ov< al toe, wordt op Java zelfs verdub beld." „Evenals alle Aziatische koloniën neigt Neerlandsch Indië naar auto nomie. Maar het kan daartoe slechts geraken na lang tijdsverloop en onder leiding van het moederland, Hit el- gen kracht kan het zich, ook wegens het groote verschil van ras en vim ontwikkelingstrap, niet tot een staat kundig geheel opwerken." De vraag of een groote Aziatische mogendheid, Japan nl. meer voor Insulinde kunnen doem dan Nederland, beant woordt dte schrijver ontkennend. „Ook het Europeesch overwicht mankt het bij uitstek wenschenswaaird dat het uitgestrekte Neerlandsch-In- dië blijve aan Nederand en niet in het bezit kome van Engeland, Duitsch- land, d© Vereen. Staten van N.-A. of Frankrijk." Na verder te hebben vermeld, wat Nederland voor zijn koloniën uit geeft. vraagt de schrijver: „Hoeveel andere koloniseerende mo gendheden kunnen zich cr op beroe men meer of evenveel gedaan te heb ben? „Indië beeft Nederland noodig, maar ook omgekeerd. „Nederland speelde in Europa ge durende de 17e en 18de eeuw een even redig groote rol. Dat werd toen mo gelijk gemaakt door zijn karakter door gelukkige omstandigheden. Het zijn de koloniën, die Nederland gedu rende de 19e eeuw in staat stelden diezelfde rol te blijven vervullen. „Door. zijn prachtige koloniën voelt Nederland zich op gelijken voet met de groote mogendheden en daarom zou Nederland, welks moed en derlandsliefde sedert lang bekend zijn, het bloed van zijn laatsten sol daat opofferen, alvorens Indië los te laten. Het voelt eiken dag meer noodzakelijkheid het vaster aan zich te hechten, door een humaan en be schavend bestuur." Kerk en School SYNODE. De Synode der Ned. Herv. Kerk is geopend. Benoemd werd tot presi dent ds. W. Ellens, predikant te Us- quert tot vice-president dr, D. Eilerts de Haan, predikant te Iieilo tot secundus dr. G. J. Weijlond, pre dikant te Veere. Uit de Arbeiderswereld STAKING EN UITSLUITING TE ENSCHEDE. Alle Inrichtingen van de leden der fabrikantenvereeniging werden Dins dagavond weer stop gezet voor deze week, omdat de toestand onveranderd is gebleven, ondanks de pogingen door bet burge-rcomilé aangewend. In de. fabrieken is overeenkomstig besluit van 18 Juli aangeplakt: „In gevolge besluit der fabrikanten-ver- oeniging zien wij ons genoodzaakt on ze fabriek volledig stop te zetten, be ginnende 8 Augustus 1910, tenzij het arbeidsgeschil bij de firma N. L Men- ko voor dien daium opgelost wordt." In een vergadering is een comité tot stand gekomen dat de ongeorga niseerden wil steunen. Daartoe behoo- •ren de heeren dr. A. van der Horst, arts; Jusiua We ijl, fabrikant; G. B. Holst, lid der Prov. Staten, en Joh. Winkels, lid van den Raad. Besloten werd. nog eenigen notabe len te verzoeken ook hunnen naam voor deze steunbeweging te geven. Het referendum, door den A. N. D. B. onder zijn leden uitgeschreven om 10,000 te geven tot steun der Ensche- desche stakers, heeft dit voorstel met groote meerderheid goedgekeurd. Rechtszaken ONTEIGENINGSZAKEN. Advocaat-generaal mr. Ort, nam voor den Iloogeu Raad conclusie in zake de cassatieberoepen van lo. de Hollandsohe Electrische spoor weg Maatschappij tegen een land bouwer-grondeigenaar te Uithoorn, en 2o. een lid van de rechterlijke mocht, tevens eigenaar van gronden te Uithoorn, tegen de Hollandsohe Electrische Spoorweg Maatschappij. Wat de eerstbedoelde zaak betreft, achtte advocaat-generaal gegrond het cassatiemiddel, namens de Spoorweg maatschappij voorgesteld, dat name lijk hier kosten van wederbelegging van kapitaal werden toegekend, hoe wel niet bleek, dat die wederbelegging in casu noodig was. Mitsdien conclu deerde hij tot vernietiging van het vonnis der Amsterdamsche recht- bauk, voor zoover bedoelde kosten betreft en verklaring, dat in zoover geen grond tot vergoeding van kos ten bestaat mot vermindering van het bedrag der schadeloosstelling en ver oordeeling van den verweerder in cassatie in de kosten. Het tweede beroep, waarin de ont eigende eischar in cassatie was en aangevoerd had, dat zijn grond te laag (als weiland in plaats van als bouwterrein) was gewaardeerd, acht te advocaat-generaal ongegrond, zoo dat door hem tot verwerping daar van werd geconcludeerd. INGEZONDEN V*n ingezonden strikken, geplastet of niet geplaatst, wordt de kopie den inzender niet teruggegeven. Voor den Inbond dezer rubriek stelt de Bedaotie zioh niet aansprakelijk. Haarlem, 18 Juli 1910. Mijnheer de Redacteur! Gelieve het onderstaande in uw veelgelezen blad op te nemen, bij voorbaat onzen dank. In uw blad van 11 Juli j.L, kwam een bericht voor, 't welk de mededee ling bevatte, dat de vermiste brief die op Zondag 26 Juni in de brieven bus op het Houtplein zou zijn gedaan, terecht was. Niet dat wij op het bedoelde bericht iets hebben aan te merken, maar wel, dat wij van den persoon in kwestie zelve iets tor verontschuldiging of lets van dien aard verwacht hadden in de courant Tot heden toe hebben wij steeds naar een of ander bericht uitgekeken, nog altijd in de hoop levende een of- ficieele tegenspraak in de Baarlcm- sche bladen te vinden. Doe bonze hoop bleek ijdel. De Of ficier van Justitie acht zülks geheel overbodig. Wel werd er eerst zoo spoedig mogelijk, door middel van bulletins, do grootst mogelijke rucht baarheid aan gegeven. Ergo, zou het nu niet moer dan billijk zijn, het pu- hliek zooveel mogelijk In kennis te stellen met de terugvinding van den bedoelden brief. Wij, ais postbeamb ten, zijn geblameerd in de oogen van het publiek, en die blaam dient te worden weggenomen. Wel gewerd ons eene verontschuldiging door mid del van onzen chef-Hoofdbesteller, wat ons geenszins afdoende lijkt. Wij zijn nog dezelfden gebleven bij het pu bliek. dat het allereerst de schuld op de posterijen werpt, niet sprekende over enkele uitzonderingen. Wij zijn dus zelf genoodzaakt, om door mid del van de pers uit te laten komen, dat de posterijen ln deze geen blaam kan treffen. Nu iets over de gevolgen, die enke le nienschen ouden tuiden van die z.g. vermissingen. Bij een van ons is huis zoeking gedaan, alsook bij zijne a.s. vrouw. Wat dit beteekent, behoeven wij niet nadeer uiteen te zetten. Ook waren er die aan verhoor en nog eens aan verhoor blootstonden. Wat kan zoo'n brief toch een onaangenaamhe den brengen 1 Wat meer attentie met den brief en wat minder voortvarendheid zou hier meer op zijn plaats geweest zijn, dan hadden de maatregelen achterwege kunnen blijven, EENIGE POSTBEAMBTEN. Laatste Berichten Hevige wind. Hedenmorgen is door den hevigen wind een zeer dikke tak afgewaaid van een boom op de Ged. Oude Gracht tusscheu de Jacobijnestraat en de Groote lloulstruat. Er werden geen persoonlijke ongelukken veroorzaakt. Telegrammen UIT DE SPAANSCHE KAMER. MADRID, 20 Juli. (Reuier). De Kamér beëindigde hedenavond de be- ift.adslaging naar aanleiding van bet antwoord op de Troonrede. Minister president Canaléjas verklaarde, dat hij zijn programma ongewijzigd wenscht uit te voeren, en geen groeps- verdeeling kan goedkeuren iu ie libe rale partij, die één en ondeelbaar be hoort te zijn en wier volle vertrou wen hij wenscht te hebben. Wat betreft de quaestie van Melilla, verklaarde hij, dat het eenig doel van de regeering is, de Spaansche vestin gen te behouden, ten einde de natio nale -ser hoog te houden en mogelijke aanvallen af te weren, zoolang de ondorhandelingen met Mnrokk nog 2ullen duren. Eerst wanneer deze zija afgeloopen, zullen de Spaansche troe pen uit hun stellingen terugtrek! n De regeering overweegt de oprich ting van een koloniaal leger. Voorla de hervorming van het militair wet boek en die van het openbaar leeken- onderwijs. Zij acht het van het hoog ste belang, om met den II. Stoel tot overeenstemming te komen. Het antwoord op de Troonrede werd met 183 tegen 81 stemmen goed gekeurd. DE PORTUGEEZEN EN DE Cni- NEESCHE ROOVERS. LISSABON, 20 Juli. (Reuter). Eed officieel telegram uit Macao meldt, dat de troepen zich hebben meester gemaakt van het eiland Golowan. Zestien gevangenen zijn opnieuw go vat, terwijl 47 roovors gevangen wer den genomen. Over drie dagen zul- lon de troepen naar Macao terug- keeren met achterlating van een be zetting van honderd Europeanen. („Ilbld.") Burgerlijke Stand HAARLEM. ONDERTROUWD: 21 Juli: A. Lex en E. v. Brussel; N. H. Vlasveld en W. A. A. M. H. Groot, A. J. Lips en G. J. Bies; J. Andrieesan en W. Nieuwenhuizen; II. de Min Jet" en D. C. Duijff. GETROUWD: 21 Juli: W. H. Goebertus en W. J. Stuffers; J. N. Blom en J. C. Koren- hof. BEVALLEN: 20 Juli: C. M. Schuit-Vrolijk 19 W. Akkermanvan Beek z. OVERLEDEN: 19 Juli: A. C. Bak, 17 j.. Voorzorg- straat; 20 W. C. Rensen, 62 jaar, Ha- zepaterslaan. SPAARNDAM. Bevallen N. Vallenlgoed, goh. Landkroon, d-, leven!. Amsterdamscha Beurs. Openingskoersen van 21 Juli 1910, LABOUCHERE ÜYENS Co.'s BANK Bijkantoor Haarlem. Gr. Markt No. 1 en 3. TeL No. 577. ZUID AMERTKAANSCHE STAAT? FONDSEN. C. P<* u 111/2, Pref. Peru 38 1/2. RUBBER-AANDEELEN. Aangeboden. Circaprijzen. AmsL Rubber 2G4, A. Java Rubbet 151, Bandar Rubber 76, Koloniale Rubber 70. PETROLEUM-AANDEELEN. Koninklijke Petr. 520, Dordlscho Olie 162, Geconsolideerde 453—456, Sumatra Palembang 19^198, Tara kan 141, Orion 160 1/2. MIJNAANDEELEN. Pref. Guyana Goud PI. 62, Cultuur Vorstenlanden 156, Winstbcw. 118 1/2. AMERIKA ANSCHE MARKT onge- animcerd. Atchison Topeka 99, Den ver 3011/16, Erie 24 5/8, Kansas 28 5/8, Preferente 62 3/4, Missouri 317/8, On tario 43, Rock Island 31 15/16, Sout hern Rails 231/2, Southern Pacific 112 1/2, Union Pacific 162 1/4, C. Wa bash 17 1/8, Wabash Pittsburg 5 3/8, Steel 69 7/8, Carren 50 1/2, C. Marino'» 5 3/8, Preferente IC 1/2, Amalgamatod 611/4. Anglo 251/2. Stoomvaartberlchten Het st. Sumatra, van Amsterdam O. Batavia, vertrok 20 Juli van Antwer- Marktnieuws BEVERWIJK. Groenlenmajrkt van 20 JuK 1910, Postelein per mandje 25 ct Wortelen 100 bos I 4— Komkommers per 100 fó. 'Augurken per mandje 45 ct. Aardap. klei, per Heet. 3. Id. zand, per HecL 4. Peulen, per Kilo 18 ct. Doppers per Kilo 12 eL Capucijners per Kilo 16 cL Raspers per Kilo 16 ct. TuLnboonen per löüO L Snijboonen per 1000 1.50. Heerenboon en j?er 1000 50 ei, Bloemkool f 610 per 10®. Sla per 100 krop f 1.50. Rabarber per 100 bos f 6. Pieterselie per bos 6. Selderie per bos 6 ct. Morellen per Kilo 50 ct Aardbeien per mandje 4 1/2 ci. Frambozen per mandje 12 el- Bessen per kilo 20 ct i zwarte, per kilo 20 ct, per 1/4 mud ADVERÏEMTSËN Getrouwd: W. H. GOEBERTUS en W. J. STUFFERS. Haarlem/Rottei dam, 21 Juli 1910. De Heer en Mevrouw W. H. GOS- BERTUS—STUFFERS danken voor de bij gelegenheid van bun hu welijk ontvangen bewijzen van be langstelling. Bij vonnis van de An-otdissenients- Rechtbank te Haarlem, d.d. 12 Juli 1910, is A. J. SCHMIER, commissio nair in effecten, wonende te Haarlem, verklaard in staat van faillissement, met benoeming van den Edel Achtba ren Heer Mr. W. II V. N NES VAN MEERKERK, tot Rechtcr-Commissar ris en van den ondergeteekendc, Ad vocaat en Procureur, kantoor hou dende le Haarlem, Spaarne 94, to4 Curator. Do Curator. Mr. Th. DE HAAN HU' TZ.

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 2