Beste Adres F. TH. EVERARD, Amsterdam. Haarlem, Effecten, Conpons, Prolongatlën, Deposito's, Wissels, Assurantiën. N. V. Bronwaterfabriek „Holland" - A'dam P. VAN THIEtr, „De Karseboom", Groote Hontstraat 99, H.H. Ushandelaren sn Banketbakkers! DROST, Botermarkt 27. N.V. MelkinrichtiBg „De Toekomst", F. LOS, Bameskapper, Warmoesstraat 26 ES' JAMS EN €3r JS2 Ui JE I «5 2»". ViH op Uw wlnkalboekj. «ohl.r da benoodlgd. JAMS, LIMONADES, SAPPEN am. dan naam „SIPKES" In. meentebestuur, om bij te dragen in do kosten tot aanschaffing van pen raderbrancard. Tevens wordt toezeg- Eïng gegeven, dat de brancard dicht ij de grens van Vogelenzang zal ge- borgaa worden. Kasopneming ls gedaan. In kas was een bedrag Van 6253.67. Boeken en bescheiden waren naar beliooren bijgehouden. Deze mededeelingen werden voor kennisgeving aangenomen. Een schrijven van ..Kweekduin" zal in besloten vergadering worden be handeld. De gerreente Haarlem heeft een schrijven gezonden, waarin wordt medegedeeld, dat deze gemeente reid is de Aordernhoutslaan aan 1 mend aal over ie dragen. B. en W. stellen voor, dit aanbod te aanvaarden, onder voorwaarde, Haarlem op. dezelfde voorwaarden ook de Kleverlaan overdraagt Aldus wordt besloten. De wed. Bonorius vraagt van gemeente een tuintje te huur. Tevens .Wil zij een hek en een poort maken. B. en W. stellen voor het verzoek toe te staan, onder betaling van recognitie van 1, met welk voorstel de raad medegast. De heer Van Voorthuizen verzoekt öm afwijking van art. 10 der bouw verordening, voor den bouw van oen schuur, groot 6 bij 7 meter. De heer Ten Kate klaagt er in een bezwaar schrift over, dat de bouw van dit schuurtje hem het uitzicht zal bene men. De heer TIDEMAN stelt voor, het Schuurtje evenwijdig met den Ruys- daalweg te doen bouwen en tevens om het een aesthetisoher aanzien te doen geven. Met dit voorstel gaat de raad zonder stemming mee. Tevens werd over een verzoek om bouwverordening-afwijking van den heer v. d. Ban goedkeurend beslist De heer W. Korthals Altes klaagt er over, dat hij, en met hem vele an dere bewoners, veel last van hot pom pen van het pompstation heeft. De VOORZITTER zegt, dat hieraan niets te doen is. Toen de heer Kort hals Altes „Do Ltndenhof" ging be wonen, wist hij, dat hij van liet pom pen last zou kunnen hebben. Overi gens is die lost zoo heel erg niet. Des nachts zal er niet meer gepompt wor den. Na afhandeling dezer ingekomen Btukken is aan do orde de benoeming van een gymnastiek-onderwijzer aan de openbare school te Bloemendaal. De VOORZITTER deelt mede, dat er eerst nog een raadsbesluit moet komen, waarbij besloten wordt, een onderwijzer aan te stellen, op een 6alarïs van f 75 per jaar voor elk we- kelijksch lesuur. De heer TIDEMAN stelt voor, bij de "salaris-bepaling de woorden in te voegen „op een grondslag van". Met dit amendement gaat de raad mee. Benoemd wordt vervolgens met al- gemeene stemmen de heer A. J. Meye- rinlc te Haarlem. B. en W. stellen vervolgens voor, de boete voor die motorrijders, die niet een grootere snelheid dan 20 K.M. door de bebouwde kommen der ge meente rijden, van 5 op 25 te bren gen. De heer KOOLHOVEN vraagt, wat de aanleidin- tot dit voorstel was? De VOORZITTER zegt, dat eün automobilist, die per sé snel rijden wil, tegeD een boete van f 5 niet op ziet. Bedraagt die echter 25, dan be denken zij zich wel tweemaal. Het voorstel wordt vervolgens aan genomen. Op de voordracht van het college van zetters wei-den als i»os.- 1 ge plaatst de aftredende heeren S. R. Reinierse en R. Vertegaal. Als hunne plaatsvervangers de heeren A. J. de Waal Malelijt en A. v. d. Hulst. De gemeenterekfening over 1909 sluit met een batig saldo van 12884.32 1/2- Zij zal in handen der fi nancieels commissie gesteld worden, die nader rapport er over uit zal brengen. Het kbhier der reinigingsbelasting voor het 2e kwartaal werd vastge steld tot een bedrag van 1578.621/2. Door den VOORZITTER werd ver volgens het voorstel gedaan, de ko hieren van den HOOFDELIJKEN OMSLAG en hondenbelasting in besloten zitting te behandelen. Wat het eerste betreft, daartegen verzette zich de heer TIDE MAN. Hij doelde op de verzoeken van II. W. J. Klein, A. Blankwater. Paul Roozen, J. Roozen Jr., Ant. Bijvoet Jr., P. v. d- Hulst, W. v. d. Hulst, J. M. Barnhoorn, H. J. M. Lissone, An gina en C. F. Zwarts om op het ko hier van den hoofdelijken omslag ge bracht te worden. Allen verdienen 660, volgens het van alle elf (volko men gelijkvormig verzoekschrift. Spr. houdt dit voor onmogelijk. Hij gelooft, dat deze verzoekers het instru ment zijn van een vereeniging, die daardoor de adressanten op de kiezerslijst tracht te plaatsen. Spre ker gelooft dat B. en W. met 't toe staan der verzoeken zonder scherp on derzoek op den verkeerden weg zijn, op dien van de publieke immoraliteit. Spreker zal hiertoe niet meewerken, en stelt voor, een raadscommissie te benoemeD, die de aanvragen degelijk onderzoeken zal. De heer KOOLHOVEN sluit zich bij 't door den heer Tideman gesprokene aan, maar hij meent, evenals de heer Teding van Berkhout, dit onderzoek aan B. en W. te kunnen overlaten. De heer DE WAAL MALEFIJT zegt, dat er een behoorlijk onderzoek is ingesteldmisschien niet zoo scherp als de heer Tideman dat wenscht. De heer TIDEMAN trekt zijn voor stel in evenwel geelt hij B. en W. in averwegincr alle aanvragen grondig ie onderzoeken. Bij de RONDVRAAG HAARLEMMERMEER, Te Hoofddorp had gistermiddag In Hotel „De Beurs" een belangrijke pu blieke veiling van vast goed plaats, ten overstaan van Notaris Heinsius. Allereerst werd afzonderlijk ge veild Een 8'oomkorenmaalderij, genaamd „De Wilskracht", waarin een nog nieuwe petroleummotor van 20 P K. Hierbij een woonhuis, wagenschuur, graanpakhuis en een houten berg- schuur, benevens erf en grond, ter ge zamenlijke grootte van 10 Aren c.A., gelegen aan den Ringdijk bij Sloten. Gekocht door C. van Baasen te Haarleminerliede voor 7000. Daarna de navolgende te Hoofddorp gelegen perceelen Perceel I. Een woon- en winkelhuis met erf, groot 5 Aren 50 c.A. Ingezet op 5400 en afgemijnd op f 5410 door J. van Zljverden, te Haarlemmermeer. Perceel II. Vier arbeiderswoningen met schuren onder één dak, groot 8 Aren 80 c.A. Ingezet op 2900 door A. G. Stokman, Hazerswoude, en niet af gemijnd. Perceelen I en II, staande gezamen lijk op f 8310, werden gecombineerd afgeslagen en afgemijnd door C. J. Verbeek, Haarlemmermeer, op 8510. Perceel III. Een stuk bouwterrein, groot 6 Aren 20 c.A. Ingezet op ƒ900 en afgemijnd op 1000 door C. J. V< beek, voorn. Perceel IV. Twee burger woonhui zen en één woon- en winkelhuis, aan- eengebouwd en eroot 2 Aren 70 c.A. Ingezet op 2800 door A. G. Stokman voornoemd, en opgehouden op 3100. Perceel V. Een woon- en winkelhuis en twee burger woonhuizen, aaneen- gebouwd en groot 3 Aren en 10 c.A. Ingezet op ƒ3500 door A. G. Stokman, voornoemd, en opgehouden op /4000. Perceel IV en V. gecombineerd af geslagen werden niet afgemijnd. Perceel III, IV en V gecombineerd afgeslagen, werden niet afgemijnd. Daarna werd perceel III opgohouden. Perceel VI. Een huis verdeeld in twee woningen met erf en grond, groot 3 Aren 30 c.A. Ingezet op 90Ó en afgemijnd op 920 door J. Klomp, Haarlemmermeer. Perceel VII. Zes arbeiderswoningen onder één kap, met erf en grond, groot 4 Aren 6 c.A., gelegen aan den IJweg. Ingezet op f 775 en afgemijnd op 776 door J. Leeuwrik te Haai lemmermeer. Perceel VIII. Drie arbeiderswonin gen onder één kap met erf en grond, groot 7 Aren 64 c.A., gelegen aan den IJ weg. Ingezet op f 775 en afgemijnd door J. Klomp te Haarlemmermeer op ƒ777. Perceelen VII en VIII gecombi neerd staande op 1553, werden geza menlijk afgeslagen en afgemijnd op 1583 door J. Klomp te Haarlemmer meer. VELSEN. MACHINEPERSONEEL RIJKSWATERSTAAT. In een te Velsen gehouden vergade ring werd op voorstel van den voor zitter besloten zich tot den hoofdin specteur-generaal te wenden met zoek, dat een onderzoek zal worden ingesteld naar de salarisverhoudin gen bij het machinepersoneel. Aan gaande de dionstkleeding, bleek dat de regeÜDg daarvan in sommige.af- de-elingcn nogal te wenschen overliet. Het bestuur wenscht echter eerst juiste gegevens dienaangaande te be zitten. Er werd daarom besloten tot een landelijk onderzoek, om zich daarna tot de betrokken autoriteiten te wenden. Voorts werd besloten zich inzake 't bekomen van een wekelijkschen rust dag te verstaan met den hoofd-inspec- teur-generaal van Waterstaat. Bij bespreking van verkorting het aantal dienstjaren voor vol pen sioen, bleek deze regeling nog al veel te wenschen te laten. Waai- in meer dere vereenigingen en bonden hier voor stemmen opgaan, werd besloten zoo mogelijk een gemeenschappelijke adresbeweging in het leven te roepen. Tot bestuursleden werden benoemd de heeren Versluis te Raamsdonk, Hartman en Burkunk te IJmuiden. Geklaagd werd dat voor het maken van promotie steeds meer moeilijkhe den in den weg worden gelegd. Ver schillende voorbeelden werden daar van aangehaald. Het bestuur werd opgedragen, po gingen in het werk te stellen tot ver- krijging van vereenvoudiging dier eischen eD verder alles wat kan me dewerken tot vastlegging van een goede promotieregeling. Binnenland .klaagde de heer KOOLHOVEN er over, dat de oriënteertafel op 't Kopje gebruikt wordt om er op te gaan zit ten en te staan. Spr. vraagt scherper politietoezicht. De VOORZITTER zegt dit toe. Daarna volgde een besloten zitting^. Hat Zevende Middenstandscongers Tweededag. In aansluiting aan ons verslag in het vorig nummer zij nog gemeld, dat na de debatten over de maatrege len tegen oneerlijke concurrentie, ge sproken werd door Mr. Snijder van Wissekerke, vertegenwoordiger an den Minister van Justitie. Spreker verklaarde op deze vergadering stof te over te hebben opgedaan yooi- een wettelijke regeling. Hoe da wet er eventueel zal uitzien, kan spreker natuurlijk niet zeggen, maar wel heeft hij hier veel gehoord, dat voor den wetgever een waarschuwing moet zijn, om niet te ver te gaan met een wettelijke regeling. Er is hier ook ge sproken van ongewenschte concur rentie, maar daartegen zal men toch zeker geen maatregelen verwachten. Het feit, dat de Regeering iets doen wil, blijkt wel uit spreker's tegen woordigheid op deze plaats. Spreker verklaarde ten slotte niet de aange naamste indrukken dit congres verlaten. (Applaus). Na de debatten over de praeadvie- zen over de vervalsching van handels waren stelde het bondsbestuur als sa menvatting van de eerste conclusie een motie voor, om bij de Regeering aan te dringen op een wettelijke re geling van de aanduiding van han delswaren en op de inrichting vap de noodige keuringsdiensten, Deze motie weTd met stemmen aangenomen» Eveneens werd aangenomen do con clusie van den heer Barends met dion verstande, dat de aanduiding zal moe ten geschieden in Nederlandse he maat en gewicht. De voorzitter bracht in herinnering, dat het ongeveer 12 1/2 jaar geleden was, dat mr. Aalberse promoveerde op een proefschrift over de bestrijding de roueerlijke concurrentie. Dit con gres ls de bekroning van den arbeid van 12 1/2 j-aar van mr. Aalberse. Spr. hoopte, dat die bekroning volledig zal worden doordat spoedig een wet te gen do oneerlijke concurrentie in het Staatsblad zou verschijnen. (Dave rend applaus). Mr. Everwiju, vertegenwoordiger van den minister van landbouw, ver klaarde, dat de hier gevoerde debat ten voor hem van zeer veel nut zullen zijn, voor de bewerking van het ver- loden jaar toegezegde wetsontwerp op do aanduiding van handelswaren. Het onderworp dor maten en go- wichten heeft eveneens sprekers vol le aandacht. Hier is voor het particu lier initiatief wel iets te doen, Spre ker irelevoerde nog do samenwerking tusschen Middenstandsbond en Maat schappij van Nijverheid wat betreft de technische voorlichting, met na me door de oprichting van proefsta tions en door een territoriale Indee ling voor nijverheidsconsulten. Spr. deelde mede, dat in de Staats courant de benoeming zal verschijnen van den eersten nijverheids-consulent den heer Kist, ingenieur te 's-Graven- liage. (Applaus). Na de gebruikelijke plichtplegingen werd het congres gesloten. SCHEEPSRAMP. Woensdagnacht heeft op de Noord zee een scheepsramp plaats gehad, die gelukkig geen menschenleven heeft gekost. De Pruisische driemast- schoener „Capella", kapitein Krag, komende van Demerara, geladen met materiaal voor de Naamlooze Ven nootschap Houthandel voorheen Al berts en Co., te Middelburg, werd on geveer twee uur in de Wielingen aan gevaren door de Belgische sleepboot „John Buil". De aanvaring ha«:l plaats ter hoogte van den boeg en was zóó hevig, dat de schoener water begon te maken. De kapitein van den schoener vond het daarna het beste, het zinkend schip te verlaten. De uit negen man bestaande equipage en de Nederland- sche zeeloods P. van Saane plaats in de jol. De sleepboot zou de schipbreukelingen overnemen, doch ongelukkigerwijze sloeg de jol om en vielen de opvarenden te water. Het duurde geruimen tijd, eer men er in slagen mocht de drenkelingen te red den, waartoe van de sleepboot alle pogingen in het werk werden gesteld. Enkele der drenkelingen lagen meer dan een half uur te water. Tooh kwa men ten slotte allen behouden aan. boord van de sleepboot en werden te Viissingen geland. De schoener drijft thans zinkende rond. Er zijn een sleepboot en het transportvaartuig „Coertzon" naar buiten gegaan, orn te trachten, den schoener op te pikken, daar deze in druk vaarwater drijft. Het is evenwel zeer goed mogelijk, dat de schoener reeds is gezonken. ONGELUK IN DE ARTILLERIE- INRICHTING HEMBRUG. Gisteren had aan de artillerie-in richting aan de Hembrug een droevig ongoluk plaats dat aan een 19-jarig jongmaatje het leven kostte, terwijl een tweede zulke ernstige verwondin gen bekwam, dat zijn opneming in 't militair hospitaal te Amsterdam nood zakelijk was. De overledene is de 19-jarige Pieter Geldof, wonende in de Menschikoff- straat te Zaandam de tweede, de 31- jarige Hendrik Lock, vuurwerker, is uit Amsterdam. Samen waren ze in éen afzonderlijk gebouwtje bezig met het verwerken van ontplofbare stoffen, toen plotse ling door onbekende oorzaak een flesch ontplofte, met het gevolg, dat Geldof door een scherf, die diep in het linkerbeen drong, zoodanig werd ver wond, dat de dood door verbloeding binnen zeer korten tijd intrad. Lock werd aangetroffen met ernstige brand wonden aan armen en boenen, die ge heel zwart zagen. Hoewel hij veel pijn lijdt, bestaat er voor het oogenblik echter geen gevaar voor zijn leven. Het gebouwtje zelf is gedeeltelijk vernield. Een begin van brand kon nog bijtijds worden gebluscht. Do ruiten in het gebouwtje zijn alle ge sprongen. Nader wordt nog gemeld: Het ongeluk greep plaats in een der Lsgebouwljes, zooals ar op het ter rein verscheidene staan, en waarin Lock bezig was met het. verwerken van een zeer licht ontplofbare stof. Deze stof was hem Woensdag voor het eerst ter bewerking toevertrouwd, waarbij hem gewezen was op het licht ontvlambare karakter en hij tot zeer groote voorzichtigheid was aange maand. Gevolg gevende aan dezen wenk en ook omdat hij zelf een ze keren angst voor een ongeluk gevoel de, had hij zich bij het overgieten van het poeder in plaats van een le peltje van een stukje papier bediend, uit overweging, dai daardoor de wrij ving zou worden verminderd'. Deze groote voorzichtigheid schijnt echter de oorzaak van het ongeluk te zijn ge weest, aangezien het papier in brand geraakte, waarvan de noodlottige ont ploffing het gevolg was. Geldof, die aan de werkzaamheden geen aandeel had, doch geregeld in het gebouwtje des morgens na t ont bijt van de onderofficieren het servies a/woscht en ook nu daarmede bezig was, stond op een afstand en werd door een glasscherf in het been troffen, waardoor de slagader werd doorgesneden. DE POLITIEHOND. Te Deventer werd bij de politie ken nis gegeven, dat een landbouwer al daar onder droevige omstandigheden, hij was weduwnaar en zijn eenige koe was den vorigen avond gestorven, zijn woning had verlaten en sedert niet was teruggekeerd. Hierin vond de heer Hübscher, inspecteur van po litie, aanleiding met zijn politiehond op onderzoek te gaan. Do nog jonge hond deed al vrij spoedig de noodige aan wijzigingen en bracht zijn baas bij de pet van den vermiste die aan den rechter IJseloever lag. Ter plaatse ;edregd werd het lijk spoedig gevon- DEFILé VOOR DB KONINGIN-MOEDER. De genietroepen uit het kamp van Zeist defileerden gisteren voorbij het paleis te Soestdijk. De Koningin-Moe der stond op het bordes. ONGELUKKEN. Gisteren is vtouw S. op den Loon- schen Dijk, te Kaatsheuvel, van ladder gevallen. Zij was terstond dood. In de ringvaart te Rijpepolder, N.- H., Is verdronken de 20-jarige dienst bode E. de Waal. Bij het boenen aan do walstoep is zijn uitgegleden. BRANDEN. Te Vriescheloo is afgebrand de be huizing van Berend Katuiu. Slechts weinig kon worden gered. EEN REGENSOMMETJE. Hoeveel regenwater is er Maandag morgen tijdens het hevige onweder binnen de grenzen der gemeente Am sterdam gevallen Laten wij dit aan do Inmd van de beschikbare gegevens eens berekenen, zoo schrijft het „I-Ibld." De oppervlakte der gemeente Am sterdam bedraagt 4395 H.A., dat is 43.950.000 vierk. M. De hoogte van den regenval bedroeg 32 m.M., vol gens andere waarneming 38 m.M. Nemen wij voor onze berekening aan het minste. Op eiken vierkanten me ter viel dus 32 liter water, wegende 32 kilogram. Op een oppervlakte van 43.950.000 vierk. M. bedraagt, naar dezen maatstaf, de gevallen hoeveel heid naar inhoud en gewicht I.406.400.000 liter of K.G. Nemen we verder aan, dat de bui 21/2 uur of 9000 seconden geduurd beeft, dan is er per seconde 156.266 K.G. water uit de lucht gevallen. Ruim honderd zes en vijftig dui zend kilogram per seconde I Voorze ker geen bagatel. En dat gedurende 2 1/2 uur. Is het te verwonderen, dat het op straat en in tal van huizen vochtiger was dan gewoonlijk het geval is? Rechtszaken OPRUIING. De 39-jarige journalist G. R., be klaagd van opruiing, gepleegd te Am sterdam in den avond van 9 Mei 1910, in eene in het gebouw Piancius gehou den openbare bijeenkomst, is vrijge sproken. De Rechtbank deed. dit op grond, dat niet bewezen is, dat beklaagde werkelijk de in de dagvaarding ge noemde woorden heeft gesproken, daar de getuigenverklaringen der aan wezige verslaggevers in tegenspraak waren met de verklaringen der agen ten, en meer waarde was toe te ken nen aan eerstgenoemde verklaringen die oogenblikkelijk werden opgetee- kend, terwijl* de agenten bun verkla ring eerst den volgenden dag hebben vastgelegd. De eiscli was zes maanden gevange nisstraf. Gsd. Oude Graoht 14. REKESING-GODRANT MET REHTEVERG0ED1NG. GROOTBOEKZAKEN. Bewaring en administratie van fondsen. Credieten en Voorschotten. RENTEVERGOEDING In Rekening-Courant en a Deposito. Eén dag opzegging 3*;2 pCt. Bedragen tot t 2500.— direct terngvorderbaar. ïumtmitlgi Agtiti18' Drictiiqailli11 ïmssr18 raining»18 (t. Fraai Jout 1. W18' ot Tltiiyii Victoriau Wlldunganis ALLKS PER LITERSOHROEPPLESOH. Verkrijgbaar btl D L. KEUR, Apotheker, HJlitraat 78, Til.448 Sport eo Wedstrijden NIET ONTMOEDIGD. Van de barones Delaroche, die bij een val met haar vliegmachine op eenige plaatsen armen en beenen brak, wier toestand bedenkelijk ge acht werd, komen goede tijdingen. Een blijvend nadoel zal ze van liet on geluk niet ondervinden. Reeds moet ze verklaard hebben, dat ze haar vliegtochten zoo spoedig mogelijk zal hervatten. EEN AEROPLAN DOOR DEN BLIK SEM GETROFFEN. Een zeldzaam ongeval Is den avia- leur Erman overkomen. Toen hij in het aerodroom van Pordenone op steeg heerschte er een volkomen wind stilte. Het was echter de rust voor den storm. Hij had nog geen dertig minuten gevlogen, toen hij zich plot seling te midden van onweerswolken bevond. Vóór hij kon neerdalen trof een bliksemlicht het toestel, dat bran dend neerstortte en totaal vernield werd. De vliegkunstcnaar bleef als een wonder ongekwetst» WEER EEN LUCHTVAART SLACHTOFFER. Te Winnipeg in Amerika viel do aviateur Eugène Ely van een hoogte van 200 M» Zijn toestand is hopeloos.- KEGELEN. De heeren Carton, Do Vri&S, Van Drecht, Roggo en Luystcraor, leden van de Kegelclub De Twee Duifjes, behaalden te Leiden het kampioen schap van Nederland In den korps- wedstrijd met 297 houten. Kerk en School De Indische commissie van den Pro testantenbond deelt in de „Hervor ming" mee, dat zij besloten heeft haar arbeid te beginnen met de op leiding van een Indisch godsdienst leeraars voor Winddroge Droog toegeslagen Gemangelde Opgemaakte J het behandelen van fijn goed, Wasschen. STOOMWASCH- EN STRIJKINRICHTINQ, Brouwersvaart 50-52. LangendiJkatraat 34 Groote Houtstraat 101—103, bericht dat zijn Magazijnen en Kantoor van heden af tot 1 September 's avonds na 7 uur zullen gesloten zijn. Meubelfabriek. Behangerij. Café-Restaurant TELEFOON 1718. WITTE PORT per flesch f 0.90 ROODE 0.85 MADERA 1,00 Grof Zout, Maïzena, Essences, Ijswa fels cn verder alle benoodigdheden voor het bereiden van Vruchtenijs. Aan hetzelfde adres zijn nog eenig« IJswagens te koop. Tel. 1210. Magazijn Westerboogaardstraat 5.- Leldsohepleln, Haarlem. Tot op heden eenigst adres in Haarlem waar met eigen IJs- of dlepkoolmachlne gewerkt wordt. Voor ieder bij aankomst der melk, In werking te zien. DB DIRECTIE. 883 I TELEFOONNUMMER I 883 SALONS VOOR KAPPEN. H0GFDWA8SCHEN MET ELECTRISCBE DROGING 75 CENT. 883 I Speoialiteit in HAARWERKEN 883

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 6