NIEUWS= en ADVERTENTIEBLAD. 28e Jaargang No. 8309. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen- WOENSDAG 2? JULI 1910 A HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN ADVERT ENTIËN: per dr,e maanden: Van 5-5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement voor naanem Haarlem van 1—5 regels ƒ1.elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regel. Voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd Is (kom der Bij Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente).. 1.30 Jv Advertentiön van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing: Franco per post door Nederland1.65 50 Cts. voor 3 plaatsingen S contant 6 b Afzonderlijke nummers0.02H BSTV TSfküx&S'^Hïk n j u -Lt. Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. de omstreken en franco per post „0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM.Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telcphoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZES BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA DONDERDAG 28 JULI. Gr. Kerk: Orgelbespeling, 2—3 uur. K/ruisstraat 45^47Tentoonstelling teokeniiigen der Gemeentebedrijven, 126 uur. Brongebouw: Concert Strijkorkest Haarl. Muziekkorps, 8 uur. Soc. Vereeniging: Protest-vergade ring tegen de Haarl. kermis, S uur. Bloemendaal ,,IIartenlust": Opera- eoncert, 8 uur. Schoten: Raadsvergadering, 7 1>2 Allegaartjes. Bloemendaalen doWater- leiding. W oensdag besloot de Haarlemsche Raad aan de Gemeente Bloemendaal water te leveren tegen een geringeren prijs dan vroeger. Had men een dnad van zuivere koopmanschap willen plegen, dan was voor dit contract niet zulk een lagen eenheidsprijs toegestaan, doch het Haarlemsche Gemeentebestuur stelde zich op 't standpunt, dat de kern-gemeente Haarlem tegenover de krans-gemeenten-rondom niet alleen cvnmercieele overwegingen moest doen gelden. De Raad stelde zich mee op dat standpunt, maar eerst nadat men de overtuiging hoewel niet de zeker heid had, dat Bloemendaal wel geen eigen Waterleiding zou gaan stichten. Op grond van die overtuiging zag de heer Van de Kamp er van af, om voor te stellen, dat Bloemendaal 't water alleen tegen dezen civielen prijs zou krijgen, indien diens Gemeentebe stuur zich verbond geen eigen Watcr- leidiug op te richten. Maar wat gebeurt nu! Ook in de Gemeente Velsen bestaat een zeer groote behoefte aan drinkwater. Daar over zijn onderhandelingen gevoerd met Haarlem, maar die schijnen af gesprongen te zijn. Nu heeft de Raad dier Gemeente gistermiddag besloten zooals men in 'l verslag der zitting elders in dit blad kan lezen om pogingen aan te wenden, teneinde rnet Bloemen daal en Hillogom gezamenlijk een eigen waterleiding op te richten, wat mogelijk is met Rijkssubsidie. Gaat Bloemendaal op dezen voor slag in, dan handelt bet feitelijk te gen de wel-is-waar-ongeschreven, maar-toch-wel-degelijk-gegoldeu-heb- hende considerans van het Haarlem- sche Raadsbesluit in. Wij, in Haarlem, zien dan ook met belangstelling den afloop dezer zaak tegemoet. Nader verneem 'k, dat het Bloomen- daalsche Gemeentebestuur wel terde ge van plan is een eigen Waterlei ding te maken, 't zij alleen, 't zij in combinatie met andere Gemeenten. Stadsnieuws .VOOR DE ENSCHEDEESCHE UIT- GESLOTENEN. Gisteravond werd een gecombineer de Bestuursvergadering gehouden door de Besturen v. iL Vrijz. Dein. Bond en 't Alg. NeiLWerki. Verbond, afdeelingen Haarlem, in zake steun voor de uitgestotenen te Enschedé. Besloten werd in do eerste plaats met inteekenlijsteu te werken voor alle uitgestotenen. Verder werd een klein comité benoemd tot regeling der züMueluig, dat tevens gemachtigd werd, om, zoo noodig en in verbin ding met andoren groepen, eeno open bare vergadering te beleggen waar de zaak der wevers zal uiteengezet wor den. Machtiging werd gegeven om al le andere maatregelen te treffen dienstig tot het doel. Als leden voor het klein-comité werden benoemd de heeren: J. II. Bregonje, voorzitter; v. d. Have, secretaris, P. Crama, pen ningmeester. EEN KAMER VAN ARBEID VOOR DE BOUWBEDRIJVEN? Do bestuursvergadering van het Alg. Ned. Werkl. Verbond, afd. Haar lem, behandelde gisterenavond do aanvrage door den Christel. Bestuur- dersbond gedaan om te steunen de pogingen tot wederoprichting van een1 Kamer van Arbeid voor de Bouwbe drijven. Besloten werd aan den Chr. Bestuurdersbond te melden, dat het bestuur niet tegen de wederoprich ting is en dat het zal onderzoeken of er in de bouwvakkringen een stroo ming is vóór de oprichting. Mocht dat blijken, dan zullen in die richting stappen worden gedaan. Het bestuur voornoemd is echter van oordeel dat Kamers van Arbeid de moeite en kosten er aan besteed nauwelijks waaird zijn, het nut zeer twijfelachtig en alleen grondige reorganisatie van rechten en plich ten der Kamers zou mogelijk maken, dat er iets goeds tot stand kwam, meende men. Staalwater. De Drinkhai der Staalwaterbron- nen werd gisteren door 41 personen bezocht. Fiets-ongeval. Gisteravond omstreeks negen uur reed de 17-jarige M. per rijwiel volle vaart over de Westergracht, toen uit een zijstraat een wagen kwam, waarvoor de fietser niet tijdig meer kon uitwijken. Het gevolg van zijn pogingen om ean ongeluk voorkomen was dat zijn rijwiel slipte en hij met het hoofd tegen de straat- s teen en sloeg. Met een bloedend o wond werd hij dooT een bewoner van de Klaren beekstraat naar diens wo ning gebracht en daar wat opge knapt. GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS, Nieuwe Gracht 3. Telefoon 11T0. Ingeschreven: 4 timmerlieden, machinale houtbewerkers, wa genmaker, meubelmaker, 1 delmaker, 2 metselaars, 4 opper lieden, 1 stucadoor, 1 witter, machinebankwerkers, 2 monteurs, 8 grofbankwerkers, 2 metaaldraaiers, vuurwerkers, 8 ketelmakers, burgersmeden, 8 machinisten, 5 sto kers, 5 electriciens, 1 instrument maker, 1 koperbankwerker, 1 ko perslager, 3 loodgieters, schoen maker, 1 zadelmaker, kleerma kers, 5 schilders, 3 behangers, stoffeerders, 1 bloemist, 8 tuin lieden, 2 grondwerkers, 2 bakkers, banketbakker, slagers, 1 krui deniersbediende, kellner, 8 nia- gazijnknechts, 12 loopknechts, 8 huis knechts, sigarenmakers, 6 kantoor bedienden, 1 boekdrukker, 2 letter zetters, lithograaf, binders, losse werklieden dienstboden, werksters, 2 naaisters, 1 kook ster, 1 huishoudster, 2 vrou- elijke kantoorbedienden, adspi- rant bouwk. opz., houtdraaier. ZIJLSTRAAT-VEREENIGING. We vernemen, dat er pogingen worden aangewend tot oprichting van een Zijlstraat-vereemging, die ten doel zal hebben do belangen der Zijlstraat-bewoners te behartigen. De dienst op de kermis vangt des voormiddags te 7 uur en eindigt des nachts ongeveer iialf 3, als alle inrichtingen gestoten zijn. Op laatsten kermis-Zondag blijven de agenten, die in gewone tijden des avonds te 10 uur inrukken, in dienst tot na sluitingstijd, '6 nachts 2 uur tot half 3, terwijl dc agenten, die in gewone tijden des avonds te 10 uur in nachtdienst komen, reeds des avonds te 7 uur in dienst moeten zijn, zoo dat van dat uur af tot na sluitings tijd het geheele aantal agenten, 9G, in dienst is. De agenten, die te 7 uur 's avonds in dienst gekomen zijn, wor den geplaatst op do kermis, die eerst om half 8 mag worden geopend, ter wijl de overige agenten, die van des middags 2 uur in dienst waren, de ge wone surveillance in de stad blijven waarnemen, uitgaande van het hoofd bureau en de verschillende liulp- hureaux, zoedat de surveillance in do stad gelijk blijft als op de dagen en nachten, dat er geen kermis is. Na het sluiten van alle inrichtingen blijven twee agenten van politie 4de klasse gedurende den nacht het ker misterrein bewaken, ter voorkoming van diefstal, enz. De agenten van politie 4de klasse, 12 in getal, worden, voor zoover die gemist kunnen worden, afgestaan op daartoe gedane aanvrage aan café houders, enz., die hen volgens dc ver ordening per uur moeten betalen. Voorts zijn gedurende de kermis twee agenten van politie van 's mor gens 7 uur tot na aankomst en ver trek van den laatsten trein aanwezig op het stationsperron, om toe te zien op de komst en bet vertrek van ver dachte lieden, zakkenrollers, kwar tjesvinders, enz., terwijl de 4 agenten rechercheurs (straat-recherche) van des avonds 7 tot 's nachts 3 uur dienst doen in de verschillende parken, plantsoenen en omgeving, om te wa ken tegen diefstal, baldadigheden, enz. Gedurende 14 dagen, waarin de kermisweek valt, is geen der agenten vrij van dienst. Zij moeten elk een vrijen dag missen. Hiervoor en voor hun extra-dienst ontvangen zij na de kermis eene gratificatie. Van 't Kantongerecht BOUWEN ZONDER VERGUNNING. De Haarlemsche aannemer M. N. stond terecht omdat hij in de maand April achter een perceel aan de Tem- pelierssta-aat een beu-gplaaitsje heeft gebouwd, zonder daarvoor de ver- eischte vergunning te hebben verkre gen. Beklaagde erkende, maar gaf do vólgende lezing au de zaak: Vroeger heb ik reeds vergunning gekregen om een gedeelte hout te bedekken ik deed dit met asphalt en nu, denkende dat ik geen bijzondere ver gunning noodig had, bedekte ik een ander gedeelte met pannen. De hoe ren van 't bouw-bureau hebben mij waarschijnlijk een beetje willen zoe ken. De kantonrechter wees er hem op, dat de bouwverordening in dit op zicht gebiedend is; en de ambtenaar van 't O. M. eisehte een geldboete van f 6 of 3 dagen hechtenis. Beklaagde vond de boete wel wat hoog. Hij heeft al schade geleden, doordat hij de pannenbedekking we der heeft moeten afbreken. GEEN VERGUNNING. J. B., te Haarlem, is chef van een perceel met bijzondere vergunning, dat door zijn moeder gedreven wordt. Na 10 uur 's avonds heeft hij op ze keren dag, hoewel hij dit niet mocht en erkende zulks te weten, een maat je klaire jenever verkocht, groot 1 d.L. Beklaagde ontkende, maar de ver klaringen van den rechercheur Van Zomeren, die uit 't fleschje geproefd heeft, en van den getuige die den drank heeft gehaald, welken hij ge kregen heeft uit een flesch, waarin hij wist dat jenever was, bewijzen B.'s schuld zonneklaar. De ambtenaar vroeg f 50 boete subs. 20 dagen hechtenis. De kantonrechter noemde beklaag- de's houding in deze zaak zeer on sympathiek. EEN SLACHTER, DIE NIET OP DE HOOGTE IS. Een Schobenaar De K., slachter van beroep, zag zich eenogen tijd geleden genoodzaakt een koe, die hij van een dorpsgenoot, Nelis, gekocht heeft, te slachten in een perceel aan de Hoo- gewoardstaaat, omd/ut het déer een gebroken poot had. Wat erger was, hij deed niet aan het gemeentebestuur binnen 24 uur aangifte daarvan. Beklaagde zei, dat hij het niet v, De veldwachter Dingshof verklaar de, dat de K_ 't zeer goed weten kon, want vroeger heeft hij iets derge lijks aan de hand gehad. De eisch luidde 6 boete subs. 3 dagen hechtenis. (Zie verder Stadsnieuws onder laat ste berichten). resultaten afwerpt, kan blijken, dat op de markt j.L Maandag van den land bouwer B. een veulen van drie maan den verkocht werd voor 300. Voor een ander veulen werd te vergeefs 250 geboden. SLOTERDIJK. Sedert Maandag 18 Juli wordt al hier een negen-jarige jongen vermist. VELSEROORD. Voor het examen voor de hoofdactc is te Amsterdam geslaagd de hear J. Duinker, van Velseroard. IJMUIDEN. De gefailleerde trawler-maatschap pijen „Holland" en „Overijsel" kun nen onderscheidenlijk 31,2 en 3 pCt. aan crediteuren uitkeeren. Binnenland Uit de Omstreken HAARLEMMERMEER. Bij een oude arme vrouw, wonendo aan de Lijnden, die een oogenblik haar woning had verlaten werd van die gelegenheid gebruik gemaakt, om uit de tafellade een portemonnaie met ongeveer 3 inhoud te ontvreemden. Elke aanwijzing omtrent dengene. die dezen diefstal gepleegd heeft, ont breekt Voordracht De voordracht voor onderwijzer aan de o. 1. school no. 5 bestaat uit oo heeren A. W. Sevenhuyzcn te Haar lemmermeer; J. Bakker te Zaandam en L, van Nleuwenbuyzen te St. Maartensdijk. Paardenfokkerij. Als een bewijs, dat de paardenfok kerij in deze gemeente nog wel goedo VOLKSBOND TEGEN DRANK MISBRUIK. De 37e al gem eene vergadering van den Volksbond tegen Drankmis bruik werd te Scheveningen geopend met een rede van den heer mr. F. W. J. G. Snijder van Wissenkerke, die aanving met te herinneren aan de welgeslaagde tentoonstelling van nationale huisvlijt, en een woord van dankbare herinnering sprak naar aanleiding van dien dood van den heer Walburgh Schmidt, die van 1883 af bijna onafgebroken lid van het hoofdbestuur was. Met het heuglijk feit van deze ten toonstelling valt een ander samen, tot viering waarvan onze National© Huisvlijt-expositie een bij uitstek goed gekozen middel is, omdat zij voor het eerst een tastbaar en voor het gansche land zichtbaar beeld geeft van de gezamenlijke werkzaam heid van alle afdeelingen. Het feit, dal wij dit jaar te vieren hebben, is liet 35-jarig bestaan van den Volks bond. In September 1875 werd de eerste afdeeling van den toenmali- gen MuJtapatiorbond te Amsterdam gevestigd. Van de in het volgend jaar gekozen hoofdbestuurders hebben wij zoo zei spreker het voorrecht er thans nog twee in ons midden te zien, onzen eere-voorzïtter en eenig overgebleven eerelid. Het is mij een genoegen de heeren Goeman Borgesius en Van der Voort van har te geluk te wenschen met de vervul ling van die 35 jaren van gestadige werkzaamheid door hen zeiven met en in en voor den Volksbond. De voorzitter besloot: Niet het minst door hun toedoen staat onze Bond nog als een machti ge persoon, onverzwakt door het ve le, dat hij verrichtte, integendeel ge sterkt tot verderen orheid en ge adeld door zijn verleden. Blijve de Volksbond zich steeds ontwikkelen tot heil van zoovele duizenden, die aan zijne voorlichting, aan zijn hulp, aan zijn steun behoefte hebben. Daar toe is allereerst noodig, dat zijn te genwoordige en zijn toekomstige le den zich bewust zijn, dat het „no blesse obiige" te meer klemt naar mate do adel ouder wordt. Moge 't Volksbond-geslacht tot in lengte van dagen gespaard blijven voor uitput ting, moge het zich voortplanten en verspreiden tot in de verste hoeken van ons vaderland, moge het steeds voortarbeiden met jeugdig vuur en onverflauwden ijver aan de schoone taak, door zijn stamvaders aan vaard en op zijne schouders overge bracht! Tegenwoordig waren 160 afgevaar digden, vertegenwoordigende 100 af deelingen. Onder de aanwezigen werden o.m. opgemerkt de Commissaris der Ko ningin in de provincie Zuid-Holland, mr. J. G. Patijn; de inspecteur in de 2e en 3e drankwetinspectie. Aan het verslag van den algemee- nen secretaris, den heer W. C. van Haeften, ontleenen we, dat het aan tal leden steeg van 20.600 tot 21.200; het aantal afdeelingen van 118 tot 125. Het verslag maakt met erkente lijkheid melding van den bloei dor volkshuizen, scliippersbeurzen, kios ken, de pogingen tot verbetering der volkshuisvesting enz. enz., alle door den Volksbond in het leven geroepen. Aan do orde waren daarna de voorstellen van hoofdbestuur en af deelingen. Van het hoofdbestuur: De algemeene vergadering machti ge het hoofdbestuur om in overleg met en door bemiddeling van de al gemeene commissie van de Nationale HuisvlijttentoonsteJling, zorg te dra gen, dat uit de inzendingen op de tentoonstelling, zoo deze de techni sche mogelijkheid er voor openen, een •keurcollectie worde sameügt stold, welke als verplaatsbaar nu seum van den Volksbond dienst zal kunnen doen. Zij stelle daartoe aan het hoofdbe stuur een krediet van 1500 ter be schikking. Het voorstel werd aangenomen. Voorstel Rotterdam: De afd. geeft liet hoofdbestuur in overweging de beheerders der door de verschillende afdeelingen gestichte koffiehuizen, wacht- en schaftlokalen en soortgelijke instellingen bijeen te roepen,- ten einde deze in de gelegen heid te stellen over de belangen en het beheer dier instellingen van dachten te wisselen. liet hoofdbestuur verklaarde zich bereid deze zn:ik te overwegen, waar na het voorste! werd aangenomen. Voorstel Utrecht: Do algemeene vergadering bespre- ke de vraag: wat kan worden daan om het drankmisbruik op ker missen tegen te gaan. De heer Lnlofs antwoordde namens het hoofdbestuur, dat het hoofdbe stuur gaarne aan den wensch van de afd. Utrecht zal gevolg geven. Voorstel hoofdbestuur: Tiet hoofdl>e«uur wende zich tot de Regeering opdat deze wetsvoor stellen aanhangig make waarbij de bevoegdheid wordt verleend aan le. den strafrechter om bij veroordeeling wegens misdrijven, welke in dronken schap zijn gepleegd of met misbruik vnn bedwelmenden drank door den dader samenhangen, tevens opne ming van den dader te bevelen in een herstellingsoord voor drankzuch tigen voor don tijd van ten minste een half jaar en ten hoogste twee jaren; 2o. dien burgerlijken rechter om op verzoek van bloedverwanten in de opgaande of in de nederdalende lijn, van broeders of zusters of echtge noot, of op vordering van het O. M._ do opneming in een herstellingsoord voor drankzuchtigen te bevelen voor don tijd van ten minste zes maanden en ten hoogste twee jaren, van hem die geregeld zoodanig misbruik maakt van bedwelmenden drank, dat hij daardoor ernstig zedelijk of ander nadeel toebreugt aan zijn omgeving of gevaar oplevert voor de openbare orde of veiligheid. Dit voorstel werd toegelicht door den voorzitter die de wenschelijkheid betoogde voor Regeeringsinmenging ten einde te komen tot een verplichte opneming van drankzuchtigen in inrichting. Het hoofdbestuur stelde zich voor een gemotiveerd adres te dier zake tot de Regeering te richten. De Voorzitter antwoordde op geda ne vragen dat het hoofdbestuur de waarde der vrije Sanatoria erkent. Do opneming van habitueele drank zuchtigen zal natuurlijk niet mogon geschieden zonder voorafgaand me disch onderzoek en machtiging van hoogerhand. liet voorstel werd aan genomen. Do keuze van de plaats voor de te houden volgende vergadering werd overgelaten aan het hoofdbestuur. De afd. Leiden herinnerde aan het feit dat de alg. voorzitter, de heer Snijder van Wissenkerke, 21 jaar in den Volksbond werkzaam is met bui- tengewonen ijver en energie. Door een commissie zijn gelden ingezameld om den alg. Voorzitter een huldeblijk aan te bieden in den vorm van het beeld Labor. Een album met de na men der deelnemers vergezelde het geschenk met den wensch dat het den heer Snijder nog jaren moge gegeven zijn zijn krachten aan den Volksbond te wijden. ID ave rend applaus). De heer Snijder van Wissenkerke dankte, getroffen voor dit blijk van waardeering. WISSELRECHT-CONFERENTIE. De Conferentie heeft haren arbeid ten einde gebracht. Zij heeft het. ont werp eencr algemeene wisselwet van 88 artikelen vastgesteld en daarbij dat cener conventie, die in 26 artikelen de wijze van invoering der wet regelt en aanwijst, van welke harer bepalingen door de nationale wetten kan worden afgeweken. Ten slotte zijn twee wen- schen vastgesteld, betreffendelo. bet houden eener nadere conferentie binnen bekwamen tijd, op uitnoodi- ging der Nederlandsche Regeering, waarin bovenvermelde stukken, zoo noodig met de daarin door de Regee ringen gewenschte wijzigingen door hare gevolmachtigden zullen worden onderteekend 2o. het doen behande len door die nadere conferentie van de ehèque, nadat de voorbereiding zal hebben plaats gehad op dezelfde wijze, als dit door de Nedorlandsche Regeering met zoo goed gevoig ten aanzien der tegenwoordige conferen tie is geschied. In een Maandag gehouden laatste bijeenkomst is het slotprotocol, waar in bovenvermelde stukken zijn opge nomen, door de gedelegeerden onder teekend. DE OUDERMGOltD TE LOCHEM. (Zie ook Tweede Blad). Het „N. v. d. D." heeft inzage gehad van een brief, verleden jaar geschre ven door den jongen man, die nu op zoo vreeselijke wijze de hand gehad heeft in het drama te Locliein, en neemt daaruit een gedeelte over. B. schrijft dan „In de rechtsstudie was het met het oog op mijn paedagogische voorstu die van begin af mijn oogmerk, mij op hel strafrecht toe te leggen, wear- in, naar mijne meening, liet paeda- gögïseh-psychologisch moment meer op den voorgrond moet komen. Ik had daarbij het voorrecht gelukkiger had ik het niet kunnen treffen een warm en overtuigend docent te krij gen in prof. Van HameL Langzamer hand heeft zich nu bij mij het idee gevestigd, dat Nederland, reeds nu het buitenland iets vóór door zijn kin derwetten, het eerste land zou kunnen worden, dat een strafrecht invoerde, en daarmede tevens een repressie te gen sociale verschijnselen, als alcoho lisme. bedelarij, enz., in overeen stemming met dc nieuwere inzichten der criminologie. „Juist op zulke punten kan immers een kiein land grooler worden, niet ondanks, maar omdat het klein is en. de denkbeelden in de verschillende deelen en groepen der bevolking nooit zoover uiteenloopen, of er is op den duur samenwerking mogelijk. „Naar mijne meening dan, moet de bestrijding der criminaliteit hand aan hand gaan en één geheel vormen met andere pogingen tot verheffing van het znoreele en economische peil van ons volk. Bestrijding van de werk loosheid, verbetering van ons vakon derwijs, ontginning van onze woeste gronden, exploitatie van ons koloni aal bezit, dat alles zou, mits niet al- leeu bediscussieerd door juristen, doch voortgestuwd en stelselmatig geleid door een nationale volksbewe ging, tot een resultaat in die richting kunnen voeren, het nageslacht van de Oost-Indische Compagnie en de vriie republiek waardig. „Op gevaar af van pedanterie heb ik die idealen, jongelings-idealen als u wilt, aan het papier toevertrouwd. Beter echter dan iemand, ben ik over tuigd van do moeite, die het verei- schen zal, ook maar een deel daarvan te verwezenlijken. „Toch geloof ik, menschelijkenvijza gesproken, in het streven daarnaar mijn levensdoel te zullen vinden." DE STRAF. Jhr. G. v. S., is onder geleide van een rijksveldwachter, van 's-Gravec- hage naar Leeuwarden vervoerd voor het ondergaan van de zes jaar gevan genisstraf, hem door dc Ilaagsche Rechtbank opgelegd wegens het doo- den van mevrouw W. op haar uit drukkelijk en ernstig verlangen. KIND IN STAAT VAN VERVUILING. Door buren was de commissaris van politie tc Rotterdam gewaarschuwd, dat zich in een woning aan dc Om- moordscheslraat, een kind van 2 jaar in staat van vervuiling bevond. De politie verschafte zich toegang tot die woning en trof daar werkelijk het kind in genoemden staat aan. Nadat geneeskundig© hulp was In geroepen, is het kind naar het zieken huis overgebracht De 23-jarige moe der hield zich den gehcelen dag in een oliekoekenkraam op en zag niet naar het kind om. TIET RAADHUIS TE 'S-GR A VEN ff AGE. Met terugneming van de vriezer l>3j den gemeenteraad ingediende voor stellen tot uitbreiding van het be staande raadhuis, hebben B. en \V. van 's-Gravcnhage Ihans ingediend 't reeds in hoofdzaak gepubliceerde voorstel van een geheel nieuw raad huis op de terreinen beerensd door Snul. KL Bneijnesiraat, Kalvermarkt, Nieuwe Markt en Turfmarkt. De kosten worden geraamd op 880,000 voor den bouw en op 1.400 000 voor het terrein. B. en W. wenschen echter geen f 1.650.000 te besteden voor' een nieuwen verkeers weg Grooto Markt—Spui in het ver-

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 1