NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 28e Jaargang. No. 8310. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. DONDERDAG 28 JULI 1910 A HAARLEM'S DAGBLAD ABONNEMENTEN ADVERTENTIËN: per drie maanden: KfoslL. Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor Haarlem ƒ1.20 Haarlem van 1—5 regels ƒ1.elke regel meer 0.20. Reclames 30 Cent per reeel. Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd Is (kom der Bij Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente).1.30 JffAdvertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; Franco per post door Nederland1.65 (W «T Jbvkg) 50 Cts. voor 3 plaatsingen k contant. GöUustreerd Zondagsblad, "voor Haarlem* I 0.37M Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. de omstreken en franco per post „0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Cosfer. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. T^lephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA VRIJDAG 27 JULI. 45/47: Tentoonstelling teekeningen der Gemeentebedrijven, 126 uur. Soc. Vereeniging: Concert Strijkor kest Haarlernsch Muziekkorps, 8 uur Stadsnieuws STUKKEN VAN DEN RAAD. Da Invoering van bet Werklledenreglement Naar men zich herinnert, wachtte de invoering van het Werkliedenre glement op het vaststellen van ont- werp-besluiten inzake de invoering en de uitvoering van dat Rczlcmcnt. Thans bieden B. en W. die ont- Werp-besluiten ter vaststelling aan. Zij hadden gehoopt de invoering reeds met 1 Januari 1.1. te kunnen doen geschieden, maar verschillende omstandigheden hebben dat belet, .Vooral do moeilijkheid om in de loon regelingen van de verschillende tak ken van dienst eenheid te brengen. Waren die loonregelingen tot-nu ver- Verschillend, thans meenden B. en W., dat zij zoo moesten gemaakt wor den, dat de gelijksoortige arbeid in de verschillende diensttakken ook xooveel mogeliik gelijk betaald werd. B. en W. stellen nu voor, het Werk- Uedenreglement op 1 September a. s. in te voeren, doch zij willen, wat de vaste weekloonen aangaat, het Regle ment doen ingaan op 1 Januari 1910, m. a. w. het meerdere loon, dat de werklieden dus bij een invoering op 1 Januari 1.1. zouden hebben ontvan gen, wordt hun dus ook uitbetaald over de maanden Januari tot Septem ber. Deze bepaling geldt echter alleen Voor hen, die op 1 Januari in vasten dienst waren en dit op 1 September nog zijn. Hieronder volgt een uittreksel van 'de tien ontwerp-bosluiten ter uitvoe ring van het Reglement. Voor de werklieden aan de Begraaf plaats, Waterleiding, Hout en Plant soenen, Geineentereiniging, Openbare Werken, Slachthuis en Lichtfabrie ken hebben B. en W. tien loonklassen ontworpen die hieronder volgen. Voor elke groep van arbeiders is aan gegeven in welke loonklusse zij ge plaatst zijn. (In de opsomming dier groepen (men zie beneden) plaatsten wij de cijfers der loonklassen tus- echcn haakjes. Red. H.'s D.). De loonklassen zijn de volgende. De aanvangsweekloonen bedragen: 2e 3e O X S 12.— 4e s 12.60 5e 13.20 6e t v 13.80 7e 1» i 14.40 8e 9e X c 15.00 10e Deze aanvangsloonen worden na drie jaren, zes en negen jaren dienst in dezelfde betrekking telkens met 10.60 verhoogd. Bedoelde verhoogin gen zullen evenwel niet worden toege kend, indien bij B. en W. ernstige grieven bestaan omtrent de wijze, .waarop werklieden hun arbeid heb ben verricht. De standaardlooneu van de werklie den, die op 1 Januari 1.1. reeds in vas ten dienst waren of minstens 2 jaren in lossen dienst voor zoover zij voor vast zullen worden aangesteld zullen niet mogen dalen beneden hun gemiddeld weekloon, dat zij nu ge nieten. Voor zoover voor de in vasten dienst zijaden nu na kortere ter mijnen periodieke loonsverhooging gelden, zal voor hen die regeling blij ven gelden. Aanwijzing der loonklassen Algemeone Begraafplaats. De werklieden worden geplaatst in loonklasse (3); de losse werklieden verdienen 22 cents per uur. W aterleiding: machine-bank werkers (5)helpers aan het pump- station (3) ploegbaas in de prise d'eau (G) filtetwerkers (3)le hoofd filter (10)2.» hoofdfitter (9) fitters (6) hulpfitters (4) helpers in de stad (3) voorman-graver (4) gravers (3) hoofdmeterhersteller (9) meterher- stellers (6) en inetercontroleurs (3). Aan de hoofdfilUrs, filters en hulp- fittera wordt voor eiken Zondag, waarop zij verplicht zijn van des voormiddags 7 uur tot des namidags 7 uur in hun woning te verblijven, een vergoeding gelijkstaande met 4/60 van hun weekloon toegekend. Het uurloon voor de losse werklie den wordt bepaald op 2 cents boven e van het aanvangs- i betreffende looncate Hout en Plantsoenen: Plantsoenarbeiders (3) boomkwee kers en bloemisten (5). Losse werklieden uurloon 2 cents boven het 1/60 deel van het aanvangs- weekloon der betreffende categorie. Gemeentereiniging wa genmaker, scheepmaker, hoefsmeden en machinist-voerman (8) voorman- beltwerker (6) schilder (5)lompen- sorteerder en bagserlieden-beltwef- kers f4) straatvegers-voorwerkers en schuitenvoerders (3)voerlieden, hulp vuilnisophaler-schuitenvoerder en schuilenvoerders-tonuenwerkers (2)-; en hulpvuilnisophalers, straatvegers, visschers, tonnenwerkers en beltwer kers (1). Uurloon voor losse werklieden 2 cents boven het 1/60 gedeelte van het aanvangsweekloon in de betreffende looncategorie. Openbare Werken: voor man-rioolwerker (9)straatmakers, timmerman en le metselaars (8)2e straatmakers, rioolwerkers, 2e metse laars en brandspuitmaker (5)contro leur der brandkranen (4)eu opper lieden, wegwerkers, urinoirreiniger en puinkloppers (3). Uurloon voor de losse werklieden 2 cents boven het 1/60 gedeelte van het aanvangsweekloon in de betreffen de looncategorie. Openbaar Slachthuis: B. en W. stellen voor de werktijden van de werklieden bij hot Openbaar Slacht huis to regelen als volgt: a. werklieden, belast met den stal-, hal- en torreindienst groep A, zeven personen volgens een rooster voor zeven weken, aantal werkuren op werkdagen 63 uren per week van 1 April tot 30 September, aantal werkuren op werkdagen 57 uren per week van 1 October tot 31 Maartaantal uren wachtdienst op twee van elke zeven Zondagen gedu rende het geheele jaar 6 1/2 uur per dag; groep B, twee personen volgens een rooster voor twee weken, de eene week op werkdagen 53 uren dagdienst en 5 uren nachtdienst, de andere week op werkdagen 65 uren nachtdienst b. van de stokers en den helper in de machinekamer, van 1 April tot 30 September op werkdagen aantal werk uren de eene week 60, de andere week 63, aantal werkuren om den anderen Zondag hoogstens 11 per dagvan 1 October tot 31 Maart op werkdagen aantal werkuren de eene week 60, de andere week 57, aantal werkuren om den anderen Zondag per dag hoog stens 2. Loonklassenwerklieden belast met den stal-, hal- en terreindienst (groep A) (4), dezelfden (groep B) (5) stoker-noodhulpmachinïst en stoker- machinebankwerker (6) en helper in de machinekamer (4). Het loon per uur voor overwerk zal bedragen op werkdagen, wanneer de alleen door schafttijden onderbroken werktijd niet meer dan 12 uren be loopt, 1/60 gedeelte van het weekloon, voor volgende uren verhoogd met 25 op Zondagen 1/40 gedeelte van het uurloon. Het uurloon losse werklieden2 cents boven het 1/60 gedeelte van het aanvangsweekloon in de betreffenoe looncategorie. Lichtfabrieken: gloeisters, 3de (electro)-monteurs en fittershel- pers (1)fabrieksarbeiders, grond werkers, meteropnemers, syphonpom- pers, lantaarnpoetsers, 2de teerpom- pers en machinedrijvers (af<L Gas), (2) 3do bankwerkers, 2de schilders, fitters, (afd. gasdistributie), glazen makers, 2de magazijnknechts, 2de transporteurs, (electro)-monteurshcl- pers, schakelbordwachters, en stand- opnemers (3)2de ammoniakdistilla- teurs, 2de bankwerkers, 2de ketelsto kers (afd. Gas), cokestransporteurs, lste t.eerpompers en 2de cokes- gasstokers (4) lste schilders, 2de met selaars, lste transporteurs en 2de (electro)-monteurs (5)fabrieksfitters, filters-controleurs, lste magazijn knechts en stokers-machinisten (afd. Ga) (6) smeden, machinedrijvers (afd. Electr.), lste ketelstokers (afd. Electr.), 2de koolgasstokers en hulp- stokers voor den tijd, waarin zij hulp stokers zijn, (7) machinist-transpor teurs, lste ammoniakdistillateurs, lste bankwerkers, timmerlieden, lste met selaars. lste koolgasstokers en lste co- kesgasstokers (8) draaiers en lste (electro)-monleurs (9) machinist bankwerkers (afd. Electr.) (10). Aan filters-controleurs, fitter# en (electro-) monteurs zal voor elk uur op Zondag, waarop zij verplicht zijn in hun woning te verblijven, worden toe gekend 1/180 van hun weekloon. IJ. en W. stellen voor de werktijden van de werklieden bij de Lichtfabrie ken te regelen als volgt A. van hen, die worden aangesteld voor doorloopenden dag-, nacht- en Zondagsdienst, namelijk lste kool gasstokers, 2do koolgasstokers, be last met retortendienst, hulpstokers, (voor den tijd, waarin zij hulpstokers zijn), 2de ketelstokers (afd. Gas), ma chinedrijvers (afd. Gas), cokestrans- portenrs, 6lokersijmachïnisten (afd. cokesgas) lste en 2<le cokesgasstokers, schakelhordwachters (afd. Electr.) volgens een drieploegenstelsel. waar bij per etmaal 8 uren wordt gewerkt met om de drie weken een vrijen dag van Zaterdagavond 10 uur tot Maan dagmorgen 6 uur. B. van hen, die worden aangesteld voor dag- en Zondagsdienst, name lijk 1. lste transporteurs, 2de trans porteurs, standopuemers, lste teer- pompers, 2de teerpompers. 2de kool gasstokers, belast met het slakken van vuren, volgens een rooster van twee weken, waarbij op werkdagen, zon der inbegrip van schafttijden, 9 uur wordt gewerkt en om de twee weken op Zondag 10 uren, met Inbegrip van een uur schafttijd 2. fitters-contro- leurs en fitters op gemiddeld 60 uren per week op werkdagen en voor hoog stens 13 Zondagen per jaar op 7 uren per Zondag; 3. (electro-)monteurs op gemiddeld 60 uren per week op werk dagen en voor hoogstens 20 Zonda gen per jaar op hoogstens 10 uren per Zondag 4. (electro-)monteurshelpers, machinedrijvers (afdeeling Electr.) lsie ketelstokers (aid. Electriciteit) en fabrieksarbeiders (afd. Electriciteit) op gemiddeld 60 uren per week op werkdagen en voor hoogstens 26 Zon dagen per Jaar op hoogstens 10 uren per Zondag 5. fabrieksarbeiders (afd. Gas), die om de twee weken des Zon dags dienst doen voor afwezige werk lieden der groep B 1, op gemiddeld 60 uren per week op werkdagen en op hoogstens 10 uren per Zondag. Voor de onder 2, 3 en 4 genoemde werklieden zal het uurloon voor werk op Zondagen bedragen het 1/60 van het weekloon, verhoogd met 25 dat voor onder 5 genoemde werklieden het 1/60 gedeelte van 't aanvangsweekloon dor werklieden, wier dienst zij ver richten, mits niet lager dan 1/60 ge deelte van hun eigen weekloondat voor onder A en B genoemde werk lieden zal voor overwerk bedragen op werkdagen, wanneer de alleen door schafttijden onderbroken werktijd niet meer dan 12 uren bedraagt, 1/60 gedeelte van het weekloon, voor vol gende uren verhoogd met 25 op Zondagen het 1/40 gedeelte van het weekloon. Het uurloon voor losse werklieden 2 cents boven het 1/60 gedeelte van het aanvangsweekloon in de betref fende looncategorie. Uit de toelichting zij nog het vol gende vermeld: De werktijd der plantsoenarbeidere zal met inbegrip van den surveillance dienst-op werkdagen gemiddeld 60 uur per week bedragen. Het aantal dezer arbeiders moet daartoe van 22 op 24 worden ge bracht. De eerste periodieke loonsverleoo- ging zal met ingang van 1 Januari 1.1. toegekend worden aan hen, die toen minstens 3 dienstjaren telden, de tweede verhooging met 1 Januari 1911 voor hen, die dan minstens 6 dienstjaren tellen en de derde verhoo ging met 1 Jan. 1912 aan hen, die dan minstens 9 dienstjaren tellen. In de loonklassen zijn niet opgeno men de brugwachters, daar hun dienst in hoofdzaak het uitoefenen van politie op de bruggen niet de dienst van een werkman in de gewone beteekenis van het woord is. Mede zijn niet opgenomen de stalknechts der gemeentereiniging en de voor lieden bij den dienst van den Hout en do plantsoenen, alsmede enkele per sonen. werkzaam in andere takken van dienst, wier loon uit hoofde van de vereischte teohnische kennis hoo- ger moet zijn dan een aanvangsweek loon van 16.20, of die behalve hun loon nog voordeelen genieten in den vonn van vrije woning of andere emolumenten. Ten aanzien van de regeling der be zoldiging van die beambten zullen B. en YV. afzonderlijke voorstellen bij don Raad aanhangig maken. Voorts ligt het in hun voornemen, afzonderlijke voorstellen te doen ten aanzien van de bezoldiging van den geneeskundige, bedoeld in het tweede lid van art 26 van het werklieden- reglement Wellicht zaJ deze ook kun nen worden belast met de contröle over alle ambtenaren der gemeente, die wegens ongesteldheid hun gewo nen dienst niet verrichten- Omtrent het instellen van die contróle zullen B. en W. binnenkort een voorstel aan den Raad toezenden. Ten slotte geven B. en W. in over weging, de ingekomen verzoekschrif ten inzake het nieuwe werklieden- reglement voor kennisgeving aan te nemen. MAKEN VAN EEN INRIT. Naar aanleiding van een door den heer C. Grootegoed te Bloemendaal tot B. en W. gericht verzoek om voor den stal en het koetshuis aan de Kle verlaan no. 7 een inrit te mogen ma ken, deelen B. en W. mede, dat hun nerzijds geen bedenkingen tegen de vergunning om bedoelden oprit te maken, bestaan. B. en W. stellen dus voor het ver zoek in te willigen, op voorwaarde, dat de kosten, die voor het aanbren gen van de bestrating van een ge deelte van het voetpad aan de Noord zijde van de Kleverlaan ter opper vlakte van ongeveer 9 vierk. M., als mede de kosten, die voor 't verande ren der bestrating, door de Gemeente Haarlem gemaakt zullen worden, op rekening van den verzoeker komen. Onder terugzending van den in ha re handen gestelden staat tot beschik king uit den post voor ..Onvoorziene Uitgaven" dienst 1910, tot een bedrag van 666.661/2, adviseert de commis sie van bijstand ln het beheer van de gemeente-financlën lot vaststelling. UITBREIDING SCHOOLRUIMTE. Mede in verband met de toevoeging van zevende leerjaren aan de open bare scholen Is het noodzakelijk, school no. 6 (Tempeliersstraat), en school No. 8 (Hoarlemmerliedcstraat) te vergroot.cn door bijbouwing van twéé lokalen en een gymnastiekzaal De kosten zijn onderscheidenlijk 21.650 en f16.800. Het F'ik vergoedt van deze sommen 25 pCt. en een zelf de bedrag van de waarde van den voor deze verbouwing in gebruik ge nomen grond. Aan school No. 6 wordt de speel plaats vergroot. NIEUW GEBOUW VOOR DEN PROTESTANTENBOND. B. en W. stellen voor uan de af deeling Haarlem van den Nederland schen Protestantenbond 795 M2. grond te verkoopen aan den hoek van de Vestestraat en de Jacobsstraat od de terreinen der voormalige gas fabriek tegen f 13 per M2., voor de stichting van een nieuw Bondsge- bouw Volgens Raadsbesluit mogen op de ze gronden echter alleen woningen van 600 huurwaarde gebouwd wor den. B. en W. stellen evenwel voor, te dezen opzichte dispensatie te ver- leenen. De prijs van f 13, in plaats van 15, keuren B. en W. mede goed, omdat voor f 15 geen gegadigden voor woonhuizen zijn gekomen. Omtrent het gebouw wordt in het Raadsstuk nog medegedeeld, dat dit bestaat uit een hoofdgebouw voor hel houden van godsdienstoefeningen, lezingen en andere bijeenkomsten, twee bijgebouwen oen aan de Vei straat voor cateckiseerlokaal, stuurekamer en bibliotheek, met vengelegen dienstwoning en een bij gebouw aan de Jacobstraat in hoofd zaak voor een geneeskundige kliniek. Het niet bebouwde gedeelte wordt in gericht als tuin. THALASSOTHERAPY. De afd. Haarlem cn Omstreken van de Nedenrl. Vereen, voor Thalassotho- rapie heeft haar eerste Jaarverslag uitgebracht. Toen op 17 December 1908 de afdco- ling als een zelfstandige vereeniging werd opgericht, bestond de Nederl. Vereeniging al zee jaren, maar wekte geen krachtige actie door het geheele land. Haarlem kwam wel ln de eerste plaats ln aanmerking, door zijn ligging bij zee, het doel der ver eehiging: genezing van ziekten aan de zeekust, te helpen verwezenlijken door 't oprichten eener afdeeling. De Haarlemsche vereeniging heeft zich later aangesloten als afdeeling bij de Nederl. vereeniging. Ontvangen werd dit jaar 162 aan jaarlijksche bijdragen en 427.50 aan giften. Dze bedragen werden bijna geheel besteed aan do verpleging van zes kinderen te Zandvoorl en te Katwijk. De verpleging geschiedde met succes. Wegens onvoldoende geldmiddelen, moest de verpleging van twee kinde ren gestaakt worden. De inkomsten -bedroegen f 592 22J. Er rest een batig saldo van 49.32J. Na een paar dagen van malen der stoomgemalen en molens is het buiten- en binnenwater weder on normaal zomerpeil teruggebracht B. S. MET 5 JARIGEN CURSUS. Van de 24 Candida ten der 3e groep slaagden gisteren: Mej. M. Baning, L. C. Bochaidt, K. II. van Brederode, mej. C. D. v. d. Crab, J. C. van Dijk, Mej. J. M. Holst A. Knetemann, L. R. van Len- nep, mej. L. van Steenbergen, en J. H. Warnaars, allen van Haarlem; E. II. Jager, entraneus; P. H. Kamp van Den Helder; J. H. Brat en L. J. Chris tiaans, van Zaandam; J. BergeT van Hoorn; J. Koppen en K. Kuik van Alkmaar. 7 candidaten werden afgewezen. Vliegen. De „Tel." deelt mede, dat de heer Maasdijk is uitgenoodigd om te Haar lem te komen vliegen. Dit bericht be rust waarschijnlijk op een misver stand. De heer Maasdijk is wel uit genoodigd om op de Sportten toonstel ling in het Brongebouw zijn vliegtuig te exposeer en, maar van vliegen is geen sprake. Kinderkoor Hosanna. Gisteren had onder gunstige om standigheden de jaarlijksche boot tocht van bovengenoemd koor plaats. Te 7 uur verzamelden de kinderen zich op de Raaks, vanwaar zij met vaandel en muziek vertrokken langs Wilholminastraat. Raamve-st, Gast- huisvest. Kleine Houtweg, Voorhelm- straat naar de Bakkerstraat, waar de boot in 't Spaarne gereed lag, om de kinderen te ontvangen. Langs Amsterdam werd over de Zuiderzee naar Volendam gevaren en vandaar naar Edam gewandeld. Door het mooie weer was het een heerlijke pleiziervaart. Te ongeveer half één bereikte men Volendam. Met de muziek voorop vertrok men naar Edam. Gewandeld werd tot vóór hot stadhuis, waar eenige vaderlandsche liederen werden gezongen. Dóór den burgemeester was toege staan, dat het stadhuis bezichtigd werd. Te 4 uur vertrok men naar Pur- rnerend. Ook daar werd een wande ling gemaakt.- Te 10 uur kwam men in onze stad terug. De kinderen had den zich kostelijk vermaakt I DE KERMIS. De stad begint reeds een kermis- uiterlijk te krijgen, op de Markt slaat de jeugd vol bewondering den bouw van paleizen van vermaak, als „cake walk roa<i" en caroussel gade ui wat erger is „helpt" zij dien bouw en loopt dan natuurlijk danig in den weg. De schouwburgen hebben voorloopi- Cge programma's opgemaakt. Op dc-n Jansweg begint de Ned. Tooneelvereeniging met Arséne Lu- pin, het spannende stuk van den gentleman-dief, die door een detecti ve wórdt gezocht en door list en han digheid hem telkens weet le ontko men Het is hier in *t afgeloopen sei zoen met groot succes door hetzelfde gezelschap gespeeld. In de Vereeniging geeft Ter Hall zijn bekende operette-revueHebt u niets vergelen 7 Het behelst de avon turen van Piet, een vroolijken kwant, die de 100,000 heeft getrokken en er nu eens van door gaat in gezelschap vaö mevr. Fortuna, een zaalwachter en een politie agent. Hij is een vlug tcerist, bezoekt Amerika, de Noord pool, Den Haag en natuurlijk ook Haarlem, waar hij braaf zijn oogen den kost geeft en veel opmerkt dat de moeite van kritiek lachende kri tiek gelukkig waard is. De onschuldige spotternij, lustige melodiecn, kleurige tooneeltjes, ze worden zeer geprezen in de couranten der plaatsen, waar deze revue reeds als kennisstuk is vertoond. Ongeval. Gistermiddag te vijf uur ongeveer kreeg het 8-jarig knaapje Gerard M. terwijl hij naar het optrekken vai een tent pp de Botermarkt stond te kijken, overwacht een trap van een paard. Het kind viel achterover en wondde zich aan het hoofd. De paar- dehoef had hem aan 't been gekwetst. Leunende op een kameraadje strom pelde hij langzaam naar huis. De verwondingen zijn niet ernstig. (Zie verder Stadsnieuws onder laat ste berichten). Uit de Omstreken HEEMSTEDE. Gemeeovte-rekening. De door den ontvanger aangebo den rekening over 1909 bedraagt in ontvangst f 243.449.67, in uitgaaf 1 196.624.23 1/2, batig saldo 46825.43 1/2. HALFWEG. Uitgaan. De kinderen van school 8 te Haar lemmermeer bij Halfweg, maakten een bootreisje naar Leiden; het doel Katwijk, maar door het slechts weer, werd de afvaart een paar uur vertraagd. De leerlingen der openbare school alhier gingen heden per spoor en tram naar Bergen, de jongeren be zochten gisteren een speeltuin te Slo terdijk. AALSMEER. De uitslag van den muziekwed- striii ls ik Je afdeeling Fanfare sectie A. lste prijs a Crescendo, Muiden, 106 p. lste prijs b Eensgezindheid, Zunder- dorp, 101 p. 2e prijs WUhelmina, Ransdorp, t»3 p. 3de prijs Crescendo, Oude Niedorp, GO punten. 3de afdeeling Harmonie, lste prijs a 132 p. Harmonie H. IJ. S. M., Amster dam lste prijs b 106 p. Eensgezind heid, Lissc 2e prijs 96 p., Lamoraal, van Egmond, Egmond Binnen 3de prijs a, 74 p., Wester Harmonie, Am sterdam 3e prijs b, 64 p., Excelsior, Noord-Scharwoude. 3de afdeeling Fanfare B. lste prijs 130 p., Crescendo, Nieuw Loosdreclit; 2de prijs, 85 p., Crescendo, Water gang 3de prijs a, 78 p., Door Wils kracht Verkregen, Sloten (N.-H.) 3de prijs b, 67 p., Concordia, Nieuw Ven nep, Haarlemmermeer 3de prijs c, 66 p., Crescendo, Middeliie. Binnenland EEN CAND1DATENLIJST ZOEK. Do „Nijkerksche Ct." schrijft: Een diefstal, zooals misschien nog nooit plaats vond, is hier waarschijn lijk gepleegd, of wel, er is hier een voorwerp verloren, dat nooit te voren onder de verloren voorworpen werd aangetroffen. Er is dan, gestolen of verloren een candidatenlijst De man, die zich voor de candida- tuur van den heer R. Nieboer zooveel moeite had gegeven en met prijzens- waardigen ijver het bij de wet ver eischte aantal namen van kiesgerech tigden had bijeengegaard, bewaarde de lijst, die al dagen te voren in ge reedheid was gebracht en die men al veel te vroeg op de secretarie had willen inleveren, met groote zorgvul digheid, in een afgedankt koffiezak- Je gewikkeld, in een tafellade. Op den dag voor de inlevering der lijsten is het kostbaar document ver dwenen. Alle pogingen om het ver loren schaap terug te vinden bleven zonder -resultaat, zoodat van een in levering er canidatenlijst op het Gemeentehuis geen sprake kon zijn. STAATSBEGROOTING 1911. De voorbereiding van de Staatslie- grooting voor 1911 is thans in dit stadium, dat de ontwerpen omstreeks 8 Augustus bij den Raad van State zullen inkomen. GEZONDHEIDSWET. Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp tot wijziging der Ge zondheidswet, ten einde eene goede leiding der inspectie, zoowel uit tech nisch als administratief oogpuut te waarborgen. De Centrale Raad krijgl een advisecrende taak en ingesteld worden vak-hoofdinspecteurs voor het rijk en territoriale vakinspec teurs. NED. BROOD-, KOEK- EN BANKET- BAKKERSBOND. Te Zaandam had onder leiding van den hoer G. Slagt van Beverwijk de 28ste algerueene vergadering plaats van den Ned. Bakkersbond. Vertegenwoordigd waren 27 van de 33 afdeelingen. Tot lid van het centraal bestuur word herkozen de heer Fred. C. Stah- le, to Amsterdam. Daarna hield de heer Fred. O. Stalde een voordracht over het onder werp „een ziekte in het brood.' Met 18 tegen 6 stemmen werd be sloten de contributie te verhoogen. Groningen werd aangewezen als de plaats waar de volgende vergadering zal plauts hebben. DE OUDERMOORD TE LOCHF.M. Dinsdagnamiddag had te Lochem de begrafenis plaats van het echt paar Rachrach. Er was veel belang stelling. Van do familie waren alleen de ne ven overgekomen. De zoon uit Deo

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 1