NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 28e Jaargang. No. 8315 Verschijnt aagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. woensdag 3 augustus i9io a HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN AD VERTENTIÉN: per drie maanden: ^an regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voof Haarlem1-20 .-V;3 Haarlem van 1—5 regels ƒ1.elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regeL Voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der fö Bij Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente)1-|0 J/fAdvertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; Franco per post door Nederlandl.oo (g/ 50 Cts. voor 3 plaatsingen contant Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem I I I 0.37H Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. „de omstreken en franco per post 0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. <8>cs>- Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. m - Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Tejephoon interc. 6229. DIT NUMMER BES IAAT UIT ZES BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA DONDERDAG 4 AUGUSTUS. Groote Kerk Orgelbespeling, 23 nur. Brongebouw Specialiteiten- en Revuevoorstelling 8 uur. Schouwburg „De Kroon"Ned. Operette-Ensemble „De gescheiden vrouw", 8 uur. Schouwburg Jansweg Ned. Too- neelveroeu. „Dokter Klaus", 8 uur. Schouwburg Stoel en Spree „Par fum', S uur. Soc. V'creeniging Henri ter Hall. Voorstelling, 8 uur. De Kroon Bioscoopvoorstellingen, Alberts Freres. Biosc. Gr MarktVoorstellingen. Sint-Bavo, SinedestraatBioscoop- vooi s'i Hing, 8 uur. K. Vereeniging Bal 2 en 8 uur. Ma- tlnée 2 uur. Café „De Karseboorn" Matinée 3 OUT. Heemstede Raadsvergadering, 7 1/2 nur. ZandvoortOlympia Palace semble "astspiel, 8 1/2 uur. OM ONS HEEN No. 1176. Een reis om de wereld. ii. Er was dan brand in Stamboul, „en te oordeelen naa- de vuurzee, een tamelijk belangrijke", zoo schrijft onze fabrikant in zijn dagboek. „Daar kwamen de spuiten met de spuitgas ten, maar de spuiten niet op wielen, doch gedragen door de pompera. De spuiten waren ongeveer zoo groot als een dames-werktafeltje en elke spuit had omstreeks 25 Turken tot beman ning die vlogen over den weg. schreeuwende, lachende, tierende, met den hoofdman te paard voorop. Wat die menschcn met dat spuit Instrumentje bij een brand wilden uitvoeren, is mij onbegrijpelijk. Daar na kwamen goede brandspuiten van het leger en de marine, getrokken door paarden, terwijl do spuitgasten, een 100 in getal, die zich allen eerst in spuit-uniform gestoken hadden, er maar achteraan moesten draven Het waa een prachtig gezicht, zooals die kerels liepen." Spoedig vertrekt onze reiziger naar Salonique, maar niet op aangename manier, want de portier van 't liótel, aan wien hij verzocht een plaats in den slaapwagen te bestellen, had wel de fooi aangenomen, maar den slaap wagen vond onze reiziger geheel ge vuld met militaire hoogheden, die van de balkons en uit de raampjes vader landslievende redevoeringen hielden, die met oorverdoovend handgeklap en dierlijke kreten van de zijde- van het publiek weiden beantwoord. Nu er dus geen plaats meer in den slaapwagen is, komt hij terecht in een soort zomer-compartiment, zoo goed als geheel van glas, en onver warmd. Daarbij kwam de onvermijde lijke vertraging. „Het is juist alsof de Turken die per se willen veroor zaken. Aan de stations, hoe klein ook, wordt toch minstens een kwartier gestopt Als het uur van vertrek ge slagen is, wordt eerst driemaal zwaar met een groote bel gebeierd, dan fluit de groote stoomfluit van de loco motief, daarna de kleine en dan schijnt de stoom op en de trein blijft nog een kwartiertje staan. Bij het tweede voornemen om te vertrekken luidt alleen de bel. terwijl de conduc teur op een fluit als een scheepshoorn blaast ca dan komt er werkelijk al schokkende gang in den trein. En tot overmaat van ramp kan onze landge noot onderweg niets koopen, zoodat hij honger geleden zou hebben, wan neer niet een reisgenoot, die oorlogs correspondent van de „Times" bleek ie wezen, zijn noenmaal met hem ge deeld had. Maar met geduld komt men over al. ook te Salonique, een stad van 150.000 zielen, met oen 'overwegend Israèlietische bevolking en moderner en zindelijker, dan Constantinopel. Daarna gaat de reis per boot naar Volo, vervolgens naar Athene en haar havenstad Piraeus. De tijd en de ken laten niet toe, hier eenige ont spanning te nemen en twee dagen gaat onze reiziger weer scheep naar Alexandria, waar hij aankomt op 28 November, maar daar is het zomer, een temperatuur als In de maand Juni in Nederland. „De ontgravingen van Kom-el- Chougafa zijn hoogst interessant Wie ziet, hoe die Egyptenaren van 24 jaar een half doolhof van gangen onder den grond gebouwd hebben, als graafplaats voor de vorsten en aan zienlijken, een zuil hebben opgericht circa 40 meter hoog, uit graniet, één stuk. die staat verbaasd, hoe zij dat klaar gespeeld hebben. De bewoners, allen gekleed in of gekleurd hemd, soms van zijde, met hun tulband op het hoofd, zitten op hun hurken voor de cafétjes. De annsten loopen blootsvoets, de meer gegoeden met de bloote voeten in ruwe pantoffels, de rijkeren wandelen zonder uitzondering rond op licht bruine schoenen, liefst knooplaarzen van Fransch model. De vrouwen dra gen hier een anderen sluier dan Turkije. Haar voorhoofd en oogen zijn te zien, boven den neus hebben zij op de een of andere manier een soort van geribd houtje vastgemaakt, waarop de sluier schijnt te blijven hangen. Lang® het Mahinoudich kanaal staan de paleizen en groote woningen van den Khedive en de prinsen. Op dat kanaal schijnt een tamelijk druk ke scheepvaart te zijn." 's Avonds vertrek naar Cairo, dat naar mijn lezers weten, dient voor winterverblijf van vele rijke Europea nen, zoodat het dan ook langzamer hand een Europeesch karakter heeft gekregen en veel comfort oplevert. Wel beschouwt onze fabrikant de py- ramiaen en weet nog tijd te vinden voor een rij toer, maar de zaken wor den niet vergeten en twee dagen la ter gaat het weer verder, naar Port Said. Twaalf dagen is het varen naar Zanzibar. Tijd om te filosofeeren, wat hij dan ook in de volgende opmer kingen doet „Die Arabieren zijn een raar volk. Als je een koetsier voor een ritje 40 cent geeft, zegt hij niets en is tevre den geef je evenwel 60 of 70 cents, dan ziet hij, dat hij een vreemdeling voor heeft, maakt een schandaal, dat je je geneert voor de voorbijgangers, en wil minstens een gulden hebben. Een Arabier moet je altijd de helft geven van wat je denkt, dat hem toe komt Dat is nooit genoeg, naar zijn idee, dan geef je er hem nog twee A vijf cent bij en hij is tevreden. De kooplieden zijn van één slag. Als je er een vraagt, welke condities hij wil, zegt hij contant. En als dan de prijs hem aanstaat, wil hij 3 pCt. disconto en op 60 dagen koopen. Het is bewonderenswaardig, hoe de lui met een stalen gezicht een goede ge legenheid kunnen laten voorbijgaan, de meening dat de verkooper toch wel zijn voorwaarden zal aannemen." Langzamerhand wordt het warmer en na drie dagen krijgt onze reiziger een Italiaan in zijn hut, waarop hij natuurlijk minder gesteld is. Een aanbod van een fooi van 40 mark aan den head-steward lokt alleen het tergende antwoord uit„had u mij dat maar vroeger gezegd I" ,Aan de schriftelijke verklaring vau het agentschap te Rotterdam, dat il; aileen zou blijven, zoolang er een plaats in een andere kajuit nog te be zetten was, heeft men ook niet veel, nu ik vanmorgen bemerkte, dat er drie 2-persoons-kajuiten zijn, welke maar één passagier hebben." Hoe het ook zij, de Italiaan komt en valt mee, want het is een heel be scheiden man, maarhij baadt s morgens niet en onze landgenoot vreest daarvan op den duur bezwa ren. Eer. zachte wenk helpt niet Ko misch is het, om in liet dagboek te lezen „Morgen moet hij echter baden, en „daar hij mij toeschijnt, niet zeer „sterk zich te kunnen verzetten, heb „ik alle hoop, hem morgen te laten ..duiken." En een bladzijde verder staat triom fantelijk neergeschreven ..Vanmorgen is hij in het bad ge stegen." Denkelijk bijtijds, want de hitte neemt toe. Door de open patrijs-poort komt bij sterker wordenden wind een zeetje naar binnen, dat alles drijfnat maakt. Natuurlijk gaat nu het raampje dicht en wordt het in de hut een bakoven. Zoo komt de boot te Aden, waar de meeste Engelschen van boord gaan, om Afrika in te trekken. Sommigen naar hun boerderij, anderen fficie- ren) om op groot wild te gaan jagen. Dan wordt te Tanga aangelegd, een Duitsche nederzetting, en eindelijk, midden in een hevige hitte, te Zanzi bar. De zee was woelig, de passagiers kwamen vrijwel nat met hun bagage in een roeibootje aan wal. in weerwil van snorkende aankon digingen is de hótelkamer primitief, de badgelegenheid doet aan een goot steen denken, het bad is een groote, gegalvaniseerd ijzeren teil, als tafel dient er een oude whisky-kist en de W. C. is in steen gemetseld. J. C. P. Stadsnieuws VEREENIGING KONINGINNEDAG Onder voorzitterschap van den heer G. B. Crominelin werd Dinsdagavond in de bovenzaal der Societeu Veree niging de algeincene jaarvergadering gehouden van de Vereeniging Ko ninginnedag Onder applaus der aanwezigen bracht de voorzitter hulde aan H. M. de Koningin-Moeder, die dien dag haar verjaardag vierde. De lieer P. A. van der Most van Souk adviseerde immens de Commis sie, die de rekening heeft nagezien, tot goedkeuring daarvan. Een woord van hulde van de Commissie, nader hand herhaald door den voorzitter, aan den heer M. II. Binger, vond al gemeen instemming. Uit die rekening blijkt, dat de ver eeniging in het afgdouperi boekjaar vier feesten gaf, op 30 April, 18 Mei, 24 Mei en 31 Augustus 1909, dat het door de gemeent9 voor haar feest toegestaan bedrag met slechts 2 pro cent is overschreden en dat de reke ning sluit met een batig saldo van f212.54 1/2 waarbij evenwel niet verge ten moet worden, dat zij nog een obli- gatieschuld heeft van 2600. Do voorzitter wees er bij deze gele genheid op. dat de vereeniging, wier netto ontvangsten aan contributie 1 1600 bedragen, in het vorige jaar circa f 4500 heeft uitgegeven; voor het tekort komende neemt zij dus elk jaar een belangrijk risico op zich, wat meer steun van de burgerij zou wet tigen. De heereu R. Grippeling en G. P. Cheriex hebben bedankt als leden van het hoofdbestuur. De voorzitter bracht beiden dank voor wat zij ge daan hebben, voornamelijk aan den heer Cheriex, die eenigen tijd het secretariaat zeer verdienstelijk waar genomen heeft. De heer J. j. Beccari. ten vorigen jare als lid van het hoofdbestuur be noemd. lieeft die benoeming niet aan genomen. Urn een kleine uitbreiding aan het hoofdbestuur te geven, stelde de voor zitter voor, zes nieuwe leden te be noemen. Gekozen werden de heeren Herbert Cremer, J. B. A. Saeijs, j. de Breuk Lzn., A. J. C. Daaruen, Ed. A. van Bilderbeek en P. j. M. van Pete ring. De beide laatstgenoemden, ter ver gadering aanwezig, namen de benoe ming aan. Uitgeloot werden 2 obligaties, No. 5 en No. 12, elk A 100. De voorzitter deelde daarop rnede, dat het niet de bedoeling is, dit jaar op 31 Augustus een groot feest te geven. Toch is het voornemen om, wanneer het gemeentebestuur dit goedkeurt, in den Hertenkamp een dubbel openlucht-theater te verton nen. bestaande uil spectacle-concert, muziek en zang, enz., 's morgens voor de kinderen, 's middags en 's avonds voor het publiek. Voorts is een kerkconcert ontwor pen en hoopt het bestuur, dat mu ziek vereenigingen door wandelingen door de stad vroolijkheid zullen aan brengen. Spreker eindigde met een woord van dank aan het gemeentebestuur, dat altijd de vereeniging op zoo ge waardeerde wijze steunt, en aan de Corn missiën voor haar uitstekenden arbeid. Staalwater. De Drinkhal werd gisteren door 62 personen bezocht DE RIJKS-TU1NBOUW- WINTERSCHOOI.. Onlangs hebben wij ons leedwezen er over uitgesproken, dat de regee ring besloten heeft de Rijks-tuinbouw- winterschool niet te Haarlem, maar te Lisse te vestigen. Ook voor ons ge meentebestuur. dat zich veel moeite heeft getroost en het der regeering niet aan voorlichting heeft laten ont breken, is de teleurstelling groot. In hét Weekblad voor Bloembollen cultuur schrijft nu de heer E(rnst) K(relage) het volgende „De Staatscourant bevatte Vrijdag avond het officieel bericht, dat de Tuinbouw-winterschool voor de bol lenstreek gevestigd zal worden te Lisse. De Minister en zijn ambtenaren hebben dus geineend te moeten af- wnken van het advies van het hoofd bestuur der Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur, dat, zooals men zich herinneren zal, onveranderd bekrachtigd is door een votum der algemeene vergadering, waarbij Haarlem werd aanbevolen als de eenlge geschikte plaats voor de ves tiging der School Wij zullen ons van voorspellingen of nabetrachtingen onthouden en wil len ons bepalen tot het uitspreken der oprechte hoop, dat de beslissing van den Minister moge blijken te zijn ge weest in het belang van het bloem- liollenvak. en dat de School, ondanks hare vestiging te Lisse, zal groeien en bloeien Wij voegen hieraan een hartelijken gelukwensch toe voor de gemeente I.issc en onze vakgenooten aldaar, die thans hun ijverige pogingen voor de vestiging der School in hun midden met zoo schoonen uilslag bekroond zien." 'lot zoover de beschouwing, waar uit blijkt, dat de voorzitter der Alge meene Vereeniging voor B. C. zich op oen breed standpunt stelt. Wij voor ons willen hier wel zeg gen, dat we het genomen besluit zeer betreuren en afkeuren, al ware het alleen hierom, dat Lisse voor tal van personen, die de school zouden wil len bezoeken, met de bestaande ver voermiddelen niet bereikbaar is, en dat ook hoogstwaarschijnlijk in jaren niet wezen zal. Steuographie. Voor het examen stenographic zijn te Amsterdam geslaagd o. a. de da mes C. C. Sinits, J. Visser en A. Roos- tee, allen te Haarlem, en M. van Hensbergen te Hillegom. Examen Eagelsch L. 0. Gisteren slaagde onze stadgenoote inej. W. C. Booy te 's-Gravenhage voor het examen Bngelsch L. O. Te water. Gistermiddag omstreeks half drie kwam een melkwagen van „De Toe komst", beladen met flesschen melk op de Leidsche Vaart in botsing met de Electrische tram, die uit de rich ting van Zandvoort kwam. Paard en wagen geraakten te water, maar wer den met veel moeite weder op den wal gebracht het paard had zich In den val, gelukkig niet ernstig ge- woud. Slechts een vijftiental fles schen melk gingen verloren. Doopsgezinde School. De uitbreiding van de Doopsgezin de school uan 't Heiligland geschiedt niet ten behoeve van een keuken voor de leerlingen, maar om er te kunnen maken een groote gymnastiekzaal, een nieuw slöjd-lokaal en teneinde verbeteringen aan te brengen in de dagverlichting in eenige lokalen. DE KERMIS. Vannacht hebben zich 18 nachtver- blijvers aan 't politie-bureau aange meld. Dit zijn lieden, die zonder onder dak rondzwerven en van de gastvrij heid van 't bureau gebruik komen maken. Zij krijgen elk een heel brood om mogelijken honger te stillen. Het getal van IS is veel hooger dan gewoonlijk, zelfs in de kermisdagen. Er zijn gisteravond en vannacht geen personen door de politie aange houden. R ij wiel-diefstaL Gistermiddag is een rijwiel ont vreemd voor 't gebouw van de Haar- lemsche Bank in de Zijlstraat. DE INBRAAK IN DE DUBBELE BUURT. De politie heeft nog weinig succes van haar pogingen om de daders van de inbraak in de Dubbele Buurt op te sporen. De insluipers hebben wei nig sporen nagelaten. Voortdurend worden personen aan het politie-bureau gebracht, maar al len moeten weer los gelaten worden. DE MISHANDELING OP DE GROOTE MARKT. Tot ons genoegen kunnen we mee- deelen, dat de heer Hospes, die Maan dagavond een messteek in den rug en andere verwondingen kreeg, het iets beter maakt. De recherche hoort voortdurend personen, maar Baar taak wordt zeer bemoeilijkt door de omstandigheid, dat de getuigen van 't voorval nie mand positief herkennen. Arrondissement s-school- opziener. Bij Kon. Besl. is, met ingang van 1 October 1910, aan den heer K. J. Ra- zelius, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als schoolopziener in het ar rondissement Haarlem. Vechtpartijtje. Men verzoekt ons mee te deelen, dat 't niet een huzaar, maar een veld artillerist was, die Zondagavond op den Schoterweg iemand wondde. KANTONGERECHT. Uitspraken. Heden werden de navolgende uit spraken gedaan J. F. T., te Beverwijk, overtreding Hinderwet, ƒ20 boete of twintig da gen hechtenis. J. H. A. B., te Haarlem, overtre ding Drankwet, f 30 boete of tien dagen hechtenis. G. M. v. d. H-, te Haarlem, en vijf anderen, nachtrumoer, No. 1/5 boete bf drie dagen hechtenis, de andereD 3 boete of drie dagen hechtenis. J, de W., te Haarlem, en 15 ande ren, loopen op verboden grond, 3 boete of drie dagen hechtenis, f 3 boe te of twee dagen hechtenis, f 2 boete of twee dagen hechtenis, en 1 boete of een dag hechtenis. M. N.. te Haarlem, overtreding Bouwverordening Haarlem, 3 boete of een dag hechtenis. F. L te Schoten, en J. A. v. d. A., te Haarlem, overtreding Politiever ordening Haarlem, 1 boete of een dag hechtenis. F I,. de K... A. S. en A, C., te Scho ten, overtreding Politieverordening Schoten, No. 1 en 2 3 boete of drie dagen hechtenis, No. 3/3 boete of twee dagen hechtenis. H. K.. te Haarlem, en 45 anderen, overtreding Motor- en Rijwiel-Regle ment, 2 boete of twee dagen hechte nis, en 11 boete of een dag hechtenis. Voorts werden er nog 36 personen veroordeeld wegens openbare dron kenschap tot 21 dagen, 14 dagen en 3 dagen hechtenis, 5 boete of drie da gen hechtenis, 1 3 boete of drie dagen hechtenis, f 3 boete of twee dagen hechtenis, f 2 boete of twee dagen hechtenis, en 1 boete of een dag hechtenis. (Zie verder Stadsnieuws onder laat ste berichten). Uit de Omstreken BEVERWIJK. De heer J. C. A. Westenbroek, al hier, slaagde gisteren te 's-Gravenha- ge voor het examen Engelsch L. O. HEEMSTEDE. Aan de agenda, die in de Gemeen teraadsvergadering van morgen zal behandeld worden, is nog als 12e punt toegevoegd de regeling der jaarwed de van den directeur der Gasfabriek en Waterleiding. Binnenland VERJAARDAG VAN H. M. DE KONINGIN-MOEDER. De verjaardag van H. M. de Ko ningin-Moeder werd te Baarn met zeer veel opgewektheid gevierd. Trei nen voerden honderden feestgangers aan, en in het dorp was het bijzonder druk en levendig. De versierde stra ten waren overvol. In het felicitatie-register ten palei- ze werd druk geteekend. De Konink lijke Familie, ook Prinses Juliana, maakte 's middags een rijtoer door 't dorp ter bezichtiging van de versie ring Te half twe was er een con- cours-hippique en van 2—6 feestmaal tijd voor ouden van dagen. "s Avonds waren ©r concerten op het Brinkplein en in het Oranjepark, in hotel Promenade en bij Trier. Op Soestdijk was algemeene illuminatie, in het dorp vuurwerk bij de gedenk naald van Waterloo. DE OUDE TRUC. Een juffrouw, die onbekend wenscht te blijven, kreeg in haar winkel aan d© Schietbaanlaan te Rotterdam be zoek van een inan, die naar een adres in genoemde straat vroeg, waar hij ©en gedeelte eener erfenis moest ha len. Zeer toevallig natuurlijk kwam een man binnen, die een stuk goed bij zich droeg. De eerst gekomene vond dien laf zoo mooi, dat hij onmiddellijk nei ging gevoelde het goed te koopen, waarnaar de drager van den lap wel ooren had. De koop werd voor 18 gesloten. De erfgenaam echter had geen geld genoeg, waarom hij de juffrouw verzocht het goed in bewaring te ne men en het noodige geld te leenen. Bereidwillig als zij was, gaf de juf frouw de 18 guldens, waarop beide mannen z'ch verwijderden. De bewuste erfgenaam echter moet nog de f 18 komen terugbetalen en de juffrouw in quaestie zit met het goed, dat bij onderzoek van veel minder waarde bleek, zoo vertelt de Msb. RIJKSPOSTSPAARBANK. Aan het postkantoor Zaandam en de. daaronder ressorteerende, hulp kantoren werd gedurende de maand Juli 1910 ingelegd 36.714.27. Terug betaald f 43.879 36 1/2. Het laatste, door dat kantoor uitge geven, boekje draagt het nummer 13128. EEN GIFT VAN EEN HALVE CENT. Het volgende aardige geval kwam aan „L. cn V." dezer dagen ter oorc. Een jongeman uit Holland, die een studiereis maakte door Amerika, be zocht o. a. het museum te Philadel phia. Daar trof zijn oog een uitgebrei de verzameling munten van alle lan den der wereld. Nederland bleek vol ledig vertegenwoordigd met zijn muristukken, behalve het halve-cent- stuk. Onze jongeman, thuisgekomen, zond aan den directeur van het mu seum het ontbrekende geldstuk met begeleidend schrijven, waarin hij wees op do bestaande leemte in de muntenverzameling en verzocht het halve-centstuk aan het museum ten geschenke te mogen aanbieden. Omgaande ontving hij van den di recteur ecu groot en keurig certifi caat van ontvangst waarop aan den „milden gever" de dank der regeering werd betuigd voor zijn gift onder me dedeling dat het muntstuk onver wijld aan de verzameling was toege voegd. DE BRUSSELSCIIE TENTOON STELLING. Uit Brussel wordt gemeld, dat 7,, K. H. de Prins der Nederlanden op Zaterdag 6 Augustus een bezoek zal brengen aan hel Nederlandsche Pa viljoen op de Brusselsche Tentoon stelling. EEN EIGENAARDIG GEBRUIK. In de omstreken van Tubbergen en Ootmarsum huren vele boeren een nieuwen knecht of nieuwe meid tegc-n Nathem, d. i. 14 dogen na 'PasChen. Op dien datum verwisselt (zoo vertelt de N. R. Ct.) het dienstpersoneel dus gewoonlijk van dienst, zooals dat in andere streken van ons land met 1 of 12 Mei geschiedt Zijn noodzakelijke benoodigdheden in een doek geknoopt, komt de knecht liefst ongemerkt aan en tracht zoo mogelijk door een ach terdeur binnen to komen. Bij de voor deur staat het overige dienstpersoneel klaar met emmers water om hem nat te gooien, waarom hij door een ach terdeur in huis tracht te komen. Eerst wanneer de nieuwaangekomene er in slaagt op een stoel te gaan zitten of het haal (ketting met haak hoven het haardvuur) te pakken te krijgen, moet men hem met rust laten. NED. DROGISTENBOND. De Neder! andsche Drogistenbond heelt te Utrecht een algemeene zo mer- en propaganda-vergadering ge houden. De voorzitter, de heer II. Sant. uit IJmuiden, zette in zijn ope ningswoord uiteen, wat de Bond in den laatsten tijd tot stand gebracht heeft en wat deze in den vervolge zal moeten doen. De drogisten vormen als het ware een tusschenstand tus- schen den apotheker en den gewonen winkelier. De Bond heeft veel gedaan tot verheffing van den drogisten- stand. ten einde met succes de con currentie met den apothekersstand te kimnen voeren. Ten slotte sprak spreker de hoop uit. dat een drogisten-examen tot stand moge komen, opdat niet ieder, die zulks wenscht, meestal enkel uit beunhazerij, drogist kan wonden, hei geen bovendien gevaar voor het pu bliek kan opleveren. Blijkens het uitgebracht jaarver slag telde de Bond op 31 December l.L 141 leden, waaronder 5 leden van ver dienste en 11 donateurs. De examen-commissie heeft dit jaar geen examen kunnen afnemen wegens gebrek aan candid aten. ONGELUKKEN. Het 1 1/2-jarig dochtertje van den landbouwer P. J., te Weert, kreeg spe lende een ketel kokende soep over haar lichaam. Het bekwam daarbij zulke hevig© brandwonden, dat de kleine aan de gevolgen is overleden.

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 1