Weerbericht MEDEDEELINGEN VAN HET KOMNKL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorin. 10.50 uur.) De Bildt, 11 Aug. 1910. Hoogste barometerstand 769.1 in.M. te Coruna (Spanje)laagste 756.3 m.M. te Riga (Oostzeekust van Rus land). Verwachting tot den avond van 12 Augustus Wind zwakke tot matigen, Noord- Westelijken wind. Gesteldheid van de luchtgedeelte lijk bewolkt, weinig of geen regen. Temperatuurgeringe verande ring. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. Barometerstand hedenmiddag te 2 Our 764 m.M. Vooruitgang. .Vorige stand te 2 uur 761 m.M. OPGAVE VAN: JOH. M. SCHMIDT Opticien 85 ZIJLSTRAAT - HAARLEM. Thermometerstand te Haarlem. Donderdag 11 Augustus Hooaste gisteren 9 uur F. 71 Laaaste hedennacht F. 67 Hoogste heden tot 19 uur F. 68 HOOQ- en LAAGWATERSTANDEN 19 Augustus. Hoog water. IJmuidén vm. 7u. 98 m.; nra. 7u. 46m Katwijk vm. 6u. Bern.; nin. 7u. 20m Pellen vm. 7u. 43m.;nui. 8u. 5m Laag water. IJinuiden vm. 8 u. 23 m.; vin. 3u. 45 m Katwijk nm. 3 u. 3 m.; vin. 3u. 25 m Pelten nm. 4 u. 53 m.; vm. 5u. 15 m Het aansteken der lantarens van rijwielen, auto's en andere voertui gen moet te 8 u. 10 m. geschieden. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN A 30 Cts. per regel. atwerking aflevering 'Concurreerenda Prijzen Fabriek: Brouwersvaart 74-30. TEL. 426-1046. droeg, om aan het publiek mededee- lingen toe te roepen. Beiden vormden armelijke wapens, èn revolver èn scheepsroeper. Op dit oogenblik verscheen een po litieagent op het middenterrein. En dadelijk veranderde de slier van rich ting hij liet het jury-tentje voor het geen het was, en de ontstelde jury- loden daarin, om ten darde male aan den anderen kant van het midden terrein zijn snoet te steken in het weelderige gras. Hii had daar een smakelijke plek Bevonden. Toen de cowboy nu andermaal op hem afkwam, liet hij zich niet meer sloren. Hij graasde. De cowboy wierp hem een lasso over de hoorns. Hij graasde. Het publiek juichte, omdat nu de stier gevangen was. Hij was gelas- seerd. Hij werd omringd door nog meer verwaarloosde cowboy's. Zelfs de jurv-leden kwamen om hem staan. De politieagent aaide hem over de schoften. De stier kwispelde den staart. En graasde. Een poging van den brutalen oow- bov. om den stier te berijden, mis lukte niet omdat de stiar zich niet wilde laten berijden, doch omdat hij niet weg beliefde te gaan van dit gras rijk plekje. Daarmede werd du3 de verdere voorstelling gestaakt, omdat liet met een onwilligen stier kwaad vech ten is. Graoslustige stieren vechten niet. In ons grazige Holland zullen stie rengevechten niet slagen, zoolang er nog een grassprietje te grazen valt. En dan nog 1 Sport en Wedstrijden DUINDIGT. De maand Augustus is voor de Maatschappij „Duindigt" een zeer drukke en tot op heden geen onvoor- deeüge baan. Niet mulder dan drie course-dagen hebben wij ook deze week. De velden zijn telkens vrij goed bezet, en de sport uitstekend, behou dens een paar uitzonderingen. In de eerste plaats hebben wij bij geen enkele vereeniging de functies van Handicapper, Starter en Weger in handen van slechts één enkelen persoon gezien, hetgeen thans hier het geval is, maar het ligt niet in onze bedoeling, hier Jang over uit te welden. Alléén willen wij zeggen, dat deze combinatie van functies, zelfs nor den allerbekwoamsten niensch, biina onoverkomelijke moeilijkhedon met zich brengt Het publiek en zonder publiek kan men geen courses is dan ook over deze trio- functle niet bast tevreden, en hoofd- zakelnk door den zeer slechten start in don Poker-prijs. Iets wat ook niet gemakkelijk door den beugel kan, was do manier waarop Dracula in den Poupouloprijs dorde was. Be hoeft men in dit soort van rennen ziin paard niet uit te rijden Anna Paulowna word heden door den pikeur Witteveen gereden en ..ging cr voor", en langen lijd na het vallen van het schot had deze doch ter van Clerimond dan ook zeer goed de boenen er onder, doch was op het einde zeer vermoeid en raakte daar door den draf kwijt, en trachtte toen door galoppeeren het verdere gedeelte of te leggen. Alfrct. uiterst rustig door Bakker gereden, presenteerde zich hei eerst aan den rechter, wel kwam toen even Witer de favoriet, doch werd gedisqua- lificeerd, waardoor Vlok nog de plaats liep en Delwig het derde geld be machtigde. Golden Amor, met Killick, in den zadel, was groot favoriet, en o. i. zeer terpcht. doch Killick liet zich door Killean. aan wien Laelia toever trouwd was. verschalken. Laatstge noemde legde een zeer scherpe pace voor. en dat kon ook gemakkelijk met 49 1/2 K.G. Wanneer ceri ervaren jockey dezen gang volgen wil met een srewie.htsverschil van 111/2 K.G., dan noemen wij dit geen goede tactiek. Het gevolg bleef dan ook niet uit. Gol den Amor's goede kans was liicrmedc verkeken. Het paard bleef dan ook on 2cd1 natst Zeeland won als groot oldsrider, en Fleur d'Amour met een halslengte daarachter tweede. Harol bracht een niet door velen verwachte verrassing door den Pa- dua-prijs te winnen. Astree-r had deze course kunnen winnen, wanneer Haster in de bocht voor het ingaan van het rechte eind maar niet zóó veel van zijn paard gevraagd had, dat het te vermoeid was, alles te kun nen geven wat op het laatst noodig werd. Een elftal candidaten betwistten el kaar den Poker-prijs. Carolina was de uitverkorene van den start. Met niet minder dan vier lengten sloeg zij den 2-jarigen Obelus, waarachter met twee lengten Polisson nog als derde kwam. De Palermo-prijs was een zeer prachtig draversnuniniar, waarin mooi en snel gedraafd werd. Het ge lukte Monsieur met Garanti ais win ner over de streep te gaan, terwijl Longino. die tw eede, en Echo, die derde was. slechts met drie vijfde se conde \erschil van den winner ge scheiden waren. Silvestra. welke 6terk favoriet was. behield zeer lang de leiding, doch sprong op hot laatste oogenblik v. os en kon deze fout niet rneer her stellen. Thans waren de heerrijders in den zadel, en stelden zich Certus, Craget- te. Kat, Our Marie, Zip, Dracula en Drumgrange onder de order van den 1 starter. Our Marie profiteerde van 1 een slechten start, waardoor haar I winkans totaal verkeken was. Kat 1 kwmn gemakkelijk naar voren I won op stap. Certus moest sterk ge reden w orden voor do tweede plaats, 1 tefwijl Dracula zeer gemakkelijk der- i de was. Voor de heerrijders-course was de gemaakte lijd niet slecht te noemen. De gedetailleerde uitslag luidt als vol et Pck'iig-prijs. Prijzendraverij 4de klasse. Basis afstand 1800 Meter. 1 Alfrct (1750i J. Rakker. In 3.17 een vijfde sec. 2 Vlok (1830), Koster Jr., 3.2C 3 Delwig (1800), Schippers Sr., 3.23 vier viifde sec. Godisaualifioeerd Anna Paulowna, wegens onzuiver draven. Purslet-prijs. Ron op do vlakke baan voor inlandsche paarden van 3 iaar en ouder. Afstand 290U Meter. 1 Zeeland 15.150 K.G.), Mew, in 3.23. 2 Fleur d'Amour (51 K.G.), Short, halslengte. Pabus-prijs. Prijzendraverij 3de en 4de kiusse. Afstand 2400 Meter. 1 Harold (2425), Monsieur, in 4.23 drie vijfde sec. 2 Astreer i2425), Haster, in 4.23 drie vijfde sec. 3 Herman W. (2475), Doeleman, in 4.24 vier vijfde sec. Poker-prijs. Verkoopsren op de vlakke baan. Afstand 1200 Meter. 1 Carolina (59.50 K.G.), Killean, jn 1.18. 2 Obelus (48 K.G.), Dine, vier leng ten. 3 Polisson (6350 K.G.), Killick, twee lengten. De winuer werd niet verkocht. Palermo-prijs. Prijzendraverij 1ste klasse. Basis afstand 2200 Meter. 1 Garanti (2200), Monsieur, in 3.34. 2 Longino (2260), Alkeniade, in 3.34 drie vijfde sec. 3 Echo (2240), Ockhomt Jr., in 3.34 drie vijfde sec. Poupoule-prijs. Ren op de vlakke baan voor paarden van 3 jaa.r en ouder, gereden door heerrijdcis. Afstand 2900 Meter. 1 Kat (68 K.G.), Mr. S. I.oke, in 3.2S vier vijfde sec. 2 Cartas (72.50 K.G.), Baron Clifford 3 lengten. LUCHTVAART. DE VLIEGTOCHT DOOR OOST FRANKRIJK. De tweede afstand, die doorvlogen moest worden was zeer moeilijk en zelfs gevaarlijk. Tusschen Troyes on Nancy bevinden zich niots dan bos- schen en diepe valleien. Leblanc heeft echter alle moeilijkheden schit terend overwonnen en een prachtige vlucht gedaan. Aubrun stelde er zich mee tevreden Leblanc te volgen, daar hij dan zeker was in de goede rich ting te vlicgon. Hij kwam dan ook vlak achter eerstgenoemde aan. Le gagneux, arriveerde als derde. De volledige uitslag is als volgt: 1. Leblanc in 2 uur 19 min. 29 sec. gemiddeld per uur 71 KM 200 M. 2. lubrun tn 2 uur 27 min. 52 3. Legagneux in 5 uur 30 min. 26 sec. De generale stand na den tweeden afstond luidt als volgt: Parijs-Troyos 145 K.M., Troyes Nancy 165 K.M., Totale afstand 310 K.M. 1. Leblanc in 3 uur 53 min. 9 sec. 2. Aubrun in 4 uur 4 min. 3 sec. 3. Legagneux in 9 uur 30 min. 48 sec. CONGRES VAN DEN NED. SCHAAKBOND. In de tweede klasse groep C deelt onze stadgenoot de heer J. van der Steeg mee in den eersten, tweeden en derden prijs. In groep A van de eerste klasse deelt de heer W. H. Schuurman te Zandvoort mee in den eersten en tweeden prijs. Uit de Arbeiderswereld DE STRIJD TE ENSCHEDE. Zoo woelig en rumoerig de twee vo rige avonden waren, zoo rustig en kalm is 't gisteravond in Enschede geweest, meldt 't ,,Hbld." Blijkbaar hebben de waarschuwing van den Burgemeester en de bij strooibiljet verspreide waarschuwing van de be sturen der organisaties doel getrot- fen. Er is geen enkele volksoploop ge weest. Gemengd Nieuws IN VRIJHEID. De oud-voorzitter der Russische Rijksdooma, Gootsjkof, die wogens eeu duel met graaf Oewarof tot vos- tincrstraf veroordeeld was, is in vrij heid gesteld. VRIJHANDELCONGRES. Te Antwerpen is het vrijhandel congres geopend. De voorzitter Strauss gispte in zijn openingsrede de comedie, welke sinds 20 jaar in Engeland wordt opgevoerd en die ten slotte de Engelsche vrijhandelaars wakker geschud heeft De heeren Stiuuss en Welby, presi dent van de Cobdénclub, werden tot voorzitters gekozen. Mac Donald las oen brief voor van den Engelschen minister van liandel, waarin deze verklaart, dat de regee- ring instemt met den veldtocht voor den vrijhandel de vrijheid zal de regeering bevestigen of omverwer pen. KLANKENSTUDIE. Voor een te vonnen bibliotheek van phonogrammen zullen vanwege de academie der wetenschappen te W'ee- nen naar alle landen commissies wor den gezonden tot het opnemen van dialecten. Behalvo het vastleggen van allo taalvariaties bedoelt de verzame ling ook studiematesiaal te leveren voor de leer der toon- eu geruisch- vorming. Men wil do graiumaphoon- ulaat als het ware laten dienen als acoustisch microscoop. Eigenaardige on-let zoekingen zijn gedaan om te weten of de a-klank, ilio de kikvorsch laat hooren bij zijn gekwaak, identiek is met de door menschen uitgesproken a. Een stukje van een plaat, waarop het geluid was aangeteekend, werd vergroot en nu bleek de a van den kikker kleine in tervallen te vertoonen, die bij de men- schelijke a werden gemist. MAIILERS ACHTSTE. Gustav Malilers achtste symphonie, die te Munchen voor het eerst zal wor- dé?P uitgevoerd, blijkt een werk van waarlijk buitongevvonen omvang. Niet minder dan duizend personen zullen aan de uitvoering deelnomen. Uit Weenen en Leipzig komen twee gemengde koren ieder van 250 zan gers. uit Munchen werkt een knapen koor mede van 3">0 leden. Verder zijn acht solisten noodig en een orkest van niet minder dan 148 musici. OVER CH1NEESCHE DECORATIES. Een der Vlaainsche bladen schrijft Zij, die meenen, dat men in onze Europeescho landen alleen kwisii; mot decoraties omgaat, weten nog met. hoe men er in China mee leeft. Men herinnert zich nog dg reis v; Warocqué, Kamerlid voor Tliui.., naar Cluna. waar hij de BeLgiscne troonswisseling ter kennis van den keizer en de Ghineesche regeering ging brengen. Sedert dien kan men zien. dat de dienstboden van het kas teel te Mariemont Chineesche decora ties dragen. De regent van China was inderdaad zóó verrukt over do wijze, waarop Warocque zich van zijn zending kweet, dat hij niet alleen den gezant en de andere ledon van de zending met ridderorden en kruisen overlaad de. doch ook nog de dienstboden eu den masseur van Warocqué flink de coreerde. Ware er een kindermeisje bij ge weest. ze had ook haar decoratie vnst. HONDSDOLHEID. Blijkens mededeel ingen van hot Institut Pasteur te Parijs zijn aldaar in 1909 behandeld 467 personen, die gebeten waren door aan dolheid lij dende dieren of door dieren, die ver dacht waren daaraan te lijden. Daarvan kwamen 456 uit Frank- rhk, 4 uit Rusland, 2 uit Spanje, 2 uit de Engelsche koloniën, 2 uit Egyp te en 1 uit Nederland. Hiervan overleden er 2. waarvan 1 tiidens de behandeling. Wanneer men doze laatste buiten tiescliouwing laat. was de sterfte 21 pCl., tegen 19 pCt. in het jaar 1908. (Onder sterfte is hier to verstaan, de sterfte tijdeus het ver blijf te Parijs. Het gebeurt namelijk wel. dat patiënten, thuis terugge keerd, nog sterven). De verwondingen waren toege bracht 262 maat aan de handen, 190 aan dc ledematen en 65 aan het hooUL INSECTEN BESTRIJDING. Het Amerlkaansche Departement van Landbouw- maakt er veel werk van, de voor den landbouw schadelij ke insecten inet hun eigen, natuurlij ke vijanden te bestrijden. Niet alleen worden herhaaldelijk insecten van dezelfde soort als die, welke men be strijden wil, uit andere landen be trokken, oiu daarmede ook de natuur lijke vijandeu in te voeren, en wor den er zelfs personen uitgezonden om deze te vei zamelen, maar ook worden de natuurlijke vijanden kunstmatig aangekweekt. Zoo wordt thans ge meld, dat onlangs op de me loan ved el en van Colifarnië niet minder dan 52.000,000 lievenheersbeestjes zijn los gelaten, die de op deze planten leven de bladluizen moeten verdelgen. Deze lievenheersbeestjes zijn gekweekt In een inrichting, die uitsluitend voor net vermeerderen van natuurlijke vij anden te Sacramento is opgericht. DE METER IN CHINA. In China zal eindelijk de meter maat worden ingevoerd. Tot nu toe was do olficieele maat een Tchi, dat is 32 c.M. GELD NOODIG. De sultan van do Soeloe-eilanden, de archipel die tusschen Borneo en de Filippijnen ligt en sedert 1899 on der Amerikaanse!) gezag staat, is, op w eg naar Europa, te Colombo aange komen. Naar het heet, gaat hij te Pa rijs of Londen parelen vorkoopen, die een waaide hebben van een kwart miilioem De opbrengst wil hij besteden ten bate van zijn gebied. Uit Europa gaat hij naar Amerika GEEN BUURMAN VOOR EEN MILLIONNAIR. De oorrespondent van de Daily Chronicle te Washington vertelt van een grappig Ainerikaansch geval, dat zich afgespoeld heeft te Seabright de deftige badplaats van New Jersey. Aan den Kumson-road hebben daar de geldvorsten van Wallstreet hun paleisachtige villus. Het is er al grootheid «l.a er woont, behalve dat een eerzaam timmerman, met name Jim Aligor ar op een stuk grond zijn huis heeft. Vergeefs hebben de rijk aards hem zijn eigendom zoeken af te koopen. Hij is or mee tevreden, waar hij woont, zegt Dij. En hij zette een tent je op zijn erf en verkocht er ijs, tot ergernis van do deftigheid der buurt. De grooto heeren zegden toen al hun onderhoorigen aan, dat ontsla gen zou worden wie bij Jim Aligor ijs kocht. Jim zon op wraak, en huurde een troep zigeuners om op zijn erf te kampeeren. Vervolgens plaatste hij een bord, waarop hij zijn pand aan een talrijk gezin negers te huur bood. Op ee ngoeden dag bleek Jim weer iets nieuws bedacht te hebben. Hij hing een groote hoeveel heid gebruikt ondergoed in zijn tuin uit, elk stuk voorzien met den naam van een der groote hansen. Er hij bood het goed te koop als gedachte nis aan Seabright. Dit was de millionaire te bar. Zij bestormden het terrein en rukten de tentoonstelling af, en zij dienden een klacht tegen Jim in wegens overlast Jim diende zijnerzijds ook een klacht in wegens het- binnendringen op zijn gebied. Zoo staat de zaak nu. Laatste berichten van 3en verdronken schilder T., wo nende Zuid-Polderstraat alhier. De plechtigheid droeg een zeer eenvou dig karakter. Staalwaterbronnen. De drinkhal der staalwaterbron nen werd gisteren door 80 personen bezocht. HEEMSTEDE. Gasfabriek. Door R. cn W. is opgedragen aan Aug. Klönne te Dortmund, het inbou wen van een 8 retorts-oven voor het distillceren van steenkolen in een be- staando kluis, in de stokerij der ge meente-gasfabriek alhier. o fvvat als „afgedaan" behandel^ wordt. "We zijn, als publiek over heti gohuel, ontzaglijk wispelturig en on^ dankbaar. En in ons land niet het minst, waar zells een „gevierde, ali hij het alleen van de eigen landgenoo* ten hebben moet, het toch nooit kan brengen tot zulk een inkomen in den goeden tijd, dat er van weg te legge» is voor den mogelijk kwaden van later. Onze letterkundigen kunnen dan ook geen van allen van hun werk le ven. En onze schilders pas dón, als ze een grooten roep wonnen ook in liet buitenland. Maar men behoeft, als literator, niet absoluut zich geheel aan zijn werkte geven. De meerderheid, tenzij gefor tuneerd, denkt daar trouwens niet aan. Heeft bijbaantjes, omdat stipen dia in ons land nog onbekend zijn. Een acteur kan dit niet. Hij kan misschien wat lessen geven en voor dragen of liefhebbers regisseeren, nis er wat vrije tijd overblijft, doch in hoofdzaak is hij afhankelijk van wat zijn engagement hem inbrengt Dat is nu voor twee-derden hunner, zou ik zeggen, ecu min of meer klein burgerlijk bestaan. Doch hierover Ia- Marktnieuws HAARLEMMERMEER. Gezonken. In dc ringvaart bij Oude-Wetering i9 Woensdag een zolderschuit, gela den met tabak, suiker, enz., e trokken door een motorboot, omge slagen. De gelieele last ging te water. Ronddrijvende kisten, balen enz. wer den door de motorboot opgepikt, doch het grootste gedeelte der goederen ging verloren. Men schrijft het onge val toe aan te zware bevrachting van de zolderschuit. Verzekering dekt de schade. Persoonlijke ongelukken Waar ik op wil wijzen, is, dat en- hadden niet plaats. De gezonken gagementeu van tijdelijkeu aard zijn schuit, die midden in de Ringvaart i loopend van 8 maanden tut drie jaar! ligt en gevaar oplevert voor de En dat, zoodra het ten eind is, over eeu nieuwe levenspositie moet onder handeld worden. Welnu wie tijdens het afgeloopen engagement gelegenheid kreeg, en die wist te benutten, om „vooruit te komen", zich vaster in hot kunstzadel te werken, is, bij de contract-vernieu wing, moer waard dan wie die gele genheid weinig kreeg. Wie ze heele- manl niet kreeg... kan heel en al niets eischen, noch bij de eigen directie, noch bij een andere, tenzij die er een kracht in ziet, waarvan iets te ma ken is, en die voorloopig goedkoop is. Zuiver commercieel gesproken Het is voor een directie van belang, de artiesten niét te veel op den voor grond te laten komen voor den ar tiest dat dit wèl gebeurt En deze laat ste hangt dus outzaglijk af van de hem al dan niet geboden gelegenheid- Vandaar veler gemis aan onaf hankelijkheid. En hun fel kluwmover willekeur bij rol verdeelingen. Verder schrijft de heer Simons „Ik moet hier otc "üdelijk even stilstaan bij de geruchtmakende ver klaringen van mevr. Van Dommelen. Ik ga niet beweren, dat het afschuwe lijkst denkbare misbruik van pa- troonsoverwichtgunsten afhankelijk stellen vau gunsten, niét voorkomt niet in het buitenland en niet bij ons. Ik weet wat me daaromtrent is mede gedeeld, doch v/at ik, begrijpelijker wijze, niet heb kunnen onderzoeken of bewijzen. Maar ik moet hier "wel verklaren dat bulten de door mij aan gehaalde algemeenheden niemand in zijn of haar antwoorden bii deze en quête mij eenig feit genoemd heeft van dwang of invloed om zich over te geven, en dut dus hoogstens sprake BEVERWIJK. Groentenniarkt. Aangevoerd en verkocht te Bever wijk op 10 Augustus 1910 Spinazie per Heet. 80 ct. Postelein per mandje 20 ot. Andijvie, 100 str. f 2.50. Wortelen.'100 bos 10. Komkommers, per 100 4. Augurken, per mandje 3050 ct. Aardap. klei. per Heet. f 3. Id. zand, f 4. Doppers, per kilo 12 ct. Capucijnere, per kilo 14 ct Raspers. per kilo 16 ct Tuinboonen, per 1000 1.10. Snijboonen, per kilo f 0.10. Heerenboonen, per kilo 8 ct Roode kool, per 100 f 5. Bloemkool, per 100 9—/ 14. Uien, per Heet 2.50. Prei, per bos 10 ct. Sla, per 100 krop 2. RaDarber, per 100 bos 4. Pieterselie, per bos 5 ct. Selderie, per bos 5 ct. Appelen, per Heet. f 12. Peren, per Heet f 7. Frambozen, per mandje 10 ct Bessen, per kilo 35 ct. Druiven, per kilo 80 ct Busycriijke Stand HAARLEM. ONDERTROUWD: 11 Aug. L. J. C. Diem en M. C. Lott- goring, F M. v d. B.irgt en J. M.ka" !il" Iaa zelfstandige 6- Vr« H r liirdes en N van 7nnne-ivallen' zooala dle 'kk,]r ooli voorlto- H u ilir<ws H' ,Im £™ne men buitel, liet tooneel, zooals siell.g de door mij geschetste zeer afhanke- veld; Luiting en W. J. Schutte. GETROUWD: 11 Aug. A. J. Lips en G. J. Bics, J. G. Meij en L. v. Zweden, If. J Haze- voet en G Muhring; J. J. Wierda en H. C. Janssen. BEVALLEN: 11 Aug. E. W. T. VeltkampSmlt z. E. M. VallenduukWillemse z. OVERLEDEN: 10 Aug.: W. J., 3 jaren, zoon van S. A. A. Pik, Oosterslraat A a n r ij d i n g. Gistermiddag ongeveer Kalf een reed een fietser, G. B. genaamd, op het Wilsonsplein tegen een vracht wagen, met net gevolg, dat de wiel rijder viel en vrij ernstig aan armen en beenen gekwetst werd. In het ge laat ltep hij nog een schram op. De fiets was beschadigd. Aanbesteding. Hedenmorgen werd aanbesteed In het gebouw van het Provinciaal Be stuur te Haarlem: het leveren en aanbrengen van een inrichting tot electrische verlichting van de dienst woningen voor Waterstaatspersoneel bezuiden de Oude Noondzee-sluizen en op het terrein tusschen de slui zen te IJmuidén, behoorende tot de werken tot onderhoud, herstel en verbetering van het Noordzeekanaal. Raming f 3100. Laagste inschrijver firma D. O be rink en Co. te Amsterdam, voor 2467. Postduiven. In de door den Il&arleinsche Post- duivenbond gehouden wedvlucht van Eindhoven (afstand 120 KM.) behaal den de duiven van den heer G. Heer schop een Ion en twee eere-prijzen. Hoofdei. Omslag. De aanslagbiljetten voor den Hoofd. Omslag zijn te Haarlem rondgezon den. Het percentage bedraagt 4.7. G e v. Voorwerpen. Een hondenzweep, Cooriihertstraat 30.. Een das, Sophiastraat 17 D. Een tooneelkijker aan het politie bureau. Een streng wol, Duvenvoordestraat 12. Een gouden oorbelletje, Zuider straat 22. Een ceintuur, Wijd® Geldolooze- pad 2. Volksweerbaarheid. Zaterdag a.s. zal door de vereeni ging Volksweerbaarheid, afdeeling Haarlem, en Bloeiuendaal Commando een velddienstoefening gehouden worden in de richting Santpoort. Begrafenis. Hedenmiddag te half vier werd op de begraafplaats te Santpoort ter aarde besteld het stoffelijk overschot ArasterdamscDe Beurs. Openingskoersen van 11 Augustus 1910, LABOUCHERE UihNS Co.'s BANK Bijkantoor Haarlem. Gr. Markt No. 1 en 8. Tel. No. 577. PETROLEUM-AANDEELEN. Koninklijke Petr. 520, Moeara Enim 223. Geconsolideerde 371—73, Sumatra Paleiubing 196, Tarakan 134 1/2. Orion 142 1/2. MUNAANDEELEN. Cultuur Vorstenlanden 1551/2, Winstbew. 125. AMER1KAANSCHE MARKT prijsh. Atchison Topeka 100, Denver 30 1/2, Erie 25 1/2. Kansas 28 1/4, Preferente 611/4, Missouri 321/8, Ontario 42, Rock Island 30 3/8, Southern Rails 231/4, Union Pacific 165 1/2, C. Wa- baslr 17 7/16, Wabash Pittsburg 51/4, 7~ Steel 70 3/16. Carren 47 1/2, C. Marine's 5 5/16, Preferente 15 3/8, Amalgamated 661/8, C. Cigars 63, Anglo 26 1/4, South. Ir. St. Comm. 9 1/4, South. Ir. St Pref. 20. South. Ir. St. Buds. 45. 394ste Staatsloterij. 2e Klasse. 4e Lijst. TREKKING VAN 11 AUGUSTUS 1910. No. 15228 f 100 Prijzen van 30. 17 1800 4776 9738 18001 16611 19170 41 1801 4786 9766 13099 16746 19378 108 933Q 6306 B8iU 18368 1665B 19306 130 383b' 6469 X0002 18606 17749 19407 874 3418 6858 10016 13509 18046 19636 410 3803 6256 10802 13699 18147 19866 602 3048 69-53 11818 14197 18193 18893 6s3 8469 7400 11678 14353 18894 19963 833 3658 7489 11766 14413 18688 90364 1176 8763 7641 11978 14877 ro696 20474 1284 3829 8142 12320 14912 18641 20604 1318 8866 8689 12445 15027 18922 1464 4134 8748 19623 15080 19001 1724 4414 93»ü 12712 16441 19184 1751 4aö4 96(3 12804 16553 19146 2e Klasse 3o Lijst6178 moet zijn 9178 12655 moet zijn 1256C Op éénigen 8093 moet zijn 8092. 9092 moet zijn 9093. lij ke verhoudingen aan het tooneel m de hand kunnen werken doch dat ten onzent absoluut geen sprake van mag zjjn hier te genernliseeren. Zeker kan een vrouw zonder talent wel eens 'n voorsprong krijgen, dank zij haar verhouding tot een machtheb bende, en kan haar weigering om zien daartoe te leenen haar op den achter grond doen blijven zeker heeft ook de eigen vrouw van een directeur of regisseur een hefboom in handen, die haar mededingsters missen. Maar eeu vrouw van talent èn karakter en zonder talent blijve men er toch ook zeker liever af kan tóch haar weg maken zonder datis het aan het ééno gezelschap niet. dan aan hetan- TUDSCHR1FTEN. Het laatstverschenen nummer van „De Revue der Sporten" bevatDe spelleiderscursus van den N. B L. O. te Breda. Vliegen in Nederland. Kiekjes van de lawntennis-wed- strijden te Noordwijk. De cricket- match ITolland-Belgiè. Kiekjes van de Hondcntentoonstelling te 's-Gra- venhage. De courses te Duindigt. Het concours-hippique te Baarn. Rechtszaken letteren en Kunst DE POSITIE ONZER TOONEELSPELERS. De heer L. Simons heeft in „Vragen des Tijds" een artikel geschreven over de positio der toonéelspelers, waaraan 't volgende is ontleend „In het algemeen is van zijn kunst fe bestaan een précair ding- Is dit overal haast, omdat de publieke I smaak zoo wisselt en heel spoedig de gunsteling van vandaag over een jaar DE ZAAK DER VERMISTE KTNDEREN. De Voogdijraad. Amsterdam II heeft naar mem weet, hooger beroep aan- geteekend tegen het vonnis der recht bank, in zake het weder herstellen van de voogdij van mej. De Rijk U Hilversum. Gister diende dit hooger beroep in de vacantiezitting van het Hof te Am sterdam. Voor den Voogdijraad trad in deze zaak op als advocaat en procureur mr. Henri R. Ooudsmit, voor de wed. De Rijk mr. J. A. Levy, als advocaat, en mr. H. P. Loggere als procureur. In zijn request om hooger beroep, gaat de Voogdijraad uitvoerig na, wat de aanleiding is geweest tot de ontzetting van de wed. De Rijk in 1908, om daarna met velschillende feiten aan te tooneu, dat thans kwa lijk sprake kan zijn van een behoor lijke opvoeding, verzorging, leiding en moroelen steun, die de moeder aan de kinderen behoort te verschaf fen, daargelaten het onwaarschijn lijke, dat zij ooit in staat zal zijn, be halve in haar eigen onderhoud, in dat van haar vijftal kinderen te voor- zien, zelfsf indden zij financieel ge steund wordt. Do voogdijraad verzoekt het Hof d4 beschikking der rechtbank te vernie tigen. Namens de wed De Rijk was een verzoek gericht aan het hof, ter weer legging van bovenbedoelde memorie van den Voogdijraad, dat we reeds meedeelden. Als getuigen werden namens den, Voogdijraad gehoord: A. L. de Jonghd Amsterdam, J. J A. do Koning, oonv

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 2