HAM'S P1U£N I s i i i 1 I BUIKBANDEN. EEN WONDERBAAR GENEESMIDDEL Algem. N.-Holl. MaatsGh. van Levensverz. J. J. WEBER ZOON, F. HARTENDORP Zee- en Riviervisch. J. C. VAN HOUTEN, RECLAME-ARTIKEL „PRIMA QROPSEN" Fabriek van Grafmonumenten. do dit aL ia strijd Is met art, 53 van bet fabrieksreglement. Waar dergelijke handelingen voor komen, daar verwondert het ons ten zeeasto, dat u durft verklaren „dat de arbeiders dor fLrma Menko in 't Bljjeanem eone goede behandeling ondervinden." Omtrent do cijfers door u opgege ven, betreffende het boetesysteem bij do firma Menko, merken we het vol gende op: Volgens de verslagen van het zie kenfonds voor Enschedé en Lonnekar is aan boete geheven in 1906 1) f 4085.19 op een totaal arbeidsloon van 3.529.470, dus gemiddeld per 1000 loon aan boete 1.15. Do cij fers waren resp. in 1907 4007.83 op een arbeidsloon van 3.780.522, dus gemiddeld aan boete per 1000 ƒ1.21; in 1908: 5128.91 op een arbeidsloon van 3.95S.480, dus per 1000 loon 1.30; in 1909 over een half jaar 23333.64, dit is over een jaar 4067.13 op een arbeidsloon van 4.33-1.150, dus gemiddeld aan boete por 1000 loon 1.07; zodoat op 1000 arbeidsloon aan boete werd geheven door de gezamenlijke fabrikanten in 1906 1.15, in 1907 1.21, in 1908 ƒ1.30, ln 1909 1.07, terwijl volgens uwe opgave de firma Menko alleen Ln 1909 op 1000 loon 1.4-4 hief en in 1910 zelfs 1.70. Hiermede willen we volstrekt niet beweren, dat de boeten bij andere firma's geheven, billijk zijn, doch begrijpen niet, hoe u kunt verklaren, dat bij de finna Menko geen booge boeten worden geheven. Wat nu uwe concessies betreft, dienaangaande deel en wij U mede, dai de arbeiders met instemming kennis hebben genomen, dat eenige verbetering is toegezegd in het be zoeken der doctoren, dat het ledigen der privaten na fabriekstijd zal plaats hebben, dat een electrische klok aan den fabrieksingang zal wór d-en geplaatst en dat do vxijo dagen behouden blijven ook bij verwisseling van getouwen. Nochtans zijn we meening, dat deze concessies niet voldoende zijn, om eeaie goede ver standhouding in de fabriek te waar borgen, daar nog altijd het willekeu rig optreden der bazen de hoofdgrief is. Om deze te bereiken nl. eene goe de verstandhouding tusschen bazen vai de arbeiders, stellen wij u voor: lo. Den arbeiders wordt in de toe komst eene humane behandeling van de zij do der bazen door de firma Menko verzekerd. Speciaal dit be treffende, verklaart zich de Fabrl- kantenvereeniging bereid, om, neer hierover eventueel© quaesties rijzen en deze tusschen de firma eene commissie uit hare arbeiders niot tot eene bevredigende oplossing gebracht kunnen worden, deze met de besturen dcx organisaties te on derzoeken» 2o. Een arbeider, die ziek wordt, mag niet gedwongen worden op straffe van boete of ontslag een plaatsvervanger te stellen. 3o. Betere verdeeling der kettlngs en wel zoo, dat op 6 getouwen zoo veel mogelijk slechts één zware ket ting voorkomt; op 4 getouwen alleen ook slechts één zware; op 4 getou wen met een hulp 2 zware; op 6 ge touwen komt slechts 1 geboomde ket ting voor. Mochten omstandigheden het nood zakelijk maken, om meer zware of geboomde kettings te laten verwer ken, dan bestaan daartegen geen be zwaren, mits de verdeeling gelijkma tig plaats vindt. 4o. Voldoende hulp door de touw- bozeu. Is een der touwbazen tijde lijk afwezig, dan dient voor hem eon plaatsvervanger te worden gesteld. U tracht telkens weer den indruk te vestigen, als zouden de organisa ties der arbeiders verantwoordelijk zijn voor deze staking. Evenals vroeger moeten we deze voorstelling van zaken beslist afwij zen. Uit de feiten, door de arbeiders zelve aan u medegedeeld en uit bo venstaande boetecijfers blijkt maar al te duidelijk, dat speciaal, onmid dellijk voor het uitbreken der staking de toestand bij de firma Menko drin gend verbetering eischte. Indien de ze firma een tg begrip had gehad van den ernst der gTieven, dan zou zij ongetwijfeld de arbeiders niet ge noodzaakt hebben tot eene staking, doch integendeel de grieven hebben weggenomen. De verantwoordelijk-; beid van dit conflict rust dus aller-; eerst op haar en op uwe vereeniging, die thans tegenover cijfers en feiten nog poogt te ontkennen dat er tot sta king alleszins reden was; zij draagt zoet de firma Menko de verantwoor delijkheid, ook voor de voortzetting van een strijd, die bij slechts goeden wil evengoed binnen eenige dagen tot bet verleden zou kunnen belmoren. ln liet belang der industrie en van gansch de l>evolking geven we u dus ernstig in overweging bovenstaande voorstellen aan te nemen. 'rechtvaardige behandeling verzekerd houden. Overigens verwijzen wij naar schrijven van 5 dezer, hetwelk geen aanvulling behoeft» De voorstellen der werklieden zijn dus verworpen. Do waarschuwing in de gemeente dooi- de organisatlebesturen ver spreid, luidt als volgt: De beroering, die de laatste avon den ln onze stad. gaande is, moet zeer zeker aan den rechtvaardigen strijd der arbeiders schade doen. We zul len thans geen oordeel vellen, wie aan de relletjes van de laatste dagen de meeste schuld draagt. Doch we waarschuwen een ieder om de politie geen aanleiding tot optreden te ge ven. Het Is ons bekend, dat een deel der arbeiders zich gaarne ophoudt iu den omtrek der fabriek aan den Hoornweg. Dat is verkeerd en geheel tegen on zen zin. Wanneer alleen da posten daar zijn dan is het voldoende. Daarom noodigen wij de uitgestote nen dringend uit zich 's avonds niet op straat te bewegen, wanneer dit niet noodag is en bovenal den om trek der fabriek te vermijden. Voort durend oponthoud bij de fabriek kan door optreden der politie kwade ge volgen hebben en we moeten alles doen om dat te vermijden. Men blijve dus kalm en bedaard en vooral dringen wij er bij ouderen op aan, hun kinderen thuis te houden. Bedenkt wel de organisaties hebben geen verantwoordelijkheid voor kwajongensrelletjes, die 's avonds plaats hebben. Gemengd Nieuws Het fabrikantencomité richtte gis ter tot de organisatie-besturen het volgend antwoord: Wij ontvingen Uwe letteren van gisteren. Met den inhoud daarvan kunnen wij niet aecoord gaan, evenmin kunnen wij uwe voorstellen aanvaarden. Do beschuldigingen door u tegen de fir ma N. I. Menko en hare bazen zijn naar onze overtuiging op grond van ons onderzoek ongerechtvaardigd. De werklieden kunnen zich van een 1) De boetegelden der fabrieken worden ten bate van dit fonds afge dragen. DE ZWARTE HAND. Het is werkelijkheid, geen roman, een vereeniging van Italianen, in Amerika, die op losgeld uit zijn, ban kiers dreigbrieven zenden en van tijd tot tiid eens iemand doodschieten. Tot nu toe werkte deze „hand" onder Amerikanen. Doch nu begint zij ook haar operaties tot anderen strekken. Nu bestaat die hand niet inder daad. Zij is het bedenksel naar Romeinsche correspondent van de R. Ct." mededeelt van een reporter van de .New-York Herald". Het be denksel had zooveel succes, dat ieder een tegenwoordig in Amerika aan een „zwarte hand" gelooft, die de zwart ste misdaden pleegt. Het gevolg bleef niet uit. Tallooze misdadigers van beroep en van lief hebberij maakten gebruik van de trouvaille en teekenden hun brieven met de ijselijke zwarte hand. Dat zijn heuscb niet altooè Italianen. Eenigen tijd geleden ontving een priester zoon epistelde opsteller er van was een Poolsch jongmensch. Eenige weken geleden was het een Engelsch werk man, wiens veertienjarig dochtertje door de politie ais schrijfster werd ontdekt. Do Grieken, Hongaren, Chi- neezen in Amerika passen het zwarte- hand-systeem in ruime mate toe, on afhankelijk van elkaar, gebruik ma kend van een zielstoestand van het Amerikaansche volk, dat nu eenmaal als de dood zoo bang is geworden van die zwarte-hand hersenschim, het geen natuurlijk bij eiken nieuwen bnef nog erger wordt. Bij de misdrijven van Camorra en Mafia neemt men een systeem handelen waar, bij de zoogenaamde zwarte-hand-bendc heeft rnen nooit een systeem ontdektnooit eenig band gevonden, nooit brieven of stuk ken, die de bewijzen leverden, zooals telkens bij andere geheime vereeni- gingen. Maar hoe komt het, dat mééstal Italianen de slachtoffers zijn Het is ook heel natuurlijk, dat Napolitanen, ln Amerika gekomen, er hun camor ra manieren niet varen laten, even min als de Sieilianen hun mafia ma nieren. Menig stukje, dat in het va derland onverrekend bleef, wordt in het nieuwe vaderland voleindigd. Wat des te meer begrijpelijk is, als men bedenkt, dat soms heele Sicili- aansche dorpen ineens gezamenlijk oversteken. Het misdrijf blijft dan echter Camorra of Mafia (de beide Italiaansche geheime knoeiverbonden) maar wordt zeker niet „zwarte hand". Men heeft bij velschillende misdrijven rivaliteiten onderling op gemerkt, die bij een goed gediscipli neerde vereeniging uitgesloten zouden ziin. Toen niet lang geleden de Itali- aansch-Amerikaansche detective Pe- trosino op Sicilië doodgeschoten werd en de dader onbekend bleef, riep men Alweer de zwarte hand Eer stens is een persoonlijke wraakne ming niet uitgesloten, doch als men bedenkt, dat Petrosmo's doel was op Sicilië het Maflawezen te bestudee- ren (juist omdat hij meende, dat <r wèl een mafia-secte in Amerika be stond, doch geen zwarte hand), is het meer don waarschijnlijk, dat diezelf de Mafia bang voor zijn scherpzin nige onthullingen hem eenvoudig weg heeft laten vermoorden, door een barer leden. Zoo bleef de Mafia voor Sicilië en Amerika voorloopig be houden. De zwarte hand is een frase, waar mee men het misdadigerswezen in Amerika vaak onbegrepen en onop gelost is gaan aanduiden. De schuld van die obsessie is aan een helder oogenblik van een reporter te danken. Allicht dat thans de misda diger met zijn tijd meegaat en zijn dreigbrieven met een zwarte hand teekent, ook al is hij geheel geen ma- fiist of zelfs geen Italiaan. Ondertusschen is Italié er de dupe van. Zoo werden bij het Italiaansche Arbeidsbureau te New-York, ten tijde van den moord op Petrosino, talloo ze aanvragen voor arbeiders terug getrokken en vele contracten met. landverhuizerskantoren gesloten met de clausule, dat er geen Sieilianen bij zouden zijn. BOSCHBRANDEN. De langdurige droogte in het Wes ten en Midden-Westen van de Veree- nigde Staten heeft naar men weet tot tal van boschbranden geleid. Die branded grijpen nog Steeds om zich heem; en ook de nationale wouden in Montana, Idaho, Oregon en Califor- nië worden daardoor geteisterd. President Taft heeft nu machtiging gegeven am Bonds-troepen te gebrui ken bij het blusschingswerk. MUGGENPLAAG. Do muggenplaag heeft vooral aan den Rijn in de laatste jaren een ont zaglijken omvang aangenomen, zoo dat zij heele landstreken onbewoon baar dreigt te maken en op het toe ristenverkeer langs den Rijn een na- dooligen invloed begint te oefenen. Daar deze kleine bloedzuigers ook gemakkelijk besmettelijke ziekten kunnen overbrengen, is hun verme nigvuldiging ook een toenemend ge vaar voor de volksgezondheid. Nu hebben verschillende Pruisische en Hessische gemeenten stappen ge daan en het uitrooken van kelders Ln den winter, het droogmaken van moerassen en het begieten van stil staande wateren met een vloeistof die het Jonge broed doodt, tor hand genomen. Die maatregelen moeten echter met dwang en algemeen door gezet worden, willen zij slagen, zijn middelen genoeg, om do land plaag te bestrijden. Men zal nu .ian den Rijksdag vra gen, bij de wet voor te schrijven, dat die middelen ook tot bestrijding de plaag aangewend zullen worden. EEN OUDJE. Eenigen tijd geleden bevatten bladen het bericht, dat in Posen een vrouw woonde, die beweerde, do oud ste mensch der wereld te zijn. vrouw, Marja Dutkiewitz, noemt als haar datum van geboorte 21 Febru ari© 1785, en h aar papieren wijzen uit, dat die opgave juist is, zoodat de vrouw nu 125 jaar oud is. Men is er nu echter achter gekomen, dat er een vrouw bestaat, die nog 10 maan den ouder is dan de bovengenoemde. Deze alleroudste vrouw heet Baba Vasilika en woont in het kleine Bul- gaarsche dorp Pavelsko, waar zij in Mei van het jaar 1784 geboren werd. Haar geboorte-acte wordt ln het ar chief van een naburig klooster be waard. Zij is een boerendochter en werkte tot voor korten tijd nog op het veld. Meer dan honderd jaar lang heeft zij geregeld op den akker werkt. De oude Baba is reeds lang weduwe; in een huisje dicht bij zijn moeder, woont haar zoon Tlieodoor, die, getrouw aan de tradities der fa milie ook den akker bebouwt en den leeftijd van 100 jaar bereikt lieeft. Hij is niet zoo sterk als zijn moeder, maar kan toch nog zijn werk doen. Van do oude Baba wordt verhaald, dat zij nog goed zien en hooren kan en nu en dan nog een kleine wande ling maakt. Zij heeft meer dan 100 kleinzonen, achterkleinzonen en ach ter-kleinzonen en is in Bulgarije een beroemdheid naar wie men van hein d© en ver toegaat, om haar te zien. DE ZAAK-CRIPPEN. De „Times" ontvangt uit Toronto bericht, dat de vrouw van inspecteur Dew zou verklaard hebben, dat „Belle Elmore", de eerste vrouw van Grip- pen, nog zou leven, zoodat er van een door Crippen bedreven moord geen eorake zou zijn. De heele Crippen- zaak zou dan voor reclame op touw gezet zijn. Dit bericht klinkt zoo zonderling, dat rnen goed zal doen, er voorloopig niet de minste waarde aan te hech ten. Wij geven het alleen, omdat de ..Times" het meldt, die gewoonlijk niet zoozeer op sensatie belust is. Volgens een nader bericht, afkom stig van den Londenschen correspon dent van de „Berl. Lok. Anz.", heeft Crippen nan zijn advocaat te Londen een telegram gezonden van den vol genden Inhoud „Ik heb geen beken tenis van welken aard ook afgelegd. Naar ik gehoord heb, zijn onjuiste verklaringen afgelegd aangaande mijn reisroute, na het verlaten van Londen. Ik verliet Londen Zaterdag 9 Juli. en reisde over Harwich, Hoek •an Holland en Rotterdam naar Brussel, en later naar Antwerpen. Crippen". Professor Pepper, zoo weet dezelfde correspondent nog te melden, heeft gisteren in het bijzijn van een ande ren gerechtsdokter nogmaals de lijk- deelen. die in den kelder van Hill- droD Crescent werden opgegraven, onderzooht. Het onderzoek duurde twee uur, maar omtrent het resultaat wordt nu ineens de grootste geheim houding betracht. Langzamerhand wint de meenlng veld. dat de verrassingen in de zaak- Crippen nog lang niet geëindigd zijn. HET BRITSCHE KATOENBEDRIJF. De overeenstemming, die verleden maand in het katoenbedrijf van Lan cashire is verkregen, is nu bevestigd door een overeenkomst, bepalende dat het nu geldende loon vijf jaar on- erauderd zal blijven, en daarna een wijziging twee jaar van krucht zal wezen. Do Brookland-overeenkomst, die patruons en werkvolk sedert 1893 heeft gebonden, schreef voor, dat een loonsverandering (die 5 pet. naar bo ven of beneden mocht bedragen) een jaar zou gelden. CONGRES VOOR ARMENZORG. Te Kopenhagen is het vijfde inter nationale congres voor publieke ar menzorg en particuliere liefdadigheid Dinsdag geopend in tegenwoordig heid van don koning, de koningin, den kroonprins en een aantal minis ters. ONGELUK TE ANTWERPEN. Het „Handelsbl. van Antwerpen" schrijft Dinsdagmorgen heeft een vreeselijk ongeluk plaats gehad aan de nieuwe Noorderdokken te Antwerpen, waar bij twee werklieden het leven hebben verloren. Scheepsmeders van de Antwerp En gineering Cle. waren werkzaam aan Hé stoomboot „Merchant Prince*, ge meerd op n. 73 der dokken. Een stelling was geplaatst aan den kop van het schip langs den kant der kaal. Een ieder, die aan de dokken is geweest, kont deze soort stelling. Eenige planken liggen op dwarslig gers, die met koorden van boven aan het schip worden vastgebonden. Een dier koorden is Dinsdagmorgen losgeraakt, terwijl vier werklieden er op werkzaam waren aan het klinken van bouten. Het gevolg cr van was, dat de stel- ling, twee meters lang en anderhal- ve breed, slechts langs eenen kant meer werd vastgehouden en al wat er p was in het water viel. Vele personen, dokkers en metaal- bewerkers, waren getuigen van het vreeselijk ongeluk, en, zooals te be-1 grijpen is, klonk het hulpgeschreeuw I an alle kanten. Honderd handen werden tegelijk uitgestoken om de vier drenkelingen hulp te bieden en zoo mogelijk te red- I den. Stokken werden toegestoken, reddingsboeien werden naar de dren kelingen toegegooid, schippers vaar-1 den met hun bootje ter plaatse, enz. De dokwerker Mariette sprong f gansch gekleed in het water en slaag- i de er in, een der drenkelingen, den meestergast Melans geheeten, zoolang boven water te houden, tot men hem ter hulp kwam, om den drenkeling boven te halen. Een ander meestergast, Maldoy ge heeten, werd er ook nogal spoedig j uitgehaald, doch de twee andere werklieden zag men niet meer aan de j oppervlakte van bet water te voor- i schijn komen. Met haken werd gedregd in alle richtingen en na een tiental minuten werd Merkaert boven gehaald. Dok ter Jaquet, die met dc automobiel van het verbundhuis ter plaatse was gesneld, paste gedurende langen tijd de kunstmatige ademhaling op den t drenkeling toe, doch zonder gevolg. Het slachtoffer is gehuwd en laat een weduwe na met vijf minderjarige kinderen. Tot ilu toe is de tweede verdronkene nog niet opgeviseht. Deze werkman is een zekere Simons, woonachtig St. Elisabethstraat. Men is nog volop laar zijn lijk aan het dreggen. CHOLERA IN RUSLAND. Uit St. Petersburg wordt aan de „Times" gorneld, dat de cholera zich in Rusland over de dorpen zeer snel verbreidt. Reeds zijn meer dan 65.000 gevallen der gevreesde ziekte waarge nomen. De sterfte bedraagt bijna 50 De steenkolenmijnen werken nog slechts met halve capaciteit. Ve le fabrieken zijn stop gezet en op som mige lijnen is het spoorwegverkeer ge staakt. De onwetendheid der boeren en het gemis aan alle geneeskundige organisatie, maakt den strijd tegen de epidemie bijna onmogelijk. Professor Rein en een groot aantal geneesbee- ren zijn in opdracht der regeering naar het Zuiden vertrokken, om al 't mogelijke te doen om verdere uitbrei ding der ziekte, tenminste in de mijn werkersdistricten, te voorkomen. DOBBELENDE MILLIONNAH1S. Te Nanragansett Pier, een bad plaatsje bij New-York, is eergister avond door de politie een inval ge daan in een speelclub. De politie wist al lang dat daar clandestien gedob beld werd. Inderdaad vond zij bij haar inval een dertigtal spelers, be- hoorende tot de aanzienlijke kringen an New-York. Zonder veel vorm van proces werden de hoeren in hechte nis genomen en naar het politie-bu- reau overgebracht. Bij die overbrenging waren de in hechtenis genomenen geboeid, 't geen in 't kleine badplaatsje zeer veel op zien en niet weinig verontwaardi ging wekte. TREINENBOTSING. Volgens een bericht uit Boekarest m de „Frankf. Ztg." had op de lijn Camnina-Baicoui een botsing plaats tusschen twee petroleumtreinen,. waarbij een man om het leven kwam, en elf personen zwaar gekwetst wer den. EEN WOEKERAARSTER. Te Lecce in Italië stierf dezer dagen een vrouw, die zich door woeker, ver scheiden millioenen verwonen had. Toen het bericht van haar dood in de stad bekend werd. liep het volk voor haar huis te hoop, rammeide onder vervloekingen en verwenschingen de deur open en drong de woning bin nen. waar alles kort en klein geslagen werd. De politie had groote moeite de woedende menigte uit het huis te ver jagen. De bisschop daar ter plaatse heeft een kerkelijke begrafenis gewei- j gerd en het legaat van anderhalf mil- lioen. door haar aan de armen ver maakt, afgewezen. r Voor Galachtige en Zenuwachtige Ongesteldheden, zooals Winden en Pijn in de Maag, Hoofdpijn met misselijkheid, Duizeligheid, Volheid en Benauwdheid na het eten. Sufheid en dofheid in het hoofd, koude rillingen, koortsige gloeiingen, verlies van eetlust, kortademigheid, verstopping, blaren op dé huid, onrustige slaap, angstige droomen en allerlei zenuwach tige en beverige aandoeningen, enz. DE EERSTE DOSIS zal spoedige verzachting geve--. Dit is geen inbeelding. Ieder lij der wordt ernstig uitgenoodigd om één doos van deze Pillen te probeeren en men zal bekennen, dat zij „een goud Tientje per doos waard zijn". BEECHAM'S PILLEN naar het voorschrift Ingenomen, zullen Vrouwelijke gestellen spoedig volmaakt ge zond maken. Zij verwijderen direct elke opstopping of onregel matigheid van het gestel; voor een zwakke maag - ongeregelde spijsvertering - versieorde lever werken zij als een toovermiddel enkele weinige doses zullen wonderen doen voor de levensorganen; het spierstelsel ver sterkend; de lang verloren Gelaatskleur herstellend, de echte gezonde trek van de eetlust terug brengend en met de blos der gezondheid de goheele lichamelij ke kracht van 't mensche- lijk lichaam herstellende. Voor het verdrijven van koortsen in heete klimaten zijn zij speciaal beroemd. Dit zijn „feiten" door duizenden geconstateerd, in alle klassen der maatschappij, en een van de beste waarborgen voor Zenuw- en Gal lijders is, dat BEECHAM'S PILLEN het ruimste debiet hebben van eenig patentmiddel in de wereld. Bij iedere doos volledige aanwij zingen. Uitsluitend vervaardigd door THOMAS BEECHAM, St. He- lens, England. Alom verkrijgbaar bij Apothekers en Drogisten in doozen van 0.75 (56 pillen) en van 1.75 (168 pillen). Bij zes doozen tege lijk 4.25 en 10.en bij den Vertegenwoordiger van Th. Bee- cham; Amsterdam, Overtoom 341. Telefoon 4318. J VERZEKERT U BIJ DE Gevestigd te HAARLEM. Kantoor SPAARNE 48. Goedgekeurd bij Koninklijk Besluit. Opgericht ln 1873. CommissarissenM. N. BEETS, Notaris te HaarlemF. M. Baron VAN LYNBEN, Lid van den Gemeenteraad van HaerlcmJhr. Mr. E. H. E. TED1NG VAN BERKHOUT, Burgemeester van Haarlemmerltede ts Halfweg Directeuren i R. BAAS Axn. JOHs. DE JONQH. ►3 Premie in eens voor 1000. verzekerd kapi taal uit tekeeren bij overlijden JAARLIJKSCHJ PREMIE voor lOOO.— uit te koeren bij overlijden uit te keeren na 20 jaren uit te keeren na 80 jaren 10 368.10 12.80 40.60 95.40 30 821.40 16.80 41.20 26.20 30 885.20 21.10 41.70 27.10 85 429.80 24.80 49.50 98.90 40 478.10 22.50 44.00 81.50 45 638.70 85.60 46.80 BARN5NGENS ANTISEPTISCH ia* VADEMECUM Het best Geconcentreerde MONDWATER. Eenige druppels in een glas water voldoende. Verkrijgbaar bij alle PERRY-FIRMA'S, Apothekers, Drogisten, Par fumeurs. Hoofdvertegenwoordiger Parfumerie Melatl, Den Haag. Breukbanden met en zonder veer. Koningstraat 10. TalBfoon 648. Handel In Haarlem, Pieter Kiesstr. 1, Spaarndam 41. Tel. 1741. Tel. 1741. Stoomvaartberichten TRANSATLANTISCHE LIJNEN, Het stoomschip Dcrfflinger, van Rotterdam naar Japan, vertrok 7 Au gustus van Algiers. Hel st. Wilis, van Rotterdam naar Java, arriveerde 10 Aug. te Mar seille. Het st. Rhipeus, van Batavia naar Amsterdam, vertrok 7 Aug. van Port- Said. Het st. Andijk, Philadelphia naar Rotterdam, pas seerde 10 Aug.. v.m. 3 uur 30 min. Wight. Het st. Amsteldijk arriveerde 10 Aug. van New-York te Rotterdam. Verhuizingen en Transporten - zoowel binnen alt bulten de stad Spaarnwouderstraat 28. Beveelt zich beleefd aan in uwe gunst en recommandatie. Nieuw! Nieuw 1 Van beden af verkrijgbaar 4'/» ct. por ons. 38 ct. per K,Q. 65 Gierstraat 65 FAILLISSEMENTEN. Geëindigd De te 's-Gravenhage gevestigde naamlooze vennootschap Uitgevers maatschappij „Nederland". J. A. Boegman, tijdens de failliet verklaring winkelier ln hoeden en Detten te Amsterdam. Uitgesproken E. Koch, te Rotterdam. Rechter commissaris mr. L. G. Visser. Opgeheven F. Vos, sleepdienst-ondernemer te Rotterdam. P. G. C. Jansen, te Rotterdam. W. A. II. Vergoed, te Rotterdam. J. J. Pie rot, kleermaker, te Rotter dam. Steenhouwerij en Marmerwerken. HAARLEM. V. H. J. TROÜPIN, LiMüüLÜ Baltimore en j TELEFOON 564. ozir da Infaaterle-Kazerna. TELEFOON 664 Vestigt bijzonder uwe aandacht op zijne rijke Collectie Uitgebreide aorteering - Nleuwate genree - Billijke prijzen - Nette afwerking DE BRANDSTOF DER TOEKOMST. GOEDKOOP. a CONTANT. j VOLLE W1AAT. ALLEEN „DEVRIES'.'

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 6