Wegens Sterfgeval. OpenbareVerkooping Een belangrijke cricket-week is ach ter den rug, belangrijk in de eerste nlaats door den wedstrijd Holland België, in de tweede plaats door het bezoek van de Engelsche spelers, on der leiding van Mr. Tregoning. Wèl waren deze zonen Albion's minder sterk dan de gewone hier toerende sricket-elftallen, maar ze waren juist sterk genoeg om onzen spelers een aangename week te bezorgen. Hun beste spel gaven ze wel tegen de Ha genaars te zien. De wedstrijd van liet Nederlandsch elftal had veel van den regen te lij den. waardoor de gasten aan een ge weldige nederlaag ontkwamen. Toch werd het Belgische totaal door de on/en nog rnet 33 gepasseerd. In totaal zijn thans 9 wedstrijden tus-chen beide landen gespeeld en le sti iid van Zondag 1.1. was wel het so: unendst. De acht eerste hadden vriiwel een zelfde verloop. De Hol landers maakten een behoorlijk to taal en gooiden de Belgen voor ecu schijntje uit. Slechts drie maal werd door de Zuid-Nederlanders de 100 ge passeerd. en wol in 1907 (102), in 1909 (119) en in 1910 te Brussel (110). Toch is het duidelijk, dat het Belgische cricket in de laatste jaren sterk voor uitgaat en het is zeer noodig, dat de lloilandsche spelers geducht blijven oefenen, willen zij niet binnen afzien- baren tijd door de Zuidelijke broe ders overvleugeld worden. Volharding speelde opnieuw voor de demi-finale van den „Tclegraaf"- bcker tegen A. C. C., dat thans door afwezigheid van Schroder sterk handicapt was. Ook Volharding onvolledig, mar Hisgen speelde een zijner beste wedstrijden, maakte 111 runs voor slechts éénmaal uit en nam 6 wickets voor 23 runs. Tegen zoo u prestatie was A. C. C. niet opgewas sen en Volharding komt thans legen de 's-Gr. C. G. in den eindstrijd. Voor de tweede klasse behaalde 's-Gr. C. C. II haar eerste overwin ning en wel op een 9-tal Ajaciden. Koloniën GEN ER A AL-MAJOOR LOKE. De ,,Hbld."'-oorrespondent te tnvia seint De generaal-majoor der artillerie H. W. A. S. Loke is, aan cholera lij dend. in het hospitaal opgenomen. Ziin toestand is bevredigend. Sport en Wedstrijden OLIESLAGERS' VLUCHT. Aan de „Prov. Gr'on. Ct." ontlee- nen we nog de volgende geestdriftige beschrijving van Olieslagers' vlucht te Helpman liet is 6.47 Olieslagers komt uit de tent. Het geduldige, zachtzinnige, be daarde publiek applaudisseert. Kr wordt druli geredeneerd bij hangar. Eindelijk, eindelijk, tiaar gaat het scherm neer. En op gaal hel dadelijk daarna over de tweede acte, de gioote, de geweldige. Scheen in de oorslc acte olies ie kruipen, dc uren, de menschen, nu «aai alles vliegensvlug. Nu komt de machine uit de hal. Nu d..t gevoelt men wordt het ernst. De mateur raadpleegt een windme ter. Ze kijken naar de vlag op de hangar, die wel wat kalmer waait, liet zal gaan gebeuren. Men gevoelt nu dc spanning in bet publiek. Daar komt de vlieger. Het vliegschot valt. De gele jas gaat aan. Hij zet zijn muts stevig vust, bril op en trekt handschoeuen aan. Een wip en hij zit voor hij den kop van het ftroote dier, laag en klein daarin. Nu komt de monteur om de schroef in gang te brengen. Een paar slagen vergeefs. Daar pakt de motor. Het zwaar dreunende gegons is er v en de mannen achter den staart heb ben alle moeite het ding tc houden. Het ïs zeven uur. Olieslagers verzet zich nog even. „Los En daar gaat het ding. Even een meter of twintig hulpeloos, als een groote struisvogel, die vliegen wil." Dan rijzen do voor wielen. Het achterwiel is ook los. Daar gaat het de lucht in. Het wonderbare De groote emotie is in allen. Daar gebeurt, het nu vóór hen, het wonder van dezen tijd. Daar vliegt oen mensch. De aviateur is intusschen al ge draaid en komt in suizende vaart op do tribune linies aan. Hot gedreun van de schroef wordt duidelijker. Ilrrang, daar vliegt de machine hoog boven ons heen, vlugger dan een snel trein En al weor draait hij. En steeds gaat hij verder in. ongeregelde kriii- ieen over het veld of meer in de rich ting van Haren. Het is een koninklijk en.. een beangstigend schouwspel. Koninklijk want daar gaat de mensch als veroveraar van het nieu we element. Vrij zwevend bo\ra vel den en wegen, nu eens hooger, dan weer lager, vaak deinend, dan weer rechtuit vliegend, maar vrij, vrij naar alle kanten, vrij te rijzen en te dalen, rechts of links te gaan, vrii van het gewicht zijner zwaarte, los van het drukkende van omlaag. De wenscb van vele eeuwen daar is hij ver vuld. En toch ook weer. als de machine vlak bij u komt, als gi; ziet hoe klein en smal de vleugels zijn, hoe weinig zweefkracht het ding heeft, als gij bedenkt, hoe één mankement dat le venbrengend gegons kan doen stop pen, en hoe dan de verschijning als ecu dood, log ding op de aarde zal ploffen, dan is er angst in u voor liern. die zoo koon daar het leven waagt. liet leven waagt. Olieslagers zelf schiint daarvan niet org onder den indruk. Hij dolt en Joolt in de lucht, als een kwajongen. Daar komt een sneltrein die plechtig om zeven uur aan hel Gro- ninasche Zuiderstntion ir- afgefloten „Wacht jou Ncdcrlandsrhe sneltrein" denkt de Belg. En gedraaid is hij al. En als een hollende luchthond vliegt hii hot ding achterna, haalt lief, in en draait deze belachelijke slak, die. over den grond kruipt en die hij zelfs vóór het station Horen al beeft Inge haald. minachtend den rug toe, Hij is dus bij dc spoorlijn ongeveer ter hoogte van den toren van Haren ceweest en komt nu weer op het vliog- ïeld aan. Do kooien en paarden schrikken van het dulvelsche dingen gaan aan den haal. Olieslagers lacht en wuift en gaat weer een slinger maken. Daar komt de Winschoter trein, die 7.3 Groningen verlaten heeft. Wacht jou, klein sukkeltje van een tweede rangs treintje. Wil jij wat beweren En rrrrang vliegt Oliesla gers het ding voorhij. En weer keert hii. En al maar vliegt hij. De zon gaat dalen. <le schaduwen vallen langer. Telkens flikkert het op de machine. De hemel is in een goud gloed naar het noorden, van het zui den drijven paarscho wolken in groenblauwe lucht, terwijl het groen van bet gras donkerder en intenser opschijnt. Een prachtige, stemmige zomeravond. En steeds maar vliegt de moedige luclitmcnsch met dave renden overmoed, soms groeiend, bevallige lijnen over liet avondland. En de menschen staren, staren, staren en kunnen welhaast hel wonder nie begrijpen van dat kleine diug, dat op die smalle vleugels voort vliegt, in tie verte een reuzen-libel, dicht boven je een machinerie, maar die lang niet zoo veilig, stabiel, rustig schijnt als het bestuurbare luchtschip, dal schrijver dezes een week of zes gele den gezien heeft. Daar loopt het togen half acht. De aviateur heeft al dadelijk bij zijn eer ste vlucht het Nederlandsche vlieg duur-record (27 minuten) geslagen. Over de hoogte, die hij liereikt heeft, is niets zekere te welen to komen. Men dat is o. a. zijn broeders schat hot op 100 150 meter, de heer Olieslagers zelf woet hot niet en kan het niet schatten, had bovendien geen instrument voor hoogte-meting zich. Met een vlag wordt hem seind. dat het halve uur om is, Nog een draai en nu komt hij lager. Hat gedreun der machine houdt op. Zou hii vallen Neen het is opzettelijk. Want heel licht, eerst over den grond voortrollend, dan vrij spoedig stop pend, komt het gevaarte neer. De vlucht is volbracht. Het wonderbare is geschied. Drie schoten verkondi gen. dat het uit is. En nu stijgt er uit het kalme, be daarde publiek, dat al telkens ge juicht had wanneer de vlieger voor bij kwam, 'n groote enlhousiastische iubel ten hernel. Men vliegt op ien vliegmensch aan. Tilt hem omhoog ln een geweldige ovatie voor Oliesla gers uit zich de ontroering der me nigte. terwijl de muziek van allerlei speelt en een gedeelte van liet publiek het terrein al gaat verlaten. De lucht is dus ook hier verov. De eerste mensch lieeft hier gevlo gen. Hoevelen zullen hem over KJ jaar gevolgd zijn Want dat bedenke men wel drie jaar geleden was er van dit alles nog niets, had alleen het Braziliaantje te Parijs zijn sprongen gedaan. Uit de Arbeiderswereld STAKING TE UTRECHT. De werkman S., in dienst bij de fir ma Hamburger te Utrecht, heeft Don derdag bij bet huiswaarts gaan over last ondervonden. Door ecu vijftiental personen, allen ontslagenen van de fabriek der firma Hamburger, werd S. in do Jan Pie terszoon Ivoenstraat uitgejouwd, ge scholden en met stecnen gegooid. Eén steen Uof hem, zoodat hij het ge raden vond een toevlucht tc zoeken in den naburigen politiepost. Land en Tuinbouw JOODSCHE LAND- EN TUINBOUW SCHOOL. Naar men verneemt, is reeds een curatorium samengesteld voor de op le richten Joodsche Lund- cu Tuin bouwschool. Het curatorium bestaat uit de heeren E. Goldsmit, Amster dam. dr. L. S. Ornstein, Groningen, C. van Zon en de heeren E. Deen. mr. S. Franzie Berenstein, J. H. Kann, Jan LigUiart, L. Polak Da niels en A. Simons Mzn., allen te 's-Gravenliage. Gemengd Nieuws DE DUITSCHE SOCIAAL- DEMOKRATIE. Uit het verslag van het sociaal-de mocratische partijbestuur aan het congres te Maagdenburg, dat eerst- daag.s openbaar gemaakt zal wor den, blijkt dat het aantal leden in den loop van ec-n jaar van 633,309 op 722.830 dus met 14.13 pet. is geste gen. Van de nieuwe loden zijn 09.135 innen en 20.386 vrouwen. In het afgeloopen jaar zijn 29.826 huishoudelijke vergaderingen en 13.814 openbare vergaderingen ge houden. De gezamenlijke oplaag van de ver deelde strooibiljetten beliep 23 mil- lioen. Er zijn in 2497 daarvoor in 2210 plaatsen socialistische raadsleden gekozen, en het aantal roode raads leden is van 6431 op 7729 ge klommen. De rechtbanken hebben in 1909/1910 aan leden van de partij ongeveer 37 jaar gevangenisstraf en 30.524 nik. boete opgelegd. VLOEKEN DOOR EEN GRAMO- EOON. In hel Ilongaarschc stadje Arad is een zekere heer Schwarz, grumofonn- winkclier uit roeping en oin den broodo, dezer dagen veroordeeld, omdat hij zijn ïnslrumenton leelijke dingen heeft laten zeggen. Hóe was de man or too gekomen, zijn overkropt gemoed tc luchten door bemiddeling zijner wasrollen? Men zegt, da' 's heeren Schwarz' rechtvaardige sluimering vaak bitter lijk verstoord werd door liet gezang van de meisjes in een werkplaats eener modiste, gelegen vlak tegen over zijn slaapkamer. Hij protesteer de, maar tevergeefs, bij den huia- baas. En toen kwam hij op een schitte rend wraakplan. Op een morgen stonden de meisjes verstijfd van ontzetting op het verne men van een reeks uitgezochte vloe ken, de sterkste krachttermen waar over de Hongaarsche taal, rijk in dit opzicht, heeft te beschikken. En deze vloeken, zwaar en dreigend, I trompetterden aanhoudend uit den koperen mond eener kolossale gramo- foon, opgesteld in 's heeren Schwarz' étalage. Ook de buren hoorden het, en de meisjes met de gegriefde ooren dien den een eisch tot „schadevergoeding' in. Hare ziel was geschaad. Schwarz verklaarde voor de rech ters wel, dat hij een paar nieuwe rollen geprobeerd had, die hij gekocht had, wijl er vraag was naar vloek- rollen voor partijtjes en „gezellige' samenkomsten, maar de rechter liet zich niet beet nemen. EEN ROMANTISCH VOORVAL. De Londensche politie hoeft ecu man gepakt, dien zij verdenkt den moord op den tooneelspeler Anderson in Battersea te hebben gepleegd Blijkt dat vermoeden juist, dan is het geen medeminnaar, die Anderson heeft doodgeschoten., maar een in breker, die wonderlijker samen treffen dan men het in een roman kan bedenken toevallig in het huis van juftr. Earl was binnengedron gen toen, Andereon daar een min naar van zijn vroegere geliefde dacht te snappen. TER NAGEDACHTENIS VAN DICKENS. Den 7en Februari 1912, zal het bonder djaar geleden zijn, dat Dic kens geboren werd. En nu heeft de Strand Magazine een middel bedacht om bij die gelegenheid een soort van internationaal dankoffer te bren gen. Dickens, zegt de Str. M., heeft bij zijn werk geen zijde gesponnen, zoodat zijn drie nog levende kinde ren en zeventien kleinkinderen be trekkelijk arm zijg. ;ijn, naar de Str. M. berekent, ongeveer 24 milLioen exemplaren van Dickeu's werken op de wereld. Als nu ieder bezitter van een exemplaar ccn penny geeft, krijgt men een totaal van 100.000 pond. Maar toch zal op het bijeenbrengen van die som niet to rekenen zijn, als er niet een mid deltje op gevonden wordt. Dat mid del zoekt de Str M. in het verkrijg baar stellen gedurende het geheele jaar 1911 en over de heele wereld an de Dickens-zegels, om in elk deeltje van de werken te plakken. Men krijgt dan een aardigheidje voor zijn penny en komt er dus eerder toe die penny te betalen. De opbrengst zal aan de vertegenwoordigere dor familie Dickens worden overgedra gen. om le besteden zooals haar goed dunkt. Een aantal schrijvers heeft reeds instemming met het plan be tuigd en een commissie zal worden benoemd om het uit te voeren. TEGEN HET ROOKEN DOOR KINDEREN. In hel laatste no. van „Het Kind", van 30 Juli komt een belangrijk op stol voor van dr. W. F. Unia Steya Parvé, getiteld: „Ronken voor school gaande jongens". Hij acht dit rooken een ge\ aar dat zoowel lichaam als geest bedreigt. Hij geeft hiervoor de gronden op. Hij toont aan hoe door tabaksgebruik de voeding dubbel ge schaad wordt, door slechte verlering cn door verminderde voedselopneming Het bloed wordt ziek gemaakt Hier door verminderde harlsworking. Ge volgen: krachteloosheid, slappe wer ing van alle organen. Hij wijst er op, hoe ook de herse- jn en zenuwen onder den gobrekki- gon voedingstoevoer en de opneming der gifstoffen lijden, en brengt in herinnering de proeven die dienaan gaande in Engeland genomen zijn. Andere stoornissen worden mede aangestipt, als do schade toegebracht aan gezichte- en gehoo.rszuitu.ig. Elk der door hém genoemde nadoelen acht hij reeds op zichzelf voldoende om de volkomen ontwikkeling van het kind te belemmeren. Hoeveel le moer schade zal aan liet jeugdig or ganisme toegebracht worden waar al die deelen worden aangetast De onderwijzers en schoolartsen kunnen hel niet af met de bestrijding van dit kwaad. De ouders dienon in de eerste plaats krachtig mede te wer ken. Keizer Franz Joseph heeft gewei- gerei de verkiezing van burgemeester llribar van Laibach te bekrachtigen. De heer Hribar is reeds twaalf jaar burgemeester van Laibacli cn was thans voor de vierde maal herkozen- In zijn laatste ambtsperiode echter is zijn gemeente het centrum geweest van de groot-Servische agitatie en anti-mi 11airistische propaganda. De burgemeester wordt beschouwd de in- tclk'ctueele aanstichter te zijn van de onlusten tegen de Duitschers in Sep tember 1908, Ilij verklaarde destijds, dat hij geen kans zag de Duitschers door zijn politie te doen beschermen, waarop soldaten gerequireerd moes ten worden. Ook na de inlijving van Bosnië bij Oostenrijk werd te Laibach dc Sloveensche agitatie tegen dc Duit schers voortgezet. De regeering meen de daarin aanleiding tc moetèn vin den tot wantrouwen in do plaatselijke politie en haar hoofd en zond 300 gen darmen naar Laibach tor bescher ming van de Duitsche inwoners. Daarom wil zij ook nu de herkie zing van burgemeester Hribar niet bekrachtigen. Mocht dit besluit tot verzet of ongeregeldheden leiden, dan ligt het besluit tot ontbinding van den gemeenteraad en benoeming van oen regceringscommissaris bereids klaar. OUDE VEETEN ZIJN VERGETEN. In de haven van Portsmouth heb ben de Jap arische kruiser „Ikoma" en oeu uit vier schepen lrestaand Russisch eskader elkander ontmoet Aan boord van bet Japansche schip werd een feestelijke receptie gehou den. waarbij ook de Russische officie ren kwamen, die zeer hartelijk ont vangen werden. Aan een feestmaal, dat de oud-burgemeester van Ports mouth gaf ter eeie van de Japansche officieren, zaten ook de Russische of ficieren mede aan zij hadden twee fraaie bloemstukken gezonden i de Japansche collega's. Prins Toekoegatna herdacht in een aan tafel gehouden toost ook vriendelijkheid, en zeide. dat de vijanden van vroeger thans vrienden zijn geworden. NIEUW SYSTEEM DRAADLOOZB TELEGRAFIE. Baron von Lepel, een vroeger Uhlanen-offlcier, die te Berlijn de electrotcchniek bestudeerd heeft, on thans te Aldcrshot werkzaam is, schijnt een nieuw systeem van draad- loozc telegrafie te hebben uitgevonden waarbij veel minder electrïsche stroom noodig is. Reeds heeft men 't Engelsche volkslied van Slouch naar Parijs en Brussel kunnen seinen. Door een eenvoudige beweging van don hefboom, kan daarbij de telegra fist den toon wijzigen, die tot een vol le octaaf gaan kan, zoodat storingen door andere seinen kunnen worden vermeden. ZES WERKLIEDEN DOOR EEN TREIN OVERREDEN. Tusschen Schlettstadt en Benfeld in den Elzas zijn door een personen trein naar Straatsburg zes wegwer kers overreden. Op den spoorweg wa ren elf man aan het werk, achter elk ander opgesteld met kleine tusschen- ruimten. Terwijl over een der sporen een goederentrein reed. naderde op het andere spoor een personentrein naar Straatsburg. Door het geraas dat dc goederentrein maakte en den dichten mist. die het uitzicht belem merde. bemerkten de werklieden de na/lering van dezen trein te laat. Vijf arbeiders werden door de locomotief gegrepen en tussclien de wielen ver brijzeld, een zesde gingen de wielen noz over het lichaam. Hij werd doo- delijk gewond. Onze Lachhoëk „TEAROOM". Men vertelde aan den Haagschen briefschrijver van het „Nws." dezer dagen, dat in een der deftige thee huizen, waar buitenop staat„Tea room", een paar fraai getoiletteerdo dames waren gekomen, die het op ziin Hollandsch uitsprekende, ieder eon port'o tearoom vroegen. VLIEG-HUMOR. Met de ontwikkeling der vliegkunst begint zich. zooals licht te begrijpen is, ook een eigen jargon onder de be oefenaars van dezen tak van sport te ormen. In een brief aan de Corriere ïiit Mourmelon, het voornaamste liegterrein in Frankrijk, doet Luigi Barzini allerlei mededefelingen betref fende de werkelijk „uit de lucht ge grepen" expressies, die de aviateurs voor de dagelijks bij het vliegen voor komende gebeurtenissen gebruiken. Als iemand „uit de lucht valt" en de machine daarbij beschadigd wordt zegt men vergoelijkend „hij heeft hout gehakt". Is de machine geheel vernield, dan heet het„hij heeft lucifers gemaakt." En' van een riieg- mnchine in dezen staat van vernie ling zegt men „ze moet met lepels opgeschept worden", of als het nog erger is „breng vloeipapier alsof er SDrake was van een inktvlek. De n&arn vliegmachine komt slechts aan een een- of tweedekker toe, waarmede de eigenaar of gebruiker tevreden is. Anders noemt men hc* liegtoestol verachtelijk een „koffie molen" of, als de snelheid aanmerke- 1 uk minder is dan men verwacht had, een „verhuiswagen". Stoomvaartberichten Aerüenliout-Bloeinendaal. TRANSATLANTISCHE LIJNEN. Hot stoomschip Prins Willem V, van Paramaribo naar Amsterdam, passeerde 7 Aug. St. Michaels. Het stoomschip Koning Willem I, van Amsterdam naar Batavia, arri veerde 12 Aug. te Siugapore. Het stoomschip Derillinger, van Rotterdam naar Japan, vertrok 10 Aug. van Genua Het stoomschip Zaanland, van Bue nos-Ayres naar Amsterdam, vertrok 11 Aug. van Santos. Het stoomschip Ophir, van Java n. Rotterdam, vei'trok 11 Aug. van Port Said. ADVSRTENTDEN VEMOOPLOMM HASSAULAAN I. VERKOOPING te Haarlem, O] WOENSDAG 17 AUGUSTUS 1910 ten overstaan van den Notaris P. F. BORDES, on op DONDERDAG AUGUSTUS ten overstaan van den Notaris J. C. BURKENS, telkens des morgens te 10 uur. A. C. L. en J. J C. SARLET, Make laars, zullen verkoopen Meubilaire Goederen, als Notenh. Salon-ameublementen, Mahonieh. Kabinet, Secretaire, lin nen- en penantkasten, Notenh. bon- heur du jour, Kanapé's, stoelen en fauteuils, Salon- en eettafels, uitmuntende pianino „Garl Ecke" lu notenh. kast, Amerika ausch Cilinderbureau, le dikanten, wascli- en nachttafels, Bedden, matrassen, dekens, gordij nen, AxmLuster tapijten. Karpetten, enz. Spiegels, schilderstukken, pendu les, gaskronen, hanglampen en orna menten. Aardewerk, waarbij eetservies, kris tal en glaswerk, koper- en ijzerwerk, keukengereedschappen, fornuizen, ci- linderni angels, CHAT WOOD BRAND KASTEN, hoog 85, breed 66 en diep 60 c.M. en hoog GO, breed en diep 50 c.M., electrische dynamo-machine met toebohooren, een hardsteenen voetstuk, enz. Bezichtiging Dinsdag 16 Augustas van 10 tot 4 uur. Openbare Notaris J. A. WiLKENS, te Iluarlem, is voornemens op Zaterdag 27 Augustas 1910, namiddags na 5 uur, in het Verkoop- lokaal „do Gouden Leeuw", in de Zijlstraat te Haarlem, publiek te ver- kooien: De VILLA, genaamd „De Schulp", ERF en TUIN, te Aerdcnhout, gem, Bloemendaal, aan den Bentveldsduiiv weg cn Schulpweg, nabij do Halte „Aerdenhout" der E. S. M., kad. Sectie B, no. 2724, groot 11 A. 15 c.A. De villa bevat o.a. ruim schilders atelier en is onverhuurd. Aanvaarding en betaling vóór of op 8 October 1910. Bezichtiging: Dinsdags, Donder dags cn Zaterdags van 2—5 uur. Nadere inlichtingen ten kantore van voorn. Notaris, Wagenweg 58. Vrijwillige Verkooping. Notaris J. A. WILKENS, te Haarlem, is voornemens op Zaterdag 27 Augustus 1910, des namiddags na 5 uur, in het Ver kooplokaal „de Gouden Leeuw", in de Zijlstraat te Haarlem, publiek te verkoopen: 1. Een HUIS, get. 19, en ERF, et Haarlem, aan de O.Z. van de Fran- kestraat, kad. Sectie D, no. 909, groot 03 c.A. 2. Een HUIS, get. 32, ERF en TUIN, te Haarlem, aan de W.Z. van het Klein Heiligland, kad. Sectie D, no. 6726, groot 2 A. 25 c.A. Perceel 1 is onverhuurd. Perceel 2 is verhuurd: beneden voor f 300 per jaar tot 1 Mei 1911 met 3 optie-jaren, boven, in twee gedeel ten, per week, elk voor f 1.75 per week. Aanvaarding en betaling vóór of op 8 October 1910. Bezichtiging Dinsdags en Donder dags en op den verkoopdag van 24 uur. Nadere informatiën ten kantore van voorn. Notaris, Wagenweg 58. Notaris J. C. BURKENS is voornemens op Zaterdag 27 Augustus 1910, fn het Verkooplokaal „De Gouden Leeuw" te Haarlem publiek te ver knopen L Een WERKPLAATS met afzon derlijk opgaande BOVENWONING en ERF aan de Ridderstraat No. 5 zwart en rood te Haarlem, Kadastraal be kend in Sectie C nummer 4469, groot 69 Centiaren, en 2. Een HUIS en ERF aan de Bakc- nessergracht No. 104 te Haarlem, Ka dastraal bekend in Sectie D nummer 1347, groot 44 Centiaren. Breeder bij biljetten omschreven. Bezichtiging Dinsdags, Donderdags en op den verkoopdag van 24 uur Nadere informatiën ten kantore van voornoemden Notaris, Groote Houtstraat 139, Openbare Notaris VAN NIEKERK, te Haarlem, Ls voornemens op Zaterdag 27 Augustus 1910, in het verkooplokaal „De Gouden Leeuw" te Haarlem publiek te ver koopen: 1. Ken HUIS en ERF te Haarlem, aan de Frankestraat no. 15, kadaster Sectie D, no. 5922, groot 36 Centiaren. 2. Een HUIS en ERF te Haarlem, aan de Frankestraat, naast het \ori ge, no. 13, kadaster Sectie D, no. 5923, groot G3 centiaren. Verhuurd boven voor f 1.90 per week en beneden voor f 2 per week. Beide perceelen eerst afzonderlijk en daarna gecombineerd. 3. Een IIUIS en ERF ie Schoten, aan do Dr. Leydsstraat no. 50, ka daster Sectie B, no 3058, groot 69 centiaren. Verhuurd voor f 3 per week 4 Een IIUIS en ERF te Schoten, aan dc Dr. Leydsstraat, naast het vo rige, gemerkt 52, kadaster Sectie B. no. 3059, groot 76 centiaren. Verhuurd voor f 3 per week. Beide laatste perceelen eerst af zonderlijk en daarna gecombineerd. Bezichtiging Dinsdags, Donderdags en op den verkoopdag van 24 uur. perceel sub 1 dagelijks. Nadere information ten kantore van voornoemden Notaris, Bolhui zen 2.

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 7