De eerste Tand Scott's Emulsion njn talent pasten, zooöat die komiek ten lest© eiders een goed heenkomen pocht... Antoine zou het hem anders gelapt ihebben 1 OTTO KNAAP. Binnenland VERDRONKEN. Te Goastiucer is het driejarig doch tertje van schipper G. Schokker ver dronken. EEN KIND VERBRAND. Te Oosterbeek is Vrijdagmiddag een schuurtje verbrand van den pension houder E. Gerritsen. Nadat de brand gebluscnt was, vond men in de schuur 'onder een bos stroo het gedeeltelijk /verkoolde lijk van het vijfjarig zoon- jtje van den eigen aar. Niemand had hot kind vermist. DOOR DEN TREIN GEDOOD. Een electrician uit 's-Gravcnhage, (werkzaam aan do nieuwe brug, welke tusschen Schiedam en Rotterdam lover de Schio gemaakt wordt, liep gisteravond langs den spoorweg naar het station Schiedam om van daar Snet den trein naar zijn woonplaats te gaan. Uitwijdendc voor een aanko menden trein, werd hij door een uit tegenovergestelde richting komenden jtrein gegrepen en deerlijk verminkt aan de dij en het hoofd. De man was ©ogenblikkelijk dood. BRANDEN. Donderdagavond, terwijl men nog druk bezig was den oogst binnen te Jialen, ontstond er onverwacht, brand in de boerenbehuizing, tioebchooren- de aan en bewoond door den heer F. Oudman. landbouwer op de Boven- fijge te Garmerwolde. Schuur en bij- schuur verbrandden, waarin de ge- neele oogst was geborgen. Verzekering dekt de schade. FABRIEKSBRAND. Donderdagnacht werd brand ontdekt n d" fabriek van Noack aan de Em- nasingel te Groningen. De fabriek is ïohcel uitgebrand. De boeken konden fcred worden. Een enorme hoeveel heid vleeschwaren werd een prooi der vlammen. De beide bocgé fabrieks- schoorsteencn bleven staan. De belen dende gebouwen leden wel eenige wa terschade, maar bleven voor het vuur gespaard. Verzekering dekt de schade. De brandweer wist den brand te be perken tot Noack's fabriek van fijne Vleeschwaren on conserven en het woonhuis van den lieer Noack. In de fabriek was men bezig, de laatste hand te loggen aan een verbouwing van ruim tienduizend gulden. De schade kan nog niet geschat worden. Er waren duizenden blikken vleesch, hammen, worsten en een groote voorraad spek in de fabriek. Van deze voor export bestemde voor raden is heel weinig gered. In de fabriek sliepen ongeveer 25 leden van het personeel van kantoor en fabriek. Zij hebben allen onge deerd liet. brandende perceel kunnen verlaten. Van enkelen zijn kleeren •verbrand. De brandweer deed kranig werk de nieuwe stoomspuit geraakte, nadat zij een paar uren uitstekend gewerkt had, defect. Ongeveer twaalf jaar geleden is er ook een fabriek van den heer Noack afgebrand. MOORD? iïn aansluiting op vorige berichten, fwnarin gesproken werd over dc waar schijnlijkheid, dat de 77-jarige wed. Mols to Hilversum vermoord was, echrijft men van daar nog De gemeente-geneesheer dr. Beukers heeft het lijk van de weduwe Mols ge schouwd en heeft geen uiterlijke teeke- nen van geweld kunnen constateeren. Het vermoeden van moord wordt daardoor zeer verzwakt. Heden, Zaterdag, wordt het lijk naar Amsterdam vervoerd voor het houden der sectie. Gistermiddag arriveerde het parket uit Amsterdam, mr. Del Campo, sub stituut-officier van justitie, en mr. J. Slingenberg, rechter commissaris en was men den geheelen avond bezig met het hooren der verdachten en van hen, die inlichtingen konden ver schaffen. Zooals reeds gemeld werd, hield de vermoorde een snoepwinkel tje en nu getuigt sterk tegen de ver dachten het bezitten van een groot aantal halve centen, waarvan de her komst niet kon worden opgegeven, terwijl men ook veel van die geld stukjes gevonden heeft bij personen, die met lien in relatie staan. REGEERINGSVERTEGENWOORDI- GERS OP INT. CONGRESSEN. Bij Koninkl. besluit zijn benoemd ;ot vertegenwoordiger der NetLerland- sche regeering op het aanstaande te Brussel te houden internationaal con gres voor veetoelt en voedingsleer: dr. E. van Weideren baron Rengers, voor zitter der Friesche Maatschappij van Landbouw, te IJsbrechtum, en H. J. baron van Doom van Westcapelle, te Wageningen. Ook zijn benoemd tot vertegenwoor diger der Nedorlandsche regeering op het a.s. te Brussel té houden interna tionaal congres voor landbouwveree- nigingen en demograpliie, jhr. mr. G. ■L. M. H. lluys dc lleerenbrouck, te Maastricht, 2de voorzitter der Ko ninklijke Nederlandscho Landbouw- vereeniglng en voorzitter van de Ne- derlandsche Heidemaatschappij, en K. J. A. G. baron Collot d'Escury, te KLoosterzando, voorzitter van den Algemeenen Nederlandschen ZuiveL- bond. BEKWAAMHEIDSEISCHEN GEM.- SECRETARIS. Men schrijft aan De Av.post: „Hoezeer wettelijke eischen van be kwaamheid noodig zijn voor de bc noembaarheid tot gemeeute-secreta- ris, heeft thans weder bewezen de ge meent© raad van liet meer dan 8000 zielen tellende For werd eradeel, dio op de voor oen gemeente-secretaris in 'slechts weïhlge gemeenten te bereiken jaarwedde van 1600, buiten de aan beveling van B. en W. om, tot secre taris benoemde den ontvanger dier ge meente. Deze heeft nl. nog nimmer aan een gerneon te -secretajrie ge werkt. Hoewel hij algemeen ontwik keld moge zijn, valt niet te ontken neu, dat hij eerst geruimen tijd na de aanvaarding van zijne nieuwo betrek king zich de daarvoor noodige vak kennis voldoende zal kunnen eigen maken en aanvankelijk in bijna alle zaken op do hulp van anderen zal moeten steunen. Dergelijke benoemingen, die helaas nog altijd voorkomen, moeten wel ontmoedigend werken op hen, die zich voor eon volledige studie van de gemeente-administratie cn het inge steld moeilijk examen, waarmede als regol minstens 8 jaar heengaat, veel moeite en kosten getroosten; zij moe ten wel een ongunstigen invloed heb ben op liet zich gaan wijden aan die studio door bekwame en goed onder legde krachten. Het mag zeker bij de steeds gewichtiger wordende taak der gemeentebesturen in het algemeen be lang, dringend noodzakelijk heet en, dat de wetgever hier eindelijk in- grijpe". Leger en Vloot 1-Iet „llbld." heeft met bijzondere voldoening het besluit van het leger bestuur vernomen, om een genees kundige oefening te doen houden in het afzoeken bij duisternis van liet slagveld. De ondervinding toch in de laatste oorlogen opgedaan en waarvan deze oefening het uitvloeisel is, wijst uit, dat veelal alleen wanneer de duister nis een gedwongen vuurpauze in den soms dagen durenden slag brengt, de doktoren en ziekendragers hun taak zullen kunnen aanvangen, terwijl overdag slechts sporadisch van een tijdelijke verzwakking van het vuur gevecht zal worden gebruik gemaakt om in eerste linie tot bet opzoeken van gewonden door te dringen. Moge het personeel van den G. D. door het nachtelijke duister al ge vrijwaard zijn voor het vijandelijk lood, zijn arbeid zelf is er niet gemak kelijker om geworden. Integendeel 1 De uitwerking immers van liet he- dendaagsch infanterie- en artillerie vuur dwingt tot liet strijden in uitge strekte, opgeloste linies, waarbij de man in en achter elke terreindökking bescherming zal zoeken, met het ge volg, dat later het opzoeken der ge troffenen, in kuilen, greppels, holle wegen en struikgewas hoogst be zwaarlijk wordt. De gewonden, die zich kunnen be wegen, stellen zich zelf wel zooveel mogelijk in veiligheid en verzamelen zich geleidelijk in z.g. „gewonden-1 nesten", plaatsen waar zij, betrekke lijk veilig voor het vijandelijk vuur, den gang van zaken kunnen afwach ten. De grootste moeilijkheid echter le veren de zwaargewonden op, de onge- lukkigen, die zwaar verminkt, vaak met verbrijzelde ledematen cn be- wdsfeloos op het slagveld blijven liggen. Deze moeten worden opge zocht en wel zoo snel mogelijk, ten einde infectie, enz., te voorkomen. Nu weet een ieder, die zich wel eens bij nacht op het open veld heeft be vonden, hoe ontzaglijk moeilijk het is, daar bepaalde voorwerpen te on derscheiden en te vinden. Hier ook ligt een uitgestrekt en dankbaar arbeidsveld voor den Roo- de-Kruishcuid, die mot taaie volhar ding methodisch het slagveld ai- zoekt. en daarbij, door zijn scherpen reuk geleid, ongeacht het zwaarste terrein, m staat is do gekwetsten ie vinden. Sinds 1885 heeft men op dit gebied in Duitschland steeds schitte render resultaten bereikt, terwijl de „chicn sanitaire" in 1895 zijn intrede in Frankrijk deed. Zooals men weet, is in Nederland sinds eenigen tijd op gericht de „Nederlandsche Vereeni- ging van Roode-Kruishonden", on der voorzitterschap van den kapitein der infanterie jhr. C. A. I. Meyer. Donderdagavond had bedoelde oefe ning plaats. Toen stond het detache ment hospitaalsoldaten, voor de oefe ning aangewezen, inet liet noodige materieel op de Vlasakkers bij Amers foort aangetreden, terwijl een aantul soldaten in de hei verspreid lag om als min of meer zwaar gewonden te fungeer en. Over een flinke uitgestrektheid werd het terrein daarop afgezocht door ziekend&igers niet brancards en begeleid door manschappen, voorzien van een nieuw soort magnesiumfak kels, welke een brandingsduur van drie minuten hebben en een omtrek van 60 M. straal zeer voldoende ver lichtten. Het was een phantastisch gezicht die knetterende en vuurspat- tende lichtbundels over de nevelige, donkere hei te zien dwalen, onder den waarschuwingskreet der dragers: hospitaal, hospitaal De zich verspreidende walm bleek nogal hinderlijk, terwijl het aan den berichtgever voorkwam, dat dc afval lende vonken en brandende brokstuk ken bij droog weer een vrij groot brandgevaar zullen opleveren. Het betrekkelijk kleine terrein, dat voor de oefening in gebruik v werd inderdaad goed verlicht, m hoeveel duizenden fakkels zullen niet benoodïgd zijn om wellicht urenlang een in breedte en diepte uitgestrekt slagveld af to zoeken. Het hoorbaar dc nabijheid der zie kendragers kenbaar maken (de vijand zal wel slechts bij hoop - uitzondering zoo dicht in dc. nabijheid zijn. dat zelfs gedekt roepen te gevaarlijk moet worden geacht), leek geen kwaad middel. Wellicht ware bij interna tionale overeenkomst een voor alle naties begrijpelijke klank vast te stel len, waardoor zich de hulp brengen de ziekendragers kunnen aankondi gen. Nadat de talrijke aanwezige officie ren van gezondheid, onder wie de specteur, generaal-majoor A. A. Quanjer, zich voldoende op de hoogte hadden gesteld van de praktische >"-nikbaarheid dezer verlichtingsmid delen, weroen nog eémge proeven" ge nomen met een paar sterkliclitgeven- de fietslantaarns, welke dit groote voordeel hebben, dat ze ten allen tijde overal in grooten getale verkrijgbaar zijnbovendien kan, mot weinig kos ten, een groote hoeveelheid van dit materieel op de voertuigen worden meegevoerd. Een nadeel er van Is o. a., dat voor elke lantaarn, die toch altijd maar een zeer geringe opper vlakte verlicht, een drager noodig is. hetgeen bij een toch reeds beperkt personeel zijn niet te ontkennen be zwaren heeft. Gister had op do Leusderheide ecu welgeslaagde oefening van den ge neeskundigen dienst plaats onder lei ding van kolonel F. II. W. H. Spie- ringhs. Aan de oefening werd door eenige Roode Ivruisautoinobiolen deelgeno men. De oefening bewees dat het invoe- sn van automobielen noodig is. Ook bewees deze oefening dat een geregeld oefenen van den geneeskun digen dienst wcnschelijk is. iLana eu iiunbottto SOYAKOEKENj Reeds vroeger deelden we iets mee over Soyakooken, een tot vóór kort hier onbekend krachtvoedar. Dc be richten daaromtrent uit het buiten land tot ons gekomen, waren echter niet onverdeeld gunstig. Terwijl uit Zweden molding werd gemaakt van schadelijke invloeden ten gevolge van te ruime voedering met soyakoeken, zoodat oen matig rantsoen moest wor den in acht genomen, luidde een rap port van het departement van Land bouw dor V. S. van Noord-Amerika nangaando vergelijkende voederproe- ven zoo gunstig mogelijk. Men kwam daar tot de volgende conclusies: Ie dat Soyaboonen grooter waarde heb ben dan katoenzaadmeel als toevoer bij het mesten van koeien, varkens of schapen; 2e dat door voedering met soyaboonen dc opbrengst van melk, boter en wol grooter wordt en 3e dat één Hectoliter soyaboonen ten minste 2 maal zooveel voederwaarde heeft als een II.L. rnais. Ook in ons land worden soyaboo nen geslagen en soya-koeken verkre gen, welke men als uitstekend vee voeder circa 40 pet. eiwit en 7 pet. aanbeveelt. Het is daarom ge lukkig, dat ook ten onzent officieele proeven met dit voederartikel zijn genomen, n.l. op de Rijksproefzuivel- boerderij te Hoorn, onder leiding van Dr. K. H. M. v. d Zande. Aan het pas verschenen Verslag daarover ontlee- nen wij het volgende: Sinds een paar jaar verschijnt in groote hoeveelheden op de markt voor krachtvoedermiddelen een pro duct, vervaardigd van do Soyoboon, n.l. de Soyakoek, die door zijn betrek kelijk lagen prijs, gepaard aan een hoog gehalte aan voedende bestand- deelen, een geduchte mededinger dreigt te worden van andere veel ge bruikte veevoedermiddelen, vooral bij de melkvee-vooderij. Er werden twee zooveel mogelijk gelijkwaardige groepen, elk van 10 koeien, geformeerd, waarvan de één hooi en lijnkoek, dc andere liooi en soyakoek in de hoofdproefperiode ring. In de voorbereiding en naperiode werd aan beide groepen liet normale stalvoer hooi en lijnkoek gegeven. Ge durende de proef werden steeds de zelfde melkers gemolken, zoowel in de 'oorperiode, als tijdens de eigenlijke proef en de naperiode. Dc veronrtustende berichten uit Zweden omtrent den nadeeligen in vloed van Soyakoek op dc Kwaliteit der boter, maakten het noodzakelijk, aan dit onderdeel der proef de volle aandacht te wijden. Uit de proeven bleek ten duidelijk ste, dat de boter, dio slechts weinig minder punten verwierf dan de mees- t: fabrieken in Friesland in dat jaar getijde, geen verschil opleverde tus- schcn de beide groepen of ze afkom stig was van de Soyakockgrocp dan wel van de lijnkoekgroep, had geen invloed op den uitslag der beoordee ling. Deze uitkomst staat lijnrecht strijd met de resultaten, verkregen bij de Zweedsche proeven van liet vorig jaar. Na informatie bij den proefnemer, den lieer Nils Hanssou, bleek daar een bijkomende storende invloed aan het werk, die voorname lijk geweten werd aan het gebruik van groenvoeder in deze proef. De leider der proef verklaarde, dal het verschil zich bij een herhaling der proefneming niet meer voordeed. Wat de kaas aangaat, bereid uit melk afkomstig van dé soyagroep, daarbij kan evenmin sprake zijn van achteruitgang in kwaliteit tengevolge van een bijzonderen smaak. Ook de totale kaasstofproduclie is bij beide groepen ongeveer gelijk. Het. financieel resultaat geeft aan, dat de soyakoek 12.16 per 100 K.G. kan noteeren, zonder tegenover lijn koek van ƒ12.50 par 100 K.G. verlies op te leveren. Dit laatste was dezen winter de marktprijs voor goede lijn koek, terwijl die voor soyakoek ƒ9.50 per 100 K.G. bedroeg. De soyakoekvoedering geeft bij die prijzen een besparing van 9 cent per koe en per dag De zeer belangrijke proef gaf tot eindresultaatdat goede soyakoek een uitstekend krachtvoer voor melk vee vormt en slechts weinig bij lijn koek achterstaat. Waarschijnlijk door de sterkere oiwilvoeding steeg de melkopbrengst, terwijl het vetgehalte iets achteruit ging. Deze proef, ontworpen door gi-ootendeels uitgevoerd onder leiding van Dr. K. II M. van der Zande, werd na diens benoeming tot inspec teur van het landbomv-omlerwijs voortgezet onder leiding van Dr. J. J. Ott de Vrie« c. a Sportpraatje Welhaast is bet nu uit met de heer schappij van den cricketbal en komt zijn grootere collega, do voetbal, hom verdringen. Nog weinige weken scheiden ons van den Zondag, waar op wederom voor ©en maand of ne gen ailerwege over de groene velden het bruine monster huppelen zal. Nog weinige weken en de tribunes zitten weer vol mot 1 uid-aamnoedi- geilde, soms jubelende, enthousiasten, en de rnenschen hangen in spanning langs de lijntjes en leven mee het spet, dat aan ouden en jongen een paar genotvolle uurtjes verschaft. Het is wel zeker, dat de strijd dit jaar zeer spannend zijn zal. Toch ge- looven we, dat we, als we op de sa menstelling der elftallen afgaan, 11. V. V. wederom de meeste kans op den kampioenslauwer moeten toeke-n- nen. Het is een pracht-olftal, dut de geel-zwarien dit jaar op de been bren gen. Hoor maarDoel P. F. de Groot, achter E. van Leijden, J. Heijning, midden E. G. Mundt, G. F. Pop on H. Kessler, voor II. Ivunt- ze, G. W. A. W. Lutjens, J. II. Kess ler, W. A. J. Aemout, en J. Noor- duyn. Zooals men ziet, behalve Kuntzo, een elftal, samengesteld uitsluitend uit spelers met klinkende namen. Vooral Noorduyn, de gewezen D. F. C.'er, kan als een groote aanwinst beschouwd worden. Het is een speler zaoals er maar weinigen op de Hol- landsc.be velden rondloopen. Aan een geweldigen ausdauer, paart hij groote vlugheid en een schitterend schot. Sparta's elftal ziet er niet zoo sterk uil.. Het is samengesteld aldus W. A. C. Poth, doel. P. de Bruyn en E. Jacobi, achter, C. Ruffelse, J. M. de Korver en F. M. van der Meulen, midden, P. van der Wolk, II. de Groot, W. Boerdam, G. W. Vermeer en K. Teschmacher, voor. liet elftal heeft zwakke punten, zoo als Vermeer, De Bruijn en ook wel Van der Wolk. Wat natuurlijk niet de mogelijkheid wegneemt, dat het als geheel, als combinatie, nog wel zeer goed kan voldoen. Toch gelooven wij, dal Sparta in het pas gepromo veerde V. O. C. een gevaarlijke con- cuiTente gekregen heeft, cn dc ge- streenten mogen wel oppassen, wil len zij niet door de rooden worden voorbijgegaan. Het elftal van Volocitas ziet er ook nu weer solide uit. Ook hier overi gens een naar nieuwe nunien doel A. Dijxhoom, achter F. van BaJlu- seck en .T. de Wijs midden R. C. van der Nagel, H. Visman en G. Britt, voor A. H. C. Bijvoet, H. N. Hosse laar, L. van Erpecum, G. van Galen Last en J. L. de Yoogt. Behalve dat D. F. C. Noorduyn verloren liecft, waarvoor G. van dei' Hoeven in de plaats is gekomen, is het elftal der Dordionaren nog juist io ais verleden jaar samengesteld. Haarlem is ook eenigszins veran derd en zal er aldus uitzien doel J. Utennark, achter P. C. Stol eti R. Senié, midden S. Veen, A. H. Healey en N. de Wolff, voor J. Bek- ker, G. Bouwmeester, A. Haak, Jur Haak en B. Philips. Een elftal, dat er wel solide uitziet, en vertrouwen voor het komende sei zoen wekt. Toch is oefenen, om aan elkaar gewend te raken, sterk aan te bevelen, vooral voor de voorhoede, want evenals verleden jaar lijkt ons die ook nu het zwalike deel van het elftal. II. F. C.'s elftal gaven we de vorige week al. De samenstel ling van de andere elf tallen is nog niet met zekerheid te zeggen, maar verwacht kan wordeai, dat de veranderingen niet groot zul len zijn. En mnrgen begint de ouverture op het groote voetbnlmnziekstuk met den strijd om den zilveren voetbal. Wie j zal het winnen De Maasstad zal hot eerste serieuse voetbal zien. Wat <le crïckefsport betreft, do „Te- legraaf'-beker is na. een interessan ten strijd voor de derde maal in het bezit der Hagenaars gekomen, die ditmaal hun overwinning in hoofd zaak te danken hebben aan hun su perieur fielden in de eerste innings. Op «le eerste innings hadden de Ha genaars een 100 runs voorsprong, maar dank zij 'n keurige 60 van llis- gen, stond Den Ha ;g ten slotte nog voor de taak. om 13 runs te maken, wat. hun nog 3 wickets kostte. De Van Hasselt-krans werd tegen de verwachting in. door Ajax gewon nen, V. O. C. begon met 54, waarop Ajax 153 bijeengebracht. De beslissingswedstrijd om het 2de klas kampioenschap werd na een spannenden strüd door Haarlem met 4 wickets gewonnen. Hilversum maakte 90 en 112, terwijl Haarlem 89 en 117 voor 6 wickets scoorde. mr. I'. i3. Ent> «oven 5 'cura tor mr. J. J. C. Esohauzier. Geëindigd Do nalatenschap .van M. Iieikes, in loven steenhouwer to Kampen. J. Klaaranbeek Jr., aannemer te Zwolle, thans verblijvende te Utrecht. Burgerlijke Stand HEEMSTEDE. Bevallen M. C. Bronkhorst—Mieg, z», A. J. RuijsenaarsWubbe, z., M. KoomanUitendaal, z. Overleden J. van dor Stijlen, 81 j., F. van Rooij, 78 j. Ondertrouwd i T. M. Kuipers en M. M. Hageman. HAARLEMMERMEER. ONDERTROUWD A. van' den Bos en A. E. Vroor- land. GETROUWD J. Noppen en P. Soet. C. O ver- beek en S. de Bakker. M. Meijer- en E. Kruyswijk. BEVALLEN A. T. Kuipers, geb. Loogman, z. G. Oldenburg, gcb. Raven, z. J. van Es, geb. Do Visser, d. L. W. van Duurcn, geb. Wakker, d. ,T. Bouterse, geb. Van Oudenaarden, z. C. Zomer, gcb. Lamboo, d. A. van Es, geb. lvooring, d. C. G. Roos, geb. Van Dorp, d. A. W. Kardol, geb. Schreuders, d. A. v. tl. Manden, gcb. Sprengers, d. A. Stevens, geb. Van Wissen, d. G. Bootsma, geb. Hartkamp, z. OVERLEDEN J. van Rijn, 65 j. Th. M. Schuy- lénburgj 74 j. 1-1. Markus, 19 m. J. T. Rotweiler ,58 j. Jac. Bom, 29 j. G. Stammes, 46 j. C. Oost- stroom, 65 j. J. van Oudenaaren, 37 j. O. van Dalen, 70 j. Stooinvaartberichteu Het st. Madura, uitreis, passeerde 1 September Dungeness. Het sL Nias, thuisreis, vertrok 1 Sept. van Djeddah. Het st. Rembrandt, thuisreis, is 1 Sept. Point de Galle gepass. Het st. Menado, thuisreis, is 1 Sept. Garvoeöiro gepass. Het st. Amstelland, uitreis, vertrok 1 Sept. van Rio Janeiro. Het st. Frisia, uitreis, vertrok 2 Sept. van Southampton. Het. st. Rijnland, thuisreis, artriv. 1 September te Bahia. Het st. Zaanland, thuisreis, vetrtrok 2 Sept. van Madera. Het st. Prins Willem V vertrok 2 Sept. van Amsterdam naar Parama ribo. 1-Iet st. Potsdam arriveerde 2 Sept. van New-York te Rotterdam. Het st. Rotterdam, van Rotterdam naar New York, passeerde 2 Sept. Kaap Race. INGEZONDEN MRDEDEE.LINGEN A 30 Cts. per regel. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken Middelburg. S. Schaaff, winke lier, aldaar. Rechter-commissaris mr. G. F. baron Thoe Schwartzenberg en Hollenlansbergcurator mr. J. F. van Deinse. Utrecht. D. Lodder, bakker te Leersum. Rechter-commissaris jhr. mr. J. Schuurbequc Boeijecurator C. M. van Voorst Vader. Zutphen. J. ten Have, vroeger molenmaker, thans houtzagersknecht, te Winterswijk. Rechter-commissaris mr. J. 11. de Vries curator mr. G. P. t,er Braak. Winschoten. O. van der Veen, timmerman en aannemer, te Borger- oompagnie (gemeente Veendam). Rechter-commissaris mr. II. Kuipers; curator mr. P. A. Zeven. 's-Gravenhage. - Wed. B. Colen brander, geboren Merkesleijn, aldaar. Rechter-commissaris mr. F. Beude- ker curator mr. J. W. de Kanter. H. Peters, koopman, te Schcve- oiiigen. Rechter-commissaris mr. P. Potvlietcurator mr. J. G. de Vries. C. de Ilertogh, caféhouder, te Leidschcndam. Rechter-commissaris jhr. mr. P. L. van Meeuwen curator mr. J. C. L. M. van Gils. II. van Ottoiloo, bakker te Loos duinen. Rechter-commissaris mr. J. van Gelein Vitriuga curator mr. II. Hannema. Amsterdam. E. van den Berg, meu belmaker te Naarden. Rechter-com- komt gemakkelyk door, zonder pyn of inge wandstoornis, indien men de kleine Scott's Emulsion geeft; rustige nacbten volgen cn de tandjes zyn reebt en wit. Eene reputatie van 34 jaar bevestigt de waarheid biervan. Baby zal van Scott's Emulsion gaan houden en ge- makkelyk verteren, zelfs indien ze geen melk kan verdragen. De echte wordt uitsluitend gefabriceerd door Scott Bowne, Ltd., Londcu, En- geland, wier naam op de flesch en de verpakking voorkomt. By allo Apothekers en Drogisten. Dit fabrieksmerk bevindt zich op verpakking der eenige echte Scott's Emulsion. PREDIKBEURTEN ZONDAG 4 SEPTEMBER. EGL1SE W'ALLONNE. 10 1/2 heuros, Mr. Martin Dupcint. GEREFORMEERDE KERK. (Ged. Oude Gracht). Voorm. 10 ure, Ds. Mulder, 's Avonds 5 1/2 ure, Ds. Mulder. EBEN-HAëZEH KERK. (Kleln-Heiligland). Voorm. 10 ure, Ds. Tibben. 's Avonds 5 1/2 ure, Ds. Tibben. CHR. GEREF. GEMEENTE. (Zuiderstraat). Voorm. 10 ure, Ds. de Bruin, pred. te Zwolle, 's Av. 5 1/2 ure. Ds. de Bruin. XOORDKRKERK (Ridderstraat). Voorm. 10 ure, Ds. Ringnalda, 's Avonds 6 ure, Dezelfde. LUTHERSCHE KERK. Wegens onvoorziene reparatie in 1 kerkgebouw geen godsdienstoefening. 's Namiddags 1 ure, Zondagsschool (Nassaulaan). KERK DER VEREEN. DOOPS GEZINDEN. Voorm. 10 ure, Ds. Binnerts. REMONSTRANTSCH- GEREFOnMEF.HPEN. Voorm. 10 ure, Ds. Haentjens. 's Middags 1 ure, Zondagsschool in de Kerk. KERK DER BROEDERGEMEENTE Voorm. 10 ure, Ds. Hellst-röm. VEREEN v. VRUZ. HERVORMDEN. NUTSGEBOliW. Zijlstraat 48-50. Voorm. 10 ure. Dr. A. Rutgers van der Loeff, van Haarlem. BAP US TE GEMEENTE. (Lokaal: Stoofsteeg 6.) Voorm. 10 uro, Bediening van het H. Avondmaal. Namiddags 12 ure, Zondagsschool, 's Avonds 6 ure. Ooenb Samen komsÉ 'M&ahaagavond t i[Z ure, «\iem» Meisjesvereeniging. Dinsdagavond 7 ure, MeisjcsvereeJ niging. Dinsdagavond 8 ure, Bidstond en Bijbelbespreking. Woensdagavond 8 ure. Jongeling» Vereeniging. Donderdagavond 8 ure, Jongedoch* ters-Vereeniging en Zangvereniging EVANGELISATIEGEBOUW. Jacobij nestraat 26. Voorm. 10 uur, de heer H. J Bosch, 's Middags 12 ure, Zondagsschool Zondagavond 6 uur, H. J. Bosch. Woensdagavond 8 uur, Naai krans. Donderdagavond 8 1/2 uur, de heet H. J. Bosch. BENNEBROEK. Voorm. 10 ure, Ds. Gerth v. W ijk, Kollekte voor de Kerk. BEVERWIJK. Voorm. 10 ure, Ds. Van Bemmel, DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Voorm. 10 ure, Ds. vau CaJcar. EVANG LUTHERSCHE GEMEENTE Voorm. 10 ure, Ds. van Kleeff. BLOEMENDAAL. Voorm. 10 ure, Ds. van der Horst, pred. te Amsterdam. HEEMSTEDE. Voorm. 10 ure, Ds. Veen, pred. te Haarlem. Doopsbedienïng. Gewone Maandelijksche kollekte voor het „lokaal v. Christ. Belan gen." HOUTRIJK EN POLANEN. Voonn. 10 ure, Ds. Weener, pred. te Haarlem. Doopsbediening. SANTPOORT. Voorm. 10 ure, Ds. P. S. Bakels. Emer. pred. te Haarlem. EVANGELISATIE. Voorm. 10 ure, Ds. N. v. Schouwen burg, pred. te Amsterdam. SPAARNDAM. Voorm. 10 ure, Ds. Baljon. VELSEN. Voorm. 10 ure, Ds. de Sopper. WIJK AAN ZEE EN DUIN. Voorm. 10 ure. Ds. Berkelbach vod der Sprenkel, UMUIDEN. Voorm. 10 ure, Ds. Creutzberg, 's Avonds 5 ure, Ds. Creutzberg. DOOPSGEZ. GEM. en PROTESTAN TENBOND. Voorm. 10 1/2 uur, Ds. E. Pekema. ZANDVOORT. Voorm. 10 ure, Ds. Posthumus Meijjes. Doopsbediening. Onze Laclilioek Een zeeman was bij een feest met versetulienue kameraden onthaald op opera-uitvoering. Was het mooi, Jan? vroeg zijn maat. Ze zangen in koor, zeg je. Wat ia dat eigenlijk? Wat, zei Jan. Weet je niet wa\ een koor is? Nee! Nou, dan zal ik het je vertellen. Als ik tot je zei Kees, geef me die handspaak, dan zou dat niet pas- in een koor. Nee, dan gaat het zoo: Kees! Keesl K-e-e-sl KeeeeslI Geef, geef, geef me die handspaak, geef me, g-e e-f me, g e e e f me, geef me die handspaak, die, die, die die hand-, hand-, hand-spaak; Kees. geef me die handspaak! Zoo iets noemen ze nou een koor. En juffrouw, hoeveel hoofden telt uw gezin? Nu eens twaalf, en dan weer eens elf. Hé! Iloe reken je dat uit? Nou, doodeenvoudig, omdat mijn man dikwijls 't zijne bij al de herrie verliest. Je zult me moeten toegeven, dat is geen zomer, altijd hangt er regen of onweer boven je hoofd. Praat er me niet van. 't Is de zo mer van Damocles. Van Puffclen, die een buitenplaats je heeft gehuurd, wilde zijn tuin, die aan dc straat ligt, zóo fraai mogelijk maken. Hij Liet daarom heel wat beelden komen, die overal tusschen het groen kwamen uitkijken. Toen hij eenige dagen daarna met voldoening zijn tuin doorwandelde bleef hij eensklaps staan. Wat hij hoorde, ergerde hern in hooge mate. Een oude boer, die aan het hek naar de heelden staarde, zei tot zijn vrouw. Wa 'n zonde, Mie! Op dit pleks- kcu grond, tien bij mekaar en één al leen w-oar al genog om de vogeis var 'nen halven bunder land te jagen. Onderwijzer: Leo wat is 'n ge zant.? Leo. Een eerlijk man, die naar het buitenland gezonden wordt, om daar ten hate van zijn vaderland te liegen. Onderwijzer. Wat zeg je? Leo. Ja, dat zei laatst een mijn heer, die bij ons op visite was, tegen Wat hoor ik, is de vrijerij uit met jou? Ja. Zoo, en hoe heb je 't uitgemaaktl Wij hebben 't allebei uitgemaakt. We zijn het met mekaar eens gewor den om 't maar niet. lancer met el kaar eens te ziin.

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 10