SCOTT'S EMULSION t*n spoedigste <to traktementsregeling der lagere ambtenaren bij posterijen en telographie te verhoogen en, in dien tulks niet binnen korten tijd mogelijk zij, het genoemde personeel oeno toelage te verstrekken boven de jaarwedde, waardoor het de duurte der tijden het hoofd: kan bieden, besluit deze motie ter kennis te brengen van de Eerste en Tweede Kamer dor Staten- Gen waalZ.Exc. don Minister van Waterstaat en den he or directeur-generaal der posterijen en telegruphie." ONDERSCHEIDINGEN. Vervolg t'. de lijst van onderschei ding vu, toegekend ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. do ■Koningin. Benoemd tul officier in de orde van Oranje-Nassau Dr. W. A P. Schüffner, geneesiieer bij de Senembiih-Maatschappij te Bundjon-Morawa (Serdang). G. I- van I.anschot Hubrecht, in specteur der directe belastingen, in voerrechten en accijnzen, gedeta cheerd geweest op Curacao. Dr. II. A. de Casseres, lid van den Kolonialen Raad, geneesheer van het Jeprozengesticht en lid van den ge neeskundigen raad op Curacao. G. W. tionïgh, luitenant-kolonel der infanterie van het Nederlandsch-Indi- Eclie leger, met verlof in Nederland. C. M. Kan. majoor der artillerie, adjudant van den Gouverneur-Gene raal van Nederlandsch-Indie en inten dant der gouvernementshotels aldaar, Tot ridder in de orde van Oronje- Nassau F. H. W. J. R. Logeman, secretaris der residentie Bali en Lombok. S. Cohen Fzn,, controleur bij het binnenlandsch bestuur op Java en Madoera. P. A. Moor rees, waarnemend ad junct-inspecteur van den arbeid te Medan (Oostkust van Sumatra). M. E. Bervoets, landhuurder, oud- voorzitter der Solosche Landhuur- dersvereeniging te Klaten (Soera- korta). J. B. Kampschuur, onderwijzer 1ste klasse bij het openhaar lager onder wijs. hoofd der 2de school te Tji- mahi. A. IJsseldljk, onder-pastoor te Maumerie (Flores). Plv. Chr. Schütz, zendeling-leer aar te Boenga Bond ar (Tapanoeli). P. A. Jausz, zendeling in dienst der Doopsgezinde Zendelingsvereeniging, directeur der particuliere kweek school tot vorming van ïniandsche onderwijzers te Mergaredjo (Seraa- rang). A. du Bois, opzichter der 1ste klas se bij den waterstaat en 's lands bur gerlijke openbare werken in Neder- Jandscii-Indie. W. D. van Baak, oud-administra teur der suikeronderneming Sroeni, Sidoardjo; 11. J. Engel, translateur voor de Javoonscbe taal te Djokjakar ta; Mas Belli Wahidin© inlandsch ge neeskundige te Djokjakarta^ Njoo Kie Siong, exploitant van gouvernements- hoschperceelen in NederL Indie; E. Odenhoven, Roomsch-Katholiek gees telijke to Paramaribo; H. A. Schart, zendeling van de Evangelische Broe dergemeente te Paramaribo; M. Ph. Heilbron, geneesheer te Paramaribo; C. F. van Weede, commies ter gou- vernements-secretaTie, chef van de af- doeliiig burgerlijke stand, te Param as libo; S. M. N. Calisch, journalist te 's-Gravenhage, Nederlandsch tele grammen-correspondent van Indische bladen; C. Z. Haak, hoofdcommies bij liet Departement van Koloniën; A. Hoorweg, kapitein der infanterie van liet Nederlandsch-lndisch leger; L. Lens, kapitein der infanterie van het Nederlandsche leger, gedetacheerd geweest op Curacao; N. J. L. Epkeina, kapitein-kwartiermeester bij de kolo niale reserve; en is de eeremedaille, verbonden aan de orde van Oranje Nassau toege kend: in goud, bij bevordering, aan: F. A. Smult, Rijksveldwachter-briga dier-majoor, te Amsterdam; in zilver aan: M. Staal, godsdienst onderwijzer bij de NederL Israèlieti- eche Gemeente te Eindhoven; A. G. J. Navis, Rij ksveldwachter-brigadi er- titulair te Putten; H. J. Wouters, hoofdbewaarder majoor in de Rijks werkinrichting te Hoorn; P. Verwer, bode bij de arrondissements-recht- hank te Middelburg; L. Bodaan, bode bij het parket van den procureur-generaal bij den Hoo- gen Raad der Nederlanden, te 's-Gra venhage W. Muns, koster bij de Ne- 'derduitseh-Hervormde Kerk (Nieuwe kerk), te 's-Gravenhage K. van Ba ren, koster bij de Nederlandsch-Israë- lietische Gemeente te Almelo in brons aan C. A. Mulder, boodschaplooper bij 'de gevangenissen te Rotterdam in goud aan J. Jongh, concierge van den Centralen Gezondheidsraad te Utrecht in zilver, aanH. L. G. Teeuwissen, gemeente bode te Didam M. Slag. ma joor-agent van politie te Groningen; H. A. Toen, eervol ontslagen ama nuensis aan de Rijks hoogere burger school te Gouda A. Ingeneeger, ama nuensis aan de gemeentelijke hooge re burgerschool te Leiden in brons, aan J. Leemkoel, oud- gcmcentcbode te Linschoten J. A. v. d. Maas. gemeente-veldwachter te Poederoijen P. de Visser, oud-ge- meentcbode te AxelW. van Schaik, voorzitter van de vereeniging „Oran- jcpurk" te Utrecht; iu zilver, aan den opperschipper D. Tauber den opperkonstabel J. J. Pantekookden adjudant-onderoffi cier-schrijver der mariniers E. A. J. van Poelvoorde den schrijver-majoor K. F. Plenc- kersden sergeant-bottelier J. van Bacrio den sergeant der mariniers L. J. H. Teygeler den commandeur der ernstvuurwerkers bij 's Rijks werf te Amsterdam J. H. Klumper den opzichter der verlichting, gezag voerder van het gastransportvaartuig 'in het 6de loodsdistrict J. Vader in brons aan den korporaal-stoker der lsta klasse P. Th. Minneboo. BROEDERSCHAP VAN CANDIDAAT NOTARISSEN. De algemeen e vergadering dezer broederschap werd Maandag te De venter geopend, door den onder-voor- ziitter den heeir jut. C. de Ranitz uit Winsum, die in zijn openingswoord wees op de tot stondkoming eener permanente commissie in zake de ponsionneeiring van notarissen. Deze commissie werd ingesteld, in samen werking met de Broederschap van Notarisson, over welke samenwer king sj>r. zich verheugde. De secretaris, de heer P. T. v. d. Berg bracht het jaarverslag uit. Het ledental bedraagt thans: 1 eere lid. 673 gewone en 611 buitengewone leden. Daarna werden aan de orde gesteld de praoadviezen over het collectieve arbeidscontract, zijn aard, rechtsge volgen en juridische constructie, in 't bijzonder met het oog op een even tueel tot stand komen van zoodanig ©ontreet tusschen de Broederschapvan Notarissen cn die van Candidaat-No- tarissen. Praeadviseurs waren mrs. S. G. Canes, adjunct-commies aan het De partement van Justitie te '6-Graven hage. cn M. Slingenberg, advocaat- procureur en candidaat-notaris te Haarlem. Over de praeadviezen werd uitvoe rig gedebatteerd. Allereerst werd in stemming ge bracht dc vraag: ,,Is het wenschelijk dat collectievo arbeidsovereenkom sten worden gesloten tusschen candi- duat-notarissen eenorzijds en notaris- sen anderzijds?" Deze vraag werd ver worpen met groote meerderheid.. Er waren 20 stemmen voor en 4 in blan co. De vraag hierna in stemming ge bracht luide: „Indien het niet wen schelijk is dat collectieve arbeidscon tracten worden gesloten tusschen candidaat-notarissen en notarissen, is het dun wel wenschelijk dat door het hoofdbestuur van de Broederschap Candidaat-Notarissen worde ont worpen en aan de afdeelingen ter be handeling worde verstrekt een model van een (indavidueele) arbeidsover eenkomst tusschen een notaris en een candidaat-noiaris?" Deze vraag werd met grooie meerderheid aangenomen. Slechts 7 stemmen verklaarden zich tegen. Tot plaatsvervangende leden van 't hoofdbestuur werden gekozen de heeren M. G. Bon uit Den Haag. J. G. Klaassen uit Eindhoven en A. Tuk ker uit Brielie. Hierna kwa min behandeling het voorstel van de afdeeling Noord-Hol land tot reglementswijziging. Met algemeen© stemmen werd overeen komstig dit voorstel artikel 7 vervan gen door liet volgende nieuwe artikel: ,Door toetreding tot de Broederschap verbindt men zich mede te werken tot haar dool, alle zaakwaarnemerij na te iaten en zich van andere vootr het notariaat nadeel ige handelingen te onthouden." Aangenomen werdi het voorstel van het hoofdbestuur om in 1911 het 60-ja rig bestaan der Broederschap te Am sterdam feestelijk te herdenken* NEDERLANDSCH. Van iemand, die met het protocol >ed op dc hoogte is vernam de Haag- sche correspondent van de L. Ct. dat bij de voorbereiding van het bezoek van het Belgische koningspaar de taal quucstie wel ©enigszins, maar toch minder dan men oppervlakkig mee- zou, een punt van overweging en bespreking heeft uitgemaakt Hoewel officieel het gebruikelijke antwoord luidt: „dat nog niets vast staat", werd mij door iemand, die op de hoogte wezen kan, officieus verze kerd, dat van het oogenblik af, dat de koning en de koningin van België het Nederlandsche grondgebied betreden, gebruikelijke begroetingen ook door H. M. do Koningin, in de Nederlandsche taal zullen worden ge voerd. EEN DRENKELING. Te Loosduinen is het in vergevor- derden staat van ontbinding verkee- rend lijk opgehaald van een onbekend manspersoon. Het was alleen gekleed len geelkleurige, donkergestreepte bad broek. Door den staat van ontbin ding kon geen signalement warden opgegeven; men vermoedt, dat de ver dronkene 6 fi 7 weken in zee heeft ge legen en uit een zuidelijker plaats is komen aandrijven. De politie heeft het overschot naar liet lijkenhuisje gebracht. MOORDAANSLAG. Naar aanleiding van de poging tot wurging, op den wegwerker J. van Nispen, te Roosendaal, is de justitie, bijgestaan door twee wetsdokters, nog lang op onderzoek geweest, het geen lot gevolg had, dat de verdachte nachtwaker J. M. naar de strafgevan genis te Breda wend overgebracht. Ook de vrouw van Van Nispen is nog gedurig in verhoor geweest, en thans is zooveel bewijsmateriaal en verschillende bijzonderheden door de justitie bijeenverzameld, dat, alhoe wel de beklaagde blijft ontkennen, de justitie hem wel vooreerst niet op vrij© voeten zal laten. Een van de voornaamste bewijsstukken moet het vinden zijn van beklaagde's jas in het bed van Van N., deze jas was geheel verfrommeld en met witkalk be smeerd. Nu werd door beklaagde en ook door de vrouw wel verklaard, dat die jas daar was om door haar gerepareerd te worden, maar de jus titie is natuurlijk slim genoeg, om al die uitvluchten en beweringen zoo maar niet voor zoete koek te aan vaarden. Zoo is het ook met duidelij ke voetsporen in het tuintje achter het huieje en thans komen van. alle kanten getuigen' opdagen, •houding tusschen bekli die op de vrouw v. N. wijzen. Alles bijeengenomen moet er dan ook reeds veel op do schuld van J. M. wijzen, doch desniettemin gaat de justitie nog immer onvermoeid voort het bewijsmateriaal allengs aan te vullen, zoodat ook te Breda weerver- schillende getüigen in deze zaak zijn geboord. (..Grondwet"). MOORD TE HILVERSUM. Ook dc vierde verdachte aan den moord op de wed. Mols in de Ko ningstraat. Van Lont., is ter beschik king van de justitie gesteld en naar Amsterdam overgebracht. Verschil lende op hem gevonden voorwerpen zijn bezwarende getuigen tegen hem. Door de politie te Hilversum is de navolgende circulaire op ruime schaal verspreid: De commissaris van politie t© Hil versum verzoekt dengenen, die in de laatste veertien dagen in 't winkeltje van de thans overleden vrouw Mols aan de Iloningstraat, halve centen in betaling hebben gegeven, daarvan schriftelijk of mondeling kennis te ge ven op liet politiebureau aan de Lang straat alhier. Ouders worden dringend uitgenoo- digd hunne kinderen te ondervragen of deze hunne halve centen bij oude vrouw Mols hebben versnoept en. zoo ja, hiervan eveneens aan het politie bureau kennis te willen geven. Do kinderen behoeven niet aan het politiebureau te komen. VERDRONKEN? Zaterdag werd te Franeker een dienstbodo vermist, die des nachts ongekleed do woning had verlaten. Nasporingen bleven tot nu toe ver- goefsch. Een uit Leeuwarden overge brachte politiehond liep driemaal naar het kanaal bij Franeker. Men heeft besloten het kanaal af te dreg gen. TALENTEN, DIE SCHIPBREUK LEDEN. De verslaggever van het R.Nbl., die eens heeft rondgezien in de werkin richtingen te Veenhuizen, schrijft daarvan: „Is dit niet eigenaardig: Er zijn prima vaklui op Veenhuizen. Ik zag in dc meubelmakerij boekenkasten, buffetten, stoelen, schrijfbureau's enz. staan, bestemd voor de justitïeele gebouwen, «Be prachtmeubelen wa ren. Voortreffelijk ontworpen en uit gevoerd. En weet ge wat de ramp is, de vree- selijke fatale ramp voor deze mannen, wier maatschappelijk leven met hun bekwaamheid verzekerd was? Hun drankzucht! Herhaaldelijk werden deze bekwa me werklieden na hun ontslag bij werkgevers aanbevolen en door hen graag aangenomen. Maar langer dan drie maanden hielden ze het meestal niet uit, dun kwamen ze weer tot misbruik van sterken drank, werden eggejaagd en zonken in Veenhuizen terug, waar de volstrekte onmogelijk heid om sterken drank te krijgen hen voor den geheelen duur van hun ver blijf, drie jaar soms, rustig en ar beidzuaui aan hun werk hield. Als men in Veenhuizen heeft aond- gezien, gevoelt men welk een afschu welijk kwaad het misbruik van ster ken drank is. BURGEMEESTER VAN 's-HER- TOGENBOSCH. De burgemeester van 's-Hertogen- bosch, jhr. P. J. J. S. M. van der Does de Willebois, is lijdende aan infectie en ter verpleging opgeno men in het ziekenhuis dgx. broeders Joannes de Deo aldaar. De toestand is bevredigend. BRANDEN. In den nacht brandde de boerderij van den wethouder Van der Veen. te Haren, bij Groningen, tengevolge van hooibroei, bijna geheel af. Verzekering dekt de schade. KERMISPRET. Tijdens de Wehlsche kermis is Frans Knaven aldaar door een mes steek in de borst levensgevaarlijk ge wond. De dader, een inwoner van Didam, is gevat. DOOR DEN STORM. Zondagnacht is door den hevigen Westerstorm het geheel e dak van <le 32 vierkante meter groot zijnde nieu we houten tent van het Centraal Ge nootschap voor Vacantiekolonies te Egmond aan Zee afgewaaid en tegen een duintop terecht gekomen. De ge- heele tent is nu gesloopt. HET NIEUWSTE. Door den avrondissements-sdhool- opzienor in Winterswijk is, op verzoek van een der onderwijzers, aan het onderwijzend personeel verlof gege ven in deze gemeente bij de les „kan toorjassen" te dragen. Gemengd Nieuws EEN MINISTER ONDER WATER De Italiaansche minister-president heeft zich persoonlijk willen overtui gen van de bruikbaarheid der onder zeebooten. Tijdens een inspectiereis het arsenaal te Venetië bezoekende, ging hij aan boord van den onder zoeker „Tricheco" en maakte hierme de een kleine oefeningstocht. DE AMERIKAANSCHE VLOOT EN 'T PANAMAKANAAL. Roosevelt iet -zijn reis voort en houdt redevoering op redevoering. Dezer dagen heeft hij zijn hoorders te Omaha onderhouden over de vloot en het Panamakanaal. De reis om de wereld van het Amerikaansche eska der, verzekerde hij. heeft den gun- stigsten indruk gemaakt, dien men zich donken kan. Roosevelt wees met trots op de wij- Be, waarop het Panamakanaal tot stand werd gebracht. Waar vroeger de landengte als bijzonder ongezond bekend stond, gToeien er thans hon derden kinderen even voorspoedig op in de gezondste streken der Ver- ecnigdc Staten, en het sterftecijfer is er laag. Wij zijn, vervolgde de ex- president, aan onze eer verplicht de landengte zelf te versterken. Op geen andere wijze toch kunnen wij afdoen- do haar neutraliteit verzekeren en er voor waken, dot de versterkingen niet tegen ons gebruikt zullen worden. Het grootste voordeel, dat wij aan het Pauaumkanatil zullen danken, is liet feit, dat het de macht van de Ver- eenigde Staten ter zee zal verdubbe len. Te weigeren het kanaal te verster ken en voor alles internationale onzij- d.gheidswaarborgen aanvrageu, waar het deze uitsluiloud-Amerikaansche onderneming geldt, zoodul onze vloot geval van oorlog verboden zou wor den hei kanaal door te varen, terwijl zulks den vloten onzer tegenstanders toegestaan zou worden, zou ons niet ccbt de minachting van de geheele vereld bezorgen. Het zou bovendien algeheel verluien van de Momoeleer beteekeneu. Het zou een misdadige aanslag op ons gezag in de Stille Zuidzee zijn en verraad aan de toe komst van de republiek beteekeneu. DE KOMEET VAN d'ARREST. De sterrenwacht te Kiel verneemt uit Algiers, dut men aldaar de komeet van d Arrest, in 1851 door den Deen- schen astronoom van uien naam te Leipzig ontdekt, wederom heeft waar genomen. Doze staartster, die een om loopstijd beeft van ongeveer 61/2 jaar. is liet laatst in 1897 geobsei- veerd. Daarna moest zij in 1904 ver schijnen zij bleef evenwel onzicht baar. Vandaai-, dat de astronomen ziclt over deze terugvinding zullen verheugen. Den lüden September staat de ko meet het dichtst bij de zontegen het emtio van Augustus was zij daar entegen reeds liet «lichtst bij onze aarde, waarvan zij toen een kleine 100.000.OIK) K.M. verwijden! was. Haar helderlieid is buitengewoon klein wij kunnen haar momenteel beschouwen als ©en ster van de 14de grootte, zoodot zij alleen door de al lergrootste kijkers niet veel moeite; zal kunnen worden geobserveerd. Op bet oogcnblik staat de komeet in de nabijheid van het sterrenbeeld Opliiuchus, dut wij aan den avond hemel kunnen waarnemen. Langzaam beweegt dc staartster zich in Zuid oostelijke richting. DE GEPLAAGDE TSAAR. Tsaar Nieolaas van Rusland is te Friedberg het voorwerp eener grenze- loozo nieuwsgierigheid van de zijde der bevolking. Toen de tsaar, in gezelschap van zijn oudste dochter, een wandeling ondernam naar Nauheim, verdrong zich een nieuwsgierige menigte zoo dicht rondom hem, dat het hem bijna onmogelijk was, zijn weg te vervol gen. Vooral de vrouwen gedroegen zich zeer onbetamelijk. De politie van Friedberg heeft den plaatselijken bla den verzocht, «Ie bevolking op liet on behoorlijke in huur optreden te wij- m. Als het publiek den tsaar bij zijn andelingc-n blijft lastig vallen, dan zal deze er van afzien, zich in het openbaar te vertoonen. EEN PLEIZIERIG VOORUITZICHT! Een van de véï'inakclijkste episodes van Roosevelt's reis dooi de weste lijke staten zal ongetwijfeld zijn de benoeming tot ridder vuri dc Akaar tten", een soort van zotheidsgenoot- schap, waarvan president Taft ook lid is. Het Genootschap zetelt, in een groot gebouw, met allerlei geheimzin nige gangen en vertrekken, waardoor een touw loopt, dat altijd in bewe ging is. Aan dit touw wordt men het ganschc gebouw doorgesleurd. Roose velt moet zich daarbij aan dc volgen- do proeven onderwerpen Hij moet op een draaiende gl«>be gaan staan, en wanneer hij bij den equator gek» is, rolt hij er af. Dan stapt hij in een automobiel, waarin 6 wassen da mes gezeten zijn, «iie plotseling ver dwijnen na een geweldigen knal wordt hij er «lan uit geslingerd en komt terecht op een hoop stroo. Op tlie wijze gaat het nog een heelen tiid voort, totdat het candidaat-lid der ridderschap genoeg geradbraakt is, om in de illuslre gelederen te worden opgenomen. Daarna mag Roosevelt zijn ledcvoering houden. EEN DIEFACHTIGE PROFESSOR. Het parket te Napels heeft de in hechtenisneming bevolen van een zeer bekend Italiaansch professor, die ver dacht wordt ongeveer driehonderd boeken van waarde aan de nationale bibliotheek te hebben ontvreemd. De diefstal kwam aan het licht, door een schrijven van een boekhandelaar te München, wien men twaalf zeldzame boekwerken te koop aangeboden had. De boekhandelaar vroeg, of de natio nale bibliotheek de werken in quaestie werkelijk wilde vevkoopen. DE KUSTVERDEDIGING, 't Algemeen Handelsblad" schrijft: Konden wij reeds met genoegdoe ning constateeren dat onze kustverde diging eindelijk ernstig wordt aang» pakt, zoo neemt deze genoegdoening niet weg, dat wij de regeeringsvoor- stellen ernstig critisch moeten be schouwen en «ia ar in bestrijden wat naar onze mooning overbodig ia Na een technische critiek vervolgt 't Hhld.: - Reeds in den aanvang dezer schouwingen hebbenwij er op gewezen dat niet iedereen het met de voor stellen der Regeering eens zal blijken te zijn. Wij hebben er echter vooral den nadruk op gelegd «lat vrijwel een ieder den huidegen toestand bepaald onvoldoende acht. Het geldt hier in elk geval een groot landsbelang, waarbij zelfs geen flauw verband met de politiek valt te ontdekken; het geldt een zaak, «Ke reeds van. den aanvang -af op het programma der tegenwoordige Regeering heeft ge staan. Reeds Jarenlang is geen enkele poging gedaan om den onvoldoenden toestand onzer kustverdediging te her zien, omdat men blijkbaar leefde in afwachting van het Fonds. Laat de beslissing ojj voorstellen nog lang op zich wachten dan kunnen wij gerust voorspollen dat deze toestand besten digd blijft, Er zijn ongetwijfeld sociale wetten, die liggen te wachten omdat er gold voor noodig is, maar al die sociale wetten moeton dienen om het Neder landers ln hun eigen land meer naar den zin te maken. Een eerste v< waarde is dus «lat wij Nederlanders blijven en dit kunnen wij alleen door in ouzo weermacht ccu verzekeringt- prcniio to betalen voor ons onafhan kelijk volksbestaan. Wat hebben wij aan eene marine als er geen behoorlijke beschermde operatiebasisscn zijn, wat hebben wij aau een groot leger van Hollandsche jongens, die onze neutraliteit moeten doen eerbiedigen doch die bij lionder den door het vernielend vuur van een enkel oorlogsschip kunnen worden weggemaaid, als cr geen kanonnen zijn om hen tv beschermen? Het klinkt veel. veertig millioen, maar het is in de eerste plaats de vraag waar hei hier om gaat en dat is in ons oog niet een voorstel om een andere mogendheid te believen, maar dat is con poging om verbete ring te brengen, waai deze dringend en spoedig nuodig is. Zeer zouden wij hel betreuren in dien er op de onnaspeurlijke paden onzer politiek ergens een kapstok ver borgen ligt waar deze voorstellen aan kunnen worden opgehangen; wij kun nen niet nog eens zes jaar wachten omdat... wij al eens zes jaar gewacht hebben (De Vaderlander), want in dien tijd is het misschien reeds te laat en warden wij totaal onvoorbereid ge troffen. Zoodra er gevaar voor onze onafhankelijkheid dreigt is een goed kanonnier achter een goed kanon veel meer waard dau een politicus met veel redenaarstalent. Moge onze volksvertegenwoordiging dit olies bedenken en zich goed re kenschap geven wat hier de beteek» nis van uitstel kan zijn. IN 0E7.0 N D F. N M F HF n FELIX GEN A 30 Cts. per regel. I FOraMioesf De benauwdheden der kleine kalraeeren als door een wonder na de eerste doses Scott's Emulsion. De reeds sedert 34 jaar gevestigde roem van Scott's by kinkhoest is toe te schryven aan de zuivere, voortreffelyke bestanddeelen en het unique Scott bercidingsproces. Ge- makkelyk toe te dienen, gemaikelyk verteer baar. De echte wordt uitsluitend gefabriceerd door Scott Bowne, Ltd., Londen, Engeland, wier naam zoowel op de verpakking nis op de llesch voorkomt. By alls Apothekers on Drogisten. Dit fabrieksmerk bevindt zich op de verpakking der eenige echte Scott's Emulsion. Dan zullen er 90 werklieden op straat staan. Dc kettingsmeden hebben weinig lust om hel. contract te onderteeke nen en hel werk to hervatten. Er zijn volgens hen spoedorders van de ma rine, die spoedig moeten worden uit gevoerd. De vakorganisatie overweegt, of er ook nog voor do ontslagenen met stemilijflton moet worden gewerkt. Letteren en Kunst Sport en Wedstrijden DE WAARDEVERMEERDERING VAN EEN RENPAARD. Een niet onaardig zaakje heeft de Amerikaansche renstaleigenaar mr. Sam. Hildreth, gemaakt met „Dalma- tion". Als jaarling kocht mr. Hildrelh den hengst voor 400 dollar. „Dalma- tion" ontwikkelde zich zoo goed, dat hij menigen ren won. Nu is de thans 3-jarige zoo in waarde bij de ren- mannen gestegen, dat mr. Louis Wi- nans niet minder «lan 25.000 dollar moet geven om den hengst in zijn stal te krijgen. Het komt wel niet dikwijls voor, dat een renpaard in twee jaren tijd honderdmaal in waar de stijgt, zegt dc „Ned. Sp." Uit de Arbeiderswereid DE VEHFENIGDE RIJSVVUKSCHE KUNSTSCHILDERS. Een nieuwe schilderscoinbinatie is tot stand gekomen onder den naam „De vereenigde Rijswijksche kunst schilders". De groop, samengesteld uit de heeren P. v. d. Bergh, Jan Boon, W. It. v. Horssen, Otto Kriens, Frits Mondriaan, W. C. Nakken, H. A. v. Oosterzee, P. de Regt en J. A. Versteeg. Mevr. Ph. van Korckhoven—Jon kers. die Itoyaards' gezelschap verla ten beeft, aanvaardde een engage ment bij liet gezelschap onder laiilicg van J. H. Speenhoff. Kerk en Schooi R. K. KERK. Z. D. II. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot kapelaan te Lisse clen weleerw. heer L. II. Wanna; tob kapelaan tc Haarlem (II.II. Elisabeth en Barbara) den weleerw. heer H. P. A. van Dijk; tot kapelaan te Haarlem, O. L. Vrouw Rozenkrans en II. Domi is, den weleeriv, heer F. J. van Nes; tot kapelaan to Osdorp den wel eerw. heer J. H. Visser, en tot assis tent te Langend ijk den weleerw. heer W. J. Pompe. Marktnieuws Op do Maandag alhier gehouden groenlenmarkt wuren aangevoerd en verkocht: Aardappelen, aangevoerd en ver kocht 43 HL., 1 2.50—/ 3. Appelen, aangevoerd 51 HL., ver kocht 40 HL., 0—/ 9. Foren, aangevoerd 49 HL., verkocht 50 HL., 6—/ 12. Bloemkool aangevoerd en verkocht 2000 stuks, 6—10 cts. Roode kool aangevoerd en verkocht 1000 stuks, 2—4 cts. Witte kool aangevoerd en verkocht 10 stuks, 2—3 cts. Savoickool aangevoerd en verkocht KK) stuks, 2—3 cts. Heorenboonen aangevoeld en ver kocht 890 manden, 40—90 cts. Snijboonen aangevoerd en verkocht '60 manden, 0.40—/ 1.10. Wortelen aangevoerd en verkocht 1000 bos, 4—10 cts. Op de Botermarkt alhier waren Maandag aangevoerd en verkocht: Boter aangevoerd en verkocht 52 KG., 1,60-/ 1.75 per KG. Bigge.n aangevoerd en verkocht 17 stuks, 16-/ 18. N. Kalveren aangevoerd en verk.: 5 stuks, 12—/ 16. NIET NAAR BRAZILIë. Emigreeren naar Brazilië de re geering waarschuwde ook reeds meer malen is niet iedereen aan te ra den. Men diene zich vooraf goed op de hoogte te stellen van den toe stand in het voor landverhuizers ver lokkend schijnende „beloofde land" aan do overzijde van den Oceaan. Wij ontvingen, zegt de „Haagsche Courant", ter inzage een stapel brie ven van kolonisten in Brazilië, waar in overduidelijk wordt te kennen ge geven, dat ook aldaar hard werken op den voorgrond staat en dan nog in de wildernis. Sommigen doen aan grijpende verhalen van de ontberin gen en liet lijden, waaraan landver huizers op de boot en bij de aan komst in het vreemde land zijn bloot gesteld. Vooris is het aanpakken met weinig of géén steun van de Brazili- aansche regeering een hééle onder neming, die velen doet besluiten de kolonie vaarwel te zeggen en in de steden werk te zoeken. Slechts zij, die kennis van den land bouw hebban en niet opzien tegen hard werken en veel ontbering in een vreemd land, slagen er in den eersten tijd te doorworstelen. Is men eenmaal zoover, maar daarin slagen lang niet alle landverhuizers, dan kan het le ven daar draaglijk worden, want het land is vruchtbaar en kan dus winst afwerpen. Vooral een flinke som geld is noodig om zich den eersten tijd in den vreemde te installeeron. LOONQUAESTIE TE LEIDEN. De „Tel." schrijft Als de kettingmakers aan de Kon. Nederlandsche Grofsmederij 't werk niet hervatten, zullen de volgende week 00 knog 35 arbeiders, die werk verrichten in verband met de ket tingmakerij, worden ontslagen, voor wien er dan geen werk meer zal zijn. Het bU Rotterdam arriveerde 4 Sept. van Rotterda mte New-York. Het st. Amsteldijk arriveerde 4 Sep tember 4-Sepf. van Rotterdam te Bal timore. Het st. Rijndam, naar New-York passeerde 4 Sept. Lizard. Het st. Billiton, thuisreis, arriveer de 4 Sept. te Camaran. Het st. Flares' ttiuisreis, is 4 Sept. Dungeness gepasseerd. Het stoomschip Grotius, uitreis, ar riveerde 4 Sept. ie Southampton. Het st. Koningin Regentes, uitreis, vertrok 4 Sept. van Suez. Het st. Koningin Wilhelmina, uit reis, vertrok 4 Sept. van Colombo. Ilet st- Madura, uitreis, passeerde 5 Sept. Kaap Carvoeiro. Het st. Nias, thuisreis, vertrok 5 Sept. van Port Said. Het st. Qronje, thuisreis, arriv. 4 Sept. te Genua. Stoomvaartberichten Onze Laclihoek SLECHTE ZAAK. In een koffiehuis zat een Amsler- donische handelsreiziger zoo te bluf fen, dat een Haarlemmer, dien dat verveelde, besloot hem een lesje te geven. „Als u zoo'n knappe handels man is," zei hij, „wil ik u voor een kwartje verknopen, wat mij zestig cents gekost heeft en er toch nog aan verdienen. De Amsterdammer, clie zich niet wou laten overtroeven, kwam fluks mei zijn kwartje voor den dag en kreeg in ruil een afgeloopen retour biljet van de E. S. M. TREIN HALEN. Toen de bevelhebber van het Boe renleger Louis Botha en lord Kitche ner een van hun eerste onderhande lingen voerden over den vrede, stond de eerst© op en zei: „het wordt nu heusch mijn tijd om te vertrekken." „U hebt geen haast," antwoordde Kitchener schertsend, ,,u behoeft toch geen trein te halen, wel?' „Ja zeker," zei Botha op denzelfden toon. Maar den volgenden morgen ver nam Kitchener van een welgeslaag den aanval door de Boeren: Louis Bo tha had, eenige mijlen verder, inder daad een gepantserden trein van de lEngelschen gehaald.

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 6