Schoterkwartief. NIEUWS= en ADVERTENTIEBLAD. 28e Jaargang. No. 8350 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. DINSDAG 13 SEPTEMBER 1910 A HAARLEM'S DAGBLAD ABONNEMENTEN ADVERTENTIËN: per drie maanden: MkltL, ^an 5 regels 50 Cis.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor Haarlemf 1.20 Haarlem van 1—5 regels ƒ1.elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regel. Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der Bij Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente),1.30 V Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; Franco per post door Nederland1-65 (gsm 50 Cts. voor 3 plaatsingen h contant Geïllustreerd Zondagsblad, 'voor Haarlem* W. W. ".Mn" Redactie, en Administratie: Groote Houtstraat 53. de omstreken en franco per post B 0.4o Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij; Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 76—78, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZES BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. De Administratie deelt mede, dat P. DE WIT, de la Reystraat 39, NIET MEER als Courant- ombrenger van Haarlem's Dag blad werkzaam is. AGENDA WOENSDAG 14 SEPTEMBER. Brongebouw: Sporttentoonstelling met feestterrein „Japan", 11—5 en 7—11 uur. OM ONS HEEN No. 1204. Vliegende Hollander. Toen ik Maandagavond vernomen had, dat een van mijn kennissen ge vlogen, heusch meegevlogen had, stond ik een half uur later op zijn Bloemendaalsche stoep. Want zoo iemand is nog een zeldzaamheid. Het aahtul zelfvliegende Hollanders mag niet groot wezen, liet cijfer van de meevliegende Nederlanders is waar schijnlijk nog geringer. Ik zou zelfs de stelling durven wa gen, dat er meer moed noodig is om mee te vliegen, dan om zelf te vlie gen. ITet verhaal van den stalhouder, die nooit in een van zijn eigen rijtui gen durfde gaan zitten wanneer een ander stuurde, is bekend. Zoo ver trouwt ook de passagier van een vliegtuig zich op genade of ongenade aan een ander toe: Gebeurt er een ongeluk, breekt hij ik wil niet eens zeggen den nek, maar armen, beenen of ribben, dan kan hij niet eens de verzachtende omstandigheid aanvoe ren, dat het zijn eigen schuld is ge weest I Maar ik sta nog altijd op de stoep van den Bloemendaalsctien vliegpas- sugier en zoo lang heb ik er in wer kelijkheid toch niet doorgebracht. In tegendeel, toen van villa „Acacia" de deur openging, kwam dc heer Kool hoven ui gauw naar voren, om mij uit te noodigen binnen te komen. „Koolhoven denkt dc lezer. „O ja, juist, Frits Koolhoven, die naar Reims zal gaan om te leeren vlie gen Maar de lezer is mis, Frits was het niet. 't Is zijn vader, die met een vliegenier is opgestegen, dc lieer A. Koolhoven, directeur van onze Staal- bron en van de Victoriabron. Hoe hij daartoe kwam en wat hij daarvan vertelde, laat ik liier onge veer in zijn eigen woorden volgen. „Je hebt bericht, dat Frits naar Reims is gegaan om te vliegen, en dat is zoo. Ik ben er nooit voor geweest, we hebben hier in huis alles gedaan om hem er van af te brengen, maar 't hielp allemaal niet, hij wou en zou vliegen. Toen heb ik eindelijk we! moeten toegeven. Hij houdt er, ais je hem over gevaar spreekt, een merkwaardige redenee- riug op na. Bij vliegen, zegt hij, is niet meer gevaar dan bij iets anders. Toen de fiets eir pas was, vonden de mensclien dat gevaarlijk. Er waren ler, die niet naar de baanraces durf den gaan kijken. Tocu kwam de mo torfiets, die heette nog véél gevaarlij ker en hoe weinig menschcn zijn er, zelfs bij wedstrijden, mee omgeko men. Daarna kwam de automobiel, die was nóg weer gevaarlijker, en toch kun je niet zeggen, dat met een auto uitgaan een levensgevaarlijk work is Nu hebben we de vliegma chine en het is wel eigenaardig, dat de oudste vliegmciischcn, die dus de slechtste toestellen hebben gehad, al lemaal nog in leven zijn de Wrights, Funnan, Latham, Blériot. Natuurlijk heb je de kans op een ongeluk, maar die kans heb je ook op je stoel of op (straat Zoo spreekt Frits er over, enfin, hij zou dan naar Reims gaan, vliegen en ik ging mee er heen. Maar toen we daar kwamen, was er van leeren vliegen geen sprake de machine was niet klaar. De fabriek van Hanriot, waar hij zijn monoplane had besteld, zit zoo vol met orders, dat ze niet ge noeg kan afleveren. Op dat oogenbllk hadden ze er drie-en-twintig onder handen, alles tegen fancy-prijzen, want zoo'n ding kost twintig-, vijf-en- twintig, dertigduizend francs. En hij was niet alleen in het geval. Er loo- pen er rond, die al veel langer wach ten, een Russische prins bijvoorbeeld, die al van April af in Reims zit te hunkeren, dat zijn machine klaar komt. Enfin, Frits fladdert nu rond op wat ze daar een taxi noemen, een machine met een zwakken motor, waarop je alleen maar kunt leeren rijden en even van den grond Ko men. Het vliegterrein is te Béthény, zoo wat zeven kilometer van Reims ai. Daar staan een vijftig hangars en er worden nog een vijftig bijgebouwd ook komt er een- hötel voor de avia- teurs en de Compagnie du chemin de fer de l'Est zal er een stationnetje maken. Onder de vliegmenschen vind je van alles, behalve de Russische prins, nog een Russische graaf, Ita lianen, Belgen, een Peruaan, mon- schen met fortuin, die het voor hun plezier doen, cn oud-wielrenners, die er geld mee willen verdienen. Eerst beginnen de leerlingen rijden te lee ren, wat niet gemakkelijk is, omdat het zoo verbazend snel gaat. Dan gaan ze de lucht in met den leer meester, - den pilote, zooals de Franschen zeggen. Vroeger stuurde die met een gekoppeld stuur, nis bij een tandem, zoodat de leerling ge voelde hoe hij sturen moest. Het nieuwste is, dat bij den proeftocht de leerling stuurt, maar door den pilote uitgescliakeld wordt, zoodra hij een fout maakt. Meent de leerling, dat hij de kunst meester is, dan wordt er een I'd van de Commissie van de Aeroclub bijgehaald, om officieel te constateeren, of de aviateur drie vluchten achter elkaar kan doen, elk van 5 kilometer, inet landen tusschen elke vlucht. Lukt hem dat, dan krijgt hij zijn brevet. Maar het Commissielid ko'mt vaak voor memendal. Licht mislukt de proef, door een klein defect aan mo tor of toestel, dikwijls door het weer. Die weersgesteldheid is de ergste vijand van de vliegsport. Als de av'a- teurs op het terrein komen, turen ze naar de lucht. „Hoeveel meter wind staat cr vragen ze elkaar on schud den dan bedenkelijk het hoofd, de wind is nog te sterk of te onregelma tig, want er is geen grooter gevaar, dan de remous, de windkolk, die zich overal kan voordoen en den avia teur of naar beneden, óf honderd me ters weg kan smijten, zonder dat hij hel kan voorzien. Daarom vliegt ieder, die eenmaal dc kunst verstaat, liever hoog dan laag in do lucht. Overkomt hem iets in de hoogte* dan heeft hij misschien den tijd nog om zich te herstellen, gebeurt er wat op vijftig meter, dan is hij dadelijk op den grond gesmakt. Er wordt van den wind een ware studie gemaakt. Hij is anders boven zee, boven een bosch, zelfs wanneer je over een huis bent heengevlogen, zakt de machine op eens zonder naspeurbare reden. Soms is het den hcclen dag wach ten op goed weer. Gaait de wind lig gen, dan begint het tc regenen en is 't weer droog, dan steekt dc wind weer op. De aviatcurs houden zich dan bezig met wat schieten, het oplaten van groote vliegers en opspelen in de fabriek, of de machine haast klaar is. In de week dat ik er ben geweest, heb ik maar één prachligen vliegdag meegemaakt. Dien dag ben ik naar boven geweest. Italianen, met wie ik te Béthény kennis maakte, hadden gevraagd aan een Spanjaard, dio te Mounnelon vloog, of ik mee mocht, en daarin had hij toegestemd. Frits was naar Parijs om zijn motor te halen, toen ik in een auto naar Mour- melon ging, ook al zoo'n kolossaal vliegterrein, vlak bij het kamp van Chalons. Toen ik naar mijn Spanjaard vroeg, wezen ze naar boven „daar is hij I" Als een stip was mijn aanstaande gastheer, hoog in de lucht. Maar hij zou wel gauw beneden komen. Zoo gebeurde ook, rnaar eerst moest hij een opstijging doen met een dame, aan wie hij het beloofd had. En toen was het m ij n beurt. Vóór we opgingen, meende ik hem toch to moeten waarschuwen „weet u wel, dat ik honderd-tien kilo weeg Daarop keek hij bedenkelijk. „Mijn benziiie-reservoir is ook pas ge vuld", zei hij, maar we zouden toch maar gaan. Eerst moest ik instappen, dan zou hij zijn plaats innemen vóór mij hier* is een photo, daarop kun je zien, dat zoo'n pilote in een twee dekker zit als iemand zit in de dak goot van een huis. Mijn plaats was ook niet gemakkelijk to bereiken, eerst langs een paar smalle, ijzeren opstapjes en daarna op een paar alu minium plaatjes. En daar stap ik, met mijn slechte oogen, mis en op het gecaoutchouteerde zeildoek. Dat gaf een schrik, mijn Spanjaard keek en keek nog eens, of er niets gescheurd was en eerst daarna klom hij in zijn eigen stoeltje, vóór mij, en begonnen de toebereidselen, het probeeren van den motor, het aanzetten van de schroef, toen stak hij zijn hand op en we gingen. Van het rennen over het veld voel je bijna niets, de wielen raken het veld maar even aan dan opeens ga je omhoog, maar met den indruk als of niet de machine stijgt, maar de aarde onder je wegzinkt. Of ik niet bang was? Nee, om de waarheid te zeggen had ik heelemaal geen emotie. Het was natuurlijk wel een eigenaar dige gewaarwording, vooral wanneer een bocht wordt gemaakt en de ma chine dus schuin gaat staan. We wa ren op zeventig a tachtig meter hoog te. Eigenaardig is het, hoe gauw de aarde plat lijkt, dat wil zeggen, dat je niets meer ziet uitsteken. Na een minuut of tien, twaalf daal den we. Dat geeft een wonderlijke gewaarwording, iets alsof de aarde tegen je opspringt. Het gaat met blik semsnelheid, even boven de aarde wordt de motor stop gezet, dan weer aangezet en opnieuw stop gezet en in een ommezien sta je met de mocliine op het veld. Natuurlijk heb ik den Spanjaard hartelijk bedankt. Maar dat er wel degelijk gevaar is, geloof ik zeker. Dat zie je aan de aviateurs zelf. die hun vliegende collega's nakijken en een beweging van schrik maken, zoo- dra ze iels ongewoons aan den motor meenen te hooien. Want de vlieg machine is de motor, 't Is een mal idee van de menschen, dat je op de vleugels zou drijven. Als de motor op eens blijft stilstaan, val je als een steen naar beneden. Ik heb ook drie avinteurs gespro ken, die in den laatsten tijd waren gevallen. De een was Scipio Cumpo, die bij het landen zijn machine naar achteren liet overhellen, 't gevaarlijk ste wat er is, en van een hoogte van omstreeks 40 meter omlaag viel. Toen zij hem tusschen zijn verbrijzelde ma chine op den grond zagen liggen, dacht ieder dat hij dood was, maar hij was alleen bewusteloos. „Loef ik nog?'was het eerste wat hij zei. Toen werd hij weer bewuste loos. Twee uur later zat hij als ge woon met de vrienden in het restau rant. „Wat dacht u bij het vallen heb ik hem gevraagd. „Was u volkomen helder „Volkomen. Ik dacht alleen, dat ik den nek ging breken." De tweede was Vidar, een jong- mensc-h van 19 jaar. die door een defect aan den motor van 50 meter viel. Hij had de tegenwoordigheid van geest zich aan een lat boven zijn hoofd vast te grijpen, zijn zitplaats werd verpletterd, hij brak alleen een rib. De derde vertelde „Voor ik me er goed rekenschap van kon geven, lag ik op de tribune." Hij had een leolijk blauw oog en waszijn smaak kwijt Maar niemand wordt daardoor af geschrikt, ze gaan allemaal weer naar de hoogte. Delagrange, een ban kier, de broer van den aviateur d;e doodgevallen is, heeft twee vliegma chines gekocht. „Waarom zou ik bang wezen heeft hij gezegd. „Ik hoef toch niet tc vallen, omdat mijn broêr gevallen is Het enthousiasme voor de vlieg sport is in Frankrijk groot. Het leger heeft ei- een aantal en oefent er mee, de mensclien zeggen eerbiedig als er een voorbijkomt: ..voilé un aviateur!" Ik geloof, dat we nog groote dingen van de vliegsport kunnen verwach ten. Maar Frits heeft nog altijd zijn machine niet. Anders zóu hij getele grafeerd hebben 1" „Hier zijn", dacht ik, toen ik af scheid genomen en de deur van „Acacia" zich achter me gesloten had, „wel de vier elemenien aanwezig, zooals men zich die in de oudheid voorstelde, aarde, lucht, vuur en water. De aarde vertegenwoordigt de bekende cricketer, de heer L. H. Kool hoven, als bollenkweeker, de lucht wil Frits veroveren, het water is ver tegenwoordigd in den directeur van Staal- en Victoriabron, en welk vuur zou bedoeld kunnen weam, dan dat, waarmee deze kloeke sportsmen be zield zijn voor de vliegkunst 1" J. C. P. Stadsnieuws EEN STAALTJE VAN ACTIVITEIT. Gisteren hebben twee onzer recher cheurs een kranig bewijs van actief optreden geleverd. Zij liepen tegen kwart over zessen op den Haarlemmerdijk te AjusUm- dam en zagen daar den 20-jarigen C. tor li. uit Haarlem op de fiets. Kon dit rijwiel gestolen zijn? Op goed ge luk hielden de rechercheurs den fietsrijder aan en namen hem mee naar Haarlem, hoewel hij zei van den prins geen kwaad te weten. Hier aan t Politiebureau bleek, dat do speurders Ter 11. te recht ge wantrouwd haddc-u. Een paar uren vóór de aannouding te Amsterdam geschiedde was nL de heer Dozy uit de Bosch en Vaartstraat ten politie- bureole komen mecdeolen, dat zijn fiets, d.e hij onbeheerd had laten staan voor 't perceel Wagenweg 58, was gestolen. Het rijwiel van Ter H. bleek nu de gestolen fiets te zijn. De rechercreurs waren niet bekend met het vermissen van dit rijwiel. Vermoedelijk is het rijwiel gesto len door den lG-jarigen T. A. J., waarna deze 't overgaf aan Ter II. om liet in Amsterdam te gelde te maken. DL beide minderjarigen zijn aan hun ouders overgegeven, nadat pro ces-verbaal was opgemaakt. Beide rechercheurs brachten van hun zwerftocht door Amsterdam nog een rijwiel mee, door hen in beslag genomen in een huis van verkoop met recht van wederinkoop. Dit rijwiel behoorde aan een Haar- lemsch rijwielhandleiaair, ten wiens nadeole hel onlangs is verduisterd. LIEDERTAFEL „HAARLEM's ZANGGENOT." Op de gister gehouden jaarvergado ring is wegens voortdurende onge steldheid van den voorzitter, den heer C. Heemskerk, in diens plaats be noemd de heer W. F. Bremer. De heer Heemskerk is tot eere-voorzitter benoemd. Verder zijn de volgende af tredende bestuursleden, dc heeren G. Brinkman, vice-voorzitter, W. J. Kor te, le secretaris en B. A. Cassée, bi bliothecaris, allen wederom in hun zelfde functie benoemd. De toestand der vereeniging mag zeer gunstig ge noemd worden. Verbetering. Een aan 't Politie-rapport ontleend bericht meldde gister, dat de mishan deling van den milicien T. geschiedde in het café van den heer M. op Botermarkt. Het blijkt echter, dut T. eerst in 't café is binnengedragen, nadat hij buiten mishandeld was geworden. TUINBOUW EN PLANTKUNDE. In de tuinzaal van café Brinkmaan vergaderde gisteren de afd. Haarlem omstreken van de Nederlandsche Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde, onder leiding ditmaal van den heer E. van Nederhasselt, daar de heer Joh. de Breuk wegens een lichte ongesteldheid niet komen kon. De voorzitter sprak er zijn leed wezen over uit, dat juist hedenavond de heer Do Breuk niet tegenwoordig kon zijn waardoor den aanwezigen le den de gelegenheid ontging hem ge luk te wensehen met de onderschei ding, die hem v an de zijde van H. M. de Koningin is te beurt gevallen. Aangenomen werd nu bij acclama tie een voorstel van den heer Van Ne derhasselt om den heer De Breuk schriftelijk de gelukwensch der af- deelmg aan te bieden. evens stelde het bestuur voor f 10 subsidie to verleenen aan het bloe mist-werkliedenfonds, op 't geven van welke ondersteuning indertijd door den heer Van Cruyningen was aangedrongen. Ook dit voorstel ging ei- zonder hoofdelijke stemming door, waarvoor de lieer Van Cruyningen zijn dank uitsprak. Vervolgens weixlen afgevaardigden gekozen naar de 47e algemeens ver gadering der maatschappij, die to Zaandam zal gehouden worden. Tot afgevaardigden dezer afdeeling werden met groote stemmenmeerder- iieid gekozen de heeren Joh. de Breuk en M. j. F. Bulderdijk. Bij de stemming over hunne plaats- ir\ anging bij eveniueelo verhinde ring werd gekozen de heer E. van Ne derhasselt, terwijl de heeren P. W. Voet en P. 11. Teunis een gelijk aan tal stemmen op zich vereenigden. De ze zullen onder elkander uitmaken wie naar Zaandam gaan zal. Vervolgens werd de beschrijvings brief voor dc algemeeno vergadering behandeld. In verband met de ver kiezing van drie leden van het hoofd bestuur, was een schrijven ingeko men van do afdeeling Velp, waarin steun van Haarlem wordt gevraagd, om als zoodanig gekozen te krijgen de heeren Dr. H. Bos, J. C. Smits en baron Melvil van Carnbee. De afd. voelde er evenwel meer voor, den heer Wentholt te candideeren, die lid van de afd. Haarlem is. Wat de verkiezing der twee ande re bestuursleden betreft, de afgevaar digden zullen naar bevind van om- stancLgheden handelen. Onder de voorstellen op den be schrijvingsbrief was er een van de afd. Amsterdam, waarin er op werd aangedrongen, een commissie te be noemen, die zal pogen een meer practised werkplan voor de tuinhouw- wmtercureussen saam te stellen. De afd. meende n.l. dat men meer ontwikkeling van practische kennis moet werken, dan steeds theorie be handelen. Wat de benoeming van een zooda nige commissie betreft, hiermee kon de afd. Haarlem zich wel vereenigen. Niet evenwel met de beweegredenen van Amsterdam. Verschillende spre kers waren van oordeel, dat men van een tuinbouw-wintercursus niet kau verlangen, dat zij ervaren vak lui kweekt. Slechts wat algemeeno kennis kan bijgebracht worden. Den afgevaardigden werd opgedra gen deze zaak aldus toe te lichten. Met do overige voorstellen, en dc praeadviezen, door 't hoofdbestuur daarop gegeven kon de afd. zich wel vereenigen. Voor do onderlinge tentoonstelling was ditmaal heelwat belangwekkends ingezonden. Twee commissies, de eeno bestaande uit de heeren Voet, Van Cruyningen en Wallenburg, do ander© uit de heeren Do Meester, Van Norden en Pool werden benoemd- ter keuring van de ingezonden plan ten cn bloemen. De uitslag was, dat aan dubbele be gonia's van den heer Deys, een certi ficaat eerste klasse, aan een collectie pioen-dahlia's van den heer Van Boeschotcn een certif. eerste klasse^ aan varens (nephrolopi, van den heer Deuys, 3 ce'rtificatee 1ste klasse, zaailingen pioen dahlia's van den heer Van Booscnoten, een certif. 1ste klasse met lof der jury, en aan neria van den heer Wallenburg een certif. 1ste klasse werd toegekend. Nog kregen de pioen dahlia's van den heer Deys een dankbetuisrinir. Vermist Een landbouwer aan do Raam- vest deed aangifte bij de Politie, dat hij tusschen 7 en 11 September uil zijn stal aan den Gasthuissingel ver miste twee stalen schokbrckers van een rijtuig. Aangifte bij de Politie is gedaan, dat een sportkarretje, onbeheerd staande op de Kinderhuisvest, is •eggenomen. De brandstofhandelaar B. aan (lo Nieuwe Gracht deed aangifte tus schen 8 en 9 September te vermissen uit zijn pakhuis of uit zijn voertuigen 30 ledige gonjezakken en een kolen schop. Een Amsterdamsch koopman ver miste van zijn stalletje op de Boter markt een groen album met 100 feli- citatiekaarten. Z'N ZWERVERSAARD. Een 7-jarige jongen is zwervende aangetroffen op de Nieuwe Gracht. De knaap was afkomstig uit een woonwagen aan de Cruquius ie Heemstede, waarheen hij is ge bracht. R. K. Kerk. Z D. H. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot pastoor te Amster dam, H. Ant. v. Padua, den weleerw. pater H. M. A. van Schaik 0. M.; tot kapelaan te Haarlem, 11. Ant. vau Padua, de weleerw. pater J. J. M. Lips O. M., tot kapelaan te Haarlem, H. Joannes de Dooper, den weleerw. heer B. A. J. van Baaren, tot kape laan te Wassenaar den weleerw. heer A. Spigt en tot assistent te Vogelen zang den weleerw. heer II. J. M. M. Alink. De twee laatste eerw. heeren zijn 15 Aug. 1.1. priester gewijd. LOS VAN HEEMSTEDE. Vanwege de gemeente Haarlem is gisteravond en dezen nacht de los making tot stand gekomen tusschen de waterleidingsnetten van Haarlem en Heemstede op Bosch en Vaart. ORGELBESPELING op Donderdag 15 Sept. 1910, des na middags van 23 uur, in de Groote- of Sint Bavokerk alhier, door den heer W. Ezerman. No la. Prüludium, Max Reger. b. Fughetta. No. 2. Choralvorspiele, Joh. Brahms. a. „llerzlich thut mich verlan gen." b. „Herzlich thut mich verlan gen." c. O welt ich muss dicli lassen. No. 3. Sonate. Th. Salomé. a. Andante maestoso. b. Andante. c. Allegro con moto. No. 4. Prière, {le uitv.), César Fronck MET DEN GUMMISTOK. Op de Westergracht wilden gister avond omstreeks 12 uur eenige twis tenden n:et ophouden met ruziema ken, hoewel een agent licn dat ge bood. Met den gummistok heeft hij ioen een eind gemaakt aan deze twist. Een der personen kreeg een proces verbaal wegens 't loopen op verboden terrein. VEREENIGING VAN HUISEIGE NAREN. In een gisteravond gehouden ver gadering van de vereeniging Veree- nigde Huiseigenaren is besloten het door het bestuur aangekocht perceel Ridderstraat no. 5 in te richten tot kantoor en tevens het Woning- en In formatiebureau daar lo vestigen, On golu k. Een glazemvasscher bracht aan het Politiebureau een klein meisje, dat volgens zijn zeggen, in de Barteljoris- straat door een rijtuig zou zijn aan gereden, waardoor het kind tweo rij belangrijke wonden aan het hoofd zou bekomen hebben. Uit het onderzoek bleek, dat toon het paard, voor een dogcan, stap voels uit do Smedestraat de Bartel jorisstraat inkwam, het kind op den hoek weifelde in 't uitwijken, uit gleed en met 't hoofd op de straat viel. Een arts verklaarde, dat het kind twee niet ernstige huidwonden aan 't hoofd had bekomen.

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 1