NATIONALE Levensverzekering-Bank G. P. J. BECCARI, Droste's HAARLEM. Paul Krugerkade 31. Telefoon 1324. Wed. P. VAN EUK ZONEN. DE NEDERLANDSCHE CREDIETBANK, TeL 23- Nieuwe Gmlit 11, Haarlem Tel- zs Dames-Kleermakerij Grafmonumenten. CACAO F. HARTEN DORP Zee- en Riviervisch. S. KAN, INBRAAK IE ROTTERDAM, Door middel van braak heeft men zich toegang weten te verschaffen tot de kruideniersafdeeling van „Voorwaarts", socialistische coöpera tie, gevestigd aan de Gedempte Slaak te Rotterdam. Uit een geldkistje, dat In de toonbanklade stond, is 500 aan bankpapier on specie ontvreemd. EEN NEDERLANDER TERECHTGESTELD. Te Kleef is de doodstraf toegepast op zekeren 11. Q. uit Amersfoort, die den 7en November 1909 een jachtopzie ner, die tiem op stroopen betrapte, bad doodgeschoten. DE DIRECTIE DER G. E. W. TE AMSTERDAM. De Tel. schrijft: Ofschoon B. en W. nog niet beraad slaagd hebben., omtrent den te benoe men opvolger van den heer Ressing als directeur der gemeentelijke elec- trïciteitswcrken, wordt ons van zijde, die doorgaans goed ingelicht blijkt, meegedeeld, dat de waarschijn lijkhcid n .et geheel is uitgesloten, dat voor de directie zal worden aange zocht den heer '1'. E van Putten ,den verdienstelijken ouderdirecteur vai do gemeentetram. GEEN NEDERLANDSCH MAAR FRANSCH. De „Tel." schrijft Zullen H. M. de Koningin en ko ning Albert van België de officieeli toespraken, welke zij bij het a s. be zoek tot elkaar zullen richten, Fransch of in het Nederlandsch hou den Deze vraag is verschillend beant woord. Nu eens werd gemeld, dat het Nederlandsch de officieele taal zou zijn, dan weer. dat in het Fransch zou worden gesproken. De Vloamsche pers verzekert, dat de toespraken in het Fransch zullen worden gehouden en is daarover in het gelieol niet te spreken. Het is misschien niet ondienstig, even op te wijzen, dat het gebruik vau de Frausche taal voor de hand ligt en dat do Vloamsche pers geen reden heeft, zich er over te ergeren. Met de Vlaomsche taalkwestie heeft de zaak niets to maken. De Franschc taai wordt gebruikt, omdat het de diplomatieke taal is, 'omdat alle vreemde diplomaten, die aanwezig zullen zijn, haar kunnen verstaan, terwijl zij van het Neder landsch geen woord zouden begrij pen. Het ligt in de rede, dat H. M. de Koningin en de koning van België elkaar niet zullen toespreken in een taal, die door een groot deel van de aanwezigen niet wordt verstaan. Om diezelfde reden, namelijk om dat het de diplomatieke taal is, heeft H. M. de Koningin destijds ook den Duitschen keizer in het Fransch toe gesproken. NAATJE. Naar aanleiding van een bericht, dat aan het voeLstuk van Naatje op den Dam to Amsterdam voorbereidin gen gemaakt worden, om electrische lampen te hangen, schrijft Jan Feith in 't Hbld. aan Naatje een open brief, waaraan we het volgende ontleenen Naatje, ik beschouw je, in je ge schonden toestand van de laatste ja ren, nadat een onverklaarbare, doch sympathieke achteloosheid je den rechterarm in den steek liet laten, als veranderd in jo vóórdeel. Ik bon je figuur, je beeld, jo v komen, sedert deze schijnbare hulpbe hoevendheid, gaan beschouwen als welsprekender, bezonkener, symbolie- ker. Wij, het tegenwoordig geslacht, het welk jij tot taak hebt, optewek- ken, wij zijn reeds bijna vergeten, hoe je nog dien ontbrekenden arm tot je beschikking had. Daar heen gaat reeds ons raden, ons gissen, ons vorschen. En nu, in deze dagen van toenade ring tot den Belgischen broederstaat, in blijde afwachting van de komst in Amsterdam van den jongen Belgi schen Koning, nu er weer sprake zal zijn vau België èn Nederland, doch op zulk een gansch andere wijze als inde tijden, die jou oprichting op onzen Dam voorafgingen, nu sta je daar voor ons vol betoekenis in je armloos- heid. Want wat kan er al niet verscholen liggen in het gebaar van een rechter arm, die niet meer gebaren kan, juist omdat hij niet meer is Naatje, zou je arm zich Donderdag uitstrekken naar hot Centraal Station, wenkend een welkom naar den vorste- lïjken bezoeker uit het land der Bel gen Zou je arm zich ombuigen on wijzen naar het Dampaleis, waar onze Koningin van I-Iolland den gast ver beidt Zou jo arm zich met een wel sprekend armgebaar dekkend neerbui gen over de krijgshaftige opschriften, die in je zuilwauden gebeiteld staan?.. Of zou je arm een breed gebaar ma ken van terugwijzing naar het Verle den, zich daarna»plechtig omhoog hef fen ter oproeping van de Toekomst?... Naatje, de gebaren van een niet aan wezigen arm kunnen vele zijn. En juist daarom wil het mij, aan den vooravond van de aanstaande Holland—Belgische feestdagen, voor komen gelijk een schoon voorteeken, dat je volstrekt géén gebaar maakt met je verloren rechter arm. Heeft de Venus van Milo haar roem niet te danken aan het ontbreken van haar beide armen Ik meen er mee, Naatje, dat je daar op den Dam eerst recht zoudt staan als onze nationale Naatje, indien je ook van dien linkerarm kon afstand doen. Want welk een ontelbaar aantal houdingen, standen, gebaren zouden wij het door jou steenen voorbeeld opgewekte nageslacht dan niet voor je weten te bedenken, telkens, wanneer in Nederland groote dingen te gebeuren staan. NEDERLANDSCHE MELKHYGIë- NISCIIE VEREENIGING. Bovenstaande vereeniging, bond van melkinrichtingen en fabrieken van melkproducten, heeft te Rotter dam een algemeene vergadering ge»- houden. Er werden eerst eerige huishoude lijke zaken afgedaan. Tot bestuurslid werd gekozen, in plaats van dien heer Floris Vos, die voor het lidmaatschap der vereeniging had bedankt, de heer A. de Boer te 's-Hertogenbósch. Hierna was aan het woord dr. van Raalte, directeur van den keu ringsdienst van voedingsmiddelen te Dordrecht, die het onderwerp inleid de: „Alleen toezicht op den melkver- koo0 of meer?" Spreker betoogde allereerst noodzakelijkheid van toezicht op den melkverkoop. Nu is, sinds zoovele gebruikers de melk koken, (of gepasteuriseerde of gesteriliseerde melk koopen), het ge- aan het gebruik van melk ver bonden wel sterk verminderd ver geten mag echter niet worden, dat er nog zeer velen zijn, die de melk niet koken, vergeten mag ook niet, dat er een duidelijk merkbaar sure- •en is naar het eereherstel van ver- sche melk. De stichting van modelstaïlen is 't bewijs van dit streven. Als model-inrichting, als luxe-in stallatie, zijn die modelstallen prij- iswaard. Maar de kosten zijn hoog. De melkinrichtingen doen reeds veel met succes. Zij hebben invloed op hare leveranciers vooral als zo i coöperatief werken en kunnen door voorlichting v ciers veel doen om de zindelijkheid te bevorderen; zij koelen de melk, zuiveren ze door filtreeren of cen trifugeeren zij kunnen door da ge- lij ksche controle van de melk en pe riodiek toezicht op de koeien door hare veeartsen, de melk van zieke koeien weren. Het ligt voor de hand, de oplossing van het vraagstuk, hoe de melkvoor- ziening eener gemeento zoo hygië nisch mogelijk in te richten, te zoe ken in de lijn, door de melkinrich- iigon aangewezen. Wel zou reeds meer dan toe zijn te bereiken, door het thans reedis uitgeoefende toezicht zéér erscherpen, door dat uit to strek- kon tot alle melk, die wordt aange- voea'd, maar daarvoor zou eene zeer groote uitbreiding van den keurings dienst noodig zijn; meer personeel, meer glaswerk, chemicaliën, enz. Dit alles zou hoog© kosten voroorzaken, zonder dat de overheid daarmee aan alle gebruikers van melk dezelfde mate van zekerheid verschaft, die de klanten der melkinrichting wèï heb ben. Zoo zou men gereedelijk komen tot deze oplossing van het vraagstuk: gemeente neme zelf ter hand den verkoop van melk en richte dus eene gemeentelijke melkinrichting op. Bij zulk een regeling zou er voor de be staande of op te richten - inrichtingen, <Ee werkelijk erdienen en die aan bepaalde eisciien zouden moeten voldoen, plaats kunnen blijven. Niot eene gemeentelijke melkinrich ting behoort te worden opgericht, maar eene gemeentelijke nielk-cen- trole, wier wijze van werken spreker nu kortelings uitéénzet. Zij, die het beroep, van nielkslijter uitoefenen, komen met de melk in hunne eigen bussen naar de Centrale. De melk wordt gewogen en er wordt een monster van genomen. Een bepa ling van het s. g. gescliicdt direct. Js bet s. g. beneden een zeker be drag, dan wordt die melk voor ver dacht gehouden en onmiddellijk ver der in onderzoek genomen. Is het s. g. boven de vast te stellen grens, dan wordt de melk in een reservoir gestort. Dit geschiedt met de melk van de opvolgende slijters, op dezelf de wijze als in eene mei kin rich ttng de melk loopt door een filter (of een centrifuge) en dan over een koel-appa- ruat, waarbij spreker tot 0 gr. C. zou willen koelen en wordt via een twee de weegapparaat gebracht in de bus sen, die de gemeente ter beschikking van de slijters stelt. Die bussen wor den geplombeerd en alleen door mid del van een kraan kan de melk er uit getapt worden. De slijter krijgt zooveel melk terug als hij heeft aangevoerd, verminderd met 1 a 2 pCt. voor hel verlies tijdens de bewerking. In den tijd, dat de melk deze be werkingen ondergaat, moet de slijter de door hem meegebrachte bussen schoon maken en deze bussen neemt hij weer mee, als hij de gemeentelijke bussen terugbrengt. Zou het ooit zoo vei' komen, na veel jaren zou dat bij groote energie eehouders wel kunnen dat er naast de centrale zooveel voortreffe lijke melkinrichtingen kwamen, dat er voor de centrale ter nauwernood een plaatsje ovebrleef, dan juist zou de centrale enorm veel hebben ge- tlaan tot verbetering van den toe stand in den melkhandel. De centrale en dat is nog een bijkomstig goede zijde van sprekers stelsel is dus ©ene gemeentelijke inrichting, die niet het particulier initiatief doodt; zij is veel meer staat, op den duur, sterk te prikkelen. schappij, onderscheidenlijk dn F en April van dit jaar. Hij had van mej. T. Booy eerstgenoemd stuk ont vangen om te deponeer on aan bank, en laatstgenoemde stukken om voor f 200 te beleenen. Beklaagde ontkende zijn invloed als magnetiseur op dte juffrouw te hebben misbruikt. Zij kwam, zei hij, uit eigen beweging hem de effecten brengen. De eisch van het O. M. was 2 jaar gevangenisstraf. DE ONTROUWE LOOPER. De 36-jarige looper der Ontvang- en Betaalkas te Amsterdam, die op Juni met een bedrag van ruim 184.800 er van door ging, doch spoe dig te Utrecht gearresteerd werd in het bezit van 24.0ÜO, terwijl hij f 160.000 aan bankbiljetten te Naar- den bleek begraven te hebben, werd door de Anisterdamsche Rechtbank veroordeeld tot anderhalf jaar gevan genisstraf. Geöisclit was 2 jaar. INGEZONDEN MED EDE EL1NGEN A 30 Cts. per regel. Dr. Hommsl's Haematogen Snelle zekere werking 20-jarig succes ES WAARSCHUWING1 Men vragc uitdrukkelijk F den,naam Dr. hommel. k Letteren en Kunst Van die kustverdediging steunt, dia< teekenen van 1903—1904 en dus ai teneur zijn aan de beweerd© poging van Duitscho zijde om zich met onze landsverdediging te bemoeien. Neen, de kustverdediging is in de allereer ste plaats een Nederlandsch belang, daaromtrent kan geen twijfel staan. Gemengd Nieuws OORSPRONKELIJKE TOONEEL- STUKKEN. In dit seizoen zullen door de Ne- derlandsche Tooneélvereeniging wor den opgevoerd de oorspronkelijke stukken „Zijn Excellentie", een Haagsch tooneelspel in vier bedrij ven van George do Vree, en „De „Vliegkampioen", blijspel in drie be drijven van Davidofsky. C. PIL J. CLOUS. De heer Clous gaat hol. gezelsohap der Koninklijke Vereeniging en het tooneel voorgoed verlaten. De ziekte, die hem in het vorig seizoen dwong tot lusten, heeft niet het gewenschxe verloop genomen. Op zijn aanvraag om ontslag tegen 1 September van dit jaar, heeft de lieer Clous thans het eervol afscheid gekregen, onder toe kenning van pensioen. BRANDEN. Te Weert brandden twee woningen, een van den landbouwer P. S., op Heltenbosch, en oen van den land bouwer H. II., op Huishoven, tot den grond af. Oorzaak onbekend. Verze kering dekt de schade. Rechtszaken VERDUISTERING. Voor de 4de kamer de\' Anisterdam sche rechtbank heeft terechtgestaan de magnetiseur en particuliere detec tive W. R., beklaagd van verduiste ring van f 1000 oblig.; Amsterd. Hy potheek Waarborgmaatschappij jen 1 3000 aandHeJ'ingmans Bouwmaat- Pers-Overzicht DE G. E. W. IN DEN AMSTERDAM- SCHEN RAAD. „Het N. v. d. D." wijdt een artikel aan liet debat in den Amsterdamschen Raad. Maar ale men toch naar veront schuldiging zoekt voor den heer Res sing, dan zouden wij in overweging geven aan de verklaring van den heer Fabius toe te voegen: In aanmerking nemende, dat heer R. bij Buig. en Weth., die toch allermeest en allereerst geroepen zijn het moreele peil dei' gemeentezak ken hoog te houden, en den ambte naren krachtige leidiing te geven die richting, geen zedelijk tegenwicht noch correctie heeft gevonden. Wij zeggen dit niet losweg. Het staat vast, dat men ten SltuLhuzie niet geheel onbekend was met 's heeren Ressings ..eigenaardigheden", en men denke hijv. aan het gevaï-Löhr. Men moet aannemen dat de omvang van de knoeierijen zelfs niet vermoed maar de lieer Heemskerk, oudr wethouder der bedrijven, thans mi nister-president, en de heer Van Leeuwen, oud-burgemeester, hebben aan de commissie geen inlichtingen kunnen of willen geven. In deze rich ting ligt niettemin, naar onze mee- hing, de beste grond tot clementie je gens de ambtenaren en tevens de krachtigste veroordeeling van een stelsel van gemeentebeheer, dat de wording van een dei-gelijken toe stand mogelijk maakt. KUSTVERDEDIGING. De Nieuwe Courant heeft een twee tal artikelen gewijd aan het ontw©rp betreffende de kustverdediging. Het blad betoogt dat wij ons naar twee zijden hebben te beveiligen en heb ben te zorgen voor ons koloniaal be zit Met deze conclusie hangt een ande- samen. Het is deze: Wanneer men aanneemt gelijk wij doen dat de handhaving der neutraliteit voor ons land plicht en belang beide is, dan zal moeten worden toegegeven, dat offers voor de kustverdediging niet kunnen worden geweigerd op grond van de eenzijdigheid dezer ersterking. Inderdaad wordt door die versterking de kans op schending an onze neutraliteit aan beide zij den verminderd. Deze opmerking lijkt ons van he in lang omdat zij de reeds meermalen initiatief gemaakte bedenking weerlegt, als zou Nederland door zijn kust te ver sterken werken „pour le xoi de Prus- se" en dus feitelijk, reeds in vredes tijd, zijn eigen strikt neutraliteitsbe ginsel verloochenen. Het optreden van baron Van Hoeckoren heeft er toe medegewerkt dezo meerling te verbreiden; die sonsationneele zaak dient echter eens en voorgoed buiten elk verband met d© ingediende plan nen te worden gesteld, vooreerst om dat zij in de beoordeeling er van een fantastisch element zou brengen, dat slechts ter vertroebeling strekken kan, ma af- voora l omdat zulk ver band weersproken wordt door het nuchtere feit, dat de plannen der „Commissie van Samenwerking", waarop de door de Regeerink aange boden voordracht tot verbetering Opgericht 1863 te Rotterdam. EUCHARISTISCH CONGRES. We lezen in de Tijd 10 September woonden 15000 men- schen onder den blooten hemel H. Mis bij, welke door den bisschop van New-York gecelebreerd werd. De aartsbisschop van Boston predikte. Kardinaal Vannutelli las een H. Mis de Patricius-kerk en deelde aan 36000 in de kathodraal den zegen des Pausen uit. De grootste godsdienstige bijeenkomst, welke Canada ooit ge zien heeft, had Zaterdagavond plaats in de Notre-Dumc de eerste minister Laurier, Kard. Vannutelli en de aartsbisschop van New-York hielden daar voordrachten. Het Eucharistisch Congres werd Zondag op zeer indrukwekkende wij ze gesloten. De processie, waaraan op last van de regeering van Ottawa het G5e regiment deelnam, trok gedu rende vijf uren, van 2 tot 7, van de Notre-Dame uil. Kard. Vannutelli droeg liet Allerheiligste en alles liep in de Ix-ste orde af. De premiers var Canada en Quebec. Laurier en Gouin. trokken inei- met de process:*, waar bij 120 aartsbisschoppen en bisschop pen in vol ornaat, uuizenden seculie re en reguliere priesters in rochet en 25000 leekeii als afgevaardigden van de kerkelï'ko vercenigingen van Ca nada en van de Yereenigde Staten te genwoordig waren. Onder het luiden der klokken en hef wapperen van de pauselijke, Frausche en Engelsche vlaggen, trok dc processie door de versierde straten der stad, terwijl ©en eerbiedige menigte zich langs den weg had geschaard. Op het groot© plein werd do zegen met het Allerheiligste gegeven en hicjd de aartsbisschop van St. Louis een predikatie. JUWEELENDIEFSTAL OP GROOTE SCHAAL. Omtrent den te München gepleegden reusaclitigen juweelcn-zwendel, waar van een juweelenhandelaar uit Frank fort het slachtoffer is geworden, be vatten de Duitsche bladen bijzonder heden De juwelier Koch uit Frankort leerde bij ©en familie te München twee elegante heeren kennen, van wie de een den naam van don José Pirioli de Elardny, groot-grondbezitter van Mexico, voerde, terw ijl de ander hem als de kunstexpert Emit Becker uit Chicago werd voorgesteld. De landeigenaar wilde wel juweelen koopen, waarop de juwelier naar Frankfort terugreisde. Zaterdag avond kreeg de zaak te München haar beslag en werden de gekochte juwee len betaald met een vervalschte chè- que, ten bedrage van 142.600 Mark, ge trokken op het filiaal der Duitsche Bank te Wiesbaden. De juwelier gaf de juweelen grif af, maar toen hij te Frankfort den wissel ter incasseering presenteerde, werd daar gezegd, dat de Mexicaan hoegenaamd geen geld op het VViesbadeusche filiaal der Duit sche Bank had uitstaan. De zwendelaars zijn intussc-hen spoorloos verdwenen. Hoe doortrapt de zwendel op touw was gezet, blijkt o. a. hieruit, dat de z.g. Mexicaanscho landeigenaar door niemand minder dan den beroemden portretschilder August von Zaulbach, zijn portret had laten schilderen, al leen maar om zich te omringen met het aureool van rijkdom. EEN LUCHTSCIIIPPER IN ZEE GEVALLEN. Verschillende sensationeele inciden ten hebben zich op den tocht van Lo- raine van Engeland naar Ierland •o'orgedaan. De aviateur verhaalde, dat na zijn val in zee zijn machine onder de oppervlakte was blijven drij ven. De zeer groote petroleumtank verhoedde het zinken. Do aviateur had reeds boven het land gevlogen, doch was weder boven zee terugge keerd om een andere landingsplaats op te zoeken. Dc machine had al lang niet te best gewerktze viel in" zee, i toen een draad in het stuurapparaat j brak. Het toestel werd toen onbestuur- Speciale inrichting voor het veran- baar. De aviateur wist de daling nog deren, opnieuw garneeren en persen zoodanig te. regelen, dat het geen val vau werd. De machine dook 7 A 10 meter onder water, en de vlieger ging kopje I onder. Toon verscheen het toestel we- j der aan de oppervlakte, zoodot de klei ne wielen boven kwamen. Er stond I een krachtige stroom op de rotsige kust en de vlieger was ongerust, dat zijn machine zou worden vernield. Hij zwom naar de rotsen, waar een troepje menschen was samengekomen, i Men gaf een teeken aan de stoomboot „Adela", die tusschen Liverpool en Dublin dienst doetdeze naderde en pikt© de vliegmachine op, waarbij ze al schade kreeg, daar het aan boord brengen zeer lastig was. Lorainc vertrok van Anglesey om 11 uur op zijn Farman race-machine. De zee was kalm, maar het was mistig. De aviateur had weinig moeite om den weg te vinden en vloog op een hoogt© van 1300 M. Een uur vloog hij zonder land te zien. liet eerst kreeg hij- ver volgens op dc lersche kust den vuur- 1 toren in het oog. Sleepbooten had de aviateur niet medegenomen. Hij legde ongeveer 80 K.M. af, een wereldrecord voor vlieg tochten over zee. Deze Bank berekent hare wiskundige reserve j naar de netto-premiemethode, die bij overigens gelijke I I grondslagen de hoogste reserve geeft. Zij bezit extra-reserven tot een bedrag van ruim f 785.000.00. Namens de gezamenlijke verzekerden heeft de I NEDERLANDSCHE TRUSTMAATSCHAPPIJ te Amsterdam de medebewaring der effecten. Door deze waarborgen verdient de NATIONALE LEVENSVERZEKERING-BANK aanbeveling voor j het sluiten van dadelijk ingaande lijfrenten. Inlichtingen bij den inspecteur J. J. PLOOS VAN I AMSTEL, Berkenrodestraat 16de Inspectrice MARY j FLEISCHMANN, Kruisweg 70 c rood en de vertegen- I woordigers te Haarlem. Stoom-Timmer-11 Lijstenfebriek. :t BIJKANTOOR: HAARLEM - KRUISWEG 68. BELASTEN zich met de uitvoering van eftectenorders. NEMEN en GEVEN gelden op prolongatie. SLUITEN beleeningen. ONTVANGEN gelden a deposito tegen dagelijks vast te stellen rentekoers. WISSELEN vreemde banknoten en muntspeciën. Effecten - WlsseBs - Coupons. Verhuurt Safe-Loketten van verschillende afmetingen in haar gepantserde en brandvrije kluis. Huurprijs van f 2.tot f 50. Ursulastraat I2r"d. Steenhouwerij en Marmerwerken. HAARLEM. V. H. J. TROUPIN, H. 6RACHT 48 TELEFOON 964. over de lnfantsrie-Kazerne. TELEFOON 964 Vestigt bijzonder uwe aandacht op zijne rijke Collectie Uitgebreide sorteering - Nieuwste genres - Billijke prijzen - Notts afwerking HAARLEMSCHE Bankvereeniging FIRMA letting van Berkhout t de Clercq HAARLEM-HlLLEGOM-LlSSten HAARLEMMERMEER (Hoofddorp Dc Depötrente is met ingang van 22 April 1910. Depót dagelijks opeisebbaar 3 voor een maand 3 1/2 voor ©en maand in be dragen van f 1000 af. prolongatiev oorwaarden. voor drie maanden 3 1/2 voor ren jaar, in bewij zen van coupons voor alen: voor bedragen tot 5000 8| hoogere bedragen 4 Bawaarinrichting te Haarlem Verhuur van Loketten. In bewaring nemen van waarden. Mantels en Costumes Solid© afwerking verzekerd. ZUIVERE Stoomvaartberichten Het st. Amstcklijk vertrok 12 Sept. an Baltimore naar Rotterdam. Het st. Andijk vertrok 11 Sept. van Philadelphia naar Rotterdam. Het st. Soestdijk, naar Baltimore, is 12 Sept. Prawlepoint gepasseerd. Het st. Billiton (thuisreis) vertrok 12 Sept. van Camaran. Het Oranje (thuisreis) bevond zich. volgens draadloos telegram, 13 Aug. 8 uur voorm. 160 m. Z.W. van Oues- santalles wel. Het st. Rembrandt (thuisreis) arri veerde 12 Sept. te Suez f 2,20 f 1,20 f 0.05 f 0,30 Handel in Haarlem, Pieter Kiesstr. 1. Spaarndam 41. Tel. 1741. Tel. 1741. Wcnscht u veel geld voor ge dragen Dames- en Heeren kleederen. Het eenige en juiste adres is Kleine Houtstraat 29 Te allen tijde aan huis te ontbieden, zoowel binnen als buiten de stad.

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 6