NIEUWS= en ADVERTENTIEBLAD. 28© Jaargang. No. 8352 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. donderdag 15 september i9io b HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN AD VERTENTIËN: per drie maanden: Van I5 regels 50 Cis.; iedere regel meer 10 Cts. Builen het Arrondissement Voor Haarlemƒ1.20 Haarlem van 1—5 regels ƒ1.elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regeL Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der Bij Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente)1-30 Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; Franco per post door Nederland1.65 /fST TK| ?|%4 50 Cts. voor 3 plaatsingen k contant. GöHustreerd Zondagsblad, 'voor Haarlem* ".0%% Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. de omstreken en franco per post „0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. TWEEDE blad. OM ONS HEEN No. 1206. Nabetrachting Tan den Gemeenteraad. Moeilijk gaan onderhandelingen van een gemeente met een spoorweg maatschappij. Groove lichamen als beide zijn, vreezen ze voor wat de een den ander in de toekomst voor be zwaren in den weg zou kunnen leg gen. Alle overeenkomsten worden on derzocht, weer onderzocht, er wordt over onderhandeld mondeling en schriftelijk, en ten slotte het gering ste onderdeel tienvoudig veranderd. Dat is de reden, waarom liet zoo lang zaam gaat, al geeft van dien slakken gang ook altijd de een den ander de schuld. I-Iet is daarom niet onverklaar baar, dat wanneer eenmaal door B. en W. en de Hollandsche Spoor over eenstemming is verkregen, het dage- lijksch bestuur huiverig is voor ver anderingen in den Raad, die alweer lange onderhandelingen noodig zul len maken. Levensgevaarlijk scheen mij overigens het amendement van den heer Van Rossum op het tech nisch plan niet, maar de Raad koos 'den veiligst en weg door het af te wijzen. Over een onder onderdeel van dit zelfde punt ontstond een taalkundige quaostie. De Hollandsche Spoor wou zich verbinden, om wanneer de ge meente Haarlem na verloop van tijd mocht besluiten, openbare wegen van ander soort wegbedekking te voor zien, waardoor het noodig wordt, daaronder een verhard onderbed aar te brengen, de meerdere kosten te dragen, welke naar het oordeel van B. en W. worden veroorzaakt door het feit, dat hare sporen in die wegen liggen. Dc vraag was nu wat beteekent „na verloop van tijd" De meening werd uitgesproken, dat deze eisch derhalve niet ieder oogenblik zou kunnen worden gesteld, maar later, veel later, na verloop van tijd. Maar daar de tijd voortdurend verloopt, kan de term ook we) van toepassing worden geacht op den volgenden dag. Als dat zoo is, dan is de heele uitdrukking een stoplap en heeft niemecdal te beduiden tenzij die kan worden opgevat als een uiting van de meening van B. en W., dat een geheel nieuwe bestrating wie denkt hier niet aan asphalt voor eerst nog niet te verwachten is. Daar mee in overeenstemming is de op merking var den wethouder Huiswil, dat asphalt ïertag een belangrijke som aar de gemeentekas kosten zou. Van dew tijddiscussie zou dus de practische conclusie wezen, dat bij gelegenheid van den tramaanleg niet gelijktijdig asphalt-plaveisel in "'onze winkelstraten is te verwachten, ja, dat voorloopig deze verbetering in 't geheel niet te verwachten is. Indien de Middenstandsvereenigingen in Haarlem willen trachten, spoedig tot asphalteering te komen, zullen ze daartoe spoedig een actie op touw moeten zetten. Want liet technisch plan is nu goed gekeurd en aan de baan kan worden begonnen. Zóó snel is het request van den Bond van Nederlandsche Onderwij zers, die in onze 12- en 14-klassige scholen aan hot hoofd ook weer een klas willen geven, niet afgehandeld. En dat was ook niet te verwachten. Wanneer een zaak, waarover nogal meeningsverschil heerscht, in den Raad voor de eerste maal aan de orde komt, dan wordt ze zeker om de een of andere roden uitgesteld, voor al wanneer ze niet aan tijd is gebon den. Hiermee is het niet anders ge gaan. De heer Schram vond noodig, om de mecning van de onderwïjs- autori teilen, schoolopzieners en schooloomrnissie, er over- te hooien, en de heer Modoo voegde daar zijn verlangen naar het advies van de hoofden aantoe. Raad en publiek, waaronder tal van onderwijzers, had den veel schik in dit denkbeeld, maar ik vraag „waarom niet Niemand beter dan de belanghebbenden zelf kunnen er hun meening over ten beste geven. Weg stapten de onderwijzers, toen het voorstel-Schrain was aangeno men. Heel groot is hun belangstelling blijkbaar niet in 's Raads overleggin gen, daar zij altijd op de vlucht slaan, zoodra bet on derwij s-on der werp, waarvoor zij kwamen, van de baan is. Voor wat deze vergadering be treft, kan ik hun geen ongelijk geven. Was dat hu een uitvoering voor het publiek 't Leek wel een „repetitie", da,ai' menige spreker hel noodig vond, tot drie-, viermaal toe zijn mcening in ongeveer dezelfde woorden fe ver kondigen. Bijvoorbeeld ook bij de dis cussie over het voorstel, om den heer Havelaax van een deel zijner werk zaamheden te ontheffen en Dr. Borst Pauwels te stellen aan 't hoofd van den gemeentelijken keuringsdienst voor voedingsmiddelen. Die discussie was taai en zonder fut. Aangenomen werd het voorstel ten slotte toch, ik heb geen oogenblik gedacht, dat dit niet zou gebeuren. Tegenover voorstellen, die de hygiëne raken, is de Raad, misschien wel zit overwegingen van veilige voorzichtig heid, bijzonder meegaand, in dit geval des te beter, want het voorstel leek me goed en verstandig. Do werk kracht van den heer Havelaar is on tegenzeggelijk groot, maar men mag niet te veel op é'én persoon laden. Het is overigens wel wonderlijk, dat hoewel Dr. Borst Pauwels als di recteur van dezen keuringsdienst door B. en W. met zooveel woorden is aangewezen, de benoeming niet moteen heeft plaats gehad, terwijl wel is ingetrokken het raadsbesluit over zijn tot dusver als wetenschappelijk assistent genoten salaris en zijn in structie als zoodanig. Dr. Borst Pau wals hangt dus, zou men zoo zeggen, in onze gemeente-administratie in de lucht. Hij zal er zich evenwel niet ongerust gevoelen, omdat zijn benoe ming zeker is. Een merkwaardige benoeming is die van den heer Krönig tot direc teur van het museum voor schilde rijen. Eenige maanden geleden werd een voordracht voor deze functie in gediend Krönig No. 1, Van Meurs No. 2. Een poos later werd plotseling die voordracht teruggenomen. „Er komt stellig een nieuwe oproeping voor een hooger salaris", werd ver ondersteld. Mis. Dezelfde voordracht kwam terug, hetzelfde salaris, alleen werd nu bepaald, dat de benoeming tijdelijk zou zijn, voor een jaar, op proef. Bij de raadselen, waarvoor we in do museum-historie van den laatsten tijd staan, is dit wel een van de merkwaardigste. De eenige oplossing, die ik er voor kan vinden, is deze, dat do heer Krönig zelf niet lang wenscht te blijven en, over Haarlem: heen, een buitenlandscho directeurs- positie in het oog heeft, wat ik mij overigens wel kan begrijpen. Finan cieel beteekent de positie te Haarlem niets, en de verhoudingen zullen er moeilijk zijn. Aangehouden is ook do regeling van de positie der leeraren aan het gymnasium. Belanghebbenden waren namelijk op het laatste oogenblik met verschillende bezwaren aangekomen, 't had niet eerder gekund, werd in den Raad gezegd, maar meer don drie weken geleden heb ik al van die be zwaren vernomen. Een er van schijnt mij billijk. Menschen met een acade mische opleiding zijn bijna nooit op hun 25ste jaar in betrekking, toch moeten ze 40 dienstjaren hebben, om het volledig pensioen te ontvangen. En op hun 65ste kunnen zij tot heen gaan worden genoopt I Hierin is iets, dat verbetering vordert, waarschijn lijk in dc richting van verschuiving van den fatalen tormijn. De kracht van een ander argument heb ik niet kunnen gevoelen, name lijk dit, dat aan liet gymnasium volle uren les wordt gegeven en aan de H. B. S. maar uren van vijftig minu ten, zoodat van gelijkstelling geen sprake is. Toen ik dat las, schoot mij eon familiaar Noderlandsch woord in de gedachte, dat aan een kruideniers winkel denken doet, maar waarvan ik op het oogenblik de Grieksche ver taling tot mijn leedwezen niet bij de hond heb, zoodat ik het achterwege laten zal. Hoewel de wethouder' van onder wijs onmiddellijke behandeling voor stond, er op wijzende, dat de meeste bezwaren later wel afzonderlijk kun nen worden behandeld, Weid de Raad het voorstel met het request aan, die nu wel voor een maand of wat van de baan zullen zijn. En Mermee zou ik het belangrijk ste, dat in deze zitting voorviel, be handeld hebben, wanneer de rond vraag er niet wa? geweest. Die was nu wat je noemt prima prima hoog- fijne qualiteit. De heer Bregonje had het over een kind, dat aangegeven was voor de eene school en op een andere geplaatstde heer Modoo verzocht een lantaarn te zetten. Naar ik hoor, zal in de volgende vergade ring de burgemeester geïnterpelleerd worden over het feit, dat een der boden zoo hard geniesd heeft, dat een inktkoker is omgevallen en een vlek op den vloer heeft gemaakt. Voorts zal worden gevraagd, of het waar is, dat bij de schrijfles op school No. 9 een jongen het woord Haarlem met twee I's heeft geschreven. Met belang stelling wordt hel antwoord op deze hoogst gewichtige vragen te gemoet gezien. J. C. P. Buitenlandsch Overzicht Duitschland is met z'n luchtschepen, vooral met de Zeppelin's, al zeer onge lukkig I Nu is weer 't Passagiers-luchtschip lag in de loods te Oos in Baden. In de ach terste gondel stonden eenige ongedek te vaten benzine, die moest dienen voor 't schoonmaken van het schip. Gistermiddag zijn deze vaten benzine, door nog onbekende oorzaak, met vuur in aanraking gekomen en ont ploft. 't Was dadelijk een vreeselijke brand, zoodat aan blusschen niet te denken viel. In hoogstens 10 minuten was liet mooie luchtschip geheel vcr- brund. Ook 't dak van de loods vatte nog vlam, maar dit vuur kon nog tij dig bedwongen worden. Van 't lucht schip is weinig meer over, alleen de motoren, maar ook die zullen zeker wel geleden hebben, 't Moet in de loods een droevig gezicht geweest zijn 't gehavende geraamte tusschen een chaos van nog smeulende stoffen van het omhulsel. Een arbeider en een monteur, die tijdens de ontploffing in de loods wa ren, hebben brandwonden bekomen. De Zeppelin-maatschappij voor pas sagiers-luchtschepen heeft wel pech 1 't Vorige luchtschip werd op een der proeftochten vernield en deze nieuwe Zeppelin heeft 't nu ook in een der eerste dagen na de proefvlucht al af gelegd. De aandeelhouders zullen nu wel wat huiverig voor hun kapitaal worden 1 Huiverig is men ook nog altijd voor de spannende verhoudingen in den Balkan, 't Is in Turkije niet pluis, in Griekenland ook al niet en tot over maat van ramp is de twist tusschen de Turken en do Grieken ook nog weer verscherpt. Eerst iets, wat DEN TOESTAND 1N GRIEKENLAND betreft. Gisteren is de nationale ver gadering geopend. Aan deze plechtig heid zijn pijnlijke tooneelen en twis ten voorafgegaan, vandaar dat door de regeering buitengewone militaire maatregelen genomen waren. Gelukkig is de plechtigheid even wel niet verstoord. Dir maken we al thans op uit het feit, dat de telegram men uit Athene wel melding maken over de officieel© gebeurtenissen, maar niets meédeelen, over eventuee- 1e rustverstoringen. Do Koning hield bij de opening der Nationale Vergadering een rede, waarin Z. M. vaststelde, dat de ge meenschappelijke wensch is, het con- stitutioneele stelsel ongeschonden te handhavenhij bedankte de kiezers voor de rustige wijze, waarop alle par tijen liet kiesrecht hadden ongeoe fend, waardoor een grondslag voor de nieuwe Kamer wordt voorbereid, wel ke geschikter zal blijken ter verwe zenlijking van het nationale ideaal. Mogen de verwachtingen van den koning niet beschaamd worden I Nu wat DE GESCHILLEN IN TURKIJE betreffen, 't Bericht, dat de oecumeni sche patriarch besloten had de natio nale vergadering (die, gelijk men weet, was uitgeschreven, om te pro- testezren tegen de wet op de scholen en kerken) had veel beweging en on rust verwekt. In weerwil van het ver bod der Porte tegen deze vergadering had de patriarch besloten bij zijn voornemen te volharden en de verga dering te doen plaats hebben. Het pa leis van den patriarch werd daarop door 150 gendarmen bewaakt, die last hadden niemand tot hot vergaderlo kaal toe te laten. Uit de telegrammen in ons vorig nummer, weet men even wel, dat do vergadering toch gehou den is. Een 10-tal leden werden in hechtenis genomen, maar hoe de an dere bezoekers voor dc vergadering! paleis zijn binnengekomen is een raadsel Zijn de hoeren door een schoorsteen of door een achterdeur tje geslopen De vergadering bestond uit 30 afge vaardigden, 12 leden van dc synode, 12 prelaten, vijf leden van den Raad. De patriarch hield een rede, waar in hij het doel der vergadering uiteen zette en zich beklaagde over de bui tensporige maatregelen van de regee ring. De verdere werkzaamheden zijn uit gesteld tot 23 September. Wat den Balkan betreft, ten slotte iets over de VERHOUDINGEN TUSSCHEN TUR KIJE EN GRIEKENLAND, 't Vertrek van den Griekschen ge zant uit Konstantiiiopel trekt zeer de aandacht Een meestal goed ingelicht journa list te Athene schrijft daarover Toen Gryparis, de Grieksche ge zant den laatsten keer door Rifaat pasja, den Turkschen minister van buitenlandsche zaken, werd ontvan gen, maakte hij in scherpe bewoor dingen bezwaar tegen de neg immer voortdurende boycot en tegen de hou ding der Porte ten opzichte van het oecumenisch patriarchaat. Hij zei verder, dat de Porte, niettegenstaande de pogingen der Grieksche regeering ont do moeilijkheden uit den weg te ruimen, dagelijks nieuwe geschilpun ten te berde brengL Rifaat pasja antwoordde op hefti- gen toon, dat hij een inmenging van Griekenland in Turksche aangelegen heden niet wilde toestaan en keerde Gryparis, zonder verder een woord to zeggen, den rug toe. Gryparis heeft onverwijld zijn re geering telegrafisch van het gebeur de in kennis gesteld en verzekerd, dat voor hem te Konstantinopcl geen plaats meer was. Het antwoord luid de, dat hij maar voorloopig moest blijven, waar hij waa Intusschen begaf Kallergis, de Grieksche minister van buitenland sche zaken, zich naar de gezanten van de groote mogendheden en verzocht hun, te bewerkstelligen, dat hun re geeringen het geschil tusschen Grypa ris en Rifaat pasja zouden bijleggen. Onze Lachhoek TOEGEPAST SPREEKWOORD. Maak 't niet te bontl zei d.e eene actrice tot de andere, die bezig was zich te schminken. ERNSTIGE PATIëNT. Dienstmeisje. Mijnheer JIs hier geweest; het speet hem, dat u er niet was. Dok tier. Zoo, waar klaagt hij nu weer over? Dienstmeisje. Over alles; hoofd, keel, borst zelfs over uw rekening. ONAANGENAAM. Ik ben onlangs voor zes weken op reis geweest. Ja, ik heb het onder „Rechtza ken" gelezen. DIENSTIJVER. Ho, conducteurl Ja meneer. Hebben wij hier tijd? Ik wou iets drinken. Ja meneer. Sta je er voor in, dat de tram niet zonder mij weggaat? Ja meneer. Dan ga ik maar mee! ORIGINEELE VERONTSCHUL DIGING. Iemand tot de vrouw van een zij ner kennissen. Wat heeft uw man toch tegen mij, dat hij mij altijd zoo links liggen laat? Vrouw. Och, dat moet je hem zoo kwalijk niet nemen, mijn man is linksch. NA DE VERLOVING. Zij. Je moet niet boos worden als ik je beken dat ik een paar jaar ouder liep dan ik gezegd heb. Hij. O, dat doet niets; ik heb ook wat minder inkomen dan ik ge zegd heb. Wanneer aan dit verzoek niet werd voldaan dan zou Gryparis onbepaald verlof krijgen. Uit het feit, dat de gezant nu terug geroepen is, blijkt, dat het geschil nog niet is bijgelegd. Ook in de Kretenser-quaestie spant 't nog tusschen beide landen. De Turk sche regeering heeft de aandacht der beschermende mogendheden geves tigd op het feit, dat het Kretenser par lementslid Polngeorgic, die tot lid der Grieksche nationale vergadering is gekozen, weigert zijn functie cp Kreta neder tc leggen. De Turksche minis ter zei, dat do Porte het geval ern stig opneemt en dat zij niet van plan is ten deze toe te geven. De gezanten der betrokken mogend heden hebben verzekerd dat zij, mocht Pologeorgis blijven weigeren, op krachtige wijze tusschenbeide zullen komen en de deelneming van Polo georgis aan de Grieksche nationale vergadering zullen verhinderen. Deze verklaring der mogendheden is in overeenstemming met verzeke ringen, reeds eenige weken geleden door dc mogendheden aan de Porte gegeven. FEUILLETON Naar het Engelsch door CHARLES GARVICE. 76) Het was een gewoonte van hem geworden, oqi bijna lederen dag een bezoek te brengen bij de familie Bart- ley in de Jermynstraat, maar nu was dat huis voor altijd voor hem geslo ten eti bij voelde zich zwaar gedrukt door eer. gevoel van eenzaamheid daarom gaf het hem een groot gevoel van vc-rlich-ing, toen hij eenige dagen later een brief van Mr. Trunion vond, met het bericht, dat Miss Railton op Moorcrofi was teruggekeerd, én met het verzoek om daarheen te gaan en haar een staat over te leggen van dc geprojecteerde verandering van de steengroeve op Lonaway. Hoe blij hij ook was om weer aan het werk te gaan, verliet hij toch met tegenzin Londen, waar de dame van de „Nacht", die hij zoo vurig wensch- te weer te ontmoeten, waarschijnlijk nog verblijf hield, en hij vertrok eerst twee dagen later naar het Westen. Hij reisde met den naohttrein en kwam vroeg in den morgen in Bye- worthy aan, en terwijl hij van het station af wandelde, kwam hij langs het huis van Ryall, ofschoon hij een omweg moest maken om dat te doen. Toen hij het dal inkwam, was hij ontsteld, daarin een groot aantal mannen aan de mijn te zien werken. Hoe kort de tijd ook geweest was, hadden zij toch al groote vorderingen gemaaktschachten waren al gegra ven en de rivier zag troebel van het water uit de putten. Hij bleef enkele minuten naar de menschen staan kijken, toen ging hij naar het- huis en stond het eenige oogenblikken, door zijn gevoel over meesterd, te beschouwen. Do plaats zag ar meer dan ooit verwaarloosd uit het scheen werkelijk, of er nie mand woonde maar terwijl hij daar nog stond, ging de deur open en kwam mevrouw Ryall naar buiten. Eliot merkte dadelijk een groote ver andering in haar gelaat en manieren op. Zij was nog even ordinair en in het oogloopend opgemaakt als van ouds, maar haar ongezonde kleur kwam duidelijk door bet poeier en de verf heen haar gelaat was dat van een vrouw, die zich aan den drank heeft overgegeven maar zelfs onmatigheid kon niet genoeg als re den gelden voor haar geheimzinnige manier van doen, want zij sloop uit het huis als een dief en bleef staan om overal om zich heen te kijken, alsof zij bang was om zelf iemand te zien of docw iemand gezien te wor den. Instinctmatig keerde Eliot orn, maar hij bleef staan als tegen zijn wil. Zij zag hem niet, totdat zij vlak bij hem was, ten staarde zij hem ont steld aan. Wat wenscht u zeide zij op schorren toon. Wil u Mr. Ryall spreken Dat kan niethij is heel ziek en niet in staat om zaken te be handelen. Och ja Zij hield haar adem in en deinsde achteruit. Is u hetWat wenscht u Ik heb geen tijd heb groote haast. Zij stak haar hand uit, als om hem af te weren maar Eliot stond vlak tegenover haai' en was te zeer getrof- fon door haar verschijning, om haar zonder een woord te laten heengaan. Ik zal u niet lang ophouden, me vrouw Ryall, zei hij ernstig. Het spijt mij, dat Mr. Ryall zoo ziek is. Ik had er niets van gehoord. Ja, ja, zei ze haastig. Hij is heel ziek oen beroerte u kan hem niet opzoeken en daarom is het beter, dat u niet langer wacht. Zij trachtte hem voorbij te gaan, maar Eliot hield haar met een beslist gebaar tegen. Ik wilde u iets omtrent uw stief dochter vragen, zei hij. Kan u mij ook zeggen, waar zij Is, als u kort geleden iets van haar gehoord heeft Zij beefde als een espenblad, en werd zóó doodsbleek, dat de verf en poeier op haar wangen ei- precies zoo uitzagen als op het gelaat van een clown. Zij zij is in Zuid-Amerika, zei ze, met moeite een glimlach te1 voorschijn roepend. Zij is ge trouwd, zooals u weet zij zijn heel gelukkig, zij en haar echtgenoot. Ik hoor geregeld van hen. Zij is heel rijk. Door het geld, dat de mijn haar opbracht zei Eliot ernstig. Een oogenblik scheen zij niet te weten wat te zeggen, toen lachte zij. Ja, ja, van de mijn Ik kan nu werkelijk niet langer wachten. Belangrijke zaken wachten mij. Denkt u er aan, dat mijn echtgenoot te ziek is om bezoek te ontvangen, van wien don ook Zij wankelde met onzekere schre den langs hem heen, en Eliot ging zijns weegs, na dit wrak van een vrouw nog even te hebben nageke ken. Hij kwam in het huisje aan, waarin nij als bediende van Sir Jozef gewoond had, en toen hij zich over tuigd had, dat het door niemand an ders bewoond werd, stapte hij binnen en ging zitten peinzen over den treurigen toestand, waarin hij het huis der familie Ryall had terugge vonden. Nu herinnerde hij zich. waarvoor hij gekomen was, het con tract tusschen zijn vader en Sir Jozef, en hij ging naar een andore kamer, vond de kist, waarin hij eenige pa pieren en nog het een en ander had achtergelaten, en vond hierbij wat hij zocht. Hij stak liet in zijn zak met het plan het later door te lezen, toen stak hij zijn pijp aan, liep de plaats rond en dacht aan Nora. Gelukkig voor haar, dat zij zoo ver weg was, getrouwd en gelukkig Hij ging naar het huisje terug, toen hij voetstappen voor zich uit hoorde en verrast was, Sir Jozef zelf te zien naderen. Sir Jozef kwam voorzichtig sluipend naderbij, opende zachtjes de deur, ging binnen, en Eliot volgde langzaam. Sir Jozef was niet in de zitkamer, en Eliot was hoogst verbaasd, toen (hij zag, hoe de baronet de slaapka mer binnen ging en naast dc kist. neerknielde, waaru't Eliot zooeven het contract had genomen. Deze was zoo verbaasd, dat hij een oogenblik sprakeloos in de deurope ning bleef staan teen zei hij dood bedaard Goedenmorgen, Sir Jozef. Sir Jozef keek verschrikt op en keerde zich snel om, met nu weer doodsbleek, dan weer vuurrood ge laat toen stond hij met langzame bewegingen op, knikte glimlachend, en stak zijn hand uit. Hoe maak je hot, Eliot Ik zocht naar eenige rekeningen, die betrek king hebben op de stoeterij. Ik dacht geen oogenblik, dat jij hier in de buurt was. Wat doe je hier? Ik ben hier voor zaken van Mr. Trunion, zei Eliot. Welke reke ningen wil u hebben Ik zal ze wel voor u zoeken. Hij sloot de kist open, nam er eeni ge boeken en papieren uit en stak ze hem loc. Sir Jozef was vlak naast hem ko men staan en keek met alle aan dacht in de kist- Dank je, dank je 1 zei hij. Ik ben naar beneden geweest, om te zien, boe de mijn vordert. De aan deden zijn geplaatst en het zal een reusachtige onderneming worden. Ga je met mij mee naar huis Mijne vrouw voelt zich niet heel wel, maar zij zal blij zijn je te zien. liet spijt mij, maar dat gaat niet, zei Eliot. Zaken. Heeft u alle papieren, die u noodig heeft Zoo ja, dan neem ik de kist mee. O ja, ik heb wat ik hebben wilde, zei Sir Jozef luchtig. Ja, neem haar mee, voegde hij er be reidwillig bij. Ik moeit nu weer terug er komt vanmiddag bezoek. Hij drukte Eliot de hand, en ging naar zijn eigen huis terug, en Eliot keek hern met een raadselachtigen blik ii a. Dc minst wantrouwende mensch zou wel getwijfeld hebben aan de waarheid van de verklaring van Sir Jozef omtrent het bezoek aan zijn huisje, en Eliot dacht na over •dit incident op zijn wog naar Moor- croft (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 5