KWARTJES ADVERTENTIEN VBAAC-EH-AANBODS ADVERTENTIEN: 1-6 REGELS 25 GENTS 3 PLAATSINGEN f 0.50 BIJ VOORUITBETALING 70 ra (fl H den school voor Kunstnijverueld ne- kroond in Groep I, klassen 4 en 6 met een eere-diploma. Eeno uitgezochte tentoonstelling vuil Noorscbe huisvlijt is voor de maand November in voorbereiding. Het voornemen bestaat om de meest belangrijke voorwerpen die zich op do tentoonstelling te Bergen bevinden en waaraan de meeste zorg werd be eteed, naar Haarlem over te hrengen. Zondag is het Museum kosteloos toe gunkclijk. Naar de meeting. Aan do kiesrechtbetooging te Am sterdam a.s. Zondag nemen nog deel van Haarlem net Haarl. Arbeids-Se- 'cretariaat met drie en de Coöp. Bak kerij- en Verbraiksvereeniging Voor- uitgang met eén afgevaardigde. Om half negen u.s. Zondagochtend vertrekt reeds de Gem Zangvereeni- glr.g ,,De Slem des Volks" met banier uit liet gebouw „Vooruitgang" om tijdig in Amsterdam aanwezig te zijn ter bijwoning v an de algemeens repe titie die in Handwerkers Vrienden kring", onder leiding van den heer Otto do Nobel wordt gehouden, waar- waaraan een aantal arbeiders zang- voreeniglngcn uit verschillende doe len des lands medewerken. Dit ter voorbereiding van de geza- inenlijko zanguitvoering op de mee ting. Uit de Omstreken HEEMSTEDE. Voetbal. Zondag speelt het eerste elftal der voetbalvereenigiog „Heemstede" een wedstrijd legen „Concordia", uit Haarlem, op het terrein van eerstge noemde vereeniging aan den Meer weg. HALFWEG. De campagne aan de beetwortel- suikerfabriek „Holland" zal bij vol doenden aanvoer van beetwortelen, 27 September aanvangen. SLOTEN. De huisvrouw van J. Helling, die gisterenavond met haar man gezond naar bed was gegaan, lag des mor gens. zonder dat de man iets ge merkt had, dood. De ontsteltenis van den man laat zich begrijpen VELSEN. Door B. en W. worden aanbevolen f benoeming van één lid van het Roomsch Katholiek Armbestuur, va cature L. Uijtendaal. 1 F. J. Koks, te Velseroord. 2. S. Eskes. te Velseroord. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN A 30 Cts. per regel. IIS-ssI 71 8 ju S S- N g W 1 5 g" B O ra 5- PI m O ra ra f rn= 2. e 1 2*" 0 X O O B 5 1 D i O ;i!ü> rilH tfl> B S- -3 O O r 5 2 i 5 at1 !=^oï iö tï"0 Binnenland DE RIJKSMIDDELEN. Do vermeerdering in de opbrengst der Rijksmiddelen heeft blijkens den staat ook in Augustus voortgeduurd. Bij een totaal-cijfer van 12,555,718 is dé opbrengst van het vorige jaar Augustus met ƒ584,000 overtroffen, waarbij valt op te merken, dat toen maals tegenover het vorige jaar reeds een vermeerdering van ƒ804,000 kon worden geconstateerd. Ook thans heD- bén wederom de middelen, die als maatstaf van de algemoene ontwikke ling van handel en verkeer kunnen gelden het grootste gedeelte tot do ver meerdering bijgedragen. Uit de in voerrechten werd ƒ145,000 of 14.50% meer ontvangen. Of de groote tegenvaller ten aanzien Van de jenever-accijns door het rui mere vloeien der overige middelen ge heel zal worden opgeheven, is wel niet geheel zeker, maar toch vrij waarschijnlijk Waar de eerste aciit maanden de basis vormen voor het vaststellen der begrootingscijfers voor het volgend jaar, mag in elk ge val worden geconstateerd, dat de ai gemeene lOtounio recht geen de naas te toekomst bevredigend te achten, al zullen de plannen in zake de kustver dediging etc. op den duur wei een ver dere versterking der inkomsten nood zakelijk maken, zoo schrijft 't Hbld. GROOT NEDERLANDSCH STUDENTEN-CONGRES. Vrijdag werd te Leideu het congres geopend met een korte toespraak van den voorzitter, inr. A. M. Joekes, waarna deze liet woord gaf aan prof. mr. C. van Vollenhoven, hoogleeraar te Leiden, die een voordracht hield over Nederlands plaats en taak te genover liet buitenland, in het bijzon der in de vredesbeweging. Hierna verkreeg mr. M. Tydeman, lid van de Tweede Kamer der Staten- Generaal, het woord over het onder werp Do betrekkingen tusschen Ne derland en Belgiè. Mr. Tydeman liet aan zijn voor- drfacht voorafgaan een hartelijke be groeting van het sympathieke Belgi sche Koningspaar wiens bezoek m de hoofdstad zoo treffend samenvalt met dit congres. Daarna word het congres in de Se naatskamer ontvangen door den rec- tor-magnificuü en vervolgons in het Raadhuis door het Gemeentebestuur. De zitting werd ook bijgewoond door het hoofdbureau van den Ned. Bond „Vrede door Recht". ELECTRICITEITSTENTOONSTEL- L1NG TE GOUDA. De tentoonstelling van toegepaste electriciteit te Gouda is met eenige plechtigheid geopend. De gemeentelij ke electrische centrale, levert den stroom voor de bedrijven en de ver lichting. MAASTRICHTS BURGEMEESTER. Tot burgemeester van Maastricht is benoemd mr. L. B. J. van Oppen, tot dusver secretaris dier gemeente. PENSIOEN BURGEMEESTER. ,L. en V." verneemt, dat het voor- L van B. en ,V. van 's-Gravenhage tot pensionneering van den burge meester zal worden ingetrokken. Het zou het Mad niet verwonderen, indien het inoticf was, dat in den Raad niet op algemeene instemming te rekenen is. EEN VERDIENSTELIJK INGE NIEUR. Vrijdagavond had de maaltijd plaats, die door vertgenwoordigers de technische wereld aangeboden werd aan den oud-directeur dor go meentewerken van Rotterdam, den heer G. J. de 'ongh, als blijk hunner waardeering \>>or hetgeen deze op in- gonieursgebied in dc 30 jaren, gedu rende welke hij de leiding van den technischen dienst var. Neerland» voorname havenplaats in handen ge had heeft, tot stand heeft gebracht. NACHTARBEID IN HET BAKKERS BEDRIJF. Het Bakkorscomité zendt het vol gende schrijven, dat hot ontving van den hoer John Kirkland, hoofdleer aar aan de Bakkerijschool te Londen, over het wetsvoorstel tot afschaffing den nachtarbeid in de Holtand- schc bakkerij. „Hot voorstel is zoo ondoordacht, dai wij moeilijk kunnen goiooven, dat een Minister, die zich eeniyszuis met het bedrijf op de hoogte heeft gesteld, een zoodanig wetsontwerp kan voor stellen. Zelfs m Australië, waar de werklieden zeer sterk vereenigd zijn, en het gouvernement voor hun wen- schen volkomen sympathie gevoelt, gaven de arbeiders zelf toe, dal, toen de waarschijnlijke gevolgen van de afschaffing van nachtarbeid tot in bijzonderheden waren aangegeven 't onredelijk zou zijn afschaffing van den nachtarbeid in de bakkerij te eischen. De aard van het product, hetwelk door de bakkers vvuidt ge maakt, en zijn zeer spoedig verlies van hoedanigheid in eenige uren, is de oorzaak van den nachtarbeid; en, zoo lang als het publiek versch brood wenscht van een goeden smaak, is nachtarbeid of zeer vroege arbeid on vermijdelijk. be aard van het HoL- landsche brood, waarmede ik zeer goed bekend ben, niaakt het inzonder heid noodzakelijk voor de Holland sehe bakkers, wier bedrijven van eo- nigon omvang zijn te werken met het „shurt-process" kort proces en met een groote hoeveeilie.d gist; od- der zoodanige omstandigheden Is nachtarbeid dringend noodzukoiijk. Er zijn nog enkele kleinere bakkers in Engeland, die nog werken met wat men noemt „sponge-system" dat is, zij maken des avonds oen slap deeg, waaraan des morgens meel wordt toe gevoegd maar het wordt door ie der erkend, dat deze methode het out staan van zuur in het deeg zeer be vordert, en dat het de voortplanting van zuurkiemen doet ontstaan; dien tengevolge heeft het brood een beslist zuren suiauk. Deze methode kan even wel beslist ïiiot worden toegepast, in dien bij do bereiding van liet deeg ook melk gebruikt wordt, zooals in Hol land het geval i-. Het ontslaan van melkzuur en andera zuren in het dec; zou zoo groot zijn, dat liet brood niet alloon zeer zuur, maar ook zoo kruimelig zou zijn, dat het niet op de gewone wijze zou kunnen worden gesneden, en zeer droog, zélfs in ver- sclien toestand. Do „sponge-system"'- of de „lpng procoss"-deegen behooren nu in dc beste bakkerijen hier tot het verleden. Het is bekend, dat liet „short-processkort proces mal schor brood en met beter smaak voortbrengt. Naar mijn meening is, wanneer melk bij do bereiding wordt gebruikt, alleen het „short-process" mogelijk, wanneer men den smaak en de voedingswaarde van de melk wil behouden. Ik geloof, dat het oer groote fout van Uwe wetgeving zou zijn, als zij hare sanctie zou geven aan zoo n onvoorbereid voorstel tot afschaffing van nachtarbeid in de buk kerij." (w.g.) JOHN KIRKLAND. MUSSCHENPLAAG. Te Heer Hugowaard heeft men zoo veel last van de musschen, dat men er is toe overgegaan een vereeniging op te richten tegen deze diertjes. Voorai was de schade, dezen zomer aan de veldvruchten aangebracht, zeer groot Ieder lid zal nu een con tributie betalen in verhouding tot liet aantal H.A., dat hij in gebruik heeft. De burgers zullen worden uitgenoo- digd hun daken van vogelnesten te zuiveren. Andere middelen zullen bo vendien worden beraamd, om dc musschenplaag tegcr. te gaan. OVERLEDEN. De man, die op het Centraal Sta tion te Amsterdam bij liet uitspringen uit den nog rijdenden wagen, word overreden, is can de bekomen won den overleden. HET JULIANA-MONUMENT. Do Haagsche Tel.-correspondent meldt Zooals reeds in het kort gemeld, zal Prins Hendrik aanstaanden Dinsdag middag op het Juliana van Stolberg plein, een monument onthullen, dat daar gezet is ter herdenking aan den geboortedag van onze Prinses. Het belooft voor dit def.ige, elegante stads deel, met z'n net van straten, wier na men aan Oranjevorsten en vorstin nen herinneren, een dag van beteeke- nis te worden. Aan het monument wordt hard gewerkt, ma-ar men ver zekerde ons, dat het Maandagavond gereed zal sijn. Hoewel het nog met voltooid is, waren we iu de gelegen heid, het heden te bezichtigen. Het Juliana-gedenkteeken is een KERKVOOGDEN-BAKKERS. In het Friesche dorp Firdgum vond men tot nog toe geen bakker;:. De bakkers iu de omliggende dorpen zorgden voor de noodge waren, wat in spoedeisc bende gevallen wel eens wat lastig was Iii hel dorp is nu een bakkerij ge sticht door... de kerkvoogden der Her vormde Gemeente en met 1 November a s. wordt dc bakkerij betrokken. Tel. ONZE VLOOT IN AUSTRALIc. Een Holiandsch eskader, bestaande uit de oorlogsbodem De Ruyter, Ko ningin-Regentes en Hertog Hendrik, is te Sydney a an gekomen en hartelijk verwelkomd. Een groot aantal feeste lijkheden is in het programma opge ien. Op "20 September vertrekt liet eskader van Sydney naar Melbourne. bportpraatje Dat was een mooie voetbaldag, die tweede rondo om den „bol d'argent". Voor Den Haag overigens een dag van machtige teleurstelling, voor Rotterdam een dag van succes. Want beide Hotterdamsche eerstc-klassers w isten de zege te behalen op de twee concurrenten uit de residentie. Spar ta wou het van Quick, en V. O. C. versloeg li. B. S. Beide uitslagen zijn belangrijk genoeg om er een oogen- blik bij te verwijlen. De Hauenbur- gers, die nu twee jaren in successie den bat gewonnen hadden, waren waarschijnlijk vol hoop, ook ditmaai als overwinnaars uit de finale te ko men en ze hadden inderdaad ook wel eenige kans. Maar het exoote struikelblok is Sparta gebleken De Maassteden&ren schijnen dit seizoen met het vaste voornemen bezield, niet alleen zich meester te maken van den zilveren bal, maar ook om wederom het kampioenschap van Nederland C., ter geiegenneia van ae sene-wed strijden op Hou trust met 3—1 te slaan, moest nu het hoofd buigen voor de jonge rood zwarte Rotterdam mers Na een oogenblik van Haag sche overheersching, waarbij V. O. C de kluts een m< inent scheen kwijt ic raken, kwamen de Rotteroenschen in do meerderheid, en, dunk zij vooral den gebroeders Ilurburger, die zich als ware slangenmenschen overal tusschendoor wrongen, voerden zij de score, luid aangemoedigd door bel publiek, langzaam ter overwinning. Onze rood broeken bereiden ons en waarschijnlijk uok zichzelven een aan goname verrassing. Had ioder, die een boetjo verstand van hot waar schijnlijke rollen van den voetbal heeft, wel gedacht dat de paarse Beerschot-athletiekers de zoge wel naar Antwerpen zouden meedragen, de Haarlemmers hebben laten zien, dat zij er ook nog wel iets van kun Vooral dc voorhoede overtrof zich zelve; ik had niet gedacht dat die zoo good kon samenspelen. Nu moet niet vergeten worden, dut de Beerschot, vooral ma de rust, zeer te genviel, en lang niet gaf, wat zij i»i de eerste ronde tegen Kampong ge geven heeft. Maar de prestatie van onze stadge- nooten is er niet minder om. Een 3—0, eigenlijk 40, tegen do Beerschot, geeft waarlijk moed voor den volgen- gen strijd. Quick II won met 1—0 van Kam pioen, een uitslag, die bijzonder goed do verhouding der partijen weer geeft. Morgen de laatste ronde. Hoe zal die aftoppen De loling tusschen de drie verliezende elftallen had tot re sultaat, dat H. B, S. nog verder mag meespelen. We krijgen morgen in do halve beslissing V. O. C. tegen Spar ta cn H. B. S. tegen Haarlem. V. O. C. —Sparta is een interessante wed strijd. Niet, dat we gelooveu, dat V. O. C. ook Sparta slaan zal, maar spannen zal t toch zeker wel. Eu tiet publiek, het Rotterdamsche publiek, dat nu in twee kampen verdeeld is, zal wel talrijk opkomen om de resp. favoriten aan te moedigen. Op een manier, zooals alleen de Maasstede- naren dit kunnen. Van H. B. S.—Haarlem valt maar weinig te zerken. Als Haarlem zóó speelt als Zondag 1.1. tegen de Beer schot, heeft het een mooie kans om in de finale te. komen. En als de rood- broeken dan van Sparta verliezen, is dat toch waarlijk geen schande. \Y ant dan hebben zij het lang. zeer lang vol gehouden en zijn met cere uit den strijd getreden. Tusschen •Quick II en N. O. A. D. uit Breda, gaat de strijd om den Re vue-beker, die den jongeren Hanen- burgers wel ten deel zal vallen. Wam het tvveedo elftal van Quick kan bijna op het predicant „eerste klasse" aan spraak maken I Het cricketseizoen eindigde met een verrassing Volharding werd weer eens op eigen grond geslagen en nog wel door een van de zwakste broeders. A. C. C. was de gelukkige, die, na het tot 15ti gebracht te hebben, Volhar ding na heel wat spanning voor 149 wist uit te gooien, om zoodoende met 9 runs te winnen. Minder spanning was er in Schie dam, waar 's-Gr. C. C. na de 50 van Hermes 155 bijeen sloeg en dus met 105 runs won. De eindstand is dus 1. Rood en Wit 2. 's-Gr. C. C. 3. Vol harding 4. A. C. C. 5. Hermes. 6. V. V. V. Pers-Üverzïcht zeer sierlijk, breed, kloek monument, geheel uit wit steen gehouwen, en zal iu een grooten cirkel van groen en bloemen komen te staan. Wat het v ooral monumentaal maakt, zijn vier leeuwen, die in liggende houding op den ronden wal zijn aangebracht. Aan alle zijden zijn treden aanwezig. Hei plein, waar het op gebouwd is, vormt hei centrum van dil stadsgedeelte, zoo dat Prius Hendrik Dinsuagmiddag op een, ook in verband met de toekomsti ge uitbreiding der stad aan deze zij de, zeer*schoone plaats, een indruk wekkend monument zal moeten ont- hulleu. NAT. CHRISTEN-GEHEEL- ONTHOUDEUSVEREENIGING. De aigemeeno vergadering van dc Nat. Chr.-geheelonthuudersvereeni- ging werd te Almelo voortgezet. Als eerste inleider trad op ds. P. de Haas, v an Purmerend, met het onder werp „Het werk der plaatselijke af- deelmgeu." Na uitvoerig het werken in ver schillende afdeeliugen te hebben uit eengezet, raadt spr. haar het volgen de uan Maak uwe vergaderingcu aantrekkelijk, zorg voor goede agen da's, zorg een biddende afdeelïng te hebben, geef cursussen over alcohol, zorg voor een rapporteur, die zicli op de hoogte houdt van alles, wat is ge beurd op liet gebied der geheel-ont houding, verricht veel huisbezoek, ver spreidt geschriften en circulaires, be gint te bedelen voor een eigen ge bouw. Op deze inleiding volgde een korte discussie. Hierna behandelde dr. R. J. van der Meulen, van Welsum „De kerk en het drank vraagstuk." Snr.'s mcc- ning is, dat de kerk de drankbestrij ding moet steunen. Laten wij, predi kanten, aldus eindigt spr., beginnen met de geheel-onthouding te propa- geeren, dan zal er zeker verandering komen. (Applaus). Ds. P. Veen, van Zutphen, behandel de het onderwerp „Patronaten voor drankzuchten." binnen Rotterdam te brengen. En kansloos zijn ze niet Hun elftal is zeer sterk, de middenlinie vooral, maar ook de voorhoede kan, met be hulp van de nieuwe krachten, waar mede zij is aangevuld, op gereedelijk succes iiopen. Vooral Dassen, de voormalige Xerxes-speler, deed zich kennen als een voetballer met uitste kende kwaliteiten. Dij is snel, han dig iu trucjes, en beschikt over een juist en hand schot. Alle capaciteiten, die liein als goal-getter zeer kunnen te pas komen. In de achterhoede der Spartanen zal ook ditmaal weer De Bruyn mee spelen, een voetballer, met wien het beter kersen eten, dan vechten is. De Bruyn speelt niet direct unfair, maar ontzaglijk onbesuisd. Als de bal in zijn buurt komt, dan trapt hij, en trapt door, ongeacht een speler der tegenpartij misschien wel eens in minder aangename aanraking met een zijner schoenen zou kunnen ko men. llij heeft de „défauts de ses quall lés". Hoe prijzenswaardig het ook is met een volharding, als die De Bruyn ten toon spreidt, het eigen doel te bewaken, wanneer dit niet tevens voorzichtig gedaan wordt, zou zulks de propaganda voor het spel aller minst ten goede komen. Gebeurt er eens een ongeluk, don brengt dit op do toeschouwers een zeer onaange namer! indruk te weeg, die niet ge makkelijk is weg te wisschen. Het on geval wordt dun bijna steeds aan het spel geweten, terwijl toch inderdaad do onbesuisdheid van den speler de eigenlijke oorzaak is. Laten we hopen, cGSTD© Korver zijn club broeder eens over dit gevaarlij ke optreden onderhoudt. Het zou, het Rotterdamsche spel ten goede komen! De andere Maasstedelijke eerste klusser V. O. C. debuteerde in de eer ste klasse sch.ttcrend. Het vrij-ster <e II. B. S., dat nog pas een bewijs van «ijn kracht gegeven had door D. F. EEN WAARSCHUWING. Onder dit opschrift waarschuwt „Land en Volk" aldus tegen dingen, als den moord op een onderkruiper te Havre De afschuwelijke moord, te Havre gepleegd, op een onderkruiper krach tens besluit eener arbeidersorganisa tie, moge een waarschuwing zijn voor andere organisaties, dat zij in den strijd tegen hel kwaad der onderkrui perij, zich zelf meester moeten blij ven .De_goede zaak der vakorganisa tie zal overwinnen door andere mid delen, dan door een demoraliseerend schrikbewind, dat geen middel ont ziet. En een waarschuwing is voor ons land niet overbodig. Ouk tiier zijn treurige feiten voorgevallen. De neiging, om op deze wijze de on derkruiperij ie keeren, dienen de lei ders met kracht legen te gaan. De ernst en de goede geest in de vakor ganisatie kan er door worden bedor ven, en er wordt een reactie tegen de groeiende arbeidersbeweging door op gewekt, die aan hare ontwikkeling nieuwe moeilijkheden zal in den W" leggen. Leger en Vloot SINT MARTIN. Een uit Curasao, bij het departs ment van Koloniën ontvangen tbJo a bevat liet bericht, dut op liet eiland Sint Martin liet Zoutmeer over stroomd is en wegen verwoest zijn. NED. HERV. KERK. Bedankt voor het beroep te Hedel ds. A. Dekker te Gameren (Geld.); tc Ameide en Tienhoven ds. P. var Toorn, te Sprang (N.-Br.j. Beroepen te Boxum en Blessum ds. B. Klein Wassink, te Leeuwarden. Beroepen te Ouderkerk a. <1. LJse. dr. J. D. de Lind van Wijngaarden, te Putten o. d. Veluwe te Brakel de heer P. Kruyt, candidaat te He- kendorp. GER. KERKEN. Bedankt voor het beroep le Drie bergen ds. A. Voogel, te Putters- hoek. Reroepen te Yelp (A.) ds. R. K. II. Huimnelen, te Hoogkerk. Bedankt voor het beroep te Poortu gaal door ds. A. Brummelkamp, i Vrïjhoeven-Capelle (N.-Br.). DOOPSGEZINDE GEMEENTEN Beroepen te Hippolytushoef op Wa ringen de heer J. M. Leendertz, can didaat te Amsterdam Aangenomen het beroep le Zij! i ;k de heer S. H. N. Gorter, propon- rit te Amsterdam. BAPTISTEN-GEMEENTEN. Bedankt voor het beroep te Amster dam ds. Planting te Groningen. EEN OORLOGSMARSCH. Onze Haagsche briefschrijver heeft in zijn vorigen brief een en ander medegedeeld over den oorlogsmarsch van de grenadiers en jagers, op 5, 6 en 7 September gehouden. Het „Hbld." heeft nog eenige na dere gegevens over dezen marsch ont vangen en schrijft nu o.a. Den troep komt een woord van lof toe voor de uitnemende, energieke wijze, waarop over het algemeen aan de vermoeienissen en tegenvallers 't hoofd werd geboden. Met groote wils kracht hielden de soldaten vol, tot zij het doel van den marsch bereikt hadden. En degenen, die het m c ten opgeven, deden dit met verbe ten spijt. Do houding en de geest van den troep waren over het geheel uitste kend. Tot zoover de ingewonnen 'inlich tingen, welke wij hier met te grooier genoegen weergeven, daar maar al te vaak getracht wordt de njeening ingang te doen vinden, dai de Nedcr- laudsche soldaatja, eigcnnjg een papsoidaat is Wij zijn de meening logged aan, dat de Nederlander integendeel, altf hij wil, een uitstekend oorlogs- (geëtf parade-)soldaat is, met wicji men, zooals wij het wel eens teekenena hoorden uitdrukken, de duivels uit d' hel kan halen. Aan soldaatje spelen echter heeft de nuchtere Hollander :n broertje dood. Ook deze oorlogsmarsch heeft we derom zijn bruikbaarheid bewezen. Natuurlijk zijn er ontberingen door -taan, moesten onaangename oogen blikken doorgemaakt worden. Maar men trekt dan toch ten slotte ook don wapenrok niet aan om te luieren, doch om een forsche training door to maken. Het is onze vaste overtuiging, dat de soldaat gedurende zijn dienst tijd liever dergelijke oefeningen mee maakt, dan hem zoek te brengen in minder in ton sieve n arbeid. Moge zulk een oefening, als thans oor het eerst gehouden is, door zéét ele gevolgd worden en mogen die oefeningen vruchten afwerpen. Koloniën Kerk en School Rechtszaken DE SPEELHUIZEN. Het bericht omtrent het honger 1» roep van den Staat tegen de uitspraak den president dor rechtbank te 's-Gravenhage, waarbij de staking ij bovöl&Jï van politie-maatregelen tegen de speelhuizen te Scheveningen, e'schl verbetering, in zooverre daarin mel ding is gemaakt van oenc veroordce- ling van den Staat tot 200 schade vergoeding. Nu de Staat na dc )>etto kening der ütspraak niet meer met de bedoelde maatregelen is voort-go- was er van eene veroordecling tot schadevergoeding geen sprake, daar sleehls eene veroordecling was itgesproken tot voldoening aan eï- scher van eene schadevergoeding an 200, voor eiken -t na de beteekening van dit vonnis met deza handelingen zal worden voortgegaan. Letteren en Kunst TIJDSCHRIFTEN. Het laatst verschenen nummer van ,De Auto" bevat. De toekomst van den motor. Raam- en Carrosserie bouw. Uit de practïjk van den au tomobilist. Auto's en aeroplanes voor militair gebruik. In Memo G. G. J. M. Frohn te Baarn. Een Amerikaansche renbode-tocht. Autovallen in ens land. De lucht scheepvaart in Frankrijk. Motor- wielrijden. Vragcnbus. Allerlei. No. 25-van „Pak me mee" heeft als voorplaat een goed-gelijkend por tret van de bekende Fransche too- neelspeelster Sarah Bernhardt - Verder foto's van de zilveren hoi-wed strijden te Rotterdam, den koning ■an Spanje in een aëroplaon. Het spiegelende koetje van PauJ Potter. Het 500-jarig bestaan van Purmo rend. Landbouwfeesten te Woer den, enz. Tevens eenige verhalen. „REVUE DER SPORTEN". Zeilwedstrijden om den Coupe Bel- gique 11 Sept. te Antwerpen op da Schelde verzeild. -— Dingen orn niet to vergeten. Courses te Duindigi en Woestduin. Zilveren Voetbalwet strijden. Utrechlsche Gymnastiek- Vereeniging „Door Oefening Ontwik keling. -Catch as catch can wed» strijd te Londen tusschen den Sail- viër Zbycoo en den Indiër Oama. Een veteranen combinatie van Z. C. te Zwolle. Van de Krachtsport te Rotterdam. De Amsterdamscho Vliegweek. Do Voetbal-wedstrijd DuitschlandNederland. Kampl- oonschap van Limburg Wiel/rijden. -» De bekende Dobbemann—Pinscher- Kampioen Favorii In Memoriae* Clément van Maasdijk. Schaken.

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 10