t Nu arresteert ae naagscne politic, o]j verzoek van de Berlijnsche, een oplichter, die een grafelijken titel voert. Hij wordt aangetroffen in een hotel en mee naar het bureau geno menper auto. Nu is het zeer goed mogelijk, dat de politie bang was, dat de vogel ontsnapt zou zijn en zij hem'dus er gens anders moest zoeken. Daarvoor tou de auto zeer geschikt zijn, maar moeten we, bij de beoordeeling van dit verschillend optreden, de moge lijkheid heeleraaal uitsluiten, dat dit moderne vervoermiddel gebruikt werd, omdat meu een „graaf" ging arrosteeren en de heer Van Raai te „slechts een journalist is SINTRAM. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 30 Cts. per Tegel. Hlets li lastiger te verdragen dan aambeien. Maar weinig kwalen worden er aan het menschdom opgelegd, die pijnlijker zijn en me» ongemak ver oorzaken dan aambeien. De onophou delijke jeuking en brandende pijn verschaffen u dagen vol kwelling tn nachten van slapeloosheid en ellende. En indien jeukende aambeien veron achtzaamd worden, leiden zij tot in wendige of bloedende aambeien, die den patiënt zijn energie ontnemen, bloedarmoede veroorzaken en 1 zwak en wegkwijnend maken. Reeds de eerste aanwending van Foster's Zalf geeft een ongekend ge voel van verkwikking en verlichtiog aan de aangedane deelen, en slechts zelden is één doos onvoldoende cm een volkomen en duurzame genezing teweeg te brengen. Voor eczema, huiduitslag, goriel roos, puisten en alle jeukende huid ziekten is Foster's Zalf een zeker ge neesmiddel. Zij is wonderlijk ver zachtend;, heelend en antiseptisch. Zij prikkelt de huid niet en doet haar niet te spoedig opdrogen. Zij Is zon der wederga. Overtuigt u, diat gij de echte Fos ter's Zalf krijgt. Zij is te Haarlem verkrijgbaar bij de beeren J. J. Göp- pinger, Grooto Houtstraat 147a, en K. van Eden, Spaarne 38. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel 1.75 voor één, of f 10. voor zea doozen. I Tegen bet f Dr. Hommei'8 Haematogen WAARSCHUWING I BEENZIEKTEN, Aderopattlga WONDEN, Dauwwormen, f Jeukingen, WONDEN van eiken aard, zwcaeNi l\J UITSLAG, - - tës Onralbdeniko ■kirt |g kir) fl 1.75 ï»r flaooa Per (HOI fl 1.75 Talrijke bewljicn van genezing* Weigert alle aamaak. EfecM alt garantlo da baadUekenlag C. OEPMSICR, IptMN-FiMM. fl re 6 bi, teoa llrra). Freoca un hole (o»«a ppeiwlaicl uo GMcrut-Dipoi roor Nederland H. SANDERS, ROklo 0, Aro.urdom. Te Haarlem bij J, J. GöP- PINGER, Gr. Houtstraat 147. Lusteloosheid. Dat vermoeide, lustelooze gevoel, dio steeds terugkeexende hoofdpijnen, die neiging tot slapen in het mid den van den dag zelfs, die doffe en bloeke oogen, slechte gelaatskleur, dat is Malaria. Daarvoor helpen geen huismiddeltjes; alleen een specifiek Geneesmiddel voor Malaria zal deze ziekte en het gevaar eener slepende, wellicht doodelijke kwaal bijtijds koeren. De Palm-Pillen versterken 't bloed, hernieuwen het als het ware; het bloed wordt dan weder zuiver en gezond en verdrijft den Malaria-bar- cil uit liet lichaam. Dan volgt niei kracht, gezondheid en levenslust en ook de gezonde blos keert terug. De Palm-Pillen kosten per doos slechts CO cents en zijn verkrijgbaar bij de voornaamste Drogisten en Apothe kers. Centraal-Depót: 278 Heeren gracht, Amsterdam. Stadsnieuws BRAZILIë. Een van onze lezers is het volstrekt niet eens met de gunstige berichten, die wij onlangs ontleenden aan een paar blieven u:t Brazilië. Wij nemen uit zijn mededeelingen het navolgende over: Er is daar geen zweem van gezel ligheid te vinden. Een kleine beschrij ving van het huis: een vierkant ge bouw, verdeeld in vier hokken, an ders kan ik het niet noemen, zoo ge zegd twee slaapkamers met een huis kamer en keuken, maar niets dan kale wanden on omhoog kijkt uien tegen de dakpannen aan, want van zolders weet men niet en dan is er niets geen gerief, want kasten vindt men niet en spijkers kan men ook niet slaan, of men moet dat doen ie-' gen deuren of paneeleo. Ramen heeft men niet, maar luiken. In de keuken is niets dan een vuur gebracht, ook hebben wij eerst 6 maanden lang met een buitenvuurtje gezeten, gelijk In dianen. Kasten ledikanten, tafels en pianken moest men zelf maken daarbij stond liet huis een halven meter van den grond. Ook waren er zulke kieren, dut men precies kon zien hoe een ander leeft of huisde. En dan de levenswijze, 's Morgens als men opstaat een lekker kopje zwarte koffie, zonder melk, met eigen ge bakken brood, gebakken van meel of maismeel, om elf uur een kopje zwarte koffie, des middags vleeech of spek met blauwe boonen en rijst water. Dö6 avonds zwarte koffie niet eigen gebakken brood en zoo eiken dag maar we» aan, want alle dagen zijn daar gelijk. Bij liooge uitzonde ringen des Zondags aardappelen, want alles is er schreeuwend diuur, alleen als meu het van zijn eigen land heeft, geniet men die weelde, want Hollandsche zaden willen er bijna niet of in het geheel niet groei en; men kan er zelfs haast geen zaad van winnen en alles wordt liard door de vele droogte, want ook do tempe ratuur doet een Hollander erg aan. zoodat men veel te kampen heeft met ziekten, want het kan daar zoo heet wezen, dat men des morgens na half elf niets meer kan doon en dan kan men na vieren wear beginnen. Als de zon ondergaat is het nacht en d-an kruipt men in zijn hokje, net als het wild overdag, want men behoeft zich des avonds niet buiten te begeven, went dan is men niet zeker van zijn leven. Er valt hier ook met allerlei wilde dieren lo kampen, zooals wol ven, slangen, hyena's en allerlei on bekend ontuig; hagedissen van een paar meter lengte zijn hier geen zeld zaamheid en zoo heeft men vele an dere dieren: brulapen, groote spin nen, groote kevers, miecren, ratten, enz. Mierenhoopen van manshoogte zijn geen zeldzaamheid. Voeg daarbij het heerlijke drinkwater, dat men soms een half uur ver moet halen. En wat is het dan nog? Niets dan beekwater, waar alles doorkruipt van giftige planten. Als het geregend heeft, lijkt het wel chocoladewater en dat alles is om de gezondheid te be vorderen van de kolonisten. U ziel wel mijnheer, dat het daar voor een beetje mensch niet om uit te houden is, want ik geef u de verzekering, da> wij ar van mee weten te praten. Wij zijn er anderhalf Jaar geweest en hebben de groote schoof meegemaakt, maar het ls niets en zal nooit iets worden en het is nu te hopen, dat er genoeg gewaarschuwd is, zoodat geen Hollander zoo gek nog zal we zen om daar naar too te gaan. Hinderwet. B. en W. van Haarlem hebben aan B. Eijbers vergunning verleend tot uitbreiding van eene koek- en ban ketbakkerij in het perceel aan de Pieter Kiess trant no. 12, door plaat sing van eenen nieuwen oven. Ook is vergunning verleend aan J. H. Romijn tot oprichting va.u ecno smederij in het perceel aan den Zijl- weg, Zijweg. GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS, Nieuwe Gracht 3. Telefoon 1170. Ingeschreven: 9 timmerlieden, machinale houtbewerkers, wa genmaker, 4 meubelmakers, mo delmaker, 8 metselaars, 8 opper lieden, 9 stucadoors, 9 witters, 6 machinebankwerkers, 1 monteur, 13 grofbankwerkers,— motaaldraaler, 6 vuurwerkers, 1 ketelmaker, 5 burgersmedsn, 3 machinisten, 7 sto kers, 4 oiectriclens, instrument maker, koperbankwerker, 1 ko perslager, 8 loodgieters, sohoen- makar, zadelmaker, 1 kleerma ker, 14 schilders, l behanger, 1 stoffeerder, 9 bloemisten, 9 tuin lieden, 9 grondwerkers, 3 bakkers, banketbakker, slagers, krui deniersbediende, kellner, 8 ma gazijnknechts, 19 loopknechts, 9 huis knechts, sigarenmakers, 6 kantoor bedienden, 9 boekdrukkers, 1 letter zetter, lithograaf, binders, 23 losse werklieden dienstboden, 4 werksters, 9 naaisters, I kook ster, 1 huishoudster, 8 vrou welijke kantoorbedienden, adspi- rant bouwk. opz., houtdraaier. Binnenland 't Bezoek van t Belgische Koningspaar. Zooals we iu ons vorig nummer reeds m 't kort meedeelden, reden de vorstelijke personen gistermorgen te 10 uur uit, om een bezoek te bren gen aan DE DIAMANTSLIJPERIJ DER FIRMA ASSCHER. Onzo Koningin reed met den Ko ning der Belgen in een open lan dauer met vier paarden la daumont bespannen. In eenzelfde rijtuig had Koningin Elisabeth en Z. K. H, Prins Hendrik plaats geuomeu en in zes volgnjtuigen, alle open landauers met twee paarden bespannen, nam 't gevolg 'in don stoet plaats. Koningin Wilhclmina droeg een robe v&n hemelsblauwe zijdelen een langen, tot de voeten reikeuden man tel van dezelfde kleur met breede stola van marterbont Daarbij een grooten toque van zachtblauwe tule, gegarneerd met witte aigrette. Ko ningin Elisabeth was gekleed in pa relgrijze zijde, op den langen sleep m zeer groote strik van zwart flu- ■e-el; een zwart fluweelen mantel met bruinen bontkraag en een zwar ten hoed. opgemaakt met breede witte lussen. De Koning en «Ie Prins droe gen de uniform van generaal. De schitterende koninklijke stoet werd door duizenden belangstellen- lenden en» den Daim en in verschillen de straten die doorgereden werden, bezichtigd. Herhaaldelijk warden de hooge bezoekers toegejuicht Boven den hoofdingang dar kanto ren was een baldakijn gebouwd, ter wijl een zwaar tapijt den vloer dekte en palmplanten versierden de tróe. Koningin Wilhelmina stelde de heeren A. en Joseph Asecher, aan Z. M. Koning Albert on Koningin Eli sabeth voor. In 't privé kantoor, dat met orchi deeën vereierd was, werden nog ee- nige firmanten voorgesteld. Eeaige dames deur heeren Asscher boden aan de vorstinnen bloemen aan. Daarna gingen de vorstelijke per sonen, door het groote gevolg verge zeld, de in volle werking zijnde fa briek bezichtigen en de verschillende stadivan bewerking van de diaman ten. Eerst het klooven van groote dia manten en het snijden machinaal pn handwerk. Dan het zagen, en daar op volgde een wandeling door de fa- briekszalen on word op de bovenste verdieping onder geleide van firma loden, het slijpen becichtigd en wel het slijpen van groote steencn, van klein briljant en van roosjes. Met voel belangstelling werd alles bezichtigd, ook 't materiaal dat in 1908 gebruikt is voor 't slijpen van de lieroemda Cull in on diamant van ko ning Eduard. Een zeldzame verzameling gesle pen diamanten werd ook bewonderd. Een tafel droeg o.a. zeven wilflu- weelen tableaux, waarop in verrukke lijke briljanten een A., een E., een W. en een H., allen door een Kroon ge dekt, lagen uitgestald en dan de Ne- derlandsche en Belgische wapens. De werklieden brachten de vorste lijke personen een hartelijke ovatie. Na ruim een uur in de fabriek ver toefd te hebben werd de terugtocht aanvaard. De Vorstelijke personen gaven evenwel eerst bij herhaling blijk van hun erkentelijkheid. Do Koning dei Belgen verklaarde in zijn leven nooit zulk een schouwspel gezien te heb ben en verzekerde, dat liet een onver- gelelijken indruk had gemaakt. En de beide Koninginnen brachten den heeren Asscher evenzeer haar dank. De Koning dor Belgen benoemde den heer A. Asscher tot ridder in de Leopoldsorde. H. M. de Koningin schonk I 200 nan hot Koperen Stelen- fonds. Nu word naar het Centraal Station gereden, om met den trein naar SOESTDIJK te vertrekken. De trein droeg dé Ne- dioirlandsche en Belgisclte vlaggen. Ook te Soostdijk was er voel be langstelling. Bij liet station en langs den weg stonden vele duizenden toe schouwers. Koningin Emma verwelkomde do bezoekers aan 't station. De koninklijke wachtsalon was met leliën en rozen en oen schat van loo- ver tot een kostelijke bioemenbol ge worden. Zachtkleurig® tapijten dek ten den girond en ook het plankier was dooa" palmen afgeschut, terwijl een breedie Smyrna looper van de spoorbaan tot de ontvangstsalon was gelegd. Ook de burgemeester van Baarn was ter begroeting aanwezig. Te 12.15 kwam de trein binnen en had een bartel ij'ko verwelkoming plaats. Toen de stoet langs den gewonen weg naar Soestdijk reed werd door de wachtenden buiten een levendig hoera aangestemd. Te 12 1/2 uur weid het slotpark be reikt. Nu volgde een intiem samenzijn tusschen de vorstelijke personen. Ojk werd op Soestdijk de lunch gebruikt. DE AUTOTOCHT DOOR 'T GOOI. Ruirn half drie reed de Koningin- Moeder mot koning Albert, koningin Elisabeth en Prins Hendrik in een auto uit voor een rijtoer door het Gooi. Enkele oogonblikken later reed het gevolg uit in drie auto's. De ko ninklijke familie reed over Eemnes, het gevolg over Hilversum. In de vele plaatsen waar de vorete- lijko bezoekers passeerden, werd door de bevolking veel belangstelling ge toond. Overal stonden haast men- schen, om de vorsten luide toe te jui chen en te begroeten. Van vele wo ningen wapperde de driekleur. Bij Laren was een eerepoort opge richt, waar de echtgenoot® van den burgemeester aan de vorstinnen bloe men bood. Te Blaricum wei-den de hooge be zoekers door den burgemeester toege sproken. Door zijn kinderen werden bloemen aangeboden. In den tuin voor de villa van den burgemeester had zich een deputatie opgesteld van Blaricummers in de eigenaardige dorpskleederdracht. Ko ningin Elisabeth en Prins Hendrik stegen uit en de Belgisclie koningin nam van de verzamelde typische groep een photographic, belovende een kiekje te zullen zenden. Ook te Bussum boden zoontjes van den burgemeester bloemen aan. De Belgische gasten waren verrukt over hel natuurschoon en over de ty pische kleederdracht der bevolking, v ooral van Huizen, Blaricum en La ren. Te 4 uur werd weer het paleis te Soestdijk bereikt. Eerst werd de thee gebx-uikt en toen ving de terugtocht naar Amsterdam aan, die weer per koninklijken trein geschiedde. Ko ningin Emma deed haar gasten uit geleide. Te 5.05 was de trein weer te Amster dam. Op den tocht naar het Paleis was weer veel belangstelling van de zijde van het publiek" getöönd en wer den don vorstelijken personen harte lijke ovaties gebracht. Te half zes had In de kroonzaal van het paleis de ONTVANGST DER BELGISCHE KOLONIE plaats. Verschillende autoriteiten werden aan het Belgische koningspaar voor gesteld, o. a het bestuur der „Société beige de Bienfaisance" te Amsterdam, dat een adres van hulde en trouw aanbood. De voorzitter, de heer Circkens, kreeg van den koning het ridderkruis der orde van Leopold II. Voorts werden door baron Fallon aan H.H. M.M. voorgesteld do heeren mrs. J. A. Sillem ep E. J. Korthals Altes, bestuursleden der „Nederlond- schc Vereeniging van Weldadigheid" te Brussel en liet bestuur der Hol- laudsch-Belgische commissie. DIN-ÏR TEN HOVE. Behalve de leden der wederzijdsche Hofstoeten van de Belgische en Ne derlandsche koninklijke familién -va ren aan het diner ten Hove, dat in Jp Galerijzaal gehouden wordt, gem» digd de wethouders van Amsterdam, de Ministers van Buitenl. Zaken, van Marine en van Oorlog; de presiden ten vun de Nederl. Bank, de -lel Handel Maatschappij, de Kamer van Koophandel te Amsterdam; de kapi tein ter zee, chef van den staf de marine te Amsterdam; de kapiteins ter zee Goedhart, Woldring, Schoon hoven, Bot en de kapitein-luit. ter zee Hosang; de kolonels Froger Ophorst; de kol.-plaats, comm. Amsterdam Van der Burg; majoor Dell, chef van den staf in de stelling van Amsterdam. Ook aan dit diner speelde de Kan. Mil. Kapel. IN 'T CONCERTGEBOUW. Te 9 uur werd uitgereden naar het Concertgebouw. Nu werd van gesloten rijtuigen gebruik gemaakt. Langs alle straten stonden weer vele belangstellenden. De Concertzaal bood een schitteren den aanblik, liet achtergedeelte van de zaal was ingericht ais een estrade voor H.H. M.M. en hun gevolg. De achtergrond, van blauwgrijs pluche, met gouden heraldieke leeu wen bezaaid, werd gedeeld door zes wand pilasters, en van boven afgeslo ten door een decoratieve friesversie ring. Op de pilasters waren aangebracht, in de volgorde waarin de Koninklijke gasten hun plaatsen zouden inne men, het rijkswapen van België, en daaronder een motief uit het ge slachtswapen van koning Albertop den volgenden pilaster het wapen van Nederland, daaronder het wapen van onze Koningin op den derde het wa pen van Beieren, en dat van koningin Elisabeth op den vierde die van Mecklenburg en van Prins Hendrik. Op de beide uiterste pilasters wa ren aangebracht rechts het Neder- landsche wapen, met dat van Prinses Juliana, links hot Belgische boven het geslachtswapen van kroonprins Leo pold van België. In de fries waren uitgebeeld, mid den in, het wapen van Amsterdam, geflankeerd door de wapens der twee koninklijke rêsidentiën Brussel en Den Haag rechts en links voorts de wapens der Nederlandsche pro vincies. De koninklijke loge liop naar de zaal at in een talud, door twee opgan gen in drie deelen verdeeld, bij wijze van gazon gevuld met selaginolea. Daarin waren neergelegd bloemper ken van gele chry san then, op een ondergrond van witte dalia's, en in bet middenstuk der loge, voor de ko ninklijke zelels, witte chrysanthen met rose anthurunxbloemen. Langs de lijnen der perken waren matglazen gloeilampjes gestoken, die de bloe men in een verblindend licht zetten. Voor het podium was een zware rij sierplaij'ten geplaatst. Behalve de leden van den gemeente raad en hun dames, waren o. a. uit- genoodigd het concert bij te wonen liet Corps Diplomatique, alle leden der Hofhouding, de Nederlandsche gezant in België, de ministers, de Commissarissen der Koningin uit alle provinciën, de leden der Eerste Ka mer voor Noord-Holland, van de Tweede Kamer en van de Provinciale Staten voor Amsterdam, Gedeputeer de Staten van Noord-Holland, mili taire on burgerlijke autoriteiten te Amsterdam. De hooge bezoekers werden aan den ingang ontvangen door het bestuur an het Concertgebouw. Bij 't betreden der zaal speelde de muziek van 't Concertgebouw onder leiding van den heer Mengelberg de volksliederen. Het volgende programma werd ten gehoore gehracht: 1. Symphonie No. 5 (c. kl. t Op. 67), L. van Beethoven. 2. Recitatief en Aria uit liet Orato rium „Die Sqhöpfung", J<*3. Haydn. Voor Sopraan met Orkestbeiei- ding. Voorgedragen door mevrouw NoordewierReddingius. 3. „Psyché et Eros", uit het Poême Symphonique Psyché, César Franck. 4. Liederen met Klavierbegeleiding. a. Ik ben in eenzaamheid niet meer alleen, A .Diepenlxrock. b. Maanlicht, B. Zweers. c. Op Kerstdag, EmiéÉ Hulle- broeck. Voorgedragen door mevrouw A. Noordewier-Reddingius. Aan het klavier de heer Evert Cornells. 5. Voorspel van de Opera „Die Meistersinger von Nürnherg", R. Wagner. Aan het einde van elk nummer gaf Koning Albert het sein tot applaus. Langdurig handgeklap, waarven Z. M. zelf het voorbeeld gaf, dankte mevrouw Noordewier voor de voor dracht van het laatste lied. R'ulm half elf was het Concert ëindigd, en terwijl allen weder van hun zetels rezen verlieten de Konink lijke gasten, weder uitgeleid door Burgemeester en Wethouders, onder de tonen der volksliederen de zaal. Nog een oogeuiblik werd de diri gent Willem Mengelberg ontboden om den dank van de Koningin in ont vangst te nemen voor het genot. Haar en Haar gasten bereid. TEGENBEZOEK VAN DE KONINGIN. De „Etoile" zegt, dat het meer dan waarschijnlijk is, dat koningin Wil- helmina in de tweede helft van Octo-, ber een bezoek aan het Belgische Hof zal brengen. UIT DE BELGISCHE PERS. De „Indépendance" zegt, dat de ontvangst, die den koning en de ko ningin dar Belgen te Amsterdam te beurt is gevallen, meer is dan banale betooging van internationale hoffelijkheid en een duidelijk bewijs van de toenadering, die sedert lang reeds In de hoofden en harten leeft. ONDERSCHEIDINGEN. Aan den heer H. L. Berckenhoff, redacteur-correspondent der „Nieu we Rotterdamsche Courant" te ira- sterdam, ls door den Koning der I ei gen de Leopoldsorde verleend. Z. M. de Koning der Belgen be noemde voorts de heeren H. Tersteeg, voorzitter van de Vereeniging „De Amsterdamsche Pers", en H. W. L. Leur, directeur van het Rijkstele- graafkantoor, tot officier van de Leo poldsorde, en de hemen R. C. Ver- weijck, redacteur van De Standaard, en rector P. Geurts, hoofdredacteur an „De Tijd", tot ridder In diezelf de orde. UITSTAPJE DER HOFHOUDINGEN. Gistermiddag maakten het gevolg in het Belgisclie koningspaar en >n gedeelte der hofhouding van Ko ningin Wilhelmina met de salonboot Zur Mühlen IV een uitstapje naar Zaandam. Koningin Wilhelmina bood liaar gasten en gevolg dit watertocht je, waarvan, op verzoek van den hof maarschalk, jlir. Boreel, de heer C. L. J. Kotting, haven- en dokmeester, de leiding had. Het gezelschap, ruim dertig perso nen tellend, bezocht te Zaandam he: Czaar Peterhuisje en daarna ging hot gezelschap in rijtuigen naar de wo ning van den burgomoester in Je Westzijde, waar ververschingen wer den gebruikt. Tegen half vijf waren de diames en heeren ten paleize terug. VAN EEN DUIVENHOUDER. De „Lïrnb. K." vertelt De secretaris eenar duiven vereeni ging van een onder den rook van Maastricht gelegen gemeente, had bijna bij lederen duivenwedstrijd hot niet te versmaden buitenkansje, dat zijne duifjes het eerst aankwamen, en derhalve ook de eerste prijzen behaal den. Het was wel vreemd, dat telken male de duiven van den secretaris overwinnend uit den vliegkamp kwa men, doch niemand vermoedde, dat de secretaris met foefjes te werk gang, die vroeg of laat moesten uitkomen. Op het eind der vorige, maand kwam het bedrog uit. De duiven der clubleien waren verzonden naar Alkmaar, met beleefd verzoek om de diertjes om 7 uur in den ochtend in vrijheid te laten. Doch wat was gebeurd, zooals thans is gebleken Dat de duiven, blijkens een op den vrachtbrief aangebrachte kantteekening, wegens het ongunsti ge weer niet om 7 uur, doch om 11 uur waren losgelaten. De eerste duif van den secretaris was echter reeds te 11 uur en 7 minu ten op haar hok aangekomen. Tableau 1 Lu 7 minuten tijd had dus de duif den weg van Alkmaar naar de omge ving van Maastricht afgelegd. Doch de secretaris zou zijne zaak nog wanhopiger maken. Hij veranderde op den vrachtbrief het cijfer 11 in 7, om zoodoende zijn droef figuur te trachten te redden. Hoe dit bedrog kon plaats hebben Wel, de prijswinnende duiven wer den doodeenvoudig niet mee op reis gestuurd, doch wachtten, gestempeld op de vleugels, geduldig den tijd af, wanneer ze onbewust haar oneerlijke rol zouden moeten spelen. Het bestuurslid werd in eene plech tige vergadering van de duiveneiub ter verantwoording geroepen de se cretaris bekende deemoedig het ge pleegde bedrog, en verzekerde, dat het niet de eerste maal was. dat. hij zijne collega's duivenhouders zóó bij den neus had genomen. De justitie werd met de feiten iu kennis gesteld, doch nu deze alles punktelijk heeft onderzocht, regent het verzoekschriften, om die -duiven- historie in den doofpot te stoppen 1 BOAZ. Onder voorzitterschap van den heer W. Hovy uit Amsterdam werd te Zeist de jaarvergadering geliouden van de Ned. Patroonsvereeniging „Boaz". De verslagen weiden goedgekeurd. De periodiek aftredende bestuursle den, de heeren B. Berends van De- demsvaart, A. Dingomans van Utrecht, D. Schut van Amsterdam en W. Swagerman van 's-Gravenliage werden allen herkozen. In de plaats van den heer Schip pers van Vlaardingen, die wegens ziekte moest bedanken, werd als be stuurslid gekozen de heer II. Bos Km van Rotterdam. Wijziging der statuten werd tot eeri volgende vergadering uitgesteld. In de middagvergadering hield de heer F. Blok van Sneek een bespre king over do practtscho werking va* voorschotbanken van „Boaz". ONGELUKKEN. Te Wouw is een tweejarig zoontje van den landbouwer C. v. T. vau een stoel gevallen en werd dood opgeno men. Te Nijmegen is de 50-jarige wedu we W., iu hare woning van de trap gevallen, en later aan do gevolgen overleden. DE VERMISTE THEODORA KRAAK UIT OOSTERBEEK. Hieromtrent kan de Tijd melden, dat het z.g. spoor, dat ontdekt zou zijn of liever de draad, die mea in handen had, blijkt van nul en geener waarde te zijn geweest. Alles wat men op het spoor meende te zijn, is totaal afgesneden door de onmogelijk heden, die hierbij klaar aan den dag kwamen, zoodat men op heden nog even ver is met het onderzoek als op 19 Juli j.L Gemengd Nieuws HET VERONGELUKTE LUCHT SCHIP. De gepensionneorde kapitein Hildc- branöt, die de laatste reis van het L. Z. VI heeft meegemaakt, heeft van de oorzaak en het verloop van het ongeluk een volledige beschrijving ge geven. Dc L. Z. VI, schrijft hij, moest eer der dan verwacht was van den tocht naar Healbronn terugkeeren, omdat een cylinder van een der motoren in het voorste schuitje niet werkte. Het luchtschip landde zonder eenig be zwaar en werd in de loods gebracht. De motor is onmiddellijk daarop uit elkaar genomen en Ier reparatie in een werkplaats buiten de loods ge bracht. Na de middagrust waren do monteurs bezig do beide Daimler- motoren van het achterste schuitje in orde te brengen en schoon te maken. Zij gebruikten hierbij verschillende emmers benzine en waschten niet poetslappen het schuitje uit. Plotse ling begon de benzine te branden en onnnddellijk werd alarm geslagen. Van alle zijden stroomden mannen toe om bij hol blussohen te helpen. In minder dan geen tijd was het schuitje onder water gezet. Binnen enkele minuten was het vuur ge- bluseht en slechts een der emmers met benzine brandde nog. Een mon teur gaf dezen van het schuitje uit aan een anderen monteur en toen do man zich omdraaide, sloeg er, ver moedelijk tengevolge van de bewe ging die hij maakte, een groote vlam uit, die het omhulsel van het lucht schip onmiddellijk in brand zette. In minder dan geen tüd stond de ge- heele ballon in lichtelaaie. Een po ging om het vuur met water tc blus- schen, had geen liet minste resul taat. Toen men dit inzag, werd on verwijld bevel gegeven de hal te ont ruimen, hetgeen dan ook onmiddel lijk geschiedde. In enkele minuten waren alle ballons verbrand en lag het geraamte geheel vernield op den grond. Men kon alweer vrij spoedig de loods binnengaan, en ontdekte dat behalve de motoren ook liet ach terste hoogtestuur onbeschadigd was gebleven. Een klok en een horloge, dat men toevallig had laten liggen, liepen nog, de electrischo leiding bleek in volmaakt goede orde te zijn. Als oorzaak van den brand noemt Hildebrandt liet'feit, dat een mon teur bij het schoonmaken van hot schuitje per ongeluk een motor had laten draaien door de aldus ontsta ne warmte was de benzine in brand geraakt. Do „Kölnische Zeitung" meent naar aanleiding van het gebeurde de ge volgtrekking te kunnen maken, dat de bewering, als zou liet waterstof gas in de ballons met de lucht in de tuaschenruimten knalgas vormen, on juist is gebleken. In dat geval toch zouden nu ontploffingen zijn opge treden, hetgeen niet is geschied. SPTONNAGE. Volgens mededeelingen uit EmMoi» blijft de gevangenneming van Duit- schers steeds giootere ojischudding teweeg brengen. Meer en meer blijkt dat tal van Duitschers in de Engcl- sche sptomutgezaak gewikkeld zijn, en dat zij de EngeLsohen In het berei ken van him doel zeer veel medewer king hebben verleend. Het onderzoek der Justitie breidt zich zelfs uit over het eiland Helgoland. Rechtszaken EEN DIEVEGGE. Een 22-jarig meisje uit Mijdrecht! werd in 1907 veroordeeld tot één jaar gevangenisstraf wegens zes verduis teringen en in 1909 tot negen maan den gevangenisstraf ter zake van diefstal. Gisteren stond zij andermaal terecht, voor de 5o kamer der Recht bank te Amsterdam. Zij vroeg aan een bewoonster der 1ste Jan van der Hey- denstraat aldaar onderduk en de juf frouw. die :uct het verleden van hot meisje bekend was, doch zieismedelij- den met haar liad, verleende het haar. Slecht word zij echter voor hanr goedheid beloond. Toen liet meisje op 16 Augustus 1.1. haar wo ning even verlaten had, vermiste zij een zilveren horloge met ketting. Het bleek, dat liet meisje een en ander be leend had zij vergoedde echter de geleden schade. Het O. M. eisebto één jaar gevan genisstraf. De verdediger pleitte clementie voor zijn ongelukkige cliënte. UIT DE STAKINGSDAGEN. Een tijdens de bouwvakstaking td Amsterdam uitgesloten metselaar gaf op 14 Mei een metselaar, die wild® gaan werken, een klap in het gezicht eeu andere metselaar, tot de stakers, behoorende, wierp bij een metselaar een ruit in, omdat diens zoon tpt ds werkwilligen behoorde. Tegen ieder werd gisteren onder-f scheidenlijk wegens mishandeling erti vernieling, voor de 5e kamer der, Rechtbank te Amsterdam drie weken gevangenisstraf geCischt.

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 6