j. G. MARTIN ZONEN Uitdeelingslyst. Dr. LAND is afwezig. Weerbericht MEDEDEELINGEN VAN HET KONINKL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorni. 10.50 uur). De Bildt, 24 September 1010. Hoogste barometerstand 772.9 m.M. te St Mathiou (Bretagne, West- Frankrijk) laagste 744.7 in.M. te Hu- paronda (Noorwegen, Bothnische Golf). Verwachting tot den avond van 25 September Wind Meest matige Westelijke wind. Gesteldheid van de luchtZwaar bewolkt, mogelijk enkele regenbuien. Temperatuur Dezelfde. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. Barometerstand hedenmiddag te 2 .tour 768 m.M. Achteruitgang. Vorige stand te 2 uur 772 m.M. OPGAVE VAN: JOH. M. SCHMIDT - Opticien 85 ZIJLSTRAAT HAARLEM. fhermometerstand te Haarlem. Zaterdag 84 September Hoocete gisteren 2 uur F. 69 Laa.ste hedennacht F. 44 Hoogste heden tot 12 uur F. 59 HOOG- en LAAGWATERSTANDEN 86 September Hoog water. Umuidenv.m. 7u. 6m.;n.m. 7u. 35m Katwijk v.m. 6u.41m.;n.m. ?u. 10 m Petten v.m. 7u, 86 m.; mm. 7u. 55 m Laag water. XJmuiden n.m. 3u. 6m.;r.m. 3u. 86m Katwijk n.m. 2u. 46 m.; v.m. 3a. 16m Petten n.m. 4u. 36 m., v.m. 5u. 6m 86 September. Hoog water. tJmuldenv.m. 8u. I0m.; n.m. 8m 44 m Katwijk v.m. 7u. 46 m.; n.m. 8u. 19 m Petten v.m. 8u,80m.;n.m. 'Ju. 4m Laag water. iJmuldenn.m. 4m lOm.; v.m. 4u. 44m Katwijk n.m. 3u. 60 m.; v.m. 4u. 24 m Petten n.m. 6u. 40m v.m. 6u. 14 m Het aansteken der lantarens van rijwielen, auto's en andere voertui gen moet te 6 u. 21 m. geschieden. INGEZONDEN MEDEDEEL1NGEN k 30 Cts. per regel. STAALWATER (WILHELMINA BRON). Een onovertroffen middel tegen bloed armoede. Dlgoetlef werkend. Leden van het Ned. DansonderwIJzers Genootschap. ,,The Imperial Society of Danee leven hlerby kennis dat z(] begiir October hunne lessen znllen hervatten. Prospectus op aanvraag ver krijgbaar. Spreekuur dagelijks (behalve Zondag) vau 2-5 en 7-9 uur aan onze inrichting Scbagchelstraat 31. men hadden zij in den loop van den avond in ontvangst te nemen. Zeker zal, onder de aangename her inneringen die zij naar de nieuwe wereld zullen meenemen, die aan den avond van 23 Sept. niet de min-i eto zijn. PHILIP LOOTS. Gestolen zilver opgespoord. Ongeveer drie jaren geleden is in het hotel „Funckler", aan de Kruis straat alhier, diefstal gepleegd. Ge stolen werden twee zilveren vleesch- schotels en twee zilveren vruchten schalen, te zomen ter waarde van ruim f 100. Aangifte bij de politic werd gedaan. Deze mocht het echter niet gelukken, het zilver en den da der van den diefstal op te sporen. Bij het zoeken naar het zilver enz. bij de inbraak ten huize van mevr. de weduwe RijnbendeVon Hemert, aan den Kleine Houtweg, ontvreemd, in de vorige maand, zijn bedoelde schotels en schalen uit het Hotel Funckler nu ruim drie weken gele den door de recherche gevonden en in beslag genomen in een huis van verkoop met recht van wederinkoop, alhier, waar een koopvrouw uit Be verwijk die voorwerpen tijdelijk voor een gulden had beleend. Weer terug. L. K., de 14-jarige zwerveling uit 'le Lange Annastraat, is weer terug. Het jongmensch was naar Noordwijk ge wandeld, maar weer teruggekomen, omdat men hem daar niet gebruiken kon. Zoodra een politieagent hem in de stad tegen kwam, was do jongen er bij. Nu is li'i weer in de ouderlijke woning. VRIJZINNIG-HERVORMDEN. Men schrijft ons: Donderdag ward door de Var. Vrijz. Hervormden alhier oen verga dering gehouden, waar, behalve de gewone huishoudelijke werkzaamhe den, ook behandeld word het stellen van Candida ten voor het kiescollege der Ned. Herv. Gemeente. Het onderwerp „de kiezerslijst." trok vooral de aandacht. Velen toch zijn in de war gebracht en meenen, dut men om op de kiezerslijst te ko men, eerst een formulier moet indie nen, een formulier, dat het verzoek inhoudt op die lijst geplaatst worden. Dat formulier is nu geen eisch moor. Nog werd den leden op het hart go- drukt, indien zij verineenen kiesge rechtigd te zijn, zich te vergewissen o fzij op do lijst staan. Ieder, die vóór een jaar zijn attestatie heeft inge diend, of zijn belijdenis bij de Ned. Herv. Gemeente heeft afgelegd, is kiesgerechtigd. Verder werd verslag uitgebracht van de Alg. Verg. van Vrijz. Her vormden te Hoorn. Na nog eenige mododeelingen ge daan te hebben, sloot de voorzitter met de gewone plichtplegingen do ver gadering. Geen trek in 't zitten. Een bekend strooper officieel ge naamd „los werkman" J. de W., had geen zin om zijn gevangenisstraf van drie weken te gaan uitzitten. ,Twee politieagenten hebben hem toen uit de Vrouwensteeg, waar hij woont, naar het hureau gebracht. Er toch van door. Regenten van het Evang.-Luther- sche Weeshuis hadden besloten tot plaatsing van Anna J. in het Door gangshuis aan de Leidschestraat. An na bezit geen goede neigingen, en liep daarom weg, voor het zoover kwam. De politie vond haar in min der goed gezelschap, in een bierhuis van G. do W., in de Kleine Hout straat. Zij we I'd meegenomen naar het politiebureau en daar „afgege ven" aan den schoenmaker van het Weeshuis, die haar naar de Leidsche straat zou brengen. Maar op het laatste oogenblik ver ijdelde Anna dit voornemen, want op het Leidseheplein liep zij van haar begeleider weg. Anti-militaristische pro paganda. De 23-jarige werkman G. B., uit de Wester Boogaardstraat, bood gisteren bij rlen Doelen, waar de miliciens wei-den ingedeeld, „De wapens neerl" ten verkoop aan. Daar dit nummer, „vermoedelijk zijnde een geschrift van oprui enden aard", geen goede lectuur voor de adspirant-soldaten werd geacht, maakte de politie proces-verbaal op. 'V ij f te kort Bij de indeeling der nationale mi litie mankeerden gisteren wegens uit- landighcid en andere redenen vijf man van de lotelingen uit Haarlem en omstreken. Een Vrouwenkwestie. In de Lange Veerslraat is gisteren middag om half 12 een vrouw, wo nende op de Nieuwe Groenmarkt, mis handeld geworden door een andere vrouw, wonende op de Bakenesser- gracht. Dio van de Bakenessergracht gal de vrouw van de Nieuwe Groenmarkt eenige klappen in het gezicht, wat haar zoo mishaagde, dat zij naar de politie liep. die het geval onderzocht. Drinkhal. De Drinkhal der Staalwaterbronnan is gisteren door 55 personen be zocht. „Door w r ij v i n g van ge dachten I" De 12-jarige H van A. en A. de R. hadden gisteren in de Zijlstraat mee- ningsverschil. Als te doen gebruike lijk is, werd deze „choc des opinions' hardhandig uitgemaakt Doch in dit geval was het resultaat niet de waar heid, gelijk het Fransche spreek woord zegt, doch een gebroken glas ruit. De bewoner van perceel No. 2 in die straat had dit mis-fortuintje. Bald adig. Herhaalde malen hebben straatjon gens de baldadigheid de Esschilder- straat in donker te zetten, tot groot ongerief van de bewoners. Zoo ook I gisterenavond, maar nu kwamen zij er niet zoo gemakkelijk af. Een bewo ner der bovenverdieping van een der perccelcn had post gevat met een em mer water. Toen de jongens versche nen om hun baldadige streek weer uit te halen, werden zij op een koud wa terbad onthaald. Examens. Tot voorzitter der commissie, belast met het afnemèh van het examen in de vrije- en orde-oefeningen der gym nustiek, die te Amsterdam zal zitting houden, is benoemd de heer G. Roo- denburch, districts-schoolopziener te Haarlem. Tot plaatsvervangende leden in die commissie zijn benoemd mej. A. P van der Pauwert en de heer J. A. val der Boom, beiden te Haarlem. TERUGBETALING IN FAILLIS SEMENT. Zooals gisteren reeds kort gemeld., heeft de kantonrechter alhier aan den curator in het faillissement van den heer Schmier zijne vordering tot te rugbetaling van gelden tot den faillie ten boedel behoorende ingesteld tegen iemand aon wien deze gelden waren uitbetaald, ontzegd. Do kantonrechter overwoog daarbij o.a., dat Indien vaststaat, dat de te rugbetaling is geschied uit de tot den faillieten boedel behoorende gelden, het geen betoog behoeft, dat dezelve de schuldeischers van dieft boedel kan hebben benadeeld, aangezien het hier geldt eene opeischbare concur rente schuld ten behoeve van den fail lieten boedel die onverplicht is be taald; dat de F a ill iss em en Is w e t in nvt. 42 de nietigheid va» dergelijke betaling vaststelt, indien zij onverplicht door den schuldenaar vóór de faillietver klaring is verricht, mits bewezen worde, dat bij het verrichten der han deling zoowel de schuldenaar als de- geen met wien of ten wiens behoeve hij handelde, de wetenschap bezat, dat daarvan benadeeling der schuld- eischers het gevolg zoude zijn; dat de schuldeischer die met deze wetenschap de voldoening van eene schuld uit den faillieten boedel ver krijgt, wordt geacht in strijd met de goede trouw te hebben gehandeld, die door hem ook jegens zijne mede- schuldeischers moet worden in acht. genomen en zich moedwillig aan do concurrente crediteuren te hebben willen onttrekken; dat zulks Ln niet mindere mate het geval is bij een schuldeischer, die het uitspreken der faillietverklaring een© concurrente schold uit den boe del opvraagt eu in ontvangst neemt, zoodat, waar de wet niet met zoovele woorden de nietigheid van dergelijke handeling uitspreekt, dezo ex-analo gie uit de bepaling van art- 42 F. W. moet worden vastgesteld, mits bewe zen worde, dat bij het verrichten der handeling partijen de wetenschap hadden, dat daarvan benadeoling des schuldeischers het gevolg zoude zijn; Omtrent het verweer van gedabde werd overwogen, dat, indien do terug niet is geschied uit de faillissc- mentskas öf dat die is geschied na mens en voor rekening van den Cu rator, van benadeeling der schuldei schers geen sprake kan zijn en de vordering tot teruggave niet voor toe wijzing vatbaar; dat het beweren, dat de terugbeta ling niet is geschied uit de kas des faillieten boedels doch uitsluitend en voor rekening van den met het be heer van dien boedel belasten cura tor, omvat het beweren, dat de te- •ugbotaling niet zou zijn gescliied door den gefailleerde of diens ge machtigde; dat toch, indien het gevorderde be drag is terugbetaald uit de failiisse- mentskas het niet ter zake doet of die betaling is geschied door den ge failleerde of diens gemachtigde; dat echter, indien de eischer q.q. heeft last of opdracht gegeven aan den gefailleerde of diens bediende, de teruggave aan den gedaagde te bewerkstelligen, de eischer q.u. voor de gevolgen dier handeling zou zijn aansprakelijk en de ingestelde vor- doring niet voor toewijzing vatbaar; dat gedaagde heeft aangeboden de feiten, waarop zijn verweer is ge grond te bewijzen, doch dat deze fei ten, waarvan enkelen door eischer zijn erkend, het bestaan van het door den gedaagde beweerde niet aantoo- nen, zoodat liet daartoe strekkend bewijs-aanbod niet kan worden aan vaard; Ten slotte overwoog de kantonrech ter o. a.: dat voor de toewijzing der vorde ring dient vast te staan, dat zoowel de gefailleerde als degeen met wien hij handelde d© wetenschap beaat, dat door de terugbetaling, benadce- ling der schuldeischers het gevolg zoude zijn; dat bovendien moot worden bewe zen, dat de heer Schmier uitdrukke lijk aan zijn bediende B. hoeft ver strekt den last om de terugbetaling nan den gedaagde te doen of dat hij die terugbetaling stilzwijgend heeft toegelaten, welke feiten door gedaag de zijn weersproken; dat de bewijslast daarvan rust op op den eischer, doch deze dit bewijs niet heeft geleverd noch aangeboden. Bij de indeeling. Op de Doelen alhier had gisteren de 2e indeeling plaats voor de Natio nale militie. Door overklimming wist een der ingedeelden zich aan den achterkant uit de voeten te maken. Politie-examen. .Het. diploma met aanteekening werd gisteren te Utrecht verworven door den heer Th. Spoor te Haarlem. DE MELKPRIJS. De melkverkoopersvereeniging On derling Belang besloot Donderdag den melkprijs van 9 cent. althans voor den winter, niet te verhoogen, hoewel men meende, dat de hooge veeprijzen en de daarmee gepaard gaande stij ging van den kostprijs der zuivelpro ducten wel een verhooging billijkten. Bij bestendiging van den huldigen toestand zal prijsverhoogmg in de toekomst echter onvermijdelijk zijn. Uit de Omstreken BEENEBBOEK. RAADSVERGADERING. In de bijeenkomst van den Raad Vrijdagavond ontbraken de lieeren Reijdon en Heemskerk. Ingekomen is een mededeeling, dat mevrouw Willink de verbreediug van den Zwartenweg met twee meter toe staat. De weg wordt van den ge meentegrond gescheiden door een haag of scheer. In verband met een verzoek om met vóór Kerstmis met de verbloeding van den weg te beginnen, vroeg de lieer BAKKER, om pogingen te doen, wel vóór dien tijd te beginnen, daar hij die wegverbreeding in het alge meen belang acht. Do VOORZITTER meende, dat wol geen bezwaar daartegen zou be staan, wanneer de beer Bakker, die als huurder belanghebbende is, dit vraagt. B. en W. werden thans gemach tigd, fle overeenkomst met mevrouw Willink aan te gaan. De overeenkomst met Haarlem in zake de toelating van Bennebroeksolio leerlingen op de II. B. S. te Haarlem, is nu ook door het Haarlemscho ge- meentcbestuur onderteekend. De gymnastiekvereniging „Door Oefening steeds beter" .verzoekt om het gymnastieklokaal der openbare schooi te mogen gebruiken. Hoewel dit voorstel naar B. en W. om advies werd gezonden, zal de gymnastiek vereeniging wel nul-op-'t-request krij gen. Do VOORZITTER oordeelde na lijk, dat dit verzoek niet toegestaan zou kunnen worden, ook omdat de verecniging vaste toestellen wil plaat sen, waardoor de ruimte te klein wordt voor de vrije- en orde-oefenin gen der schoolkinderen. Overigens was spreker niet zeer voor dit afstaan tier school aan ver schillende vereen i gin gen. Men had daar vroeger niet veel pleizier van gehad, doordal de jongens de lokalen stoffig en vuil maakten. Om deze reden ook werd aan do Bloemisten-vereoniging „St. Jeroen" een schoollokaal geweigerd voor een tu in bouw cursus. Met algemee-ne stemmen werd de eigende retributie-regeling inzake liet schoolgeld op de Haarlemscho H. B. S. goedgekeurd. Ouders, enz., wier inkomen minder dan 800, betalen niets terug. Bij inkomens van f800f999 wordt te rugbetaald f 25; van f 1000 tot f 1199 f 50 van f 1200 tot f 1399 75 en bo ven de f 1400 de geheele honderd gul den. In beginsel werd daarop besloten om mee te doen met de gemeenten, die een illen maken. De VOORZITTER was van oordeel, dat wanneer deze gelegenheid niet aangegrepen werd een kleine ge meente als Bennebroek, die zelf geen eigen waterleiding kan maken, voor zeer lang van goed water verstoken ;al blijven. De heer BAKKER was er ook voor, il zou het veel geld kosten. De VOORZITTER beaamde, dat het seld koeten zou, als Bennebroek als aandeelhouder toetrad tot de Water- leiding-maatschappij. Maar dat kon niet anders. Dat men zoo goedkoop gas had gekregen, kwam door do bij zonder gunstige omstandigheden. Do lieer VAN LIEROP wees er op, dat de waterputten, die vóór 15 jaar nog goed water gaven, nu bedorven zijn. Hoe zal dit wei niet zijn, ais we weer 15 of 20 jaar verder zijn Het slaan van norton-pompen kost ook geld aan de ingezetenen. Daarom was spreker er ook voor, om. althans in beginsel, met. de plannen mede te gaan. Het krediet van 10 cents per inwo ner (dus f 130 tot f 140) voor de voor bereidende werkzaamheden, werd erkend. Aangeboden werd nog de ge meen te- begrooting voor 1911, die een cijfer aanwijst van f 14.031.09 1/2 (in ont- angst en uitgaaf) tegen f 13.586.91 op de begrooting voor 1910. Alhier is opgericht een gymnastiek vereeniging met 12 werkende leden. Als voorzitter is benoemd A. J. Th. Huijgens, die tevens voorloopig als leider der oefeningen zal fungeoren. Tot secretaris en penningmoester zijn benoemd de hoeren A Heystek en W. F. Stijger. Aan den Gemeenteraad zal een adres worden gezonden, met het ver zoek het gymnastieklokaal der open bare school één avond in de week oor de oefeningen te mogen gebrui ken. HILLEGOM. De zitting vau den Miilicraad voor deze gemeente zal warden gehouden op Woensdag 12 October e.k. in de aadsgehoorzaaJ te Leiden, des na middags 12 3/4 uur. Naar wij vernemen zullen eerst daags bij de Noord-Zuid-Hollandsche tramweg HaanlemLeiden, lange wagens worden gebruikt, hetgeen als eone groot© verbetering mag werden beschouwd. VELSEN. VERLEENEN STEUN IN W KRKLÜOSHEID. B. en W. bieden thans <len raad een ontwerpverordening aan voor een fonds ter bevordering der verzekering tegen de geldelijke gevolgen van on vrijwillige werkloosheid. De verordening gaat uit van 't be ginsel, dat de gemeente een toeslag geeft bij de uitkeering, op welke onvrijwillig werkloozen zich krach tens eigen voorziening recht hebben crscbuithetzelfde begiusel dus als te Haarlem al in practijk gebracht is. Het fonds wordt beheerd door 5 be stuursleden, waarvan er 3 benoemd worden door en uit de leden van den gemeenteraad en 2 door do toegetre den vereenigingen. De wekclijksche bijdragen van de leden aan de vereenigingen bij 't fonds aangesloten, moet minstens 10 cent per week bedragen. De uitkeering uit de kas dor vi niging mag niet op minder dan 50 cents per dag gesteld worden en niet meer dan.ovet 60 dagen toegekend worden. De bijslag uit 't fonds mag niet meer dan 50 cents per dag bedragen. 11. Janvier, Bcrgen-op-Zoom, vraagt hein voor de kermissen van 1911, 1912 cn 1913 een standplaats voor zijn stoomcarroussel te verpachten, tegen betaling van f 1000. Inzake een adres van de bewoners der Wilhelminastraat (Oostelijk deel) te IJmuiden, om een lantaarn in die straat, deelen B. en W. mee, dat dit reeds geschied is. B. en W. 3tellen voor, om 't school geld voor de laagste drie klossen aan school A voor m. u. 1. o. te IJmuiden gelijk te stellen met dat, gelieven in do overeenkomstige klassen der ge wone" lagere scholen. Het schoolgeld wordt nu met 1 Januari verlaagd van 1.50 per leerling tot 0.60, 1, 1.35 en 1.60, onderscheidenlijk voor 1,2, 3, 4 of meer kinderen uit betzelfde gezin. Minvermogenden betalen de helft B. en W. stellen voor onbewoon baar te verklaren de woningen te BROEDERMOORD. Een jongmensch te Steenwijk, dat op Koninginnedag in een twist met zijn broer zwaar werd gewond, is gistermorgen overleden. HEVIGE BRAND. Men seint ons uit Utrecht In liet dorp Kamerik bij Woerden is Vrijdagavond brand uitgebroken. Zven huizen en een ümmerloods zijn afgebrand ook is de toren van de kerk der Ned. Hervormde Gemeente uitgebrand. Aan 't blusschingswerk rerd deelgenomen door hulpspuiten it Woerden en een stoombrandspuit uit Utrecht. Te drie uur in den nuclit was liet vuur bedwongen. Verzeke- ing dokt de schade. Hedenmorgen is door onbekende oorzaak een blok van vier woningen, gelegen op het Haverland aun den Bornschen straatweg te Stad-Almelo, toebehoorende aan mevr. wed. H. C. Coster te Ambt-Almelo en bewoond door G. Junius, J. Wïchardt, J. Bod- deman en .Brouwer, door brand vernield. Een gedeelte der inboedels werd gered.' Verzekering dekt de schade. Velseroord, sectie E, No. 97 en 99, Kan aal weg, behoorende aan O. F. II. en J. C. L. E. Schönhuth, te Haarlem, eri perceel Velseroord, Stationsweg 22, behoorende aan W. Mooy te Cas- trïcum. De vereeniging „Visscherij-School", te IJmuiden. vraagt om bestendiging .van de subsidie voor 1911. Binnenland Amsterdamsc&e Beurs Openingskoersen van 24 September 1910, LABOUCHERE OYENS Co.'s BANK Bijkantoor Haarlem. Gr. Markt No. 1 en 3. Tel. No. 577: PEROLEUM-AANDEELEN. Luier. Koninklijke Pelr. 470472. Geconso lideerde 400, Sumatra Palernbang 183, Tarakan 132 1/4, Orion 127. MUNAANDEELEN. Cultuur Vorstenlanden 165, Winst- bcw. 137. De AMERIK. MARKT opende ver laten. Denver 30 7/8, Erie 26, Kansas 29, Preferente 63 1/2, Missouri 31 7/8, Rock Island 31 1/8, Southern Rails 23 1/4, Union Pacific 168, C. Wabash 16 3'4, Wabash Pittsburg 5 3/4, Stee! 68 5/8, Carren 47 1/2, Preferente 16 7/8, Amalgamated 62. Kerk en School ACADEMISCHE EXAMENS. Amsterdam. Met gunstig gevolg is afgelegd het eerste natuurkundig exa door de heeren A, G. van Seven- ter, Ch. J. M. Moi, P. Ch. Simons en J. F. O. Huese; het candida,ats-exa- men in de geneeskunde dioor den hoer H. J. Steijn; het tweede natuur kundig examen door den heer G. A. Sedoe. Delft. Technische Hoogesehool. Ge slaagd voor propaedeutisch examen civiel-ingenieur de heer II. A. H. de Ronde. Leiden. Bevorderd tot doctor in de rechtswetenschap na het verdedigen van stellingen de heer K. H. Corpo- raal, geboren te Cheribon. Kampen. Theologische School. Tot de propaedeuse zijn toegelaten de heeren J. D. BrerkoeJ en IJ. van der Zee. Twee werden afgewezen. Utrecht. Geslaagd Eerste thear. ex. geneesk. de heer L. M. Verveen. Eer- sto doet. geneesk. de heer W. J. Mul der; cand. geneesk. de lieeren J. B. Walter, Chr. v. d. Stay, J G. J. Rem- melink en G. J. Busé. Rechtszaken HAARLEM. BEVALLEN 6ept 21. W. K. Hana—Elffers, z A. v. d. Meer—Vossen, d., 22. J. F. Bounder—v. Velze, d., F. J. Rutgera v. d. Loeff—Van Leeuwen, d.. J. M Stuifbergen—Bos. d. OVERLEDEN Sept. 22. C. Lasthuijzen, 77 j., Jans- slraat. BLOEMENDAAL. BEVALLEN: M. van BeemBijster z. E. Roozen- do Graaff z. N. Veenendaal—Blan- kenstein z. C. van Schagen—van Beu- sekom cL ONDERTROUWD: A. de Jong en J. Benjamin; A. Ut tel en M. C. Hessels. GETROUWD: M. Hoogendijk en M. H. Maks. OVERLEDEN: P. de Groot, 57 jaar. G. Sjoerds, 32 jaar. HAARLEMMERLIElDE EN SPAARNWOUDE. Ondertrouwd C. v. Stijn en M Geldorp. WIJK AAN ZEE EN DUIN. ONDERTROUWD: T. J. de Wildt en T. Ellens. OVERLEDEN: J. van Woudenberg, 78 jaar. EEN WOESTELING. De rechtbank te Middelburg deed uitepraak in de zaak tegen J. F. M., 24 jaar, landbouwersknecht te Hon- tenisse, beklaagd va» diefstal van on geveer f 40, na voorafgaande zware mishandeling, namelijk het toebren gen van verschillende levensgevaar lijk© verwondingen aan den door hem bestolen man. De rechtbank veroordeelde beklaag de wegens zv%re mishandeling tot 6 jaar gevangenisstraf, met aftrek van het voorarrest MEINEED? Bij de behandeling van een eenvou dig mishandelingszaakje voor het Arnhemsch© Gerechtshof deed zich het zeer ongewone verschijnsel voor dat vijf getuigen èi décharge zich ver moedelijk aan meineed schuldig maakten. De beklaagde, een sigaren maker uit Apeldoorn stond terecht wegens mishandeling van een agent van politie in den avond van 19 Juni. Vier getuigen hadden gezien dat bekl. den agent had aangegre pen en mishandeld. Bekl. ontkende en beweerde, dat de agent hem liet eerst.had aangegrepen. Vijf getuigen éi décharge verklaarden in strijd mot de verklaringen van den agent en de getuigen charge, evenals de be klaagde. De advocaat-generaal requireerde tot hun gevangenneming wegens meineed. Het Gerechtshof na in raadkamer to zijn geweest beval do gevangen neming van de vier mannelijke ge tuigen a déchargo op grond van ver moeden van meineed, met last tot in structie; voorts werd de behandeling der zaak geschorst. telegrammen SPOORWEGRAMP. BOSTOF a. d. DON, 24 Sept. (Reu ter). Op den Wladikawkas-spoorweg had hedenmorgen een botsing plaats, tusschen-een goederentrein en een personentrein. Vele reizigers werden gedood of gewond. Sport en Wedstrijden VOETBAL. Zondagmiddag speelt het eerste elf tal der V. V. „Heemstede" tegen „Vic- trix" uit Haarlem, en des morgens hot tweede elftal tegen „Concordia II" uit Haarlem, aau den Meerweg. Marktnieuws Beverwijk, 23 Sept. 1910. Spinazie, per Heet. 0.80. Postelein, per mandje 0.25. Wortelen, 100 bos 8. Komkommers, per 100 3 Aardap. klei, per Heet. 2.50 ld. zand, per Heet. 4. Doppers per kilo 0.20. Capucijners per kilo ƒ0.25. Raspers per kilo ƒ0,28. Snijboonen per 1000 2—ƒ2.50 Heerenbooneu, per 1000 0.40 Roode Kool, per 100 5. Bloemkool per 100 ƒ12. Uien ,per I-Ioct. 2.50. Prei, per bos 0.10. Sla, per 100 krop 1. Pieterselie, per bos ƒ0.05. Appelen, per Heet. 6—8. Peren, per Heet. 8—10. Burgerlijke Stand &DVERTENTBEN Bij deze betuigen wij onzen harte lijk en dank voor de vele blijken van belangstelling bij de geboorte von cat* zo Dochter ondervonden. P. C. VAN DOBBEN. C. M. VAN DOBBEN— BRAKEL. Voor de vele bewijzen van deedne* ming ondervonden bij het overlijden onzen geliefden Echtgenoot, Va ler, Broeder- en Behuwdbroeder, den Heer A. KLUITENBURG, betuigen wij onzen hartelijke» dank. Uit aller naam: Wed. A. KLUITENBURG— KLOKKE. Haarlem, Sept. 1910. De Curator in het faillissement van NICOLAAS JOSEPHUS TYBURG, brood- en banketbakker, wonende te Santpoort, gemeente Velsen bericht, dal de door den Heer Rechter-Com- missaris goedgekeurde Uitdoeiinga- lijst in genoemden boedel is uederge- lcgd ter grifMe van de Arrondisse- mcnts-Rechtbank te Haarlem, ten einde aldaar gedurende tien dagen ter inzage te verblijven. De Curator, Mr. M. SLINGENBERG« De praktijk wordt waargenomen door: Dr. W. E. MERE NS, Plein 34. Dr. L. C. KERSBERGEN, Koninginneweg 1, (geen fonds patiënten). De Gemeente-Ontvanger van Haar lem brengt ter kennis van belangheb benden, dat met 7 OCTOBER a.s. een begin zal worden gemaakt met de ver volging vau de hierboven genoemde belasting. Ter voorkoming van kos ten noodigt hij allen, die in gebreke zijn gebleven, uit, het verschuldigde alsnog te voldoen. De Plaatselijke directe belasting kan niet betaald worden op den laalsten Donderdag van elke maand. Met het oog op het groot aantal be lastingschuldigen wordt beleefd ver zocht zooveel mogelijk met gepast geld te betalen. Haarlem, 24 September 1910. Do Gemeente-Ontvanger, VAN LENNEP.

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 2