Onze Telefoonnummers. NIEUWS= en ADVERTENTIEBLAD. 28e Jaargang. No. 8361 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. MAANDAG 26 SEPTEMBER 1910 A HAARLEM'S DAGBLAD ABONNEMENTEN PER DRIE MAANDEN: Voor Haarlem1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente)1-30 Franco per post door NederlandL65 Afzonderlijke nummers0.02lA Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37 de omstreken en franco per post 0.45 Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. AD VERTEN TIËN: Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels ƒ1.elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regel. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; 50 Cts. voor 3 plaatsingen a contant Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Tek-phoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. Ter vereenvoudiging en be spoediging verzoeken wij be leefd, advertentiën en abonnemen ten op te geven aan onze Admi nistratie, telefoonnummer 724; berichten en andere mede- deelingen, den redactioneelen inhoud der courant betreffende, aan de Redactie, telefoonnum mer 600; drukwerkorders of prijsaan vragen daaromtrent aan den chef der drukkerij, telefoon nummer 122. AGENDA DINSDAG 27 SEPTEMBER. Gr. Kerk: Orgelbespeling, 1—2 uur. De Kroon: Tooneelvereen. „J. v. Lennep": „Thuis", 7 1/2 uuir. Sint-Bavo: Cursus R. K. geloofs- en se de n loer. Onderworp: Over de v Leid, heiligheid en macht van Chris tus als meixsch, 88 1/2 uur. Stadsnieuws Bij een ongeluk gedood. Zaterdagmorgen om 11 uur reed de 14-jarig© loopjongen Johannes Koele- meyt-, van den apotheker Remmers, Kruisstraat, op een rijwiel in de Schagchelstraat, toen hem juist op den hoek van die straat en de Ged. Oudègraclit tegemoet kwam een twee wielige handwagen, bestuurd door den knecht Mank van den koopman J. A. Hekman, Groot Heiligland, wel- ko knecht den wagen voorttrok tusr schen twee hoornen aan den wagen bevestigd, terwijl als trekkracht on der den wagen was gespannen een groote hond. Bij het uithaen van den wagen reed K. met kracht tegen een d boonicn, waardoor hij achterov van zijn rijwiel stortte en terecht kwam op liet hek van de woning van Dr. Kuenen, op den hoek van Schagchelstraat woonachtig, jongen, die in de Jan Steeustraat woonde, viel op straat, waar hij be wusteloos bleef liggen. Hij is daarop binnengebracht bij den winkelier van Deursen op den anderen hoek van de straat, waar hij dooi Dr. Kuenen is onderzocht cn vervolgens per rijtuig naar zijn wo ning is overgebracht Later is .hij cenigszins bijgekomen en klaagde hij over hevige pijn in den buik. De jongen is gisterenmorgen ter verpleging overgebracht naar het St Elisabetls Gasthuis waar hij des middags omstreeks 6 uur is overle den. Gemengd Koor Polyhym nia. In de algemeene vergadering van bo vengenoemd koor werd de directeur bij acclan atic herbenoemd en het be stuur als volgt samengesteld A. Zon neveld, president, Jac. Bos, secreta ris, J. Mijnhout, penningmeester, G. J. Oort, commissaris, en J. P. van Huizen, bibliothecaris. KIND OVERREDEN. De 4-jarige A. G. Oostveen, Har- men jansweg 57 v, was Zaterdagmid dag bij zijn woning op het achter- steun-ijzer van een ongeladen hout wagen geklommen. Het jongetje viel er af ei kwam terecht onder 't rech ter ach-'.Mwiel, waardoor dit wiel hem ovnr de borst ging. Dr. Ozinga constateerde, dat de borstkas inwen dig gekneusd was. De toestand van het knaapje was wel ernstig, doch niet levensgevaarlijk. Het kind is naar 't St. Elisabeth's Gasthuis overgebracht. De bestuurder van den wagen J. v. 5. had geen schuld. STUKKEN VAN DEN RAAD. PENSIOENFONDS. Bij de behandeling van de gemeen- tebegrooting voor 1910 werd door den Raad 15.000 beschikbaar gesteld als eerste bijdrage tot vorming van een fonds voor de eigen-pensioenen der ambtenaren. Volgens de berekeningen van den deskundige, Dr. B. Turksma te Am sterdam, is bet noodig, dat de ge meente, ten einde in de pensioenlas ten van de in dienst zijnde ambtena ren te kunnen voorzien, jaarlijks een| bedrag stort gelijk aan 6.35 van de som der pensioensgrondslagen der ambtenaren op 1 Juli van het jaar Ln dienst. Door de omstandigheid, dat de ge meente dit tot nu toe heeft nagelaten en in de plaats daarvan slechts heeft betaald het bedrag, dat aan pensioe nen moest worden uitgekeerd, moet ook nog worden voorzien in het daar door ontstane te kort, hetwelk op 1 Januari 1910 reeds 035.196 bedroeg. Dit tekort zal in 60 jaren kunnen worden gedelgd, door, van 1910 af, geregeld ieder jaar te storten een be drag van 25.408, zijnde 4 van 635.196. Hoe langer de gemeente nog uit stelt de vorming van het fonds af doende te regelen, des te grooter wordt de som, die de gemeente zal hebben te voldoen om het fonds op de vereischtc sterkte te brengen. Deze overweging heeft B. en W. er toe gebracht voor te stellen deze aan gelegenheid reeds met 1910 te begin nen voldoende te regelen. Zij stellen voor als verhooging van den post volgn. 218a der gemoente-begrooting voor 1910, alsnog een bedrag van. 2.292.00 1/2 beschikbaar te stellen. Bovendien stellen B. en W. voor de bijdirage aan het fonds voor de eigen- pensioenen der ambtenaren, over 1910 te bepalen op: a. 7.311.57J voor de gemeente-lichtfabrieken; b. 3.202.24 voor de gemeentelijke duin waterleiding en c. 1.523.53 voor het openbaai- slachthuis. DIRECTEUR KEURINGSDIENST VAN VOEDINGSMIDDELEN. B. en W. stellen voor met ingang van 1 Jan. 1911 te benoemen tot di recteur van den keuringsdienst van voedingsmiddelen den heer Dr. W. M J. Borst Pauwels op een aanvangs- jaarwedde van 2000. B. en W. meenen dat in dit bij zondere geval de omstandigheden al leszins aanleiding geven, af te wijken van de verplichting een voordracht van 2 personen in te dienen. ONVOORZIENE UITGAVEN. B. en W. bieden ter vaststelling aan een staat tot beschikking uit den post voor onvoorziene uitgaven dienst 1910 tot een bedrag van 1.869.44. Li de raadsvergadering van 15 De cember 1909 onder no. 5 werd afwij zend beschikt op een verzoekschrift van D. Spijker en J. de Vreng, strek kende tot vergoeding van eene som van 1075 wegens het opleveren van meerder werk dan is omschreven in het bestek voor het hiernevens aange geven werk. De aannemers hebben daarop, ingevolge bet bepaalde bij art. 40 van het bestek, het geschil aanhangig gemaakt bij den Raad van Arbitrage voor de bouwbedrijven in Nederland. Het scheidsgerecht gekozen uit dien Raad heeft geadviseerd het den aan nemers aankomende bedrag vast te stellen op 662.20. De kosten van het advies zijn door het scheidsgerecht bepaald op 212.25 terwijl werd vastgesteld dat dit bedrag door ieder der partijen voor de helft wordt gedragen. Dit bedrag wordt o.a. op dezen staat uitgetrokken. ONTSLAG ONDERWIJZER. Wegens zijne benoeming tot onder wijzer aan de fabrieksschool, verbon den aan de Machinefabriek van de H.EL Stork en Co., te Hengelo (O.), heeft E. II. ten Horst verzocht hem ontslag te verleenen uit zijn tegen woordige betrekking (Onderwijzer a. d. Opleidingsschool voor Jongens) en we] met ingang van 15 November a.s. VERKOOP VAN GRÖND. De Overste der Maria-Stichting ver zoekt te mogen koopen de perceelen grond aan de Kamperlaan, n.l. een laantje dat thans overbodig gewor den is en een sloot die vroeger voor afwatering gediend heeft. B. en W. declen mee, dat thans een uitbreidingsplan voor de gronden ten westen van bet Zuider Buiten-Spaar- ne, in de nabijheid van de Kamper laan, in bewerking is. Alvorens dit plan door den Raad is vastgesteld, achten ze verkoop van grond niet gewenscht. Daarom stellen B. en W. voor het verzoek van de band te wijzen. VERHUUR. Bij raadsbesluit van 30 November 1898 werden B. en W. gemachtigd om het woocir en winkelhuis, gelegen aan de Jaoobij nestraat no. 22, te ver huren tegèn een wekeJijkschen huur prijs van 4.50. Thans heeft F. J. Bouckaert, nadat het perceel geruhnen tijd heeft ledig gestaan, gevraagd een gedeelte van genoemd perceel, nl. den winkel, te mogen huren voor den prijs van 1 per week, om dit lokaal te gebruiken vooar bergplaats van rijwielen en kin derwagens. Tegen de inwilliging van dit ver zoek bestaan bij B. en W. geenerlei bezwaren, zoodat zij voorstellen, daartoe te besluiten. ORGELBESPELING in de Groote- of Sint-Bavokork al hier, op Dinsdag 27 Sept. 1910, des nam. van 1—2 uur, door den heer Louis Robert. No. 1. Fantasie et Fuga, g. ld. terts, J. S. Bach. No. 2. Sarabande, A. C. Willeumier. No. 8. Sonate V, F. Mendelssohn Bar tholdy. a. Choral. b. Andante con moto. c. Allegro maestoso. No. 4. Cantabile, E. Bossi. No. 5a Melodie, A. Guilmant b. Carillon, S. de Lange. No. 6. Hallelujah, G. F. H&ndeL Toch weer gepakt We vertelden Zaterdag van het wegloopen, oppakken en weer weg- loopen van Anna J., die door Regen ten van het Evang. Luthersch Wees huis naar het Doorgangshuis in de Leidschestraat zou geplaatst worden. Anna is nu gistermiddag om kwart voor zevenen weer op de Oude Groen markt opgepakt en aan Regenten af gegeven. Een gevaarlijk spellet Je. De 13-jarige boekhindersleerling G. B. duwde den 9-jarigen J. v <1. H. op de tramrails bij den Schotersingel, toen daar een tram aankwam. De controleur van de E. S. M., P. J. v. d. V., pakte den knaap en bracht hem naar het politiebureau. Drinkhal. De Drinkhal der StaaTwaterbronnen werd gisteren en eergisteren bezocht door 79 personen. SMALLE TRAMTREE. Sommige wagens van de E. N. E. T. hebben een zoo smalle tree, dat vooral het uitstappen met groote voorzichtigheid moet geschieden. Vooral voor vrouwen en bejaarde lie den is dat heel lastig en het maakt 't verzoek, dat in de wagens, met groote lettere gedrukt, is opgehan gen: VLUG IN- EN UITSTAPPEN, onmogelijk. Naar wij vernemen, zou aan moer wagens deze lastige tree worden aan gebracht. Wij zouden dit zeer betreu ren, omdat de veiligheid er door wordt verminderd en de vlugheid bij in- en uitstappen zeer belemmerd veel liever zouden wij dan ook zien, dat de wagens, die nu een smalle tre de hebben, van een behoorlijken op stap werden voorzien. IN- OF UITGANG. Onze aandacht wordt er op geves tigd, dat niet-Haarlemmers, vooral buitenlanders, veeial niet weten waar de ingang, van ons station is en de uitgang dikwijls daarvoor aan zien. Kan dit niet met een kleine aanwij zing worden verholpen? Willem Andriessen. Willem Andriessen had de eer de zer dagen uitgenoodigd te worden door den General inusik Director Steinbach te Keulen, om zich aldaar op een zijner concerten als pianist te doen hooren. STEEL-INDUSTRIE. C. H. ter H., die onlangs te Amster dam word aangehouden, omdat hij op een gestolen rijwiel reed, is nu aan gehouden en aan de Justitie overge- geven, verdacht van den diefstai (of mededaderschap) van het damesrij- wial van Mej. Maria V., dat op 30 Augustus op den hoek van Lange en Korte Veerstraat v. OPPASSEN! Zondagmiddag om kwart voor vij ven nam een 23-jarige man een zee- Jarig meisje mee naar het Phoenix- terrein. Eenige jongens, die dit zar gen, waarschuwde de politie, die den man het kind afnam en naar de ou ders terugbracht. HET ORGEL IN DE GROOTE KERK. In verband met een vorig bericht deelen wij mee, dat de heer W. Ezer- man op raad van zijn geneesheer voor een paar weken naar buiten gaat. In dien tijd zal de heer Louis Robert de orgelconcerten geven en de heer Hofmeester het carillon be spelen. Zondag werd voor de Godsdienst oefening bet orgel bespeeld door Mej. Barbas. VEILING. Uitslag der gehouden veiling in bet Verkooplokaal „De Gouden Leeuw" nabij de Zijlstraat te Haarlem, op Za terdag 24 September 1910, 's nam. na 5 uur. 4. Een heerenhuis met erf en tuin aan de Jansstraat, met uitgang naar de Bakenessergracht, no. 19, W. Bos man q.q., 15200. 2. Een smederij met afzonderlijk op- gnande bovenwoning en erve aan de Spaarnwouderstraat en grenzende aan de Hcerenvest no. 142. Niet ge veild. 3. Een huis, erf en tuin aan de Lin- schotenstrn at, met uitgang door een poort, uilkomend in de Linschoten- straat no. 60, A. Hartog, 2220. 4. Een huis en erf en tuin aan de Oranjestraat no. 66, G. Oostwald, /2350. i 5—8. Vier huizen, waaronder een winkelhuis, met afzonderlijk opgaan de bovenwoningen erven en tuinen, aan de Generaal de Wetstraat, als No. 5. Winkelhuis, no. 22. No. 6. get. no. 2-1. No. 7. Get. no. 26. No. 8. Get. No. 28. Do pcrceelcn nos. 5 tot en met 8 ge combineerd, Gebr. Nieuwjaar, ƒ119800 9. Een huis en erf met tuin en schuurtje aan de Tetterodestraat no. 51, II. Vermeer, ƒ3225. 10. Een winkelhuis en erve aan de Groote Houtstraat no. 161, Maatsch. Profijt, 10,000. 11. Een huis en erf aan het Donkere Spaarne no. 14, P. W. Houtkamp, ƒ4100. 12. Een winkelhuis met erf en grond aan de Zuidoolderstraat no. 53, G. v. d. Haak. 20Ö4. No. 13. Een winkelhuis en erve aan de N.z. van de Botermarkt op den hoek van de Gasthuisstraat no. 1, H. Vermeer, 6275. 14. Een heerenhuis met erf en tuin aan het Spaarre no. C3, D. W. Koo pen, ƒ7230. 15. Een huis en erve met open plaats en afzonderlijk opgaande bovenwo ning aan de W.z. van de Lange Raam straat no. 16 zwart en rood. Opgehou den, 1505. 46. Een heerenhuis met grooten tuin en serre aan de Leidsche Vaart no. 226. 17. Eeu heerenhuis met tuin aan de Leidsche Vaart no. 234. 18. Een heerenhuis met tuin naast het voorgaande no. 236. 19. Een heerenhuis met tuin naast voorgaande no. 238. 20. Een heerenhuis met tuin naast voorgaande no. 240. 21. Een hoerenhuis met tuin naast voorgaande no. 242. 22. Eeu heerenhuis met tuin aan de Leidsche Vaart no. 244. De perceelen nos. 16 tot en met 22 gecombineerd, A. Rinkemu 36235. 23. Een heerenhuis met tuin met afzonderlijken uitgaug aan do Park- laan no. 17, G. F. Evelyn Jr., 8300. No. 24. Eeu huis, erf en tuin aan de Glasblazersstraat no. 11, H. Zwart 1900. 25. Een sfzonderlij k staand woon huis met schuurtje en tuin aan den Rijksstraatweg ten Oosten v. d. R. K. kerk no. 13. 26. Een bouwterrein ten O. van den Rijksstraatweg, ter breedte van pL m. 9 meter, leu zuiden van perceel 25. Ge combineerd, J. Alders, ƒ2900. 27—28. Twee burger woonhuizen en erven met tuinen aan de Leidsche straat, als No. 27. No. 145, J. Spiering q.q. 1505. No. 28. No. 147. H. Zwart, 11540. VLIEGEN IN OF BIJ HAARLEM. Ons wordt, naar aanleiding van ge ruchten over vüegplannen in of nabij Haarlem, gevraagd, wat daarvan an is. Omtrent de mededeeling als zou Fnts Koolhoven binnenkort hier ko men vliegen, kan gezegd worden, dat zijn vader, de heer A. Koolhoven te Bloemendaal, daarvan nog geen be richt heeft ontvangen. Hieruit mag men afleiden, dat dit vliegplan nog huist in wijde zakken. Dan gaai er nog een verhaal over in anderen vlieger, die dezer dagen zou opstijgen in Schoten. Namen wer den al genoemd van personen, die deel zouden uitmaken van een vlieg- comité. Maar toen wij Zaterdag door van de genoemde lieer en werden opgebeld en van hem hoorden dat zijn naam geheel ten onrechte ge noemd werd en dat ook een ander, dien we hadden hoeren noemen, ge heel buiten de zaak stond, toen kwam het ons voor, dat ook dit plan nog niet tot de vereischte rijpheid scheen te zijn gekomen. Men moet trouwens wel begrijpen, dat zoo'n vliegonderneming maar niet in een ommezien in elkaar wordt gezet. De kosten zijn zeer belangrijk: terrein, inrichting, publiciteit, on voorziene uitgaven vorderen dikwijls evenveel duizenden guldens als de vlieger voor honorarium ontvangt, zoodat een flink waarborgfonds noo- dog is. Te meer daar, zooals herhaal delijk gebleken is, meermalen door ongunstige weersgesteldheid niet kan worden gevlogen (nu de dagen kor ten, worden de omstandigheden steeds ongunstiger) hetgeen uit den aard van de zaak eern slechten in vloed heeft op de ontvangsten. Wan neer er op een dag niet gevlogen wordt, moeten de toegangskaarten immers geldig blijven voor den vol genden dag. In Utrecht waar Oliesla gers van de vijf dagen nog wel op drie heeft gevlogen, is van het waar borgkapitaal twee en vijftig procent, dus meer dan de helft, bijgepast. Wij zeggen dit niet om offervaar dige* lieden te ontmoedigen, maar om te doen zien, dat voor zoodanige vliegonderneming een degelijke basis noodig is. Zoodra die gevonden zal zijn, zullen wij onze lezers volledig inlichten. Naar wij nader vernemen tracht men hier in de stad een vliegcomite te vormen. Wegens de vaagheid der plannen verzoekt men ons echter voor heden nog niet nader op de zaak in te gaan. Wel kunnen we meedeelen, dat a 1 s de plannen doorgaan er Zaterdag a. s. gevlogen zal worden door den En- geischman Archer, die te Breda een viiegschool heeft geopend. Er zou dan gedurende zes dagen ge vlogen worden, vermoedelijk op een terrein naast dat van de Voetbalclub „Haarlem" aan den Schoterweg, dat dooc den heer Arcbcr reeds moet zijn goedgekeurd. Morgen komen wij hierop nader te rug. Avontuur van een Leer plichtige De leerplichtige jongeling J. W-, die geregeld door de politie naar school wordt gebracht, omdat hij niet ver kiest eigener beweging te gaan, had Zaterdag in dat politiebezoek en het noodlottig gevolg daarvan de school, waarschijnlijk weinig zin eii had daarom gemaakt uit huis te zijn vóór de agent kwam. De politie-man keerde dus onver- richterzake huiswaarts. Maar toch vernam men op het bureau nog wat van den jongen, want om half tien telefoneerde een bewoner van het Be gijnhof, dat hij gemerkt had, dat de jongen een zakje met geld gevonden had. De politie zocht het uit en hoorde, dat de jongen in de Lange Molen straat een zakje met 5.13 1/2 had ge vonden, dat bleek te behooren aan D. van G-, petroleum-koopman uit de Kamphui sstraat Politie-examens. Het gewone diploma is Zaterdag be haald door B. Silvis te Haarlem, het diploma met aanteekening door C. Boslnper, te Bloemendaal. OM HET KIND. Jansje S., gescheiden vrouw van J. K-, kreeg twist Zaterdagmiddag in de Gierstraat, omdat zij haar kind wilde hebben, dat aan den voogd G. G. te Schoten was toegewezen. Een politie-agent wist de vrouw echter te kalmeeren. KATTEKWAAD. Twee jongens van elf jaar werden door J. V. er op betrapt, dat zij in de Korte Poellaan no. 20 c dakpannen stuk gooiden. Zij hadden er vier van het perceel vermeld. De jongens zeiden, dat zij 't n.et gedaan hadden. In het Douche-badhuis aan het Leidscheplein zijn in de afgeloopen week 1073 baden genomen. Ju dut aan den Koudenhorn 845. Herhaaldelijk wordt den laatsten tijd door de visschers ge klaagd over het vernielen en lichten van fuiken in Spaarne, Ring- en Trekvaarten en vermoed werd dat Haarlemsche peurders, d:e des avonds en des nachts tot in den vroegen morgen op het water zitten hieraan schuldig waren. In den nacht van Zaterdag p Zondag gingen de Spaarndamsiiio veldwachters Boorsma en Nauta met 3 visschers eens op onderzoek en laatstgenoemde betrapte op heeler daad een peurder bij liet lichten van fuiken bij de Zwetbrug; een dreg werd naar zijn schuitje geworpen, doch deze schoot los, waardoor de man ofschoon per rijwiel nagezet langs de Haarlemmermeer wist te ontkomen; later is hij evenwel alhier opgespoord; het is zekere W. uit de Leliestraat, het schuitje, door hem gehuurd, is in beslag genomen. HET TOONEEL ,TIET HUWELIJK VAN JUFFROUW BEULEMANS", DOOR DE „ROT TERDAMMERS." Suzanne Beulenians is de dochter van een rijk geworden bierhande laar. Hij woout te Brussel, en dus is zijn dochter... O ja, vourdat we verder gaan, heb» ben we eerst nog iets anders te ver tellen. En dat is, dal Zaterdagavond het speelseizoen in den Schouwburg ■oer is geopend. Nu, de inzet van den whiter is vrij kalm geweest en de zaal was maar tamelijk bezet. Dat komt, dat de inenschen zich met den mooicn herfst nog niet in een tooneclstcin- ming kunnen indenken. Zelfs de „Rotterdammers", die toch de lieve lingen van het Haarlemsche schouw burgpubliek zijn, blekeu nog geen vol doende aantrekkingskracht te kunnen uitoefenen. Maar dat zal wel komen. Als het winterjassenweer wordt, zullen de menschcn wel naar den Jansvveg loopen. Wc hopen dit jaar ten minste eens op een mooi en oor- deelig speelseizoen; onze heer Van Gasteren heeft goede plannen als et publiek hem steunen wil. Suzanna Beulemans dan, de d h ter van een rijk geworden bierbrou wer, is een Brusaelsche schoone. Ihi nu weet men wel, dat er tusschen do Brusselaars en Parijzenaars altijd een jaloezie bestaat, en dat de laat sten den eersten in zake modes en be schaving niet voor „vol" aanzien. Dit geeft over en weer tot allerlei pikan terieën aanleiding. Frantz Tcnson en Fornand Wc he ler, de auteurs van dit stuk, licblwn het boven aangegeven motief als-spil gekozen, waar zij hun blijspel om heen laten draaien. En uit zulk een motief zijn dan o k wel blijspelige tooneeltjes te halen. Suzanne werkt op het kantoor van haar vader, waar ook geemployeerd is Albert Dclpienre de zoon van een zijner handelsvrienden uit Parijs. Het is een aardige, beschaafde, knap pe jongen, een jong Parijzenaar, niet aangename, innemende omgangsvor men. tegen wien Seraphin Meule- meester, de plompe niet zoo welgema nierde en niet zoo welgekleede Brus selaar, die door de woderzijdsche ou ders tot Suzanne's aanstaanden man is bestemd, niet voordeeüg afsteekt. Natuurlijk is Seraphin jaloerech op den voordeeligen Parijzen aar, die op het kantoor den geheelen dag met zijn Suzanne in aanraking is cn wiens concurrcnUo in de gunst en het hart van het mooie meisje hij, en te recht, begint te vree zen. Enfin, men kan het wel begrijpen: de drie bedrijven van dit blijspel zijn gevuld met de tribulatiên van den Brusselaar en den Porijzenaar, de een om Suzanne te behouden cn de ander om haar te veroveren. En liet 'einde van de geschiedenis is. dat do

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 1