NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 28e Jaargang. No. 8363 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. woensdag 28 september i9io a Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 76—78, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. ABONNEMENTEN PER DRIE MAANDEN: Voor Haarlem1-20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente)„1.30 Franco per post door Nederland„1.65 Afzonderlijke nummers0.02 Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37M de omstreken en franco per pos) 0.45 Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. ADVERTENTIËN: Van 1—5 regels 50 Cts.: iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels ƒ1.—, elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regeL Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing: 50 Cts. voor 3 plaatsingen a contant Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZES BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA DONDERDAG 29 SEPTEMBER. Gr. kerk: Orgelbespeling, 23 uur. Schouwburg: Rotterdamscli Too- neelgez. „De dwaze maagd," 8 uur. Sint-Bavo: Cursus R. K. Geloofs- en zedenleer. Onderworp: Over de zwakheden van Christus' niensche- lijlte natuur. Het werk der verlossing, 8—8 1/2 uur. OM ONS HEEN No. 1214. Opmarkingsn ovsr Muziek. II. Er is een zeer bepaalde reden, waarom orgelspel bij het groote pu bliek niet populair is en wel deze, dat het den speler niet ziet- Zonder twij fel is de ideale toestand deze, dat bij bet voortbrengen van muziek de voortbrenger onzichtbaar blijft. Bij een orbestvoordracht is het zien van gelijkmatig op- en neergaande strijk stokken, van op- en afzwellende wan gen der blazers verre van aesthe- tisch. Evenmin is de groote mond sierlijk, die zangeres en zanger wel moeten openzetten, wanneer zij hun stem goed naar buiten willen laten komen en de manier, waarop de pia nist zijn instrument bewerkt, doet maar al te vaak denken aan een on gelukkig dier, met witte en zwarte tanden, dat krachtig geslagen wordt en daarom jammerklachten slaakt Maar gekheid ter zijde, de muziek is schoon, maar de muzikant is het best onzichtbaar. Evenwel is deze stelling, naar het schijnt, voor onzen tijd nog te veel aan den theoretischen kant. Het publiek wil den kunstenaar zien. Om verschil lende redenen. In de eerste plaats zeer zeker, omdat het zijn dankbaar heid, indien daar reden voor bestaat, uiten wil. Hoe kan men nu een on- zichtbarcn musicus toejuichen In de tweede plaats, omdat de toehoorders anders met hun oogen geen raad weten. Bij de opera is een onzicht baar orkest mogelijk, omdat de hoofd zaak voor den toeschouwer is, wat op hot tooneel gebeurt. Maar op een concert 1 Moet daar het publiek sta ren naar een leeg podium of een witte nis of een voorhang met een land schap met koetjes We kunnen het ons niet voorstellen. Willem llut- schenruijter had dan ook bij de plan nen voor zijn Beethovenhuis verzon nen, dat de toehoorders, al luisteren de naar het onzichtbare orkest, het uitzicht zouden hebben op de duinen. Maar bij de meeste concertzalen ko men duinen niet voor en al was dat wel zoo, dan zouden we er nog niets aan hebben, zoolang de concerten bij avond worden gegeven. Het publiek verlangt dus, om het met een vreemd woord to noemen, contact met den solistlaat ik er dadelijk bij zeggen, dat de solist eveneens contact wenscht met het publiek. Ilij heeft om te kunnen ge ven wat hij heeft, de zichtbare nabij heid van het publiek noodig. Het pu bliek, op zijn beurt, wenscht te we ten wat de musicus doet, hoe hij doet Dat nu de organist in een kerkge bouw onzichtbaar blijft, spreekt van zelfwanneer de kerkgangers hem konden zien. zou hun aandacht op ongewenschte wijze worden afgeleid, maar in de concertzaal is dat an ders. Ieder die wel eens in het Paleis voor Volksvlijt was, weet dan ook, dat althans het hoofd van den orga nist, boven de speeltafel uit, zichtbaar is. In het buitenland is men nog ver der gegaan. Daar is veelal de speel tafel dwars op het podium geplautst zooals bij ons de concertvleugel, waardoor ieder zien kan hoe de or ganist speelt, zoodat daar het zon derlinge misverstand niet "meer voor komen kan, dat het voetklavier de in richting is, waarmee de speler wind maakt. En hiermee kom ik tot de hoofd zaak van mijn betoog liet orgel in de concertzaal. Het wordt tijd, meen ik, eens aandacht te geven aan de omstandigheid, dat in onze eenige, groote ooncertzaal, die van de Socië teit Vereeniging, een concertorgel nog altijd ontbreekt 't Is goed en wel om ons in Haarlem te verheugen over onzen goeden naam op muzikaal gebied, maar het is juist deze positie, die ons verplichtingen oplegt, om onze concerten te geven met al de hulpmiddelen, die de moderne tech niek aan de hand doet Ongetwijfeld hebben wij op muzikaal gebied veel goeds de uitvoeringen, die de B&ch- vereeniging tegen bescheiden vergoe ding aanbiedt, staan zeer hoog, die van Toonkunst hebben zeer groote verdienste, en het stemt tot blijd schap, dat onze grootste liedertafel, Zang en Vriendschap, den durf heeft gehad, een nieuwe, meer moderne richting uit te gaan. Maar juist daarom mag een concertorgel in de groote muziekzaal niet langer ont breken. Daarmee immers worden allerlei mogelijkheden voor de toekomst ge opend. De Baclivereeniging zal dan ook in practischen zin, meer dan al leen door zijn naam te voeren, den grootmeester van het orgel kunnen eeren. Toonkunst zal niet meer, zoo als tot dusver wel moet voorgekomen zijn, hebben af te zien van de uitvoe ring van werken, waarin een belang rijke partij aan het orgel is toebe deeld, of zich moeten behelpen met een harmonium, dat voor een niet onbelangrijk bedrag gehuurd toch niet ten volle aan de eischen kan voldoen. Zang en Vriendschap eindelijk zal, nu het instrumentale uitvoeringen gaat geven, meer nog dan vroeger de behoefte aan een goed concertorgel gevoelen. En buiten deze drie grootste zullen tal van vereenigingen met ■waardeering gebruik maken van de gelegenheid, om bij haar concerten gebruik te maken van den koning der instrumenteu. Het muzikale leven in Haarlem zal daarbij ontzaglijk winnen. Aan de muziekliefhebbers wordt daarbij dus een grooten dienst bewezen, want voor velen is de muziek een groot ge not in het leven, dat stijgen moet, naarmate zij de bedoeling van de componisten neter naderen kan, en niet meer gebruik behoeft te worden gemaakt van de piano of het kleine orgeltje als hulpmiddel. In deze beschouwing past als van zelf de vraag, of het denkbeeld uit voerbaar is in financieelen zin. Dat er een belangrijke som mee gemoeid zal zijn, spreekt van zelf. Als ik er een slag naar mag slaan, zou ik zeg gen, dat voor aankoop van een goed instrument en verbouwing van de zaal, een bedrag van dertigduizend gulden wel noodig zal blijken te zijn. Veel geld, ongetwijfeld. Te veel? Ik geloof het niet. Het ligt ons toch nog versch in het geheugen, dat er een groote som noodig is geweest, om de concertzaal te brengen in den staal, waarin die nu verkeert. Met vereende krachten is dat goede werk tot stand gekomen, iedereen, die er toe bij droeg, is het bezwaar te boven. De tijd is dus daar, om een nieuwe ver betering te overwegen, die voor het Haarlemsche muziekleven van vooral niet geringe be teekenis wezen zal. Aan de Haarlemsche muziekliefheb bers zij het denkbeeld dan ter over weging aangeboden. Aon het Bach- bestuur vooral, dat èn door zijn rela ties, èn door den stand van de finan ciën der vereeniging, het best in staat zou zijn van een dergelijke on derneming de leiding op zich te ne men. De traditie van de Bachvereeni- ging, die altijd krachtig voorging waar het verbetering van ons mu ziekleven gold, doet de hoop koeste ren, dat het bestuur zijn schouders ook onder dit plan zal willen zetten. J. C. P. Stadsnieuws P o 1 i t i e-d i p 1 o m a. Dit diploma werd gister te Utrecht behaald door 11. Reis te Haarlem. HET TOONEEL „THUIS" BIJ JACOB VAN LENNEP". Bracht de Haarlemsche Toonee-1- vereeniging liet vorig jaar eenige of fers op het altaar van onze nationale kunst, door o.m. opvoeringen te ge ven van Frcderik van Eeden's „Stu dent Thuis" en van Fabrieius „Met den handschoen getrouwd", dit Jaar heeft zij het seizoen geopend met een vrucht van vreemden bodem. En wel met „Thuis" van den Duitschen auteur Hermann Sudermann. Nieuw is 't bepaald niet.; het staat al jaren op het répertoire van meer dan een Nederlandsch gezelschap, die het zoowel onder den naam „Thuis" als onder dien van „Magda" naar de vrouwelijke hoofdpersoon uit het stuk opgevoerd hebben. En 't heeft al dien tijd het répertoire kunnen houden, want telkens duikt het ieder seizoen bij den een of ande ren troep weer eens op. Zelfs dilettanten beproeven er hun krachten nog wel eens aan. „Jacob van Lennep", die dit giste renavond ook had gedaan, was zoo gelukkig geweest de medewerking van Julia van LierCuypers te kunnen krijgen. Dit medespelen van beroepsartisten met dilettanten* neemt in Haarlem meer en meer toe. Louis Bouwmeester heeft dat wel eens met „Cremer" ge daan: verleden jaar trad Julia van Lier met de Cremerleden op; en nu was zij de gast in de rol van Magda, als het meisje uit een goede Duitsche officiersfamilie, die de ouderlijke wo ning heeft verlaten en een bekende zangeres is geworden: een sturc, waarin de strijd tusschen de autori taire begrippen omtrent ouderlijk ge zag en de dorst naar vrijheid van het jongere -eslacht in de botsing tus schen den gepensioneerden Overste Schwartze en zijn dochter Magda mooi geteekend wordt. Wat zullen de leden van „Van Len nep" van Julia van Lier geleerd heb ben'. Als zij goed hebben gekeken, dan hebben zij heel wat kunnen af zien omtrent gaan en staan op het tooneel, omtrent 't aannemen van een stand, 't maken van een groep, t ac- centueeren door een gebaar of bewe ging van het gesproken woord, en meer technisch details, die het spel reliëf en leven geven. Van leven gesproken, 't was aardig om te zien hoe mevr. Van Lier de menschen op het tooneel „meenam" en hoe er dadelijk leven op de plan ken kwam als zij verscheen. Het eer ste bedrijf, dat zeer mat en flauwtjes gespeeld werd o, hoe bleek hier, dat Van Lennep behoefte heeft aan ©en goeden, strengen régisseur en waarin de luidjes zoo zacht spraken, dat het geluid haast niet over het voetlicht kwam, werd gevolgd door 't optreden van Magda, en dadelijk was er leven en pit in het spel: 't was alsof de deuren open gingen. Alles en allen werden ineens beter. Eu zoo ging 't het heele stuk door. Julia van Lier hief de Van Lennep-loden op, bracht er fut en ziel in. Duidelijk was dit to zien bij Dr. Von Keiler, wiens spel in het eerste bedrijf dood en leeg was, maar die onder de bezieling van liet medespel van mevr. Van Lier in het derde bedrijf in de groote ver wijt scène veel beter werk liet zien; 't was alsof zij hem rnedenam. Natuurliik had de traste heel veel succes, maar telkens als zij werd te ruggeroepen, liet Julia van Lier de medespelenden lief en hartelijk in de hulde meedeelen; steeds bracht zij ze mee op. Alle anderen kunnen we hier met één voor één vermelden. Laten we echter zeggen, dat Overste Schwartze een mooien kop had gemaakt, maar dat hij wat meer temperament, wat méér opbruising in zijn spel had moe ten bre^-on; hij gaf daardoor niet genoeg reliëf aan de scènes waarin hij optreedt; als hij op het tooneel is, moet hij dc domineerende figuur we zen, en door zich niet genoeg te doen gelden, ontbrak daar wel eens wat aan. Dominee Hefterdingk werd waar lijk goed bescheiden en correct ge speeld; dat was lang niet slecht, en ook .Marie, MagdVs zuster, was heel aardig, frisch en lief; alleen had een beetje meer durf en vrijheid van bewe ging geen kwaad gedaan; zoo'n bak- vischje mag wel wat losser gespeeld worden. FraDsziska Wendlowski, de tante, mag vooral niet gaan overdrij ven; er zit wel een groote verleiding in. om <loor potsierlijk te doen de handen i-i de zaal op elkaar te krij gen, maar van „Thuis" mag klucht gemaakt worden. En luitenant Max mag door zijn kapitein wel eens aan zijn ooren getrokken worden.Foei een luitenant die tweemaal een visite komt maken met zijn pet op zijn hoofd, en die in de kamer blijft op houden! Wat zijn dat voor manieren? Dat zal hij in het dageiijksch leven toch ook niet doen. En tenslotte een algemeene opmer king: de leden van „Van Lennep" moeten allen er nog eens goed werk van maken om duidelijk, gearticu- leer den geaccentueerd te spreken; het tooneel stelt andere eischen aan stem en geluid dan de woonkamer. Voor dat de opvoering van „Magda" begon, was er aan de vereeniging een banier aangeboden. Dat zij dezen steeds hoog houdel FRANS NETSCHER. Omtrent liet vaandel aan „Jacob van Lennep" aangeboden, nog het volgende: Het initiatief tot het aanbieden ls uitgegaan van Mevr. A. d© Goyer— Diependaol, krachtig daarin gesteund door den heeir G. J. Feith, te Amster dam, die belangloos de teekening maakte en zich verstond met den heer De Vries, fabrikant van borduurwer ken om het vaandel spoedig gemaakt t© krijgen. Bij de overhandiging van het vaan del, sprak de heer Feith. Hij ging na het bestaan van de vereeniging. Daar na nood Lgde de voorzitter, de heer S. Wijnandts Czn., mevrouw de Goyer uit, het vaandel te onthullen, waar bij hij degenen, die aan de vervaar diging van het vaandel hadden mee gewerkt dank betuigde. De heer Feith had de vereeniging een verrassing bereid door het ver vaardigen van het portret van de Be schermvrouw (levensgroot, kniestuk), mevr. Julia Cuypers. Mevr. De Goyer, die zooveel dien sten aan de vereeniging bewijst, werd tot lid van verdienste benoemd. l>e voorzitter speldde haar 't gouden in signe op de borst en overhandigde haar oen groote bouquet met linten, waarop: Namens het Bestuur der Haarl. Tooneelvereeniging „J. v. L.", 27 Sept. 10. De voorzitter bood den heer Feith een krans aan. BLOEMBOLLENDIEFSTAL. De vierde der hloembollenddeven, die te Velsen een groote partij sta len, de Haarlemmer W. N. is thans door de Haarlemsche politie aange houden en na verhoor aan de Justitie overgegeven. EEN FLINK KAMERAAD. De 10-jarig© Johan H. uit de Boe- rensteeg. viel gister In de Leidsche- vaart. Zijn 11-jarig kameraadje Jan W., ook uit de Boerensteeg, hield zich flink en wist zijn vriendje uit het water te halen Gev. Voorwerpen: Terug te bekomen bij: C. Dollé, Romoleostraat 66 zwart, een witte vrouwenzak met inhoud. G. Dorbeck, weduwe Jacobus Kerk vliet, Leidscheplem 41 rood, een© portemonnaie met inhoud. H. A. Vromans. Tetterodestraat 49, een broche. J. Boerée, Zuid-Polderstmaat 25, eene portemonnaie met inhoud. Aan het Bureau van politie, ©en medaillon. P. de Graaf, Tugelastraat 18, ©en zwarte ceintuur. W. Touw, Tulpenstraat 14 rood, een centsspaarbank zegelboekje. J. Duijns, Wagenweg 271, een kin derdoek. S. D. A. P. Dinsdagavond werd in de vergade ring van do afd. Haarlem der S. D. A. P. het jubileum van den banier drager Van Gelder herdacht. Hij ontving als blijk van waardeering een fraaie n armstoeL De avond droeg verder een eenigs- zins feestelijk karakter. Paard gevallen. Dinsdagnamiddag kwam een paard, gespannen voor een tramwagen, aan het Stationsplein te vallen. Daar de tram een goede gang had, kwam het paard gedeeltelijk onder den wagen terecht, zoodat het ge kwetst word. Met huip van eenige voorbijgangers werd de wagon go- licht. Het paard werd er nu onder vandaan gehaald. Een ander paard moest worden voorgespannen. Gouden huwelijksfeest. Als blijk van sympathio met het gouden echtpaar C. Dijs—Straathof, wonende Uit den Boschstraat, Heem stede, hebben de bewoners heden de vlag ter hunner eer uitgestoken. Treurig ongeluk. Hedenmorgen te half negen is de lG-jarige Hubertus van Wietingen, stoker op de stoomtram Haarlem- Alkmaar, wonende op het Kennemer- plein, op dit plein onder de van hier vertrekkende tram geraakt, overre den en gedood. Het ongeluk moe: hebben plaats gehad als volgtv. W. reed met de tram mede naar Velsen. waar zijn dienst eerst op een andere tram aan ving. Hij bevond zich op het achter- balcon van den tweeden of middel sten wagen. Op liet Kennemerplein, nabij de Keimemerbrug, bevond zich een wissel, die door den stoker van de vertrekkende tram moet worden verplaatst voor de tram, komende van Alkmaar. Van W. is daarbij hedenmorgen behulpzaam geweest, omdat hij zag, dat de stoker, daarmede belast, eeni ge moeite had met die verplaatsing, en was daartoe van de tram gespron gen. Hij wilde daarna weder op het achterste balcon van dien wagen de tram was steeds in beweging springen, maar is daarbij gevallen of uitgegleden en is tusschen den twee den en derden wagen terecht geko men, welke laatste over hem is gere den. Zijn borstkas was geheel inge drukt, terwijl hij tevens aan bals en hoofd was verwond. De dood schijnt onmiddellijk te zijn ingetreden. Met moeite is hij van on der den wagen weggehaald, nadat deze door vele personen was opge licht. Hij was toen reeds overleden. Het lijk is door de politie per bran card naar de ouderlijke woning over gebracht. Zijn vader, die voor zaken naar Leiden was, is per telegram bericht gezonden. In verband met dit ongeluk dient op de onverantwoordelijke manier van handelen gewezen te worden, dat men een stoker of stokersjongen den wissel voor de andere tram laat ver zetten en ongelukken uitlokt, omdat deze persoon de tram moet naioopen en met de zware handle, waarmee de wissel is omgezet, op de in be weging zijnde tram springen. Reeds meermalen hebben personen, daar woonachtig, hiertegen gewaar schuwd. Waarom wordt dit omzetten van den wissel niet opgedragen aan den- gene, die in het goederenkantoor van de tram is, of laat men anders de tram, tijdens het wissel-omzetten, doen stoppen. Ylisgen bij Haarlem. De vliegenier Archer zou heden bij Breda een nieuwe Bleriot probeereri. •Slagen deze proeven, dan zou de heer Archer daarmee hier komen vlie gen. Over den heer Archer hebben we in de „Luchtvaart" gevonden, dat hij op 28 Augustus in fraaien stijl heeft ge vlogen. Maar of dit voldoende is voor een publiek, dat in de couranten leest van Olieslagers' vluchten van 52 mi nuten 1000 meter hoog, betwijfelen we, want de heer Archer was toen maar drie minuten In de lucht op een hoogte van tien tot twintig meter. Benoeming. Aan het orkest van het Hotel des Indos te 's-Gravenhoge, is als 1ste violist benoemd de heer J. Halier van hier. Van 't Kantongerecht AUTOVALLEN. Wanneer je „De Auto", het tijd schrift der automobilisten, doorkijkt, merk je daar een lijstje, elke week, ter waarschuwing tegen de autoval- len. Zoo'n autoval bestaat uit twee Hec- tometer-palen op den weg, een chro nometer en een veldwachter. Met po- icu en uurwerk neemt de veldwach ter de snelheid der automobilisten en motorrijders op. Ziet kij een motor voertuig een Hectoineter-paal passee- ren, dan drukt hij op den knop van zijn chronometer, het uurwerk begint te ioopen, tot de veldwachter het uurwerk weer stil zet, als het voer tuig een vulgeuden paal passeert De chronometer wijst dan precies aan, hoeveel tijd er over dien Hecto- moier-afstand is gedaan. Is die snelheid grooter, dan is voor geschreven, dan volgt de bekeuring. Heemstede en Haarlemmerliede c.a. hebben op den Rijksstraatweg ook dergelijke auto-vallen, waarin reeds een heele verzameling, motor-fietsers en aulo-stuurders zijn gevangen. Vanmorgén stond er weer een hee le reeks terecht. Bij Halfweg reed er eon met 21.6 KM. snelheid, ofschoon er maar 12 KM. mocht gereden worden. Nu tot 20 KM. vind 'k het niet zoo erg, zei de kantonrechter, want me neer de Ambtenaar en ik hebben zelf proeven met een auto genomen. 20 K.M. dat kan wel, ofschoon 12 K M. maar mag. Tot de 20 zal er dan o k n.et zoo erg nauw gekeken worden. Maar tegen een anderen chauffeur, die 39.6 K.M. had gereden te Heem slede, zoide Mr. Van der Mersch: „Weet u wel, dat 'k zulke dingen zw aar straf! Dat is toch wel wat erg!" Boeten-vorderingen kwamen er van 5, f 15, 1 25. Zoo hoorde de heerN. J. Boon, uit- gever van „De Prins", die te Half weg ook te hard gereden had 25 K.M. t 15 of 3 dagen eischen. DRONKAARDS. De Kantonrechter weet wel den toon te treffen, wanneer hij z'n ge- moedelijk-vermanende afstraffingen toedient. „Kerel, z. p dan toch niet!" zei hij boos tegen iemand, die in vijfde her haling wegens dronkenschap was. De man wilde legen elk vonnis (hij kreeg er nu weer 2 maal 21 dagen, in cisch althans, bij) in verzet komen, omdat hij... kostwinner van z'n ou ders was. Die zullen ook veel aan je heb ben, meende Mr. Van der Mersch. Maar de man was zoo vol heil.ge voornemens, dat de Kantonrechter zei: Nou, 'k zal 't nog eens met je probeeren, maar als 'k je weer hier zie, stuur 'k je zonder pardon naar een Rijkswerkinrichting. Daar zijn ze bang voor! Een ander kwam slechts v>>r de v ij f 11 e n d e maal terechtsta r) we gens dronkenschap. U zult z'n vrouw een groot plel- zier doen, als u hem maar lang 't huis uithoudt, zij is een fatsoenl ik vrouwtje, maar hij verdrinkt alles. Eisch: 2 maal 2 dagen hechtenis en 2 jaren Rijkswerkinrichting. WILDSTRIKKEN ZETTEN. Iemand uit Wijk-aan-Duin afkom stig, maar nu in Haarlem wonend, zou wildstrikken gezet hebben. Neon, zei hij, ik had ze nog niet gezet, toen 'k bekeurd werd. Dan zullen we de volgende week den veldwachter nog eens hoorei), zei de kantonrechter. Maar, voegde hij er bij, wat doe je eigenlijk hier in Haarlem? 'k Dacht dat hier meer werb was. - Ik zou maar maken, dat 'k weer naar Wijk-aan-Duin terugkwam, als je stroopt, doe je het toch in de dui nen UITSPRAKEN: Heden werden de navolgende uit spraken gedaan: P. K. en C. S. de V., tc Spaarn- dani, overtreding Jachtwet, f 10 boe te of 2 dagen hechtenis. A. G. te Velsen en 5 anderen, over treding Leerplichtwet, f 5 boete of 2 dagen hechtenis, 5 boete of 3 dageu hechtenis, 3 boet© of 3 dagen hechte nis, an 2 boete of 2 dagen hechte nis. P. N. S„ tc Velsen, overtreding Spoorwet, 2 boete of 2 dagen hcch ten is. J. G. D„ te Zandvoort, nachtrumoer 3 boete of 3 dag© nhechtenis. G. J. B. en J. J. de K., te Haarlem, een trekdier onbeheerd laten staan, f 2 boet© of 2 dagen hechtenis J. de K., te Haarlenr en 24 ande ren, loopen op verboden grond, 5 boete of Sdagen hechtenis, en 2 boete of 2 dagen hechtenis, W. K te Amsterdam, vrijgesproken, C. K., te Velsen, overtreding Poli tieverordening Velsen, 1 boet© of 1 dag hechtenis. A. V., te Zandvoort, overtreding Politieverordening Zandvoort, 3 boa te of 1 dag hechtenis. J. T„ te Haarlem, en 30 onderen, ovortreddng 'Motor- en Rijwiel-Regle ment, f 1 boete of 1 dag hechtenis. Voorts werden er nog 45 personen veroordeeld wegens openbare dron kenschap tot 3 dagen hecht, en 1 jaar opzending naar eene Rijkswerkin richting, 21 dagen hecht., 7 dagen hecht, en 3 dagen hecht, f 6 bocto of 3 dagn hechtenis, f 5 boete of 3 da gen hechtenis, f 2 boet© of 2 dagen hechtenis.

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 1