Osramlanp. Droste's SCOTT'S EMULSION J. c, Zoog'ende Moeders Algem. N.-Holl. Maatsch. van Levensverz. Brandverzekering- Maatschappij. CACAO F.HAËTENDOBP Zee- en Riviervisch. N. V. Bronwaterfabriek „Holland" - A'dara Claribel's Huwelijk. Binnenland PRINS HENDRIK. TE BRUSSEL. Nu een nieuw bezoek aan de ten- den by de gravin van Vlaanderen aau net dejeuner namen deel de Ko- niag, de Koningin, de Nederlandsche gezant, dc Nederlandsche commissa ris-generaal dor tentoonstelling en an dere genoodigden. Prins Hendrik vertrok gistermid dag om 4.54 uit Laeken. Z. K. H. word tot dien trein uitgeleide gedaan door koning Albert* DE VERMISTE 16 AANDEELEN VAN 1000. Men meldt ons uit Amsterdam De commissaris van politie bericht, Hat bij onderzoek is gebleken, dat van een verduistering van IC aandeden A 1000 Maatschappij „Rapiditas" geen sprake is, zoodat zijn verzoek tot op gave der aandeelnummers vervalt. TWEEDE KAMER. Bij de voortgezette behandeling van 'de suppletoire Oorlogsbegxooting voor 1910 heeft de Min. van Oorlog neg een enkel veertje moeten laten. De regeeringsmeorderheid was niet geheel op zijn hand en de stemming in do Kamer was hem niet onver deeld gunstig. Zelfs klaagden de hee- ron Marchant en Veashey op 'n gege ven oOgenblik over den toon door den Min. in de stukken aangeslagen waarvoor deze nochtans de verant woordelijkheid aanvaardde en dreigde laatstgenoemde, anders de kalmto in persoon, tegen elk voorstel .van deze» Min. te zullen stemmen, tndien dat zich herhaalde. Op een ander oogenblik kreeg de heer Thomson een reprimande van den voorzitter, die het niet geoor loofd achtte zelfs in een minister te onderstellen, dat hij zich doorn per soonlijke overwegingen liet beïnvloe den Zooals men ziet er zat kruit in de lucht. De heer Passtoors had reeds Dins dag bezwaar gemaakt tegen het bezi gen der maréchaussee voor militaire doeleinden; de hoer Duymaer vaar Twist deed dat gisteren eveneens. Maar zoowel de Min. van Justitie a.ls die van Oorlog betoogden dat het corps zijn militair karakter behouden moest, zonder dat dit nochtans zijn waarde voor de justitie verloor. Béi den verdedigden tegenover den heer Duys de uitbreiding van het wapen en de voorgedragen soldij-verhooging dia door den heer Smeenge niet ge heel voldoende was geoordeeld. Deze soldijverbetering weTd door 'de Kamer toegestaan, doch de instel ling eener hoofdadministratie voor hel wapen der maréchaussée, door meerdere sprekers ontraden, bij ge mengde stemming verwen-pen met 41 tegen 32 stemmen. De uitbreiding van het wapen, niet een groot detache ment o.m. te Apeldoorn, werd goed gekeurd met 65 tegen 7 stemmen. Onder forsohen druk, weigering van do aanvaarding van een amen dement kreeg de Man. er vervol gens de splitsing door van een der afdeelingen van zijn departement. Doch het artikel om den stellingcom mandant -van Amsterdam den rang van luitenant-generaal te geven, door do heeren Van Twi' 6t en Marchant als overdadige woedde gekenschetst, werd verworpen met 30 tegen 28 stommen. Heden de Bakkerswet. Met 35 tegen 84 stemmen weigerde de Kamer het denkbeeld des voorzitters om ook he denavond te vergaderen. Besloten is dat de Kamer nog tot 28 dezer bijeenblijft; 8 Nov. begint de behandeling der Indische begrooting. BAKKERSWET. De heer De Geer heeft eenige amen dementen voorgesteld op het wetsont werp tot beperking van Zondagsar- beid en nachtarbeid in broodbakke rijen. De strekking van diens eerste twee amendementen is om de bepaling Van den nacht niet aan de bakkers raden over te laten, maar in de wet vast te leggen. De strekking van de twee daarop volgende amendementen is om de mo gelijkheid te openen aan het groot bedrijf door een vroegere opkomst Van deegmakers in de ochtenduren op gelijken voet te concurreeren met het klein-bedrijf. Voor de belangen der betrokken gezellen wordt ge waakt door den eisch te hunnen aan- oenvan ploegwisseling. Een vijfde amendement dient, om voor de gemengde bedrijven de mo gelijkheid te openen, dat hot bakken van beschuit, koek en banket er des nachts worde toegestaan en dus geen ongelijkheid ontsta met ondernemin gen waar die zaken uitsluitend wor den geproduceerd. EEN FELLE BRAND TE AMSTER DAM. Een felle brand heeft gistermorgen gewood in perceel 35 Jacob von Len- nopstraat. In het benedenhuis is een uitdragerij gevestigd van L. Knoops, het achtergedeelte strekt tot woning. Hier ontstond te elf uur de brand. De huisvrouw had petroleum gestort in een nog warm zijnde kachel, en toen de rich ontwikkelende gassen evon later ontploften, vloog het waschgoed, dat in de keuken te dro gen hing in brand. Er was geo nblusschen meer aan en het vuur, dat hier zooveel voedsel vond, greep snel om zich heen. Het bovenhuis bestond uit één, twee- en driehoog vóór en achter, zoodat hier zes gezinnen leefden, en de vrees, dat nienschenlevens in ge vaar verkeerden, bracht in de buurt consternatie te weeg. Men riep tegen de spoedig aangerukte brandweer, dat er nog kinderen in het perceel waren. Dadelijk deed de officier der brandweer de Magirus-1 adder op slaan. Als katten beklommen de dap pere brandweermannen de hooge ladder, sloegen snel de ruiten stuk, drongen trots een verstikkenden rook op de verschillende verdiepingen naar binnen, en ten overvloede we tende hoe men steeds over den zol der tracht te vluchten werd een groot gat in het dak geslagen en de zolder doorzocht. Er bleken gelukkig geen menschen meer in liet perceel te zijn. Met zes stralen op de Vechtwater leiding tastte de brandweer het vuur aau, dat zich inmiddels een weg door liet geheele perceel gebaand had. Na een half uur was men den brand meester. Beneden brandde het huis geheel uit. De achterwoningen we» den alle zwaar, de voorwoningen vrij ernstig door het vuur en ligt water gehavend. De bewoners waren allen tegen brandschade verzekerd. VERDRONKEN. Te Beets is verdronken een 4-jarig dochtertje van den molenaar De Boer. Een oogenblikje was het kind alleen op het erf en viel toen in de kolk. ENGELAND EN DE 40 M1LLIOEN. We lezen in 't Vad.: Naai' aanleiding van de vroeger liier medegedeelde beschouwingen van de Temps, bespreekt ook het te Luik verschijnend dagblad La Meu- se de kuslverdedigingsv oorsteLlen en de in uitzicht gestelde herziening van ons tarief van invoerrechten, die zij beide beschouwt ais zoo niet vijan dig aan, don toch nadeeJig voor de belangen van België niet alleen, maar ook van Engeland, welks sym pathie wij daardoor voor goed zullen verliezen. De schrijver verzekert, dat een di plomaat van het „Foreign Office' liern heeft verzekerd, dat, Holland indien het ook maar de geringste uit voering gaf aan de militaire voorstel Jen, zich afgezien van moeilijkheden met Belgie, ook allerlei onaange naamheden met Engeland op den hals zou halen. Engeland zou b.v. aan geen enkede Vredesconferentie meer deel nemen, indien zij in Den Haag gehouden werd; en verder zou het indien Holland tot de protectio nistische handelspolitiek overging, ons land uitsluiten, van de voordee- len (welke?), die Groot-Brittannië aan de kleine Noord-Eu.ropeesche Staten toesbaat op den voot van die, welke de Engelsche koloniën die zelf- regeering hebben, genieten. Ofschoon dit laatste niet zeer dui delijk is, en men wèl zal doen, niet te veel gewicht te hechten aan der gelijke op dreigementen gelijkende waarschuwingen, is het toch goed van deze uitingen nota te nemen. Rechtszaken VERDUISTERING BIJ DE FIRMA H. OYENS ZN. De 5de Kamer der Amsterdainsche Rechtbank wees vonnis in de straf procedure tegen een 44-jarigen kan toorbediende 'der firma H. Oyens en Zn., aan wien ten laste is gelégd, dat hij als chef dor afdeellng „prolonga tie" verschillende effecten heeft ver duisterd. De Rechtbank veroordeelde hem tot 11/2 jaar gevangenisstraf. De eisch was 2 1/2 Jaar. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 80 Cts. per regel. putten kracht uit Scott's Emulsion, zoowel voor henzelve als voor Baby. Moeder heeft méér en vollere melk, Baby gedyt dus rooskleurig en flink. De smaak zal U bevallen en Uw maag verdraagt liet gemakkelyk. De echte wordt uitsluitend bereid door Scott Bowue, Ltd., (.onden, Engeland, wier naam zoowel op de verpakking als op de flesch voorkomt. By alle Apotheker» en Drogisten, [j Dit fabrieksmerk bevindt zich op j de verpakking der eenige echte J Scott's Emulsion. Sport en Wedstrijden WELLMAN's MISLUKTE TOCHT. De .Daily Telegraph" ontving een Marconi-telegram van Wellman, aan boord van de stoomboot Tntira New-York. Hij seinde o.a.: Ons cqui- libratae-toestel trok Zondagavond krachtig on schudde het lichtschip, waardoor een rollende beweging ont stond. die den baillon totaal dreigde te vernielen. Hot was een vreesedijko nacht. De geheele equipage hield zich echter bedaard, en zelfs vroolijk. We waren vermoeid en de een na den an der sliep in, in de verwachting in den Oceaan wakker te worden. De reizigers besloten allen aan boord van het luchtschip te Wijven, en wierpen gasoline uit om het luoht- sclüp lichter te maken. Om drie uur in den morgen gaf men bevel den motor weder in bewe ging te brengen om te trachten Eu ropa of de Azoren te bereiken. De wind bleef gunstig, doch ging weldra naar het Noord-Westen, zoodat het onmogelijk was de Azoren te berei ken met den geringen voorraad gas- Wine. Men besloot dus te trachten naar do Bermuda-eilanden te komen. Drij vende, zonder den motor te gebrui ken, legden d.e reizigers 15 mijden in het uur af in Zuid-Westelijke rich ting en bewaarden de gasolie voor een laatste poging. Maandagavond wierpen ze weder gasoline uit en machine-stukken, die beschadigd waren, om in de lucht to blijven. In den nacht was het zeer koud. Ze zagen in, dat het onmoge lijk zou zijn den geheelen naoht in do lucht te blijven. Ten slotie offerden ze zelfs hun red dingsboot op. Er bestond groot gevaar, dat het équilibratie-toestel breken zou, of de reddingboot zou treffen, die met veel moeite in den hevigen wind des .morgens tijdig werd uitgezet. „We zagen", zegt Wellman, de „Trent" op een afstand van twee uren. Onze eenige kans bestond nog in het uit zetten van de boot in den morgen, hetgeen meer raadzaam werd geoor deeld dan den nacht af te wachten, wanneer geen hulp in de nabijheid zou zijn. Deze manoeuvre werd han dig uitgevoerd. Vaniman deed de „America" dalen tot dicht aan den zeespiegel. Simon maakte de boot los. Het équilibratie-toestel trof de sloep rakelings. Terwijl Simon zich nog aan boord van de „America" be vond, zag hij, dat men veilig het schip zou kunnen verlaten. De „America", bevrijd van het ge wicht van de boot, steeg hoog open verdween spoedig. Men za.g het ver lies van het luchtschip zonder veel verdriet, omdat het waarschijnlijk toch van geen nut meer kon zijn. Een groot schip, van groote kracht, zal worden gebouwd. Het zware équilibratie-toestel deed den ballon dalen en was hinderlijk bij het sturen. Deze tocht was eene noodlottige vergissing. Het was een poging, die weinig kans van slagen beloofde. We legden 1000 Engelsche mijl op den grooten Oceaan af." Kapitein Down, de gezagvoerder van de Trent, heeft in een marconi- gram de redding van Wellman en diens makkers als volgt beschreven: „Even na half vijf, Dinsdagmorgen, zag de uitkijk van de Trent de Ame rica, den bestuurbaren luchtballon van Wellman, die het te kwaad had met een storm en snel afdreef in een zuidelijke richting. Spoedig ontving de marconigrafist aan boord van de Trent het Morse-sein, waarop een marconigram van de America volg de, behelzende, dat de ballon in ge vaar verkeerde en onmiddellijk hulp noodig had. De marconigrafist aan boord van de Trent, Ginsberg, ver wittigde hiervan onmiddellijk kapi tein Down, en vroeg toen aau den mareqpigrafist aan bood van de Ame rica, J. irwin, of de bemanning den ballon wilde verlaten. De bemanning liet antwoorden dat zij op de Trent wilde overgaan. Er woei een harde wind; de zee was tamelijk kalm. De gezagvoerder van de Trent liet on middellijk bevel geven, de redding boot uit te brengen; en toen begon de worsteling om den sleep- en bnlan- oeerstaart, die van de America tot in zee afhing, vast te binden. Na drie uur zwoegens was dat volbracht; en Wellman, zijn vijf makkers en hun „mascot", een katje, werden door de Treilt aan boord genomen. Do red ding geschiedde op 35 gr. 43' N.B., 68 gr. 18' W.L., hetgeen ongeveer 400 zeem ijlen zuidoostelijk van Sandy- Hook is. Wellman zei, dat de reden voor 't verlaten van de America gelegen was in do geweldige schokken, die de bal lon te verduren had, tolkens wanneer de sJeepslaart door zware zeeën ge troffen werd. Die schokken brachten den ballon in gevaar en maakten het noodzakelijk, de America te verlaten. Het was half acht. toen Wellman en zijn makkers zich eindelijk veilig aan boord van de Trent bevonden. De America, door het verlies van de bemanning zooveel lichter geworden schoot onmiddellijk omhoog en zweef de weg in Zuidelijke richting. Wellman liet rich met veel lof uit over den moed zijner bemanning; bij verklaarde dat geen zijner metgezel len ook maar één oogenblik weifel moedig was geweest of teekenen van angst had gegeven." Sir Hiram Maxim, een bekend En gelsen deskundige op het gebied van de luchtvaart, verklaarde in een in terview, dat Wellman onmogelijk En geland had kunnen bei-eiken. „Ik ben stellig van oordeel", zeide hij, „dat Wellman eerst een tocht over land als oefening had moeten ondernemen, vóór hij kon trachten, den Atlantischen Oceaan over te ste ken." Sir Hiram Maxim meende, dat Wellman in zee zou neerkomen, na dat hij hoogstens een vierde van den afstand zou hebben afgelegd. Men spreekt van een „luchtschip", doch wat zou men zeggen van een schip, van zulk prullig materiaal vervaardigd, dat het binnen een week door lekkage moest zinken, terwijl men geen water kon uitpompen Voorts wijst Sir llifam Maxim er op, dat men tot dusver slechts één stof kent, die waterstofgas kan te genhouden, namelijk glas. Alle gewe ven stoffen en gummi laten water stof door. De lekkage door het om hulsel van den ballon moet zeker zoo groot zijn, dat deze binnen eene week daalt, zelfs al zou men alle bagage en ballast over boord wer pen. Voor er iets geheel nieuws is be dacht om waterstof te behouden, is er naar het oordeel van Sir Hiram Maxim, niet de minste kans, dat een luchtschip als dat van Wellmann den Oceaan oversteekt. VERZEKERT U BIJ DE Gevestigd te HAARLEM. Kantoor SPAARNE 48. Goedgekeurd bij Koninklijk Besluit. Opgericht in 1878. Oommlssarissen M. N. BEETS, Notaris te HaarlemF. M. Baron VAN LYNDEN, Lid yan den Gemeenteraad van Haarlem; Jhr. Mr. E. H. E. TEDING VAN BERKHOUT, Burgemeester van Haarlemmerltede te Halfweg Direotouron R. BAAS Asn. JOHs. DE JONQH. ■■St 2 Premie in eens voor 1000.— verzekerd kapi taal uittekeeren bij overlijden JAARLIJKSCHE PREMIE voor f lOOO.— uit te keeren bij overlijden uit te keeren na 20 jaren uit te keeren na 80 jaren 10 888.10 19.80 40.60 96.40 30 821.40 16.80 41.90 86.90 80 885.80 91.10 41.70 97.10 85 429.80 24.80 49.50 98.80 40 478.10 99.60 44.00 81.50 46 688.70 85.60 46.80 DE H\ARLEMSCHE Opgericht In 1840. Kantoor te Haarlem. Kruisstraat 9, verzekert tegen vaste en billijke pre- mién alle Onroerende en Roerende Goederen binnen het Koninkrijk der Nederlanden, tegen schade, ontstaan door brand, door het inslaan van den bliksem en het ontploffen van gas, ook al heeft dit inslaan of dit ontr ploffen geen brand tengevolge gehad. Café 't Centrum BOTERMARKT 24. Geheel vrije zaal met Tooneel- en kleedkamers, alle: prachtig gedeco reerd en electrisch geïnstalleerd voor Bruiloften en Partijen. Eiken avond electrisch Pianoconcert. Aanbevelend, H. MULLER. ZUIVERE f 2,20 f 1,20 f 0,65 f 0,30 Per 'l, Ko.-Bus Per 7, Ko.-Bus Per 'I, Ko.-Bus Per 7„ Ko.-Bus Wettlfl BeileponeeriJ. Verkrijgbaar bij de meeste goede drogisten. Het beste middel tegen Kies- en Tandpijn. f 0,25 per flacon. Verhuizingen en - Transporten - loowel binnen als bulten de stad Spaarnwouderstraat 28. Beveelt zich beleefd aan in uwe gunst en recommandatie. Handel In Haarlem, Piefer Kiesstr. 1. Spaarndam 41. Tel. 1741. Tol. 1741. Koloniën ONTSLAG GEVRAAGD. De heer Fabricius, hoofdadministra teur van het „Soer. Handelsblad", heeft met ingang van 1 November ontslag gevraagd. Kunstmatige Apeuta18' ct. DrachenquelleII Emser15 15 Frans Jozef B. W18* ct Yicby25 Victoria11 Wildungen25 ALLES PER LITERSCHROEFFLESCH. Verkrijgbaar bij D L. KEUR, Apotheker, Zijlstraat 73, Iel. 448 Stoomvaartberichten STOOMVAART-MIJ. NEDERLAND. Het st. Oranje, uitreis, is 19 Oct. Ouessant gepass. Het st. Prinses Juliana, uitreis, ver trok 19 Oct. van Suez. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Het st. Kawi, uitreis, arriveerde 19 October te Marseille. Het st. Solo, thuisreis, is 18 Oct. Malta gepasseerd. Het st. V ieringen, uitreis, vertrok 18 Oct. van Suez. Wed. P. VAN EIJK ZONEN. tt BIJKANTOOR: HAARLEM -- KRUISWEG 69. BELASTEN zich met de uitvoering van eflectenorders. NEMEN en GEVEN gelden op prolongatie. SLUITEN beleeningen. ONTVANGEN gelden a deposito tegen dagelijks vast te stellen rentekoers. WISSELEN vreemde banknoten en muntspeciën. FEUILLETON Naarhot Engelse h. van H. T. JOHNSON. 11) Toen de jongste een oogenblik de tafel verliet, zette de ander, een man van omstreeks veertig jaar, met een llinko gestalte en blozend gelaat en gekleed in een jas van geruiten stof, het gesprek met Dick Bramley op ver- trouwelijken voet voort, Hoor eens hier, zeide hij, die man was mij een uur geleden geheel onbekend, maar ik geloof, dat hij er een van het rechte soort is. Ik geloof, dat hij in staat is. mij op eerlijke wij ze een duitje te laten verdienen. Wat zoudt gij er van zeggen, indien wij ons, wanneer de ander teruggekeerd Js, met de pyramiden bezighielden Pyramiden, antwoordde Dick, ik dacht, dat de pyramiden in Egypte waren. Ik veronderstel, dat men er gelijk met de naald van Cleopatra oenigo naar jüm' heeft overgebracht Wat eeü: domoordacht de an der bij zichzelf. Zooals ik u gezegd heb. dit lot den ander, die zich weer bij hem had gevoegd, ik ben een man uit den bur gerstand en tot dusver is het in mijn zaken niet zoo gegaan, als ik wel juist wenschte. Zou ik niet oen ge schikt persoon zijn om voordeel tc kunnen hebben van de laatste be schikkingen van uw oom Ik moet u eerst mededeelen, gaf de ander ten antwoord, dat ik een re gel zal volgen, wat betreft de keuze van de personen, die een voordeeltje zullen hebben van de erfenis. Ik wil hun vertrouwen in de menschen op de proef stollen. De man, die zijnme- demensch vertrouwt, is zelf vertrou wen waard dat is mijn stelling. Welnu, zeide de oudste van bei den en stootte Dick aan met zijn elle boog. Ik wil u een bewijs geven van mijn vertrouwen in mijn medemen- schen. Laat eens zien Hoe kan ik dat doen? Drommels ja Daar schiet mij iets te binnen. Ik zal mijn horloge met ketting en deze diamanten dasspeld aan u toevertrouwen, en deze heer en gij zult ze in uw bezit houden, weg gaan en over tien minuten terugkee- ren. Dat is een nieuwe manier om te toonen, dat gij iemand vertrouwt, antwoordde de jongste lachende. Ik heb er niets tegen maar blijf hier, lot wij zijn teruggekeerd Ik loop niet gaarne met de bezittingen van een ander in mijn zak. De jongste en Dick verliéten de zaal tegelijkertijd toen zij zich op straat bevonden, zeide eerstgenoemde Nu, ik geloof zeker, dat hij een eerlijk man is. Ik zal hem vrij zeker een weldaad bewijzen vertroifwen in de menschheid moet aangemoedigd worden. Zij wandelden eenige' honderden meters ver, waarna Dicks metgezel vroeg, of zij niet zouden terugkeeren. Het is inderdaad een merkwaar dig staalje van blind vertrouwen, voegde hii er bij. Ik zal- u iels vertollen, wat nog merkwaardiger is, gaf Dick ten ant woord. Wat dan Dat zulk een staaltje van ver trouwen, een onnoozele, onhandige kunstgreep, indruk zou maken op iemand, die in het bezit is van zijn vijf zinnen. Wat wilt gij daarmee zeggen vroeg de ander en veranderde geheel van houding. Dat wil zeggen, dat ik u aan dien politie-agent zïl overleveren, hernam Dick, maar nog voor dat bij zijn met gezel bij den kraag kon vatten, was deze reeds in de menigte verdwenen. Dick deed geen moeite om terug te keeren en den anderenoplichter aan de politie over te leveren. Hij had zich vermaakt met de wijze, waarop men hem had willen beetnemen en hij ver volgde zijn weg, met de pijp in den mond, terwijl hij inwendig moest la chen, wanneer hij aan zijn avonturen dacht. Toen hij een betrekkelijk stille straat was ingeslagen, zag hij een vrouw in diepen rouw, met een sluier voor hot gelaatzij stak op dat oogen blik de straat over, en Dick bemerk te, dat zij dit deed om een reeds be jaarden man te ontvluchten, die het haar lastig maakte en haar als een hond volgde. LinüelijK legde hij zijn hand op den schouder van de vrouw, die hij zoo hardnekkig vervolgde een inder daad bekoorlijke gestalte. Het is wel iaat om u nu nog op straat te begeven, grinnikte hij. Zijt gij met hang om zuo alleen te zijn V Het ergste wat een onbeschermde vrouw te vreezen heeft, is, om door mannen van uw soort te worden aan gesproken, was het verontwaardigde antwoord. Gij hebt mij nu reeds een kwartier lang achtervolgd, en ik ver bied u om mij aan te raken en nog verder te volgen. Het spijt mij zeer, dat ik een da me, en nog wel een bekoorlijke dame, ongehoorzaam moet zijn, maar ik blijf volharden in mijn voornemen om u te volgen. Dat zult gij wel laten, riep een stem achter hem, en in hetzelfde oogenblik voelde de kerel zich door twe« krachtige handen aange grepen en werd hij tegen een ijzeren hek geslingerd in dien tusscheutijd had de gesluierde dame, na haastig eenige woorden van dank te hebben gestameld, zich ijlings verwijderd. Wanneer gij dat meisje nog durft vervolgen, dan zal het slecht met u afloopen, zeide Dick en liet den ouden man los, die hijgende tengevolge van den val, dien hij had gemaakt, en trillende van woede, wegstrompelde, terwijl hij zijn voornemen te kennen gaf, om de politie in den arm te ne men. Hij had nog maar enkele schre den afgelegd, of hij werd aangespro ken door de twee oplichters van zoo even, die zooveel vertrouwen iu me- dernenschcn stelden en Dick waren gevolgd, terwijl zij op wraak zonnen over do wijze, waarop hij hun plannen in duigen had doen vallen. Heeft die schavuit het u lastig ge maakt, mijn lieer vroeg een van hen beiden, en de ander antwoordde Ja, die verwenschte kerel, ik zou er wel wat voor over hebben, wanneer ik hem eens een poets kon bakken. Hoeveel wilt gij ons geven, mijn heer, om dat werkje te verrichten Ieder een souverein de helft nu en de andere helft, wanneer gij uw taak verricht hebt Ga mee. Bill, zeide de ander en wendde zich tot zijn metgezeldeze heer zal ons betalen en wij zullen dien kwajongen betalen. Intusschen had Dick zijn pas ver sneld en volgde de dame, die hij had bevrijd. Zij wus zoo diep gesluierd, dat hare -relaatstrekken onzichtbaar waren, maar do klank van haar stem was hem tot in hot hart gedrongen en had droevige herinneringen bij hem opgewekt. In gestalte en in stem had zij veel overeenkomst met haar, die in zijn oogen de lieflalligste vrouw der u ereld was, en die stem klonk hem als hemelscbe muziek in de ooren. Maar neen, het kon niet zijn het was een te groot geluk om mogelijk ie zijn. Toen de afstand tusschen hen bei den steeds kleiner was geworden, werd zijn vermoeden sterker, totdat het een zekerheid voor hem was, toen zij een koetsier aanriep en hij haar heldere stem duidelijk kon hooren. Terwijl zij in het rijtuig stapte, hief zij haar sluier op, en Dick Bramley voelde inwendig een schok, toen hij... Claribel herkende. En weduwe De hoop, die hij meen de, dat reeds lang gestorven en be graven was, verrees weer bij hem. Hij wilde juist den huurkoetsier toe roepen om stil te houden, toen... Hij voelde plotseling een hevigen schok achter zijn oor en twee armen werden om zijn middel geslagen een oogenblik was hij duizelig en scheen hij zijn bezinning te zullen verliezen. (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 6