SPORT EN WEDSTRIJDEN in Haarlem's Dagblad. Voetbal, Hockey, Korfbal. Vlleg-en. Nederlandsche Voetbalbond. (Eerste Klasse). HAARLEM—'T ZESDE, 5-3. Zondag waren vele voetbal-enthou siasten naar den Schoterweg getrok ken, can getu<ge te zijn van Haar lem's gersten competitiewedstrijd op eigen terrein. liet was mooi weer, er was vrij goede sport te zien, zoodat ze zich de wandeling niet beklaagd zullen heb ben. Even over 2 werd begonnen. Haarlem kwam uit met U ter mark, Serné, De Wolff, A. Haak, Healey, Veen, Philips, J. Haak, Bijleveld, Bouw meester en Bakker. De Roodbrocken waren dus volle dig. Vftn de militairen kan dit niet gezegd worden, ze misten eenige hun ner beste krachten. Ze konden even wel over goede invallers beschikken en verschenen met de volgende com binatie Hekklng, Simon, Ten Beek, Borg- dorff, Kant, Plederiet, Pluim, De Gelder, Brandenburg, Auschuts, Besoyen. 't Zesde had eerst het voordeel van den wind, d;e evenwel meer dwars over het veld stond. Dadelijk na den aftrap zat er veel actie in het spel. Eerst drongen de witte Breda-bewoners op, toen ging de Haarlemscho voorhoede aan den haal, en daarna weer de militairen. Gewoonlijk zijn zulke eerste aanval len zonder resultaat, men voelt (sterk figuurlijk uitgedrukt I) de wedarzijd- sche verdedigers eens aan den tand. Nu ging het jammer genoeg anders. De roodbroeken-verdedigera faalden eten en Uterinark moest al visschen. Simon had voor 't Zesde de eerste gemaakt en dus voor de leiding zorgd. Het was een heele verrassing I De algemeens verwachting was geweest, dat de Haarlemmers een gemakkelij ke overwinning zouden behalen. 0 1 die twee puntjes waren zeker 1 Nu zag men het flinke en forsche (en toch niet woeste) spel der wit-gekiel- den en begon al hot ergste te vree- ren. Enfin, nog geen hoop verloren. Hup, Haarlem I zoo werd geroepen. Maar de rood-gebroekte voorhoede huppelde nog niet hard. De verdedi ging van 't Zesde was in orde. Een stelletje backs om van ie beven I Lange kerels en lange trappen Healey deed eens een mooi schot, maar ook hij kon den keeper met het kinderlijke soldaten-mutsje niet ver schalken. Weer kwam er een pittige aanval van de militairen en via den voet van Borgdorff belandde liet bruine monster U termark keek er zoo kw aad naar I in het Haarlcmsche net. 20 voor 't Zesde- De menscheu keken elkaar eens aan. alsof ze wilden zeggenwel, dal gaat leelijk. Waar moet dat naar toe. 12 minuten na bet begin al 20 voor de „vijanden". Kom nou. Haarlemmers zoo klonk het van de tribune. Er lag iets verwijtende en tevens lets aanmoedigends in die uitroepen. De spelers werden er blijkbaar door gesuggereerd, want nu begonnen ze eens heel flink aan te pakken. Het is wel te begrijpen, dat Haar lem eerst een beetje tobde. Men moet zijn tegenpartij kennen. Tegen de Duitschers waren de onzen schitte rend. maar toen waren ze in gewonen voelbalstrïjd gewikkeld en konden kalm samenspelen. Met dit zelfde spel bereikte men tegen 's Zes de niets. De militairen speelden zeer forsch, stormden op alles in, en bra ken meestal elk samenspel. De Haarlemmers begonnen de trucs der Bredauaars lan&zaam-aan te kennen en nu ging hei veel beter. Haarlem werd nu zelfs eenigszins sterker. Geregeld was het spel op het doel van 't Zesde. Maar vlak voor doel waren onze stadgenooten nog niet geheel op dreef. Het waren ook zulke goede backs, die ze tegen zich hadden. Ook de keeper, al was het slechts een invaller, weerde zich kra- njg. Bovendien viel het schot der on zen dezen middag niet te roemen. Eerstens talmden ze te lang, en ten twocdc waren do kogels onzuiver. Het gebeurde o. a. eens, dat twee Haarlemmers met den bal voor open doel stonden, maar geen van beiden den bes lissend en trap deed. Droomden ze heel even Eindelijk wist Haarlem een tegen- puntje te maken. Philips deed nu eens een mooi schot, dat net even voor den paal in het net belandde. Groot gejuich onder de Haarlem supporters Geroep nu nog meer I Met de laatste seconde voor tijd werd de ge lijkmaker gemaakt met een vrij mooi schot van Jur Haak. Dat was wel toevallig. Een seconde getalmd, en Haarlem had dit puntje niet ge had. Een goede les om nooit te tal men 1 Toen men ging rusten was de stand dus 2—2. Nu kregen de Haarlemmers weer moed. Na de hervatting hadden de rood- hroeken een beotje voordeel van den wind. Beide partijen streden hard, maar de onzen waren toch iets ster- leer. Het duurde evenwel nog wal 25 minuten, eer ze de leiding konden nemen. Ze dankten dit aan een ge lukkig schot van Bouwmeester. 3—2 voor Haarlem. Lang duurde deze leiding niet. 't Zesde deed weer eens een goeden storinren en de gelijkmaker was er, door toedoen van Borgcborff. (3—3). Het werd nu weer een geduchte strijd om de leiding, vooral daar time al langzamerhand begon te dreigen. Haarlem spande zich nog eens goed in en bet mocht aan Bakker geluk ken, met een mooi schot weer voor de leiding te zorgen. (43). Zou 't Zesde nu weer gelijk gaan maken Neen, gelukkig niet. Haar lem vergrootte zijn leiding. De rood- broekon kregen een hoekschop en via den rug van Philips belandde de bal in het net. Nu was er voor Haarlem geen ge vaar meer, wam weldra klonk het langgerekte fluitje, dat time aankon digde. Haarlem heeft welverdiend gewon nen. De onzen hebben er evenwel voor moeten werken. Bij 't Zesde muntten vooral de backs en de voorhoede-speler Borg dorff uit. Van de Haarlemmers mag als altijd in 't bijzonder een pluimpje aan Healey gegeven worden. Zeer goed waren ook De Wolff, A. Haak, Jur Haak, Philips en Bakker, maar ze hadden nogal eens onzekere mo menten vooral Do Wolff was soms schitterend (Kleefsche reputatie doch een enkelen keer was hij de kluts even kwijt. Het getuigschrift met goed kan worden toegekend aan Serné, Bouwmeester en Bijleveld, den laatste hebben we echter wel eens beter gezien. Uterrnark was goed, maar heeft ook wel eens gelukkiger middag gehad. VELOCITASH. F. C., 4—1. Onze wit-blauwe Haarlemmers gin gen naar het voetbal-centrum van bet Zuiden bij uitnemendheid, om diaar d» cadetten te bekampen. Het elftal, dat de „onzen" op de been hadden gebracht, zag er goed uit Die combi natie kan het don VeJocitauen lastig genoeg maken, kcai men zoo voor s zelf denken. Maar het team heeft die gedachte niet waar gemaakt; van den beginne of waren de officieren-in-spe supe rieur, en, hoewel do Spanjaardsla- ners genoeg hun best deden, toch wa3 de strijd, ten minste voor de rust, een wanhopig vechten tegen groote overmacht. Daar zat gisteren durf en doorzet in de Brabanters, daar werd getrapt met volkomen overgave, daar was ieder speler bezield met den lust te winnen! En tegen dat enthousiasme deed de H. F. C. niet veel. De aanval der blauwbooeken was slap, en was de verdediging niet in zoo goede hon den geweeet, waarschijnlijk hadden nog heel wat meer academie-ballen Mooy's doellijn overschreden. Mogelijk dat ook het terrein een rol speelde. De Haarlemmers zijn aan een effen als-geschoren gras vlakte gewend, en het academie-ter rein is er een met heuvelen en da len, waarop het groen welig tiert. De cadetten zijn hier goed gewend, maar voor bezoekers is liet steeds een niet-gering-te-ach ten handicap Maar laat ons tot den strijd zelf komen. Bven na tweeën betreden de elftal len het veld, en de volgende sipelers komen binnen de, niet te duidelijke, krijtlijnen: Velocitas: Dyxhoorn, De Wijs, Britt, Vark d. Nagel, Visman, Paulus, Kerkhoff, v. Galen Last, Van Erpe- cum, Hasselaar, Bijvoet. H. F. C.: Van Laar, Jo Verwey, Laan, Franc ken, Reycton, De Ktercq, La Bastide, Le Sueur, Kimmijser, Adé Verwey, Sam Mooy. Ondanks den kouden wind die evenwel niet sterk is en dwars over het terrein staat is een vrij talrijk publiek waaronder als steeds veel uniformen to velde verschenen, dat. zoodra het leder begonnen is te rollen, de Mauw-shirts luide aanmoe digt. Onder den indruk daarvan, zetten de Vclocrtanen in dc meest letterlijke beteekenis hun baste beentje voor en spelen een vurig en correct short passing. Vooral Hosselaar die den ganschen strijd door uitnemend spel vertoonde is vol bezieling. Toch heeft de aanval voorshands weinig gevolg Adé Verwey trapt zeer hard en zeer zuiver het leder telkenmale r zijn voorhoede, en Mony redt een paar schoten kalm en goed. Dan komt het H. F C.-kwintet los het snelle vijftal rent op Dijxhoorn af een woedende scrimmage ontstaat voor het Velocitos-doel drie schoten krijgt Dijxhoorn na elkaar, maar alles houdt hij, en het leder gaat naar Van Galen Last, die er vliegens vlug van door gaat en aan Van Erpe- cum geeftde laatste bedenkt zich niet, maar jaagt, als Mooy zich nog met Van Galen Last bezig houdt, het leder hard langs den H. F. C.-kee per. (1—0). En niet alleen, dat de Bredonaars thans de leiding hebben Mooy is aan de knie geblesseerd en gaat er bij liggen. En wèl is de blauw-witte keeper weer spoedig op de been, maar hij kan zich toch rüet meer ge heel geven. Wat jammer voor de Haarlemmore is, maar niet te veran deren. Ondertusschen geeft H. F. C. den moed niet op. Reydon rent een paar maal langs de lijn, maar zijn voor zetten worden niet benutMannus Francken wordt goed in het oog ge houden en kan weinig uitrichten. En de bal verhuist weef naar de Haarlemsche helft Na wat onvruchtbare attaques komt de bal weer in Mooy's buurt, die nog aan geen gevaar denkt Dat dit wel degelijk bestond, bewijst een seconde later Van Galen Last, die met een zeer onverwacht schot den bal via den binnenkant van don paal voor de tweede maal in 's Haarlem mers heiligdom weet te zenden (2—0). Het enthousiasme langs de lijntjes stijgt au in dezelfde maté doet dat de geestdrift, waarmede de acadeniie- stedenaren strijden. Een aanval volgt weer en na een corner belandt het leder weer in Mooy's netde off side positie, uit welke het punt gemaakt werd, belet evenwel geldig-verklaring daarvan. Reeds begint halft time te naderen, als do Cadetten er nog eens alles op zetten. Goed samenspelend, nadert de Brabautsche voorhoede den Haar- lonischen keeper; even krijgen de H. F. C.-backs 't leder in „handen" (zcor figuurlijk op te vatten'.j maar, Vis man snelt toe, schiet, en "t is (3—0). Een minuut later pauze. Ais na een vrij lange rust de olftallen weder in het veld kemen. blijkt al spoedig, dat Velocitas zich niet meer bovenmatig zal inspannen. De Cadetten schijnen het nu voldoende te vinden, en gaan zeer kalm te werk. H. F. C. doet zoo niet, maar zet or alles direct op. Beloond wordt die moeite in den beginne niet, want de Bredasche verdediging is hecht en Dyxhoorn meer dan schitterend. Maar na 'n twintig minuten van vrij saai heen-eu-woer-getrap, komt voor de Haarlemmers een mooi kansje, dat zij niet nalaten te benutten. Na wat gescharrel op de wing, krijgt Verwey Sr. den bal, zet schielijk oyer aun Mannus, die o onvoor zichtigheid geheel ongedekt stond, en deze loopt het leder kalm in 't doel (3-1). Dat wordt den academicmonschen te erg. Het eude vuur komt er weer in, en Mooy wordt duchtig bestookt Vooral Van Erpocum en Hesselaar, zijn gevaarlijk. Le Sueur heeft Bijvoet te bewaken en doet dat niet te best. Dikwijls laat hij een Velocitaan los, die dan goede inzetten geeft Uit een dezer maakt Van Galen Last een mooi niet te hou den doelpunt (41). Nog 2U miuuten is er dan te spelen mara er gebeurt weinig belangrijks meer. De spelers zijn vermoeid on ge ven zich niet meer als in 't begin. Op valt lat werken van De Klercq, die Kerkhoff geheel in zijn macht heeft. Met onyerandcrden stand komt het einde. Over de spelers slechts weinig. Man nus Francken deed niet wat men van hem gewoon is. Trouwens, de geheelo II. F. C.-voorhoede speelde beneden haar gewone peil. In de midden-linie was De Klercq het best en achter blonk de jonge Verwey uit. De overigen voldoden wel. Bij de gastheeren dienen in de eer ste plaats genoemd Dyxhoorn en Hes selaar. Goed spel leverden verder vooral Van Erpecum, Van Galen Last en De Wijs. (Reserve le klasse N. V. B.) A. F. C. n—HAARLEM II, 2—2. Om 11 uur atollen zich beide elftal len op onder leiding van scheidsrech ter Itomoet. Het terrein is zeer glib berig, wat vooral voor de Haarlem mers, die zoo'n zwaar veld niet woon zijn, nadeelig Het begin is dan ook voor A. F. C., dat met wind medespelend, het spel eenigszins in handen neemt Onge veer een kwartier na den aftrap maakt A. F. C. zijn eereten goot uit een voorzet die door den centervooir mooi ingekopt wordt. Direct hierop maakt Haarlem door Houtkoper ge lijk. De pairtijen wegen dan tegen el kaar r>p, maar A. F. C. weet toch nog weer door den centervoor de loa ding te hernemen, waarmede rust in gnat. Na de hervatting wordt A. F. C. door Haarlem, dat nu wind mee heeft ingesloten, hetgeen een besliste fout is. Haarlem zou don ook g doelpunt maken, terwijl het göhik aan de zijd© der Amsterdammers Eindelijk weet Sim GuMemond door te breken en maakt schitterend lijk. Beide verdedigingen weten nu verder doelpunten te voorkomen, zoo dat het einde komt met een voor A. F. C. zeer geflatteerd gelijk spel. (2-2). Bij Haarlem waren goed Houtkoper en De Koek in de voorhoede, Guldo- mond en Muiter in d© makten!fnie en Biatnchi in de achterhoede. Bij A. F. C. do oen tervoor, rechtsback en doel de besten. (2de klasse N. B. B. ALCMARIA VICTRIX— E. D. O. I, 6—1. Als scheidsrechter J. v. Zant, ten aanschouwen van een virij talrijk pu bliek de heide teams in het veld roept, zijn beide elftallen volledig. Ter Spil wint voor Alkmaar den opgooi en C. Zandstra trapt om onge veer twee uur ai. Beide partijen gaan twintig minuten gelijk op. Alkmaar, dat het voordeel van don wind heeft doorboort het eerst het E. D. O.-doei. Daarbij verzwikt E. D. O.'s doedver dediger den pols. Alkmaar weet door uitstekend samenspel den stand op 4—0 te brengen. E. D. 0. blijkt zeer gehandicapt door he t blessuur van haar doe (ver dediger. Na do rust speait bij E. D. 0. de doefvenlediger achter. Van Dort (H. W.) heeft die plaats ingenomen. Dit heeft goeden invloed op het spel van E.D.O., want nu valt zij aan ofschoon de aanvallen van AlkmaaT door de beide wingspelers» uitstekend geleid, zeer gevaarlijk blijven. Wederom scoorde Alkmaar door haar aanvoer der Ter Spil. Nu maakt Zandstra op goede ma nier E. D. O.'s eenigste punt. Na den uittrap maakt Alkmaar's linksbinnen het. laatste punt De laat ste 20 minuten zijn weinig geani meerd. (3de klasse N. V. B.) BLOEMENDAAL—A. V. V., 1-3. A. V. V. wint den toss en wensclil tegen wind in te spelen. Direct na den aftrap ontwikkelt zich een vlug spel. Bloemendaal neemt het spel in handen en A. V. V. is geheel inge sloten. Al3 plotseling De Munnik een ruslx onderneemt, schiet hij piectes tegen den binnenkant van den paal en Broukhorst geeft liiervoor goal. A. V. V. begint zijn oude woeste spel weer te verloonou, maar juist door kalm samenspelen der Bloemen- daalsche voorhoede houdt Bloemen daal de overhand. Het schijnt, dat het bij Bloemendaal Zondag niet mocht, telkens is er 'n been, dat liet gevaar weer afweert. Eindelijk komt A. V. V. weer eens los en door het over den bal trapoon van Van Maren, heeft A. V. V. ilen tweeden gelukkigen goal gemaakt. Niettegenstaande dat is en blijft Bloemendaal de sterkere, maar het „wou" niet Half time gaat in met 2-6 voor A. V. V. Na de rust is A V. V. weer iuge- sloten, haar spel wordt nog woester en telkens moet Bronkhorst daar te gen optreden, zelfs geeft hij eenigen A. V. V.'ere een warrsc.huwing. Als A. V. V. een corner te neinen krijgt, kopt Boskamp den derden goal in het net Nu komt A. V. V. niet meer over de helft en trappen zij, om tijd te winnen, alles out Eindelijk gelukt het Roskam om tegen te scoren. Het publiek gilt om een goal, maar het lukt niet meer. Zoo verloopt de tijd en als Bronkhorst inrukken blaast, heeft A. V. V. zeer onver diend gewonnen. Zelf hebben ze geen goal gemaakt, alleen door ongeluk jes van Bloemendaal zijn er 3 goals •bij elkaar gekomen. Bloemendaal speelde in één woord „prachtig", maar door pech is de wedstrijd verloren. A. V. V. speelde een treurig spel, door woestheid denkt ze er te komen. Scheidsrechter Bronkhorst was uit stekend en trad zeer goed tegen ruw spel op. Z. V. V.—SPARTAAN, 2—1. Te Zandvoort speelde de Zand- voortsche voetbalvereen iging Z. V. V. tegen Spartaan, van Amsterdam, voor de derde klasse competitie van den Nederlandschen Voetbalbond. Beide clubs speelden zeer forsch, soms zeer ruw, waar scheidsrechter Welig zeer goed tegen optrad. De rust ging in met 0. Na de rust speelde Z. V. V.'beter en doel puntte twee maal, Spartaan één keer. •zoodoende won Z. V. V. welverdiend met f— l. De overig© uitslagen zijn als volgt: Westelijke le klasse: Domdirecht: D. F. C.—V. O. C. 1—L Den Haag: Quick—H. V. V. 1—3. Rotterdam: Sparto—Hercules 3—2. Reserve le klasse. Den Haag: H. V. V. IIQuick II, 4-1. Haarlem: H. F. C. IIVelocitas II, 2—0. Utrecht: Hercules IISparta II, 1-1. Westelijke 2o klasse. Utrecht: Kampong—Neptunus 21. Amsterdam: A. F .C.Achilles 7—0 Amsterdam: V. V. A.Concordia, 3-4 Rottendam: D. V. S.—V. U. C. 3-0. Den Haag: D. V. V.—Ajax L 2-0. Utrecht: U. V. V.—Ajax 0—5. Hilversum: VictoriaA. W. 3—2. Amsterdam: R. A. P.—A. F. H.C. 5-2. Reserve 2e klasse: Rotterdam: Achillea II—Neptunus II 0^-5. Vlaardrtngen: V. F. C. II—Kampong II, 1—1. Utrecht: Hercules III—Concordia II 5-2. Amsterdam: Volharding II—V. V. A. II 1-2. Amsterdam: Ajax II—Alien Weer baar IJ, 4—1.; Amsterdam: R. A. P. II—Blauw Wit II, 0-0. Derde klasse: Rotterdam: M. A. A. S.—V. F. C., 1—6. Rotterdam: R. F. C.-S. V. V. 4—0. Rotterdam: U. S. C.—Excelsior 06. Schiedam: Hermes—Biltsche V. C. 3-1. Alkmaar: HollandZ. V. V. 1—4. Utrecht: D. O. S.—Xerxes 0—2. Leiden: Sparlm.Grenad. en Ja gers, 2—1. Amsterdam: Blauw Wit—Arnstel, 2—0. Amsterdam: D. E. C.Needandia, 5—1. Hoorn: IlollandiaRapiditas 23. Oostelijke le klasse: Enschedé: P. W.—G. V. C. 1—4. 's-Hortogenbosch: WllhelminaU. D., 3—1. Oostelijke 2e klasse: Wageningen: G. V. C. II—P. W. II, 0-5. Deventer: U. D. II—Wilhelindna TI, 1-2. Hengelo; Hengelo—E. V. V. 5—0. Almelo: HeraklesDaventria 42. Deventer: Go AheadOranje-Nas- aau 50. Enschedé: Enschedé—Tubantia 1—1 Nijmegen: VeloxO. D. O. 22. Doetinchem: D. V. C.— Quick A., 0-5. Zwolle: Z. A. C.—Be Quick 30. Nijmegen: N. E. CRobur et Vol., 0—3. Amersfoort: H. C. V.Quick IC, 4-2. Apeldoorn: A. V. C.P. E. C. 0—0. Zwolle: Verwisseling—D. G. S. 0—1. Noordelijke 2e klasse: WinschotenW V. V Be Quick, 1-2. Assen: AchillesVelocitas 2—1. Leeuwarden: Frisia—Forward 2—1. Noordelijke 3o klasse: Groningen: G. V. V.—Forward II, 6-0. Groningen: Be Quick II—Frisia II, 1—2. Zuidelijke 2e klasse: Roosendaal: Rooseud. Vooruit Helmond 1—0. Vlissingon: E. M M.Zeeland/ia M. 0—2. Breda: NoadM. V. V. O. 12. Buitan competitie. 'Arnhem: VitesseH. S. 2L De stand van de Westelijke lste klasse is thans: H. V. V. (1) Sparta (2) D. F. C. (5) V. O. C. Velocitas (3) 3 1 2 1 0 0 4 3-1 0 0 6 10-2 0 7 10—5 1.75 5 7-4 1.1 3 2 0 1 4 7—4 1.33 Haarlem (6) 3 2 0 1 4 8-6 1.33 H. F. C.{8) 2 0 111 2-5 0.50 H. B. S. (7) 3 0 1 2 1 2—5 0. Hercules (9) 4 0 1 3 1 7—10 0.25 t Zesde 4 0 1 3 1 4—16 0.25 Quick (4) 3 0 0 3 0 3—10 0 De tusschen haakjes geplaatste cij fers, geven de rangnummers aan, die d© vereen igingen aan 't eind© van het vorig seizoen bezetten. Naar men verneemt, speelt de be kende Nederlandsche speler Karei Ileyting thans voor de Red Star Amicai Club te Parijs, welke ver- eeniging toegetreden is tot de on langs opgerichte Ligue de Football Association (F. I. F. A.) Haarlemsche Voetbalbond. E. D. O. II—IL F. C. III, 3-6. Deze wedstrijd weid Zondagochtend op het terrein der H. F. C. „E. D. O." gespeeld. Beid© alftaillen hadden en kele invallers. Voor d« rust ging het spel vrijwel gelijk op en hoe wol H. F. CL tegen den sterken wind in speelde, wist 't toch tweemaal achter elkaar door Volker en Haaks te doelpunten, voor E. D. O. door v. d. Laan een tej punt wist te maken. Voor de rust doelpuntten beide partijen nog eens, H. F. C. door Bremer en E. D. O. door De Groot. Na de rust kreeg H. F. C. het voor deel van den wind. Na korten tijd wist Volker weder te doelpunten, wel dra gevolgd door een doelpunt van E. D. O. uit een strafschop, door De Groot genomen. Eindelijk maal te Haaks voor H. F. C. kort voor tijd het vijfde doelpunt, eoodat het resul taat een 53-overwinning der H. F. C.'ers was Goed spel was door den slechten toestand van het terrein zoo goed als onmogelijk. De schaudsrechter voddeed goed. V. V. H. I—XJ V. V. t Ie klasse Haart. V. H. Terrein V. V. H. te Velsen. Gesteund door den vrij sterken wind speelt IJ. V. V. in 't begin op de V. V. H.-helft, dooh is niet direct gevaarlijk voor doel. De links-back van V. V. H., weet alle gevaar op schitterende wijze te voor- Het spei verplaatst zich voortdurend zoodat nu eens het IJ. V. V.-, dan weer het V. V. H.-doel bedreigd wordt, doch door het goede spel van de beide middenlinios, waarin aan de IJ. V. V.- zijde Pietje Bakker schitterde en aan de V. V. II.-zijde Hein de Jonge do ster was, schijnt het voor rust niet tot .goaltjes fokken" te kunnen komen. Als de V. V. H.-doelman oen hard schot keurig stopt, maar door vallen niet kan verwerken, wordt onver wachts door een misverstand der V. V. H.-backs, door IJ. V V. hot eerste doelpunt gemaakt. Geen vijf minuten daarna vlak voor de rust, maakt V. V. H. door J. Hen 's, met een onhoudbaar schot gelijk. Rust gaat in met 1—1. Roods dadelijk" na hervatting ont wikkelt V. V. II. een goed samensnél en wordt, het TT V. V -dool bekogeld. Boeree weet echter zijn goeden naam boog te houden en vertoont nu en dan staaltjes van zijn talent. IJ. V. V. is hem veel verschuldigd. V. V. H. blijft sterker, slechts zelden krijgt hare achterhoede iets te doen, hetgeen dan naar behooren gedaan wordt. Als een der IJ. V. V.-backs zich be zondigt, maakt K. uit den daardoor ontstanen strafschop het 2e punt voor V. V. H. Van den zelfden speler, dio wegens het uitvallen van C. Drees ook op de linksbuiten plaats weer uitblonk, komen ook achtereenvolgens num mer 3 en 4 Het spel, dat den geheelen wedstrijd door gekenmerkt is door ruw spel van de zijde der gasten, verslapt zeer. Dan komt bet. einde met een 4—1 overwinning voor V. V. H. De scheidsrechter Gphuyzen, vvicn zoo goed als niets ontging, zijne repu tatie handhavende gedurende den ga- heelen strijd, leidde lot aller genoe gen. BLOEMENDAAL II—E. D. O. III. 0—1. Wanneer de scheidsrechter begin nen blaast, stelt Bloemendaal zich met vier invallers en E. D. O. III vol tallig op. Het begin is voor Bloemen daal maar door het slechte schieten dor binnenspclers wordt er niet ge doelpunt. Langzame rii and komt E. D. O. op dreef en ziet men van beide kanten een vlug spel zich ontwikke len. Als er rust geblazen wordt, is ex nog niet gescoord. Na half time weer dezelfde vertoo ning Een plotselinge doorbraak van E D. O., waardoor de n.idden-voor >or E. D. O. scoort. Bloemendaal zet er alles op, om gelijk te maken, maar steeds wordt de bal door E. D. O.'s ncliterback geretourneerd. Eindelijk blaast de scheidsrechter inrukken, en heeft E. D. O. dezen spannenden wedstrijd gewonnen, hoewel, een gelijk spel juister zou zijn geweest. De scheidsrechter was nogal eens vreemd in zijn uitspraak. PRINSES JULIANA I—HAARL. V. V. II, 6-6. Daar de IL V. V. den toss gewon nen heeft, laat de scheidsrechter, de lieer Lu ij ken. Prinses Juliana om ongeveer kwart over tien-m aftrap pen. AI dadelijk pakt Prinses Juliana flink aan, maar door het goede wer ken van hot midden-trio kan zij voor- loopig niets uitvoerenliet spel wordt dan ook hoofdzakelijk in het midden gespeeld en als de voorhoede van Prins-es Juliana een snellen rush onderneemt, denken wij haar te zien scoren, maar de keeper stopt den bal verdienstelijk. De H. V V.-voorhoede komt nu ook een beetje los en zot ile achterhoede van Prinses Juliana aan het werk, die echter goed spel laat zien, en ge regeld retour geeft kort hierop Somt de voorhoede van Prinses Juliana in actie en weet dan verdienstelijk door den midden-voor te doelpunten (1- 0). Even hierna is het weder iezelfde midden-voor, die uit een voorzet van rechts weet te scoren (20). Kort hierop fluit de scheidsrechte* rusten. Na rust komt Prinses Juliana ge weldig opzetten en houdt het spel voortdurend op de H. V. V.-helftdo rechtsbinnen weet dan ook spoedig nummer 3 te maken, wat hem even later de linkebuiten nadoet (4— H. V. V. liepoalt zich blijkbaar ge heel tot verdedigen, want haar uit vallen zijn schaa.rsch Prinses Ju liana zit ondertusschen niet stil, en de rechtsbuiten weet met een ver dienstelijk schot via het hoofd van den back te 6coren (5—6!. In het geheel niet ontmoedigd, valt H. V. V. aan en de rechtervleugel loopt zoo nu en dan aardig van sta pel. maar heeft geen succes beter doet dit do zwart-witte voorhoede, die uit mooi opbrengen door den links buiten No. 6 Inzet Dit bleek ook de laatste te zijn, want spoedig komt hot einde met een welverdiende overwin ning van Prinses Juliana. De scheidsrechter voldeed zeef goed. H. F. C. V—VICTRIX II. Om baifelf eUlJen zich de beide elf tallen op imt -.fTvein aan de Span jaardslaan op. Het begin is voor Vic- trix. Haar voorhoede doet verschei dene aanvallen, maar door goed wer ken van de blauw-witte iuiddenlinie wordt doelpunten voorkomen. H. F. C. komt nu ook opzetten en na een kwartier spelens doelpunt Ton Brug- gencate Sr. met oen houdbaar, zacht boogje voor H. F. C. V. Een oogenblik maakt H. F. C. weer een goal, die echter wegens buitenspel nis- gestaan Werd. Even voor rust doel punt Brugman door slecht wegwerken van den H. F. C. keeper, die overigens wel voldeed. Rust gaat in met gelijk Spel. Dadelijk «et H. F. C. er alles op om te winnen, maar de voorhoede ver knoeit eenige Drachtkansen totdat

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 6