Eng'elsche Ziekte. Scott's Emulsion na esn mooien voorzei van J. v. d. Heuvel Rijnders, Th. de Graaff, den bal in het doel loopt (21) voor H. F. C.). Victrix tracht nu door ruw spel een goal te maken, wat echter niot gelukt. Het einde komt met een wel verdiende overwinning voor H. F.C. V. Bij Victrix waren de besten v. d. Wou do, Stoete en Cuyon, bij H. F. G. was de geheele achterhoede goed, van de voorhoede J. v. d. Heuvel Rijnders en M. Sandberg de besten. Scheids rechter Vincent voldeed wel. H. F. C. IV—KLEIN HAARLEM H. H. F. C. IV begint met 10 man. waar van KI. Haarlem gebruik maakt, door te doelpunten. Na 10 minuten spelens komt II. F. C.'s elfde man opdagen. He H. F. C.-voorhoede komt los en na 10 minuten maakt Th. de Crauw na hi pracht rush, H.F.C.'s eerste doel punt. Een oogenblik later is het weer de zelfde speler, die nu een voorzet van Loyeu mooi inzoL KI. Haarlem's voorhoede werkt hard om gelijk te maken, waarin vooral Sn nok uitblinkt. De H. F. C. achterhoede houdt ech ter dapper stand. Rust komt met 2—1 Vcor-H. F. C. Na de rust is het eene taaie vertoo ning van beide zijden, wordt laks ge speeld. Een aantal corners op 't Klein Haarlem's doel, doch leveren geen re sultaat. Een mooi hoog schot van Wijnands had beter lot verdiend. Als tijd gefloten wordt is de stand nog niet veranderd. Bij Klein Haarlem blonken uit Snoek en Perry", van H. F. C. waren Th. de Crauw, W. Stibbc, Loyen, B. Verwey, en W. Boissevain de besten. Scheidsrechter Okhuyzen was als al tijd zeer goed. H. F. C. VICTRIX I—UNION I, 1—1. Kwart over twee wordt afgetrapt. Union heeft den wind in haar voor deel. Het spel is vrij verdeeld, dus kan men niets van den strijd voor spellen. De keeper van Victrix maakt, door te ver loopen met den hal, free kick. Dit draait op niets uit, maar J. Geels maakt binnen penalty gebied hands, waarvan Union profiteert. De straf schop wordt door v. Dijk in een doel punt omgezet; rust komt met 10. Na rust dringt Victrix goed op. J. Traksel breekt door, doch voor doel wordt hij in den rug genomen door Klashorst. De penalty wordt door H. Lasschuit Ingezet, wat de gelijkmaker voor Victrix is. Victrix heeft nu het spel geheel in handen. Klashorst maakt hinnen pe- nnüygebied hands. De strafschop, door H. Lasschuit genomen, belandt op den zijpaal en rolt aohter. Even daarna wordt tijd gefloten. HAARLEM IV—CONCORDIA, 1—2. Concordia wint den toss en verkiest met den sterken wind mee te spelen. Het gevolg is dan ook, dat het voor de rast veel sterker i6 en de rood- broeken vrijwel ingesloten houdt. Toch krijgt Haarlem een goede kans om te doelpunten, als een der Concord iarmeaschen binnen het strafschopgebied zondigt. Hilkman trapt echter den bal recht togen den keeper aan. Dan scoort Concordia ais de rechtsbuiten er yan door gaat, goed voorzet en een der binnenspe- lers voor de rest zorgt. Kort daarop is de stand zelfs 20. Na de rust zijn de roülen omgekeerd. Haarlem IV valt heftig aan, hoewél combinatie bij de spelers ver te zoe ken is. Eindelijk komt een togenpunt als Heim een strafschop benut. Als dan scheidsrechter Bijleveld, die goed voldeed, tijd fluit, heeft Concordia wel verdiend met 21 gewonnen. E.D.O. IV—V. V. H. II, 2-5. Den heer 3. Davidson doet te 2 uur beginnen. Beide partijen gaan vrij wel gelijk op. De doelverdedigers moeten eenige tamme schoten keeren. Echter is een der F.do-spelers zoo voorkomend aan V. V. H. do leiding te bezorgen. Maar door een goed ge nomen strafschop komen beide par tijen gelijk. Als rust geblazen wordt, heeft V. V. H. met 21 d deiding. Na de rust heeft Edo wind tegen en heeft V. V. H. niet veel moeite om den etand op 41 te brengen. Zondagmiddag spoelde Kleiu Haar lem I tegen Haarlem III te 12 in plaats van om 2 uur. Scheidsrechter: De Groot: Haar lem wint den toss en na den aftrap zien wij dadelijk, dat Klein Haartem de leiding zal nemen. Na circa 3 minuten gespeeld te heb ben, wordt er een onhoudbaar schot door het doel getrapt. Klein Haarlem leidt met 10. Wei doet Haarlem III zijn best om gelijk te maken, maar door het goede verdedigen van Klein Haarlem komt daar niets van. Integendeel wordt door Klein Haar lem door goed samensptfl de stond verhoogd en als de scheidsrechter half time blaast, is de stand lot 40 gekomen, in het voordeel van Klein Haarlem. Dadelijk na de pauze non wij dat Haarlem een togenpunt Zal maken en na circa 5 minuten heeft Haarlem III dit dan ook behaald, maar dadelijk daarna maakt K. H. den vijfden en doelpunt nog 2 maal, totdat De Groot tijd blaast en Kleine Haarlem een wol verdiende overwinning heeft behaald. Geheel Klein Haarlem was goed, vooral de voorhoed». De achterhoede van Haarlem III was goed, maar de voorhoede kon niet op dreef komen. De scheidsrechter voktoed coed. HOLLANDIA—Z. V. V. 4- 3. Hollandia wint den toss en verkiest met den wind mee te spelen. Om on geveer tien minuten voor half drio, trapt Z. V. V. af l i men kan zien, dat Hollandia de meerdere is, zoodat ook K. v. d. Molen na tien minuten zijn club dé leiding bezorgt door een mooi schot, voor den Z. V. V. keeper on houdbaar. Van nu af neemt Hollandia hot spel in handen en doelpunt voor de rust nog tweemaal, beide keeren door J. Knechtjes, die zeer verdienstelijk speelt. De rust gaat in met 3—0 voor Hol landia. Als de scheidsrechter weer laat beginnen toont Hollandia weer de meerdere te zijn. Het spel gaat ge regeld op de Z. V. V.-helft. Na 15 mi nuten valt aan Hollandia een penalty teu deel, die goed genomen wordt door H. v. Woning 4—0. Nu komt Z. V. V. los en weet ach tereenvolgens 3 maal te doelpunten. 2 keer door J. Lohman en 1 keer door B. Stevenhagen. Als de scheidsrechter laat eindigen, heeft Hollandia een welverdiende overwinning behaald. De op Zondag j.l. gespeelde matches hadden de volgende resultaten: HEEMSTEEDSCHE V. V. II—ZANDV. V. V. IL Beide elftallen komen volledig op. Z. V. V. wint den toss en speelt eerst tegen wind en met de zon achter. Direct als H. V. V. aftrapt neemt Z. V. V. het spel tn handen, maar door slecht samenspel en goede ver dediging, komt het niet tot doelpun ten. Als de II. V. V.'ers eenigszins ge wend zijn tegen die groote Z. V. V.'ers komen zij wat los, de half-spelers bren gen mooi op, en door een mooi schuin schot van den rechtsbuiten Scliulz neemt H. V. V. de leiding. Dit is echter eene korte vreugde, want zoodra Z. V. V. aftrapt gaat het er met den bal van door en maakt di rect gelijk. Dan saat do bal van den eenen kant naar den anderen, aan beide verde digers flink werk gevend. Na 25 min. breekt li. V. V. weder mooi door, een der backs raakt hem met de hand aan, waarvoor een straf schop voor H. V. V. volgt Deze wordt mooi duor Staal inge zet, zoodat H. V. V. met 2—1 leidt. Dit schijnt Z. V. V. niet naar den zin te zijn, want nu begint het een vrij woest spel te vertoonen, dat heel wat strafschoppen tegen hen oplevert. Even later breekt H. V. V., geholpen door don nogaL sterken wind, door. Staal krijgt den bal te pakken en schiet onhoudbaar no. 3 in het doel. Z. V. V. komt dan vaak opzetten, echter stuit evenwel steeds op backs of keeper, terwijl het schieten veel te wenschen overlaat. Even voor rust krijgt H. V. V. een stuit evenwel steeds op backs door Staal mooi in het doel gekopt. Onmiddellijk daarna fluit de scheids rechter voor de rust. Als weer begonnen wordt, krijgt Z. V. V. den wind mee. Dit gevoegd bij hun zwaarderen li chaamsbouw veroorzaakt dat het elf- lal eenigen tijd overwegend sterker is en der verdediging volop werk geeft. Echter weet Z. V. V. daarvan niet te profiteeren, want meestal is de hul achter of laat zich dien op het laatste moment door te langzaam spel afne men. Ook krijgt het oftal door onge oorloofd aanvallen veel strafschoppen. Na 25 min. spelens breekt H. V. V. prachtig door, en weet heel mooi ge combineerd naar voren te trekken. De linkshalf geeft mooi aan den middenvoor, deze zendt door naar rechts, welke zeer goed voorzet en door den binuenlinks Out onhoudbaar wordt ingekopt. Z. V. V. zet er nu alles op om nog een puntje te maken, wat ©enige ma len op strafschoppen uitloopt. Dan komt er nog wat heen en weer getrap, totdat de scheidsrechter het sein tot eindigen geeft en H. V. V. zeer mooi mei 51 gewonnen heeft. Ie Klasse: HerculesJ. V. V. 4—1. KL HaarlemHaarlem 3 7—1. 2e Klasse: H. F. C. IV—KI. Haarlem 2—1, Prinses Jul.—H. H. V. 2 6-0. ConcordiaHaarlem 4, 21. VictrixUnion 11. Bloemendaai 2Edo 3, 01, 3e Klasse A. HollandiaS. V. V. 8-4. Èdo 4Heroules 2, 25. H. F. C. 5—Victrix 2, 2—1. 3et Klasse B. Bloomendaal 3—KJ. Haarlem 3, 0—13. Ie KL. NOORD-HOLL. VOETBAL BOND. H. V. V.—Z. F. C. II. Daar te 2 1/2 uur de scheidsrechter nog niet aanwezig was, werd deze wed strijd onder leiding van den heer v. d. Aart begonnen. Vóór II. V. V. den bal had aangeraakt, was no. 1 reeds in het H. V. V.-doel gewaaid, welke eerste goal al ras door een 2en en 3en werd gevolgd. Dan komt de H. V. V. eerst los eu keurig combineerend gaat het op den Z. F. C.-doelverdedi- ger af, die hoewel dikwijls door For- tuna geholpen, niet kau verhelpen dat er vóór de rust 2 maal door de H. V. V.-voorhoede wordt gedoelpunt. Rust 2-3. Dadelijk na de pauze weet H. V. V. gelijk te maken 33. Nu is H. V. V. voortdurend sterker, doch kan dit niet door punten uit drukken. Even voor tijd weet Z. F. C. zich los te werken en uit een scrim mage voor het H. V. V.-doel weet Z. F. C. nog eens te doelpunten. Als scheidsrechter C. Westerbeok, die te kwart voor drieën was gearri veerd tijd fluit, heeft H. V. V. met 3—4 verloren. H. V. V. gaf in het veld dikwijls zeer mooi samenspel te zien. Aan den rechtervleugel on den middenvoor komt wel een complimentje too. Bij Z. F. C. blonken de uiterst recht en de back bli zonder uit. HOCKEY, De "uitslagen van de gisteren ge speelde matehes waren als volgt: le klasse: Den Haag: Odis—Haarlem 2—4. Rotterdam: VictoriaII. II. V. 0—4 Haarlem: De Musschen—Amsterdam 7—1. 2e klasso: Hilversum: Hilversum-Togo 1—1. Breda: Enricus Odis II niet doorge gaan Utrecht: Utrecht—Amsterdam II. Den Haag: H. H. V. II—Gooische H. C. 2—7. Amsterdam: Amsterdam II B—De Musschen II 3—2. KORFBAL. De uitslagen van de eerste klasse waren: Noord: Amsterdam: O. S. C. A.D. O. S. 1. Utrecht: D. L O. 8. I—D. E. V. I 64. Zuid: Den Haag: A. L. O.—-Amicitia 5-5. Leiden: VitesseVelox 410. ATHLETIEK. Zaterdagavond gaf de Haarlcinsche Athletiek- en Worstelvereemging „Duor oefening kracht" een uitvoering in de Kleine Vereeuiging. De uitsiag van den wedstrijd in worstelen en gewichtheffen is als volgt: Gewichtheffen: le prijs B. Kensen. 2e prijs P. Mollema. 3e prijs W. v. <L Wateren. 4e prijs Oh. Nunnink. Worstelen, le prijs P. Mollema. 2e prijs P. F. Sernee. 3e prijs Scholderman, 4e prijs P. Zandstra. 5e prijs De Vries. Do le en 2e prijs worstelen wprüen beslist door loting, evenzoo de 3o en 4e prijs, daar hel bal anders te laat zou zijn aangevangen. Ter afwisseling trad 't duo Mulder met eenige aardige voordrachten op. De uitvoering werd door velen bijge woond. DE GORDON BENNETT. De ballon Helvetia (Zwitserland), die in Amerika aan den Gordon Bou- nett-wedstxijd_ deelnam, landde nabij Quebec na 1770 K.M. te hebben afge legd. Dat is tot dusver dus de ballon die het meeste kans heeft oy den priis. In 1908 won deze ballon met 1212 Kilometer. Van de Har burg die van een enor me hoogte in een meer neerkwam, vinden we nog vermeld, dat de reizi ger Assmann in gevaar verkeerde aan een doorgesneden polsader dood te bloeden. Toch gelukte hot den luchtreizigers den ballon aan een boom te binden. Ze bleven den nacht in het bosch en hadden veel te lijden van de vochtigheid en de koude. Des morgens wei-den ze door Indianen gevonden. De bestuurder van den in Ontario, 710 mijlen van St. Louis, gelanden ballon Isle de France, de Franscliman Lehlanc, verklaart, dat hij van oen verderen tocht afzag, om tijdig te New-York te kunnen zijn, ten einde aan de aé ropl a n e - wedstr i j t l en om don Gordon Bennettprijs voor vliegmachi nes deel te nemen. Zijn ballon had 1200 K.M. afgelegd. Het record staat nog altijd ten name van den graaf De la Vaulx, die 10 jaar geleden met de Centaure 1925 K.M. in 35 u. 45 min. aflegde. PER LUCHTSCHIP OVER DEN OCEAAN. Simon, die Wellmau's toch mede- maakte, verhaalde nog de volgende bijzonderheden van deze avontuur lijke onderneming. In dichten nevel werd de reis van Atlantic City begonnen. We gingen in nood-oostelijke richting en pas seerden Zondagmiddag Nantuchet. De nevel nam toe en de ballon werd door den wind heen en weer geslin gerd. We Londen niet berekenen, waar heen we dreven. We wendden vergeefsche pogingen aan om mei een viermasischiy in telegrafische ver binding te komen. Zondag moesten we den ballon tot den zeespiegel doen dalen, omdat het toestel voor draad- looze telegrafie den bliksem aantrok. Maandag zette de zonnewarmte het gas uit, en de „America" steeg tot 2600 voet hoogie. We hadden de groot ste moeite den ballon weder op de ge wone hoogte 'te brengen. Eindelijk begonnen we echter gas te verliezen, en het werd noodig den ballon lichter te maken, zoodat we ons geheels ma teriaal over boord moesten werpen. Ons bleef dus niets anders over. dan ons te laten drijven en af wachten of we oeu stoomboot zouden ontdekken. Wellman verklaarde, dat hij djlut verlies van het luchtschip betreurde, doch hij was overtuigd ,dat dit voor een nieuwen tooht niet had kunnen dienen. Hét type deugde niet voor een tocht over den Oceaan. De equili- brator b2antwoordde niet aan de verwachtingen on leverde veel last. Overigens ging alles goed. Men zou wei verder zijn gekomen, indien de motoren niet den dienst geweigerd hadden. Doch zonder den equilibrator ging het met dezen ballon ook niet INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 30 Cts. per regel. Wend Scott's Emulsion nan cn ge zult de ten gere beenderen rechter zien worden en met stevig vleesch bedekken; ge zult do kleine zien stoeien en spelen zoo goed als elk ander kind. De allerzuiverste, meest versterkende be standdeel», heerlyk smakend en licbt-verteer- bssr gewaakt door het unique Scott bereiding*- proces dat verklaart het 34-jarig succes van in Engelsche ziekte. De echte Scott's EmuUicm wordt uitsluitend gefabriceerd door Scott Bownc, Ltd., Londen, Engeland, wier naam zoowel op de verpakking nis op de flesck voorkomt. By alls ApottsakKi co Drogisten. Dit fabrieksmerk bevindt zich op de verpakking der eenige echte Scott's Emulsion, Stadsnieuws STUKKEN VAN DEN RAAD. De lieer mr. 3. Thijasen stelt voor in de ambtenaren-verordening in art. 1 tusschen al. 2 en 3, in te voegen de volgende zinsnede: Voor lier ambtenaar, beambte, of werkman, die op uurloon is aange steld, wondt het gemiddelde week loon, berekend over de laatstverloo- pen 26 weken, ais grondslag van de berekening van het ziekengeld aan genomen. B. en W. stellen den Raad voor te bepalen, dat de strooken grond, lig gende ten zuiden van de Amsterdam- sche Vaart, kadastraal bekend sec tie E. Nes. 3252. 2845. 2752, 3249, 3247, 3254 en 3245. voor de toepas sing van de Bouwverordening vol doen aan de vereischten voor open baren weg. Tevens stellen B. en W. voor aan de straten, liggende in het verlengde van de Adriaan Loosjeasiraat, Pot- gieteratraat en Da Cos:astraat, deze zelfde namen te geven. Ten slotte doen B. en W. het voor stel, te bepalen, dat de bestrating van don rij wee. aan te leggen op de stroo ken grond, liggende ten zuiden van de Amsterdamsche vaart, met de kadastrale nummers 3252, 2845, 2752 3249, 3247, 3254 en 3245. zal bestaan uit keien. B. en W. bieden den Raad tor vast stelling aan het tarief van den onder stand voor 1911, gelijk dit door het Burgerlijk Armbestuur iis ontwor pen. Rubriek voor Vragen Geabonneerden hebben het voorrecht, vragen op versohilieud gebied, niita voor beantwoording vatbaar, in te zenden hij de ltedactio vnn Haarlem'a Dagblad, Groole Houtstraat 53. Alle antwoorden worden geheel kosteloos gegeven eu zoo spoedig mogelijk. Aan vragen, die niot volledig naam en vroonplaats van den inzender vernielden wordt geen aandacht geschonken. VRAAG. Mijn dochtertje is met October 13 jaar. Nu zit ze op heden in de 5e klas. Zou ik, als ze haar verjaardag gepasseerd hoeft, het recht hebben haar van school té ne- ANTWOORD. Neen. u moet wachten lot ze de 5e klasse geheel doorl'jopen heeft. VRAAG. Mijn vnouw's vader is overleden. Daze had eon goud hor loge. Heeft zij nu als oudste van liet gezin bet recht daarop, of komt het haar broeder toe. die jonger is dan zij? ANTWOORD. De een hoeft niet meer recht dan de ander. Het moet, als het op deelen aan komt, bij min nelijke schikking uitgemaakt worden, welke afzonderlijke voorwerpen in ieders doel zullen vallen. Uit de Omstreken BLOEMEND AAL. Vergadering van den Raad der Ge meente Bloemendaal. te houden op Donderdag 27 October '1910 des na middags om twee uur. Agenda: I. Onderzoek der geloofsbrieven van het nieuw inkomende lid. 2 Ingekomen stukken. 3. Suppletoir Kohier Hoofdei ij ken Omslag. i. Kohier Schoolgeld 3e kwartaaL 5. Vaststelling bouwplan voor gron den van Mevr. de Wed. Eldering. 0. Bespreking van een bouw- en wegenplan voor Oosterduin. 7. Verzoek inzake de Peraoneele Belasting. 8. Pensioensverordening. 9. Aankoop van grond tot verbrei ding van den Bloemendaalschewcg. 10. Verzoek van eenige inwoners tot verbetering van de Korte Kleverlaan. II. Bespreking uitbreidingsplan. GEZONDHEIDSCOMMISSIE, GEZE TELD TE BLOEMENDAM.. Volksgezondheid. Verslag der in October gehouden vergadering. Voorzitter de beer Mulïemeistor. afwezig de heeren Brongersma en Van den Arend. Voor kennisgeving werden aange nomen: le. d» medede(fling van don deskundige, dat aan het perceel Bron- steeweg 51 te Heemstede, thans alle verbeteringen zijn aangebracht, zoo dat het aanvankelijk genomen besluit tot onhewoonboarverklaring kan in getrokken worden. 2e. dat het water van perceel Hul- testrnat 41 te Zandvoort, dat op ver zoek van den bewoner te onderzocht, niet voldoet aan de eischen aan goed drinkwater gesteld. 3e. de door B. en W. van Veisen ge zonden raadsbesluiten tot onbewoon- haarverklaring van de woningen Zeeweg E. No. 18, 20, en 22, te Vel- saroord en Wijk aan ZeePr voetpad D. No. 52, 53 en 54. 4e. De mediedeeling van B. an W. van Ben nebroek dat het watar uit de nieuwe norton geslagen voor de wringen No. 474, 475, 476, 490, 491 en 492, wederom niet voldoet aan de eischen aan goed drinkwater ge steld. 5e. de door B. en W. van Velsen gezonden besluiten tot aanbrengen van verbeteringen aan de perceel en Willeinbeekweg E No. 1 tot en niet 13 en V else rduinerbuurt weg E 14 tot en 17. Goedgekeurd werden de adviezen uitgebracht aan: B. on W. van Bloomendaal om trent het bouw- en wegenplan „Oos terduin". B. en W. van Heemstede omtrent een ontwerp raadsbesluit tot vaststel ling van het bouwplan „Tuinstad Barkenrode". B. en W. van Bloemendaal omtrent een ontwerp raadsbesluit tot vast stelling van een bouw- en wegenplan van gronden gelegen in hot „Iiweek- duin B. en W. van Bennabroek. tot aan schrijving van den eigenaar van per ceel No. 62 om zorg te dragen, dut het perceel van voor de gezondheid onschadelijk drinkwater wordt voor zien. B. en W. van Heemstede omtrent hot aanbrengen van verbeteringen aan de perceelen Binnenweg 30 t. m. 42., Cloosterweg 22 en 24, Doodweg 1, 3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17 en 19 en Mo len wcrfsiaaxi No. 46, 80, 90, 92, 134 en 136. Omtrent een schrijven van B. en W. van Bloemendaal. waarin werd medegedeeld, dat een der eigenaren van de sloot grenzende aan het per ceel van Mej. Kikkert-Helling niet tot demping wil medewerken, wordt be sloten B. en W. te wijzen op artikel 38 der politieverordening van de ge meente. met verzoek het hoofd van de politie uit te noodigen zijn maat regelen te nemen. Naar aanleiding van een klacht om trent het drinkwater der perceelen Leidschevaart 227 t-, m. 235 wordt be sloten de eigenaresse aan te schrijven of zij bereid is binnen 14 dagen wa terleiding aan te laten leggen. Van B. en W. van Velsen kwam een verzoek om advies in op een out- werp-verordening der levensmidde- lenpolitie. Deze veelomvattende zaak had eene vergadering ten gevolge op Zaterdag 8 October jl. Aan deze con ferentie namen deel de voorzitter eu secretaris der Gezondheidscommis sie, de burgemeester en wethouder Netecher, van Velsen, de directeur der gemeentelijke duinwaterleiding; de inspecteur der Volksgezondheid de heer Coebergh. daartoe even eens uitgenoodigd, was verhinderd de vergadering bij te wonen. Binnenland DE BAKKERSWET. Wij plaatsten dezer dagen een af schrift van een notarieele acte, ver leden voor notaris Haremaker. te Amsterdam, waarin 9 getuigen ver klaarden, dat Zondag 9 October, 's avonds half tien rook kwam uit den schoorsteen van de brood- en be schuitbakkerij „Ons beginsel" al daar. De tegenstanders van de afschaf fing van nachtarbeid meenen daarin een logenstraffen te zien van hetgeen beweerd wordt op bladz. 36 vau de door het „Nat. Comité voor afschaf fing van nachtarbeid" uitgegeven brochure „Ons verweer". ..De Staudaard"' die naar aanlei ding dier verklaring informaties heeft Ingewonnen, zegl dat ze In zoo ver Juist is, dat op genoemden datum gestookt is. Dit vond zijn reden in reparaties, die noodzakelijk aan de ovens moes ten gebeuren. Een verzakking was oorzaak, dut geen voldoende warmte of hitte verkregen werd, noodig om het hrood goed doorbakken te doen zijn, en zoo, dat het aan alle etechen kon voldoen. WONINGEN COMMISSARISSEN DER KONINGIN. Naar aanleiding van het bericht in de N. Ct. kan de Tel. nog het volgen de mededeelen: Het. baricht is juist, doch niet nieuw. De zaak zit zóó: De woningen van de commissarissen in Overijsel en Friesland bv. zijn eigendom van het rijk, die m andere provincies, b.v. in Noord-Holland niot Daarom betaalt het rijk 300U huur per iaar. Nu werd. verleden jaar bij de be raadslaging van Binnenlandsche Za ken in de Kamer de wenachelijkhoid betoogd, daarin uniformiteit te bren gen, door al die woningen voor het rijk aan te koopen en de onderhande lingen daarover rijn reeds geruimen tijd geleden aangevangen. ARBEIDSONGEVAL. Te Tilburg is in de fabriek der fir ma Van den Bergh-Krabbendain de arbeider W. Bertes mei zijn kleeding tusschen twee draaiende kantraden vastgeraakt met het gevolg dat zijn lichaam tusschen de raderen getrok ken werd. In een deerniswekkender toestand is hij per brancard naar het Ziekenhuis vervoerd. DE SPEELHUIZEN TE 'S-GRAVEN- HAGB. In aansluiting aan het bericht dat voor het gebouw der Delicto b te 's- G ravenna se weder een politiepost was geplaatst, diene nader dat die post thans daar geplaatst is, omdat die club van Scheveningen, waar zij ook „gepost" was, vandaar naai- de residentie verhuisd is. Ook de Zuid-Holl. Heerensocieteit" in de Gortstraat en do „Royal Club" aan de Prinsengracht hebben bij de verhuizing van Scheveningen naar Den Haag hun post weer gekregen, terwijl de politiepost voor de „Spor ting Club" op Scheveningen er nog st<}eds staat NOG EEN BEURS VOOR DEN DIA MANTHANDEL TE AMSTERDAM. De diamantolub „Concordia", heeft aangekocht de peroeéten Nieuwe Ach tergracht 606264 en hook Wee»- perplein No. 1 voor het bouwen van een beurs voor den diamanthandel Het werk zal geschieden onder leiiding ran den architect, den heer Harry Elte. DUITSCH-NEDERLANDSCH GRENSVERKEBR. Men seint uit Berlijn In de giste- ron gehouden zitting van den Bonds raad werd het voorstel omtrent een nieuw verdrag met Nederland, betref- jende den handel in brandewijn en het vervoer daarvan aan de Duitsch- Nederlandsche grens, aangenomen. ONGELUKKEN. GistermiddAg vto{ een 3-jarig kind, ten huize van Z., aan de Spijkor- dwarsstraat, te Utrecht, in een onbe waakt oogenhKk, in een kuip met water. Toen men het ongeval bemerk te. was redden te laat De kleine was helaas verdronken. Eenige woken ge leden stierven uit datzelfde gezin twee kinderen tegelijk aan een ge vaarlijke riekte. Do ouders zijn wanhopig. In de Ruyastraat te Amsterdam fa een vrouw uit een raam van eon dor de verdieping op straat gevallen. i>e ongelukkige gaf nog teekenen van lo ven en hoeft vermoedelijk een sche delbreuk gekregen. Zij is naar het O. L. V, Gasthuis vervoerd. In oen woning in do Rus tenburgers tra at te Amsterdam heeft een kind In een onbewaakt oogenblik koffie gedronken, waardoor bet zich inwendig ernstig gebrand heeft In deerniswekkenden toestand is Itet kind naar het O. L. V. Gasthuis ven voerd. Kerk en School P. J. BUYSKRS. Te 's-Gravenhage is in den ouder dom van 81 jaren overleden de ge- pens. kapt ter zee P. 3. Buyskes, die uls een zeer .kundig hoofdofficier stond aangeschreven. Hij was de laat ste tien jaren van zijn diensttijd chef van de afdeeling Hydrographie bij het Departement van Marine, na vooraf reeds gedurende eenigen tijd bij die afdeeling te zijn werkzaam geweest. Tot voor korten tijd was er bij de hydrographie een opnemings vaartuig dat den naam „Buyskes" voerde. De heer Buyskes was ridder in de orde van den Ned. Leeuw. Ms luite nant ter zee werd hij destijds in 1SG0 en 1861 tweemaal eervol vermeld we gens zijn verrichtingen bij de expe dition tegen Boni en tegen de Z. O. en O. afd. van Borneo. De overledene verliet in 1885 den dienst met pensioen. Gemengd Nieuws Crlppen ter dool veroordeeld. De gezworenen hebben Zaterdag middag dr. Crippen aan den moord op zijne vrouw schuldig verklaard, eu hei hof heeft hem daarop ter dood veroordeeld. Nadat Muir, de advocaat van de Kroon, een breedvoerige redevoering liud gehouden, waarin hij verklaurdo dat z. i. de schuld van Crippen over tuigend bewezen was, begon de voor zitter van bet hof zijn resumé voor de jury. Hij begon mei zoowel de beschuld» ging als de verdediging geluk le wen schen over de wijze, waarop de zaak behandeld was. Beiden hebben oen voorbeeld gegeven, hoe een dergelijke strafzaak behandeld moei worden, zoo kalm, waardig en zoo onpartijdig als de omstandigheden liet toelaten Daarna zette de voorzitter voor de jury de tegen Crippen gerichte aan klacht uiteen. De jury moet uitma ken, of de in Hill&rop Crescent ge vonden overblijfselen van Belle El- more afkomstig zijn, ja dan neen. Be antwoordt de jury deze vraag ontken nend, dan moet Crippen vrijgespro ken worden, en ook. wanneer de jury van oordeel is, dat niet overtuigend bewezen is, dat Crippen de overblijf selen zelf begraven heeft, want de verplichting rust niet op Crippen om te vertellen, van welk vrouwenlijk de overblijfselen bedolven zijn. Waren de overblijfselen, volgens het oordeel der jury, niet van Belle Elmore af komstig, dan inoet Crippen vrij ge sproken worden, want Crippen kan onmogelijk terecht staan wegens moord op een onbekende vrouw De voorzitter noemde Crippen een buitengewoon man. Wanneer hij schuldig is, is hij een ongewoon mon ster, die na een afgrijselijke misdaad te hebben gepleegd, met weerzinwek kende onverschilligheid heeft gehan deld Is hij echter onschuldig, dan moet hil als veel buitengewoner be schouwd worden, omdat hij alle maatregelen heeft verzuimd, om zijn onschuld te kunnen staven. Vervol gens herinnerde de voorzitter er aan, dat de jury niets te maken heeft ntcl he: zedelijk leven van Crippen en BeUe F.lmore, dat, hoe erbarmelijk het ook geweest moge rijn, geen in vloed mag uitoefenen op de uitspraak der jury Spreker wees voorts op het merk waardige feit, dat Belle Elmore ver dwenen was op 1 Februari, zonder een spoor achter te laten, en vroeg zich af, of het aannemelijk te oor- deelen is, dat zij haar beste kkoren en kostbaarste juweelen heeft achter gelaten, toen zij naar Amerika ver trokken zou zijn, en of zij ergens nog in leven zou zijn, zonder het minste teeken van leven te geven, ofschoon zij gehoord moest hebben, dat lmar man beschuldigd weid, haar ver moord te hebben. De voorzitter heeft nog verschil ion- de factoren in deze zaak ontleed un wijdde 0. m. uit over de hyoscine- kwestie. De beschuldiging, betoogde hij, beweert, sporen van dit gif ont dekt te hebben in de lij krasten. Hot staat vast, dat geen andere doods oorzaak is aangeduid. Maar wie heeft het gif toegediend, riep de voorzitter uit, en zijt ge over tuigd, gezworenen, door Crïppen'a ophelderingen over het gebruik, dat hij van het vergift gemaakt hoeft De jury verwijderde zich na de rede, maar bleef slechts een half uur weg. Toen de voorzatter der jury me dedeelde, dat de jury Crippen voor schuldig hield, bleef deze zeer kalm, maar hoorde de uitspraak van do ju ry als verbijsterd aan, zoodat hem tweemaal gevraagd moest worden, of hij iete tegen de uitspraak had in te brengen, tegen een doodvonnis. Crippen antwoordde l^edaard „Ik ben nog steeds onschuldig." Vervolgens geschiedde dc terdood- veroordeeling op de gebruikelijke wijze. De uitspraak van de jury, noch de terdoodveroordeeling veroorzaakte 'n de stampvolle zaal of daarbuiten, waar duizenden den afloop verbeid den, groote opschudding. Men zeide. dat de \endediguig in hooger beroep zal gaan bij het crimi- r.eele hof van appél. De voorzitter van de rechtbank deelde mede, dat het proces Le Neve Dinsdag zal beginnen. PORTUGEESCHB POST ZEGELS. Naar wij vernemen zullen de titans bestaande Portugees che postzegels met het woord „Republiea" worden overstem peld.

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 7