Onze Telefoonnummers. NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 28« J aargang. No. 8391 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen MAANDAG 31 OCTOBER 1910 A HAARLEM'S DAGBLAD ABONNEMENTEN ADVERTENTIËN: PER DR,B maanden, «pt. Van 1—5 reêels 50 cts-j iedere re8el meer 10 Cts- Buiten het Arrondissement voor mariem - I' V' I Haarlem van 1—5 regels elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regeL Voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der Bij Abonnement aanzienlijk rabat gemeente).. „1-30 J/f Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; Franco per post door Nederland„1.65 gs/JT 50 cts. voor 3 plaatsingen k contant Afzonderlijke nummers0.Q2K V HBpiij j Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37X Jjf Hedactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. - de omstreken en franco per post ,0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Cosfer. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem In dit blad Is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoegstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. Ter vereenvoudiging en be spoediging verzoeken wij be leefd, advertentiën en abonnemen ten op te geven aan onze Admi nistratie, telefoonnummer 724; berichten en andere mede- deelingen, den redactioneelen inhoud der courant betreflende, aan de Redactie, telefoonnum mer 600; drukwerkorders of prijsaan vragen daaromtrent aan den chef der drukkerij, telefoon nummer 122. AGENDA DINSDAG 1 NOVEMBER. Gr. Kerk; Orgelbespeling, 12 uur. Schouwburg: Solser en Hesse: Heb Je 't kind al gezien!, 8 uur. De Kroon; Het Boheemsoh Strijk kwartet, 8 uur. Sint-Bavo: Geen cursus. Stadsnieuws „BATO". De gymnastiek vereen iging „Bato" is een van de weinige clubs op dat ge bied, die, trots deu loop der jaren, in stand blijft, en haar bestaan onder gunstige omstandigheden handhaaft. Het leven van een sportvereeniging Is vaak niet bestand tegen het voort durend wisselen van krachten en vooral gymnastiekverenigingen heb ben haar tijd van opkoïnst, bloei en kwijning-tot-verval-toe in betrekkelijk weinig jaren. Daarom is het aangenaam te con- stateoren, dat een betrekkelijk oude vereeniging na jaren bewijzen van bloei geeft. Bato" is zulk een vereeniging en de bewijzen van haar bloei toonde zij Zaterdagavond, toen zij haar 39ste uitvoering in liet „Brongobouw" gaf. Voor een goed bezette zaal sprak de voorzitter, de lieer H. G. Jansen, het welkomstwoord, waarna onmiddellijk 'een aanvang werd gemaakt met de afwerking van het programma. Dooi de samenstelling van het werkplan had men een goed overzicht over de krachten, waarover de vereeniging -be schikt. Zoo kwamen in goede afwisse ling de mannelijke en de vrouwelijke afdeelingen haar nummers uitvoeren. Het gelukkig niet overladen program ma vermeldcle van de mannen-afdee- ling een reeks staafoefeningen, die correct werden, uitgevoerd. Verder dc vaak verwaarloosde, vrije oefeningen en de toeren aan rek. brug en paard. i.Bato" beschikt over goede toestellen- werkers. Dat hebben wij vroeger al vaak opgemerkt. Ons dunkt, dat deze uitvoering nog beteren indruk liceft gemaakt, dan do vorige. Ook dc dames-afdeeling gaf goed cn flink werk. Wij noemen de voor haar meer geëigende vrjjo oefeningen en het kranig.! tremplin-hoog-sprhigen. De vrouwelijke leden doen voor de mannelijke collega's in vele opzichten niet onder. Het Duo-Mussclier zorgde'voor af wisseling door conige voordrachten ten beste te geveu. Ongeluk met ita E. S. M. Zaterdagmiddag om half 2 kwam er op do Aiusterdainsche Vaart bij de Liebrug een motorwagen van de E. S. M. voorbij. De zandschipper W. van Kampen, wonende in de Oranjeboomstraat al hier .vilde met een kruiwagen met pulp de rails oversteken, maar werd too/i aangereden. De man viel en kreeg l-Jmclijk ernstige verwondin gen. Hij brak ill. bel linkerbeen en den middenvinger van de linkerhand en zijn linkerschouder werd ont wricht. Ue man werd met de tram naar Haarlem e rvoerd en in het St. Elisabeth's Gasthuis opgenomen. Zijn toestand is niet gevaarlijk. BOUWMEESTER IN HAARLEM? Naar wij vernemen heeft „Cremer" Louis Bouwmeester verzocht om de hoofdrol in den „Fabrieksbaas" te ko men spelen. Uit de Rechtszaal DE MISHANDELING TE BEVER WIJK. Engel Z., die in dien nacht van 25 op 26 Augustus den arbeider De Graaf mishandelde door hem op den buik te trappen, waardoor buikvlies- ontsteking ontstond, aan welke ont steking de mishandelde overleden is, werd hedenmorgen veroordeeld tot een gevangenisstraf van 1 jaar en 6 maanden. De eisch was 4 jaar. DE MISHANDELING TE SPAARNDAM. De rechtbank veroordeelde den Belg Theofile N., die den Spaamdammer Pie ter Berk met een mes een diepe wonde toebracht, toen deze hem in vereeniging met andere bewoners het dorp trachtte uit te drijven, tot een gevangenisstraf van 4 maanden. Mr. Hoyer had een jaar geëischt UITSCHELDEN. Na een serie bedelaars en zidh-te- gen-de-politie-verzet hebbenden, wier zaken noch iets belangrijks, noch iets belangwekkends opleverden, triad in het bankje de berooplooze Petrus L. van Heemstede, die op 19 Augus tus over een voetpad in den Haanlem merhout gereden heeft. De plantsoen- wachter Nic. Bogiaardt maakte daar een aanmerking op, maar toen L. niet direct van zins bleek het pad te verlaten, maakte do handhaver der openbare ordo proces-verbaal op. Daarbij vergat hij evenwel den ge boortedatum van L. te vragen, die hij den anderen dag aan L 's woning vernemen kwam. Dat bezoek gaf aanleiding tot een woordenwisseling, en het eind was, dal L. den pdont- soenwachtor het woord „stoeerlap" toevoegde. Hiervoor had L. zich te verant woorden. Beklaagde beweerde, dat hij reeds zeer dikwijls over het pad reed, waarvan spruke is, maar dat daarop nimmer door een plantsoen- wachter aanmerking is gemaakt. Ook zou de plantsoenwachter hem hebben toegevoegd: „Ik zal je proces-verbaai zooveel mogelijk verzwaren." Mr. Hoyer eisehte een gevangenis straf van 4 dagen. Beklaagde vroeg een geldboete. IK ZAL JE BETALEN! De Ilaarlemmenneorscke landbou wer Joh. Ju;rrië ns moest wat geld heb ben van den arbeider'Jan van den B., en op 19 Augustus troffen schuldei- scher en schuldenaar elkaar op den Ringdijk aan. Toon had volgens de lezing van Jurrièns het voorval aid us plaats: Ik liep op Van den B. toe en vroeg hem, nu toch eens einde lijk te betalen. „Ja, zei Van den B., ik zal je botalen, asjeblieft! En hij hief den emmer op, dien hij in de hand hield, en gaf mij daarmee vier hairde slagen tegen het hoofd, zoodat mij liet bloed uit mond en neus sprong. Bekl. Van den B. beweerde, dat Jurriëns dronken was. En J. heeft eerst een zijner emmers omgegooid. De president deed Van den B. op merken, dat hij reeds eenmaal te Amsterdam wegens mishandeling veroordeeld werd, en Mr. Hoyer eisehte ditmaal 10 boete subs. 10 da gen hechtenis. MESSNEDE, In den nacht van 27 op 28 Augus tus heeft dc Velseir tuinder Gerardus van dar K. ruzie gemaakt met den mandenmaker Joh. Maks te Bevea> wijk. De Iwist kwam aan in een café te Veisen, waar gedanst werd. Van dei' K. trapte Maks herhaald al ijk op de teenen, en liep in de zaal met een epen knipmes rond. Van der K. vroeg Maksbuiten te komen, en toen be gon oen heet gevecht. Het resultaat daarvan was, dat Maks een lange snede in den hals kreeg, waaruit het bloed stroomde. En nog Is die wond niet geheel genezen. BekL zei, dat de twist oim een meis je begonnen was. Hij ontkende perti nent Maks geeneden te hebben. „Ik draag nooit een mes", verklaarde v. d K. Maar de getuigenverklaringen plaatsten die woorden wal in een heel zonderling daglicht. De zuster van den mishandelde zei o.a. dat zij zeker gezien heeft, dat v. d. K. tot viermaal toe naar Maks heeft. Van der K. ging met het mee in de hand naar buiten. Bekl. is al eens meer wegens mishandeling ver oordeeld. Mr. Hoyer achtte het wettig en overtuigend bewijs geleverd en eiseh te 6 maanden VERNIE LINKJE. Hendrik B., arbeider te Beverwijk, heeft op 28 Augustus van dit jaar, 4 glasruiten ka den winkel van Petrus van der Malen stukgetrapt, tevens 't houtwerk verbrijzelend, waarin die ruiten gevat waren. Beklaagde bekende; de tot de vernieling zou geweest zijn, dat v. der M. bekl. toegervoegd heeft: „Je hebt van den zomer dronken in de erwten gelegen." Volgens den win kelier was daarvan evenwei niets aan. Mr. Hoyer eisehte een gevangenis straf van drie weken. Na de pauze stond nog terecht C. H. ter H., beschuldigd van rijwiel diefstal, uit de vestibule van een kantoor aan het Donkere Spaarne. De eisch luidt Vier jaar gevange nisstraf. UITSPRAKEN: A. A. van H., zonder beroep te Haarlem, diefstal, ter beschikking v, d. regeering. F. J. W., lood- en zink werker te Hoorn, bedelarij, 6 dagen hechtenis en 6 maanden plaatsing in R. W. I. H. K., bakkersknecht te Haarlem, diefstal, 8 maanden gevangenisstraf met aftrek prev hechtenis. H. H. van den K., tuinder te Uit geest, wederspannigheid, 14 dogen gevangenisstraf. C. A. S. v arbeider te Hilüegom, op zettelijke vernieling, 8 dagen gevan genisstraf. I. D-. en E. W. van N., zonder be roep te Haarlem, diefstal, ieder 1 jaar plaatsing in een tuchtschooL BUSTE GRESHOFF. Onlangs is door de Commissie voor het Koloniaal Museum aan twee Haariemsche kunstenaars verzocht, gijos-ontwerp te maken voor le- vensgroote buste van Dr. M. Greshoff. Als beoordeelaars werden aangewe zen de boeren Bart van Hove en E. A. von Saher, die nu de voorkeur hebben gegeven aan het werk ven den jongen kunstenaar Jan Bronnet'. Evenals de Rumphiusbuste zal nu ook die van Dr. Greshoff in hout worden gesneden en een plaats krij gen in het museum. Wij wenschen den lieer Bronner met deze onderscheiding geluk. Aangesteld. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de Openbare school in de Bakkerstraat alhier is aangesteld me.j. Kreuiter. VICE-CONSUL. Het diploma voor de aanstelling tot vice-consul is toegekend aan den heer M. J. Quist uit Haarlem. VERLOF DRANKWET B. en W. van Haarlem brengen ter openbare kennis, dat is ingekomen een verzoekschrift van J. Houweiing om verlof, tot het verkoopen van alcohol houdenden drank anderen dan ster ken drank voor gebruik ter plaatse van verkoop in het voorhuis van het perceel aan de Tulpenstraat no. 31. Zoo o n v o o r z i c h t ig o o k Bij de Korte Voerstraat op 't Spaar ne passeerden een tram en een wagen elkander. G. van B., die aan den Spie ringweg te Haarlemmerliede woont, was zoo onvoorzichtig, om daartus- schen door te willen fietsen. Hij kwam te vallen, gelukkig zonder letsel te be komen. Zijn m aqd-aan-'t-stuur was echter beschadigd. Lastige lui. Twee menschen van 'denzelfden naam, die bij politie en justitie geen besten klank hebben, waren gisteren weer lastig. Een van de twee, Dirk Sch., mishandelde op het Spaarne J. S. door hem een klap in 't gezicht te geven en de ander, Bernardus Sch., maakte in een bierhuis ruzie, toen P. H. V. daar op 't biljart wilde spelen, toen t zijn beurt was. V. werd daar bij van 't biljart weggeduwd. Van belde zaken maakte de politie proces-verbaal op. VEILINGEN. Uitslag der gehouden veiling onroerende goederen in het Verkoop- lokaal „De Gouden Leeuw", nabij de Zijlstraat, te Haarlem, op Zaterdag 29 October 1910 1. Een Heerenhuls met schuur en tuintje vóór en achter, in het Klever park, Aelbertsbergstraat 51. 2. Een heerenhuis met schuur en tuin vóór en achter, in bet Klever- park, Aelbertsbergstraat 49. 3. Een winkelhuis met daaraan ver heeld woonhuis, benevens afzonder lijk bovenhuis, naast het vorige, Ael bertsbergstraat nos. 16 en 16 a, hoek Santpoorterstraat 16 rood. 4. Een heerenhuis met schuur en tuin, naast het vorige aan de Sant- poorterstraat 18. 5. Een heerenhuis met schuur tuin, naast het voorgaande aan de Santpoorterstraat 20. 6. Een heerenhuis met schuur en tuin, naast het voorgaande aan de Santpoorteratraat 22. 7. Een hoerenhuis met schuur en tuin, naast het voorgaande aan de Santpoorterstraat 24. De perceeJen No. 1 tot en met 8 ge combineerd. A. Witkamp, 9503. De perceelen No. 4 tot en met 7 ge combineerd. T. C. Niephaus q. q., 15520. 824. Zeventien burgerwoningen met tuintjes aan het Westelijk ge deelte van de Lourens Gosterstraat aan do westzijde van de Ampzing- slraat, ale volgt 8. Lourens Gosterstraat 15. M. M. Slingeland, 2925. 9. Lourens Gosterstraat 17. J. H. Edelijn, ƒ2935. 10. Lourens Costerstraat 19. M. M. Slingeuberg, 2925. 11. Lourens Costerstraat 21. J. van Soest, 2800. 12. Lourens Costerstraat 23. M. M. Slingeuberg, ƒ2875. 13. Ampzingstraat 94. J. van Soest, 2900. 14. Ampzingstraat 92. 8. M. Mok, 2825. 15. Ampzingstraat 90. 16. Arnpiingstrant 88. De belde laatste gecombineerd. D. Peereboom en F. Wynia, 5770. 17. Ampzingstraat 86. J. A. de Vries, 2850. 18. Ampzingstraat 84- H. M. Ryenga, 2825. 19. Ampzingstraat 82. S. M. Mok, 2825. 20. Ampzingstraat 14. M. J. Mok, 3000. 21. Lourens Costerstraat 16. J. Derr, ƒ2825. 22. Lourens Costerstraat 18. H. C. Servaas, 2850. 23 Lourens Costerstraat 20 W. A. J- Bremer, ƒ2805. 24. Lourens Costerstraat 22. J. J. Guldeinond, ƒ2900. 25. Een perceel weiland, ten westen van voormelde perceelen. 26. Een perceel weiland ten zuiden van het vorige perceel. De perceelen No. 25 en 26 gecombi neerd. M. M. Slingenberg, 8025. 27. Een perceel grond of weg, uit makende het verlengde van de Voor zorgstraat. M. Th. van Deursen, 800. 28. Een huis en erf met tuin en schuur, aan den Rijksstraatweg te Schoten, geL no. 33. 29. Een huis cn erf met groeten tuin en schuur, ten zuiden van het voorgaande perceel 32. De beide laatste perceelen gecom bineerd. H. van de Poll, 7500. 30. Een winkelhuis met grond, aan den Scheepnvakersdijk, met uitgang naar de Pupentorenvest 45. 31. Een huis en erf, aan den Scheepmakersdijk 47. 32. Een pakhuis met bovenwoning, met afzonderlijken opgang, en erf, aan den Scheepmakersdijk, get. No. 49 zwart en rood. De perceelen No. 80 tot en met 82 gecombineerd. Opgehouden, 5750. 33. Een winkelhuis met afzonder lijke bovenwoning en erf, aan den Kruisweg, met een gemeene poort uitkomende aan de Parklaan, get No. 47 zwart en rood. W. Bosman, q. q. 15900. 34. Een huis, ingericht voor win kel, met erve. aan dc Morinnesteeg, hoek Ceciliastceg, No. 2. Uit de hand verkocht 35. Een woning met erve en poort, in een poort uitkomende aan de De Witst,raat, get no. 24h huis. W. Bosman, q. q. ƒ475. 36. Een heerenhuis mei voor achtertuin, aan de Oostzijde van het Wilhelminapark. no. 12. Opgehouden, 15505. 37. Een huis met tuin en erf aan de Amsterdamse he Vaart, get No. 12. 38. Een huiB met tuin en erf, naast het voorgaande, get No. 40. 39. Een huis niet tuin en erf naast het voorgaande, get, no. 38. 40. Een perceel bouwterrein, aan de Poortstraat, achter de voorgaande perceelen. 41. Een perceel bouwterrein, ten zuiden van perceel no. 40. 42. Een perceel bouwterrein, ten zuiden van perceel no. 41. 43. Een perceel bouwterrein, ten zuiden van perceel no. 42. 44. Een perceel bouwterrein, ten zuiden van perceel no. 43. 45. Voor afbraak en tea- amotie de stal en wagenschuur, slaande op perceel Nos. 40 en 41 geheel, en op perceel Nos. 39 cn 42 gedeeltelijk. De perceelen Nos. 37 tot en met 45 gecombineerd. A. J. van Gyn, 6025. 46. Een huis en erf aan de Kerkhof straat No. 2. 47. Een huis met erf naast het voorgaande, ge>L No. 4. 48. Een huis en erf, naast het voorgaande, geL No. 6. De perceelen Nos. 46, 47 en 48 ge combineerd. H. Doiing, ƒ2085. H. IJ. S. M. Nog bestaan o. a. te Haarlem, Am sterdam, Rotterdam, Enschedé cur sussen tot opleiding van spoorweg ambtenaren. Voor een paar jaar werd door de directie besloten, dat voort aan jongelui met einddiploma H. B. S. 5- of 3-jarigen cursus of M. U. L. O. (school Brouwer, Popma) zonder examen aangenomen zouden worden als klerk.' Genoemde cursussen wer den door tal van jongelui bezocht, die nu een request indienden om voor hen het examen te doen blijven be staan. Het verzoek werd ingewilligd. Dezer dagen had wederom het toela tingsexamen klerk te Amsterdam plaats. Tot de 7 geslaagden behooren o. a. de hoeren J. Hageman van Hil- legom, en Dirk van der Meulen, al hier. De aanstelling, die or mee ge paard ging tót heden ontvingen zij nog niet. Bij vacature zullen de ge slaagden op 18-jarigen leeftijd wor den benoemd. Zij, die op het bureau .jContróle" komen, worden bij ge schiktheid en dienstijver van zei? com mies. Z o o'n paard! We weten niet of een paard een liefhebber van eieren is en ook niet of dit dieren ras bepaald acrobatisch is aangelegd. Maar een van die twee din gen moet toch wel 't geval geweest zijn met bet paard van den groente boer W. uit de Ursulastraat. Dit beest je stond nl. Zaterdagmiddag voor z'n "wagen te wachten op den Kruisweg, toen daar ook een handwagen van den eierboer J. P. uit Oost/aan stond. Of nu de eitjes hem verlokten, dan wel de handwagen hem een geschikt voorwerp leek om een krachttoer mee te probeeren, valt niet te beslissen, ai- leen dit weten we, dat hel paard het handvat van den wagen in den bek vatte en oplichtte. Deze acrobatische toer had schromelijk gevolg, want de wagen „dorupte" en de eieren braken door den forschen schok stuk. De groenteboer, weinig ingenomen mei den toer van het paard, weigerde schadevergoeding te betalen. De poli tie raadde den Oostzaner aan er een zaakje van te maken bij den civielen rechter. Rubriek voor Vragen Geabonneerden hebben bet voorrecht, vragen op verschillend gebied, mits voor beantwoording Tstbaar, in te renden bij de Redactie van Haarlem's Dagblad, Groote Houtstraat 53. Allo antwoorden worden geheel kosteloos gegeven en zoo spoedig mogelijk. Aan vragen, dio niet volledig naam woonplaats van den Inzender vermelden wordt geen aandacht geschonken. VRAAG. Wie is de penningmees ter van de vereeniging van welke het Lighalfonds uitgaat? ANTWOORD. Administrateur van het Lighalfonds dor Vereeniging tot bestrijding der tuberculose te Haarlem en Omstreken is de heer J. H. C. Th. Llmperg, Zijlstraat 64, al hier. VRAAG. Wanneer moet een kater gesneden worden en waar kan men dat laten doen? ANTWOORD. Het dier moet jong gesneden worden. De firma A. C. van Nikkelen Kuyper, Doelstraat 18, bei- las t zich wel hiermee. VRAAG. Welk middel kan men aanwenden tegen luis bij kippen? ANTWOORD. Reinig hokken en zitstokken good met carboleum Smeer de kippen in dehalsen en onder de vleugels goed in met vaseline en strooi daar wat tabakszand op. VRAAG. Waaraan kan men den leeftijd van krielkippen onderschei den? ANTWOORD. Dat is te zien onder de vleugels en aan de pooten. Het is evenwel niet goed meer to zien, als ze het tweede levensjaar reeds zijn inge treden. U moet dan op do eerlijkheid van den leverancier afgaan. VRAAG. Waar kan men een boekje koopen, dat handelt over ka naries en de teelt van die vogels? ANTWOORD. Bij iederen boek handelaar. (Zie verder Stadsnieuws onder laat ste berichten). Uit de Omstreken HEEMSTEDE. Uitslag aanbesteding door 't bestuur der Woningvereeniging Berkenrode" van den aanleg van het plantsoen var. het Resnovaplein. met het onderhond, ook van de wegen, gooten en trottoirs totl Mei 1911. Ingeschreven werd door H. J. Drayer voor 645, zonder graszoden 599, H. M. Buyscnaars Cz. f S14, zondet zoden ƒ599. P. J. van Empelen 690. zonder zo den 500. Gegund aan den laagsten inschrij ver. BENNEBROEK. Den 2Gen October j.l. was de jacht opziener Boerse alhier 40 jaar werk zaam geweest in dienst van de familie Vas Visser. Hij ontving van de fa'mi- lie een gouden horloge met toepasse lijke inscriptie. BEVERWIJK. Zaterdag is door de plaatselijke ver- eenigingen voor drankbestrijding al hier een volksstemming gehouden over de vraag of het aantal drankge legenheden moet vermeerderd of ver minderd worden, dan wel of de foe- stand moet blijven zooals die thans Is. Er werden 3082 biljetten aan <ie meerderjarige mannen en vrouwen uitgereikt. 3053 personen namen aan de stemming deel. Hiervan stemden 669 mannen en 780 vrouwen voor ul- geheele verdwijning 390 mannen cn 476 vrouwen voor vermindering van drankgelegenheden, terwijl 185 man nen en 146 vrouwen den toestand wil len laten blijven zooals die thans is, 38 mannen en 23 vrouwen zich ver klaarden voor een onbeperkt aantal drankgelegeuheden en 188 mannen en 158 vrouwen biljetten blanco of van onwaarde inleverden. 1JMUIDEN. De stoomtrawler „Assumburg" van de stoomvisecherij „Kennemeriand"' alhier kon Zaterdagavond eerst n3 veel oponthoud vertrekken, omdat !e bij den Nederl. Zeemansbond aange sloten stokers weigerden langer bij den machinist van dezen trawler te varen. Dezo quaestie dateert niet vandaag of gisteren, maar reeds van het vorig jaar November, toen de bekende sta king van stokers en matrozen liet ge heel© stoomtrawlerbedrijf tijdelijk stillegde en loopt in hoofdzaak over hel al of niet bondslid zijn. De thans als machinist op den stoomtrawler „Assumburg" varende heer E., was destijds stoker op den stoomtrawler „Camenes", v u» welken de reederij of liever de huurders aan d© eisch en van den bond voldeed, waardoor deze boot dus geregeld kon doorvaren. De sto ken E. wist toen de plaats in te ne men van den „georganiseerden ma chinist van de „Assumburg", die lie* werk had neergelegd. Dit nu was hem door den Alg. Nederl. Zeemansbond zeer kwnlijk genomen. In eene huishoudelijke vergadering da- afdeding IJmuideh van genoem den bond is 1.1. Donderdag het be sluit genomen genoemden machinist te boycotten, waarom Zaterdag geen georganiseerde stoker bereid gevon den werd met het stoomschip mede te varen. Niettemin is de trawler, zooals g© zegd, met ongeorganiseerden ver trokken. Wanneer de trawler de volgend© week van de visscherlj terugkeert, zal ongetwijfeld weer getracht worden eene staking op dat vaartuig ie be werkstelligen. Ongeluk. De schipper van den IJmuider stoomtrawler Slrathavon. K. Gouda, is bij het onklaar raken van het net overboord gevallen en verdronken. Het lijk werd met het net opgehaald en Zaterdagavond te IJmuiden aan gebracht. ZANDVOORT. In den afgeloopen nacht om 3 13 uur is brand ontstaan in de verveca- werkplaats van den heer L. Keur.

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 1