NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 28« Jaargang. No. 83S2 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. dinsdag i november 1910 a ABONNEMENTEN ADVERT ENTIËN: v... Haarioni PER DRIE MAANDEN: l'- T. Van 1—5 re§els 50 Cts,; 'edere re8eI meer 10 Cts- Buiten het Arrondissement voor mariem J lM frdC -? Haarlem van 1—5 regels ƒ1.elke regel meer 0.20. Reclames 30 Cent per regel Vow de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der Bij' Abonnement aanzienlijk rabat. P B gemeente) V>^ Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. oer Dlaatsin?* Franco per post door Nederland1.65 '-SSTIVf^ 50 Cts. voor 3 plaatsingen 4 contant. 8 a. per piaaising, Afzonderlijke nummers0.02 M 7 %r j_ni j 1 Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37 M Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. de omstreken en franco per post „0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y7ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. Dll NUMMER BESTAAT UIT ZES BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA WOENSDAG 2 NOVEMBER. Schouwburg: Voorstelling door Sol eer eu Hesse, 8 uur. Stadsnieuws 0111 Ons Heen. In het Tweede Blad van dit num mer vinden onze lezers een artikel „Over Postzaken" in de rubriek Om Ons Heen. STUKKEN VAN DEN RAAD. BOOMEN VELLEN. B. en W, bieden den raad. ter be krachtiging aan een staat van te vel len hoornen, van den volgenden in bond Huul. lusschen den Hertenkamp en den Kleinen Houtweg, 1 zware eik (le- vert gevaar op wegens slechten toe stand). Idem, rechts van de Fonteinlaan, 1 7.11v beuk (is stervende). Idem, tusschen het Werkmanspad en de Fonteinlaan, 9 middelmatig sware beuken (zijn hinderlijk voor de Omringende jongere aanplanting). Hout, aan de Eramalaan, 4 middel matig zware beuken (zijn zeer slecht en onbetrouwbaar). Idem, links van het wielrijderspad m den Kleinen Houtweg, 22 sparren (zijn of dood of gedeeltelijk dood). Idem, enkele slieten dun opslag (boomen zonder toekomst, misvormd en zonder kop). Nieuwe Gracht, tusschen Kruis- ïansbrug, iö iepen. (De overweg) dut \ulgens het oordeel van den ar chitect voor den Hout en dc plantsoe nen de boomen gevaarlijk zijn. zoowel voor de passage als voor de aanlig gende perceeleu, heeft, ofschoon nuo- de, er t >e gebracht, voor te stellen de ze boomen te doen fooien. Zij zullen echter vervangen worden door kloeke, gelijksoortige (olmen) iepen.) Prinsen Bolwerk, 1 kastanje, I lin de en 3 iepen (zijn dood.) Algemeene Begraafplaats, aan 1 Ingang buiten het hek, 1 eik (is dood). Idem, binnen het hek. 1 kastanje en 1 iep zij 11 hinderlijk voor onderplan ting). Idem, bij dc woning, 2 linden zijn schadelijk voor de woning)1 eik (is dood; 4 iepen (zijn misvormde boe- men, door eenige struiken te vervan gen;. Idem, bij het algemec-ne vak, 2 c-s- sclic-n, 1 taxus, 1 eschdoorn en 1 hulst (ontsieren en zijn hinderlijk voor on- dei lx-planting). Idem, nieuwe gedeelte rechts c de brug, 1 singel hakhout (belemmert den groei van de beplanting der gra ven wenschclijk is hier een pad te maken). Idem, bii het Hoefijzer, 1 eseh en 13 coniferen (zijn misvormd en hinder lijk voor ondcrbeplanting). idem, in het Hoefijzer, 6 iepen en 2 eiken (hinderen de under'beplanting en staan in den weg). Idem, langs den rijweg bij het Alge meene vak, 1 singel hakhout (moet verwijderd worden om begraafgrond .voor huurgravep voorradig te heb ben). Jn T bijzonder vestigen we de aan dacht op dc boomen aan de Nieuwe Gracht tusichen Kruis- en Jansbrug, "waarvan reeds eenige gerooid zijn. Ze worden ovenwei door 'kloeke, ge lijksoortige olmen en iepen vervangen. Do voorzitter en secretaris van de afdeeling Haarlem van den Bond van Nederlandsche Gemeentewerklieden verzoekt den Raad de memorie van toelichting behoorende hij hun adres van 10 Oct. j.l. in dezen zin te willen rectificeereu, dat in plaats van Breda en Zutfen worde gelezen Zaandam en Schiedam. De heeren Mr. J. N. J. E. Thijssen en F. M. baron van Lynden stellen den raad voor, aan artikel 3 der ver ordening betreffende het toezicht op den gezondheidstoestand van de amb tenaren, beambten en werklieden, in dienst bij de gemeente Haarlem, de volgende alinea toe te voegen In e, nstige gevallen kan, wanneer er verschil van gevoelen bestaat tus schen den in art. 2 bedoelden genees kundige cn den behandolenden ge- neosherr, op verlangen van laatst genoemden een door beiden te kie- •en geneesheer in consult geroepen ■Worden. In zoodanig geval zal de uitspraak der meerderheid verbindend zijn. Algemeene Politie-verordening. Daar wegens vaagheid van art. 28 der Alg. Politieverordening processen- Verbaal wegens overtreding dikwijls biet vervolgd worden, stelt ae Rechts geleerd© Commissie voor, dit artikel te lezen als volgt Met boete van ten hoogste 10 wordt gestraft ieder, die zonder vergunning a. op straten, wegen of openharen grond karren ef wagens onbeheerd laat staan b. openbaren gemeentegrond bezigt tot opslagplaats van grind, zand, bouwmaterialen of brandstoffen, of daarop goederen van welken aard ook uitstalt of plaatst Tevens stelt zij voor, om in gevolge Raadsbesluit, te bepalen Artikel 64 al. a. wordt gelezen als volgt a. ieder, die wederrechtelijk bekend makingen plaatst, bevestigt of aan brengt op openbare gebouwen of op van gemeentewege opgerichte aan plakborden of -zuilen. ORGELBESPELING op Donderdag 3 Nov., des nam. van 2—3 uur, in dc Groote of Sint-Bavo- kerk alhier, door den Heer W. Ezer- man. Programma: No. 1. Preludium en Fuga, J. S. Bacil No. 2. Choral vorspiel©, Joh. Brahms. a. O Welt, ich muss dich lassen. b. Herzlich tliut mich verlan gen, No. 3. Sonate No. 9, Joh, Rlieinberger. a. Praludium. b. Romanze. c. Fantasie und Fuge. No, 4. Vorspiel zu Parsifal, R. Wag- No. 5. Aria uit „Elias", Mendels sohn. VAN DIEFJES. In den tuin van hel leegstaande perceel Kenaupark 16, werd gisteren middag de 9-jarige C. M., wonende Westerbuogaardslraal, mingelroffen. Dit jongmensch was in het bezit van een breekijzer, zes sleutels, een schroovendraaior cn een mesje. De negenjarige verklaarde, deze volledige inbrekersgarderobe aldus bijeengekregen te hebben hel breek ijzer had hij weggenomen uit een pakhuis aan het Spaarne en de rest had hij met zijn zesjarig broertje, J. M-, „gevonden" in het leegstaande perwel. Dat „vinden" bleek nu niet zoo geheel gemakkelijk te zijn ge gaan, want het jongske was in den tuin gekomen cn door een opening in een kapotte ruit het huis inge gaan. Evenwel blijkt, dat do opgaaf van den jongen niet juist is. Want de steekbeitel en het mesje had hij weg genomen uit een ongesloten schuur tje ui', het pand Nieuwe Gracht 35. Bovendien heeft de jongen uit het huis in hel Kenaupark, dat toebe hoort aan de Expl. Maatsch. van Onroerende Goederen ook nog ont vreemd een electrisch schakelbord. Dit negenjarig jongmensch heeft dus drie diefstallen op z'n geweten. Dat belooft wat. Nog een ander verbaal hebben we van jeugdige diefjes. De koopman B. D., uit Amster dam, was gistermiddag om half 5 op de Botermarkt het slachtoffer. Vijf jongens stalen twee koperen aambeeldjes, een roodkopereu asch- bak en eenige roodkoperen doof potjes. De jongens gingen aan den haal, maar twee werden gegrepen, name lijk II. J. v. d. Z. 13 jaar en J. J. van H. 11 jaar, beiden wo nende in dc Lange Poellaan. De eerste had de aambeeldjes, de laatste het aschbakjc. Zij hadden die dingen gekregen van A. B., uit de Korte Poellaan. Later heeft. J. B. v. d. Z. 12 jaar den diefstal bekend. Hij lieeft de voorwerpen gegeven aan A. B., welke ze weer gaf aan H. J. v. d. Z. en J. J. van II. Tevens hebben dezen bekend prent briefkaarten te hebben weggenomen van een andere uitstalling. Gouden Echtpaar. 3 November a.s. zullen Jac. van Bake! en Geertruida Zoutman, wo nende Leidschevaart 24, den dag her denken, waarop zij vóór 50 jaren in den echt verbonden werden. Journalistiek. De lieer P. J. M. van Tctering heeft ontslag genomen als redacteur der „Nieuwe Haarl. Courant". l)e heer Van Tetering blijft echter hier ter stede als journalist geves tigd. Gev. Voorwerpen: Terug te bekomen bij: Den directeur van het Doopsgezind Weeshuis, KI. Houtweg, een zilveren broche. Kieinenbroich, Anthoniestraat 58 rood. een klnderschart. T. J. Keijser, Geweerstraat 5, Heem stede, een gouden oorbel. F. Moerkerk, Hagestraat 22, een fox-terrier. H. Voor en. Oranjestraat 163, een dames porie monnaie met inhoud. J. E. de Vries, Tuchthuisstraat 2, een damestaschje met inhoud. D. Mooij, Leidschestraat 142, twee gordijnkoorden met kwasten. J. Smrak, Bloemfonteinstraat 5, te Schoten, een bril in étui. A. Leijer, Kampersingel 6 rood, een zilveren ring. W. de Graaf, De Clercqstraat 116, een zilveren armband. Heb je niets vergeten? Gisteravond gaf het revue-gezel schap onder directie van Henri ter Hall op „veelvuldig vereerend ver langen" in de Vereeniging een op voering van deze revue. De zaal was slechts matig bezet. De revue, die hier ook in de kermis dagen werd opgevoerd, had weer goed succesde aanwezigen hebben zich wel vermaakt. Vooral Ter Hall verwierf veel ap plaus. Hij vond gelegenheid, om actueelo grapjes over Haarlemsche toestanden te verkoonen. 0. a. over hel raadsdebat over ons bureau voor Openbare Werken en over hel oor- doel van den minister over de onze delijkheid in Haarlem, in verband met de keus der plaats voor de Kolo niale Landbouwschool. Art. 157 A. P. Jaren geleden is er te dezer stede heel wat te doen geweest, toen de Raad voorschriften gaf v,oor de in richting van de zalen, waarin een ver moedelijk talrijk publiek zou bijeen komen. De kwestie van de vaste stoelen was een van de dingen, die daarbij op den voorgrond trad. Evenwel men heeft zicli in den toestand geschikt en er zijn, voor zoover we ons dat herinne ren, nooit moeilijkheden voorgeko- Thans, na vele jaren, is het echter gebeurd, dat een bijeenkomst geen voortgang kon hebben, omdat niet vol daan was aan de voorschriften. Gisteravond zou nl. Dr. A. H. de Hartog optreden voor de vereeniging „MiddaghoogteDie vergadering belegd in het gebouw van de Na tionaal Christ. Geheel-Onthouders- vereeniging, op de Oude Groeumarkt no. 20. Door het bestuur was aan de po litie meegedeeld, dat er ongeveer 150 personen aanwezig zouden zijn, daar do 50 leden elk twee personen konden introduceeren, terwijl in dc zaal plaats was voor 227 personen. Gisteravond bleek echter, dat een 250 personen waren opgekomen en dat dus de be palingen voor een voor het publiek toegankelijke vermoedelijk talrijke bijeenkomst van toepassing waren. Daar nu de stoelen niet vast stonden en op den nooduitgang de aanduiding der bestemming ontbrak, begreep het Bestuur, dat de vergadering geen voortgang kon hebben. Daarom werd besloten de bijeen komst uit te stellen, ook om degenen, die niet toegelaten zGuden kunnen worden, in de gelegenheid te stellen rede van Dr. De Hartog aan te hooren. Is dit voorval uniek, nog merk waardiger wordt het, doordat iu een andere zaal liet Loge-gebouw Rip- perdastraat 13 een bijeenkomst, die ongeveer onder gelijke voorwaarden voor het publiek toegankelijk was, wel gehouden kon worden. Hier was ■au politic-contrólo geen sprake. I11 het bedoelde zaaltje trad nl. op Professor Bolland ter inleiding van een cursus over een filosofisch onder werp. Die bijeenkomst was zeer druk be zocht door 'n publiek, dat toegang had op uitnoodigingskaarten, die ver strekt waren door de redactie van „Bloemendaalsch Weekblad". Men ziet, dat de voorwaarden, waarop bijeenkomsten voor publiek toegankelijk waren, ongeveer dezelf de waren, terwijl ook beide verkeer den in de omstandigheid, dat zij tal rijk bezocht waren. Dc reden van het ontbreken van po litiecontrole op de laatste bijeenkomst is ons niet bekend. ALG. NED. BEGRAFENISFONDS. In de gisteravond in „de Koren beurs" alhier gehouden jaarvergade ring van de afdeeling Haarlem van het Alg. Nederl. Begrafenisfonds, bleek uit het verslag, uitgebracht door den secr.-penningmeester, dat de rekening over het afgeJoopen jaar sloot met een batig saldo van f 1 bij een ontvangst en uitgaaf van ruim 400. Het batig saldo voorr het fonds in zijn geheel bedroeg f 6000 zoodat het kapitaal op 1 April 1910 gestegen was tot een bedrag van 156.436.61 Gedurende zijn zee-en-dertigjarig be staan, is door het fonds uitgekeerd de som van 190.000. Als voorzitter van de afdeeling werd herkozen do heer J. v. d. Weijde, ter wijl in de plaats van den aftreden den commissaris, den heer H. Huls man, welke niet herkiesbaar was, ge kozen is de heer J. H. Bregonje. T VOORBEREIDEND ONDERWIJS. Nu deze quaestie in onzen gemeen teraad aanhangig is, trekt de behan deling daarvan in den Utrechtschen raad onze belangstelling. B. en W. stelden voor, de school voor lager onderwijs aan de Leid- seftedwarsstraat te verbouwen en aan deze school voorbereidende klassen tc verbinden. Over deze zaak werd principieel ge discussieerd. B. en W. hadden in hun praeadvies het onderricht aan Jeugdige kinderen zegenrijk genoemd. Het raadslid de heer Zoetmulder was daarvan nog niet overtuigd, en meende, dat dit voorbereidend on derricht van weinig invloed is op de latere ontwikkeling. De schoolcom missie te Utrecht laat zich, zoo zei spreker, In haar verslag zéér gere serveerd uit over dit bewaarschool- onderwijs de commissie te Amster dam denkt er al evenzoo over en legt den nadruk op „spelen", niet op „leeren" voor kinderen van 4 tot 6 jaar. Bovendien bepleit men sterk de scheiding tusschen voorbereidend on derricht en lager onderwijs, terwijl B. en W. van Utrecht er juist omge keerd over schijnen te denken. Een ander raadslid, de heer Meyers, stelde in liet licht, dat deze voorbe reidende klassen groot nut stichten, niet zoozeer op het gebied van leeren, maar bovenal op het terrein der op voeding. Tal van autoriteiten op on derwijsgebied hebben er zich tegen over spi eker zeer gunstig over uitge laten, juist omdat de kinderen spe- lenderu iis leeren zindelijkheid., or de. opletten, tucht, netheid, enz. enz., wat alles voor het latere onderwijs van groot belang is. Spreker zou aan alle lagere scho len voorbereidende klassen verbon den willen zien. De heer Van Andel pleitte voor af zonderlijke bewaarscholen, die hij beier vond, dan voorbereidende klas sen aan de gewone schooi verbon den, ook uit financieel oogpunt, want bij een bewaarschool heeft men goedkooperc onderwijskrachten, enz. De heer Werker was van oordeel, dal de gemeente op dit terrein strikt neutraal moet zijn en dus geen sub sidie lieeft te verleeuen voor bijzon dere bewaarscholen. Voorts drong spreker er op aan, om tot het oprichten der voorbereidende klasse te besluiten. De heer Kooien bestreed, dat de gemeente geen bijzondere bewaar school mag subsidieeren. Zoo werd nog «enigen tijd beraad slaagd, verschillende sprekers voer den nog het woord. De heer Kooien wilde een motie van orde voorstellen, 0111 uit te maken, of de Raad eventueel genegen is, bij zonder voorbereidend onderwijs te steunen. Voor vele leden was dit z. i. van belang, die vraag eerst opgelost te zien. Spreker's motie, mede onderteekend door de heeren Van Andel en Van Spanje, sprak de wenschelijkheid uit, om deze voordracht van de agenda af tc voeren, teneinde eerst te ver nemen, of de Raad bereid is bijzon der onderwijs te steunen eu daarvan de beslissing over dezen schoolbouw afhankelijk te maken. De motie werd met 23 tegen 13 stem men verworpen. Het voorstel van B. en W. werd daarna aangenomen met 23 tegen 4 stemiiiöip Tegen stemden de heeren Houtzagers, Van Spanje, Zoetmulder en Kooien. Vrije en ordeoefeningen. Te Amsterdam zijn geslaagd de heer J. v. Servellen te Haarlem t mej. W. P. A. Valstar te IJmuiden. LOONEN DER GEMEENTE WERKLIEDEN. Naar wij vernemen is er een nieuw voorstel te verwachten, waaraan ook het dagelijksch bestuur adhaesie zou hebben geschonken, om het minimum loon der gemeente-werklieden te be palen op f 12.—, zoodat in de laagste lconklas9e, met de 3 door B. en W. gewenschte verhoogingen van f 0.60 elk. het loon zou kunnen klimmen tot 1 13.80. Op de voordracht. Mejuffrouw J. de Haan, alhier, komt voor op de voordracht voor on derwijzeres aan de openbare lagere school te Woralerveer. Zonder Vergunning. H. J. B., in de Lange Veerslraat, is bekeurd, omdat hij gisteren ster ken drank in het klein heeft ver kocht zonder vergunning. Faillissement. Ter terechtzitting der Arr.-Recht bank alhier d.d. 1 November 1910 is in staat van faillissement verklaard P. A. Poppink, timmerman en ma kelaar, wonende te Haarlem. Rechter-Ccimmissaris Mr. W. H. v. Nes van Meerkerk. Serenade. Aan het echtpaar Van Broekhuizen, Sophiastraat 13 B, zal ter gelegen heid van zij ngouden feest, op 8 No vember om half 9 een serenade wor den gebracht door de muziekvereen. „Na Arbeid Kunst", dir. de heer Blad. (Zie verder Stadsnieuws -irler laat- ite berichten). Uit de Omstreken BLOEMENDAAL. Waar bleef zijn geld? J. H. de R., bloemistknecht, wonen de op Rolland, deed aangifte bij de Haarlemsche politie, dat hij Maan dagmorgen tusschen 10 en 11 uur een tapperij te Haarlem had bezocht, waar twee hein onbekende personen plaats namen aan zijn .tafeltje. Later vermiste hij uit z'n broekzak een portemonnaie met 12.50. De recherche spoorde de twee per sonen op, maar dieze ontkenden iets van de zaak af te weten. De bloemist- knecht, die licht beschonken was, deelde nu mee, dut hij ook nog in een andere tapperij is geweest en daar nog z'n portemonnaie had gehad. HEEMSTEDE. Heden werd alhier ondershands aanbesteed door den architect Jac. Etmans het verbouwen van het per ceel van den heer W. Roggeveen. De inschrijvingen luiden als volgt: W. A. van Amstel, f 603. Sorber, f 564. J. Vooges, f 585. L. Zieren, 610. •Th. Smit, f 542. S. P. Adriaanse, f 593. Wed. J. G. v. d. Putten, f 573. BENNEBROEK. De Hervormingsdag werd alhier ge vierd door hei houden van een bijeen komst in de Ned. Hervormde kerk. Ds. J. A. Gerth van Wijk had tot on derwerp gekozen „Rust van buiten, onrust van binnen." In zijn rede, die van veel studie en kennis onzer va- derlandsche historie getuigde gaf deze geschiedvorscher een overzicht der geschiedenis van de Republiek der Vemeenigde Nederlanden, gedurende den tachtigjarigon oorlog, meer in 't bijzonder schetsende het leven van Prins Maurits alsmede de godsdienst twisten (de „onrust van binnen"), welke gedurende hot twaalfjarig be stand heerschten. De boeiende voor dracht werd door een aandachtig go- hoor gevolgd. Do Christelijke Zangvereeniging „Bennebroek", verleende Iwre mede werking door het zingen van toepas selijke nummers. HAARLEMMERLIEDE C.A. Ten nadeel e van den heer Visser zijn van een in het Noorder Spaarne gelegen stoombaggermolen 12 koperen oiiepotten en een manometer onfc vreemd. De dieven hebben hoogst waar schijnlijk een roeibootje gebruikt want de baggermolen lag aan den overkant van 't Spaarne. De politie doet onderzoek. HAARLEMMERMEER. „DE PRINS VAN S1ND". Te Hoofddorp werd door de kinder- zangvereeniging, onder leiding van den heer Wrërta en diens echtgenoo- te, do kinderoperette „De Prins van Sind" opgevoerd. De groote zaal van Hotel de Beurs was ongeveer geheel gevuld, met be langstellenden. De kinderen vervul den de rollen uitstekend, terwijl de schitterende kleeding van de kleintjes een prachtig effect maakte. Hoewel het den directeur zeer veel moeite zal gekost hebben om het stuk in zijn geheel bij de kinderen er in te prenten, zoo kan hij nu met de groot ste voldoening op dezen avond terug- Bij het einde werd hij door het pu bliek luide toegejuicht, en vereerd met een paar prachtige bloemstukken. Door de kindereu werd hij verrast met een paar vette eendvogels, die fladderend op het tooneel rondliepen, hetgeen natuurlijk veel pret verwekte bij het publiek. Een zeer geanimeerd bal sloot dezen prachtigea avond IJMUIDEN. ECHT AMBTELIJK. Onze correspondent te IJmuiden schrijft Wegens het slechte drinkwater al hier worden de rijkswoningen van de ambtenaren van den Rijkswaterstaat alhier, aangesloten aan de rijkswater- leiding van de Visschershaven Daar toe wordt een buizennet gelegd langs het havenplein en passeert men daar mede de rijkswoningen van de douane-ambtenaren, waar het water ook slecht is Deze worden niet aan gesloten, omdat ze onder het Depar tement van Financiën staan. Zoo werd destijds ook geweigerd die wo ningen en de wachtlokalen van elec trisch licht te voorzien, omdat het licht, werd gegeven door Waterstaai, en behelpen die ambtenaren zich bij den nachtdienst nog met een petro- leumpitje. 't Is fraai Waanzinnig geworden. De Duitsche haringlogger „AE 72 Gerhardine" liep Zondag te IJmuiden binnen ter ontscheping van een in Enkhuizen woonachtige matroos, die op zee waanzinnig was geworden en gevaar opleverde voor de overige be manning. KANONNEERBOOT GESTRAND Van de sleepboot Zuiderzee, met den Duïtschen kanonneerboot Sala mander, op weg van Wilhelmshnfen naar Dordrecht is door den storm in den afgeloopen nacht op 1500 M. af stand van IJmuiden de sleeptros af geknapt en de kanonneerboot op iR ift gegaan, aan boord waarvan zich 3 mannen bevonden. Een later bericht deelde me ie, dat 4 palen bezuiden Egmond een '.aar- tuig gestrand was, zeer waarschijn lijk de kanonneerboot. Van de drie opvarenden is nog 1: :s bekend. Volgens opgaaf van den ka pitein van de sleepboot, die te IJmui den is binuengeioopen, zijn 't W illem Henning, van Maassluis, J. v. Tey- luigeu, van Rotterdam, terwijl de .in van den derde, ook een Rotter dammer, onbekend is. Nader bericht De drie inannen bevinden zich nog op de gestrande boot en weigeren dio te verlaten. Van Rotterdam is de stoomboot Wodau vertrokken, waar bij zich de Zuiderzee zal aansluiten om te zamen het oorlogsschip vlot te sleepen. Reddingswezen. Heden wordt te IJmuiden een pr. - f- tocht ondernomen met de zetfrichten- de zeil-reddingboot van de Noord- eu Zuidhollandsche Reddingma at schap pij. ZANDVOORT. Maandag is door 't Gemeentebestuur alhier aanbesteed het leggen van ge deeltelijke rioleering. Ingesclireveu was door de heeren G. Vlot te Vloar- dlrtgen voor f 2646 en J. Water te Zandvoort voor f 2473. Het werk is aan den laagsten inschrijver gegund. Door de politie alhier zijn aange houden J. M. A. de M., H. L. S en A. K., allen 16-jarige jongens uit Am sterdam, die aan het politiebureau verklaarden bij hun patroon te zijn weggeloopen, omdat zij bijna elke week boete moesten betalen, daar zij niet deden wat hun geilast werd. Zij zijn onder pólitiegeleide naar de po litie ie Amsterdam teruggebracht. De stormsignaaldienst heeft den ronden bal geheschen. hetgeen be- teekent„Weest op uw hoede I" De heer C van der Werff Czn., ruim 20 jaar hoofd van school A., heeft afscheid van de schoolkinderen genomen. Door de kinderen werd hem ccn wandelstok met zilveren knop aangeboden, en door hel perso neel een bloemstuk. Binnenland Het Raadslid de heer rnr. M. E. Meyers heeft wegens zijn benoeming tot hoogleeraar te Leiden ontslag als raadslid genomen. De heer L. Sirnons heeft het voor nemen ,zich in 1911 bij de periodieke verkiezingen niet meer beschikbaaz to stellen, omdat het raadslidmaat-

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 1