Scott's Emulsion Haarlem's lilliputters er in gelijk te maken. Voor rust leiden de Wauw- wil ten reeds weer met 2—1. Dan moet Haarlem VII alle moeite d>? partijen weer op gelijken voet te brengen, maar de voorhoede stuit etoods op de haJfback-linie van die tegenpartij, waar de gebroeders Ker vel goed werk verrichten. Eindelijk 6COOI*1 H. F. Q. VII na good spel no. drie, spoedig gevolgd, door no. vier-en als de jeugdige rood- broeken nog eenige wanhopige pogin- 'i aangewend hebben om tegen te doelpunten, is het tijd en heeft H. F. C, VII welverdiend met 41 gewon- IIAAHLEM VHOLLANDIA 0-2. Ondanks den velen regen is het Haarleinveld kurkdroog. Haarlem V. is in het begin sterker en de bal zweeft dan ook herhaalde malen voor het HoLLandia-doel. Daar do# zich echter het groote hozwoar golden, dat de kleine Haar lemmers telkens door die zware Hal- la ndia-achterhoede op zij worden gezet. Door een misverstand in de Haar lem-achterhoede weet dan Hoillandia te scoren. Toch blijft zij voortdurend in de minderheid en het is slechts aan het goede werken van haar doel- verdediger te danken, dat doelpun ten uitblijft. Na rust is Hollandia ©enigen tijd sterker, in welke periode zij ook een tweede doelpunt in de wacht weet te slepen. Maar dan wordt ze weer teruggedrongen. Het geluk is echter niet aan de Haarlem-zijde en als scheidsrechter Bijleveld tijd fluit, is do stand nog steeds 20. H. F. C. V—E. D. O. IV (10—0). Als scheidsrechter v. Arkel begin nen blaast, stellen de beide elftallen zich ieder met 10 man op. H. F. C. be gint direct goed aan te vallen en haar voorhoede speelt soms schitterend sa men De eerste goal voor H. F. C. komt van den voet van Sypestein. Het tweede doelpunt, komt weldra als H. F C.'s linksbinnen den bal door het doe! loopt. Voor de rust wordt er nog 3 maal gedoelpunt respectievelijk door Souget, P. Sypestein en L. H. ten Brugge Cate Sr. Rust gaat in met 5—U voor 11. F. C. Na de rust is het weer hetzelfde. II. F. C. blijft steeds aanvallen. Br wor den nog 5 goals bij gemaakt door den linkshinnen, 2 door L. ten Bruggen Cate Jr., do twee overige door de Gruaf en P. Sypestein. Van E. D. O. was alleen de keeper goed. Van II. F. C. de voorhoede, vooral de 3 binnenspelers. H. F .C. VI—P. J. II (5—3). Op het 2e terrein van de H. F. C. aim de Spanjaardslaan spelen H. F. C. VI en P. J. II dezen wedstrijd. Di rect na het begin mist II. F.C.'s linksbinnen door lang te talmen een prachtkans. P. J. maakt het eerste doelpunt uit een listig schot van A. V. Dalen. II. F. C. werkt hard, om gelijk te maken, wut haar ook gelukt uit een mooi schot van v. Lennep. Kort vóór de rust doelpunt v. Dalen nogmaals voor»P. J. II en bezorgt zijn vereeniging zoo de leiding. Rust gaat in met (1—2) voor P. J. Na de rust gaan de partijen vrij wel tegen elkaar op. II. F. C. maakt spoedig gelijk, doordat een der P. J.- backs den bal in eigen doel trapt V. Dalen maakt dan voor P. J. don 3en goal. Er is nog ruim een kwartier en iedereen denkt P. i. te zien winnen, als H. F. C. in den tijd van 10 minu ten 3 doelpunten weet te maken. Het einde komt met 5-t) voor H. F. C. VI, deze uitslag was in 't geheel niet ver diend, 3—3 had beter verhouding weergegeven. V. V. H. n—V1CTR1X li, 2—2. Op het terrein van de V. V. H. te Velsen vangt te pl.m. 1 3/4 uur deze wedstrijd aan. Beide partijen spelen dadelijk met ongekend vuur. Afwis selend moot de verdediging van Vic tim en V. V. H. optreden. Als de bal door den V. V. H.-keeper niet vol doende wordt weggewerkt, wordt biervan op uitstekende wijze geprofi teerd door Victrix, met een onhoud baar schot haar eerste punt makend. Met ongekend vuur aan beide zijden wordt voortgegaan. Het spel begint een ruw karakter te krijgen. V. V. H. is het voorname lijk, die het spel „iu handen" heeft, doch kan haar meerderheid niet uit drukken in goals. Integendeel weet de linksbinnen van Victrix, hoewel zichtbaar in off-side positie staande, nummer 2 voor zijn vereeniging ie maken. Even voor rust moet een der V. V. H.-spelers uitvallen wegens kramp. Rust breekt aan ïuqt 20 voor Vic trix. Daar Victrix' captain geen in valler wil toestaan, speelt de uitge vallen V. V. H.-speler zoo goed en zoo kwaad als het gaat, weder mede. V. V. H. II pakt dadelijk weer flink aan en ziet haar volhouden weldra beloond, als haar uiterst-links moi eon prachtechot doelpunt. liet spel ontaardt langzamerhand in oon tactloos heen en weer getrap en van de lichaamskracht wordt dik wijls op unfaire wijze gebruik ge maakt. Vooral aan de Victrix-zijde is liet dikwijls ergerlijk. Een tweemaal genomen strafschop, aan V. V. H. ten deel vallende, wordt keurig ingezet, 2—2. Beide partijen zetten er alles op, om te winnen, doch door de uitstekende verdediging der beide keepers blijft de stand gelijk. Victrix speelde zeer ruw. Haar ach terhoede was uitstekend. V. V. H. moest wegens haar lichtere spelers In samenspel haar kracht zoeken. Uitdrukkingen als „Kom maar eens 'bij hei abattoir (waar het veld van Victrix gelegen is:, dan zullen we je slachten komen mijns inziens niet te pas bij een match. V. V. H. III—ÖLYMPIA. Het derde elftal van V. V. H. speel de Zondag zijn eersten wedstrijd en zette goed in. .Met rust was de stand 41 voor V. V H III. Na rust doelpuntte Olymp'a nog éénmaal V. V. II. III voerde haar score op tot 10, zoodat V. V. 11. Ill won met 10—2. De wedstrijd PrinaeB-Jullana I- E.D.O 3 is uitgesteld. Nagekomen bericht over dan Bekerwedstrijd. P. E. C.—H. P. C., 2—4. Zondag 1.JL speelden in Zwolle die bovengenoemde elftallen een wed strijd voor de eerste ronde van den Hoildertbeker. Het elftal van H. F. C. zag er als volgt uit: II. v. d. Weerdt, J. v. Suchtelen, J. iiolst, Leo Verwey, C. Sandborg, P. Ie Sueur, J. Franckön, F. Peltenburg, P. W. Peereboom, J. Wackwitz, Saignette. H. F. C. wint den opgooi en ver- kiest met zon en wind in den rug te spelen. Direct vait liore voorhoede aan en reeds een minuut na het be gin doelpunt Wackwitz. De H. F. C. blijft de meerdere en kort na dit eerste doelpunt, maakt Peereboom het tweede. Toch speelt II. F. C. nog niet op volie krocht, wat zeker voor een groot deel aan den slechten toestand van het terrein to wijten is Er komt nu een periode van verslapping bij de Haarlemmers en hier maakt P. E. C. gebruik van, door met oen mooi schot te doelpun ten. Een tijdlang blijven de Zwolle naars in de meerderheid, maar dan weet Peltenburg weer voor H. F. C. te doelpunten uit een mooie rush. Kort hierna is bet rust. Na de rust neemt de H. F. C. weder het spel handen, maaT toch is het P. E. C., dat na circa een half uur spelen weet te doelpunten. Volgens sommigen was dit echter geen doelpunt, daar de bal via de handen van den keeper de lat op den grond sprong en over de doellijn rolde. De scheidsrechter kende echter het doelpunt toe, P. E. C. had hier echter niet lang voordeel van, want kort voor tijd maakte Peereboom het vierde doel punt voor H. F. C. BIJ P. E. C. was de voorhoede het beste, de doelver- dediger slecht. Bij H.F.C allen goed. Plaatselijke ontmoetingen. Zondagmiddag speelde aan den Meerweg de Heemsteedsche V. V. Ill een wedstrijd tegen D. O. S. van Haarlem. Met do rust was de stand 1—0 voor D. O. S. Het einde kwam met een welverdiende overwinning van D. O. S. met 2—0. Voetbalnieuws. WANTOESTANDEN Bij den vvedistrijd VelociitasW. V. V., Zondag 30 Oct. te Groningen ge spaeld, moet 't vreemd zijn toege gaan. reeds gemeld, dat de scheids rechter, die bij dien wedstrijd optrad onder poiniegeleide naar het station moest worden gebracht Enkele zinnetjes, uit het Sportblad illutreeren den toestand, dien we niet anders dan wantoestand kunnen noe men, nader: .De lieer de Groote is op de ter reinen van W. V. V. en Volocitas gehaat, dat hij niet andere dan gewapend niet 'n karwats en een spion, om 't geen achter hom gebeurt te kunnen zien. op 't veld durft te -.rschijnen...." En verder: ,De grensrechter brengt ter kennis in den scheidsrechter dat t volgens hem nog geen tijd is. Gevolg een scherpe woordenwisseJirtg tusschen den scheids- en grensrechter, liet pu bliek komt toeloopen en gaat den heer de Groote te lijf. Onder bcscher' mhig van Vedocitas zet men koers naar 't hotel; op weg daarheen zot de Groote 't plotseling op een ioopen en laat z"n belagers achter zich". HOCKEY. NEDERLANDSCHE HOCKEY- BOND. HAARLEM—VICTORIA (ROTTER DAM), 6-0. Haarlem boekte wederom een over winning, hoewel haar spel vorre van fraai te noemen was, vergeleken met dat van verleden week tegen Dc Mus- schen. Over het algemeen werd er te oest gespeeld, en wel hoofdzakelijk door den center-voor en center-half back van Haarlem. Deze heeren dia- te onthouden, dat ze hockey spe «ju en een hockey-stok hontecren, en geen slagzwaard, waarmede weleer onze ridders kampten op Ion en en dood. We zouden dit niet releveeren, was het niet, dat door zulk spelen het spel van de tegenpartij zeer moet lijden. Gedurende dezen wedstrijd is Haarlem voortdurend de meerdere en als rust komt, is de stand 3—6 in Haarlem's voordeel. Vooral dient vermeld een fraai doelpunt, door haar linksbuiten ge maakt. Na de rust zien we Victoria nu en dan goed opbrengen, maar tot doel punten komt hot niet, voornamelijk door slecht schieten voor het doel. Nadat Haarlem nog drie maal ge doelpunt heeft, eindigt deze wed strijd. Victoria speelde dezen wed strijd voor het grootste gedeelte met 10 man, door een blessuur .van een harer spelers. Gisteren werden op hockey-gebied de volgende belangrijke wedstrijden gespeeld le klasse. Den Haag OdisDe Musschen, 0—7. Haarlem HaarlemVictoria, 6—0. \mstcrdam Amsterdam—II. H. V., 1-4. 2e klasse. Breda Enricus—H. D. M. 1—8. Haarlem De Musscbcn II— H. H. V. II Leiden Lelden—'Amsterdam II B, terrein afgekeurd. In ons nummer van 4 November gaven we «en ranglijstje, waarin eenige vorkeerde opgaven voorkwa men. Thans drukken we den stand af, zooals die na de gisteren gespeel de wedstrijden is geworden Haarlem II. H. V. De Musschen Amsterdam Odis Victoria 3 0 0 13 3 3 0 0 12 4 2 9 1 14 4 1 0 2 7 11 0 0 3 5 15 0 0 0 8 0 15 KORFBAL. De uitslagen der gisteren gespeel de wedstrijden luiden als volgt lste klasse. Noord. Amsterdam: D .T. V. I—V. S. G. A., terrein afgekeurd. Utrecht D. I. O. S. I—D. O. S. I, terrein afgekeurd. lste klasse. Zuid. Rotterdam VeloxAmicitia, 94. Leiden :VitesaeO. S. C. R. I, ter rein afgekeurd. 2de klasse. Noord. Amsterdam D. V. D.—D. E. S. I, 2—7. UtrechtM. H. S.—O. N. L, 5—4. 3de klasse. Afd. A. Amsterdam D. K V. II—D. T. V. II. 6-9. 3de klasse. Afd. B. Amsterdam U. D. I—D. E. O. S. II, 200. D. O. S. II—D. E. S. II. 3-2. -ri o bc fee §3 -2 2C O. S. C. R. 3 3 0 0 27 8 G Velox 3 2 0 1 22 20 4 Amicitia 3 1 1 1 27 21 3 A. L. O. 3 0 2 1 12 19 2 Vitesse 3 0 1 2 10 30 1 VLIEGEN TE EDE EN SOESTERBERG. De heer J. F. Verwey deelde omtrent le a. a. vliegdemonstralies op zijn liegkampen te Ede en Soesterberg, nog mede. dat er uitgebreide maatre gelen genomen zijn, om te voorkomen, dat het publiek tevergeefsche reizen zou behoeven te maken. De verschil lende heeren, belast met de leiding, onder aanvoering van mr. H. A. G. Venema, zijn er in geslaagd, een in lichtingsdienst te organiseeren, die werkelijk goed in orde is. Bij het aan breken van den dag zullen genoemde hoeren reeds op de twee vliegkampen aauwezig zijn, om zich daar in verbin ding te stellen met deskundigen, die dan gezamenlijk zullen overleggen of er dien dag gevlogen zat kunnen wor den. Om 8 uur stelt de heer Verwey, die te Zeist woont, zich* persoonlijk in verbinding met liet Meteorologisch In stituut te De .Bildt, waarmee ook reeds den vorigen avond overleg is gepleegd. Nadat het weerbericht ook uit de kampen is binnengekomen, wordt on- iddellijk een beslissing genomen. Nu zijn er op pl. m. 1500 posten over het geheel e land verdeeld incest openbare gelegenheden (stations, kof fiehuizen, kranter.bureaux. garages, verschillende winkels in hoofdstraten; aankondigingen in schelle kleuren, dus zeer in 't oog loopend, geplaatst, waarop vermeld staat, waar en wan neer gevlogen wordt. Is er nu van wege het slechte weer besloten, dat er op een dag niet gevlogen wordt, dan zullen 's ochtends rents voor 10 uur alle posten daarvan bericht heb ben gekregen en worden de vlieg-aan- kuiidigingen ingehaald Zooals men weet, sullen definitief aan de vliegdemonstraties, die Woensdag 9 November te Ede be ginnen, deelnemen Henrl Wymaa ien (Farmuu tweedekker;H. Kuiler (Antoinette ééndekkerj, en F. Kool hoven (Hanriot ééndekker). Het schouwspel dezei eerste natio nale luchtsport-betoogïng in Neder land belooit schitterend te zuilen worden. Op het programma staan hoogte-vluchten, duur-vluchten, snel heids-vluchten, twee of drie ov op land-vluchten en het demonstreer en van de zooveel bespreken „voi pia- né". Wij vernemen, dat wanneer de toevloed van toeschouwers dusdanig zul zijn, dat de ondernemers tenmin ste eenige financieele medewerking van de zijde van het publiek moge hebben. Wijnmaten c.s. eenige ver rassende vluchten hebben toegezegd, waardoor niemand den tooht naar Ede of Soesterberg zal betreuren. Küller heeft nog onlangs getoond:, bij elke weersgesteldheid, te durven vliegen. Zoo zijn er hier een drietal stoutmoedige en zeer ervaren viliegers vereenigd. Deze 14-daagsche vlieg- meetings die vanwege het weer iets langer gesteld zijn dan aanvan kelijk gedacht was beloven het sport-evenemeut van deze herfst te zullen worden. Getracht zal worden, zoo vroeg mogelijk reed3 te vliegen, waarschijnlijk tusschen 2 en 4 uur. Het Farman-tcestel von Wijnmalen is Donderdag te Ede aangekomen. Als eigenaardigheid dient vermeld, dat de enorme kist, waarin de ma chine met onderdooien gepakt was, niet minder dan 2460 KG. woog. Op beide vliegkampen is acetyleenver- lichting. Op de villa Sleeswijkheuvel, te Soest, is een geneeskundige dienst en hospitaal ingericht, waar ais dokters zullen fungoeren de art sen Dr. Schoonderbeek uit Soest, en Dr. Bornemun uit Scheveningen. Waarschijnlijk zal. behalve de luxe automobielomnibusdienst tusschen de stations en de vliegkampen, nog een andere automoWeldlenst geopend worden, die tegen lagere tarieven bezoekers naar de kampen brengen zal. PER LUCHTSCHIP OVER DEN OCEAAN. Simon, d/lo den mislukten tocht met Weliman's bestuurbaar luchtschip mediemaakte, kwam uit Amerika te Southampton nan en verklaarde in een interview, dat het échec van don tocht moet worden toegesdh; aan den oquilihr&tor, die uitstekend werkte zoo lang de zee kalm bleef, doch zoodra er storm opstak het inchttechip deed schudden ais een slang wien het in den bol was gesla gen, en het in stukken dreigde te scheuren. Sitrnan verklaarde, dat WeOilman een nieuw luchtschip wil bouwen en overtuigd is, dat li ij met de huidige ervaringen slagen zul. ROLLER VLIEGT PRACHTIG. Het stormachtige, koude weder en de regenbuien in de morgenuren wa ren oorzaak, dat zoo weinig publiek was opgekomen, om de prachtige vliegdemonstraties op de Molenheide te aanschouwen. Om 1.16, bij eene windsterkte van ongeveer 14 Meter, beschreef Küller, ondanks de hevige rukwinden, anderhalf maal de baan en daalde kalm neder. Hoewel de wind veel heviger was geworden, ging Küller om 3.10 andermaal om hoog. maakte bijna twee ronden, maar werd toen door den wind uit den koers geslingerd tot boven den straatweg naar Gilze. Kuiler stuurde daarop zijn machine met den kop togen den wind op, verbrak het con tact en gleed rustig en kalm op de heide neder. Om kwart vóór vier maakte hij met den heer M. Boerstra, le-luitenant der artillerie van het Oost-Indische leger, 1 eeraar aan de Koninklijke Mi- litaire Academie, nog een vlucht, daarbij een acht vormende. Ook bij I deze vlucht was de landing, als altijd van Küller. voorbeeldig rustig. j EEN MOEILIJKE TOCHT. De Daily Graph ie steeg te Londen op met het doel het record te slaan on zoo mogelijk ergens in Rusland te landen. Do ballon ging Woensdag te 4 uur omhoog en werd bestuurd door den vervaardiger Gaudron. Titans wordt gemeld, dat de ballon ta 8 u. 27 minuten in een bosch nabij Kerkhofón in Duitschland onder zeer moeilijke omstandigheden landde. Vier boomèn moesten worden geveld oin den ballon pp den aardbodem te brengen. Een hoogte van 800 M. had don de reizigers bereikt. Het omhulsel is ernstig beschadigd De zes reizigers bileven ongedeerd. j Een sneouwstorm noopte hen tot cboLen. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN Cts. per reged. vcrkrögt men met „Califig". Dit zachte laxeermiddel heeft eenen zóó aangeaameu smaak, dat zoowel kinderen all volwassenen het gaarne innemen. „Califig" wekt den eetlust op, regelt de spijsvertering door suirering der spijs verteringsorganen en is altoo een waar borg voor het behoud der gezondheid. De bereiding geschiedt steeds op dezelfde wij zo en met groote sorgvnldigheld, hetgeen niet falen kan eene steeds gelijk matige uitwerking te weeg te brengen. „Califig" bestaat uit sap van rijpe Cali fornia,he v'Jgen en extract van ver schillende planten rau bekende heilzame werking. Verkrijgbaar ln Apotheken. Prjjs 1.36 per llaooh. MOEDELOOS? E«-n versterkingsmiddel is oeier dau een toni- cum omdat liet eerste opbouwt eu het laatste slechts prikkelend werkt Waarom zoudt p- Scott's Emulsion niet eens probeeren Dc j eerste doses reeds zullen de weldadige uitwer- king bevvj zen. De zuiverste, meest versterkenoa bestanddeelcn aangenaam smakend en verteer baar gemaakt door een onovertroffen bereidings- proces. De echte wordt uitsluitend bereid door Scott ftlJowne, Ltd,, Londeu, Engeland, wier naam op elke verpakking e llesch voorkomt By alle Apothekers en Drogisten. Dif fabrieksmerk bevindt zich op de verpakking der eenige cchtc Scott's Emulsion. Binnenland vereeniging terugkeerde, op den Schelmschen Weg bij den Kattonberg te Arnhem door een automobiel schichtig geworden. Het paard wierp zijn berijder af en trapte hem op de borst. In bewusteloozen toestand werd d>e officier in de boerderij bij den Kattenberg binnengedragen. Hij heeft inwendige kneuzingen be komen. TRAGISCH. Een 10-jaTig meisje v. D., te St. Oe- denrode, moest voor straf in een stal slapen, 's Morgens is ze nog oven naar haar woning gegaan, doch toen weer weggeloopen, onderweg jongen toeroepende, dat ze zidh in den Dommel ging werpen. De jongen snelde het kind achterna dat zeker niet beseft heeft, welke vroeeelijke daad ze ging verrichten. Het meisje wierp de klompen uit en sprong den Dommel. De jongen, die tiaar achterna was gesneld struikelde over de klompen, en kon haar daardoor niet moer red den, hoewel ae nog emeekend de ar men ophief. Waarlijk droevigl EEN BELANGRIJKE RECHTZAAK. In het bericht, onder dit opschrift medegedeeld, is o.m. gemeld, dat de verdachte P. W. door prof. P. K. Pel te Amsterdam was onderzocht, eu dat daarbij diens gezondheidstoe stand van dien aard bevonden was, dat zijn overbrenging naar lndië on toelaatbaar moes" geoordeeld wor den. Van deze bevinding werd de Minis ter van Justitie door mr. L. W. van Gigch, den verdediger van den ver dachte, m kennis gesteld. De Regue- ring heeft daarna den in het Huis van Bewaring gedetineerde door een commissie van geneeskundigen laten onderzoeken. Deze commissie heeft de Regeering advies uitgebracht en blijkbaar sluit zich dit geheel bij de bevinding van professor Pel aan. Althans *t Hbld. verneemt, dat de lieer P. W. op last van de Regeering in vrijheid is gesteld. De overbren ging naar Inddë zal dus, zoolang de gezondheidstoestand des heeren W. W. niet verbetert, niet geschieden. Hiermee is evenwel deze in alle op zichten belangrijke zaak niet ten ein de. Opgehelderd zal nog dienen te worden, hoe de heer W. op een een voudig telegram uit Ned.-Indië ge vangen kan worden gezet en weken lang gevangen gehouden, zonder dat hij in do gelegenheid was kennis te nemen van die tegen hem ingebrachte beschuldigingen. BESTRIJDING VAN DEN WOEKER. Men meldt ons uit Amsterdam: Hier ter stede is opgericht eene afdeeling Amsterdam dier Nationale Vereeniging tot bestrijding van den woeker. ONGELUKKEN. S.. onder de gemeente De Wijk (Dr.J, woonachtig, per fiets huis waarts gaande, is in de Hoogevccn- sche vaart geraakt en verdronken. De werkman P. ten Hove, te Gro ningen, is bij het voortschuiven van een handkar gevallen. Een half uur daarna overleed hij aan de gevolgen daarvan. In de haven te Zaandam gebeurde een ernstig ongeluk. Aan boord van het stoomschip „Kydonla" viel oen zwaar stuk hout omlaag en trof den bootwerker J. Bank op hoogst ern stige wijze aan het hoofd. Hij Is naar het ziekenhuis te Amsterdam over gebracht GOED AFGELOOPEN. Bij het lichten van een sioomsloep van Hr. Ms. „Piet Hein", welke sloep op de reedt van Texel gezonken was. geraakte van een sloep de •sloep- lijn in de schroef van de „Piet Hein". De sloep sloeg om en de inzitten den. 7 personen, onder wie een offi cier. geraakten te water. Dadel, k werden door de „Piet Hein" en de in de nabijheid liggende vaartuigen alle pogingen gedaan om de bemanning der gekantelde sloep te redden, het geen na veel inspanning mocht ge lukken. EEN NIEUWE BRON VAN INKOMSTEN. Tot nog toe waren alleen aanslagen in de plaatselijke belastingen boxen f 20 aan een zegelrecht van 22 1/2 cent onderworpen. In het vervolg zal dit niet meer het geval zijn; immers aan hot ministerie van Financiën schijnt men tot do ont dekking gekomen te zijn, aai dit in strijd is met de Zegelwet, die bepaalt dut alle aanslagen boven f 10 aan bovengenoemd redhl onderworpen zijn. Voor Minister Kolkman eon mee vallertje VERLAGING PRIJS MUNTGAS TE AMSTERDAM. Het voorstel van den heer Wibaut om den prijs van het muntgas te ver lagen, zal niet, zooals aanvankelijk j de bedoeling was, bij do begrooüng, j doch ln een volgende raadsvergade-1 ring aan de orde komen. DE ARBEIDSTIJD DER BAKKERS. Naar „Het Volk" verneemt, heeft Minister Talma de arbeidsinspectie belast met het ten spoedigste verre- J melen van de gegevens die hij meent noodig te hebben voor de regeling van den arbeidstijd der bakkers, die hij van plan is to te voegen in het ontwerp-bakkerswet. ONGELUK OP DE VOSSENJACHT.1 Zaterdagmiddag omstreeks 3 uur is hei paard van den reserveluitenant der Huzaren Van Weeden, die van. de vossenjacht der Veluwsche Jacht- j Gemengd Nieuws DE NALATENSCHAP VAN KONING LEOPOLD. De onderhandelingen over de nala tenschap van koning Leopold tus schen de regeering en prinses Ste phanie, hebben geleld tot een over eenkomst. De prinses aanvaardt door de regeering gedane voorstellen. Prinses Louise echter wil van geo schikking weten en doe schijnt ee proces onvermijdelijk. ZES VISSCHERS VERDRONKEN. De kapitein van den in Aberdeen binnengoioopen stoomtrawler „Pre sident Herwig" meldde aldaar dat hij op de hoogte van Fair Isle met een anderen trawler ..Augsburg" in bot sing geweest was. De „Augsburg" was geznken en zes nian van de vis- schers verdronken. De overlevenden, 13 in aantal, zijn in Aberdeen ga land. ZEEROOVERS. Op de kust van Marokko is een stoomboot verongelukt en door Moo- ren uitgeplunderd, welke de beman ning als gevangenen meesleepten. Naam en nationaliteit van het schip zijn onbekend. In Engeland vreest men dat er sprake is van de Briteche stoomboot „Koerdistan", die met een kostbare voor Perzië bestemoe lading, reeds vier dagen geleden in Marseille had moeten binnen komen STAKING IN WALES. De staking in Wales neemt steeds grooter afmetingen aan. De arbeiden# van 6 kolenmijnen, ongeveer 6000 man, hebben zich bij de stakers aan gesloten. Kerk en Schooi NED. HERV. KERK. Beroepen te Hasselt dr. J. D. de Lind van Wijngaarden, te Putte o. <L Veluwe. ACADEMISCHE EXAMENS. Leiden. Geslaagd voor het docto raal examen geneeskunde mejuf frouw E. A. van Teutem, en voor het theoretisch geneeskundig examen de heer H. R. Jurrjens. Utrecht. Bevorderd tot Semi-artK B G. J. W. Deuling. Mgr. MEEL'WISSEN. Uit Paramaribo ontving „De Tijd"* een telegram, dat Mgr. Meeuwissen op de terugreis is naar Nederland. Stoomvaartberichfen STOOMV.-MAATSCHAPPIJ NEDERLAND. Het st. Riplieus vertrok 3 Nov. van Batavia naar Amsterdam. Het st Koningin Wilbelmina, van Batavia naar Amsterdam, arriveerde 5 Nov. te Lissabon. HOLLAND—AMERHvA-LÜN. Het st. Rotterdam vertrok 5 Nov, van Rotterdam naar New-York met 205 le kl., 219 2e kl. en 404 3e k!L pas sagiers. INGEZONDEN Van ingebonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopie den inzender ot teruggegeven. Voor den inhoud dezer rubriek steit de Redactie zich niet aansprakelijk. Geachte Redactie f Beleefd verzoek ik, aan het onder staande een plaatsje in uw blad te gunnen. Verleden week Zaterdag ontving ik van de jubilé-vereeniging een uitnoo- diging tot het bijwonen van een door haar georganiseerd fuifje op Zater dagavond. Hoewel ik geen voorstan der van dergelijke feesten ben, nam ik het echter aan en, eerlijk gezegd, knn ik het bestuur dier vereeniging een woord van lof niet onthouden de kranige wijze, waarop het dit feest heeft georganiseerd, alsmede voor de orde en leiding, welke deze gezellige avond in alles kenmerkte. Toen mij dan ook op den man af ge raagd werd. hoe het mij beviel, kon ik niet anders dan miin goedkeuring hierover te kennen geven. Mijn onder- rager, hiermede blijkbaar niet tevre den, maakte dan ook de opmerking, dat, niettegenstaande ik mij blijkbaar amuseerd ik steeds openlijk tegen dergelijke feesten was De reden daar- an wilde hij wel eens weien. Ik zeide hem, dat ik alleen daarom tegen der gelijke feesten was, niet omdu ik aan de arbeiders en hun vrouwen en kin deren een gozelligen avond misgun de maar wel, omdat wij in dozen tijd van aktie, het geld daarvoor besteed, op voordeeliger wijze konden aanwen den ten bate onzer organisatie. Ik maak er dan ook de jubilé-vereeniging niet het minste verw ijt van. daar zij tenminste nog toont hunnen gezinnen iets te gunnen, en niet, zooals b.v. de stadsplantsoenwerkers. maar voortle- ven. elk voor zich zelf. alsof hun toe stand van dien aard is, dat er niets meer te wenschen over biijfl. Of ze ech ter *oo tevreden met hun lot zijn Neen, vast niet, dit getuigen ze zelf meermalen. Maar als men ze er dan op wijst, dat daar is een Bond van N. G A welke zich ten doel stelt het lot van alle gemeente-arbeiders te verbe teren, en dat het hun plicht is, naast hun kameraden in dien Bond mede te werken, dan krijgt men geregeld ten untwoord„dank je wel, uw Bond is mij te rood Wijst men er dan op, dat er ook is een R. K. on een Protestantsch Christelijke vakvereeni- ging, dan trekken ze ook daarvoor de schouders op, bekreunen zich niet om de moeite en den strijd van hun ge organiseerde kameraden, maar profi- teeren tevens gretig van elke verbete ring die door dezen is tot stand ge bracht. Ik wil echter hopen, dat, noovvel tot dusverre al onze welsprekendheid bij lieu op niets is uitgeloopen, de tijd toch niet vorre meer moge zijn, dat ze naast hun georganiseerde kamera den zullen strijden, voor een beter be staan. U, geachie redactie, dankend voor de opneming, UEd. dienstwillige dienaar EEN MEDESTRIJDER. Haarlem. 3 November 1910. Rechtszaken Bet misdrijf op da Hicolaa» Wlueiikade. Derde dag. Zaterdag zette de 5e Kamer der Rechtbank te Amsterdam, de behan deling voort van de zaak tegen Imk- je Bcetsma en Pieter Ronner. linkje Beetema scheen ttiane ze<* onder den indruk te zijn: xii huilde

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 7