32 Groote Houtstraat 32 Weerbericht MEDEDEELINGEN VAN HET KONINKL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorm. 10.50 uur). De Bildt, 16 Nov. 1910. Hoogste barometerstand 765.0 m.M. Horta (Azoren)laagste 736.1 m.M. U Dunroasnaa (ten Noorden van Schotland). Verwachting tot den avond van 17 November: Wind: matige tot krach tigen lator afnonienden Noord-Weetel Ijken tot .Westelijken wind. Gesteldheid van de lucht: iwoax be wolkt, aanvankelijk nog buiig. Temperatuur: geringe verandering. BAROMETERSTAND TE HAARLEM Vooruitgang. Vorige stand te 2 uur 743 m.M. OPGAVE VAN: JOH. M. SCHMIDT - Opticien 86 ZIJLSTRAAT - HAARLEM, Tliermometerstand te Haarlem. Woensdag 16 November Hoogste gisteren 9 uur F. 46 Laagete hedennacht F. 88 Boogste heden tot 19 uur F. 45 HOOQ- en LAAQWATERSTANDEN 16 November Hoog water. IJmulden vm. 9 u. 40 m.; nin. 2u. 69m Katwijk vm. 9 u. 16 m.; nm. 9u. 84m Petten vm. 3 u. m.; na 8u. 19m Laag water. IJmuiden vm. 10 u. 40 m.; nm. lOu. 59 m Katwijk vm. 10 u. 90m.; nm. lOu. 39m Pelten nm. li u. 10 m.; vm. 19u. 89 m Hot aansteken der lantarens van rijwielen, auto's en andere voertui gen moet te 4 u. W m. geschieden. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN A 30 Cts. per regel. De Kindervriend firma BERN. J. KERKHOFF. Telefoon 1086. Sins Nicoiaas-Etalege gereed. Beleefde uitnoodiging tor bezichti ging van do veüe Nouveautés Tijdige inkoopen gewenscht, met het oog op de steeds van jaar tot Jaar toenemende drukte. streed de heer Smit de argumenten, die tegen organisatie aangevoerd worden, o.a. het in de hand werken van de uithuizigheid. Integendeel, zei spreker, ge zult u juist, als ge aan het vereenigingaleven deel neemt, des te meer op uw gemak voeden in de huiskamer. En bij welk een organisa tie moeten we ons nu aansluiten. Volgens 's heeren Smit's roeening, moest dat bij een specifiek Katholie ke zijn. Noch in een neutrale, noch in een christelijke organisatie, zei •preker, kunt gij zoo werken, ais gij dat wel in overeenstemming met uw godsdienst zoudt willen. In een neu trale niet omdat die m, 1. tot socialis- tische actie voert, In een Christelij ke niet, omdat gij wel een tijd hang samen zoudt kunnen werken, maar toch zeker niet ganse hel ijk in de richting van het Katholicisme. Wèl kan ter verkrijging van eenl- ge zaken met andere organisaties worden saamgewarkt, maar is het Öool bereikt, dan kaart leder weer naar de eigen vereenlging terug. Ver- volgens betoogde spreker, dat de R. K. Volksbond voor de Katholieken die beste organisatie le, omdat zij alles en allen kan omvatten. De aanwezigen gaven door applaus hun instemming met het gesprokene to kennen. In de pauze en na afloop van de rede werd een voorstelling door het bioscoop-théater gegeven, die veel succes had. HAARLEMMERMEER,. Do heer A. W. Sevenhuysen to Hoofddor pis benoemd tot onderwij zer aan een gemeenteschool te Schie dam. Binnenland TWEEDE KAMER. Men seint ons uit Den Haag: Het amendement tot schrapping von den post voor een tweeden advo caat-generaal in het Hoog Gerechts hof werd aangenomen met 36 togen 25 stemmen. Langdurig werd beraad slaagd over den voorgenomen over gang van gouvernementsscliolen in dr Minahassa aan de zending. MR. D. J. VAN HEUSDB. Te Gouda is plotseling overleden do heer mr. D. J. van Heusde oud-kan tonrechter aldaar. De ovorledene, die 19 Juli 1848 te lluarlem geboren wus, promoveerde 19 Dec. 1874 en was van 18 Oct. 187G tot 1 Mei 1877 griffier bij het kantongerecht te Gorinchem, daarna griffier te Gouda en van 9 Oct. 1889 tot Juli 1907 kantonrechter aldaar. Om zijn grooten weldadig heidszin en zijn grooten eenvoud mocht hij zich in de algemecne ach ting van zijn medeburgers verheu gen. DE DELFTSCHE EI.ECTRICITEETS WERKEN. Gistermiddag is het gemeente-elec- triciteitebedrijf met eeuige plechtig heid officieel geopend. VOLKSBOND TEGEN DRANK MISBRUIK. In Duitschiand., dat op 1 Januari j.L 49941 automobielen telde, kwa men in één jaar tijds 6063 ongevaiUon voor, d. i. op 100 auto's ongeveer 12. Gebleken is dat bij do ongevallen, waaraan do chauffeur schuld draagt, de drank maar al te vaak oen groote rul speelt. De Volksbond, dat ons dit bericht mededeelt, wijst er op, dat het boog tijd wordt onder de belanghebbende kringen ten deze op die gevaren van den alkohol te wijzen. „HET HOUTEN BEEN". Als pendant van hetgeen de heer De Meester in zijn belangrijke rede bij de alge moan e beschouwingen over de Indische begrooting aanhad- üe als bewijs van de veelschrijverij op de Indische bureaux, deelt men ons mede, dat op het departement van BinnenLandsch Bestuur te Bata via nog altijd een bundel stukken berust, ook van minstens een lialvon meter dikte, in het Archief bekend uls de bundel „het houten been". In Batam meenan wij had een dessa-hoofd bij het verrichten van politie-diensten zijn been gebro ken of verbrijzeld, zoodat dit moest worden afgezet De man liep toen op krukken, maar de resident vond het toen billijk, dat aan «lezen brave, dio zijn been in dienst van den lande had verloren, van bestuurswege een kunstbeen zou worden gegevenhl] deed daartoe bet voorstel. Maar hoe wol de regeering zeer geneigd was, daaraan gevolg te geven, kon zij dm niet doen, ei' was geen post op de be grooting, geen bepaling, die zulke aangelegenheden regekto, geen ante cedent (vooral dn laatste woog zwaar), waarop men zich kon be roepen. Algemeene rekenkamer, directeur van financiën en hoeveel autoriteiten meer, ja zelfs de Raad van Indië wer den er in gehoord ton einde raad werd het gevoelen ingewonnen van den Minister van Koloniën. Ook deze kon niet dadelijk beslis sen maar na eenige jaren long heen en weer zenden, om consideratiën en advies en nog eens om advies en con sideratiën, kwam de beslissing, dat zoo'n kunstbeen kon worden ver strekt De man kon er niet meer van ge nieten, want hij was dood. C,N. Ct"). TREURIG ONGELUK. Te 's-Gravenhage zijn door de stoomtram een man de boenen afge reden. De gewonde stierf ln 't zieken huis. DE TERUGKOMST VAN LOUIS BOUWMEESTER. Men meldt ons uit Amsterdam Na eergi8torenmorgen te Genua met de „Prlnz Eitel Friedrich" van de Norddeutsche Lloyd uit Insulinde te zijn aangekomen, arriveerde Louis Bouwmeester hedenmorgen om vijf minuten voor tienen met den Duit- schen trein aan het Weesperpoortsta- tlon. Geen autoriteiten noch publiek waren aanwezig, om Neder land's grooteten acteur te verwelkomen. Bouwmeester zag er. hoewel vermoeid, toch welvarend uit. Zijn gelaat, g®- bruind door een tropische zon, deed thans nog sterker zijn scherp gelijnde trekken zien. Bouwmeester, die ge kleed was in een lichtgroene reisjes en zijn traditioneelen bruinen, slap pen hoed droeg, stapte direct in een rijtuig, waarmede hij ln den triesten regen, wegreed. De aankomst was waarlijk geen prettige thuiskomst ln zijn vaderland. Een persfotograaf was de eenige, die het moment der aan komst vereeuwigde. Men seint ons nader Bouwmeester zal eerst naar Londen vertrekken, in Juni of Juli 1911, om ten slotte naar Amerika te gaan. HERZIENING VAN DE HINDER WET. Door de Sociaal-Teehntscke Veree nlging van Democratische Ingenieurs en Architecten is aan de Tweede Ka mer een adres gezonden betreffende de wetsontwerpen iet wijziging en aanvulling der Hinderwet. In dit adres wordt de wenschelijkheid van de volgende wijzigingen bepleit 1. Een betere regeling worde ge maakt ten aanzien van die Inrichtin gen, waarvan de verwachte of ge constateerde gevaren, scliade of ten der in den regel niet door gemeente besturen en Gedeputeerde Staten be oordeeld kunnen worden. By deze regeling worde de beslissing in han den gegeven van technische bevoegde personen of van hun oordeel afhan kelijk gesteld. 2. Niet ao.n de ambtenaren der Ar beidsinspectie, doch aan die van net Staatstoezicht op de volksgezondheid dienen de technische bemoeiingen met de uitvoering der Hinderwet voor zoover deze geen verband hou den met de Veiligheidswet te wor den opgedragen. 3. De be oordeeling der bouwplan nen van fabrieken en werkplaatsen door de Arboldsinspectle geschiede niet né. doch vóór de ter-visie-1 eg ging. 4. De gelegenheid worde gegeven tot beroep op een geheel of hoofdza kelijk uit technici bestaand college, dat bevoegd Is om over Hinderwet- zaken te oordeelen. 5. De wet blijve ln haar werking zooveel mogelijk preventief, met slechts daar, waar zulks onvermij le lijk Is, repressief Ingrijpen ter aan vulling. Gemengd Nieuws STORM OP ZEE. Op de Fransche kust heeft eer storm gewoed. Ongeveer 40 personen zijn bij enkele schipbreuken omge komen. Ook bij Italië zijn scheepsongeluk- keu voorgekomen. TOLSTOJ. Geseind wordt dat de toestand van Leo Tolstoj die nog altijd in het sla tion te Astapowa ligt, door de docto ren als zeer ernstig wordt beschouwd. ONDERZEESCHE AARDSCHOKKEN. Men schrijft ons De bemanning van het uit Glasgow komende stoomschip „Cadillac", kapi tein T. R. Mac Ivay, welke twee dagen geleden Philadelphia bereikte, heeft gerapporteerd op 20 October op de reis van Rotterdam een buitengewo ne gebeurtenis te hebben medege maakt De Cadillac, een olieboot van meer dan 5000 ton inhoud, heeft n.l. het gebied van onderzeesche aardbe vingen gepasseerd. In verband hier mede wordt er aan herinnerd, dat on langs dergelijke rapporten van on- dorzeesche schokken werden ontvan gen. Het Duitsche stoomschip „Albingia" bijv., van New-York, bestemd voor Kingston (Jamaica) werd ten gevolge van oen hevigen schok op 31 October op de Jainaica-kust geworpen. De „Cadillac" nu, liep 20 October met een snelheid van 12 knoopeu in het uur, bij goed weer met een stevl- gen Z.W. wind. De breedte en lengte waarop de „Cadillac" zich toen be vond, waren resp. 46 gr. 49' en 46 gr. 10" d. w. z. op een hoogte niet veel ten Zuiden van het traject der Oceaan- 8toomers tusschen New-York en Liver pool. Tegen half zes 's morgens, juist toen de dag aanbrak, rapporteerde de uit kijk de nadering van een groote vloedgolf in het Z.W. Kapitein Mac Kay werd gewekt, stond onmiddellijk op en snelae naar de brug de torenachtige golf nader de snel voor de oogon der verschrik te bemanning. De Chineesche stokers ln de machinekamers hoorende wat er gaande was, verlieten de bunkers en stookplaatsen en liepen ook naar de dekken om de golf nf te wachten. Eindelijk kwam deze. Op order vun den kapitein was het schip zoo gauu liggen, dut de „Cadillac" de reusach tige watergolf op den boeg als het ware opving. Toen ledereen den adem inhield van wat gebeuren zou, werd het schip met een reusachtige snel heid in de hoogte getild. Daarna, toen de vloedgolf voorbij was, werd het schip weer in de diepte gesmeten, ter wijl de dekken als het ware. waren ondergedompeld of vernield, maar do bemanning was gered, dank zij de oplettendheid van de wacht. Een vreemder verschijnsel volgde de zee was lu een fantastische golfbe weging. Ze scheen letterlijk te koken, terwijl op vele plaatsen het water op spoot. Een vreemdsoortig gerommel ten gevolge van een onderzee-beving kon duidelijk boven hot gewone ge raas worden gehoord. Het water, dat uit zee opspoot en op do „Cadillac" neerkwam, was vrij warm. Weinige minuten later ging de wind liggen en vulden zwavelachtige dampen de lucht, waardoor het adeoien ten zeer ste werd bemoeilijkt. Ten gevolge van de onderzeesche schokken kwamen duizenden doode visschen naar de oppervlakte van den oceaan. Onder deze ronddrijvende visschen waren vele bruinvisschen en haaien. VERSPREIDING VAN CHOLERA DOOR VISSCHEN. Een. Itoliaansche hoogleeraar heeft onderzoekingen ondernamen, met het doel vast te steil an of «le visschen een' ro Ikunnen spelen bij de verspreiding van cholera Dat oesters typhus kun nen verspreiden ie reeds lang bekend, maar van de visschen is dat nog niet zoo zeken, en in het bijzonder weet men dat nog niet voor zover 't de cholera betreft. De zaak is Juist voor Italië van veel belang, omdat daar nu cholera heeracht, en de uit werpselen dor lijders zeer dikwijls ln het water en daardoor in de mo gen der visschen terecht komen. Van typhus zijn er toch gevallen bekend, bij keukenbedienden, die met groote waarschijnlijkheid wezen op visschen als de infectiebron. GEMEENTERAAD Vergadering van don Raad der Ge meente Haarlem op Woensdag 16 No vember 1910, des middags te half 2 in de Statenzaal (Prinsenhof). Voorzitter: Jhr. mr. J. W. G. Bo- reed van Hogelanden, Burgemeester. Afwezig de heeren Thiel, TJeenk Willink en Smit Onder applaus van den Raad spreekt de VOORZITTER zijn dank baarheid uit over de omstandigheid, dat de heer De Breuk, na lange on gesteldheid weer voor het eerst ln den Raad is gekomen. Hij spreekt daarbij den wensch uit, dat het den heer De Breuk gegeven mag zijn zijn bezigheden weer waar te nemen, zoo als de heer De Breuk, dat vroeger deed. Hij hoopte echter, dat hij niet te veel van zijn krachten zal vergen. (Applaus). De heer DE BREUK «lonkt voor de vriend®] ij ke woorden van den voor zitter en het applaus van den Raad. Hij hoopt zijn krdfihten weer voor de belangen dor Gemeente te kunnen ge ven en «lankt den Voorzitter, de le den en den Secretaris voor hun be langstelling getoond tijdens zijn be noeming, welke bewijzen van lelang- stelling spreker goed hebben gedaan. PUNT L Moctedeelingen en Ingekomen stuk ken, AleJ. N. Klaasscn vraagt tegen 1 Januari ontslag uit hare betiekkmg als tijdelijk ieerarös in de wiskunde aan de H. B. S. voor meisjes, wegens hare tK-noeming iu de natuurkunde aan de H. B. S. voor moisjus to Utrecht Wordt goedgekeurd.- PUNT 2, B. en W. stellen voor den hoer E. ten Broeke, hoofd van school A f 400 per jaar vergoeding te geven ter ver vanging van het genot van vtijo wo ning. Zij stellen tevens voor aan deze school een bewaarder aan te stellen op een wedde van 600 met vrije wo ning, vuur en licht of voor gemis daarvan een vergoeding van 208 per jaar. De heer LASSCHU1T waagt wat met die woning van den boer Ten Broeke wordt gedaan. De bear LOOSJES zegt, dat men zal trachten de woning te verhuren. De hoer LASSCHUIT zou er wel voor zijn die woning aan den nieu wen bewaarder te geven. De woning heeft een huurwaarde van f 300. Spr. waagt inlichtingen. De heer LOOSJES zegt, dat do be waarder een vergoeding van 208 heeft voor wonen. Geeft men hem de woning niet, dun spaart men dus 92. Dan kan het nog een paar weken leeg staan en geeft toch voor deel. Het is niet goed dezen bewaar der zulk een groote woning te geven, die te veol afwijkt van «ie woningen der andere bewaarders. Het punt wondt goodgekeundt, PU NI' 3. B. en W. bieden den Raad ter vast stelling aan het tarief van den ouder stand voor 1911, gelijk dit door het Burgerlijk Armbestuur ds ontwor pen. in druk zijn thans versohenen «ie adressen van de Haarlemsclie Han- delsvereenlging betreffende «le stop plaateen voor de a.s. tramlijnen door de stad en de asf al tearing, van de Vereenlging tot Verfraaiing van Haarlem en omliggende gemeenten en tot bevordering van het vreemde lingenverkeer, van de bewoners der Barteljorisstraat, van de Vereenl ging van Industrieelen en Kooplieden op Bouw kun «lig gebied en van de Gt. Houtstraatvereeniging, alle in zake asfalt. Den Inhoud van deze adressen ga ven wij vroeger reeds. Wordt goedgekeurd* PUNT 4. Het komt B. en W. wensch olijk voor, omdat een oproeping van solli citanten niet steeds het gewensrhte resultaat had, en ook ter verbetering van de positie ven het onderwijzend personeel, do jaarwedden van het onderwijzend personeel der meisjes- H. B. S. met 5-jarigen oursus, die in 19G8 geregeld werden, te herzien. B. en W. stellen den Raad de vol gende regeling voor De jaarwedde van de directrice bedraagt bij aanstelling f 2400, met zes 2-laarlijksche verhoogingen, elk van f 100, alzoo tot een maximum van 3000. De jaarwedde van de leeraressen. of leeraren, dio volledige bevoegdheid bezitten tot het geven van middel baar onderwijs in één of meer vak ken, bedraagt bij aanstelling f 1600, met vier 3-Jaarlijksche verhoogingen, elk van f 100, alzoo tot een maxi mum van 2000. De jaarwedde van de leeraressen of leeraren, die onvolledige bevoegd heid bezitten tot het jreven van mid delbaar onderwijs, en de Jaarwedde van de leerares (don 1 eeraar) in het teekenen, bedraagt bij aanstelling f 1300, met vier 3-JaarliJksche ver- hoogingen elk van f 100, alzoo tot een maximum van 1700. De Jaarwedde van de leerares in de nuttige en fraaie handwerken be draagt bij aanstelling f 900, met drie 3-jaariijksche verhoogingen, elk van f 100, alzoo tot een maximum van 1 1200. De jaarwedde van de leerares (den leeraar) ln de gymnastiek b«>draagt bij aanstelling f 1100, met drie 3-jaar- lijksche verhoogingen, elk van 100, alzoo tot een maximum van f 1400. Voor die leeraressen of leeraren, die worden aangesteld voor het geven van een beperkt aantal lesuren, tot een maximum van 16 per week, wordt de bezoldiging bij de aanstelling ge regeld. Indien de directrice of een leerares een hnweliik aangaat, wordt haar deswege eervol ontslag verleend. Het college, stelt v«x>rts voor, de nieuwe regeling in werking te doen treden op 1 Januari 1911. Na discussie wordt aangenomen een amendement M<vdoo om de Jaar wedde van de DI.rect.rlce onveranderd te laten. Deze Is met 1 Jan. 1909 op een maximum van 2800 gestehL Het voorstel van B. ea W. wordt overigens goedgekeurd. PUNT 5. B. en W. vragen machtiging de le vering enz. van eenige machinerieën voor de gaslevering aan Velsen on- derhondsch te mogen doen geechie- den. Wondt na eenige discussie aange nomen met de stommen van de hee ren Mcdoo en v. d. Kamp tegen. PUNT 6 In hun praeadvies omtrent het adres van de Ned. Maatsch. voor Tuinbouw en Plantkunde, om den Raad uit te noodigen nog stappen te doen bij die Regeering om de Middel bare Kolon. Landbouwschool hier ge vestigd te krijgen, handhaven Bur gemeester en Wethouders hun meening, dat er geen aanleiding be staat, om nogmaals pogingen te 1 doen, nu de vorige geen resultaat hadden. B. en W. stellen echter voor, aan adressante te berichten, dat het wellicht aanbeveling zou ver- dienon, dat corporaties, als de adres- seerende vereoniging, zich recht streeks tot de Regeering wenden. De hoor Van Styrum deelde moe, dat hij den vorigen keer een motie in den zak had, waarin uitgesproken is, dat het argument dor Regeering een blaam werpt op de gemeente, ten eenen male onverdiend is, noodlgt B. en W. uit nogmaals bij de Regeering stappen te doen, om te bevorderen, dat de Koloniale Landbouwschool to Haarlem gevestigd wordt De Voorzitter deelde mede, dat B. en W. niet zullen nalaten, om, wan neer er ln de komende dagen Iets ge beurt, dat optreden noodig maakt dit te doen. Met deze toezegging nam de heer Van Styrum genoegen (De zitting duurt voort). Hedenavond is het vervolg van dit verslag te verkrijgen aan de volgende adressen: H. N. MUL. Kruisstraat 25. J F BETTER?. Groote Boutstr. 94. B. DE MINK. Smamwouderstr. 73. J. VAN DER MOnrrNf, Sigarenwin kel, Cronjéstrant 5. B C. VAN DIJK, Kruidenierswinkel, Westergracht 45, hoek Oranjeboom- straat. AAN ON7.E BUREAUX: Zuider Bui- tenspaarne 6 en Groote Houtstraat Letteren en Kunst Het laatst-verschenen nummer van „De Auto" bevat: De smering (ver volg). De krach op de caoutchouc- mar kt, Autoinobollst en voetganger in het grootstads-verkeer. Een on verdiende bekeuring. De roode wa gen V. Luchtscheepvaart. Küiler te Breda De vllegdemonetraties te Ede en Soeeterberg. Autovallen in ons land. Motorwielrijden. Vra- genbus. Allerlei. Laatste Berichten HAARLEMSCHE INBREKERS. In hooger beroep stonden heden voor het Amsterdamse!» Gerechtshof twee beruchte Haarlemsche inbre kers terecht, namelijk A. de L. en G. de K., laatstelijk op tegenspraak veroordeeld door de Haarlemsche Rechtbank ieder tot drie jaar gevan genisstraf, wegens inbraak ten huize van den heer N. van der Werf in de Oranjestraat alhier. De procureur-generaal vroeg ver nietiging van het vonnis, wegens on volledigheid en oischte veroordeeling van beiden eveneens tot drie Jaar ge vangenisstraf. Van 't Kantongerecht UITSPRAKEN* Heden wenden «le navolgende uit spraken gedaan: Z. P. v. V J. H. K. en J. H. K., te Haarlem, overtredingen Boterwet, no. 1, 2 maal 15 boete of 2 maal 5 dagen hechtenis, no. 2 15 en ƒ25 boete of 3 en 5 dagen hechtenis, en no 3 10 en 25 moete of 2 en 5 da gen hechtenis. E. K., em P. V., te Velsen, em E. A. ten B., te Am-ateadam, overtreding Drankwet, no. 1/10 boete of 5 da gen hechtenis, no. 2 en 3 15 boete of 8dagen hechtenis, J. H. A. B. en A. v. H. te Haarlem, vrijgesproken. H. J. R., te Haarlem, en 10 onde ren, overtreding Jachtwet, 7 dagen hechtenis, f 10 boete of 4 dagen hech tenis, f 8 boete of 8 dagen hechte nis, f 6 boete of 4 diagen hechtenis, f 5 boete of 4 dagen hechtenis, en f 2 boete of 2 dagen hechtenis. P. H. H., zwervende, S. M. M., te Haarlem, en H. v. G., te Middel-Har nis, overtreding wapenwet, no. 1 f 5 boete of 10 dagen hechtenis, no. f 3 boete of 3 dagen hechtenis, no. 3 f 1 boete of 1 dag hechtenis. 8. O., te Haarlem, overtreding Ar beidswet, f 2 boete of 1 dag hechte nis. J. H., te Schoten, overtreding Leer plichtwet, f 3 boete of 8 dagen hech tenis. M. U. te Velsen, atrooperij, f 20 boe te of 8 dagen hechtenis. G. M. v. <L M., te Haarlem, in dron kenschap dia orde verstoren, f 5 boe te of 5 dagen hechtenis. C. v. d. L. en L. J. v. B., te Velsen, straatschenderij, f 3 boete of 2 diagen hechtenis on f 2 boete of 2 dagen hechtenis. II, C. H., te Schalkwijk, vee los la ten loopen, f 25 boete of 5 d ogen hech tenis. P. v. d. K. en J. H. te Haarlem, een trekdlCT «mbehcerd laten staan, f 2 boete of 2 dagen hechtenis. A. J., te Hartrem, en 12 anderen, loopen op verbonden grond, f 5 boe te of 3 dogen hechtenis, f 8 boete of 3 dagen hechtenis, en f 1 boete of 1 dog hechtenis. P. v. d. K., II. v. d. B. en S. F., te Haarlem, overtreding politieverorde ning Haarlem, no. 1 2 boete of 2 da gen hecht., de beide anderen 1 boete of 1 dag hecht., P. v. d. K., en A. M. B., to Haarlem, vrijgesproken. G. K. S. en A. S., te Wijk aan Zee, overtreding Bouwverordening Wijk aan Zee en Duin, 10 boete of 3 dagen hecht. L. 8., te Schoten, en 4 anderen, overtreding motorverordening Wijk a. Zee en Duin, 2 boete of 2 dagen h., en 1 boete of 1 dag b. R. de G., te Wijk aan Zee en Duin, overtreding politieverordening Bever wijk, 1 boete of 1 dag h. J. H. Ph. te Haarlem, overtreding politieverordening Volsen, 1 boete of 1 dag hecht. F. v. d. D., to Sassenheim, on 3 an deren, overtreding politieverordening Zandvoort, 1 boete of 1 dag h. J. de V., te Amsterdam, overtreding motorkenteekenbesluit, f 5 boete of 5 dagen hecht G. M. S., te Velsen, en E. Z., te Haarlem, rijden zonder licht en val- schon naam opgeven, no. 1 2 en f 10 boete of 1 en 5 dagen hecht., no. 2 1 en 5 boete of 1 en 3 dagen h. J. A. H. R., en J. P. K., te Haarlem, rijden zonder licht en niet op de le vordering dor politie afstappen, bei den 1 en 3 boete of 1 en 3 dagen h. P. K., te Uaurlem, en 21 anderen, rijden zonder licht, f 2 boete of 2 da gen h., en 1 boete of 1 dug hecht Voorts werden er nog 20 personen veroordeeld wegens openbare «iron- kenschap tot 21 on 3 d. hecht., 5 boe te of 3 dagen h., en f 2 boot® of 2 d- hecht. Wegens overvloed van kopij moeten eenige berichten, o. a. hot verslag van het Kantongerecht, tot morgen blijven liggen. Marktnieuws Veemarkt Op de lieden alhier gehouden vee markt waren aangevoerd en ver kocht: Koeien 3sluks, f 180f 270. N. Kalveren 4 stuks, f 13—f 15. Schapen 3 stuks, f 15. Amsterdamsen Beurs Openingskoersen van 16 November 1910. LABOUCHERE O YENS Co.'s BANB Bijkantoor Haarlem. Gr. Markt No. 1 eQ 3. Tel. No, 577, ZU1D-AMERIKAANSCHE STAATS' FONDSEN. C. Peru 10 3/8. Pref. Peru 37 1/8. TABAKSAANDEELEN. Deli Mij. 450, Sflocmbah 485, Un. Langkat 453. RUBBER-A ANDEELEN. Interc. Rubber 30, Amst Rubber 237, ArnsL Java Rubber 120, NecL Rubber 73 1/4. PETROLEUM-AANDEELEN. Verlaten. Koninklijke Petr. 439, Dordtsche Olie 151, Geconsolideerde 300, Suma tra Palembang 166 3/4, Tarak an 127. MIJN A ANDEELEN. Cultuur Vorstenlanden 146, Winst- bew. 1161/2, 2e Mex. 371/4, Pitts burg Coal 21 3/16. De AMER1K. MARKT opemie nau welijks prijshoudend: Atehlson Topcka 105 3/4, Denver 33 1/2, Erie 30 1/4, Kansas 33 3/4, Prefe rente 67 1/4, Missouri 31 1/2, Ontario 42 3/4, Rock Island 33, Southern Rails 27 13/16, Southern Pacific 118 1/2, U- nion Pacific 178, C. Wabash 18 1/4, Wabash Pittsburg 7 3/4, Steed 80 3/10 Carren 55 1/16, Bnds. 65 1/8, Amalga mated 71, C. Cigars 63. Burgerlijke Stand HAARLEM. ONDERTROUWD 16 November. A. v. d. Kroft en M. J. Verhagen. E. Witt en L. J. B. Deotman. F. Smit en E. Prang. GETROUWD 16 November. A. H. Hentenaar en II. M. Rijbroek. J. W. van der Weii- den en A. M. Prenen. A. J. de Kruijff en M. J. Ileerens. W. J, Roosen en A. C. Fiege. J. Timmer- mans en J. H. van Unen. J. Prin sen en S. Schoor. J. Prinsen en E. Houtkamp, J. Raar en E. C. Zaagsma. P. N. Dirks en T. Blok ker. A. II. Burggraaf en J. M. Stals. J. Dalman en T. Prakken* J. Kruk en T. Eckhairt. S. Top en A. E. M. Walbrecht M. Wei- land en A. J. Wit A. v. (L Broeke en J. Huisman. C. van Maris en F. van Riezen. BEVALLEN 15 November. N. Botje, geb. Bak ker, d. M. W. van Poelgeest, geb. Waleveld, z. OVERLEDEN 15 November. A., 4 m., zoon van t. Mooij, Wester Boogaardstraat. H. M. Beere, 71 j., HagestraaL SCHOTEN. BEVALLEN E, Poelman, geb. Veldhuizen, t. M. C. Cats, geb. Van Amstel, d. Sport en Wedstrijden VLIEGEN TE SuESTERBERG. Dinsdag is weer mooi gevlogen. Wijnmalen steeg te 3 uur op en vloog naar Amersfoort, waar hij om den to ren draaide. De hoogte was ongeveer 500 meter. Te 3.35 daalde hij vol plané. Koolhoven steeg pok te 3 uur op en maakte op een hoogt® van 5 10 me ter een vlucht. Hij moest evenwel na 1 1/2 ronde dalen, wegens een defect non een der cylinders. Te 3.48 maakte Koolhoven weer een korte vlucht. Wijnmalen steeg met zijn mecani cien Brun op en bleef 12 minuten in da lucht. Ten slotte maakte Koolhoven voor den derden keer eenige mooie rond vluchten. LUCHTVAARTKUNDIG INGE NIEUR. De Ned. Vereenlging voor Lucht vaart ontving bericht, dat haar me delid, die heor J. Schlare, woonachtig Boulevard Magenta 105, Parijs, ge slaagd is voor het propaodeutisch erainen voor luchtvaartkundig inge nieur aan de EcoLe Supérieure ff- Aéronautique te Parijs, bij welk* hoogeschooi hij de eenige ingee«vhre- ven Hollander is. Kerk en Schooi De heer Dr. N. H. Sweliengrebel te Amsterdam, is toegelaten tot privaat docent ln de protozoölogte aan de Universiteit van Amsterdam.

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 2