Weerbericht MEÜEDEEUNGEN VAN HET KO.NI> KL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorin. 10.50 uur.) De Bildt. 23 November 1910. Hoogste barometerstand 769.9 m.M te Haparanda (Oostkust van Zweden); laagste 752.1 m.M. te Valcntia (Zuid kust van Ierland) en Malin Head (Westkust van Engeland). Verwachting tot den avond van 24 November Wind veranderlijke, later zwakke tot matigen Zuid-Oostelijken wind. Gesteldheid van de lucht toene mende bewolking, later waarschijn lijk regen. Temperatuur nacht kouder; later «achter. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. Vooruitgang. Vorige stand te 2 uur 762 m.M. OPGAVE VAN: JOH. M. SCHMIDT - Opticien 85 ZIJLSTRAAT HAARLEM. ihennometerstand te Haarlem. Woensdag 23 November Hoogste gisteren 2 uur F, 41 Laagste hedennacht F. 87 Hoogste heden tot 12 uur F. 44 HOOG- en LAAG WATER STAN DEN 84 November Hoog water. Umuiden vin. 8 u. 56 m.; Dm. 9u. 8ëm Katwijk vin. 8 u. 31m.;nm. 9u. 10m Petten vm. 9 u. 16 m.; nm. 9u. 55m Laag water. lJmuiden nm. 4u. 56m.;vm. 5u. 85 m Katwijk nm. 4 u. 86 in.; vin. 5u. 15m Petten nm. 6u. 26in.jvm. 7u. 6m Het aansteken der lantarens van rijwielen, auto's en andere voertui gen, moet te 4 u. 29 m. gescliieden. lang niet donker meer was. Hot be gon al aardig te schemeren. De ambtenaar eischte 7 dagen hech tenis, met in beslagneming van de caibid-lantaarn. UITSPRAKEN. Heden werden de navolgende uit- Bpraken gedaan G. v. S., te Haarlem, overtreding Arbeidswet, 2 boete of 2 dagen h. J. de W., te Haarlem, overtreding Jachtwet, 7 dagen hecht. P. J. K., te Velsen en 6 anderen, overtreding Leerplichtwet. 5 boete of 3 dagen hecht., 3 boete of 3 dagen h., 2 boete of 2 dagen hecht., en 1 boete of 1 dag hecht. J. v. D., te Uaarlemmcrmeor, nacht rumoer, 3 boete of 3 dagen hecht. C. B., te Velsen, wagens niet ver lichten, 5 boete of 3 dagen hecht, R. B. en H. J. R. te Haarlem, loo- pen op verboden grond, 5 boete of 3 dagen hecht. L. v. W., tc Haarlem, en 13 ande ren, overtreding Politieverordening Haarlem, 5 boete of 1 dag hecht., 3 boete of 3 dagen hecht., ƒ2 boete of 2 dagen hecht., 1 boete of 1 dag hecht, en 0.50 boete of 1 dag hecht. N. J. O., te Beverwijk en 3 anderen, overtreding .Motorverordening Wijk aan Zee en Duin, f 2 boete of 2 dagen hecht. H, T., te Bloemendaal, en 6 ande ren, overtreding Politieverordening Zandvoort. 2 boete of 2 dagen hecht., 1 boete of 1 dag hecht., en /0.50 boe te of 1 dag hecht. C. J. v. d. 13., te Haarlem, en 5 an deren, overtreding Motorverordening Heemstede, 20 boete of 5 dagen h., en 15 boete of 5 dagen hecht. H. T. M. R.. P. L. en M. F., te Haar lem, overtreding Politieverordening Heemstede, de 2 eersten 2 boete of 2 dagen hecht., no. 3/1 boete of I dag hechtenis. E. K. M., te Amsterdam en 7 ande ren, overtreding Motor verordening H a ar lemmer liede en Spaornwoude, 20 boete of 5 dagen hecht,, 15 boete of 5 dagen hecht,, 10 boete af 4 dagen hecht., 10 boete of 8 dagen hecht., en 5 boete of 4 dagen hecht. J. K., te Schalkwijk on 6 anderen, rijden zonder Jicht, 2 boete of 2 da gen hecht., en 1 boete of 1 dag h. Vgorts werden er nog 13 personen veroordeeld wegens openbare dron kenschap tot 10 dagen hecht., 6 boe te of 3 dagen hecht., 5 boete of 3 da gen hecht., 3 boete of 3 dagen hecht en 2 boete of 2 dagen hecht Geld weggenomen. Uit een ongesloten muurkast in het kantoortje van don wJnkelier K. in de Kleine Houtstraat is gisteren wegge nomen een rolletje kwartjes ter waar- 'de van 10. Ilet on dor zoek dor pulitlê had nog geen resultaat Brandje. Hedennacht omstreeks twee uur ls brand uitgebroken in oen brandstof- fen-bergnlaafs van den heer H. de Lang, in de Bosch en Vaartstraat. Het vuur ls door aldaar passeerende nachtwakers gebluscht Gevonden voorwerpen. Terug te bekomen bij C. Janssens, Klein Heiligland 95, ben zilveren broche. R. Visser, AnipzingsLraat 77, een knipmes. J. Kooien, Colensostraat 46, Scho ten, een leerboek. E. van Gogli, Kennemorploin 18, een geelharigo hond. M. Star, Scheepma kersd ij k no. 15, een kinderzak met inhoud. J. Neijenhuis. Gen. Cronjéstraat 144, Schoten, een paar handschoenen. J. v. d. Pol, De Witstraat 50, een blauw boezeroen. E. Jonkhof, Hooimarkt no. 12 rood, een jas. M. Sprokreeff, Twljnderslaan no. 3, een grijze handschoen. A. Kloek, Dijkstraat 4 rood, een gouden oorknopje. H. van Alm. Nassau!aan 8, een zwarte kinderzak met inhoud. N. van Leeuwen, Zomervaart 10 f, twee dominosteenen. J. G. Kruup, Amslerdamstraat 3 C, een fazantenhen. In do gisterenavond gehouden bij- oenkomst van het onlangs opgerichte fanfarecorps „Symphonia" in liet lo kaal Damstraat 10, werd het huis houdelijk reglement vastgesteld. Tot commissaris van orde werd ge kozen de heer Luttik. Do vereeai- ging stelt zich ton doel: Het houden van ropetitiën, het opluisteren van feesten en het begunstigen van gezel lig verkeer en vermaak in het Am- sterdamsche Poortkwartier. Uit de Omstreken SCHOTEN. Door hot bureau van statistiek zijn de uitkomsten van de De volkstelling voor deze gemeente hekend gemaakt. Het aantal inwoners bedraagt 9161, Ovoreonkomstig het cijfer door het Gemeentebestuur vastgesteld. SPAARNDAM. Met zekerheid kan worden gemeld, dat binnen een niet te lang tijdsver loop de sluizen van Rijnland alhier met gas zuilen worden verlicht, wat voor de schipperij van groot belang zal zijn. Volgens de uitkomsten der laatst gehouden volkstelling bedroeg het juiste cijfer der bevolking in doze ge meente op 31 Decombor 1909 463 man nen en 400 vrouwen, dus totaal 923 zielen. BENNEBROEK. De Zilveren Jubilaresse. Onze correspondent schrijft De Christelijke Jongelingsvereeni- ging vierde Dinsdag ln het lokaal „Rehobóth" het 25-jarig bestaan, Eenige dagen geleden reeds werd dit feest herdacht in de Ned. Her vormde Kerk, waar de algemeene bondsvoorzitter, Ds. J. J. van Noort, de feestrede uitsprak. De gisteren ge- houdon bijeenkomst droeg een meer huishoudelijk karakter. Do voorzitter dor afdeeling de heer G. Vis opende do bijeenkomst, waarna door den eore-voorzittor, Ds. J. A. Gorth van Wijk, de aanwezigen werden toegosprokon. Hot zou ons to ver voeren, om vor der van het rijke programma ieder nummer afzonderlijk te bespreken. Vermelden we dus, dat voordrachten (meerendeels komische), zang, viool en orgel voortdurend afwisseling brachten, en dat de medewerkenden zich flink van de hun opgedragen taak kweten en een hartelijk applaus na ieder nummer tot belooning voor hunne studio ontvingen. liet vereenigingsleven heeft onge twijfeld niet alleen zijn aangename, maar ook zijn nuttige zijdedit blijkt ten duidelijkste uit de geschie denis van de Christelijke Jongclings- vereeniging fe Bennebroek. Tal van gewone vergaderingen en openbare bijeenkomsten werden in den loop der jaren door de vereeniging geor ganiseerd en dikwijls werden door het houden van leerzame voordrach ten velen opgewekt, eens iets meer te weten omtrent onderwerpen, welke do belangstelling gaande maakten. Zoodoende ontstond een prikkel om te lezen en studio voor meer belang rijke onderwerpen. Loffelijk is daarom het streven, om in dion geest verder te werken. Waarom echter te verzwijgen, dat krachtige steun en wel financieels steun eveneens bitter noodig is Dankbaar kon melding worden ge maakt van de giften, die jaarlijks in de kas der vereeniging vloeien. Toch zou bij ruimer ontvangst het nuttig werk kunnen worden uitgebreid. Wij zouden aan dit verslag to kort doen. indien wij niet met een onkel woord melding maakten van oen ge schrift, hetwelk dezer dagen van de hand van den iivorigon voorzitter, den heer C. Vis, is verschenen. In dit boekje is een overzicht gegeven van den toestand der vereeniging in de laatste 25 jaren. Veel interessants staat hierin beschreven en ieder, die belang stelt in het werken der Jon- gelingsvereeniging, raden wij aan het boekake te lezen. Eindigen ook wij met den wensch van den schrijver, dat spoedig vol doende geldelijke steun zal inkomen, tot het stichten van een aan de olschen des tijds beantwoordend var- eenigingslokaal. Do collecte voor do scholen met don Bijbel heeft alhier opgebracht 12, te Hiilegom ruim 177. In de gisteren gehouden vergade ring van de ijs vereeniging Benne broek en Omstreken werd tot yoor- zittar gekozen de heer J. Bonken- burg, in plaats van den heer P. Bak ker, die niet meer voor eene herbe noeming in aanmerking wenschle te komen. Voorts werden als bestuursleden herkozen de hoeren C. v. d. Vossen, C. van Es en J. Ruigrok. Tot afgevaardigden voor de alge meene vergadering te Zaandam wer den benoemd do hoeren J. lJonken- bui'g en L. Rooien. Voorts werd de rekening van den penningmeester, sluitende met een saldo van ƒ213. goedgekeurd. In het café „Graaf Floris" te Voge- lenzutig werd Dinsdag een algemeene vergadering gehouden van de N. H. Vereeniging „Het Witte Kruis", afdee- ling Bennebroek en Omstreken. Blijkens het verslag van de afge vaardigden van do ulgemeone verga dering, die te Amsterdam word ge houden, is een builen te Maarssevoen, genaamd Vechtoever" ter beschikking gesteld van pleegzusters uit de provin- j cie Noord-Holland, ton einde tot her stel van cezondheld aldaar eenlgen tijd te kunnen doorbrengen. Door den milden gever werd eveneens een be drag van 150.000 voor onderhoud van de buitenplaats beschikbaar ge steld. Mededeeling werd voorts gedaan, dat de financien der N. 11. Vereeni ging tot bestrijding van Tuberculose, dank zij ruime oubsidies van Rijk en Provincie en gifton van particulieren in niet onguustigen toestand verkee- Voor do wijkverpleegster alhier werd con instructie vastgesteld. Ton slotte werd do rmierbrancard bezichtigd, die onlangs door do afdee- ling werd aangeschaft. De buitengemeenten kunnen koste loos van dit vervoermiddel gebruik maken, mits een aanvrage daartoe tot het bestuur worde gericht HALFWEG. Het uitbreidingsplan, Oostelijk deel van het dorp, is door God. Staten goedgekeurd. HAARLEMMERMEER. Twee losse werklieden, dio gedu rende cenigen tijd bij eenzelfden boer gewerkt hadden, hetgeen thans afge- loopen was» zouden samen werk gaan zoeken. Na een dag zwervens, waarbij ook de fiesch nogal eens duchtig werd aangesproken, raakion ze van elkan der af. Een hunner (geen beste, het geen blijkt uit het feit, dat hij voort durend van naam verwisselt, zoodat hij nu eens Jan en morgen weer oens Piet heet) kwam bij den boer terug, vertelde daar, dat zij samen werk ge vonden hadden voor den geheelen winter vast en vroeg oui ook 't goed van zijn metgezel, die het onder de hoede van den boer had achtergela ten, mede te mogen nemen, daar deze niet kon komen, omdat hij reeds aan het werk gegaan was. De boer vertrouwde het zaakje en gaf het goed mede. Den volgenden dag kwam evenwel de andere persoon om zijn goed vra gen, die nu tot de ontdekking kwam. dat zijn geheele „hebben en houén weg was. Aangifte bij de politio volgde, die spoedig ontdekte, dat de bewuste man met het pak goed naar Amster dam was gegaan en nu waarschijn lijk goeden sier maakt van de op brengst Binnenland TWEEDE KAMER. Men seint ons uit Den Haag Alvorens de beraadslaging over- do Staatsbegrooting voort te zetten, bo- li «.adelde de Kamer eonlge kleine ontweren. K. VAN ASPEREN. Op 77-jarigen leeftijd is te 's-Gra- venhago overleden de heer K. van Asperen, oud-directeur van het Rijks- telegraafkantoor aldaar. Rechtszaken HOOGE RAAD. Niet ontvankelijk werd verklaard het revisie-verzoek van Iemand uit Haarlem, door do Rechtbank te Am sterdam veroordeeld tot 3 jaar ge vangenisstraf wegens diefstal. OPRUIING. Door den officier van Justitie te Amsterdam is hooger beroep aange- teekend tegen het vrijsprekend vonnis van den heer H. Kollhek Jr., secreta ris van het N. A. S., dio voor de Rechtbank aldaar wegens opruiing terecht stond. EEN NOTARIS OPGELICHT. In hooger beroep stond heden voor het Amsterdamsch Gerechtshof terecht J. C. Sch., zoon van een wel gestelde veehouder uit Weesper kars pel. Bekl. had vroeger een flinke boer derij op Texel gehad, doch had meer malen kennis gemaakt mot den straf rechter. Voor de Haarlemsche recht bank heeft hij terecht gestaan wegens oplichting van 200 ton nadeele yan Notaris Wlikens te Haarlem, door voor te geven zoon van den te Texel wonenden landbouwer Gerritzen te zijn. Hij vroeg namens zijn vader 200 te leen en verkreeg dit geld dat hij te kort gekomen zou zijn tot aan koop van paard en tilburry. De recht bank sprak hem vrij. De procureur- generaal bij het Hof roquirooróe ver= nietiging van het vrijsprekend von nis en beklaagdes veroordeeling tot 1 1/2 jaar gevangenisstraf. VRIJGESPROKEN. In hooger beroep bevestigde het Arusterdamsche Gerechtshof het von nis der Rechtbank aldaar van 21 Juli 1.1., waarbij G. Reinders werd vrijge sproken van opruiing in een verga dering in Plancius op 9 Mei, waar hij in een rede volgens acte van beschul diging zou gezegd hebben „doch mochten de ploerten (politle-agenten) lust hebben met ons te beginnen, dan niet wijken, jongens, maar met kracht en geweld tegen verzetten, enz." De procureur-generaal had vernieti ging van het vrijsprekend vonnis en veroordeeling tot 4 maanden gevan genisstraf gevraagd. ONEERLIJKHEDEN AAN DE RIJKSPOSTSPAARBANK. De 5e Kamer der Amsterdamsche Rechtbank veroordeelde bij verstek, conform don efsch. tot óón jaar gevan genisstraf den voortvluchtigen ambte naar bij de Rijkspostspaarbank J. W. B-, wegens diefstal en vernieling van een rekening-courant aun de Rijks postspaarbank. Letteren en Kunst DE BOUWMEESTER-TENTOON- STELLING. Men meldt ons uit Amsterdam In het mot bloemen getooide boven zaaltje van café „Moderne", op het Leidscheplein, waar de Nederland- sche Kunstenaarskring zijn domein heeft, werd hedenmiddag door den voorzitter, den heer S. J. Buuberg Wilson, de door dien Kring inserieb- te tentoonstelling van Bouvwnct-sie- riana geopend, welke is geoigaui- seerd ter gelegenheid van Louis Bouwmeesters gouden jubileum. l-angs do wanden vau het aardige clublokaal zijn talrijke familiepor tretten van den grooten acLeur beves tigd, alsmede foto's van Bouwmees ter in schier ol zijn rollen. Vooral trekt do aandacht het groote. door Gouwe geteekendo portret van Bouw meester in do rol vaai Shy lock uit „De Koonman van VenelieTen slotte noemen wij nog enkele ge schriften en boekwerken, die oj> het leven van den tooneclsjxdor betrek king hebben. In den handel wordt gebracht een jubileumzogel, in paars-lilu uitge voerd, waarop het portret van Louis Bouwmeester stuut afgebeeld. Ter weerszijden van den kop staat 23 November I860 en 23 November 1910. De zegels kosten 5 cents per stuk do opbrengst zal strekken tot bestrijding dor kosten van het Bouwmeester aan te bieden huldeblijk. De Stadsschouwburg op het Leid-! scheplein heeft tor gelegenheid van liet Bouwmeester-jubileum twee vlaggen aan de Leidschtpleln-zijde uitgesto ken. Koloniën Mr. J. H. VAN DEN K1EBOOM AAN CHOLERA OVERLEDEN. Men leest in de Java Bode, dat te Butavitt het telegrafisch bericht is ontvangen, dat air. J. H. van den Kieboom, buitengewoon substituut- griffier bij den Raad van Justitie te Batavia, die op een dienstreis, in ge zelschap van den rechter-commissa ris te Telok Betong vertoefde, aldaar aan de cholera was overleden. AL WEER EEN SLACHTOFFER. Herinnerend aun het geval met den tabaks-adsistent van Tandjong Djati, HaLtsma Muiier, wordt het „Soer. Hbld." uit Sitoebondo gemeld De ge- omployeerde op de suikerfabriek Pradjekan. de heer Ruyter, is door een Madoereeschen karrenmandoer, wien hij een aanmerking maakte, bout portant vermoord. De ontstemde Mudocrees trok zijn kris, sneed den jongen geëmployeerde den buik open en liet zich arresteeren. Het „Soer. Hbld." bepleit naar aan leiding hiervan een strengere rechts pleging, en o. a. invoering van lijf straffen. Gsmengd Nieuws GRIPPEN OPGEHANGEN. Een door ons ontvangen telegram meldt, dat dr. Crippen hedenmorgen te 9 uur in een gevangenis in het noorden van Londen is opgehangen. Men heeft Crippen gister op de hoogte gesteld van de beslissing van den minister van binnenlandsche za ken, waardoor de voltrekking van zijn doodvonnis onvermijdelijk is ge worden. Een oogenbllk scheen hij ter neergeslagen te zijn, -maar spoedig herstelde hij zich on sprak onmiddel lijk over Ethel le Neve. Deze kwam hem 's middags bezoeken en was sterk ontroerd. Crippen moest haar troosten. Volgens de Evening Times heeft Crippen een uitvoerige bekentenis neergeschreven, waarin hij erkent, dat hij de strop heeft verdiend. OPLICHTERS IN 'T GROOT. Te New-York ls een oplichterij ont dekt ernstiger dan sinds jaren ia voorgekomen. Er waren n.l. bij de justitie honder den klachten ingekomen tegen de ge broeders Burr, waarin dezen beschul digd werden aandeelhouders door on ware mededeelingen omtrent de '90 maatschappijen, dio zij beheerden, zink-, koper-, goudmijnen, petroleum- bronnen enz. en die een kapitaal van 5 miilioen doll, heetten te vertegen woordigen het geld uit den zak te hebben geklopt. Uit het op last der regeering inge stelde onderzoek is gebleken, dat een groot gedeelte dezer maatschappijen slechts bestonden in de verbeelding der directeuren, en dat do andere reeds lang gefailleerd waren of opge houden hadden to bestaan. Het geheele bedrag, waarvoor do gebroeders Burr de goodgeloovigen hebben opgelicht, moet de kleinigheid van 50 miilioen dollar bedragen. De gebroeders Burr kunnen nu ach ter sioi en grendel nadenken over het wisselvallige van een zwendelaarsbe- staan. Telegrammen OPSTAND IN MEXICO. NEW-YORK, 22 Nov. (Reuter.) Vol gens geruchten, dio hedenmiddag hier liepen, hebben de revolutionnairen Gomez Palacio wodor genomen en zich meester gemaakt vau Lerdo, Torreon en andere provinciesteden in den rij ken Nazavullei. Te Torreon zijn een groot aantal personen eedood. Een duizendtal re volutionnairen, gewapend met mo derne, vèrdragondo geweron, liet daar uren lang een regen van projec tielen nederdalen. Naar het heet, maken zeer veel ar beiders gemeene zutik rnet de revolu tionnairen. EL PASO (Texas), 22 Nov. (Router.) Vijfduizend personen, werkzaam aan den aanleg van het Mexicaansche ltump van den Noordwestorspoorweg bij Casagrondes in Chihuahun, drei gen zich bij den opstand san to fllui- ten. De burgemeester van Casas Gran- des heeft telegraphisch om militaire hulp verzocht De geheele omgeving van de plaats ls foitelijk in handen van de revolutionnairen. DE POLITIEKE STRIJD IN EN GELAND. LONDEN, 23 Nov. (Reuter). Do Uni ted Irish League hoeft een manifest uitgevaardigd, waarin een heftige aanval wordt gedaan op de Lords en het land-lord isme". Op hen wordt de verantwoordelijkheid gelegd voor de groote hongersnood, de groote exodus uit Ierland. De miilioen stem men van de Ieren die van gebrek omkwamen, de vijf miilioen stemmen van hen die in ballingschap werden gedreven, vereenigen zich ln den kreet om afschaffing van het onrecht vaardige lichaam, aan lietwelk diat grenzenlooze lijden te wijten is. DE STAKING IN ZU1D-WALES. TONYPANDY, 23 Nov. (Reuter). Het aantal personen, die Maandag avond bij do onlusten in Tonypandy gowond wenden, wordt op meer dan 300 geschil. De onlusten hehbon vier uren geduurd. (Hbld.) Kerk en School NED. HERVORMDE KERK. Het kiescollege der Ned. Herv. ge meente te Rotterdam heeft uit het be staande drietal de keuze uitgebracht op ds. J. C. H. Scholten, te Dioren. Beroepen te Beek, L., de heer J. E. van der Pot, candL te Zwolle. Aangenomen het beroep te Loenen a. d. Vecht ds. P. C. IJsscling, te Makkum. GEREFORMEERDE KERKEN. Beroepen te Uelsen, Bentheim, ds. J. Ozlnga te Nieuw-Woord Luge, Dr.,; te Schoondijke ds. H. A. Munnik te Fij naart. R. K. KERK, De bisschop van Haarlem heeft be noemd tot kapelaan to Alkmaar (H. Dominions) pater fr. II. W. Rijken O. Pr.; tot kapelaan te Rotterdam (AUerh. Hart) pater fr. J. A. F. Koo ien O. Pr. en tot kapelaan te Schie dam (St. .Tori) pater fr. H. J. A. M. Hubers Ord. Pr., die kapelaan was te Alkmaar (H. Domlnicus). ACADEMISCHE EXAMENS. Leiden, voor het candidaatsexamen Rechten is gedaagd F. E. Mathou. Geslaagd candldaatsexamen Rech ten de heer F. M. J. Holdert. Theore tisch geneeskundig examen de hoeren G. E. H. Verspyck Mijnssen en E. Treffers, Groningen. Geslaagd voor hot Can dida nteex runen eerste gedeelte god geleerdheid: J. R. Stratingh. 395ste Staatsloterij. Ie Kiosso 3e Lijst. Trekking van 23 Nov. Hooge prijzen: 1434 20.000, 20088 5000, 8644 1500, 5001 en 17427 ieder 1 1000. f 400: 20783. 200: 6141. 100: 2543, 8026, 14114, 15350, 17092, Prijzen van 20. 19 8660 7041 9686 19618 16078 1786» jl8 3706 7066 9817 12669 16180 1786» 128 8717 7138 9916 18677 15169 1787» !64 8608 7996 8933 19728 16168 17941 197 3806 <388 9970 13731 16199 18ll8 258 3816 7241 lOOiO 12766 16206 18166 280 38t8 7249 10023 13806 16213 18168 287 8827 7886 10052 12820 16268 18180 316 3886 7868 10069 12881 15305 18188 SS8 8891 7392 10077 12888 15386 18184 859 8960 7410 10134 12887 16369 18186 414 3970 7607 10320 18948 15463 18189 410 8973 7622 10879 12967 15568 16270 444 4042 7646 10391 12980 16658 18279 519 4047 7583 10400 13003 16705 18289 694 4058 7694 10421 l3ül2 16718 18454 735 4220 7686 10446 18208 16777 18548 789 4416 7716 10476 18320 16820 18549 787 4489 7779 1061Ö 18264 16826 18660 920 4496 7783 10548 18269 15888 18680 992 4544 7800 10697 18290 16941 18662 1008 4696 7808 107&4 18332 16966 18669 1077 4788 7893 10918 18883 16986 18765 1200 4741 7986 10941 18436 16066 18788 1285 4760 7960 11028 18464 16060 18833 1273 4768 8018 11046 18504 16081 18837 1278 4834 8088 11086 186U 16128 18900 1284 4871 8076 11097 18628 16j68 J8984 1386 5QÜ 8184 llll6 18665 16821 190l8 1346 6091 8211 11186 1371» 16246 19094 1429 6170 8232 11146 18769 16440 19129 1517 6200 8269 1121# 13782 16492 19167 1649 6300 8885 11261 18820 16559 19185 1558 5829 8841 11288 1.8825 16640 19196 1628 5340 8407 11280 18861 16668 19256 1032 5849 8484 11200 18918 16609 19840 1690 5406 8598 11296 18921 16729 19456 1729 6460 8606 11997 14004 16729 19461 1814 6478 8621 1131& 14018 16781 19478 1688 6519 8682 11366 14066 16765 19505 1886 6621 8777 11881 14Ö97 1G762 196?# 1971 6649 8837 11481 14116 16786 19688 2050 6660 8912 11447 14186 1G791 1B710 2078 6668 8923 11626 14168 1679T 19765 2187 6638 8968 11759 14195 16938 19800 2161 5880 8976 11781 14205 16066 19926 2281 6940 8979 11797 14323 16963 19944 2828 6058 8987 11801 14269 17007 80076 2342 6127 9006 11856 14296 1T015 20.88 2401 6179 9042 11867 14818 17078 20287 2410 62J8 9061 11908 14841 17117 80266 2448 6270 BllO 11944 14408 17168 20274 2498 6297 9129 11977 14481 17207 20S02 2590 6310 9178 11984 14606 17216 20861 2596 6889 9269 12011 14648 17217 20448 2680 6380 9270 12083 14569 17268 20473 2682 6465 9279 12054 14666 17272 20462 2721 6514 9841 12079 14667 17276 20545 2741 6670 9882 12109 14610 17984 2U658 2746 6586 9387 13187 14751 17994 20687 2819 6648 9418 12S28 14808 17816 2U724 2094 6701 9446 12246 14894 17476 20745 8084 6718 9468 12280 14833 17499 20835 8043 6739 9518 12298 14886 17626 20862 Si24 6740 9627 12344 14888 17592 20946 8307 6762 9628 12618 14864 17621 20968 8296 6892 9548 12628 14867 17710 20881 04»2 6012 9684 12o68 1< 9Ü6 17751 8611 7000 9691 12666 16047 1781& 8620 701» 9646 12576 16068 17846 le Klasse 2e lijst: 4535 m.e. 4534. Sport en Wedstrijden "VLIEGEN OVER PARIJS. Molllon maakte een prachtvlucht boven Parijs met oen ISléiioWnono- plane. Omlanks hel mistig weer, bleef hij 40 minuten lang boven de stad, en vloog daarbij rond den Ei- felteren, liet stadhuis en de Arc do Trlomphe. Marktnieuivs Kaasmarkt Aangevoerd en verkocht te Haar lem op "23 November 1910 1 stapel Kaas. lOS^kazen, 216 kilogr., hoogste prijs Veemarkt. Aangevoerd en rerkocht te Haar lem op 23 November 1910 Nuchtere kalveren 16 stuks, hoog ste prijs 16, laagste 10. 1 Schaap, 19. Amsterdamsen Beurs Openingskoersen van 23 November 1910, LABOUCHERE CViTtS Co.'s BANS Bijkantoor Haarlem. Gr. Markt No. 1 od 3. Tel. No. 577, STAATSFONDSENMARKT. 2 1/2 Cortific. N. W. S. 73 3/4, 3 1/2 CotUfic. N. W. S. 891/2. ZUID-AMEIUKAANSCHE STAATS FONDSEN. C Peru 10 9/16, Pref. Peru 27 1/2. TABaIVSAAN'DEELEN. Doli Mij. 449 1/2, Medan 250, Nieu we Asa ban 63, IJ11. Longkat 461. RUBBER-A ANDEELEN. Interc. Rubber 28 7/8 PE1ROLEUM-AANDEELEN. Ongeanimeerd. Koninklijke Petr. 436, Geconsoli deerde 287—88, Sumatra Palemhang 165, Orion 113-111. MIJ NA ANDEELEN. Kotalioens 173, Cultuur Vorstenlan den 143, Wiustbcw. 118, Redjaug I.e- bong 830-860. De AMER1K. MARKT opende iets luier. Denver 33 3/4, Erie 30 1/4, Kansas 33 3/4, Preferente 66 3/4, Missouri 4 1/2, Rock Island 33 11/16, Southern Rails 27 3/16, Union Pacific 177, C. Wabash 18, Wabash Pittsburg 7 5/8, Steel 79 7/8, Car ren 55 11/16, C. Ma rine's 5 1/2, Preferente 17, Bails. 65 5/16, Amalgamated 70 3/8, C. Cigars 63. Burgerlijke Stand HAARLEM. ONDERTROUWD 23 November. P. Steenhoren en A. E. Haremaker. GETROUWD 23 November. A. van Krimpen en M. Boterblom. K. J. van dor Hoek en A. G. Roebors. A. Kiingers en N. van dor Molen. L. van Gelder en A. van Oldenmark. II. W. vaa Aken en A. A. Kotten. H. C. Louw en G. Graal. A. F. van der Meij- den en B. M. van Riel. J. Klos en C. Krom. H. de Kleijn en M. M., Smink. F. W. li, Giesbers en II. C. van Gulik. BEVALLEN 22 November. M. van Norden, gcb. Koetsier, z. A. J. Burggroeve, geb. Snoeks, z. 23 November. K. C. Eb bing, geb. Vessiee, x. OVERLEDEN 21 November. R. N. Gijzel, geb. Kraker, 57 j.. Ravelingsteeg. A. J. CL Calkoen, 72 j.. Raam vest. 22 No vember. H. W. J. van Hamelsveld, 28 j.Zuidpolderstraat. A. C. Ficloor, 19 j.. Kokstraat. 23 November. L., 3 d., dochterl van IC. Timmer, Liu- Bchotenstraat BENNEBROEK. Getrouwd H. H. Meijer en P. E. van der Linden. Stoomvaartberichten HOLLAND—AMERIKA-LIJN. Het st. Rotterdam vertrok 22 Nov. van New-York naar Rotterdam. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Het st. Medan (uitreis) passeerde 21 Nov. Sagres. 'ADVERTENTBËN A. B HT7I.TKMAN M. C. HUIJKMAN—v. ZUTPIIEN, geven hiermede kennis van de ge boorte van hunne DOCHTER. Heemstede, 22 Nov, 1910. DANKBETUIGING. Voor de vcJe bewijzen van deelne ming ondervonden bij het overlijden: van onzen geliefden Broeder, Be- huwdbroeder en Oom, den Heer CHRISTIAAN HARTEL, betuigt da Familie haar hartelijken dank. Namens de F am., D. J. HARTEL. Haarlem, 22 Nov. 1910. Nossaustraat. Dankbetuiging. Hiermede betuigen wij onzen har telijken dank, voor de vele bewijzen van belangstelling betoond bij het Gouden feest van ANTHON1US VAN BROEKHUIZEN en JOHANNA JOZI- NA VISSER, barok derheid aan de Mu- ziekvereeniging „Na Arbeid Kunst", de werklieden van Openbare Werken, de Buren en Vrienden en verder al len, die den feestdag tot een onverge- telijken hebben gemaakt. Familie VAN BROEKHUIZEN.- Sophiast/mat 13 B. Uitdeelingslijst. De Curator in het faillissement Yen PETRUS ETMANS, stucadoor en si garenhandelaar, wonende te Haar lem, bericht, óat de door den Heer Rechter-Commissoris goedgekeurde Uitdeelingslijst in genoemden boedel ls nedergelegd ter Griffie van de Ar- rondissements-Roclitbank te Haarlem ten einde aldaar gedurende 10 dagen ter inzage te verblijven. Do Curator, Mr. C. J. G. BREDIUS-

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 2