NIEUWS= en ADVERTENTIEBLAD. 28« Jaargang. No. 413 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen VHIJDAC- 25 NOVEMBER 1910 A AR LENTS D— - ABONNEMENTEN A D V E R'TEN TI ËN: per drie maanden: 8»^ ^an 1rege's 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor Haarlem1-20 Haarlem van 1—5 regels fhelke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regel Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der Bij Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente),1.30 vW Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; Franco per post door Nederland 1-65 (jgyj£_v00r plaatsingen k contant. SSSSh.'Ü' a37H lW««e Administratie: Groote Houtstraat 53. de omstreken en franco per post „0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Louretis Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiön en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 76—78, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIÏ NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA ZATERDAG 26 NOVEMBER. Schouwburg: De HagespeQers: „Ri valen", 8 uur. De Kroon: Bioscoopvoorstelling. Café „De Karseboom": Concert. Proveniershuis: Tentoonstelling, 104 uur. OM ONS KEEN No. 1259. Zakelijks belasting op het bedrijf. Uit de rede van Mr. Joh. Enschedé ln de Maandagavond gehouden ver gadering van het Haarlemsche de partement der Maatschappij van Nij- verheid is mij niet duidelijk gebleken, of de spreker zich de zakelijke belas ting op het bedrijf, die hij aanbeval, heeft voorgesteld als een onderdeel van een algeheele reorganisatie van het gemeentelijk belastingstelsel, dan wel als een afzonderlijke, -nieuwe be lasting, met de opbrengst waarvan de gemeente haar middelen zou kun nen vergrooten. In het eerste geval kan een gedach- tenwisseling over dit onderwerp naar mijn overtuiging voor onze meente alleen een theoretische betee- kenis hebben. Ik geloof niet, dat iemand in den Ra»d aan zulk een grondigen ommekeer van onze ge meentelijke belastingen denkt, al ware het alleen hierom, dat de basis van onze voornaamste belasting, die naar het inkomen, de instemming iheeft van naar ik wel durf zeggen den geheelen Raad al meent een klein gedeelte, dat zij diende te wor den gelieven naar een stijgend per centage. Hoeft dus het betoog van Mr. En schedé een practischen achtergrond, dan vrees ik, dat zijn bedoeling is een geiv 'itelijke belasting naar het bedrijf aan te hevelen naast de bestaande belastingen, liet wetsont werp van IS Februari 1909, waarbij aan de gemeenten wordt toegestaan, deze belasting te heffen, gaat uit van de bedoeling, om haar belastingge bied te verruimen. Niet ge- wensaht wordt derhalve, daA de ge meente de eene voor de ondiere zal verwisselen, maai- de gelegenheid hebben zal, indien zij dat wil, een nieuwe belasting aan de bestaande toe te voegen. Het is dus wel de moeite waard, eens na tc gaan, of hot voor de ge meente Haarlem inderdaad gewenscht is, een speciale belasting op te leg gen aan hare industrie. Al dadelijk treft het ons. dat, de fabrikant nu reeds, op zeer verschillende wijs, bij draagt tot de inkomsten van de ge meente. Persoonlijk door zijn bij drage in de inkomstenbelasting en in de opcenten op het personeel, ge lijk ieder onder (aangenomen, dat hij te Haarlem woont) en door zijn on derneming waarschijnlijk in de op centen op de gebouwde eigendom men, maar zeer zeker in gemeente lijke heffingen gebruik van gronden, brug-, kaai-, haven-, kraan-, sluis-, dok- en veelgelden, en voor een aan zienlijke som in de winsten op gas, electriciteit en water, waarvan hij natuurlijk veel grooler hoeveelheden gebruikt, don een ander ingezetene. Ik spreek hier van den fabrikant, omdat de bedoeling van het wets ontwerp schijnt te zijn, vooral de nijverheid te treffen. Althans in de Memorie von Toelichting lees ik den navolgenden zin „In eene fabrieks- „plaats zullen de kosten van onder- „wijs, met name van liet ambachts- „onderwijs, do politie, de armenzorg, „de brandweer, belangrijker zijn, dan „in eene gemeente, waar weinig nij- „voi'heidsondernemingen gevestigd „zijn, en wél ingerichte gemeente- „dienston werpen, zoo niet onmiddel- „lijk, althans indirect, voor het be- „drijf voordeel af, waarvoor de ge- meen te onder de best aande wetge- „ving geen aanspraak op eenige ver- „goeding van kosten heeft" Dit betoog mag daarom wel even worden vastgehouden, daar het de motieven bevat, waaronder een belas ting naar het bedrijf zou kunnen worden geheven. Mij dunkt, ze hou den weinig steek. In de kosten van het ambachisondcrwijs draagt de nij verheid vrijwillig bij, die voor dc brandweer zouden te Haarlem niet geringer kunnen zijn, ook al bestond hier geen enkele fabriek dat de ar menzorg veel kosten maakt voor de industrie, zou nader bewezen moeten worden en voor het politie-argument wordt in Haarlem al zeer weinig ge voeld. Het is nog niet zoo long gele den, dat Burgemeester en Wethou ders van Haarlem, m. i. zeer terecht, er op wezen, dat de kosten van politie om redenen, die ik geen gelegenheid heb hier uiteen te zetten, door het R lj k behoorden te worden betaald. Wanneer dus nu de Regeering ons wil verlokken, een subsidie in deze uitgaven te eischen van een bepaalde soort ingezetenen, dan wijst zij ons daarmee een weg, dien wij aller minst op willen. In het betoog van Mr. Enschedé heeft een passage mij bijzonder ge troffen, namelijk deze, dat de op brengst van de bedoelde belasting ook weer ten goede zou komen aan handel en nijverheid. Rechtstreeks vraag ik, of indirect In het laatste geval is de stelling toch wel vaag. Zeker, het asphalteeren van onze hoofdstraten of hen helpen tot staiul brengen van een overdekt zwembad, is een algemeen nut en genoegen, dei-halve ook voor wie zich met bon- del en nijverheid bemoeien, voor de zen evenwel niet méér dan voor alle anderen. En bedoelde de heer En schedé rechtstreeks, dan mag toch, afgescheiden van de quaesüe, of de wet dat toelaat, gevraagd worden, of de Raad al den last en de moeite1 van een nieuwe belasting op de ad-1 ministratie laden zou, wanneer zij aan een bepaalde bestemming van de opbrengst was gebonden en die niet zou kunnen strekken tot voldoening van een deel der algemeene kosten. Wie zich maai- even in belasting plannen verdiept, krijgt wel den in- druk, alsof minder rekening wordt gehouden met de billijkheid, dan wel met de uitvoerbaarheid van een be lasting. Het eenig juiste middel tot verbetering van onze gemeente-finan- ciën, vei'hooging van de Rijks-uitkee- ring voor groote gemeenten, die im mers getroffen worden door tal van uitgaven, welke kleine gemeenten ontgaan, wijst de Regeering met een beroep op den toestand van *s lands financiën of, terwijl zij tot troost aan de in haar moeilijkheden rond sparte lende gemeenten een keur van nieu we belasting-objecten aanbiedt, alsof het een mandje met rijpe vruchten is. Zelfs wordt in de Memorie van Toelichting de opgewekte verzekering gegeven, dat do Kroon heusch geen bezwaar zou hebben tegen een debiet- recht op bier, wijn, tabak, gevogelte, wild en dergelijke zaken, of rechten op den verkoop van waren in het klein, ofandere belastingen ja heusch, het staat er zoo losjes weg andere belastingen, alsof niet alles, wat hier wordt opgesomd, herleving zou beteekenen van een accijns, die wij niet meer willen, die den trek naar een gemeente zeer zou benadee- len en die in liet drukke intercommu nale en internationale verkeer ook inderdaad niet meer zou passen. Wanneer dit rijpe appelen moeten he eten. dan zou ik eer van wrange vruchten van den fiscalen boom wli- len spreken. Want levert diezelfde nijverheid, die man zou willen belas-; ten. niet een groot voordeel op voor de gemeente, waar zij gevestigd is Haarlem kan nog niet eens een fa brieksplaats lieelen en hoevelen zou den er niet ernstig benadeeld wor den, wanneer de Centrale Werk plaats, de fabriek van de firma Bey- nes, de Haarlemsche Machinefabriek on de Werf Conxad, om alleen deze vier te noemen, naai- elders werden verplaatst Die schok zou in heel de gemeente, door alle standen en klos sen, pijnlijk worden gevoeld. Ik wil niet zeggen, dat dit gebeu ren zou, wanneer de gemeente Haar lem, overeenkomstig den wensch van Mr. Enschedé, een zakelijke belas ting op het bedrijf heffen ging. Maar dat dergelijke belasting de uitbrei ding van de industrie in Haarlem belemmeren zou, is toch wel zeker. Menige nijverheid is aan plaats niet gebonden, kan evengoed in Kampen, als in Schiedam of Haarlem tot ont wikkeling komen. Mochten uie twee gemeenten, begeerig om vrij liggende terreinen bebouwd of verlaten fabrie ken weer bewoond te zien, aan een belasting op het bedrijf niet denken, dan zou Haarlem ju e I. die belasting stellig niet Yoor nieuwe industrie in aanmerking komen. Ik weet wel, dal dit argument we gens zijn nuchterheid wordt veracht, maar bij hot bespreken van belasting zaken staan we vasL op den bodem der practijk, maar zakken weg in de wolken der theorie. Ik hoop dan ook, dat wanneer Mr. Enschedé na derhand zijn debatavond over dit onderwerp gaat houden, de belang hebbenden beter zullen opkomeu, dan Maandag het geval was. Anders mocht hier en daar de gemeentelijke fiscus eens gaan ineenen, dat de alge meen voorzitter van Nijverheid in derdaad de meening van de nijveren verkondigde. Mij dunkt, dat hier het tegendeel het geval is en dat de in- dustrieelen, afgescheiden van den tegenzin in elke nieuwe belasting, van deze heffing op het bedrijf naai den omvang, nqch de billijkheid, noch zelfs de mogelijkheid inzien, dus zeer stellig de wenschelijkheid niet zullen toegeven. J. C. P. Stadsnieuws VOLKSBOND TEGEN DRANKMIS BRUIK. Evenals vorige jaren zullen weer een 6-tal meisjes van een der open bare lagere scholen in de gelegenheid worden gesteld een Kinderkookcursus aan de Huishoud- en Industrieschool te volgen. Met medewerking van het afdee- lingsbestuur zal de lieer G. J. Bdeee uit Zaandam in November in de con line der Lnfanteriekozeme het on derwerp „Huisvlijt in de Kazerne" inleiden. De afdeeling hoopt daar door, met medewerking van eenige officieren, te komen tot do oprichting van een Iluisvlijtcursue voor mllitai- S t- Nicolaasfeest. Evenals vorige jaren zullen er ook nu weer St. Nicolaasfeesten in de Kleine Vereen iging georganiseerd worden. De jeugd zal dit zeker met vreugde vernemen ORGELBESPELING in de Groote- of SL Bavo-kerk te Haarlem, op Dinsdag 29 November 1910, des namiddags van 1 tot Z uur, door den heer \V. Ezerman. Programma No. 1. Preludium en Fuga, J. S. Bach. No. 2. Adagio [4do Symphonle), Beethoven. No. 3. Sonate No. 4, Mendelssohn. a. Allegro con brio. b. Andante roligioso. c. Allegretto. d. Allegro maestoso. No. 4. Fluit-Concort (1ste deel), Ch. Riuck. Benoeming leeraar. Ter benoeming van een leeraar ln de Staathuishoudkunde, de Statistiek en de gronden der Staatsinrichting bij het Middelbaar Oudenvijs te Am sterdam, in het bijzonder om onder wijs te geven aan de le H. B. 6. met 5-Jarigen cursus voor jongens, beve len B. en W. dier gemeente aan: J. Gerritsz te Haariein, leeraar aan «le 3e H. B. S. met 5-j. c„ de le H. B. S. met 3 j. c. en de H. B. 8 voor meisjes te Amsterdam. RUZIETJE OP HET PERRON. M. W., biljartmaker te Amsterdam, Is gisteravond om twaalf uur aan 't Politiebureau aangifte komen doen, dat de karperaal-kok van de Kon. Ned. Marine hem op het perron der Holl. Spoor een klap in het gezicht had gegeven. De aangeklaagde ont kende dat, hij had hem alleen... een stomp tegen de borst gegeven. Faillissement-Scbmler. Hedenmorgen werd ten Paleize van Justitie verificatie gehouden in het faillissement-Schmier. Er waren een 40-tal vertegenwoordigers der schuld- eischers opgekomen, Bij de voorlezing van de lijst der erkende scliuldeischers betwistte de curator. Mr. Th. de Haan Hugenholtz, een vordering van 36,000, bij welke betwisting Mr. j. H. Tliiel zich namens den failliet aansloot. Dinsdag 13 December zal de Recht bank deze zaak behandelen, alsmede de kwestie omtrent de som van 3000, die reeds geplaatst was op de lijst dei- betwiste vorderingen. De schuld- eischer in kwestie heeft 500 geind na de faillisscmentsuitspraak, z i. te recht, omdat hij voor dien tijd die som had opgevraagd en mede voor de failliet-verklaring bericht had ontvan gen, dat hij de som in ontvangst kon nemen.Daarom weigerde hij de 500 terug te betalen. Een preferente vordering van f 177,001) ton name van een familielid werd verminderd tot f 172,000 en daar na de prefereutie teruggenomen, zoo dat die som tot een concurrente vorde ring is teruggebracht. Voorts werden nog erkend vorderingen groot 1U,000 en 34,000 en de bedi ageu van 39,000 ten name van verschillende familie leden verhoogd tot f 46.000. Uit het verslag van den curator bleek, dat toen in 1902 de failliet zich associcorde met den heer Tombergh, er reeds een tekort was, hoewel de zaak oogenschijnlijk er zeer goed voorstond. Dit tekort is toegenomen in die mate, dat de curator het wen- schetijk achtte, dat reeds in 1907 het faillissement ware uitgesproken ge worden. Het actief bedraagt thans 149,000, d, i. 6 pCt. van de vorderingen. Namens den failliet bood Mr. Thlel een accoord aan van 10 pCt., na af- doening van de preferente vorderin gen. Over liet accoord zal 16 December gestemd worden. Door den beer Voüte, uit Amster dam, werd gevraagd, waarom de pu blicatie van dit faillissement eenige dagen na de uitspraak was geschied. Mr. De Haan Hugenholtz deelde me de de publicatie te hebben vertraagd met het oog op het later teruggeno men appèl tegen de faillietverklaring en door de verzekering van den fail liet, dat er geen andere tekorten wa ren flaii de f 10,000 waarvoor het fail lissement was aangevraagd. De bewering van den heer Voüte, dat do latere publicatie nadeeligen in vloed heeft gehad op het actief, ont kende d© curator. Wel zijn ©r nog gel den terugbetaald aan crediteuren, doch die zijn of worden weer terugbe taald. In elk geval zou zorg gedragen worden, dat de andere schuldeischers daarvan geen schade zouden onder vinden. Diefstallen. H. A. van R. in de Linscholcnstraat vermist van de voorzijde zijner wo ning een zinken afvoerpijp. Hiervan verdacht worden de 19-j'arig© D. C. K.,1 los werkman uit de Zuid Polderstraat en de 21-jarig© T. W. C. uit de Camp- kuysstraai. De eerste heeft bekend de twee jassen gestolen te hebben, van welken diefstal wij gisteren melding maakten. De jassen zijn in zijn wo ning in beslag genomen. Voorts worden zij verdacht van de lcod-, koper- eu zinkdiefstallen bij M. D. op het Zuider Bulten Spaarne. bij B. de L. in de Gortesteeg, en van de pomp in do Eendjespoortstraat. Gev. Voorwerpen. Terug to bekomen bij: D. Nauta, Spaarndam, een zwar ten kortharlgen hond. J. do Wit, Kindarhuiseingel 58, een grijsharigen hond. F. Godefroolj, 2e Zuidpolderstraa/t 5, een kinderzak met Inhoud. H. Heijning, Brouwersvaart 55 c, een rozenkrans. J. Hoogenboom, Westen-gracht 95, een soldeerbout, G. v. d. Werf, Bilderdljkstraai 19 rood, eon zilveren oorbelletje. P. v. d. Schaar. Amsterdumstr. 50. een damestasch met inhoud- TER WAARSCHUWING. Banketbakkers, die „verlof' heb ben, om niet-alkohol houdenden dran ken te verkoopen, schijnen niet vol doende op de hoogte te zijn van de voorschriften waaraan zij moeten voldoen. Gister ls nu bij den bankethakker D. M. op de Ged. Oude Gracht proces verbaal door de politie opgemaakt wegens de volgende vier feiten: Er was geen afschrift van de verlof akte ln het lokaal aanwezig; er hing geen exemplaar van het uittreksel der Drankwet: er bevond zich aan de voordeur geen plaatje „verlof" en ex hing in het lokaal geen door den Commissaris getcekend tarief. DOOPSGEZIND ZANGKOOR. Doopsgezind Zangkoor blijft, onder de energieke leiding van den heer J. de Nobel, voortgaan zijn naam als flinke ernstige zangvereemiging te handhaven, en concerten in eJkaag te zetten, die ten volle de belangstelling verdienen welke daaraan gewoonlijk ten deel valt. Die belangstelling vindt baar verklaring op de eerste plaats wel in het degelijk verzorgde werk dat het koor zelf gewoon is te -bie den. Van die goede gewoonte week de vereeniging ook bij haar uitvoering van gisteravond niet af. Integendeel bleek zij in beschaving van techniek en in losheid van muzikale voor dracht nog gewonnen te hebben. Een doorslaand bewijs hiervan gaf zij, nog niet eens zoo zeer in de groote nummers van liet programma; Gou-; nod's „Gallia" en Relnerkes „Geist- liches Abend lied' want het laatste •was zelfs, gezien intonatie, het minst gelukkig© van den avond als wel in de kleine a cappella-werkjes die de uitvoering openden en sloten. Zeer goed gezongen werden al dedelijk de beide gezangen uit Óen 2en Doopsgez. Liederbundelmaar mijn hoogste lof geldt toch het lichte, luchtige: koortje „Op 't Water" van Bern. H. J. Smit, waarin eenige zeer gevaar lijk harmonische wendingen voorko men en dat toch met een gemakke lijkheid en fijnheid werd voorgedra gen die ik om de waarheid te zeg gen van dit'koor nog niet kende. Bravo aan domes en heeren koristen en dirigent! En op de tweede plaats maakt Doopsgezind Zangkoor zijn uitvoerin gen aantrekkelijk door de solisten die het daarbij doet optreden. Hier moet Ik tot leering van andere zangver enigingen even wijzen op den tact van het bestuur, in casu waarschijn lijk den dirigent, om de voordrachten van koor en solisten onderling in goed sluitend verband te brengen Het eerste progi-ainma-deel-van „ge wijd" karakter bracht in zijn hoofd nummer, het reeds genoemde „Gal lia" van'Gounod, samenwerking tus- achen het koor en de sopraan-soliste. Bij wijze van overgang van de gewij de naar de profane muziek opende 't tweede deel met het „Abendlied waarbij thnn6 de tenor-solist zich met het koor in onmiddellijk contact had te stelden. En verder bracht de avond een afwisselende reeks goede, meest zeer bevattelijke en zelfs luimi ge zangstukken. Dit is een systeem waarvoor leder iets zal voelen die wel eens de programmatische rimram van sommige muziekuitvoeringen heeft moeten verduwen. Van de beide optredende solisten bewoog zich mej. Joh. v. d. Linde verreweg het smaakvolst ln den lijn van het programma. Maar het is toch volstrekt niet alleen daarom du: ik hier met groote ingenomenheid van hare medewerking spreek. Want elk harer voordrachten geheel op zichzelf beschouwd was een stukje mooie, gevoelige gave zangkunst. In het eerste deel was het vooral de aria „Jeruzalem" uit „Paulus', die zeer genoten werd. In het tweede dool zong zij de beide mooie liederen („Heimkebr" en „Sluimerlied') van Averkamp en de twee fijne kinder liedjes van Kor Kuiler waarvan zij „Van Broerke" op aanhoudend verlangen moest herhalen al even voortreffelijk. En hoeveel glans verspreidde zij met haar kristallen sopraanstem niet over de uitvoering van „Gallia".... Mej. v. d. Linde heeft wel een zéér belangrijk aandeel in het succes van dezen avond. De heer J Mastenbroek, tenor te Amsterdam, beweegt zich blijkbaar meer op opera-gebied. Hij zong voor de pauze het „Graalverhaal" uit „Lo hengrin' en later de aria „Vaarwel Mignon" uit Abr. Thomas' opera. Op de keuzo van deze stukken die beschaafd en (wat vooral het laat ste betreft) mot veel karakter werden voorgedragen vult weinig af tc din- gen. Dat hij evenwel toen hij zich al gauw tot een bis-nummer genoopt voelde op geen gelukkiger inval kwam dan zoo'n zwaar brok drama-j tiek als dat „Pal}as"-fragmenl de' zaai in te slingeren, vond ik wel eenj beetje jammer voor hem zelf zoo wel als voor hen die hadden geloond prijs te stellen op een stijlvol pro gramma. Soit!... De lieer Masten broek beleefde een reuzensuccès. En nu ten slotte nog een woord van Warme waardeering voor ie welver zorgde, muzikale en wat voorna melijk de koornummeris aangaat krachtig steunende begeleiding van mej. Regina Oostenbroek. Haar ver diensten van dezen avond zijn heel wat minder gemakkelijk op te teilen dan... haar maten rust. PHILIP LOOTS. TEN TOONSTELLING K ALEN VER ONTWERPEN. Heden, morgen en overmorgen is geëxposeerd in een der bovenzalen van het Proveniershuis een 180-lal teekeulngen, alle ontwerpen voor een kalender voor 1911, die als reclame plaat voor de Almeloschc Ververij en Chemische Wasscherij v.h. Gebr. PaJthe dienst doen moet. Uit alle deelen van het land zijn, soms zeer mooie, soms wat minder waardevolle, ontwerpen ingekomen, en uit het geheel is een tentoonstel ling gegroeid, waarvan de baten ten voordeele vna de vereeniging „Welda digheid r.aar Vermogen" komen, on der wier patronaat zij ook gehouden wordt. De entree-prijs is laag gesttld, zoodat die voor niemand eea bez waar behoeft te zijn. Het met den eersten prijs bekroon de ontwerp stelt een tafereel uit ecu sprookje voor. Dwergen en kabouter tjes, met hoedjes van eike-blaren op, bestraald door een mysterisch licht, dat een heel eigenaardige bekoring aan 't geheel geeft. Het is gehouden in zeer schoon© brons-brute-groene tinten. De kalender zal naar dit ontwerp worden uitgevoerd. Hij belooft dus werkelijk een sieraad in do woningen te zijn, vooral daar de reclaane-lettcrs den indruk van hot gehee! volstrekt niet schaden. Dc andere prïjs-gekroonde ontwer pen bieden evenzeer veel fraais. De uitslag is als volgt Eerste prijs, (300: Ton van Tasi, Den Haag Tweede prijs, 250 A. M. Lejeune, Tilburg. Tweede prijs A, fl50 Jae. H. M. van der Mey, Schoor!, bij Alkmaar Derde prijs, f 100 M A. H v <i. Burg, Amsterdam. Vierde prijzen, (50: respectievelijk \V. Bogtman, Haarlem J. Morjen- burgli, Amsterdam; W. F. Winter Jr AmsterdamRoelof Gerbrande, Am sterdam. De ontwerpen zullen ook in Den Haag, Rotterdam en Amsterdam ge ëxposeerd worden. J u b i 1 Onder zeer veel blijken van belang stelling herdacht heden de heer C. Scheen, werkzaam in de afdeeling Wagenmakerij aan de Centrale Werkplaats der H. IJ. S. M.. den dog, waarop hij voor 25 jaar bij" do maatschappij in dienst trad Namens de kameraden werd don jubilaris een enveloppe met inhoud aangeboden, terwijl tevens door hen zorg g.-.-ira gen was voor een vrijen dug. EEN CLUBGEBOUW VOOR H. F. C. Het bestuur van de voetbalclub II. F. C. zal aan de leden plannon voor leggen voor een nieuw gebouw op 't terrein aan de Spanjaardslaan. Ons. was, namens het bestuur der vereeniging verzocht om Vöorloopig nog geen melding hiervan te maken, doch nu eenige bladen het feit ge meld hebben, meenen wij de vrijheid te hebben de volgende xijzonderheden te geven. Het plan is ontworpen door den heer Van Logheid en is op vrij groot- ache schaal gedocht, daur de uitvoe ring er van een f 10.000 zal vorderen. Het gebouw zal geplaatst worden tusschcn het terrein van H. F. C. en bet tennisveld in, naar don kant au den Hout Men is van plan er een clublokaal le maken mei bewaarderswoning en voorts eenigl kleedkamers en een badkamer met douches en voetbaden. Het gebouw wordt van hout opge trokken en krijgt eon aardig geveltje. DE „HAARLEM"-KWEST!E. Gisteravond is in Don Haag zitting gehouden door de Commissie van on derzoek in zake de ongeregeldheden op het terrein van „Haarlem" bij de HaarlemQuiek-wedstrijd. Gehoord werd scheidsrechter Moor man, de grensrechters en getuigen van „Haarlem" en „Quick". De indruk is, dat de kwestie een gunstig verloop voor „Haarlem" aal hebben.

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 1