SPORT EN WEDSTRIJDEN in Haarlem's Dagblad. V oetbal. Hookey. Korfbal. Vliegen. Paardensport. Schaatsen rijden. Nsderlandsche Voetbalbond. H. F. C. Haarlem. 2 2. Zoo heeft dan op het Spanjaaxds- laan-terrera de eerste stedelijke ontr moe ting plaats gehad. En het resul taat is geweest, het meest juiste, dat men zich denken kan. Want een feit is het, dat liet krachtsverschil van beide vereenlgingen miniem is. En zeker is het niet zoo groot, dat de eene club behoort te verliezen, en de andere te winnen. Het moge dan al waar zijn, dat de H. F. C. voorhoe de wat beter dan die van Haarlem is, even waar is het, dat Haarlem's pui ke middenlinie en achterspelers dit voordeel op zeer voldoende wijze com- peiiseerem. Daarbij komt, dat de rood- gebroekten over 't algemeen individu eel oen sterker spel geven dan do ge- lijkpiaatsige blauw-witten, maar wat de combinatie aangaat is H. F. C. 2eer zeker de sterkere. Dit is ze ker, dat wanneer een Haarlem's elf tal kon geformeerd worden uit spe lers, die èn de specifiek „Iiaarlem"- 8che en de ,,H. F. C."-sche hoedanig heden in zich vereenigden, dit elftal bijna niet zou te verslaan zijn. Want het zou een in alle opzichten voortref felijk spel geven. Maar ter zakel Een tiental minuten over tweeën fluit scheidsrechter H. J. Willing de elftallen in het veld. Het is koud, maar toch niet zóó, dat het ander half uur stilzitten onaangenaam wordt. Wind is er volstrekt niet, zoo dat die goed spel niet bemoeilijken zal. Een onaangename omstandigheid is ©venwel het gladde veld. Het vries weer van de laatste dagen heeft er zijn invloed duchtig op doen gelden, en vooral in het begin zijn de glij partijen aan de orde van den dag. Het publiek heeft zich door het winterweer evenwel niet weerhouden laten, omzoomt in dichte hagen de lijntjes en heeft de tribune geheel gevuld. De volgende teams stellen zich te genover elkaar: H. F* C. i Mooy, Kimmijser, A. Verwey, Le Sueur, Jo Verwey, Van Spengler, Reydon, Francken, Laan, La Bastide, v. Laar, Haarlem: Jan Bakker, Houtkoper, C. Bouw meester*, Jur. Haak, Philips, S. Veen, Healey, Alb. Haak, De Wolff, Serné, Utermark. Haarlemmers, zoowel als H. F. C.J- ars worden met applaus begroet. En dan begint het ofschoon dat be gin heel kalmpjes is. H. F. G. onder neemt een gezellig aanvalletje, dat er evenwel niet gevaarlijk uitziet, en het ook blijkt niet te zijn, als La Bas tide het met een naasttrap beëindigt. Ondanks de aanmoedigingskreten van het publiek zit er in den begin ne bij de spelers nog niet veel en thousiasme in. Het spel wordt meest in 't midden van 't veld gespeeld, en dan nog heel voorzichtig; men kan zien dat de spelers bang zijn te val len, ofschoon ze zich hoe langzaam cn kalm ze ook doen, daarvoor toch niet hoeden kunnen. Tengevolge van dit voorzichtige spel, ontbreken de gewone verschijn selen van zenuwachtigheid, die zich anders bij deze matches nogal eens plegen voor te doen. Sa een twintig minuten van nogal saai heen-cn-weer-getrap. begint er in hel werken van de elftallen wat teekening te komen. II. F. C. krijgt de eerste corner te nemen, maar S. Veen werkt keurig weg. Wat later, als Haarlem ver opgedrongen is, valt ook den rood-broeken een hoek schop te beurt, maar Jan Bakker geeft een achter-voorzet Een minuut later verbetert hij zijn foutde bal komt mooi voor doel, maar de rood blauwe midden-spelers kunnen hem niet vinden, en het H. F. C.-kwintet gaat er snel mee van door. Het samenspel van de H. F. C.'ers is soms heel aardig, maar toch nog niet dat, wat het wezen moet. Weife lingen, onzekerheden komen nog maar al te voel voor, en, daar Healey en De Wolff een superieur spel te zien geven, heeft Utermark volstrekt geen gevaarlijke aanvallen te door staan. In het laatste kwartier pas geven ide spelers iets anders dan de siechte 'vertooning van het eorste half uur ite zien. Haarlem komt overweldigend tepzetton, en de „Good Old" heeft zoo 'goed als niets in te brengen. Dc Wolff brengt uitnemend op en geeft over aan Bouwmeester, wiens schot even wel door Mooy solide bewerkt wordt Even later is de II. F. C. -keeper we- derorrf in actie, doch ook nu begaat hij geen fout Een schot van Jur Haak die nu nog wel goed was. maar na de rust veel minder heeft al evenmin succes. Dan ineens verandert het 3trild- tooneol. Reydon krijgt het leder, rent er bliksemsnel mee langs het lijntje, alles paseeerend wat hem in den weg komt, geeft over aan La Bastide, die jammerlijk mist. Serné brengt het leder dan spoedig weer op de andere helft In den loop van het spel hebben eenige spelers neiging getoond, wat ruw te willen wonden Willing onderdrukt die ver keerde lusten echter zeer goed, door het geven van free-kicks, die evenwel geen van alle tot het maken van een goaltje aanleiding geven. Toch voelt men, dat er spoedig een puntje ko men moet. Er is nog maar vijf minu ten to spelen, en Haarlem dringt sterk op. Ineens een schitterende ren van Hoaley, gevolgd door een nóg schitterender voorzet. Houtkooper loopt toe, en Mooy kan er niet meer bij. (1-0). Haarlem leidt. En het blijkt, dat de rood-broelcen niet aan verslappen denken, want even later geeft Philips een hard schort van de wing, dat Mooy die zijn naam alle eer aan deed weet weg te werken. Een halve minuut voor half-time zet Philips Haarlem is nu overwe gend sterker wederom uitstekend voor, maar Bouwmeester kopt even over. Met een 1—0 stand in het voordeel van de rood-broeken kondigt Willing hot einde van de eerste drie kwar tier aan. Na het herbeginnen blijkt het da delijk, dat H. F. C. alles doen zal om gelijk te maken, als 't kan, le win nen. De blauw-broeken krijgen na een paar minuten al een corner to hemen, waaruit ze evenwel geen puntje te maken weten. Maar even later komt het toch werkelijk. Zes minuten is gespeeld, als Van Laar een pracht-overzet naar Mannus Francken geeft, die zich niet bedenkt, maar met een schuin, mooi schot waarvan H. F. C.'s captain het ge heim schijnt te bezitten Utermark doet visschen (11), Bravo, Mannus, dat was een pracht-goal 1 En H. F. C. laat het daarbij niet. Vier minuten na dit eerste succos volgt een tweede. Van Laar centert netjes naar La Bastide, die zich dicht bij Utermark bevindt, en de H. F. C.'er geeft den dikken rood-brook geen schijn van kans (21). Haarlem is verslapt. Alleen De Wolff, en vooral Healey, zijn met het oude vuur blijven doorwerken. H. F. C. schijnt het voldoende te vinden en spant zich niet- meer zoo in als een oogenblik geleden, hoewel Mannus zijn spelers onophoudelijk aanmoe digt. Haarlem komt weer wat in het voordeel maar de voorhoede is nu ont zettend gaan knoeien, Philips die niet zijn dag had krijgt weinig te doen, Jur Haak en Bouwmeester wer ken zeer ondoelmatig, en Mooy is dun ook tamelijk veilig. Toch wordt de H. F. C.-keeper een paar maal door Houtkooper aan den tand gevoeld, maar hij verdedigt zijn heiligdom op alleszins solide wijze. Een corner op het H. F. C.-doel levert al evenmin iets op, als een schot van Philips, welk laat3te dan ook niet bijzonder gevaar lijk was. Aan de andere zijde is Jules goed aan het werk. De H. F. C.-aan- vallen worden meest door een goed schot beëindigd, maar de Haarlem doelwachter houdt braaf stand, 't Loopt naar 't einde. Nog vier, nog drie. nog twee, nog één minuut. Men gelooft nu zeker aan een H. F. C.- zege, en verlaat al het veld. Daar, twintig seconden voor 't tijdsein nog een laatste wanhopige rood-broeken- attaqueMooy verlaat zijn doel, Bouwmeester passeert hem en loopt den bal kalm in het verlaten net 12—2). Een oogenblik is men verbaasd. Een storm van enthousiasme breekt dan los. Gelijk spelWant nauwelijks is d© bal weer in het midden of Willing fluit voor het einde. M at de spelers aangaat, bij Haar lem dienen in de eerste plaats ge noemd te worden Healey en De Wolff, die inderdaad een uitstekenden vorm vertoonden. Dan Utermark, Veen en Serné, die meermalen goed spel te zien gaven. De voorhoede was ditmaal al heel weinig. Bouwmeester en Houtkoper waren nog het best Jan Bekker en Philips vielen tegen, en groote teleurstelling gaf vooral Jur Haak. Ook Albert had zijn dag niet. H. F. C.'s beste spel was van de voorhoededie staat goed, en alle spelers bleken hun plaats volkomen waard. De wing Van LaarLa Basti de speelde veel beter samen dan in vroegere wedstrijden wel 't geval was. De middenlinie was het minst. Le Sueur niet als anders, en hoewel Van Spensler zijn best deed, kon hij den eminenten De Klercq niet vervan gen. Jo Verwey zagen we wel eens beter. Zijn jongere broeder was een beter back dan Kimmljzer wanneer hij goed oefenen blijftkan Adé een onzer beste achterspelers wordenhij Is kalm en bezit een harden, zuiveren trap, waarvan bij onder alle omstan digheden partij weet te trekken. Mooy ten slotte was in zeer goede con ditie. Het was, alles bijeen genomen, een wel interessante wedstrijd. H. F. C. meende eerst, dat de scheidsrechter te lang had laten spe len en de tweede goal van Haarlem dan ook gemaakt was in de 46ste mi nuut. Na overleg is door H. F. C- evenwel besloten, tegen deze goal toen geen protes taan te teekenen. De gisteren in de Westelijke eerste klasse gespeelde wedstrijden hadden bet volgende resultaat: Deai Haag: Quick—Hercules, ter rein afgekeurd. Breda: Velocitas—II. V. V. 5—1. Haarlem: HaarlemH. F. C. 22. Dordrecht: D. F. C.'t Zesde, 10. Den Haag: H. B. S.—V. O. C. 1—1. Het ranglijstje ziet er thans aldus uit: I i i êl Si Sparta 8 4 1 1 9 16-6 1.50 D. F. C. 7 4 2 1 10 13-8 1.42 Velocitas 6 4 0 2 8 14-7 1.33 V. O. C. 3 3 2 1 8 10—9 1.33 II. V. V. 5 2 2 1 6 13-10 1.20 Haarlem 1 3 2 2 8 16-13 1.14 H. B. 3. 6 3 3 2 9 15-12 1.12 H. F. C. 7 2 8 2 7 13-14 1.— Qnlck 6 0 3 3 3 6—13 0.50 't Zesde 8 l 2 5 4 6—20 0.50 Hercules 8 0 2 6 2 10—20 0.25 De Oostelijke eerste klasse speelde aldus: Enschedé: P. W.—Quick N., terrein afgekeurd. 'Arnhem: Vitesse—G. V. (X, 2-1.- Het .ranglijstje U in verhand met 5zen wedstrijd nu ais volgt samen gesteld: V. G. 0 4 1 1 9 18—4 1.50 Quick N. 6 3 1 2 7 13-9 1.16 p. w. n o n u ir- Wll'helnriua 5 2 1 2 6 7—9 1.— Vitesse U. D., 2 0 4 4 4-13 0.6 6 1 1 8 8 6-15 0.6 Reserve Competitie. Westelijke le klas. UtrechtHercules II—Quick II 8—1 Den Haag II .V. V. II—Velocitas IJ terrein afgekeurd. Haarlem II. F. C< II—Haarlem II 3—0. Rotterdam V. 0. 0- H-H. B. S. H terrein afgekeurd., De overige wedstrijden ln hét Wes ten verliepon als volgtj Westelijke 2e klasse. UtrechtKampongY. V- A. 2—1. Lelden Ajar L.V. S. 05- RotterdamNeptunus—V, u. 0. 5-1. Idem Achilles—Copcordia 1—2. Amsterdam A. F. G.—D. V. V. 21. Idem Ajax—Victoria 5—0. UtrechtU. V. V.—R. A. P. 3—1. Amsterdam VolhardingA. F. H. C. 4-1, Bussum A. W.E. D. O. 11, A. W.—E. D. O. 1-1, 2e Klasse N. V. B. Wat een heerlijk voetbalweer en er waren veel voetballiefhebbers. E. D. O. verscheen met A. Vrenegoor, H. W. v. Dort. J. L. v. Dort, J. Vermee. R. v. Leuven, J. H. Luijken J. Heyman, C. Zandstra, C. v. Leuven, L. Snoek, H. Hlrs. Scheidsrechter was Nijland, E. D. O. gaf goed combinatiespel te zien, waartegen A. W. niet bestand was. E. D. O. bestookte dan ook ge durende geruimen tijd het A. W.-doel, waar ettelijke schoten naast gingen. Vóór de rust kwam 't niet tot doel punten. Na de rust werden twee doelpunten gemaakt, eerst door A- NV. en later, 4 min. vóór tijd, kroeg J. L. v. Dort het leder te pakken en maakte gelijk (1-1). De ranelijstjes der Westelijke 2e klasso volgen hier Westelijke 2e klasse A. 1 .3 i ■J v.—t. ta 8» A D. V- S, 9 9 18 35-8 A. F. C. 10 8 1 i 17 34-11 Concordia 4 2 8 13-12 Kampong 9 5 1 8 11 15-14 D. V. V. 8 3 1 4 7 21—16 V. V. A. 10 4 0 6 8 20-19 Neptunus 8 2 2 4 6 21-24 V. U. C, 7 2 8 4 3-24 Ajax L. s 2 5 4 8-24 Achilles 9 1 8 1 6-29 Westelijke 2e klasse B. Ajax 7 7 14 31-2 2— Alcra. Vlet, 7 6 1 13 21-7 1.85 Volharding 9 6 3 12 21-9 1.33 Allen Weerb. 7 2 3 2 7 10-12 1— U. V. V. 8 i 4 8 16-25 1.— R. A. P. 7 3 4 6 16—16 0.83 Victoria 8 2 1 5 5 8-22 0.62 E. D. 0, 9 1 2 6 3 16-24 0.33 A. F. H. R 8 1 7 2 6-28 0.25 Westelijke 3e klasse. RotterdamR. F. C.M. A. A. S. 6-0. Idem U. S. C.—Unites 3—1. IdemExcelsiorV. F. C. 0—5. UtrechtD. O. S.—Hermes 4—1, Leiden Sportman—Olympia 1- Alkmaar HollandiaBloemendaal 1—2. Amsterdam D. O. S. B.Holland 5-3. Zaandam Z. V. V.—A. V. V. 5—3. Idem BlauwwitZandv. V. V. 5—0 Amsterdam D. E. R—Z. F. C. 2— Haarlsmsche Voetbalbond. le kl. H. V. B. V. V. H. I—KLEIN HAARLEM, (1-5). Beide elftallen stellen zich met in vallers op. Vooral in het begin blijkt Klein Haarlem zeer verzwakt en is het voornamelijk op haar helft, waar de strijd wordt gevoerd. Zooals ook te verwachten is, behaalt V. V. H. dan ook het eerste punt. Lang behou- m de gestheeren de leiding. Kort voor half time maakt Klein Haarlem gelijk. Met 11 wordt ge draaid. Na rust komt Klein Haarlem da delijk gevaarlijk opzetten, doch door het goede verdedigen van V. V. H. kunnen de rood-witten het begeerde doelpunt voorloopig niet bekomen. Als de V. V. II.-keeper eindelijk moet visschen, is het gedaan met het verzet en weten de gasten hun score geleidelijk op te voeren. Als de scheidsrechter tijd blaast, heeft Klein Haarlem, wel geflat teerd, gewonnen met 5—1. Het spel van Klein Haarlem liet wel te wenschen over. Terwijl V. V. H. het forsche spel met het oog op den harden grond, zooveel mogelijk vermeed, deed Klein Haarlem juist het tegenovergestelde, zoodat de schekisJ*echter menigmaal straffend moest optreden. Zeer te laken is ook het gedrag van een Kl. Haarlem-speler, die, zich den bal ontnomen ziende door een der V. V... H. -backs, dezen boven op het lijf sprong en hem een vuistslag in het gelaat toediende. Zeer terecht werd hem door zijn captain gelast het veld te verlaten. HAARLEM HI— H. F. III 1—3. Op een zeer hard veld wordt onder leiding van scheidsrechter Davidson begonnen. H. F. C. III neemt dadelijk het spel in handen, haar voorhoede combineert uitstekend en bezorgt aan de Haarlem-verdediging volop werk. Reeds spoedig komt het eerste doel punt, doordat een van de Haarlem- achterspelers in eigen doel trapt. Ook daarna blijft do strijd hoofdzakelijk op de Haarlem-helft en nog twee keer doelpunt Peereboom, zonder dat do roodbroeken daar een goaltje tegen over kunnen stellens Na rust zijn de rollen omgekeerd. H. F. C. III vindt het blijkbaar welle tjes, waarvan Haarlem profiteert door het 'spel te verplaatsen. Door het ge brekkige schieten van de voorhoede blijft doelpunten echter uit. Eindelijk komt do eerste en eenige tegengoal en als het tijd is, heeft H. F. C. welver diend met 31 gewonnon. HERCULES—KLEIN HAARLEM. 1-5. Beide elftallen stellen zich om half _i op. Hercules met een invaller en Klein Haarlem met drie invallers. Da delijk ontwikkelt zich een vurig spel. Er komt een uitval van Hercules en een mooi schot brengt de leiding. Maar Klein Haarlem is niet ontmoet digd en maakt na vijf minuten gelijk. Zoo blijft de stand tot rust. Na de rust Is klein Haarlem sterker. Een paar doorbraken van Hercules leveren niets op, zoodat Klein Haarlem met -1 .wint. HEEMSTEDE I—IJ. V. V. Hoewel het bijna zeker was, dat IJ. V. V. niet op zou komen, daar men veraam, dat IJ. V. V. reeds verklaard had beter te kunnen wegblijven, daar zij zeker met meer dan 50 zou ver liezen, was Heemstede op den vast- gestelden tijd aanwezig. Toen echter om 2.30 nog geen IJ. V. V.'ers aanwe zig waren, besloot de scheidsrechter Dass maar in te rukken, zoadat Heem stede dezen wedstrijd met 5—0 ge wonnen kreeg. Dit was de tweede teleurstelling voor spelers cn publiek, daar de vo rige week geen scheidsrechter opge komen was. Deze was nu wel aanwe zig, maar voor niets. VTCTRIX I—KLEIN HAARLEM II. Omstreeks half drie wordt er aan treden geblazen en stelt Victrlx zich voltallig op. Klein Haarlem II slechte met 10 man. Victrix valt goed aan en J. Traksel weet tweemaal te doelpun ten. Nu komt KL Haarlem los art de rechtsbuiten brengt heel mooi den stand op 2—t Nogmaals scoort Vic trix, dus met 3—1 gaat de rust in. Na de rust pakte Victrix heter aan en Lasschuit doelpunt 8 maal. Traksel, J. Seypesteijn en J. Traksel allen 1 koer, zoodat Victrix met 91 welverdiend wint. HEEMSTEDE IIPRIN8E8 JULI ANA, 1—4, Om 10 uur geeft scheidsrechter L. Kunse het sein tot den aanvang. Heemstede wint den opgooi en speelt eerst voor den wind, die bijna schuin op het veld staat Direct zijn beide partijen in actie; H. is in het begin even sterker, 5 min. is gespeeld als II. voor open doel komt. De kee per van P. J. redt echter schitterend. H. krijgt twee oorners, waarvan eon achter en de ander weggewerkt Dan breekt P. J. mooi door, passeert alles, maar de keeper van Heemstede stopt mooL Hierop verplaatst het spel zich spoedig naar P. J.'s helft, waar H. een penalty krijgt, maar de bal wordt jammerlijk tegen den paal geschopt. P. J. is eenigen tijd maar door slecht schieten en goede verdediging kan H. niet scoren. We derom krijgt H. twee corners, wat ook nu niets oplevert. .Alsnu komt P. J. wat los en wordt zeer gevaar lijk; de verdediging van H. te echter goed, zoodat ook P. J. niet kon doel punten. 5 min. voor rust breekt H. 'dan door, en weet door een mooi schot van den middenvoor de leiding te nemen, waarmee de rust ingaat Na de rust te P. J. eenigen tijd ster ker, hét schieten is echter slecht Ais 10 min. gespeeld is, weet P. J.. door een mooi schot gelijk te maken. H. trapt af; P. J. bemachtigt den bal en voordat 2 min. verloop en zijn neemt P. J. de leiding. Dit staat H. niet erg aan en het zet er alles op, ongelijk te maken. Dit gaat even wel niet gemakkelijk. Met een gewei vaart stormt H. op het vijande lijk doel aan, en voordat de keeper van P. J. goed weet wat er aan de hand is, schiet H. prachtig. De kee- pe rsteekt zijn handen in de hoogte waar de bal juist tegen aan komt, zoodat deze tegen den paal komt H. schiet weer direct terug maar weer tegen den paal. Als nog 10 min. te spelen is, krijgt P. J. een penalty, waardoor de stand 3—1 wondt. Dan gaat H. van keeper veranderen wat ha.ar nog een goaltje kost. 1 min. voor tijd schiet P. J. zacht langs den grond, én hoewel de bal gemakkelijk was te houden, belandt hij tusschen de palen. Dadelijk daarna fluit de scheidsrechter eindigen en P. J. hoeft wel gelukkig met 41 gewonnen. Wat de spelqualiteit betreft had Heemstede wel ee ngelijk apel ver diend. HAARLEM V-S. V. V. 3-2. H. V. B. 3e klasse. Met spanning werd deze ontmoe ting tegeinoetgezien. Op vreemd veld had een versterkte combinatie slechts met moeite met 1—0 kunnen winnen, zoodat nu een fiksche nederlaag niet onmogelijk scheen. Toch werd het te gendeel bewezen en nu bleek het weer eens, dat vlugheid het dikwijls van kracht wint. Om even over tienen wordt begon nen. De partijen gaan vrij wel gelijk op, nu eens is het eene, dan weer het andere doel in gevaar. Het gevolg is dan ook, dal met rust ieder der par tijen twee maal gedoelpunt heeft. Als weer begonnen is, werkt Haar lem V hard voor de winnende goal en zoowaar, het heeft suces. Met tijd heb ben de Haarlemmers welverdiend ge wonnen en tevens op do eerste plaats in hun afdeel'ng beslag gelegd. H, V. V. Ill—E. D. O. IV, 0—2. Voor de rust is H. V. V. IH gere geld sterker maar kan dit niet in doelpunten uitdrukken. Uit een door braak van E. D. O. IV ontstaat een strafschop, die door den II. V. V.- doelverdediger goed wordt gestopt. Als scheidsrechter v. d.- Horst rusten fluit, is de stond nog steeds 0—0. Na de pauze komt E. D. O. IV meer los, en weet al dadelijk te doelpun- n, 0-1. H. V. V. III zet er alles op om go- lijk te maken, en weet het spel weer op E.D.O.'s helft te verplaatsen. Als haar een strafschop ten deel valt, wordt deze gestopt. De partijen we gen nu tegen elkaar op. E. D. O. slaagt er nog eens in te doelpunten en heeft alzoo, hoewel gelukkig, haar eersten wedstrijd gewonnen. V. V. CONCORDIA II—H. F. C. VIL H. F. C. speelt met 10 man en is dan ook dadelijk iets in de minder heid. Haar goed werkende achter hoede weet echter geruimen tijd stand te houden, vooral de doel verdediger blijkt in goede conditie. -Vis V. V. C.'s linksbuiten evenwel schiet en een dor middenspelers zijn schot van richting verandert, heeft V. V. C. de leiding. Kort hierop verlaat een V. V. C.'er wegens ongesteldheid, hot terrein, zoodat beide clubs nu met 10 man spelen. Dit brengt toch geen verandering, zoodat rust in gaat met 1—-0 voor V. V. C. Na de rust begint V. V. C. weder met 11 spelers, doch ondanks dit we ten de jeugdige Spanjaardslaanbe- woners gelijk te maken. Lang hebben zij hiervan geen plei- zier, daar V. V. C. haar voorsprong weet te hernemen en zelfs hare lei ding vergroot In dezen stand komt geen verandering ineer, dus V. V. wint met 31. Bij H. F. C. was de doelverdediger de ster; bij V. V.- C. waren allen goed, maar niemand schitterde. Aangehouden de protesten Velos contra N. E. C. Haarlem contra D. F. C. A. V. V. contra Holland. VOETBAL OP ZONDAG. In ons hlad werd indertijd melding gemaakt van een mededeeling van de commissie van den Nederland- schen Voetbalbond tot onderzoek der opvoedkundige waarde van het voet balspel. Namens het bestuur van den Utrechtschen Provincialen Voetbal- Bond wordt thans naar aanleiding van dat bericht plaatsing verzocht van de volgende motie „Het bestuur van den Utrecht schen Provincialen Voetbal Bond, vergaderd te Utrecht, kennis genomen hebbende van het bericht dooi- tie commissie van den N. V. B. tot onderzoek der opvoed kundige waarde van liet voetbalspel in de dagbladen gepubliceerd, overtuigd van de bezwaren, die het wedstrijd-wezen op Zondag tegenover het vervullen der godsdienstplichten met zich kan brengen, betreurt het ten zeerste, dat ge noemde commissie tot publicatie van: meergenoemd berioht is overgegaan, waaruit een buitenstaander wet een zeer geringen dunk moet krijgen van de opvoedkundige waarde van het voetbalspel, spreekt er zijn sterke afkeuring over uit, dat deze commissie advi seert, dat voetbal nummer één is en godsdienst zich dient te regelen naar het wedstrijdwezen van den N. V. B., protesteert reeds bij voorbaat tegen ieder gebruik, dat voetbaltegenstan ders van die uitspraak zullen maken, besluit deze motie zooveel mogelijk publiciteit te geven, en gaat over tot de orde van den dag." HOCKEY. Gisteren werden do volgende wed strijden gespeeld: Den Hong: Togo—Boom, 3—1. Damescomp. II. H. V.Utrecht, 2-1. Haarlem: Musschen 2—Ledden, 43 KORFBAL. De eerste klasse koi*fba!-wedstriJ- den hadden tot uitslag: Noord. Amsterdam: O. S. C. A.—D. E. V. J, 4-8. D. O. S. I—D. I. O. S. I, 7—4. Zuid: Den Hong: A, L. O.—O. S. C. R., 3-7. Boskoop: AmicitlaVelox, 1—9. VoatbalnieuwB. PROTESTCOMMISSIE N. V. B De protestcommissie van den^N. V. B. kwam bijeen en nam de volgende besluiten Toegewezen werd bet protest V. O. kan^ bij de Geref. Kerk te Rotterdam. C. contra D. F. C. Afgewezen het pro test Wilhehnina oontra P. W. en D. B. C. contra Z. F. C. Niet in behandeling word genomen het protest Willem II contra M.- V. V. O. VLIEGEN TE SO F. STER BERG. ZATERDAG. Zaterdag vingen bij prachtig weder do vliegwedstrijden aan. Om half 2 klonk 't sein. Wijnmalen stond het eerst klaar voor vertrek. Inderdaad schoof zijn biplane voorwaarts, doch vermocht zich niet van den grond op te heffen. Een klein defect aan den motor was hiervan de schuld. De vlieger Küller ging het eerst do lucht in en logde de vereischte rondo af, welke na liet eerste vertrek ge- ëischt werd; hij deed dit in 2 min* 7 2/5 sec. In het geheel bleef Kuiler 6 min. 42 2/5 sec. in do lucht. Deze tij den werden genoteerd ter opneming •an den langsten tijdsduur der ge zamenlijke vluchten, welke Zaterdag en Zondag worden verricht. Behalve de genoemde vlucht vloog Küller in den tieu-K.M.-wedstrijd. De- werden door hem afgelegd in 7 mi nuten 37 sec. In het geheel bleef Küller thans 8 min. 16 sec, in de lucht. Koolhoven maakte 3 vluchten. Twee daarvan waren echter van min der dan 5 min., dus kwamen voor don wedstrijd niet in aanmerking. De 10 KM., worden door Koolhoven af gelegd in 8 min. 24 2/5 sec. In liet ge heel bleef hij 10 min. 21 sec. in de lucht. Tot dusver had dus do aviatCUT Wijnmalen nog niet meegedaan aan de tien KM vlucht. Te 2.50 steeg Wijnmaten voor den wedstrijd ter hoogtevlucht op. Na enkele min. was hij reeds tot oen hoogte van pl.m. 1000 M. gestegen. Offlcleeie gegevens hier omtrent ontbraken echter nog. Tien min. later stegen Koolhoven en Kül ler op. Koolhoven bleef vrij laag bij den grond, doch Küller bracht het tot ongeveer 50 M. hoogte. Tien minuten vóór drie waren alle drie in de lucht. Tegen 3 u. daalden zij achtereenvol gens, Wijnmalen en Küller In vol plané: De uitslag van do wedstrijden, voor zoover zij toen konden worden vast gesteld is: Voor het eerste vertrek Küller. Ook de snelheidswedstrijd over 10 KM. werd door dezen aviateur gewonnen in 7 min. 37 sec. Zooals reeds gemeld is vloog Kool haven den afstand 4 Tonden in 8 min. 24 2/5 sec., terwijl Wijnmalen er 9 min. 2 seconden over deed. De hoogtewedstrijd werd glansrijk door Wijnmalen gewonnen. Evenwel werd 700 meter genoteerd. Behalve de reeds gemelde vluch ten steeg KüJlcr nog tweemaal op: de eerste maal doorsnorde hij gedurende 5 min. 31 sec., de tweede maal 7 mi nuten 46 sec. liet luchtniim. In het geheel hooft Küller dus dien dag 28 min. 15 2/5 soc. met zijn monoplane in hot luchtruim vertoefd- Koolhoven maakte behalve de klei nere, die voor den wedstrijd niet inee-

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 6