Oe Erfgenaam van Vering NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 28« Jaargang. No. 8418 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. DONDERDAG 1 DECEMBER 1910 O HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN AD VERTENTIËN: PBR drib maanden: ^^ÊÊÊÊT Jz&Ë ^an 1—5 re8els 50 Cts.; iedere regel meer 10 Ct6. Bulten het Arrondissement Voor Haarlem 1-2U o, Haarlem van 1—5 regels 1.elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regel. Voor de dorpen in den omtrek waar «en Agent gevestigd le (kom der Bij Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente) 1.30 Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cis. per plaatsing; Franco per post door Nederland1.65 WÊ^IISWË50 Cl8- v00r 3 P,aalsingen a contant. Geïllustreerd z™dag«bla'd, 'voor Haarlem I 03TK Redactie en Administratie: tiroote Houtstraat 53. de omstreken en franco per post „0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Costfer. Directeur J. C. PEEREBOOM. -S**5® Drukkerij: Zuider Buitenspaarae 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 76—78, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DERDE BLAD. Buitenlandsch Overzicht Tot heden bepaalt zich nog tol het stellen van candi la ten en tot het houden van politieke rede voelingen. Avond aan avond worden de kiezers naar de vergade ringen gelokt, om (laar te liooren, op welke candidaten ze moeten stem men. Alle partüen hebben een heir leger van sprekers uitgezonden. De Unio nisten lieten zelfs redenaars uit Ca nada komen 1 Het zijn natuurlijk po litici van den laten, 2den, 3d en en misschien ook nog wel van den 4den rang. Onze belangstelling die nee- lemaal het Kanaal moet overvliegen! bepaalt zich natuurlijk alleen tot de kopstukken van de partijen. Maar ook dat is nog heel wat, want deze hoeren hebben het vooral zeer druk. Het is niets ongewoons, als een Engelschc minister op één dag in drie verschillende steaen voor de kie zers optreedt. Asquith en Lloyd George concurreeren druk met Roo sevelt, maai-ze hopen daarvan meer succes te hebben, dan Teddy. Gisteren sprak Lloyd George weer in een stad in Wales. Hij bracht Bal four's voorstel, om het beginsel van tariefhervorming aan een referen dum te onderwerpen, te sprake, en vroeg „Beteekent dit, dat Balfour geneigd is, de tegenwoordige „tariff reform bill" aan liet oordeel der kie zers te onderwerpen, nadat deze in beide huizen van het parlement is behandeld Dit zou iets geheel an ders zijn dan over het beginsel door een referendum te laten beslissen." Hij verklaarde op deze vraag een antwoord van Balfour te verlangen. De verklaring von Balfour, dat hij bereid was, de quaestie van tarief herziening aan EEN REFERENDUM, te onderwerpen, trekt, ook buiten Lloyd George, zeer de aandacht. De conservatieve bladen juichen over dezen „meesterlijken zet", waar door h. i. de conservatieven bij de verkiezmgen zullen winnen. Want nu zijn de vrijliaudelaars in staat, om met de tarief hervormers bij de verdediging van het Hoogerhuis, de Unie en de Grondwet, samen ie gaan. De liberale bladen wijzen er op, dat llalfour zei, dat het referen dum geen verkiezingen of wijziging in de regeering ten gevolge behoefde te hebben, dus aan de regeering zou blijven, ook indien de uitspraak van het referendum tegen tarielherziemug was gericht. Hij zou voortgaan Tsof er niets was gebeurd, aldus opgevend betgeen zijn eigen partij als het voor naamste deel van haar opbouwende politiek heeft verklaard. Maar do li beralen gelooven niet aan Balfour's oprechtheid en ernst. Zij oordcelen, dat zijn verklaring een verkiezings- manoeuvre is, om zich de stemmen in Lancashire te verzekeren. Zij zijn vol vertrouwen, dut het doel echter niet zal worden bereikt en zij ver klaren dat, als Balfour's verklaring waarlijk ernstig gemeend is, dit al leen de scheuring van de Unionisti sche partij zou be tee kenen. Ook Lord Rosebery is aan 't woord Êiweest. Hij wees op de ernstige Le- mmoring der persoonlijke vrijheid, die de tegenwoordige regeering door estelde inquisitie Hij zei, dat de voorvaderen zoo iets nooit zouden hebben geduld en hij wees met klem op het gevaar, dat den staat bedreigt door den dwang, opgelegd door Ieren, die gesteund worden door buitenlandsch goud. Bestaat er grooter gevaar voor de vrijheid, zoo vroeg hii, dan de maat regel om een enkele Kamer in te voe ren, zooals door de regeering wordt voorgesteld Het kwam hem voor, dat de kiezers, na de verklaring, door Balfour afge legd, een duidelijke strijdleus had den. De nadeel en van het Hoogerhuis immers zijn niet zoo groot, ais men wil doen voorkomen. Hij achtte de huidige verkiezing lichtzinnig, roekeloos, overbodig, en verklaarde een vurig voorstander te zijn van een krachtig, democratisch Hoogerhuis. Z'n Lordschap sprak als zijn mee ning uit, dat het socialisme zijn reus- achtigen scepter zwaait over de re geering, die de barrière, door het Hoogerhuis gevormd, uit den weg geruimd wil zien. Verder stelde hij in het licht, dat het geenszins zijn bedoeling was, hier het Hoogerhuis of zijn erfelüke bevoegdheden te verdedigen immers sedert ongeveer dertig jaren had hij daartegen gestreden en hij verklaar de overtuigd te zijn, dat de natie een verstandig antwoord zal geven op de vragen, die haar zijn gesteld. UIT PORTUGAL. De bladen uit Lissabon deelen me de, dat de regeering ter beschikking der justitie heeft gesteld den gewezen minister van financiën Espregueira en den betaalmeester Aran ja, die met de Deposito-Cassa een contract hadden gesloten, waarbij zij, ter ver gemakkelijking van het aangaan van leeningen door koningin Maria Pia, de verantwoordelijkheid voor den Staat hadden aanvaard. De door de Fransche regeering bin nenkort in te dienen wetsontwerpen ter verzekering van den geregelden voortgang der openbare bedrijven, vinden in de pers een zeer verschil lende beoordeeling. De „Action" verklaart, dat deze wetten de menschelijkste, grootmoe digste en sociaalste zijn, die ooit door een republikeinsche regeering zijn uitgedacht. Door deze wetten zed het scheidsgerecht, de verzoening en de orde in den arbeidscodex wor den ingevoerd. De socialistische „Humanilé" is met de ontwerpen niet ingenomen en keurt vooral ai, dat aan liet parle ment de rol van scheidsrechter toe bedeeld zal worden, daar de Kamer steeds het belang der maatschappijen en nooit dat der arbeiders zal behar tigen. De conservatieve „Gaulois" is ook niet tevreden „Ónder het voor wendsel te verzekeren, dat heispoor wegbedrijf niet meer belemmerd wordt", zegt het blad, „zal aan de maatschappijen een reglement wor den opgedrongen, dat liaar mucht be perkt en waardoor zij van de luimen of den wrok van een parlementaire meerderheid afhankelijk worden ge maakt." De was van de verschillende rivie ren houdt weer aan. De Maine is buiten haar oevers ge treden en heeft de laaggelegen wij ken van Epernay onder water gezet De Loire overstroomt velden en we gen van Angers. Te Saumur staan de lichtfabrieken onder water en moest de cavalerie- school ontruimd worden. De dijk bij St. Benoit (Vendée) is doorgebroken, de omliggende velden zijn overstroomd en de boerderijen moesten ontruimd worden. Het bulletin luidt „De toestand was lieden goed, de koorts neemt geregeld af." ONRUST IN MIDDEN-AMERIKA. Nauwelijks komen meer gunstige berichten uit Mexico, of er komen al weer meldingen van -onrust in een andere midden-Amerikaansche repu bliek. Nu is het weer rumoerig in Honduras, waar eenige havens aan den Atlontischen Oceaan bezet zijn door revolutionnaire troepen onder leiding van den ex-president Bonilla. Regeeringstroepen, die tot onder drukking der beweging waren uitge zonden, zouden zich bij de revolu- tionnairen hebben aangesloten. Stadsnieuws Benoemd. Benoemd is tot onderwijzer in het handteekenen aan school A te Wor- nierveer de heer J. K, Ch. van Brus sel te Haarlem. Rubriek voor Vragen Geabonnoerden bobben het voorrecht, vragen op verschillend gebied, mits voor boantwoording vatbaar, in te renden bij de Redactie van Haarlem's Dagblad, Groote HoiK.-lrnat 63. Alle antwoorden worden geheel kosteloos gegeven en zoo spoedig niogeiyk. Aan vragon, dio niet volledig naam en Woonplaats van den inzender vermelde» wordt geen aandacht geschonken. VRAAG. Als de patroon zonder con tract iemand aan 't werk heeft en per week betaalt en hij zegt niets en blijft gewoon 's Maandags weg, is dat ge oorloofd Wat kan de patroon er aan doen als de werkman dit doet ANTWOORD. De werkman is dan een week loon als schadeloosstelling verschuldigd. Hij kan tot betaling daarvan desnoods voor het kantonge recht vervolgd worden. VRAAG. Wanneer mevrouw de dienstbode den dienst opzegt, kan zij dan de reeds gegeven kennisfooi van het loon der dienstbode afhouden ANTWOORD. Alleen wanneer de dienstbetrekking', ofschoon voor lan ger dan drie maanden of tot wederop- zeggens toe aangegaan, niet langer dan drie maanden heeft geduurd. Alle geschillen, uit het arbeidscontract voortvloeiende, zijn aan de kennisneming van den kan tonrechter onderworpen. VRAAG. (Op speciaal verzoek van den vrager hier niet overgenomen en dan ook wel eenigszins wijdloopig.) i ANTWOORD. Het meisje handelt! vrij zonderling en wij zouden in zoo n geval het loon niet betalen. Het lijkt sterk op een verbreking der dienstbe trekking in strijd met de wet. VRAAG. Kunt u mij ook zeggen of de twee verzekeringsmaatschappijen waarover ik u uitvoerig schreef, de zelfde zijn en of de eerste in staat van faillissement verkeert ANTWOORD. Van dat faillissement is ons niets bekend en of de eerste maatschappij in de tweede is overge gaan kunnen wij niet zeggen. Daar voor moet men nauwkeurige plaatse lijke bekendheid hebben. Draag eens de kosten zijn gering een onder zoek op aan het Legalisatiekantoor, Paulus Buijsstraat, 's-Gravenhage. Uit de Omstreken HEEMSTEDE. Voorbereidend Militair onderricht. Zij, die wenschen deel te nemen aan het m Januari a. s. te houden on derzoek ter verkrijging van een bewijs van voorgeoefendheid, kunnen zich daarvoor aanmelden ter Gemeente secretarie vóór 10 December a. s. Binnenland TWEEDE KAMER. Van replieken een overzicht te ge ven is altijd een bijzonder lastig ding, want replieken komen veclail neer op herhalingen en wanneer het replieken betreft in de politieke Staats begrooting-beschouwingen komen zij bovendien neer op een onderlinge be strijding der sprekers van verschil lende richting, als ware de Tweedie Kamer een debatingclub. Ditmaal zijn die algeuieone beschou wingen nogal woelig geweest, grap pig nu eens, scherp dan weder. „Per soonlijke feiten" waren aan de orde van den dag. Zoo kwam de heer Hu- genhültz er tegen op dat minister Heemskerk hem spot had verweten met den godsdienst, wat heolomaail niet in zijn aard lag. De minister antwoordde bedoeld te hebben, dat de heer Hugenholtz gespot had met een uiting van dj-. Kuyper. Beiden waren het er ten slotte over eens, dat dit geen persoonlijk feit was. Die uitdrukking van «Li-. Kuyper werd ook door den heer Troelstra op genomen, toen hij, in den loop zijner repliek zeide, dat het bezwaarlijk aanging het behoud van eigen zelf standigheid, door middel der defen sie, een plicht jegens God te noemen, wanneer men het leger bezigde om de nationule zelfstandigheid aan Atjc hers en anderevolken te ontnemen.Dit was één moment uit do rode van den sociaJistischen leider. Deze betreurde het gemis aan grooten stijl in de re devoeringen der Ministers; hij con stateerde verschillen in den boezem der rechterzijde, ten bewijze dat op de antithese geen staatsrecht kon werden gebouwd, evenmin als een wetgeving op de frazen van dr. Kuy per betreffende een bedrijfsorganisa tie, die de arbeiders naar een verre toekomst verwees. Volhoudende wat hij in eersten ter mijn over den financieelen toestand had gezegd, vroeg hij een onderzoek naar de wenschelijkheod der verhoo ging van ambtenaars-salarissen. In zake de sociale wetgeving hiekl hij vol, dat er gemis aan beleid wus bij de Regeering en vroeg een antwoord op de vraag of bij de ouderdomsver- zekering de lage loonen van premie betaling zouden vrijgesteld worden. Na een verdediging van het stand punt der socialisten in zake de de fensie waarvan nog niemand be weerd had, dat zij aan het doel be antwoordde betoogde hij dat zij den wereldvrede willen. De heer De Visser zette nader zijn standpunt uiteen ter zake van de so ciale wetgeving. De Ziekteverzeke ring, die hij niet urgent achtte, moest grondslag voor verdere arbeidersver zekering kunnen zijn. Inzake Zon dagsrust bleef hij op een nieuwe wet telijke regeling aandringen. De heer De Meester handhaafde zijn standpunt in zake de financiën en ook de heer Tydeman bleef den Min. Kolk man te optimistisch oordeelen. Deze spreker verduidelijkte overi gens nog enkele door hem reeds in eersten termijn gezegde dingen en trad in een weerlegging van hetgeen daartegen, speciaal ten aanzien der benoemingen, was aangevoerd. Iets dergelijks deed de heer Drucker in zijn repliek, die in het bijzonder con stateerde, dat warmte voor kiesrecht uitbreiding slechts aan de linkerzijde bleek te bestaan. De rede van den heer Roodhuyzen wend feitelijk een duel van interrup ties. Deze spreker kwam er allereerst tege nop dat de Min. Kolkman hem volksmisleiding had verweten in zijn verdediging van het blanco-artikel. Die aanval was ruw en ongemoti veerd, want het blanco-artikel was geen uitvinding van spreker, maar reeds den Minister Heemskerk Senior bekond. De spreker constateerde dat eigenlijk niemand het sociaal beleid van Minister Talma had verdedigd. En hij constateerde ten slotte, onder hevige opwinding in de Kamer, dat deze die als verkiezings-agitator al tijd de ordonnantiën Góds vooropstel de, zich die niet herinnerde toen hij enkelen zijner vrienden afwees met de verklaring dat hij, inzake de Zon dagssluiting eener tentoonstelling, zijn wensch niet kon opleggen aan anderen. Ui de avondvergaderingen werden de replieken voortgezet. De heer Patijn kwam op tegen de blijmoedigheid van den Minister van Financiën, terwijl nog zooveel groo te uitgaven zullen worden gedaan; alleen reeds misschien miliioenen om onze spoorwegfinanciën te herstellen. Ten opzichte van de plannen van de zen Minister hield hij staande dat het Fonds x oor de verzekeringsuitgaven niet anders dan een schijnvertooning is, omdat in het gunstigste geval slechts 2.9 van het Tarief zal kunnen worden gereserveerd. Ook de vergelijking tussciien de belastingen in ons land en in Enge land, bleef spr. wraken en hij beriep zich op de brochure van Minister van Rappard zelf, ten betooge tegen over den heer Duymaer van Twist, die voortdurend interrumpeerde dat die Minister van Oorlog de de fensie-uitgaven niet had opgedreven. Spr. becijferde dat Minister Van Rap pard 1 1/2 millioen bezuinigde en Onze Lachhoek EEN BESCHEIDEN VERZOEK. Aanbidder Als ge absoluut nieU van mij weten wilt, juffrouw Jopie, koop dan ten minste van mij deD „Briefsteller voor verliefde harten", die ik mij om uwentwille heb aange schaft. MODEDAMES. Ik zou u gaarne even willen spre ken, zei de dame beneden, maar de japon is om je voeten zoo nauw, dat ik de treden niet ktm bestijgen. Wilt u even beneden komen Ik zou het gaarne doen, werd van boven geantwoord, doch die nieuwe hoed van mij is zoo groot, dat ik d* deur niet door kan. OOK PRETTIG. Juffertje (bij een pandhuishouder) Hier heb ik de eer, u mijn verloofde voor te stellen.... Wilt u mij een ple zier doen Laat u hem eens mijn uit zet zien, dat moeder bij u beleend heeft. EEN ONGELUKSVOGEL. „Niets dan tegenspoed in de we reld. Nou ga ik bij dat miserabele weer naar de gevangenis om die veer tien dagen uit te zitten, die ik nog te goed heb. En nu is er een andere ke rel geweest, die heeft op mijn naam zitten brommen Nu kan ik weer on getroost gaan zwerven I" WAAROM. Onderwijzeres Kan een van de kleine meisjes mij ook zeggen, waar om ons hoofd met haar bedekt is Kleine Annie Omdat anders uw hoed niet op uw hoofd vastgestoken zou kunnen worden, juf. Minister Sabran 2 millioen méér aan vroeg. De heer Kuyper betoogde, dat de publiekrechtelijke bodrijfsorgai ïiaar tie zooals hij die zich dacht den soci alen vrede zou brengen en hij be greep dus, dat de heer Troelstra, die den klassenstrijd voorstaat, er niets van wilde weten. Hij ontkende dat door zijn schuld do „misère" wan de Ongevallenwet was ontstaan en be toogde, naar aanleiding van een in terruptie van den heer Schaper dat hij de risico-overdracht hid bestre den. Bestrijdende dat door hem de kos ten voor de verzekeringen op 25 mil lioen waren gescliat, handhaafde hij zijn vergelijking met de cijfers van de Engelsche en NederJ andscbe belas tingen omdat hij niet anders had be doeld dan de draagkracht van het volk te schetsen. De heer Goeman Borgesius noemde het van Minister Heemskerk, die zich met kwinkslagen van alles afmaakt een vrijmoedigüeid, die aan het on gepaste grenst, te beweren, dat d< linkerzijde het j>eil van het debat had verlaagd. Ter zake van de kiesrecht- hervorming gaan wij met dit Kabinet achteruiter zal niets van komen. Waarom de sociale verzekering ei zonder Tariefsherziening niet kan ko men, bleef do Minister in gebreke te bewijzen. Het Miuisterie-De Meester bewees, dat het wél kon zonder het Tarief. Opnieuw critiseerde spr. Minister Talma's plannen, betoogonde, dat or- FEUILLETON Naar het Engelsch door CHARLES GARVICE. HOOFDSTUK I. Percy Chester, neef en erfgenaam van den ouden Graaf van Vering, zat 's morgens in een zijner kamers te ontljijten. Een vooreen opende hij zijn brieven, sommige bevatten rekenin- m, meerdere verzochten om de eer van de klandizie, andere waren op fijn postpapier geschreven en in mi niatuurcouverts gesloten een niet de onderteekening La Valeria bevatte bet verzoek om een loge te nemen voor haar bcnefietvoorstelling, een andere var. zijn groom hield een be richt in over een van zijn renpaar den, en een van de firma Coutts, be richtte hem. dal ei voor hem vijf hon derd pond zijn dnema&ndelijksche toelage door den Graaf van Vering bij de bank was gedeponeerd. Terwijl hii nog op dit hoogst welko me bericht zat te staren, liet zich een lichte voetstap op de trap hooren, en het volgend oogenblik vloog do deur open en een jongeling van omstreeks negentien jaar trad de kamer bin nen. Dat was Charley Merivale, een bloedverwant van Percy Chester, en zijn trouwste bewonderaar. Tusschen den jongen en den man bestond een band van genegenheid, dateerend van den dog, waarop Percy Chester de moedor van zijn kleinen neef, in ne derige armoede had aangetroffen in een of ander afgelegen zijstraatje, Met kalme practlsche edelmoedigheid had hij do arme dame veel gemak bezorgd, en toen zij stierf had hij zich vrijwil lig belast met de voogdijschap over den jongen, en dat alles had hij ge daan, geleid door het principe, dat do rechterhand nipt mocht weten wat de linker deed, zoodat de jongen zelf er geen vermoeden van had, dat hii zijn opkomst, zijn opvoeding, zijn geheele bestaan aafi dat knappe, mooie ideaal van een neef had te danken. Percy Chester had hem verteld of doen ge looven, dat hij van zich zelf middelen bezat, zoodat de liefde, die de jongen hem toedroeg, niet besmet zou wor den door eigenbelang of gedwongen door dankbaarheid of vernedering. Zoo, .Percy, oude jongen I riep Charlie uitben je daar I Nog niet eens klaar met je ontbijt Wel, ik ben het park al rond geweest op de kas tanjebruine. O wat een mooi beest is het toch .Wat kan het loopen I Je kent dc Achilleslaan wel? Nu, in zeven en een halve minuut draafde ik haar langs tot aan den hoek. En ik zeg je maar pardonik zie, dat je nog bezig bent met je brieven. Niets dan goed nieuws, hoop ik Ja, dank je, Charles, ik ben er juist mee klaar en je bent dus vroeg op geweest vanmorgen, in weerwfl van je nachtbraken. Heb jij je goed geamuseerd O, uitstekend I antwoordde de jongen, met een gelaat glimmend van opgewondenheid. Het was alleramu santst. Je woet, dat ik voor 't eerst op een dergelijke partij was ongere kend een avondfeest bij den directeur te Eton, en ik zou nooit gedacht heb ben, dat het zoo prettig kon zijn en daarom vraag ik jou, Percy, ouden jongen, waarom ben jij niet gekomen? Ik keek iedere vijf minuten naar je uit. Dat is vriendelijk van je, ant woordde Percy, terwijl hij zijn hand uitstrekte naar een stukje geroosterd brood. Ik ben kalm thuis gebleven. Och, ie moet denken, een bal is voor mij niet zoo nieuw meer. Ik vrees, dat je de eenige was. die mij miste. Neen, riep de jongen met nadruk uitverscheidene menschen vroegen naar je, en waarom je er niet was je schijnt hier Het hij een jongensach- tigen zucht van jaloezie en bewonde ring hooren heel wat dames te ken nen, Percy 1 Dat was voor mij gister avond een goed ding, dat gaf mij ver- scheidone introducties en je hadt er moeten zijn al was 't alleen maar om Miss Devigne te zien I Zeg eens, Per cy, lijkt zij jou ook niet de mooiste vrouw, die er bestaat Daar zou ik niet op durven zwe ren, Charlie. Én dus was Miss Devigne er ook Ja, ging do jongen voorten je hadt moeten zien, wat een opschud ding het te weeg bracht, toen zij bin nen kwam I Haar japon Ja, na tuurlijk kan ik je niet vertellen, waar van zij gemaakt was maar het was een onbeschrijflijk mooi toilet, dat weet ik zeker, en ik hoorde <le her togin zeggeu, dat Worth dit seizoen geen mooier werk had afgeleverd Toen zij binnenkwam, schenen alle menschen ook dames, die mij eerst bijzonder mooi hadden toegeschenen in 't niet te verzinken I Ik kon niet laten naar haar te kijken, en einde lijk, na lang geaarzeld to hebben, en toen zij bij Lady Deyigne zat, vroeg ik aan de hertogin of zij mij aan haar wilde voorstellen. Was het te brutaal van mij, Percy vroeg hij angstig. Wel neen, antwoordde zijn men tor die met belangstelling geluisterd had. Nu, en toen Nu je weet, hoe vriendelijk de hertogin is. Zij behandelt een jongen nooit uit de hoogte, zooals sommige anderen. Zij bracht mij naar Miss De vigne, en zeiMiss Devigne, hier is een gentleman, die om de eer verzoekt aan u te worden voorgesteld, waarop zij mij introduceerde. Eerst was Miss Devigne niets meer dan vormelijk be leefd, maar toen de hertogin zeiu weet wel, een neef van van Mr. Chester, glimlachte zij, en maakte ruimte, opdat ik naast haar zou kun- non komen zitten. Was dat niet vrien delijk van haar Ik kan je zeggen, dat sommige mannen mij scherp aanke ken, alsof een jonge vent zooals ik het recht niet had een oogenblik van haar tijd in beslag te nemen. Nu, wat gebeurde er toen toch geen uitdaging op morgen, met koude koffie en pistolen, hoop ik Charlie Merivale lachte. Neen ik begreep, dat ik niet lang naast haar behoorde te blijven en deed het ook niet. Maar zij was vriendelijk, en ik beschouw haar als de mooiste vrouw op de wereld heel anders dan de meeste andere zij keu ren dikwijls zoo'n jongen als ik zelfs geen blik waardig. Zij babbelde met mij precies alsof ik veel ouder was. En Percy, nu ik er goed over denk, geloof ik, dat wij voortdurend over jou spraken ik hoop niet, dat ik er kwaad aan deed... Over mij Ja, lachte de jongen wij hadden het voortdurend over je. De eerste woorden, die zij sprak waren „En dus is u de neef van Mr. Chester en toen vroe- zij mij of ik bij je inwoon de. Natuurlijk alleen als ik met va- canties thuis ben, zei ik. Ik vertelde haar, dat ik niet naar Eton terug zou gaan, voegde hij er jongensachtig bij. En toen vroeg zij mij of jij niet kwam, en toen ik zei, dat ik 't niet wist, wendde zü zich tot Mrs. Devigne en fluisterde haar iets in het oor, dat ik niet verstond. Maar wat ik zeggen wou zij had de mooiste bouquet van alle dames Toen keek Percy Chester snel op, en streek met een uitdrukking van verwachting op het gelaat zijn knevol op. Werkelijk heel mooi, niet een van die smakelooze stijvo bouquetten, maar witte wasachtige bloemen, met hier en daar blauwe Indische bloe sems er tusschen. En terwijl ik de bouquet bewonderde, zei ik Dat zijn de lievelingsbloemen van Percy. „Zoo vroeg ze glimlachend „ik ben blij, dat u ze mooi vindtxij zijn heel zeldzaam in dit seizoen." (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 9