NIEUWS= en ADVERTENTIEBLAD. Oe Erfgenaam van Vering 28* Jaargang. No. 8421 Verschijnt dagelijks, behalve op Zo*- en Feestdagen. MAANDAG 5 DECEMBER 1910 B HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN ADVERTENTIËN: per drie maanden: IpsflL Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor Haarlem1-20 3 Haarlem van 1—5 regete ƒ1.elke regel meer 0.20. Reclames 30 Cent per regel. Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der Bij Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente)1-30 Advertentien van Vraag en Aanbod, hoogstens ze6 regels, 25 Cts. per plaatsing; Franco per post door Nederland1.65 ^EvHo^. S0 v00r 3 P,aatsinBen a contant. Gtf ïïusfreertf Zondagsblad, 'voor Haarlem* 1 lo3m Rell"c,ie Administratie: 6roote Houtstraat 53. n de omstreken en franco per post 0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Zuider Buitenspaame 6. Telefoonnummer 122. Jot de plaatsing van advertentlön en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. TWEEDE BLAD. Buitenlandsch Overzicht DE VERKIEZINGEN IN ENGELAND. fijn in vollen gang. Tot heden zijn gekozen 47 liberalen, 60 unionisten, 7 leden der arbeiderspartij. 5 Ieren, volgelingen van Redmond. Er is natuurlijk nog heelemaal niets van den uitslag te voorspellen, daarvoor zijn te weinig uitslagen be kend. Alleen staat vast, dat de unio nisten 6 zetels gewonnen hebben, maar er daarentegen 3 aan de libe ralen verloren. Pas één vijfde der stemming is bekend, de overig© uit slagen kunnen dus nog veel verras singen brengen. Onder de gekozenen zijn Redmond en Ckapiu, bgkend protectionist, oud- ministor in een unionistisch kabinet. Te Manchester N. W. heeft de pro tectionist Bonar Law de nederlaag geleden. Deze verkiezing bad vooral de aandacht getrokken, zoodat 't ver lies voor de unionisten een teleur stelling is. Bonar Law, een wakker voorstander dor tariefsJiervorming, gaf z'n voiligen zetel in Londen prijs, om in 't anzekere Manchester voor z'n beginsel te strijden. Hij heeft, blij kens den uitslag, te veel gewaagd. Uit Londen wordt over de verkie zing geseind De unionisten behaal den Zaterdag niet bet succes, clat men verwacht had, maar als de ver houding van hun winsten blijft be staan, zal het gevolg daarvan zijn, dut de regeering in een netelige po sitie zal geraken. De liberalen ver heugen zich over de vermindering der unionistische meerheden te Bir mingham en over de standvastigheid hunner partij te Londen en te Man chester. Over het algemeen valt in dezen verkiezingsstrijd een buitengewone gelijkenis op te merken met de in Januari 1.1. behaalde meerderheden, ofschoon een aanzienlijke verminde ring in het totaal der uitgebrachte stemmen moet worden geconstateerd. Verscheidene kiezers verhuisden naar nieuwe districten en konden hun stem niet uitbrengen. Ook het vochtige weer en de koude beletten een ruime opkomst der kiezers en wa ren mode oorzaak, dat zich op straat geen levendige tooueeltjes afspeel den, zooals gewoonlijk. Toch gaan de stemdagen niet ge heel onopgemerkt voorbij. IN IERLAND HAD EEN EIGENAAR DIGE BETOOGING plaats, 't Gebeurde te Cook, onder aanvoering van William Redmond, den broeder van den bekenden Ier- schen leider, John Redmond, en den afgevaardigde Rocke, en 't gold een groote nationalistische kiesbetooging. De stoet trok door de door aanhan gers van O'Brien bewoonde wijk Blackpool, 't Was een interessante aanblik. Honderden zingende en juichende vrouwen en meisjes in nationale kleederdracht, het hoofd en do hals bedekt niet de bekende sjaal, met blnote armen en den „shi- lelag" (eikelknuppel) zwaaiend, ver drongen zich om de coudidaten, die zij trachtten te omhelzen. 3000 mannen, allen met den ler- echen knuppel gewapend, volgden met talrijke muziekkorpsen, wier mu ziek door de menigte bijna werd overstemd. Brandende teertonnen werden in den stoet medegevoerd. Op de tegen het Hoogerhuis gerichte re devoeringen, volgden eindelooze hoe ra's voor de bevrijding van Ierland. Ten slotte spoorde pater O'Sullivan het volk aan, zijn plicht te vervullen en voor de candidaten Rocke en Red mond te stemmen. In het financieel overzicht, in de Kamer voorgelezen, wordt medege deeld, dat de ontwerp-begrooting een overschot aanwijst van 51 1/2 mil- l'oen lire. Een gelukkige minister van finan cien, die met geen tekort behoeft te komen De uitgaven voor het legerbeheer zijn 15 milioen hooger geworden ten gevolge van de verhooging der prij zen van de levensmiddelen en der arbeidslooucn. Er zal geen nieuw buitengewoon crediet voor het leger worden aange vraagd, behalve de 50 millioen, die van 1912/1913 af besteed zullen wor den voor de hervorming van de veld artillerie. Voor schepenhouw wordt 111/2 mil lioen meer gevraagd. Voor do marine zullen hoogere uit gaven gedaan moeten worden, met 't oog op do geleidelijke uitvoering van het vlootvrogram. Deze extra uitgaven zullen 't voor- deelig saldo dus wol spoedig opslok ken 1 DE TARIEFSQUAESTÏE IN AMERIKA. Morgen zal de Boodschap van pre sident Tuft in bel. congres worden voorgelezen. Men beweert te Wash ington, dat deze boodschap ditmaal 30.000 woorden zal bevatten, maar van die duizenden woorden zal er geen enkel aan de tariefquoestie ge wijd zijn. Hierover zal een speciale boodschap van den president voorko men. lntusschen deelt een correspondent van een Engelsch blad mede, dat het aanstaande democratische congres zoo spoedig mogelijk-de tariefquaes- tie zal ter hand nemen. Er gaan in het democratische kamp stommen op, om eenvoudig het tarief met 15 a 20 procent te verlagen, anderen willen althans deze verlaging zien toegepast op verscliilleude onderdeelen van het tarief, in het bijzonder op levensmid delen, kleedingstoffen, staal- en bouwmateriaal. Het denkbeeld van president Taft, om de tarief herzie ning over te laten aan de tarief- commissie, vindt hij vele democraten weinig instemming, omdat zij daar van het vertragen der herziening verwachten. Eenigen tijd geleden was te Kasjan een Russisch consulair ambtenaar door Baktiaren uitgeschud en mis handeld. De Russische regeering zond daarover een booze nota aan de Per zische regeering en eischte satisfac tie. Aanvankelijk wilde de Perzische minister van buitenlandscho zaken daar niet van hooren, want de mis handelde consulaire ambtenaar was een minderwaardig sujet en boven dien was zijn aanstelling als consu lair ambtenaar-nooit door 'e Perzi sche regeering erkend. Maar van Russische zijde schijnt toen de schroef eenvoudig wat te zijn aangedraaid, en de geeischte genoeg doening is nu gegeven. Een Perzisch politieman, die zich bij de geweldple ging tegenover den Russisch en con sul air en ambtenaar had misdragen, is afgezet, de beleedigde partij krijgt een schadeloosstelling, en de Perzi sche regoering heeft excuses aange boden aau den Russischen gezant te Teheran. De water-ellende neemt steeds grocdere afmetingen aan. Het dorp Lepollud (Vascluse), aan de Rhone, is geheed overstroomd de 2000 inwoners verkeeren in gevaar. Verschillende compagnieën genie troepen, van het garnizoen Orange, zijn ter hulpe uitgezonden. Ook bij Cerbère heeft de overstroo ming mensclienlevéns geëischt. Door de inwerking van het water was de spoordijk verzwakt en het gevolg was, dat een trein ontspoorde. Drie per sonen werden gedood en een groot aanbal gejond. In de Loire-vallei wordt de toe stand met den dag erger. Te Nantes zijn door het hooge water 7000 men- schen werkloos. De stad Ancenis is door de over strooming geheel van de buiteuwe- reld afgesloten. Ook in Bretagne zijn een groot aan tal steden en dorpen door het water geïsoleerd. In geen eeuwen zoo wordt in een der Fransohe couranten geschreven is er zulk een water vloed geweest. De schade is enorm. verbetert gelukkig. Het bulletin van Zondag luidt De koningin bracht verscheidene uren geheel koortsvrij door. De toestand blijft bevredigend. Rubriek voor Vrouwen Laatst haalden wij het gezegde van een groot geleerde en pedagoog aan, waarbij die beweerde: „dat het kind in de eerste jaren vóór de school, meer leen, dan in vier jaren van academische studie." Laten we dit eens wat nader be schouwen; want dat het aind heel veel loeren moet in dien tijd, dat is hoe langer hoe meer door nauwkeu rig onderzoek gebleken. Bij voor beet l het zien alleen al, is een hecle exer citie voor het jonge kind! Want we moeten niet denken, dat het kind zóó maai-, onmiddellijk na, of tenminste heel kort na de geboorte kan zien. Dit alles is veel ingewikkelder dan men denkt en heeft met veel meer be zwaren te kampen dan wij uns wel kunnen voorstellen. Toch leert het kind al vrij spoedig onderscheiden tusschen vader en moe der, tusschen verschillende voorwer pen in de huiskamer. En niet het ge zichtsvermogen uitsluitend, helpt hem hierbij, ook het tastvermogen. En nu, hoe het spreken bij het kind zich ontwikkelt; het is natuurlijk, dat het denken hieraan xoorafgaat. Het kind heeft reeds lang voorstellin gen, gedachten en indrukken, eer het die uiten kan. En, gelijk alles in de natuur gaat die ontwikkeling, lang zaam en zeer geleidelijk in zijn werk. De kennis die de Moeder opdoet, als zij haar lieveling zoo van dag tot dag gadeslaat is verrassend. Vol vreugde zal zij opmerken, hoe het kind zich ontwikkelt, hoe het tot de taal komt, hoe het bewustzijn ontwaakt en hoe het voorstellingen krijgt van tijd, ruimte en afstanden. Reeds lang b.v. zal het kind al voorstellingen liebbeu van kleuren, rood en blauw enz. eer het den naam kent, waarmede die kleuren door ons worden aangeduid. Juist, omdat het kind nog niet tot klaar zelfbewustzijn is ontwaakt, kun men het zooveel gemakkelijker be spieden; maar toch wie weet hoe dik wijls we on6 vergissen! Want eigenaardig is het, dat wij zei- ven meer zoo weinig afweten van «Ben tijd; ja van de school jaren zelfs is al heel weinig blijven hangen bij de meeste menschen En toch is een eerste plicht der ouders, het zieleleven van het kind na te gaan, want, eerst door zich goed rekenschap te geven, van de wijze waarop het kind verschillende gewaarwordingen en voorstellingen krijgt, kan men ook een goodc ma nier van opvoeden volgen. En niet, dat dit een wetenschappelijke studie behoeft te zijn voor de Moeder, door liefde gedreven zal zij haar opmer kingen maken en er haar 'oordeel mee doen. Want gaat de onderwijzer het kind bestudeeren, dan is hel al ten deele gevormd, heeft reeds ver schillende voorstellingen gekregen. Bovondien gaat het kind dan al zoo gauw bemerken, dal hel. waargeno men wordt en boet daardoor iets van zijn ongekunsteldheid in. Heerlijk is het echter, dat die eeuwige wel van de geleidelijke ontwikkeling in de na tuur,daardoor hoe langer hoe meer in praktijk gebracht wordt: de overla ding van huiswerk wordt meer en moer tegengegaan. Het kind wordt ook physiek sterk gemaakt, zoodat aan handenarbeid en gymnastiek een ruime plaats is ingeruimd in het te genwoordig onderwijs. Men heeft langzamerhand leeren inzien, dat die inpomping van allerlei wetenswaar digheden den mensch hij slot van re kening toch niet bekwamer of beter ge schikt maakt voor de taak, die hem straks in het leven wacht. Amerika is weer het land, waar de stoot van uit gegaan is, om bet ziele leven van het kind zoo van do vroeg ste jaren af te willen kennen en ach tereenvolgens werd het toen in ver schalende lauden, vooral ook in Duilschland, een ernstig onderwerp voor onderzoek. En niet alleen, om het kind zelve te leeren kennen, ver diepte men zich in deze studie, maar ook om den volwassen mensch beter te verstaan, want: „het kind is im mers de vader van don mensch Eonerzijds trachtte men toen tiet kind te verstaan uil den volwassen mensch anderzijds zocht men het kind te ver staan uit den mensch. Amerika don ook is, is het land van de „kindertuinenwaar de kleinen zich aangenaam bezig houden. Het doel is met: leeren, maar wel ont wikkeling, kleuren, knippen, plakken bouwen, vlechten; ziedaar wat de kleinen er dagelijks doen. En „de school" lijkt wel een groote kinder kamer, waar de kleintjes gezellig cp stoeltjes en bij tafels zitten, net als bij moeder thuis. In het ruime speello kaal ontbreekt nooit een piano en al leraardigste kinderliederen worden daar geleerd. Als men eens bedenkt, dat er meer dan 3500 „kindertuinen" zijn in de Vereenigde 6talen, met een personeel van 600 onderwijzeressen, dan ziet men dus wel in, hoeveel aan dacht er daar, aan de ontwikkeling van het kind. word» geschonken, vóór de bepaalde schooljaren! En ook dan nog, blijft het onderwijs in de handenarbeid een zéér ruime plaats MARIE VAN AMSTEL. Stadsnieuws BOND VOOR ZIEKENVERPLEGING. In de vergadering van de afdeeliiig Haarlem van den Nederiandschen Bond voor Ziekenverpleging hield de heer Prof. Dr. G. C. van W alsem (Meerenborg) Vrijdagavond een voor dracht over: „The Golden Legend van Longfellow in verband met de genees kunde en haar geschiedenis'. Na rechtvaardiging van de keus van dit onderwerp, n.l. van de be handeling van eau dichtstuk in dezen kring, en van de bespreking van een letterkundig onderwerp door hem aks geneeskundige, en na mededeeling van enkele data over den dichter, be handelde de preker eerst in het alge meen den opzet en den inhoud van het gedicht, en zette hij zijn opvat ting er van uiteen. Deze bestond hier in, dat de legenda aurea iu de ter sproke gebrachte bewerking is een dichterlijke theodicee en een dichter lijk-wij sgeengo behandeling van het thenui der verhouding van het ma lum fysicum (leed.) en het malum morale (kwaad). Bij de bespreking der bijzonderhe den werd telkens uitvoeriger stil ge staan bij wat van het geneeskundig standpunt dit liet meest verdiende de ziekte van den prins, de beteokonis van de rondtrekkende geneeskundi gen en de beroemde geneeskundige school van Salomo. Vooral deze laatste werd meer om standig behandeld (geschiedenis, in richting van het onderwijs, hoeken met name ook liet bekende Regi men Sanltatis Schokte Salerndtanae). Voor zoover tot goed begrip van 't dichtstuk noodig, werden ook andere verschijnselen van de rmddeleeuw- sclie cultuur (vagantenwezen, alche mie, godsdienstige spelen, Latijnsche poëzie) ter sprake gebracht. Hartelijke woorden van den voor zitter, den lieer Dr. II. L. van Linden van den Ileuvell, en een warm ap plaus van de goed bezochte vorgade- ring dankten den spreker. HAARL. BRANDVËRZEKERING- MAATSCH. De heer Mr. W. F. C. C. Pijnacker Hordijk, tot heden adjunct-direc teur, is in de Zaterdagmiddag gehou den vergadering van aandeelhouders benoemd tot directeur der Haarl. Brandverz. Mij. Geslaagd. Dc heer J. Dietvoret, van Haarlem, beambte bij de H. S. M.. afdeeling contróle Amsterdam, slaagde voor het eerste gedeelte van het klerksexa men, Ilollandsche vakken, der Hol- landsche Spoor en de heer K. Kruy- ten, station IJ muiden, voor het 2e ge- doeltc, Fransch en Duitsch. Naar wij vernemen slaagden alle jongelui der Rijkskweekschool al hier, die zich voor 1 examen Vrije- en Orde-oefeningen der Gymnastiek (niet de akte Gymnastiek. Dit examen heeft in Augustus alleen te Utrecht plaats en omvat de volledige gymnastiek en tevens physiulogie en anatomie) aan meldden voor dit examen. Onze Lachhoek DE GEWOONTE. Winkelier. Hier is een oierglas, waarbij, als de deksel geopend wordt een muziekwerk gaat spelen. Bierbuik. Hebt u er n!et een, dat „aannemen!" roept, als het leeg is? LASTIG. Je ziet er slecht uit, kerel. Heb je soms een tijd binnen gezeten? Ja. 't Is vandaag voor 't eerst, sinds drie maanden, dat ik w eer bui ten kom. Wat is er dan aan de hand? O, niets maar dat wou de rechter niet gelooven. LETTERLIJK OPGEVAT. Mevrouw tot de meid. Marie, ga eens gauw naar den slager en kijk of hij kalfspooten heeft. Marie (terugkomende). Ik kon er nieis van zien mevrouw, want hij had laarzen aan. HIJ WAS OVERAL! Zeer dikke boer (in de volle tram).. Ze duwen me, ze stooten me, ze trappen me. Het publiek. Ja beste meneer, maar u is ook overal. ZAKEN EN LIEFDE. Meneer (betaalt zijn huishoudster haar driemaandelijksch salaris). En nu, Johanna, nu wil je me tocb ook wel zeggen, hoe je over mijn voorstel denkt. Ik heb je nu den tijd gelaten om er over na te denken. WU je mijn vrouw worden? Johanna (bedeesd, gelukkig, nauw hoorbaar), Ja Frangois. Meneer. Nu geef dan het geld maar terug. LOGICA. Veroordeelde. Wat! tot 75 gulden boete of 5 dagen zitten ben ik ver oordeeld? Dat moet een schitterend pension zijn, dat 15 gulden per dag waard is. PROFESSOR IN DE NATUURLIJKE HISTORIE. ....Hier ziet u. mijne heeren, een zeldzaam exeumlaar van een apen- schedel. In de beele stad zijn slechts twee van zulke schedels; de eene be zit het museum, en de andere heb TRAPPEN VAN OVERTREFFING. Misschien weigert onze schoolmees ter van gisteren stellig zijn overplaat sing naar de Haarlemmermeer, wan neer hij hoort tan nog een trap van vergelijking meer, nl.: Haarlem, Haarlemmer, Haarlem mermeer, Haarlemmermeerder, llaar- lemmermeester. Haariemmermeer- dermeester. („i Hbld. MAANDELIJKSCH OVERZICHT VAN DE VEREENIGING „WELDADIGHEID NAAR VERMO GEN. Boekjaar: 1 November 191031 Oct. 1911. Voor behoeftigen werd toege staan: November. 1910. Brood en levensmiddelen 233.13 Brandstoffen 38.78 Ligging en kleedin gsiukken 10.15 in geld 421.45 Totaal I 708.51. (Zie vervolg Stadsnieuws 3de pagi na van dit tweede blad. FEUILLETON Naar hot Engelsch door CHARLES GARVICE. 4) Het landgoed is in een verwarden toestand dat weet ik en het privé- vermogen van den Graaf kon den jon gen Chester wel eens niet ten deel val len. Er is gevaar bij wel geen groot gevaar, maar toch zeker een gevaar. Luister je naar mij. Lilian Ja. mama. Ja, er is gen-aar bij, en het sei- zoe.-? is nauwelijks begonnen. Men zegt, dat de Markies van Orland ziek is. Hij komt ook op de recepties. Het kon wei waar zijn. Naar welken kant «aan jouw neigingen, Lilian De muziek van haar stem kwam overeen met die van de piano, toen zij op zachten toon zei Lang geleden hebben wij daar omtrent al een beslissing genomen, mam«, mijn eigen nelgingen zouden niet in aanmerking komen. Maar maar ie moet je toch teenig idéé gevormd hebben. Wat ben Je van plan te deen Ik zal uw raad opvolgen, mama. Plotseling hield de muziek op, toen de lakei binnenkwam en aankondigde: Mr. Chester en Mr. Merivale. HOOFDSTUK IH. Hoe doet u mij schrikken zei Lilian, terwijl haar gelaat door een glimlach werd opgehelderd. Ik dacht, dat het de man was van Howell en James. Dan moet u wel teleurgesteld zijn, zei Percy. Neen. zei ze met een coquet sa mentrekken van haar lippen, wat zoo wel voor een glimlachje als voor een pruillip kon doorgaan neen, niet bepaald, want mama en ik waren het er juist over eens, dat wij triest ge stemd waren toen u binnenkwam. We zijn u heel dankbaar. Terwijl zij sprak, ging ze op een so fa zitten en maakte ruimte voor hem naast zich. Dat is eigenaardig, zei hij, want ik kwam juist vanmorgen hier, om mij van een schuld van dankbaarheid te kwijten. Zij keek hem bekoorlijk verbaasd aan. —Ja, zei hij, haar blik beantwoor dend met een gebaar naar het andere eind van de kamer, waar Charlie Me rivale stond te praten met Lady De vigne. die zijn open, onschuldige xiel als in een boek las ja, ik kan niet la ten mijn dankbaarheid te uiten over uw vriendelijkheid van gisterenavond tegenover mijn neef. Het was heel be minnelijk van u, hem zoo vriendelijk te behandelen, geloof mij, de jongen is liet volkomen met mij eens. Ik weet, dat ik uw dank zou kun nen aannemen zooals zooveel men schen doen juist alsof ik het ver diende maar zoo kan ik u niet be driegen. Weet u wel, dat uw neef mij bijzonder aantrok van het oogenblik af, dat ik h§m voor 't eerst zag. Hij is zoo knap, hoeft zoo'n flinke gestalte eu zulke goede vormen. Weet u wel, dat ik van het eerste oogenblik af, dat ik hem zag, wist, dat hij een bloedver want van u was Was dat niet vreemd Percy Chester was verbaasd over deze niaar al te duidelijke vleierij maar hij kon niet gelooven, dat zij bedoeld had zijn ijdelheid zoo te stre len. Toch lijken Charlie en ik niet veel op elkaar, zei hij kalm. En hii woont met u samen ging zij voort. Hoe prettig voor u, om iemand te hebben, waarmee u kan praten op wien u kan vertrouwen, met wien u kan sympathiseeren. Ik zou u kunnen benijden Zij zuchtte. Die zucht noodlgde uit tot verder vragen. Percy, die zeer ge voelig was, wanneer een vrouw xich vertrouwelijk toonde, kwam wat na derbij en leunde over den arm van do sofa. Waarom zou u mij benijden vroeg hij. Omdat, zei zo, met een droevige glimlach, ik zelf zoo alleen ben. Ik heb geen vader, geen zuster, geen broer Percy wierp een blik op Lady Dc- vigne. Ja, mama, zeker, die lieve mama; maar zjj is zoo practisch, zoo zakelijk, en toch wel beminnelijk maar u be grijpt mii wel en lacht mij zeker uit. Ik lach niet, zei Percy Chester ernstig. Ik begrijp u wel en voel er veel voor. Voor die woorden beloonde zij hem met een blik en barstte toen plotseling uit Heeft uw neef u ver teld, dat hij mij vanmorgen in het park heeft gezien Neen, zei Percy, en omdat hij 't mij niet vertelde, ben ik overtuigd, dut hij u niet gezien heeft. Ik zag hem wel, knikte zij glim lachend. Wat rijdt hij goed. U heeft hem zeker les gegeven Zijn houding Is zoo militairisch. U heeft bij de cu- valerie gediend, niet waar Ja, maar niet lang, zei Percy. Ik kocht mijzelf er uit, omdat ik te lui was en te veel op mijn vrijheid ge steld. Ja, wat Charlie van het paard rijden kent, heb ik hem geleerd. Ik heb juist een nieuw paard ge kocht, zei Miss Devigne. Ik weet nog niet of het mij zal bevallen, eigenlijk ben ik er nog een beetje bang van, werkelijk. Nu was Percy Chester een beetje trotscli op zijn liefde voor en zijn ken nis van paarden. Ik heb het dier nog niet gezien, zei hij. Ik wou, dat u het eens zag. Den eersten den besten keer als wij elkaar weer ontmoeten, moet u mij uw opinie eens geven. Niemand heeft er zijn oor deel nog over uitgesproken, behalve de verkooper en die was er natuurlijk le voel bij geïnteresseerd. Ja, natuurlijk, stemde Percy toe. Is u van plan morgen tc gaan rijden Ja. Zou Lady Devigne het mij verge ven als ik u verzoek vóór 't ontbijt morgen op de nieuwe merrie in de Row te komen rijden? Dan zou ik haar kunnen zien. Lilian Devigne keek verbaasd, ver heugd, waarna er een blik van twijfel op haar gelaat kwam. Wat noemt u vóór het ontbijt Negen uur, antwoordde Percy stoutmoedig. Dat is rniddou in den nacht. Dat weet ik maar als wij wat later komen, dan is het in de Row vol pikeurs en hun leerlingen. Ik zal komen, zei ze, met een be koorlijke nabootsin* van stoutmoedig heid. Ik zal mama er toe overhalen, enMaar weet u zeker, dat het niet lastig voor u zal zijn Negen uur is zoo vroeg voor heeren, die, zooals men mij verteld heeft, hun ontbijt graag uitstellen tot de lunch. Geloof maar niets van zoo'n be schuldiging van onze sexe, lachte Per cy, die zich niet geheel onschuldig voelde. En laten wij dus zeggen om negen uur morgenochtend ten min ste als u niet al te vermoeid is van een of andere feestelijkheid op van avond, zoodat u wat langer wil blij ven slapen. Vanavond O, ja. Lady Vera- bouts. Gaat u er heen Ja, zei hij. Charlie en ik ennn er even heen om u aan onze afspraak te" herinneren. Ik zal het niet vergeten, zei zc. Daarna stond zij op. Heeft u mijn bloemen al bewonderd Ja, ja, zei hij, heel mooi. En zeldzaam, zei ze. Zij werden mij gezonden door een of anderen on bekenden vriend, die er noqit dank voor zou willen aannemen, zelfs niet als zijn geheim ontdekt zou worden. Dat is de beste manier, om ano nieme cadeaux te ontvangen, zei hij, glimlachend, en waar Is die jongen nu? In de oranjerie met mama, en zij bracht hem naar de open deur. (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 5