Weerbericht MEDEDEELINGEN VAN HET KONINKL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorm. 10.50 uur). De Bildt, 6 December 1910. Hoogste barometerstand 771.1 mM. te Riga (Oostzeekust ran Rusland); laagste 736.1 mM. te Thorshavn. Verwachting tot den avond van 7 December. Wind: matige, tot kracbtigen zuid westelijken tot luid-oostalijken wind. Gesteldheid van de lucht: zwaar be wolkt of betrokken, waarschijnlijk regenbuien. Temperatuur: Geringe verandering. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. Barometerstand hedenmiddag te 2 .uur 750 m.M. Achteruitgang. Vorige stand te 2 uur 752 m.M. OPGAVE VAN: JOH M. SCHMIDT -Opticien 86 ZIJLSTRAAT HAARLEM. Thermometerstand te Haarlem. Dinsdag 6 December Hoogste gisteren 2 uur F. 47 Laagste hedennacht F. 37 Hoogste heden tot 12 uur F. 43 HOOG- en LAAGWATERSTANDEN 7 December Hoog water, vin. 6 u. 14 m.; nm. 6u. 33m vm. 5 u. 49 m.; nm. 6u. 8ui vm. 6 u. 34 in.; nm. 6u. 53m Laag water, nat, 2 u. 14 m.; vm. 2u. 33 m nm. lu. 54 m.; vm. 2u. l3m nm. 8ll 44 m.; vin. êu. 3m IJmuiden Katwijk iPetten IJmuiden Katwijk Petten liet aansteken der lantarens van wielen, auto's en anders voertui gen, moet te 4 u. 17 m. geschieden. repliek overschrijdt; hoer Patijn vraagt om nog 5 minuten te mogen doorspreken, vraagt de heer Lohman daarover stemming, waarop de heer Schaper opmerkt, dat dit niet mogelijk is. Wanneer de heer Loh man daarna zijn voorstel intrekt, ont- etaut opnieuw tumult. Het incident wordt gesloten en de heer Patijn gaat voort hij wraakt do voortdurende tegenspraak tusschon de driestarren in de „Standaard" en den Minister (bedoeld zal zijn 'Minister Kuyper Red.) in de zaak-Van Heeckeren. STAATSBEGROOTING VOOR B1NNENLANDSCHE ZAKEN. De Minister betoogt in ds Memorie van Antwoord in de eerste plaats, dat bij het opmaken der begrooting de uiterste spaarzaamheid betracht is, hetgeen het beste kan blijken uit de posten, welke daarin niet voorko men. Dut na aftrek van de z.g. wet telijke uitgaven het eindcijfer voor 1911 f 339,512.79 minder bedraagt dan voor 1910 ia toegestaan kan moeilijk worden betwist. Toevoeging van den Hoek van Hol land aan Rotterdam is in voorberei ding. Aan de pensionneering van ge meente-ambtenaren eoi Eu one wedu wen en weezen zal de regeering zoo spoedig mogelijk haar volle aan dacht wijden. De constructie als zou den gemeenteambtenaren in xec'nt- streekschen dienst der negeering staan kan niet worden aanvaard. De minister kan niet inzien dat juist voor de gemeenteraadsverkiezingen zich het stelsel van evenredige ver kiezingen in de eerste plaats leent. Incidenteels wijziging van de ver- deeüng der kiesdistricten voor de Statenverkiezingen komt den Minis ter thans niet urgent voor. Er bestaat geen aanleiding om het vaststellen van een minimum salaris voor gemeenteveldwachters bij de wet te bevorderen. Bij de benoeming van een burge meester wordt zooveel mogelijk aan een ingezetene de voorkeur gegeven. De minister zal gaarne in overleg treden met zijne arobtgenooteo om vereenvoudiging te brengen in de ge meente-administratie. De Minister moet zich onthouden van een oordeed ovefr lijkverbranding. Hij is niet geneigd door wetsaanvul- ling of wetswijziging het geoorloofde van die wijze van lijkbezorging bui ten twijfel ie eteiien. Voorshands kan eene herziening der Drankwet nog niet ter hand worden genomen. Wanneer daartoe gelegen heid zal bestaan valt nog niet te zeg gen. Door den Minister wordt onder zocht of en zoo ja in welken zin de gedwongen opneming van drank zuchtigen in asyls wettelijk zou kun nen worden geregeld. Woningen commissarissen dear Ko ningin. In Zuid-Holland zijn Ged. Staten niet genegen tot verkoop aan het rijk en in Arnhem en Haarlem zou de overneming niet in het be-i lang van het rijk zijn. Ter zake van do kwakzalverij bij de artsen ij beroidkunst zal wellicht later een wetsontwerp worden diend. Een wettelijke regeling van de keu ring van vleesch is in voorbereiding. Ten aanzien van de keuring van an dere 1 ovensmiddel en acht Z. Exc. voorshands de gemeente zelve het best in staat om handelend op te treden. Kindervacantie- en herstellingsoor den zijn wettige instellingen, maar steun van Rijkswege daaraan is voor alsnog niet noodzakelijk gebleken. Omtrent het preparaat-EbrLieh 6 is de tijd van oordeelen en beslisse of er voor de regeering reden is, den invoer te bevorderen, nog niet gebroken. Een wijziging van de Woningwet en een regeling ten aanzien van woonwagens en schepen is nog in voorbereiding. Wettelijke regeling van het ar chiefwezen is nog in voorbereiding, bescherming van monumenten in studie. Omtrent ontvluchting van krank zinnigen wordt overwogen, of die te voorkomen is door andere regelin gen te treffen met de particuliere ge stichten dan wel andore maatregelen de voorkeur verdienen. De noodig geachte verbouwing van de versterkte afdeel) ng in het gesticht te Medemblik is al bijna gereed; om tot spoedige voltooiing te geraken is voor 1911 f 250,000 aangevraagd. De jaarwedden bij het middelbaar onderwijs acht de Minister niet zoo gering, al verdient het meerendeel der leeraren niet meer dan f 2500. Onder hen toch ijn vele jonzge men- schen, bovendien is voor velen het leeraarschap bij een H. B. S. geen hoofdzaak en is het aantal lesuren gering. Subsidieering bijzonder onderwijs. De vraag in hoeverre de gemeenten te eeniger tijd verplicht kunnen wor den uitgaven voor het bijzonder on derwijs te doen, hangt ten nauwste samen met de uitvoering van het Unie-rapport. Deze zaak kan dus thans niet aan de orde worden ge stekt Tot verlaging van het gemid deld bedrag, dat volgens de wet tot regeling van het L. O. aan school geld mag worden geheven oni voor rijksbijdrage in aanmerking te komen, vindt de Minister geen aan leiding. Het ontwerp van wet tot ver- hooging van liet rijkssubsidie voor bouwkosten van bijz. scholen kan vermoedelijk binnenkort worden te gemoet gezien. Verhouding tusschon openb» en bijz. onderwijs. Naar liet oordeel van den Minister moet de omzetting van openb. in bijz. onderwijs zich vrije lijk kunnen ontwikkelen. Inzake het onderwijs aan schippers kinderen acht de steller der memorie geleidelijk uitbreiding van de be moeienissen dor particuliere vereeoil- gingeii met sleun van het Rijk dan besten weg. Betwijfeld wordt of eene wetswij ziging urgent ia om ondesrw ijzers bij het L. U. te verplichten op 70-jarigen leeftijd ontslag te neruen. Een wetsontwerp o.a. tot regeling va.u den pensioengrondslag van on derwijzers bij overgang van het bij zonder tot liet openbaar L. O. of om gekeerd heeft reeds het departement •erlaten. Van de nieuwe regeling van het wachtgeld kaïn alleen ge bruik worden gemaakt, indien er grond heeft bestaan tot opheffing eener betrekking of een ar school. FORSCHE MAATREGELEN, Kr komen den laatsteu tijd te Dor drecht zeer veel gevallen van roodr vonk voor. Van overheidswege wordt al het mogelijke gedaan om de ziekte te bestrijden. Zoo kwamen dezer dagen twee ge vallen voor bij een winkelier in fruit Daar het hier een druk bezochten winkel betrof, werd den man in over weging gegeven zijn kinderen in het Kinderziekenhuis te doen opnemen; deze was daartoe echter niet te ba- wegen. Daarop werd een politieagent voor zijne woning geposteerd om hen, die den winkel Wilden binnengaan, te wijzen op het biljet „Besmettelijke ziekte, Roodvonk". Dit hielp. Den volgenden dag wa ren de zieke kindaren in hei zieken huis opgenomen, de woning werd ontsmet en de politiepost opgeheven, zoo schrijft de N. R. Ct. EEN DROEVIG EINDE. i 86-jarige oud-politie-agent Hs. ter Steege te Kampen had het onge luk in zijne woning van al de trap pen te vallen met het gevog dat de dood bijna onmiddellijk intrad. DE VERBOUWING VAN HET LOO. Men meldt uit Apeldoorn aan de Tel.: Volgens de Kamerverslagen stelde een der Tweede Kamerleden, bij de debatten over de verbouwing van het paleis Het Loo, voor, het bedrag daarvoor benoodigd, In eens toe te staan, en niet over eenige jaren te verdeden. Naar wij uit goede bron vernemen, zou dit niet volgens den wensch van H. M. geweest zijn. Ook de oorspronkelijke plannen van ver bouwing van het paleis waren in dien geest ontworpen, doch op den wensch van de Koningin, zijn deze zóó gewij zigd, dat de verbouwing in drie ja ren kon geschieden, opdat H. M. de volle beschikking over deze vertrek ken in het Koninklijk paleis Het Loo, kon behouden. IL M. was voornemens in 1911 bij na het geheele Jaar op Het Loo te vertoeven; dan kon de verbouwing van den Westelijken vleugel plaats hebben. In 1912 zou H. M., vroeger dan gewoonlijk, naar Den Haag ver trekken en in 1913 later op Het Loo torugkeeran. In dien tuaschentijd kan dan de verbouwing van het hoofdgebouw plaats hebben. Tijdens hei gelijktijdig verblijf van Hertogin Marie van M-ocklenburg en H. M. de Koningin-Moeder met Hunne betrek kelijk kleine Hofhouding, was in het Koninklijk paleis geen kamer n onbezet; verbouwing was dus wel noodzakelijk. AANHOUDING PER DRAADLOOS. Sedert 10 dagen is voortvluchtig de 29-jarige I. M., reiziger in dienst van den huidenzouter Jee. v. d. Berg, wo nende Oppert, Rotterdam. Uit de na- •poringen der Justitie is gebleken, dat hij via Hamburg naar Amerika is lucht Per diuadlooze telegrafie bij aankomst in Amerika zijn aan houding verzocht, aldus meldt de Tel. V. O. F. A. Men meldt ons Dezer dagen is opgericht de Veree- niging tot Organise*)ren van Feeste lijkheden te Amsterdam. Het doel dei vereoniging blijkt reeds genoegzaam uit haar naam. Het eerste werk de: vereoniging zal zijn het exploiteereu (behoudens vergunning der stedelijk autoriteiten) van een Oud-IIollaudscli Marktplein in den tuin van hot Paleis voor Volksvlijt en wel van 20 Mei lol 19 Juni 1911. Tot president der ver eniging is gekozen de heer Max. van Gelder. ST. NICOLAAS TE UTRECHT. Men meldt uit Utrecht aan de N. R. Ct: Het was ook Maandagmiddag we der zeer druk in het centrum der stad dank zij ook het gunstige weder. De studenten gaven weder tal van aar dige vertoon ingen. St. Nlcolaas werd voorgesteld door den lieer G. P. van Tienhoven en zijn beide knechts door de hoeren Van Hardenbroek en Queries van Ufford. Al van te voren door bulletins aan gekondigd werd zeer schilderachtig een proeve gegeven van een maske rade voor 1911, voorstellende de In tocht van Kaat Mossel, waarbij Nap- pie een touw om zijn hails had, go od om te worden opgehangen. De staking der tandheelkundige studenten was mede een onderwerp. Een patient ligt zonder geholpen te worden op een stoel, de pijn verdrij vende door de inneming van spiri tualiën on daarbij opschriften: De tand des tijds; Wij staken en wij trekken niet meer! Kobussia, kijk je nog eens om, was mede niet vergoten. Zeer fraai was ook de groep Roosevelt verin onen- de verschil lende tijdperken uit diens leven, voornamelijk van diens jacht tijd on bezoek aan Europa. Een andere groep gaf ons een blik in het politieke leven van ons land- Afschaffing van nachtarbeid ven de lcums t verdediging waren zeer aan schouwelijk voorgesteld. Van andere groepen vermelden we nog oen voorstelling betreffende den grooten Noderlandschen vliegenier, waarbij ook beren en berentemmers te pas waren gebracht. TEGENSPRAAK. Het „Dgbl. v. N.-Br." spreekt het bericht, dat de Paters Jesuleten te Ginniken en R. K. II. B. School zou den stichten en dat er reeds een huis voor dit doel zou zijn aangekocht, uit de beste bron tegen. TE WATER. Door het schrikken van het paard voor een auto kwam de familie Stol wijk, uit Harmeien (man, vrouw en twee kinderen) met rijtuig en paard, nabij de Loenbrug in den Rijn te recht. Met moeite werden de inzit tenden gered. Het paard verdronk en natuurlijk waren de in koop en (hoofdzakelijk pakjes voor SL Nlco laas) bedorven. NOGMAALS DE SCHELDE- QUAESTIE. In een interview met het blad „Der nièrc Heure" verklaarde Ernest Nys, hoogleeraar in het internationaal recht aan de universiteit te Brussel, in zake de forten te Vlissingen, dat Nederland geen recht heeft om een vloot van eon met Belgie bevriende en geallieerde mogendheid te belet ten de Schelde op te varen. WEER EEN VLIEGER DOOD GEVALLEN. Walter Archer, een ainateur-vlio- ger, 17 jaar oud .is to Solida (Cali- fornié) met zijn vliegtuig van eigen vinding gevallen van een hoogte vao ^00 M. Hij was terstond dood. VEREEN1GING VOOR FACULTA TIEVE LIJKVERBRANDING. Deze vereoniging zal haar 35ste jaariijksche aJg-mecne vergadering houden op Zaterdag 17 dezer te 's-Gravenhage, waarin o. a aan do orle komt een voorstel, om het hoofd bestuur te machtigen den bouw vult het eerste Nedcrlarvdsche cremato rium na onderhandse ha aanbesteding te gunnen. De vereeniging telt thans 1012 le deu., DE HOFVIJVER-QUAESTIE. Het Haagsche gerechtshof bevestig de inzake de llofvijver-quaestie het votuMS van do llaagscho rechtbank, met dien verstande, dat de termijn, binnen weiken de procedure terzake an het eigendomsrecht van den Staat zal kunnen worden ingesteld, geacht wordt ingegaan le zijn op den datum der uitspraak van 's iiofs ar rest. UTRECHTSCHE MASKERADE, Als hoofdpersoon bij de het volgend jaar te Utrecht te houden maskerade zal optreden de heer jhr. M. R. Rade- macher Schorer. HOOG WATER. Uit Culemborg wordt gemeld Door het wassend water der laat ste dagen is de havenkade wederom ondergelooj?en. BRANDEN. Te Velp ontstond brand in de Nordtlaan, ten gevolge van het val len van een brandende petroleum lamp in de schilderswerkplaats van D. J. Hagen. De schilderswerkplaats met aangrenzende woning brandde tot den grond toe af. De belendende perceelen werden met moeite behou den. Alles was verzekerd. VERMINDERING VAN STRAF. Bij een dezen zomer te Sas van Gent gehouden wielerwedstrijd reed de brievenbesteller J. B. met zijn motorrijwiel een der deelnemers aau dien wedstrijd aan, die viel en zien verwondde. De rechtbank te Middel burg veroordeelde den brievenbestel ler wegens het veroorzaken van licha melijk letsel door schuld tot 7 dagen hechtenis Op verzoek van den beklaagde heeft H. M. de Koningin deze straf veran derd in een boete van 35. BRANDEN. Te Raamsdonksveer ontstond een hevige brand m het perceel Prms Hendrikstraat, eigendom van en in gebruik bij de firnia W. J. Simonis de Kok. Het perceel, dat tot den nok gevuld was met rijwielen, rijwieldoe len. electriciteits- en verlichtingsarti kelen, brandde geheel af. Het hoofd magazijn, Kriendijk 73, bleef ge spaard. De schade is zeer groot, doch wordt door assurantie gedekt OPLICHTING OP GROOTE SCHAAL. Twee handelsreizigers uit Rotter dam, dae voor leveranciers van rij wielen op provisie reisden, hebben in Zeeland op verschillende plaatsen rij wielen verkocht van hunne patroons. Eerst droegen de hoeren het geld steeds behoorlijk af, maar den laat steu tijd hielden zij het onder zich. Het gevolg hiervan was, dat een hunner, de 22-Jarige W. H. K., gear resteerd werd en deze thans door de •echtbank te Middelburg naar de ipenbare terechtzitting verwezen is. De andere reiziger is nog voortvluch tig. .-Vis het totaal der waarde der ver duisterde rijwielen hoorde de „Tel. 1500 1600 noemen. EEN MISSIONNARIS VERMOORD. Bij de familie Peelers v. d. Laak, te Woensel, is, naar de „Elndh. Cou rant" meldt, telegrafisch bericht ge komen, dat pater v. d. Laak, van het Missiehuis van Scheut, en werkzaam in 'le missie van Mongolië, is over leden. ONGELUKKEN. Het veertienjarig dochtertje vanG. Bouwhuis, te Vroomshoop, iat werk zaam was bij den landbouwer Sloots en behulpzaam bij het dorschen met de doi'schruachine, ls door deze ma chine gegrepen en tengevolge daar van overleden. EEN ZWERVER. Op het Delftsohepoortplera te Rot- twrdan) werd het lijk gevonden van een aüsnog onbekend persoon, ver moedelijk een zwerver. Slechts 8 1/2 cent word op hem bezondem. VRIJGESPROKEN EN VEROOR DEELD. Izaak Veerman te Huizen, tegen wien 6 maanden gevangenisstraf ge- requireerd is wegens het lossen van revolverschot op zijn neef L. V. op 27 Augustus LI. werd heden door de 6e Kamer der Amsterdamsche rechtbank vrijgesproken. Hij werd evenwel veroordeeld tot lö dagen ge vangenisstraf wegens huisvredebreuk door zich niet te verwijderen uit de woning van zijn neef. itechtszakeii VERDUISTERING VAN f 11.000. Men meldt ons uit Amsterdam: Twee kruiersknechte, de gebroeders B. en J. N. moesten zich heden voor Amsterdamsche Rechtbank ver antwoorden, in verband met de ver duistering van f 11.000, welke destijds veel opschudding veroorzaakte. Men herinnert zich, dat een hun ner, in dienst dar kassiersfirma Mo quette, beweerde zijn portefeuille met f 11.000 verloren te hebban. Hij en zijn broeder werden gearresteerd, onder verdenking zich deze gelden toegeëigend te hebben. Later werd het tweetal weer vrijgelaten en daaT na opnieuw gearresteerd. Aan K. N. is ten laste gelegd verduis tering van een bedrag van f 10.250, aan zijn broeder heling, wegens het aannemen van een geechenk van f 25.— Als verdedigers treden op Mrs. F. A. Koko&ky, Bernard M. Cohen. In de zaak waren 21 getuigen ge dagvaard. Toen de bedde broeders Jacobus, 18 jaar oud en Willem N. 20 jaar oud, naast elkaar, elk met een veldwach ter achter zich in de beklaagdenbank plaats namen, kwam er beweging op de volle publjeke tribune. Een hum ner wisselde blikken van verstand houding met eenige vrienden aldaar, wat hem een terechtwijzigiiig van president Mr. Meinasz op den hals haalde. Eerste getuige was de heer H. L. an Caspel, hoofd van den Algemee- nen Besteldienst in de Wolvensferaat, bij wien Jacobus in dienst kwam. Hij gaf destijds voor Willem te noeten. Op 11 Augustus werd hij door de firrua Moquette opgescheld, om iemand te zouden. Per fiets ging de besteller Jacobus er heen. Eenigen tijd daarna werd hem door het politiebureau op het Singel mee gedeeld, dat de besteller daar was, zeggende, dat hij het geld was ver loren. Vervolgens werd bekl. Jacobus ver hoord. Hij had hoofdzakelijk bestel- werk gedaan voor den slager Van Lierop en voor de firma Moquette Co. Op den bewusten dag kreeg hij van ïze firma vier pakjes effecten, welke hij bij de commissionairs in effecten Van Essen en Patyn Van Notten moest Inwisselen. Laatstgenoemd kantoor verliet hij ongeveer te 12 uur 's middags, bij een oploopje op de Keizersgracht bij de Vijzelstraat stond hij even stil. Fietsende naar het Ko ningsplein ontdekte hij plotseling, dat de portefeuille met het geld verdwe nen was. Hij ging niet denzelfden weg, om te zoeken, doch dadelijk naar het bureau op het Singel. Door een rechercheur, die hem kende, werd hij op het bureau gehouden. Later werd de verdachte op vrije voeten ge steld, totdat in October door do justi tie en politie bij hem thuis een be zoek werd gebracht, waarhij in een vaas 335 werd gevonden. REVISIE UITGESTELD. Tot 19 December is, wegen? onge steldheid van den gemachtigde, inr. dr. R. J. de Visser, uitgesteld de be handeling van het revisie-verzoek van de indertijd wegens meineed veroordeelde veldwachters C. M. Eykelenboom en G. Knappere HOOGE RAAD. Door den Hoogen Raad werd uit spraak gedaan op de aanvrage van A. van A. om herziening van het ar rest van het Hof te Amsterdam d.<L 7 April 1908, waarbij hij tot 5 jaar gevangenisstraf is veroordeeld gems diefstal door middel van braak en inklimming met recidive te Bloe- mendaal gepleegd. Als nieuw feit werd door verzoeker gesteld, dat hij ten tijde van het mis drijf zich elders (nl. te Amsterdam) had bevonden. De Hooge Raad wees de aanvra- j af. MELK'VERVALSCHING. De Utrechtsche Rechtbank veroor deelde den 35-jarigen veehouder J. H. van Schaik, te Loosdrecht, wegens melkvervalsching tot drie maanden gevangenisstraf, met last tot open baarmaking van het vermis op Tros ten a oeklai PURMEREND, 6 Deo. 1910. Kaas Aanvoer 52 stapels kleine, 33. oO per 50 kg Boter. Aanvoer 1184 kg., prijs 1.35 i 1.40, gemiddeld 1.37 1/2. Vee. 545 runderen, waaronderzijn 467 vette, 6 stieren. 24 paarden, 100 a 250 per stuk. 67 vette kalveren, 0.75 a 0.95 a kilogr. 186 nuchtere dito, 13 u 28 per stuk. 364 vette varkens, 0.50 a 0.54 per kilogr. 21 magere dito, ƒ15 a /24 per stuk. 290 biggen, 7a/ 12. 2732 schapen en lammeren. 15 zak peren, /2a/ 2.25 per zak. 45 zak appelen, /2a /2.25 per zak. 455 ganzen, /3a/ 3.90 per stuk. 143 zwanen, 4.50 a 5.85 per stuk. Eieren. Kip- 6.75 a 8.— per 100 stuks. Vette koeien prijshoudend, handel matig, 65 en 78 ct. per kg. Gelden koeien prijshoudend, han del matig, 150 a 180 per stuk. Melkkoeien prijshoudend, handel matig, 180 a 240 per stuk. Nuchtere kalveren prijshoudend, handel matig. Vette varkens prijshoudend, han del stug. Magere varkens en biggen prijs houdend, handel stug. Vette schapen prijshoudend, han del stug, 24 a 32. Overhouders prijshoudend, handel stug, I 15 a 22. 395ste Staatsloterij. 2e Klasse. 2e Lijst. TREKKING VAN 6 DECEMBER 1910, Hooge prijzen No. 16201 1500. 2e Klasse le Lijstgeen fouten. No. 15767 200. No. 8715 8961 10817 13447 en 16582 ieder 100. Prijzen van 30.—. 8436 6976 9023 11607 14803 17724 3468 6087 0040 11693 14844 17910 8477 6058 9044 11687 14867 17980 8480 6188 9092 11726 14882 17986 8562 0169 9090 11771 14920 17976 8679 6228 6289 11842 14935 17991 8637 6266 9868 11857 15048 18087 8656 6282 9467 11870 16095 18094 8689 6818 9488 12009 16007 18244 8692 6862 9610 12051 16127 18249 8720 6463 9563 19135 16180 18368 8781 6496 9b81 12219 15188 18807 8795 6499 9690 12865 15276 18822 3848 6516 9614 12894 15288 18468 3980 6562 9618 12407 16868 18497 8946 6654 9624 12414 16878 18626 8968 6761 0678 12463 16377 18684 1044 8966 6781 9T78 12618 16423 18672 1062 8976 0826 9789 19674 16486 18610 1070 4001 6869 0806 19579 164*8 18704 1165 4242 6881 9828 19016 16526 18738 1202 4248 6928 9881 12689 16671 18927 1286 4254 6999 9835 19698 16648 18935 1813 4826 7006 0868 18760 15668 18949 4386 7061 9879 12808 16716 18972 4348 7064 0914 19823 16786 18982 4867 7119 9360 12937 16748 19074 1896 4407 7162 10116 12939 16755 10095 1586 4487 7168 10232 l89ö8 15779 19121 1601 4460 7161 10288 13039 16860 19122 1742 4602 7180 102*1 18103 16968 19147 1802 4688 7247 10269 18219 15984 19218 1806 4566 7867 10276 13288 16999 19332 1828 4691 7876 10302 I8ï44 10060 19450 1868 4611 7384 10809 13252 16124 19561 1906 4821 7411 10391 18270 16141 19674 1946 4849 7447 10868 18819 10258 12577 1968 4861 7587 10884 18321 10272 19681 4976 757o 10465 13844 16292 19023 4381 7610 10470 18362 16300 19673 2097 6010 7641 10601 18440 16626 19677 2101 6072 7078 10506 184BÜ 16640 19Ö89 2266 6084 7768 10686 18492 16653 19700 ü292 6038 7791 10598 18680 10686 19709 2266 5097 7796 10610 18669 16647 197*7 2314 6117 7362 10626 18636 16668 19»l3 2326 6167 7914 10658 13758 16678 19S&5 9871*6196 7986 10681 13801 16686 19977 2421 6254 8000 10719 18808 16690 20061 2439 6841 8066 10788 18827 16747 20107 2472 5346 8106 10818 13841 16798 20116 2493 5361 8146 10860 14058 16816 20122 2580 6422 8281 10S62 14109 16920 '20143 2753 6498 8389 10894 14124 16954 20169 2777 6611 8428 10966 14129 16979 90183 6668 8428 10971 14186 J7026 20343 2842 6664 84fc8 11024 14980 17069 20374 2955 5689 8470 11084 14292 17107 20393 2979 5701 8627 11141 14367 17134 £0409 2581 6712 8635 11185 14&02 17180 20490 6797 8659 11228 14458 17384 20492 6822 8669 11246 14618 17401 20523 5828 8713 11298 14563 17414 20532 3091 5837 8737 1180T 14664 17446 20590 S120 6364 8747 11411 14597 17448 20600 3246 5S72 8819 11432 14b29 17657 20632 8294 6SbS 8399 11458 14662 17678 20682 3317 6901 8959 11498 14664 17696 20700 8339 6953 9010 11664 14799 17629 20710 8866 5964 8012 11589 14798 17672 20763 20ö00 20819 20864 20894 in dienst trad. Daar de jubilaris thans evenwel ongesteld is, bleven de gewone feestelijkheden achterwege. De viering van het gouden feest heeft waarschijnlijk plaats, ais do betrokv kene weder hersteld zal zijn. Faillissementen. Bij vonnissen van de Arrondi®e« ments Rechtbank alhier van 6 De cember 1910. zijn in staat van faillis sement verklaard C. A. Siebeling, reiziger te IIaar« lem, Cornelissteeg. G. J. van Schie, koopman in bloera- bollen, te Hillegom. J. J. Hoogland, vroeger drogist, thans werkman aan de Centrale Werkplaats te Haarlemmerliedo en Spaarnwoude. Rechter-commissaris in allo Mr« H. van Loghem do Joasolin de Jong. Marktnieuws Leger en Vloot KAPIEIN WYMANS. In den ouderdom van 63 jaren is te s Gravenhage overleden de gepens. kapitein der infanterie, de heer W. J. L. Wymans, Burgerlijke Stand HAARLEM. BEVALLEN Dec. 8. D. A. van Abs—Versteegh, d., J. E. H. Hlrs—De Pauw, z., w* Glas—De Koning, d., 4. J. II. Goes— Sn older waard, z., C. Benraadt— Scharrighuisen, z., 5. H, H. van Zut- phenLichtenveldt, d. OVERLEDEN Dec. 3. J. C. Boller, 57 Wolstf., 2. Th. Versterne, 43 j., Haarlemmor- liedestr., 4. F. v. d. Steilcn, 86 j., Ha- gestr., C. G., 3 m., d. v. J. Uitend aal, Burgwal, P. Loosjes, 74 j., Ged. Oude Gracht, H. Heijboer, 64 j., Eendracht- straat, 6. N. Vreeken—Fiege, 42 J., Oosterstraat. Amsterdamsen Beurs Openingskoersen van 6 December 1910, LABOUCHERE OYENS Co.'s-BANS Bijkantoor Haarlem. Gr. Markt No. 1 en 8. TeL No. 571 STAATSFONDSENMARKT. 2 1/2 Certific. N. W. S. 73 6/1(3, 8 1/2 Certafic. N. W. S. 89 3/8, Russen 1909: ZUID-AMERIKAANSCHE STAATS FONDSEN. C. Peru 10 S/8, Pref. Peru 37 8/4. RUBBER-AANDEELEN. Aangeboden. Interc. Rubber 31 3/8, 2e Mex. 35 3/4. PETROLEUM-AANDEELEN. Flauw. Koninklijke Petr. 424, Moeara Enim 205, Geconsolideerde 254256, Suma tra Palembang 159 1/4, Orion 100 1/2, Perlak Petr. 103 3/4, Romana 118 3/4. MIJNAANDEELEN. Cultuur Vorstenlanden 145, Winst- bew. 115 1/2. AMER1KAANSCHE MARKT vast Denver 29 1/4, Erie 27 7/16, Kansas 30 1/2, Preferente 64 5/8, Missouri 32, Ontario 40.3/4, Rock Island 30 3/4, Southern Rails 24 7/8, Southern Paci fic 113 1/2, Union Pacific 172 1/2, C. Wabash 16 3/8, Wabash Pittsburg 7 1/4, Steel 75 1/4, 5/16, Carron 51 1/4, C. Marine's 51/16, Preferente 16, Bonds 63 3/4, Amalgamated 64 7/8, C. Cigars 601/4, Anglo 27 7/8. Gemengd Nieuws Sport est Wedstrijden EEN VLIEGENDE KONING. Te Sofia heeft de vlieger Makow met den koning van Bulgarije ge vlogen. Ook de prinsen deden eonige vluch- Laatste Berichten J u h i 1 é-H e y d a n u s. Heden was het de dag, dat de ar beider P. M. Heydanus vóór 50Jaren bij de firma Joh. Enschedé en Zonen MISLUKTE AANSLAG. Talaai bei, de Turksche minister van binnenlandsche zaken, heeft ver klaard, dat de Bulgaarsclie bende van Temof de schuld heeft van alle bomaanslagen van den laatsten tijd» ook aan die te Koemanovo. De koffer, die daar in een loods van het station stond, en die dynamiet bevuild, dat ontploft is, had eigenlijk met een posttrein mede gemoeten. Was do op zet geluk, dan zouden zeker 100 per sonen gedood zijn. ERNSTIG SPOORWEG ONGELUK. Een ernstig ongeluk heeft plaats gehad bij Willesden. Junction, met den trein van 8.50 naar Londen. Voor zoover bekend ls, stond da Londensche trein aan het station stil, een andere trein reed van achta* ren legen hem op. Drie waggons werden vernield. On geveer vijftig personen zijn gewond, van wie velen zeer ernstig. Het red dingswerk was zeer bezwaarlijk, Een

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 2