AARLEM'S DAGBLAD. TWEEDE BLAD. Be Erfgenaam van Vering DINSDAG 6 DECEMBER 1910 dut iiK-u er toe gekomen is, zich voor de betaling van liet bedrag der wed- denscliuppeu te verzekeren. En de En- gelsche bladen dcelen geregeld den stand van de premiën, voor deze ver zekeringen betaald, mede. De stand van do premiën geeft in zekere mate een overzicht van de opvattingen, om trent den uitslag der verkiezingen ou der het publiek en zoo is dus kennis neming van de mededeelingen op de „verkiozingsverzekering" betrekking hebbende, wel van eenig belang. In do laatste dagen is er in het pre mie-bedrag geen wijziging gekomen. Men betaalt tachtig en twintig pro cent, respectievelijk voor het geval van een rainisterieele of van een unio- nistisciie overwinning, d. w. z. dat dus weddenschappen staan 4 tegen 1 voor een meerderheid der verbonden partijen. Er gaat in de verzekeringen heel wat om en menig assuradeur haalt 'n zoet winstje uit dat bedrijf. Op de effectenbeurs la Londen wordt er duchtig gewed. Daar heeft men weer wat nieuws bedacht Men speculeert er in regeeringsmeerder- heden. Do unionisten begonnen or „regeoringsmeerderheden" aan te bie den voor 120 proc., maar weldra daalde de koers tot 100, toen tot 80 en na do rede van Balfour zelfs tot 40 proc. Dat was een slag voor velen, want elk procent verschil beteekende een p. st door den ongelukkigen spe culant te betalen. IN DEN BALKAN wordt veel onrust gestookt door het bekende bende-wezen. Opnieuw worden eenige sterke staaltjes gemeld Blijkens een telegram uit Saloniki heeft oen bende in de buurt van Je- nidsjo een militaire patrouille over vallen en twee saldaten gedood en verschillende gewond. De bende ver loor zelf drie man. Bij Karaferia heeft een bende van 12 man eenige boerderijen aangeval len en vier boeren vermoord. Een mi litaire patrouille, die de bende heeft achtervolgd, heeft twee dooden eu twee gewonden verloren. De Turksche Kamer keurde het adres van antwoord op de Troonrede goed. Sprekers uit alle partijen leg den er den nadruk op, dat aanneming van het adres van antwoord evenwel niet beteekent, dat het beleid der re- geeriug wordt goedgekeurd. De groot-vizier constateerde in zijn overzicht den z. i. uitnemenden af loop van de expeditie in Albanië, en betoogde de noodzakelijkheid van de ontwapening van Macedonië. Het GriekBCh-Bulgnarsch conflict Is teruggebracht .tot. geringere afmetin gen, door de toepassing van de wet op de kerken. Do toestand in Yemen is niet on rustbarend. De groot-vizier constateerde ook, dat ten opzichte van alle quaesüëu. die van belang zijn voor Turkije, en waarvan de gewichtigste zijn de handhaving der constitutie en de in tegriteit van het land, alle mogend heden een welwillende houding aan nemen. Ten opzichte van Griekenland uitte hij den wensch, dat dit land een zoo danige houding zou aannemen, dat de achterdocht, inzake de Kretenser- quae-stie zou verdwijnen, daar Grie kenland te dezer zake geen absoluut neutrale houding heeft aangenomen. Betreffende Kreta constateerde de groot-vizier, dat de beslissing inzake de Kreteuser Christenen niet betee kent annexatie bij Griekenland. De consuls der mogendheden op Kreta verklaarden laatstelijk, dat, zelfs als de Muzelmannen annexatie bij Grie kenland zouden wenschen, deze met verwezenlijkt zou kunnen worden. Kreta bevindt zich nog steeds als toevertrouwd goed in handen der be schermende mogendheden, <iie de sou- vereiniteit handhaven, welke Turkije toekomt. Ten aanzien van Perziê verklaarde de groot-vizier, dat de binnenland- sche toestand aldaar zeer onrustig is, wat een beletsel is om tot grensrege ling te komen. Turkije heeft evouwel geenerlei plan het Perzisch gebied aan te tasten. EEN GRONDWET VOOR CHINA. Er komt uiouws over do ontwikke ling der politieke verhouding in Chi na. De prins-regent heeft aan de Kei zerin-W eduwe mededeelüig gedaan van de maatregelen, die getroffen zijn ter voorbereiding van de grond wet en de Keizerin-Weduwe heeft ze goedgekeurd. In April 1911 zal het ontwerp van de grondwet gepubliceerd en door het geheelo land verspreid worden. Het opstellen van de kiezerslijsten en het uitwerken van de maatregelen tot bij- eenroepmg van de beide kiezerslijs ten zal 6 maanden duren. Eerst in Juli 1912 zullen de verkiezingen, waarvoor twee maanden beschikbaar worden gesteld, gehouden worden. In October 1912 worden de eerste par lementsleden te Peking verwacht. En in h£t voorjaar van 1913 zal het eer ste Chlneesche parlement in oen daarvoor nog te bouwen paleis plech tig geopend worden. Hertog Tsait-se en prin3 Poe-loen, beiden leden van het Keizerlijk Huis. die opdracht hebben het ontwerp- grondwet nlt te werken, hebben 6 me dewerkers gekozen. Deze medewer kers zijn allen hooge beambten of le den van het vorstenhuis. Twee hun ner hebben respectievelijk in Duitsch- land eu Japan de grondwet bestu deerd. Deze d mannen vormen de nieuwe grondwetcommissie. De grondwetliga is iutusschen met do samenstelling dezer commissie al lesbehalve ingenomen. De leden zijn geen vertegenwoordigers van het volk, maar, hoewel hooge, afhanke lijke beambten en prinsen van Keizer lijken bloede. Dit is een schrede te rug, in plaats van vooruit, oordeelt de liga, en de toekomst zal nog erger zijn dan het verleden. Volksvertegen woordigers in den waren zin des woords moeten in de commissie zit ten, het voorparlement behoort de ac tie In deze richting te steunen en ook de provinciale landdagen moeten hun invloed doen DE OPSTAND IN MEXICO blijkt nog niet uit te zijn. Via New-York wordt gemeld, dat de opstandelingen de geheele provin cie Chihuahua in hun macht hebben, dat de rogeeringstroepen een neder laag hebben geleden en dat de op stand zich uitbreidt. DE OVERSTROOMINGEN IN FRANKRIJK brengen nog altijd veel ellende. Ten gevolge van de doorbraak van een «lijk, is de geheele vlakte van Anlbien overstroomd. Het spoorwegverkeer tusschen An gers en Tours is gestremd. Het water van de Rhóne, dat ten gevolge van den storm op zee land waarts in werd gestuwd, heeft 11e de Canutrgue op verschillende punten ovorsu uomd. De bewoners hebben gebrek aan le vensmiddelen. Stadsnieuws Onze Laclihoek BELEEPD. Toerist. Hoever zijn we nu nog van den waterval verwijderd Gids. O, nog maar een paar ini- n n. Zoodra ac dames ophouden met spreken, zullen wij het gedonder van het neerploffende water kunnen hooren. VERKEERD BEGREPEN. Keukenmeid, die in de courant least, dal het renpaard Piuto van haar meneer den eersten prijs van tienduizend gulden gewonnen heeft M® lieve mensch, wat moet het stomme dier met al dat peld uit voeren PRETTIG. Een Engelschman werd eens door een New-Yorker uitgenoodigd, met hem te Jagen op Long Island. Grof wild of ander vroeg de Engelschman, die in alle werelddee- len gejaagd had. U verwacht toch zeker geen leeu wen of tijgers op Long Island ant woordde de New-Yorker. Dat niet, sprak de Engelsch man, maar ik houd van gevaar op de Jacht. Als dat het geval is, antwoord de de ander lachend, dan ben ik uw man d« laatste maai, dat ik schoot ik mijn zwager in het óre-' WETEN EN WERKEN. Men schrijft c* a: In de onlangs gehouden Algemeene ledenvergadering ls door den voor zitter Mr. A. A. Land met Innig leed- en herdacht het overlijden van den medebestuurder, den heer Dr. J. Nieuwenhuizen Kr use man met hem is een ware vriend van „Weten en Werken" heengegaan. Hierna werd «mor den penning meester, den heer P. H. Craandijk de rekening en vcruntwoording over gelegd, die, nagezien en accoord be vonden door de daartoe benoemde Commissie, vooral hierom merkwaar dig was, dat alle schulden der ver- eenlging zijn betaald, hetwelk moge lijk was door den verkoop van gebouw, waar „Weten en W'erl vroeger zetelde. Voorts bleef een ba tig saldo over, zoodat de vereenigiivg gesteund door hare leden, naar ge hoopt en vertrouwd wordt, voort kan blijven gaan, om nuttig te kunnen zljri voor den werkman. De M a andagavo ndvoordrachten zul len kunnen voortgezet worden. De aftredende bestuursleden, «ie hoeren P. II. Craandijk en H. D. Tjeenk Willink Jr., werden herkozen en in de opengeval len plaats verko zen, de heer J. D. Rutgers van der Loeff, die zich de benoeming lieoft laten welgevallen. Het bestuur doet nogmaals een krachtig en dringend verzoek aan zijn stodigeuooten om het to steunen in de poging om nuttig to zijn voor de arbeidende klasse; wellicht dat door fllnkon steun nog meer nieuwe wegen open komen to liggen en tn die richting iets to stichten valt. Het bestuur bestaat thans uit: Mr. A. A. Land, voorzitter; J. W. Veld heer, secretaris; P. H. Craandijk, penningmeester; Dr. H. D. Kruseman j J. B. A. Saeijs, H. D. Tjeenk WÜ- j link Jr., J. D. Rutgers van der Loeff, commissarissen BRUTAAL. - Mina, je hebt alweer mijn bal schoentjes aan gehad. Neemt u me niet kwalijk, me vrouw, maar ik heb ze in de gauwig heid voor mijn overschoenen aange zien. OP D 1 E MANIER. Over de menschelijke stem gespro ken. zei een pedant jongmensen Wist u wel. dat in de stem bet karakter van den mensch te voor schijn treedt Zet u een vrouw in een andere kamer, iu&i mij haar stem hooien, en ik zal u zeggen wat voor sóórt vrouw zij is. Zeker, dat stem ik u volkomen toe, antwoordde een der aanwezi gen. Ik heb dat zelfs onlangs ook ondervonden. Een dame bracht een bezoek aan mijn vrouw, en ofschoon ik haar nooit te voren gezien had, wisl ik dadelijk, toen ik haar hoorde spreken, wat voor vrouw zij was. Zoo, en wat voor een vrouw was dat dun vroeg het jongmeusch Een Frangalse 1 luidde bet antwoord Rubriek voor Vragen Geabonne«rden hebben het voorrecht, vragen op verschillend gebied, mits voor beantwoording vatbaar, in 10 renden hij da P-edactio van Haarlem''. Dagblad, Groot» Hcut.'tiut SS. Alle antwoorden worden geheel kostelooa gegeven en xoo spoedig mogelijk. Aan vragen, die niet volledig naam e* Woonplaats van den inzender vermelde» wordt geen aandacht geschenken. VRAAG. Ik heb een verzameling postzegels. Kunt u mij ook een adres opgeven, waar ik die verkoopen kan? ANTWOORD. Bied ze te koop aan bij den vertegenwoordiger van de firma J. C. Auf der Heide S. EL D., Lepelstraat, alhier. VRAAG. Waar moei ik mij ver- i voegen, onx in aanmerking ie komen voor een betrekking aan boord der stoomschepen van de maatschappij „N'ederlund", of die van den West- Indischen Mail-dienst ANTWOORD. De directie der maatschappij „Nederland heeft haar kantoren Prins Hendrikkade No. 159—160 liet adres des directeurs van den Koninklijken est-lndischen Maildienst is Roemer Visscherstraat 3d. Beide maatschappijen zetelen te Amsterdam. Doe uw dienst-aanbie- ding schriftelijk. VRAAG. Kunt u mij mededeelen op welken leeftijd iemand belasting plichtig is? ANTWOORD. Voor den belas tingplicht slaat geen ouderdom; men betaalt belasting naar hetgeen men verdient af bezit Binnenland PRINS HENDRIK NAAR DOBBIN. Z. K. H. de Prlus der Nederlanden vertrekt heden-. Dinsdag avond, naax Dobbin. OM ONS HEEN No. 1266. St. NlcolaasaTODd. Vroeger heb ik eens een verhaal gelezen van een bureaulist aan eeu schouwburg, die nog nooit in dat theater een tooneelstak had geziar, omdat hij entreebiljetten moest ver koopen in zijn kantoortje. Zoo was bet langzamerhand zijn harteweusch geworden, om in zijn eigen schouw burg eens naar de komedie te gaan, net als een gewoon mensch. Met groote moeite wist hij een plaatsver vanger te krijgen voor een avond, waarop een mooi stuk zou worden gegeven, en ging toen het tijd was jn zijn mooiste jas naar de komedie. Maar, o ramp en schrik, de voorstel ling ging niet door, de hoofdpersoon was opeens ziek geworden.... En onze bureaulist ging gelaten naar huls en nam den volgenden dag het gewone werk weer op voor hem, meende hij nu, was het zien van een komedle- vertooning niet weggelegd, nij zou altijd in de voorhal blijven en den tempel van Thalia niet binnen gaan. Al een jaar of tien had ik ge- wenscht, de stad eens te zien op St. Nicolaasavond. Maar al staat een journalist ook altijd klaar voor de gebeurtenissen, die believen plaats te hebben, de St. Nicolaas- en de Oude jaarsavond zijn, behoudens heel extra buitengewone voorvallen, voor zijn gezin, en zoo kwam het, dat die avondwandeling er tot dusver bij in geschoten was. Maar dit jaar, nu het beter uitkwam om het feest Za terdagavond te vieren, was de kans schoon en stapte ik dus te acht uur de straat op, om te zien wat er aan de hand of niet aan de hand zou zijn. En waarheen gaat een recht geaard Haarlemmer, als hij slenteren wil, anders don naar de Groote Houtstraat Eerlijk gezegd, had ik me altijd voorgesteld, dat het stil zou wezeu op straat. Het leek er niet op. Rechts en links gingen menschen in een haast onafgebroken rij, als in een wanordelijken optocht. Zoover het oog reikte, waren er wandelaars op do trottoirs. Alleen zagen ze er, moet ik zeggen, feestelijker dan anders uit. Jongelieden met hun meisje onder den eenen en een pak onder den anderen arm, bezadigde echtpa ren, ook al mot pakjes torsende, die waarschijnlijk wel St. Nicolaas gin gen vieren bij kinderen of familiele den en tal van boodschappers, per fiets of te voet, nog even een late be stelling naar haar doel brengende. En al de winkels blakend van licht, zelfs die, naar des buitenstaanders meening, met het SL Nicolaasfeest weinig te maken kunnen hebben. Al les overtreffend, in verlichting en uitstalling, de galanterie- en banket- v.inkels, de laatste vooral, met hun verzameling van donkerbruine choco lade en met frissche kleurtjes opge maakt gebak, zóó smakelijk, dat zelfs de allermeest lied or ven smaak zich cr nog door aangetrokken voelt. Eer aan de bak- en sierkunst, die door de moderne verlichting een stap verder is gebracht. En omgekeerd, ioen de vleermuisbrander door het rustige, helle gasgloeilicht werd vervangen, moet de banketbakker gevoeld heb ben, dal. dit iets beters, iets mooiers beschijnen moest, dan alledaagsch werk hij zocht en vond nieuwe vor men on kleuren. Toen die «*r waren, wou hij zo nóg weer mooier verlich ten en schafte electrische lampjes aan, die nu nog fraaier vormen en tinten van gebak, van verpakking van horstplaat en chocolade belichten. De beurt is nu weer aan de verlich ting en zóó gaat de wisselwerking voort, tot we weten niet hoever I In ouderwetschen eenvoud staat In do Groote Houtstraat ook de poffer- kraam op klanten te wachten. Voor lopig vergeefs, er komt nog geen FEUILLETON Naar het Engelsch door CHARLES GARVICE. Hij volgde haar, terwijl zijn oogen ue bevalligheid van ieder harer bewe ringen volgden, de keurige snit van haar japon on den overvloed van haar weelderig haar bekoorlijk op het klei ne hoofdje vastgestoken, in zich op namen. Neen. zij zijn hier niet, zei ze; mania hooft hem meegenomen om de jmigo hondjes to zien. Rieken zij niet heerlijk y cji zij wuifde met haar kan ton zakdoekje naar een vaas met bloe men. Ik ben bang, dat heeren niet zooveel om bloemen geven. Kijk eens bier, ging zij voort, is dat niet mooier dan een kroonrobijn van oen sultan? en terwijl zij een diop roode geranium afplukte, liicld zij liaar oven op en st ik haar daarop tusschen haar cein tuur. Kan er iets mooiers bestaan? Percy Cliester koek naar dc bloem, daarna naar hot gelaat, en dacht, dot hij die vraag heel welsprekend sterveling, evenmin als in de koffie huizen, die keg zijn, al doet ook de electrische piano haar huppelendsto deuntjes hooren. Alleen hier en daar zit in een hoekje een eenzame, voor wien geen St. Nicolaasviering is weg gelegd. tegenover een even zwijgend glas hier. Zelfs bij Brinkmann is het leeg en door de gordijntjes van de Kroon is maar één hoofd Acht baar. Maai- op straat blijft het druk. Van de tien menschen loopen ex zes met een pakje, uit een bloem en winkel wordt juist een boodschapper uitge laten, die een stapel doozen op do armen draagt, waarover liij nauwe lijks heen kan zien. In de winkels zelf schijnt de groote drukte voorbij. Hier en daar is nog een klant op het laatste oogenblik aan 't koopen en in oen van de banketwinkels zit de patroon met het witte pak nog aan en het coquette mutsje op 't hoofd, op een stoel neergezonken, alsof hij doodmoe is van de inspanning der laatste dagen. De trams maken vanavond geen dividend. Als ik op het Stationsplein aankom, rijden er juist twee het plein op, een wagen van de electri sche- en een andere van de paarden tram, allebei het getal 101 op de natuurlijkste manier voorstellende, dat wil zeggen één voorop, één ach terop en nul er tusschen. In de vesti bule van het station is het doo«istiL Er wordt geringe kaartjesverkoop verwachtéén loket is open voor de drie klassen en bij den ingang naar de perronstrappen staat een enkele controleur. Vandaag zal de Spoor wegmaatschappij blijkbaar i iet rijk worden. Op de perrons is het kalm. Wel zijn er aan weerskanten reizigers, maar him aantal is te tellen. Het lawaai, waarmee de sneltrein Gorin- chemAmsterdam, via Dordrecht en Den Haag, het station komt binnen stuiven, maakt een vreemd contrast met de rust op het station. Uit een van do Duitsche wagens komt eeu echt blond Germanenhoofd verwon derd naar buiten kijken ik zie hem denken, dat hot hier wel stil is voor zoo'n groot station en daar in Duitschland Weihnachten als geschenktijd gevierd wordt, denkt hij aan St Nicolaas natuurlijk niet. Een oogenblik later is de trein, met achterlating van een wolk stinkenden kolendamp, het station weer uitge- daverd, dan komt aan het noorder perron een trein voor, bestemd naar Overveen en Zandvoort, en wanneer ook deze is weggegleden, iggen de lange perrons daar iu rustige rust, onder den koelen glans van het elec- trisch licht. Op eén oogenblik ia er noch op liet eene, noch op het an dere een sterveling te zien. Ion komt haastig de onderchef aangestapt, om ergens in een deur te verdwijnen en groept een viertal stationsarbeiders en witkielen samen, om te „klasje- n eer en", denk ik, over den St. Nico laasavond en de nadeelen van eeu betrekking bij een openbaren dienst. De tweede klasse wachtkamer is to taal leeg, met uitzondering van de buffetjuffrouw en den kellner. en de groote derde klasse wachtkamer her bergt één klant, een enkelen, die met een glas bier in de hand tegen het buffet leunt en een praatje maakt met de juffrouw. Maar die leegheid duurt niet langals ik er een paar minuten later weer voorbij kom, wachten een dozijn menschen op do volgende treinen, 9.11 naar Amster dam en 9.10 naar Rotterdam. Eu nu komen er meer reizigers de trappen opgestapt, er niet om malende mis schien, dat hot toch SL Nicolaas avond is, of wel gedwongen hoe liet ook tegen hun zm is om op een avond als dezen te reizen. Als ik weer op het Stationspleiu terug kom, rijden de trams nog al tijd meer voor de goede orde, dan uit winstbejag. Het verkeer op straat is wel wat \erminderd. maar stil is het en hoffelijk zou kuunen oeantwoor- den. Ik houd heel veel van bloemen, en «1e meeste mannen met mij: inaar ïk kan geen geraniums en lelien la- tcu groeien op het vensterkozijn, eu dat is al tuin, wat ik beziL Voor mijn knoopsgat laat ik mij door Co- vent Garden bedienen. Maar vanmorgen toch niet, zei ze plotseling, met een meisjes achtig lachje, en na een heel mooi takje uitgezocht te hebben, bond zij het met een blad samen en stak het hem toe. Ziedaar, mooier hloein kan n in Covent Garden niet krijgen. Neen, stemde hij toe, met dienzelfden gevaarlijken ernst haar aankijkend. Dit zou ik voor gooi» twintig robijnen willen ruilen, —en mot zijn blik op haar gevestigd, bleef hij het een oogenblik in ziju hond houden. De gelegenheid daartoe zal u wel niet geboden worden, zei ze mot een klein handgebaar. Kan u het niet vastmaken O pas op, u zal het breken.... Mag ik? En met een air van onbewuste on schuld strekte zij haar handje uiten stuk do bloem vast. Toen ging zij eeu paar passen achteruit om liet effect van haar werk te laten zien en toen zij haar oogen weer ophief, ontmoet te zij zijn blik vol warme oewonde ring. Waar kan mama toch zijn?—- er nog lang niet. Nog altijd loopen or, het is uu over negen, met pakjes naar een adres, waar ze worden ver wacht, om feest te vieren. Een tent wagentje laadt voor de deur van een bankethakker doozen vol heerlijkhe den in. De café s zijn nog altijd leeg, bij Brinkmann zit nu in de heele zaal één bezoeker en aan de leestafel in do Kroon uutdek ik er twee, met nog een paar anderen aan een tafel tje. Wel zijn de menschen in derge lijke openbare ondernemingen sla ven van hun beroep mijnentwege bluschten zij de lichten en sloten de deuren, om naar hun eigen huis te gaan. Hoe natuurlijk dat ook wezen zou, er ging vast één uitroep van verbazing op als zooie-bs gebeurde Ja waarlijk, bij tientallen zijn de menschen van St. Nicolaasviering uitgesloten. Vrijwillig, zooals dc jongelui, die in een wolk van prikke lenden clgarettendamp nu door de Groote Houtstraat flaneeren, of ge dwongen zooals de boodschappers, die nog maar altijd pakken en doo zen naar him besteraming brengen. En als ik thuiskom, moet ik erken nen, dat de stad er in haar lioofd- verkcersweg maar weinig anders u;L- ziet, dan gewoonlijk. Het was heusch niet de moeite waard, om tien jaar op die ervaring te wachten. J. C, P. Buitenlandsch Overzicht DE VERKIEZINGEN IN ENGELAND' duren voort. De laatste cijfers waren gisteravond, gekozen 115 unionisten. 87 liberalen, 16 Ieren, volgelingen van Redmond, 14 leden der arbeiderspartij. De liberalen hebben thans 6 zetels gewonnen, maar de unionisten daar entegen 11. Door de uitslagen van gisteren komt er slechts weinig verandering in den toestand. Opmerkelijk Is 't evenwel, dat de meerderheden der unionisten bijna overal zijn toegeno men. Dit voorspelt voor de regee- rlngspartijen niet veel goeds. Toch is er over den vermoedelijken einduit slag van dezen stembusstrijd nog wei nig te zoggen, 't Geldt hier ook de laatste loodjes wegen 't zwaarst I Eenige liberale ministers, ook Churchill, hielden redevoeringen, waarin ze verklaarden, dat 't h. i. met deze verkiezing voor de liberalen goed ging. Unionistische sprekers vertelden evenwel Hetzelfde van hun partij. 't Zal later blijken, wie gelijk geliad heeft I Ook de minister-president heeft 't woord gevoerd. In een redevoering te Burnley, zei Asquith, dat de libera len thans voor het laatst den eisch stelden, dat het veto van het Hooger- huis den weg van het veto der Kroon zou volgen, dat feitelijk dood is. Het ware karakter der regeerings- politiek bleek uit haar voornemen, om wanneer het veto van Hoogerhuis zou zijn omschreven, het meervoudig stemrecht zou afschaffen en de volks vertegenwoordiging, die nu in schijn bestaat, iu werkelijkheid in het leven zou roepen. Het referendum is in andere landen een mislukking gebleken. Er was voor de verkiezing gisteren veel belangstelling, 't Mooie weer werkte daartoe ook mee velen gin gen do straat op, om 't verloop van de stemming voor de bureaux der dag- bladen te volgen. To Oost-St. Pancras, waar de suf fragettes een eigen candidaat had den, kreeg deze slechts.... 22 stem men. Zeker een teleurstelling voor de da- nies on voor sommige mannen. On der dezen zeker ook voor don heer Franklin, nu al zeer bekend. Deze Fr anklin, die onlangs minister Chur chill heeft aangevallen, is gisteren voor den rechter in Bowetreet ge weest. Hij is tot zes weken gevange nis veroordeeld. VERKIEZINGSWEDDEN- SCHAPPEN. Het wedden zit den Engeischen in het bloed en het is dus heel gewoon, dat ook de politieke strijd huu aan leiding geeft-om aan deze zucht toe te geven. In den verkiezingsstijd wor den er dan ook ontelbare wedden schappen gesloten, zelfs in die mate, zei ze plotseling. Ik ben bang, dat uw neef overgehaald is om een jong hondje aan te nemen. Mama doet haar best om ze aan haar meest wel levende vrienden kwijt te raken. Ja, daar komen nj aan, eu juist zooals ik dacht, en met haar muzikale lachje begon zij weer zacht te lachen, toen Lady Devigne in de deuropening verscheen, gevolgd door Charlie Me- rivale, mot een wolharig exemplaar van het hondenras in zijn armen. Kijk eons, Percy, zei do jon gen. overdreven, dankbaar gestemd. Lotly Devigne heeft mij een van haar jonge retrievers gegeven. Ik zei, dat jij wol graag een hond wilds hebbeo, is 't niet Een eigenaardig glimlachje op Percy's gelaat verscheen. Heel goed, Charlie, ik zal er om jouwentwil goed voor zorgen. Dat dacht ik wel I zei de jon gen tot Lilian Devigne, terwijl er oon dankbare triomf uit zijn stom klonk. Hij weigert mij nooit iets 1 Ik geloof dat hij het doen zou al be trof hot een jongen leeuw. Is hij geen beste kerel Percy stak zijn hand uit, om af scheid te nemen. WIJ zullen elkaar vanavond weer ontmoeten, zei Lilian Devigne, en morgen weer, voegde zij er fluiste rend bij. Ja, zei hij. lit Yoei mii als een samenzweer der, ging zij voort, terwijl hij haar hand vasthield en het hem moeite scheen te kosten die weer los te la ten heusch, als een samenzweer der. Ik hoop, dat mama Voordat zij den zin nog koe vol tooien, deed een lakei de deur open en kondigde aan Graaf HudspieL Bij het hooren van dien naam scheen het kleine handje in «lie van Percy Chester te beven eu tot zijn onuitsprekelijke verbazing i-rok er een wolk over het bekoorlijke gelaat, waardoor het een angstige uitdruk king kreeg. Het duurde maar een oogenblikmaar voonlat die uit drukking weer vertlwenen was, en plaats had gemaakt voor een glim lachje, voelde Percy, hoe zij zijn hond steviger drukte, alsof het was een vermetel - denkbeeld zij hem om bescherming wilde smee- ken. Er was geen tijd voor woorden, zelfs als woorden mogelijk geweest waren. 1-Iij keerde zich om, bleef even aan de deur staan, om eeu langen, ma- geren, donkeren gentleman de hand te drukken, en ging toen, gevoigd door Charlie, heen. HOOFDSTUK HL Den volgenden morgen ging Percy Chester naar den stal, haalde zijn paard, en rae«l het park in toen de klok negen uur sloeg, ofschoon hij te zeer bekend was met de eigenschap pen der vrouwelijke sekse, om te verwachten, dat een lid daarvan pre cies op lijd zou komen. Nu sloog hij de Row in en reed I langzaam op en neer, terwijl zijn paard snoof van ongeduld, om tot een galop over te gaan, blijkbaar vroeg hot beest zich vol verbazing af. wat ter wereld zijn gewoonlijk even onrustigen meester kon schelen. Daar kwani Lilian Devigne aan op haar nieuwe merrie en gevolgd door eeu bezadigden groom, die aan z.ju hood tikte en daarna op een eerbiedi gen afstand bleef. Een oogenblik bleef het dier een Ïrachtig exemplaar, met een mooien op en trotse he houding onopge merkt U ziet, dat ik mij aan mijn woord gehouden heb, zeide Lilian glim lachend. Jo, en Ik kan nauwelijks aan mijn geluk gelooven, zeide Percy, zich over haar hand buigend. Ik had or nog niet zoozeer aan getwij feld, als do laatste tien minuten. 0, ik moest het met mama eens worden. Die goede mama, zij neemt het te zwaar op. Maar er is geen kwaad ln. Het is al te absurd. Ik ga toch immers lederen morgen rijden Rn omdat ik nu wat vroeger ben dan gewoonlijk Dat kan ra en u eerder als deugd aanrekenen, dan als iets anders, zei Percy. Toen dwaalden zijn donkere oogen van haar gelaat naar het paard. O ja, zei ze, is net geen mooi beest En nu op liet oogenUflt zoo rustig. Het is niet aitiid zoo be daard. John had er vanmorgen groo te moeite moeen ik kon het nauwe lijks bestijgen, omdat ik het even mei dc zweep had aangeraakt ^peelsoh- heid, denk ik. Percy gaf geen antwoordhij keek mot een blik van ondervinding ;iaar de eigenaardige kneep van de mooie, gevoelige ooren. Zeker, het kon speelscbheid zijn, maar het leek toch heel veel op kwaadaardigheid. Al prate lid reden l> i he hum do UT, Porcy op «enigen afstand, iu up do bewegingen van de merrie te letten. Laat haar oeus in korten galop rilden, zei hij, en onmiddellijk gaf Lilian Devigne gevolg aan dat ver zoek. Porcy bleef op eenigou afstand ach ter haar on haalde haar daarna weer in. Bewonderenswaardig 1 zeide hij, het beest is zoo gezond als een visch, en ik hoop ook rustig. Is u daarvan overtuigd zei ze en meteen liet zij hot eind van de zweep op den satijnen nek vallen. (Wordt v- rvoigd).

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 5