Weerbericht MEDEDEELINGEN VAN HET KON IN KL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorm. 10.50 uur). De Bildt, 12 December 1910. Hoogste barometerstand 772.1 m.M. te Haparanda (Oostkust Zweden) laagste 732.0 m.M. te Valentia (Zuid kust van Ierland). Verwachting tot den avond van 13 December Wind matige tot krachtige» Zuid- Oost el ijken tot Zuid-Westelij ken wind. Gesteldheid van <le luchtbetrok ken tot zwaar bewolkt, regenbuien. Temperatuurgeringe verande ring. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. Barometerstand hedenmiddag te 2 i uur 751 m.M. Vooruitgang. .Vorige stand te 2 uur 743 m.M. OPGAVE VAN: JOH M. SCHMIDT -Optiofen 85 ZIJLSTRAAT HAARLEM. ïhermometerstand te Haarlem. Zondag 11 December Hoogste gisteren F. 46° Laagste heden nacht F. 43" Hedenmiddag 19 uur F. 48 Maandag 19 December Hoogste gisteren .F. 48° Laagste heden naoht. F. 44 Hedenmiddag 12 uur F. 47° HOOQ- on LAAQWATERSTANDEN 13 December Hoog water. IJmuiden vm. 19 u. m.; nm. 19u. 14m Katwijk nm. 11 u. 85 m.; vm. llu. 49m •Petten vm. 12 u. 20m.; nm. 12u, 34m Laag water. IJmuiden vm. 8u. m.;nm. 8u. 14 m Katwijk vm. 7u. 40m.;nm. 7u.',54m Petten vm. 9u. 80m.;nm. 9u. 44 m Het aansteken 'Üör lantarens van .rijwielen, auto's en andore voertui- gen, moet te 4 u. 15 m. geschieden. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN A 30 Cts. per regel. kenen elders geven. Een verminde ring van 120.000 aan stichtingskos- ten is reeds daardoor mogelijk. 2. Een zaal voor handelsgeschiede nis is wederom verkwisting. 8. De leerzalen voor do natuurkun- 2ige vakken zijn belangrijk te ruim ontworpen. Aan de H. B. S. met 5- Jarigen cursus zijn de daarvoor be- noodigde localiteiten op zeer ruime schaal aangebracht en terecht. Aan die school wordt in de 4e en 5e klasse resp. 9 en 10 uur in natuurkundige vakken onderwezenaan de overeen komstige klassen van de Handels school slechts 4 uren per week. De laagste drie klassen staan, ook in dit opzicht, gelijk. Men zou nu zoo mee- nen, dat de voor deze vakken benoo- digde lokalen aan de Handelsschool eenvoudiger kunnen zijn, dan aan do H. B. S. met 5-jarigen cursus. Het ontwerp echter leert anders. Ook op deze localiteiten moet een zeer be langrijke vereenvoudiging kunnen worden toegepast. Trouwens, de totaalcijfers wijzen het onwederlegbaar uit. De H. B. S. met 5-jarigen cursus werd, meen ik, aanbesteed voor 158.000. De nieuwe school, die voor hetzelf de aantal leerlingen is ontworpen (250), wordt geraamd op f 225,000. Het nieuwe gebouw is dan ook belangrijk grooter gedacht dan de H. B. S. aan de Zijlvest. Dat is, hoe men het ook beredeneert, altijd onnoodig en dus onjuist. Verder wil ondergeteekende opmer ken, dat zijn bedenkingen, in de Raadszitting van 30 November geuit, niet ontzenuwd zijn. De exploitatie-rekening, die was voorgelegd, is en blijft foutiefzooals ook onjuist is het resultaat van de thans gemaakte berekeningen van B. en W. Onbegrijpelijk blijft, dat in het eerste aan den Raad voorgelegde rapport 35,000 werd geraamd voor leeraren-salarissen voor een school van 250 leerlingen, terwijl B. en W. thans zeiven verklaren, dat dit moet worden gesteld op 50,000 per jaar. De opmerkingen op de ontworpen inrichting van het gebouw trachten B. en W. te ontgaan, door de bewe ring, dat die inrichting thans niet aan de orde was. Dat is onjuist Indien de Raad de gevraagde 225,000 had bewilligd en liet ge vraagde terrein toegestaan, was de school tot stand gekomen zon der verdere bemoeienis van den Raad en ware een belangrijk be drag nutteloos uitgegeven. Het eenige oogenblik, waarop de Raa ddoor B. en W. in de gelegen heid wordt gesteld, om de inrichting van het gebouw te beoordeelen, was gegeven op 30 November. Ondergeteekende blijft van oordeel, aldus besluit de Nota, dat het belang rijke voorstel, waarvoor de Raad op 30 November word gesteld, onvoldoen de was voorbereid en zeer onjuist ge motiveerd. Dat hot voorstel aan B. en W. werd ingegeven door de zucht om aan de Handelsschool ruimte voor ontwikkeling te geven, erkent en waardeert ondergeteekende gaarne. Die zucht echter excuseert nieton voldoende voorbereiding en onjuiste toelichting, en dekt zeker niet tegen no odeloos opgevoerde uitgaven. On dergeteekende blijft het dan ook ge lukkig achten, dat de Raad, alvorens te beslissen, hel advies heeft verlangd van hen, die tot voorlichting zijn aangewezen on die door B. en W. wa ren voorbijgegaan. STUKKEN VAN DEN RAAD. De Financieele Commissie heeft geen bezwaar tegen de vaststelling van de gewijzigde ontwerp-verorde- ningen inzake de inning van gelden door verschillende ambtenaren eoi niet langer door don Gemeente-ont vanger. Echter is de vraag gerezen of het waard is een Bink hoog bedrag te be talen als jaarpremie voor een over- stekeningscontract voor do geldelijke verantwoordelijkheid van den Direc teur der Lichtfabrieken. In druk is verschenen het Raads stuk, behelzende het verzoek van Dr. A. H. Garrer en 8 leeraren van het Gymnasium met de verhoogrng ver zoeken wegens den algemeen ver hoogden levensstandaard en de op merking, dat het verplichte ontslag op G5 jarigen lteeftijd veroorzaakt, dat slechts enkele der adressanten volledig pensioen kunnen verkrijgen. Er wordt in dat adres op gewezen, dat gelijkstelling tusschen leeraren M. O. en 't Gymnasium niet verkre gen wordt, daar aan 't Gymnasium lesuren van 60 min. en aan de II. B. S. uren van 50 min. worden ge geven. Het maximum-aantal lesuren be draagt daarin in Den Haag aan 't Gymnasium slechts 21 tegen 24 bij 't M. O. Het praedvios van B. en W. op 'dit siuk vermelde wij Zaterdag reeds. STUKKEN TERUGGEZONDEN. Onlangs werd van een loopknecht van den winkelier Abr. M. uit de Groote Houtstraat een rijwiel gesto len. Achter den Kathedraal aan de Leid&chevaart zijn teruggevonden in een weiland een stoeltje en een hou ten kistje, beide dienende om pakjes te vervoeren. EIGEN KOPER GEKOCHT. De firma Jacohsz, van de werf „Hubsrtina.", had onlangs bij ander koper een koperen pijp gekocht Toen zij nu dezer dagen weer oud-koper kocht, bemerkte zij tot haar bevroem ding, dat de koperen pijp er weer bij was. Dus moest deze gestolen zijn. Het bleek, dat dit inderdaad het geval was; de 19-jarige scheepsbou wersleerling H. de V., uit de Amster damstraat boende de pijp te hebben gestolen uit een kast op de werf, en daarna verkocht GAS TE HALFWEG. De directeur der Haarlemsche Lichtfabrieken zal te Halfweg nog, in een bijeenkomst optreden, toegan kelijk voor alle belanghebbenden, ter bespreking van het gasgebruik in het algemeen en de levering van Haarlem aan omliggende plaatsen, zooals Halfweg in het bijzonder. DE POLITIE HEEFT ZEKER WERK GEBREKl De mand met flesschen melk van een looper van „Hartelust" is niet gestolen. De man had den heelen mand vergeten. Wel wat erg, om maar dan maar zoo naar de politie te loopenl Diefstal. Bij mejuffrouw H. V., Turfmarkt 4 rood, zijn drie of vier weken gele den ten nadeele van een juffrouw, dl* bij haar inwoont, doch thans in j de Maria-stichting verpleegd wordt, i en ten haren eigen nadeele, wegge nomen twee bankjes van 10. vier rijksdaalders, een traniboekjë, een paar glacé handschoenen, een paar overschoenen, een parasol, een zilve ren horlogeketting en een gouden damesarmband. Het geld was door juffrouw V. voor de inwonende juffrouw van de Poststpaarbank gehaald en in het buffet weggesloten. Door iniddel van een valschen sleutel moet hel geld daaruit weggenomen zijn. FIETSDIEFSTAL. Van den behangersknecht A. B., uit de Klarenbeekstraat, is uit de gang - bij den barbier V. W., in de Barrevoetstraat, oen rijwiel gestolen. Mr. W. J. VINKE. Zaterdagnacht is in het Diaoones- senhuis alhier overleden Mr. W. J. Vinke, advocaat en dispacheur, lid der firma Rahusen en Vinke, te Am sterdam, wonend te Overveen. Huwelijksfeest. Gisteren was het 60 jaar geleden, dat het echtpaar G. Smit en S. Ver hagen, wonende aan den Burgwal, in den echt verbonden werd. De oud jes, die nog een goede gezondheid genieten, ondervonden van do buren veel belangstelling. Wegens overvloed van kopij moeten eenige stukken o. a. een verslag van Pk. Loots over de opvoering van „Hans en Grietje" tot ons volgend nummer blijven lig- ONTVANGER DIRECTE BELASTINGEN. Bij Kon. besluit van 8 December 1910 is aan dien lieer II. J. van Mie- rop, ontvanger der directe belastin gen te Haarlem, op zijn verzoek met ingang van 1 Januari 1911, eervol ontslag uit 's Rijks dienst verleend. Rubriek voor Vragen Geabonneordcn hebben bot voorrecht, vragen op versohillend gebied, inita voor beantwoording vatbaar, in to Benden bij do Kedactie van Ilaarlem's Dagblad, Groote Houtstraat 68. Alle antwoorden worden geheel kostelooH gegeven en zoo Bpoedig mogelijk. Aan vragen, die niet volledig nanm en woonplaats van den inzender vernielden wordt geen aandacht geschonken. VRAAG. Ik ben door een boer mondeling aangenomen van Maart 1910 tot Maart 1911, dus voor oen jaar vast. Door Verkoop van land word ik overcompleet en ben tegen 15 Jan. ontslagen. Moet ik daar genoegen mee nemen? ANTWOORD. Neen, gij moet loon hebben tot Maart. Als hij u 15 Januari niet ten volle betaalt, moet gij den boer voor het kantongerecht dagvaarden en u daarvoor ter griffie van het kantongerecht vervoegen met verzoek aan het noodigo geholpen te worden. VRAAG. We hebben 1 Nov. '10 een dienstbode gehuurd. Deze blijkt geheel ongeschikt voor haar werk, zij breekt alles en is erg onzindelijk. Wij hebban haar op 1 Dec. de Intrek king opgezegd. Moeten wij haar tot 1 Febr. houden? ANTWOORD. Neen, u kon met 6 weken opzeggen. Of de zaak erg genoeg is om liaar op staanden voet weg te zenden kunnen wij natuurlijk niet beoordeelen. U zoudt het er op moeten wagen. VRAAG. Ik heb een dienstbode voor dag en nacht, welke ik op 17 Nov. den dienst heb opgezegd, zoo dat zij 2 Jan. vertrekt. Inlus9chen is zij zaek geworden en heb ik haar naar huis gezonden. Welke zijn mijne verplichtingen? ANTWOORD. Om haar nog durende een korten tijd het loon uit te betalen. Een bepaalden tijd geeft de wet daarvoor niet aan. Zij laat dat, behoudens beroep, op den rech ter, aan de onderlinge schikking van partijen over. VRAAG. Mijn huurcontract is op een velletje post. Is dat van bracht? ANTWOORD, t— Zeker is de hand- teekeming van volle kracht, bei Lou dens de verplichting tot betaling van van zegel en boete, als het stuk in rechten mocht worden overgelegd. VRAAG. Mijn dochter ging 14 Nov. in betrekking als kinderjuf frouw; na verloop van een paar da gen werd zij ongesteld:, doch heeft haar werk tot 24 Nov. verricht. Na verloop van eenige dagen heeft me vrouw zich van een ander voorzien. Hoeveel weken is zij nu verplicht mijn dochter het loon uit te betalen? ANTWOORD. Tot den dag van haar vertrek en daarna nog gedu rende een korten tijd. Hoelang dat is laat de wet aan de schikking tus schen partijen over. VRAAG. Zijn de koeten van ge neeskundige behandeling daar ook onder begrepen? ANTWOORD. Naar onze mea ning neon. De meesteres is wel ver plicht om voor verpleging en genees kundige behandeling te zorgen, maar alleen wanneer daarin niet op an dere wijze wordt voorzien. Het is bepaaldelijk de bedoeling van den wetgever geweest, dat niemand aan zijn lot zou worden overgelaten, maar geenszins om onredelijke ver plichtingen op de schouders van meesters of meesteressen te leggen. Uit de Omstreken BLOEMEND AAL. Vergadering van den Raad der ge meente Bloemendaal, te houden op Donderdag 15 December 1910, des na middags te twee uur. Agenda 1. Ingekomen stukken. 2. Aanvulling der strafverordenin gen-commissie. 3. Vaststelling van een veroixtening betreffende het aanstellen enz. van gemeente-werklieden. 4. Aankoop van grond tot verbree ding van den Bloemen daalscheweg. 5. Verzoek Kennemer Bouw-Maat- schappij om ontheffing van liet be lde in art. 10 bis der Bouwveror dening voor haar gronden aan den Bloemendaalscheweg. 6. Verhuring van het huis tegen over het Raadhuis. 7. Wijziging der verordening rege lende do voorwaarden voor de leve ring van duinwater. SCHOTEN. Vergadering van den Raad der ge meente Schoten, op Dinsdag 18 De cember 1910. des avond» te half acht Onderwerpen ter behandeling 1.» Ingekomen stukken. 2. Voorstellen in zake comptabel- beheer. 3. Voorstel omtrent vorvolgingskos- ten plaatselijke belastingen. 4. Benoeming accountant gasfa briek. 5. Proe-advies betreffende conver- .e van geldleenïngen. 6. Voorstel dempen dor Sohalkbur- gerkade. 7. Kohier Hoofdei ijken Omslag 1910. SANDPOORT. Heden zijn do boide zoons van den oud-minister, dien hoer J. F. Cremor, in goeden welstand van hunne reis om de wereld teruggekeerd. HEEMSTEDE. De hoer D. N. Lemcke, is geslaagd voor het post-radïoaal en mot ingang van 16 Januari near het postkantoor te VooTburg verplaatst. Brievenbus. Aan het Ros Novaplein Is bëu open bare brievenbus geplaatst. VELSEN. STUKKEN VAN DEN RAAD. DE GASLEVERING. Do begrooting van do oprichtings kosten van gaslevering voor deze ge meente is gesteld op 218.000. De ex ploitatie-rekening in ontvangsten en uitgaven op 45920. Te loenen blijft over een kapitaal van 198.000. daar in de f218.000 is begrepen 29.000, waarmede is aangekocht het terrein te IJmuiden, een woning van R. van Vendeloo, on uit hetwelk ook het des kundig rapport van van den Inge* nieur W. E. Cramer is l>ctaald. ZANDVOORT. De agenda voor de op Dinsdag avond 74 uur uitgeschreven Raads vergadering luidt: Verordening Hon den belasting. Rapport-commissie en verbreeding Gn-oote Krocht enz. Tot ouderling dor Ned. Herv. Ge meente alhier ia herkozen de heer A. Groen, on tot diaken de heer H. C. Voet In de vacature van Zadefl werd tot ouderling gekozen de heer J. Snijer. Zaterdagavond is in de concertzaal van café Zomerlust oen uitstekend geslaagde uitvoering gegeven door de Gymnastiek-vereeniging „Oefening staalt spieren", directeur de heer H. B. Dreyer, ie Haarlem. Er werd goed gewerkt en na afloop vertolkte de heer Dr. C. A. Gerke, be schermheer der vereeniging, de ge voelons der vele aanwezigen, toen hij sprak over den vooruitgang, die merkbaar was. Een gezellig dansje besloot den avond. Binnenland EEN DREIGBRIEF. Vrijdagmorgen heeft, zooails we reeds In 't kort meldden, de burge meester van Bodegraven, de heer H. Ie Coultre, oen brief ontvangen, die blijkens postmerk uit Leidon was verzonden en waarin hem werd ver zocht bij een aangewezen plaats een aanzienlijk geldsbedrag ee: honderden guldens wende® genoemd te deponeeren. Indien hij in broke bleef, zou hij worden ver moord. De Leidische politie werd onmid dellijk met dit geval in kennis gesteld en het is aan do recherche gelukt eon vordachte, die in een volkeloge- ment logeerde, aan to houden, diie later bekende den brief te hebben schreven. Het is een zekere van L., uit Leiden afkomstig, docht die reeds geruimen tijd zwervend is en meer malen in een rijkswerkinrichting werd opgenomen. Het is dezelfde man, die geruimen tijd geleden eon dreigbrief aan den minister van Fi nanciën schreef, en daarvoor eenige maanden gevangenisstraf heeft on dergaan. DE VERSTERKING z VAN VLISSINGEN. De heer Nijst te Brussel, lid van het Permanente Hof van Arbitrage, heeft een studie uitgegeven over de Schel de in tijd van oorlog, in antwoord op de brochure Van generaal Den Beer Poorlugael, wiens stelling Jiij voor onjuist verklaart HET TANDHEELKUNDIG ONDER WIJS TE UTRECHT. De Voreeniging van Nederland- sche Tandheelkundigen had te Am sterdam een vergadering belegd, waarin behandeld werd een afschrift vun hot request, door de tandheel kundige studenten te Utrecht gezon den aan het college van curatoren dor Rijks-Universiteit aldaar inzake hun grieven tegen den lector in de tandheelkunde, den heer John E. Grover®. De heer do Jonge Cohen, Amster dam, diende de volgende motie in: „De vergadering enz., spreekt als hare overtuiging uit, dat in verband met liet conflict aan het Tandheel kundig Instituut te Utrecht een spoe dige beëindiging van dit conflict ge- wenscht is, en draagt het bestuur op bij de Hooge Regeering en bij de curatoren dar Utrechtse he Universi teit aan te dringe® op een spoedige afwikkeling van het onderzoek. De motie werd met groote meerder heid aangenomen. Men meldt ons Het college van curatoren 'der Uni versiteit heeft den stekenden tand heelkundigen. studenten bericht, dat in hot licht der omstandigheden be zien, het verzoek dor studenten, om een einde te maken aan de wantoe standen bij het tandheelkundig on derwijs en er naast eenige commissie voor het. practisch tandmeestersexa- men in de tweede plaats onafhanke lijk van de eerste te doen benoemen, niet anders kan worden aangemerkt als een sommatie, daartoe strekken de, dat de grieven op bevredigende wijze behooren te worden opgelost, bij gebrek waarvan de studenten geen gebruik zullen maken van het onder wijs en dat het college daarom beslo ten heeft het adres der stekenden ter zijde te leggen. ONGELUKKEN. Toen de smid J. van Oppen,uit Ransdaal, bezig was met werken op den put bij de pastorie te Schin op Goule, brak do plank, waarop hij stond, met het noodlottig gevolg, dat hij in den ruim 80 voet diepen put sterfte en verdronk eer men hem kan redden. De verongelukte was ongehuwd. EERS0E-S0EENLEGGING BEURS VOOR DEN -DIAMANOHANDEL. Men meldt ons uit Amsterdam Hedenmiddag had de eerste-steen- legging plaats van de nieuwe beurs voor den diamanthandel, welke zal verrijzen aan het Weesperplein. Van dit gebouw gaven wij onlangs een beschrijving. De eerste-steenlegging geschiedde door burgemeester Jhr. Mr. RoëlL ke geluid is muziek en nog altijd is de muziek liet hoogste en verhevenste' zoowel als het primitiefste middel van uitdrukken van allerlei gevoelens. Daarom is het ons inziens ook een onmogelijkheid, dat de vrouw, deze gave van cuuiponeeren, van muzikaal scheppen niet zou bezitten alleen is haar tijd zeker nog niet gekomen. Toch zijn er al enkele vrouwelijke componisten te noemen b.v. de zus ter van Fehx Mendelssohn, die niet al leen enkele liederen heeft getoondicht, maar ook een gewichtig trio. Dat er in Amerika, waar de vrouw ons op allerlei gebied zoo ver vooruit is, nog geen vrouwelijke componisten zijn, dat kan ons eigeulijk geheel niet ver wonderen, als wij bedenken, dat de Nieuwe Wereld ook geen mannelijke componisten telt. Frankrijk, dat land waar het schoone altijd zoo voorop staat, telt het grootste aantal compo nisten. Doch ook in Berlijn is het ge tal muzikaal-scheppende vrouwen be langrijk. Onder dezen mag zeker ook genoemd worden onze landgenoote Cornelie van Oosterzee, wier composi ties zeer gewaardeerd worden. Theresa Carreno. de beroemde pia niste te Berlijn, heeft wel veertig wer ken gecomponeerd, waaronder het Vo- nezolaansche volkslied Castros zeer bekend is. En zoo konden wij nog tal van namen noemen, vooral ook in de Duilsche muziekwereld maar toch vertrouwen wij al overtuigend genoeg het bewijs te hebben geleverd, dat de vrouwen in deze sympathieke kunst, bij lange niet zoo onvruchtbaar zijn geweest, als wel eens beweerd wordt. En in aanmerking genomen, hoe jong de emancipatie der vrouw nog eigen lijk is, belooft het nog veel muzikale scheppingen, als de komende geslach ten nog eerst recht doordrongen zijn van het bewustzijn, dat de vrouw net zoo goed scheppende macht en kracht heelt als de man. En nu van de vrouw als reprodu- ceerende kunslenaresse Och, waartoe daar nu nog eigenlijk langer bij stil te staan Op dat ge bied staan man en vrouw volkomen gelijk we hoeven maar slechts een krant op te slaan, om daar de namen der talrijke sterren te lezen, die haar concerten adverteeren in het aan staand seizoen Denken wij slechts aan koningin Hortense, de gemalin van koning Lo- dewijk Napoleon, wier „Départ pour la Syrië", een electriseerende werking uitoefende op het Fransche volk, zelfs als het er niet bij bedacht, dat do componiste een vorstin was F (De Huishoudgids). Gemengd Nieuws MIJNRAMP. Veertig mijnwerkers werden in een mijn bedolven door een ontploffing in do „Western Canada Collieries", te Crowsnest Alberta. Omstreeks mid dernacht waren er twintig opge haald zeven hunner waren reeds overleden, de anderen hadden ernsti ge brandwonden gekregen, eenigen zelfs levensgevaarlijks. Er worden wanhopige pogingen in het werk ge steld om de anderen nog te red den. Bij de mijnramp te Crowsnest zijn 20 personen om het leven gekomen 18 bod olvenen werden gered. Enke len waren zeer ernstig gewond. DB VROUW EN DE MUZIEK. Dikwijls heeft men de vrouw ont zegd „de kracht tot muziek", d. w. z. zij zou niet in staat zijn haar eigen ge- duchten, ervaringen en zielsaandoe ningen in de muziek weer te geven. el zou zij goed als tolke kunnen die nen van de ideeën door het mannelijk genie dn muziek gelegd, zelve zou het haar echter totaal ontbreken aan ge schiktheid haar muzikale gedachten in een vorm te gieten en zoo tot uit drukking te brengen. Het is mogelijk. En zéér moeilijk is hot zelfs, het tegendeel ie bewijzen, daar de groote. klassieke meesterwer ken, alle zonder onderscheid door mannen gecreëerd zijn. Maar evrge- ten wij niet, hoeveel later de muzikale loopbaan ook voor haar opengesteld is, zoodat zij, die zich nu in de uitoe fening en techniek der toonkunst, al een heel gelijke plaats naast den man veroverd heeft, misschien later ook wel degeliik genoemd 2al worden on der de muzikale scheppers. Want hoe zouden wij ons nu goedschiks kunnen vereenigen met de gedachte, dat de muziek, die cpweNkunst bij uitne mendheid, nu uitsluitend den mannen zou zijn toebedeeld, terwijl in elke ge voelsuiting de vrouw altijd fijner en volkomener is geweest „Do muziek belichaamt zich in de gestalte eener vrouw" heeft Enge- land's grootste dichter gezegd, terwijl de Grieken deze kunst voorstelden in de gestalte eener godin Polyhymnia on het Christendom ook een vrouw, géén man tot beschermheilige der toonkunst koos Gelijk bekend, is de muziek de oud ste kunstReeds door de sferen klonk de muziek, en engelenkoren vervulden het hemelruim. Hot eerste menschelij- Marktnieuws Graan- en Zaadmarkt Aangevoerd en verkocht te Haar lem op 12 December 1910 235 H.L. witte tarwe, hoogste prijs 8, laagste 7.65. 20 H.L. rogge ƒ5.10. 190 Il.L. haver, hoogste prijs ƒ3.62 1/2, iaagste 3.32 1/2. "1 H.L. paardenboonen, 7.40. Burgerlijk® Stand HAARLEM. BEVALLEN: 9 Dec- L. Maks—de Klijn, z. 10 Dec. A. H. J. IIcggö— van Kalken, <L 10 Dec. A. E. Hock —Bloem, d. 11 Dec. N. Hoogokker —Nolten, d. M. Giljou—Kruljt, z. 12 Dec. A. E. Caarls—Veraijlber- ge®, z. OVERLEDEN: G. Groenevcld, 67 j. Korte Annastr. A. de Rooij, 75 j. Maerten van Ileemskorkstr. 11 Dec. Mr. W. J. Vinke, 39 j. Ilazepa- terslaan. 12 Dec. W. M. de Rooij, 42 j. Damstraat. SPAARNDAM. BEVALLEN: A. G. J. Balm—Van Werven, d. J. Polderman—v. d. Ploeg, z. Bevallen J. Reichwein—Jukcs, z. ZANDVOORT. ONDERTROUWD: A. H. Schuiten en A. M. Cazander. BEVALLEN: C. M. Kraayenoord— Zwemmer, d. J. Visser—Paap, z- G. Hulsbosch—Langeveld, z. OVERLEDEN: H. L. Berkman 77 j. AmsterdamscüB Beurs Openingskoersen van 12 December 1910, LABOUCHERE OYENS Co.-'s BANK Bijkantoor Haarlem. Gr. Markt No. 1 en 8, Tel, No. 577, STAATSFONDSEN MARKT. 2 1/2 Certific. N. W. S. 73 1/8, 3 1/2 Certific. N. W. S. 89 5/16, Consols 90 1/2, Hope's 89, Russen 1909: 94 7/8. RUBBER-AANDEELEN. Inlerc. Ruh«r 31. PETROLEUM-AANDEELEN. Koninklijke Petr. 421, Dorötsche Olie 154—156, Geconsolideerde 253— 2551/2, Sumatra Palembang lo8, Orion 102 1/2, Romana 116 1/4. MIJNAANDEELEN. Cultuur Vorstenlanden 147, Winst- bew 1171/2, Gloemboeli 275, Resc. Handel 182—1/4, Paleleh 32—1/2. De Amerikaansche markt opende luier. Atchison Topeka 102, Denver 29, Erie 27 3/4, Kansas 80 3ï4, Preferente 64 15/16, Missouri 31 1/2, Rock Is land 30 3/8, Southern Rails 24 7/8, Southern Pacific 113, Union Pacific 173 1/2, C. Wabash 16 1/2, Wabash Pittsburg 7, Steel 74 lï2, Cor ren 50 7/8, C. Marine's 5 3/16, Preferente 16 1/4, Bnds 63 /12, Amalgamated 64 1/8, C. Cigars 58 1/2, Angldo 28 5/8/ Land en Tuinbouw SLECHTE OOGST. "Terwijl in de meeste jaren in het Oldambt de Aorschmachtin.es in de maande® Februari e® Maart nog werken, wonden thans, wegens de kleine stroo- en korenopbrengst, bij na overal de machines reeds stop gezet. Einde der maand_zu!!eri alle

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 2