NIEUWS= en ADVERTENTIEBLAD. 20% Jaargang. No. 8427 VeeecMjst dagelijks, beha**» op Zon- en Feestdagen. MAANDAG 12 DECEMBER 1910 B HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN PER DRIE MAANDEN: Voor Haarlem1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente)„1.30 Franco per post door Nederland1-65 Afzonderlijke mumners0.021* Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37 M de omstreken en franco per posf 0.45 Uitgave der Vennootschap Lourens Cosför. Directeur J. 6. PEEREBOOM. ADVERT ENTIËN: Van 15 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cis. Buiten het Arrondissement Haarlem van 15 regels 1.elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regel. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Adverientiën van Vraag en Aanbad, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; 50 Cts. voor 3 plaatsingen a contant. Redaetie en Administratie: Groote Houtstraat 53. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reolames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. TWEEDE BLAD. Buitenlandsch Overzicht IN DEN DUITSCHEN RIJKSDAG is Zaterdag de politiek besproken. De Rijkskanselier Von Bethmann Hollwog was bet ineesi aan 't woord. Het eerst ging hij (figuurlijk gespro ken, natuurlijk den beer Von Hei debrand te lijf. Deze hoeft onlangs van de regeering geëischt, niet wer keloos legen do sociaal-democraten te zijn. Nu verzekerde de Rijkskanselier geon aansporing noodig te hebben, om zijn taak tot bescherming van de orde in den Staat te vervullen, en protesteerde dus tegen de woorden van Von Heidebrand. De Rijkskanselier achtte uitzonde ringswetten tegen de sociaal-demo cratie niet noodig. De enkele nale ving van de bestaande wetten is zijns inziens voldoende. Daarna viel de heer Von Bethmann Hollweg de sociaal-democratie zeer lol aan. 11 ij deed een beroep op de li beralen om niet verder samen te werken mot do sociaal-democraten, die hoe eer hoe liever de republiek zouden ingevoerd zien. Dc sociaal-de mocratie hitst het volk op, wil het bestaande vernietigen. ,,En daarom ben ik overtuigd, dat de sociaal-de mocratie moreel de verantwoordelijk heid draagt voor dc onlusten in Moa bit." Do sociaal-democraten liepen on middellijk, dat dit invloed uitoefenen was op oen hangend geding. De Rijkskanselier nSitwoordde, dat de sociaal-democraten dit uitgelokt had den dooi' zelf over Modlvit te begin nen. Zij, de sociaal-democraten, heb ben in plaats van de Jan Ilagèl-thoo- ,rie do provocatie-theorie opgebouwd. Steeds klonk vari linies meer pro test. Dé hoer Von Bethmann Ilollvveg werd blijkbaar zenuwachtig. Hij riep: „Het is bekend, dat de politie in Moabit haar plicht gedaan heeft. Gij kunt de schuld niet van u schuiven. Gij hebt deze stemming in Moabit ge wild, zooals gij in heel bot land ver bittering wekt tegen de bezittende klasse. Maar Pruisen laat zich niet van de wijs brengen door sociaal democraten, kranten of wat ook." Verder betoogde de Rijkskanselier, dat ook zonder do sociaal-democratie sociale maatregelen getroffen zouden zijn, en ten slotte deed de heer Von Bethmann Ilollweg een beroep op alle burgerlijke partijen in het belang van de eenheid van het Rijk, van een sterk leger, van een goede vloot en van een goede sociale en economische wetgeving. Rechts en in het Centrum juichte men den Rijkskanselier toe. Linies, vooral bij de sociaal-democraten, werd gesist.Dit lawaai over en weer duurde een poosje eer er rust kwam. Daarna besprak de Rijkskanselier de buitenlandsche politiek, en wees op de goede verhoudingen in den driebond. Wat de Duitsch-Engelsche betrek kingen betreft, merkte hij op, dat in Duitscliland, evenals in Engeland, de wensch bestond rivaliteit ten aanzien van de militaire toerustingen te ver mijden. Wij liebben, zoo zei hij, in de nog tot niets bindende, maar met wederkeerige vriendschappelijke ge voelens gevoerde besprekingen steeds bet denkbeeld vooropgesteld, dat openhartige vertrouwensvolle uiteen zetting en daaropvolgende overeen stemming over de wederzijdsche eco nomische en politieke belangen van beide landen het beste middel zou zijn ter opheffing van elk wantrou wen wegens de wederzijdsche krachts verhoudingen ter zee en te land. Naar aanleiding van bet bezoek van den Tsaar werd door den Rijks kanselier beweerd, dat daardoor schijnbaar bestaande misverstanden tusschen Rusland en Duïtschland uit den weg geruimd zijn en de ver trouwelijke betrekkingen tusschen beide landen bestendigd. De stand is thans 226 unionisten. 182 liberalen. 32 leden der arbeiderspartij. 56 Ieren, Redmondisten. 6 Ieren, Obrienisten. De unionisten winnen 21 zetels, de liberalen 17 en de arbeiderspartij 4, zoodat de winst en het verlies voor regeeringspartij en oppositie precies tegen elkaar opwegen. In een door hem te Omagh gehou den rede, zei de Iersche leider Red mond, dat wanüeer het Hoogerhuis bij deze verkiezing de nederlaag lijdt, het veto-recht der Lords binnen en kele weken zal worden afgeschaft en home rule zal worden voorgesteld en aangenomen. Minister Churchill zei te Dartfort, dat de regeering, die nu met eene groote meerderheid weder aan het bewind zal komen, met het volste recht het veto-ontwerp aan de treden van den troon zal kunnen neder!eg gen en hij verklaarde overtuigd te zijn, dat aan het veto-recht tengevol ge van deze verkiezing eens voor al tijd een einde zal komen. In de regeeringspartij is men dus vol goeden moed. DE EEUWIGE KRETENSER- QUAESTIE blijft een onderwerp van behande ling. i Er is weer een nota De hoeveelste In het antwoord der beschermende mogendheden op de Turksche nota, waarin tegen de besluiten der Krc- tenser Kamer is geprotesteerd, wordt gezegd, dat het niet noodig is, aan dacht te schenken aan alles wat er voorvalt in den boezem der Kreten ser Nationale Vergadering. Dusdanige manifestaties, die ook vroeger reeds plaats grepen, hadden nimmer den geringsten invloed op de besluiten der mogendheden-protecto- reri, noch de geringste consequentie met betrekking tot Turkije's rechten. Wat aangaat het bestuur van het eiland, dé mogendheden zullen deze quaestie grondig bestudeeren, zoodra zich een gunstige gelegenheid voor doet. De mogendheden gaan de eilanden nu een beetje negeeren. Als de Tur ken het ook doen, komt er misschien eindelijk eens een beetje rust in den Balkan. 't Wordt ook tijd I DE TURKSCHE REGEERING. De Turksche Kamer nam een vo tum van vertrouwen in de regeering aan mot 123 tegen 63 stemmen. Er zijn ophieuw WEER MUITERIJEN IN BRAZILIë voorgekomen. Volgens de dagbladen te Rio de Janeiro zijn de beweegredenen tot den opstand evenwel van onbeteeke- nonden aard. De muiterij op het oor logsschip „Rio Grande Sul" was van korten duur, wat niet wegneemt, dat in een gevocht een officier gedood werd. De artillerie zette tot 3 uur 30 's middags het bombardement voort. De granaten der muiters maakten vele slachtoffers op de kust en op de wegen in de nabijheid der kust. De Senaat nam, ondanks de oppo sitie daartegen, het besluit tot afkon diging van den staat van beleg voor den duur van 30 dagen aan. De opstandige beweging is geheel en al onderdruktde muitende fuse liers-bataljons zijn voor een deel in de pan gehakt en leden een verlies van meer dan 200 dooden en ge wonden. duren voort. Nu heeft het kabinet van Peru ont slag genomen ep dat maakt den toe stand nog ingewikkelder. ONLUSTEN IN CALCUTTA. Zaterdagmorgen trok een groote oproerige menigte Mohammedanen door de wijk Marwan. De autoritei ten zonden twee compagnieën infan terie met maxims en een escadron cavalerie. Doch dc komst dier troepen had niet den minsten invloed op do menigte, die poogde door het cordon to breken. De politie moest op de menigte chargeeren, en wist deze na korten tegenstand uiteen te drijven. Er werden ongeveer 80 personen ge kwetst. Eenige magazijnen zijn geplun derd. Do rust is thans hersteld, maar groote massa's Mohammedanen ko men voortdurend te zamen. De onlusten ontstaan door een reli- gieusen strijd tusschen Hindoes cn Mohammedanen deze laatsten zijn voornemens een rund te slachten en te offeren, welk dier door de Hindoes wordt vereerd. Uit Beyroefh wordt geseind Een deel van de Christelijke bevol king, de ambtenaren en het garni zoen van Kevac, moeten vermoord' zijn door een bende van 5000 Bedoeie- nen en Drusen, die nog bovendien een trein op den spoorweg naar Me dina deden ontsporen. HET NOODWEER IN SPANJE brengt veel ellende. Er woeden geweldige stormen en hevige slagregens, waardoor de ri vieren wassen en overstroom ingen veroorzaakt worden. De Guadalquivir wast nog aan houdend het water overstroomde alle kaden en talrijke straten in de benedenstad. De wateren van de Guadalquivir, de Gnadalaviar en den Tamaquilto vormen thans slechts één geweldigen stroom. De spoorwegbrug bij Alcala is ver nield de lijn naar Cadix wordt ern stig bedreigd. Verschillende mensehen zijn ver dronken. Ook de zee op de Spaansche kusten is in beroering. Talrijke Spaansche stoomschepen en kleine vaartuigen van diverse na tionaliteit hebben in de ltavens toe vlucht gezocht, vluchtend voor den storm. In het gezicht van de haven te Vigo is een stoomtrawler vergaan. Ook DE WATERSNOOD IN FRANKRIJK blijft vreeselijk he3?rechen. De dijk bij Kaap Martin is weggeslagen. De om streken staan geheel en al onder water. Stadsnieuws Hst rapport-Borgman. Zaterdag deden wij mcdedeeling van dc Nota van B. en W. inzake de aanvallen van Mr. Thiel op het rap port van Dr. Borgman. Zooals wij toen meedeelden, hebben B. en W. eon nader rapport van Dr. Borgman gevraagd naar aanleiding van dc opmerkingen van Mr. Thiel. Aan dit nadere rapport zij het volgende ontleend. Dr. Borgman brengt, voor hij op de zaak zelve ingaat, ook namens de leeraren der H. B. S.Handelsschool dunk aan B. en W. voor hun voorstel tot verplaatsing van deze school, daar het tegenwoordige gebouw hoe langer hoe meer ongeschikt blijkt Fiuancieele bezwaren. Eerst bespreekt Dr. Borgman de finaneieele bezwaren, door Mr. Thiel tegen zijn rapport geopperd. Dr. Borgman, die niet wist, waar de school zou komen, schatte de kos ten van den grond op 4000 maal 12.50. Van het terrein aa.n de Raaks nu, waar B. en W. het gebouw wil len plaatsen, is grond uitgegeven aan den Protestantenbond voor f 13 per M2. Des directeurs cijfers waren dus niet onjuist. Hij schatte de bouw kosten op f 200.000. de directeur van Openbare Werken, die rekening moest houden met de omgeving, waarvan Dr. Borgman niets wist, steldo dit cijfer op f 225.000. Ook het cijfer, door Dr. B. genoemd, hand haaft, hij daarom. Wat nu de kosten der school aan gaan,, de post tra c temen ten" gaf de meeste aanleiding tot meéningsver- schil. Dr. Borgman, had bi.j een bespre king dezer aangelegenheid met den töonmaligen wethouder Thiel ge vraagd, of de salarissen der gecom bineerde leeraren niet gedeeltelijk ten laste der H. B. S.Handelsschool moesten gebracht worden, doch Mr. Thiel achtte dit niet noodig, daar dc leeraren benoemd waren aan de 5-ja rige H. B. S. Dr. Borgman heeft daarom ook dit systeem gevolgd, dat ook in dc Be grootingen van 1910 en 1911 gehand haafd is en waartegen Mr. Thiel, ook bij de Begrooting van 1911, geon be zwaar bleek te hebben, toen een dei- Raadsleden op deze manier van han delen aanmerking maakte. Be heer Thiol is dus tusschen 16 en 30 November 1910 van meening ver anderd. Br. Borgman verklaart, dat hij van het College van B. en W. geen uitnoodiging ontving, om de jaarwed- do te berekenen, als hij deed. Dr. Borgman becijfert dan het bedrag der salarissen van de leereren der H. B. S. met 5-iarigen cursus, voor hun lessen aan de H. B. S.-Handelsschool op 5000. Daar ook nog eenige leer aren van 't gymnasium noodig zul len zijn aan de II. B. S.-Handels school, meent Dr. B., dat zijn cijfer van 8000 voor uitbreiding van 't aan tal leeraren, dat alleen les zal geven aan zijn school, ook niet onjuist is en hij handhaaft dus zijn cijfer van f 35.000 voor de tractementen. De schoolgelden zijn laag geschat, nl. 117.000 over 10 jaar, terwijl zij nu al 17.500 beloopen. Wat de paedagoglsche bezwaren aangaan, merkt Dr. B. het volgende op. Hij wist nog niet bij 't maken van zijn plan, dat de school zou komen bij de H. B. S. 5 jar. cursus. Boven dien moet hij met zijn lesrooster re kening houden met de lessen aan de H. B. S. 5 jar. cursus, en met den leeraar, die veel lessen heeft aan de ze laatste school en aan de Burg. Avondschool. Indien de school aan een der hoeken der stad gebouwd werd, moest reeds dadelijk een zaal voor lijnteeken6n zijn ingericht. Het vereeten van die zaal in 't plan, zou een paedagogische fout zijn. De zaal voor handelsgeschiedenis is ook bestemd voor geschiedenis en is noodig door de in de laatste jaren veranderde methode in dit vak, o. a. zijn er veel meer leermiddelen. Wan neer het leeren van feiten en data nog alleen het geschiedenis-onderwijs vormde, dan zou er geen zaal noodig zijn, nu wel. Ook de opmerkingen van Mr. Thiel omtrent de natuurk. wetenschappen acht Dr. B. niet juist. Ten-slotte concludeert Dr. B., dat hij geen cijfer, geen woord en geen gedachte van zijn rapporten behoeft terug te nemen. GEMEENTERAAD. Vergadering van den Raad der ge meente Haarlem, op Woensdag 14 December 1910, des namiddags te half twee, in de Statenzaal (Prinsenhof). De volgende zaken zullen aan de orde worden gesteld 1. Medcdeelingen en ingekomen Stukken. 2. Voorstel B. en W. tijdelijk op te nemen gelden. 3. Id. id. vaststelling besluiten ter uitvoering van art. 114 bis der ge meentewet, met advies Commissie van Bijstand beheer gemeente-finau- ciën. 4. Id. id. vaststelling reglement Gymnasium en nadere regeling jaar wedden personeel, met nader schrij ven B. en W. 5. Id. id. nadere regeling 'jaar wedde leeraar gymnastiek Gymna- 6. Id. id. verzoekschrift afdeeling Haarlem van den Bond van Neder- landsche Onderwijzers, inzake werk zaamheden schoolhoofden, met nader schrijver van B. en W. en nader ver zoekschrift. 7. Id. Commissie art. 166 gemeente wet, wijziging verordening op de markten. 8. Id. B. en W. wijziging instructie marktmeesters. 9. ld. id. verzoek bestuur afdeeling Haarlem van den Volksbond tegen drankmisbruik, deelneming leerlin gen Scholen L. O. ook kookcursus Haarlemsclie Huishoud- en Industrie school. I. Id. i'L vaststelling verordening betaling jaarwedden en loonen amb tenaren, beambten en werklieden in geval van ongesteldheid, enz., met nader schrijven B. en W. II. ld. id. verzoekschrift Mij. tot verbetering der huisvesting van min vermogenden, goedkeuring teekenin- gen bouw pereeelen Kerkhofstraat. 12. Schrijven id. ter uitvoering uit noodiging, gedaan bij Raadsbesluit d.d. 9 December 1908 No. 14, met na der schrijven van B. en W. 13. Benoeming lid Commissie van toezicht op Haarlem's Muziekkorps (aftreding-F. M. Baron van Lynden). 14. Aanbeveling Regenten St. Eli sabeth's of Groote Gasthuis, benoe ming regent. 15. Voorstel B. en W. benoeming tijdelijk leeraar H. B. School met 3-j. cursus, enz. NACHTVELIGHEIDSDIENST. De Nachtveiligheidsdienst, onder directie van den heer M. Pothoven, heeft reeds meermalen bewezen eea nuttige instelling te zijn, die mee*» meer onmisbaar zal worden be schouwd. De meaning van sommige inwo- ars. dat waar men belasting be taalt de politie voor bewaking moet zorgen, is niet geheel juist, immers nen kan van een waker van de Nacht-veiligheidsdienst verschillende particuliere diensten eischen, die i nimmer van een politieman mag vergen; b.v. het steeds nagaan der afsluitingen rondom de huizen, het roepen van een dokter, het opbellen van een apotheker enz. Amsterdam met ongeveer 1500 agenten van politie blijkt wel aan 3 dergelijke instellingen behoefte te hebben en Rotterdam en Den Haag bezitten 2 nachtveiligheids-inrichtin- gen. CENTRALE WERKPLAATS. In het bericht omtrent de commis- e verkiezing aan de Centrale Werk plaats der H. IJ. S. M. is abusievelijk' gemeld dat de heeron v. Egmond, Jansen en v. d. Eijkhof in herstem ming komen. Genoemd drietal is gekozen, ter wijl tusschen de overigen herstem ming plaats zal hebben NATIONALE MILITIE, en W. van Haarlem brengen ter kennis, dat voor die inschrijving meer bepaald zitting zal worden gehouden op het Raadhuis (2e Afdeeling) op Dinsdag. 3 Januari 1911, voor hen wier namen aanvangen met een der letters A en B Woensdag, 4 Januari 1911, als vO- en C, D, E en F Donderdag, 5 Januari 1911, als vo ren G, H, I en J Vrijdag, 6 Januari 1911, als voren K en L; Zaterdag, 7 Januari 1911, als voren M, N, O en P Maandag, 9 Januari 1911, als voren Q, R en S Dinsdag, 10 Januari 1911, als voren T, U en Ven Woensdag, 11 Januari 1911, als vo ren W, X, IJ en Z, telkens van des morgens 9 tot des middags 12 uur. Voorts wordt in herinnering ge bracht, dat zij, die n i e t binnen deze ge meente zijn geboren, bij de in schrijving een uittreksel uit het ge boorteregister moeten overleggen, welk stuk bij het Gemeentebestuur van hunne geboorteplaats gratis is te bekomen; indien de in te schrijven jongelin gen een e n jaar jongeren broeder of hallbroeder hebben alzoo geboren in het jaar 1893 hiervan, zoo mogelijk onder overlegging van diens geboortebewijs, bij de inschrijving mededeeling moet worden gedaan. FEUILLETON Naar het Engelsck door CHARLES GAR VICE. 10) Voor ons herhaalde Lady Devigne, opgewekt, met een lachje, want zij was te dankbaar gestemd om zich boos te maken. Lieve, hij beschouwt zichzelf en daar heeft hij ook reden toe als de gelukkig ste man in de wereld. Je bent im mers d e beauté van het seizoen Steeds diep stilzwijgen van den kant dei' dochter. Werkelijk, lieve Lilian, je kunt tevreden zijn je hadt niets beters kunnen verwachten. Nu de markies er niet is, kun je Percy Chester geen Slechte partij noemen. Waarom zeg ie niets Heb je hem niet lief Hem liefhebben riep zij ten- Slotte opgewonden uit. Waarom vraagt u zoo iets Hem liefhebben Ik heb hem lief en dat is dee te erger voor mij. En dat zal mijn straf zijn en zijn wraak, als hij ontdekt, welk soort van vrouw hij tot zijn echtge- noote heeft gemaakt. Percy Chester stond een oogenblik het rijtuig na te kijken, terwijl hij trachtte zich goed in te denken in het feit van zijn groot geluk. Toen sprak iemand zijn naam uit en een man trad op hem toe, die hem een brief overhandigde. Het was zijn knecht Vanavond gekomen, mijnheer. Er staat „spoed" op en ik oordeelde het 't best om hem u te brengen voor het geval, dat u op de club mocht blijven slapen. Heel goed. Dank je, Beamish, zei Percy. Toch kom ik vannacht thuis slapen. Is mijn rijtuig hier Ja, sir, het staat op Mr. Cliarlcs te wachten. O heel goed. Kijk dan naar hem uit, wil je Ik zal hem zeggen, dat het hier staat. De knecht ging in de portiek staan, en Percy snelde de trap op om Char lie te zoeken. Toen dacht hij weer aan den brief, nam hem uit zijn zak, en scheurde langzaam het couvert open. Terwijl hij dat deed, viel hem dadelijk het wapen dei' Verings in een hoek van het postpapier aange bracht, op. Zijn verbazing werd nog groerter, toen hij haastig den volgen den brief doorlas „Geachte Sir „De Graaf van Vering verzoekt „mij, u te schrijven, dat het hem „heel aangenaam zal zijn, als u „hem dadelijk wilt komen bezoe ken, daar hij u iets van groot „belang heeft mede te declen. „Als u wil telegrafeeren met „welken trein gij komt, dan zal „er aan het station Vering een „rijtuig op u staan te wachten. „Vertrouwend, dat u gezond is, „teeken ik mij, mijnheer, „Uw gehoorzame dienaar STEPHEN GR1NGE." Stephen Gringo 1 De rentmeester van mijn oom Dadelijk bij hem komen Ja, rlaar is niets aan te doen ik heb geen recht dat te wei geren, want het is een zeer positief bevel. Waar is Charlie Charlie was echter op dat oogen blik nergens te vinden: daarom snelde Percy de trap weer af, en na zijn horloge geraadpleegd te hebben, be val hij zijn knecht, met hem in iiet rijtuig te stappen, er bij voegend Ik moet den eersten trein naar Vering halen. Beamish. Maak mijn bad klaar en een ontbijt, en pak een handkoffer voor één nacht. Zeg aan Mr. Charles, als ik heenga vóórdat hij komt, dat ik een boodsohap van den Graaf von Vering heb gekregen, om bij hem te komen. HOOFDSTUK VI. Op zijn kamers aangekomen, ging Percy voor zijn schrijftafel zitten en terwijl Beamish den handkoffer in pakte, het spoorboekje raadpleegde, en een ontbijt klaar maakte, alles tegelijkertijd, schreef hij zijn eersten minnebrief „Mijn liefste Lilian „Ja, nu mag ik je zoo noemen, „nu jo bekoorlijke lippen mij „verteld hebben, dat jij ook mij „bemint. Een oogenblik nadat je „mij verlaten hadt, bracht mijn „knecht mij een kort briefje, dat „mij naar Vering Wold riep. Ik „heb mijn oom, den Graaf van „Vering, niet weergezien, sinds „ik een jongen was. Hij is cxcen- „triek, oud en gewoon om ge- „hoorzaamd te worden. Ik voel, „dat ik aan zijn verzoek gevolg „moet geven, en daarom ben ik „van plan, met den eersten trein ,,te vertrekken. Hij kan wel ziek „zijn of zijn wensch, om mij te „zien, kan wel het gevolg zijn „van een gril, aan oude mannen „eigenmaai- ik zal aan zijn „roepstem gevolg geven, en ik „stel mij voor, dat ik wel niet „tegen je wensch zal handelen, „met hem niet te laten wachten. „Misschien ben ik morgen wel „terug of anders toch over twee Zoo'n onzekere reis nu „juist op dit oogenblik, is al heel „ongelukkig en weinig welkom, „want daardoor mis ik de tegen- „woordigheid van mijn lief meis- „je, terwijl ik zonder haar bijna „niet aan mijn overgroot geluk „kan gelooven. Wat zou ik het „heerlijk vinden, als jij mij even- „zeer miste als ik jou. De minu- „ten zullen uren zijn, totdat ik „weer bij je ben en aan je moe- „der toestemming kan vragen „voor mijn geluk. ,,In haast, liefste Lilian. „Je trouwe PERCY CHESTER." Zonder den brief nog eens over te lezen, vouwde hij hem dicht, stak hem in een couvert, schreef er een adres op en gaf hem aan Beamish met een waarschuwing, om den brief zoo spoedig mogelijk in Park Lane te bezorgen. Wacht even, zei hij plotseling bij nader inzien zal ik toch liever aan Mr. Charles vragen, den brief te bezorgen Beamish ging weg, om voor het ontbijt te zorgen. Percy nam een bad, trok zijn reispak aan, en zat aan een gezellige ontbijttafel, toen Charlie langzaam de trap opkwam, en met een verbaasd gezicht binnenkwam. Wat is er aan de hand, Percy Je wilt toch niet zeggen, dat jij je in dit kort oogenblikje ontkleed en gekleed hebt, waarna je nu zit te ont bijten Percy lachte. Je onderdanige dienaar heeft jn boodschap uit Vering gekregen, om dadelijk over te komen, Charlie. De jonge man liet zich in een stoel -allen en trok zijn wenkbrauwen op. Ik moet den eersten trein halen; er is geen tijd te verliezen. Beamish, haal even mijn sigarenkoker. Toen de knecht de kamer verlaten had, zei hij op zachten toon Ik heb je wat nieuws te ver tellen, Charlie nieuws waarover jij je stellig zult verheugen. Dan weet ik het al riep Char lie uit, met een blos van vreugde en terwijl hij met uitgestrekte hand op Percy toesprong, die deze hartelijk drukte. Ik lees het op je aange zicht Wijze Salomon lachte Percy. Ja, ik ben overgelukkig. Maar, zwij gen is de boodschap, hoor, de zaak is nog niet geheel beklonken. Wil Jij haar dieiT brief brengen Natuurlijk wil ik datriep de jongen uit. En haar uitleggen, waarom ik vandaag geen bezoek kan komen brengen. Jij kunt meer vertellen, dan ik heb geschreven, als zij meer wen- schen ie weten. Her. zal haar vol doende zijn, denk ik, voegde hij er kalm bij. (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 5