KWARTJES ADVERTENTIEN VRAAC-EN-AANBODS ADVERTENTIEN: 1-6 REGELS 25 CENTS 3 PLAATSINGEN f0.50 BIJ VOORUITBETALING Na lekte Scott's Emulsion Verder wordt betoogd, dat de groo- te verschllien in meer ten laste komen van materieel en personeel, hieronder begrepen de pensioenen. Het door den Minister gevraagd be drag van minstens 4.2 millioen, om het benoodigde marine-materieel op sterkte te houden, is bestemd tot In standhouding van het defensie-mate rieel, waaruit de zeemacht moet be staan, om in staat te zijn haar taak naar behooren te vervullen. De Minister geeft verder de noodige toelichtingen van de motieven, die leidden tot het aanvragen van fond sen, om den bouw aan te vangen van 'de onderzo* booten IV en V, do torpe- dobootjagers IV tot en met VIII en de pantserbooten I tot en met III. Do Minister zegt 'daaTin o. a., dat z. i. de organisatie van onze geheele weermacht in de eerste plaats er op gericht moet zijn, om een schending van onze neutraliteit tot een gevaar lijke onderneming te maken im mers, de kans, dat wij ons tegen een aanval op ons grondgebied zullen hebben le verdedigen, wordt geringer naarmate aan zulk een onderneming meer gevaren zijn verbonden. De torpedobooten Dempo, Goen- toer, Krakatau en Lamougan worden in 1911 uit de sterkte der vloot afge voerd en worden verkocht, omdat zij niet meer te gebruiken zijn. Een doeltreffende tot bezuiniging oidende reorganisatie der Rijkswer ven is in studie. Wat den geest onder het personeel aangaat, niet gaarne zou de Minister van onze Marine-organisatie getui gen, dat er nu letterlijk niets aan ha pert er worden fouten gemaakt, evenals overal. Maar van andere zij de worden deze fouten onder een ver grootglas bezien en verbeteringen niet gewaardeerd. De wijze van werving (aanneming) kan den toets van critick doorstaan. Er worden geen knapen gelokt. Met betrekking tot do geestelijke .Verzorging van het marine-personeel, zegt do Minister, dat uit den botrekke- lijken bogrooüngspost de bezoldiging wordt gekweten van den door do Nar lionalo Christen Officiersvereeniging aangestelden predikant te Den Hel dor. Thans is 2000 meor uitgetrok ken lo. omdat nog steeds de gelegen heid bestaat voor godsdienstleeraren van elders om schepelingen te bezoe ken en de reiskosten enz. alsdan ten laste vun dit artikel behooren te wor den gebracht, en 2o. omdat ook ande re voreenigingen dan de genoemde voor subsidieering in aanmerking kunnen komen. Van een conflict tusschen den pre dikant en de hoogste marine-autori teit te Dén Helder kan geen sprake rijn. Hét eenig onderscheid, bestaan de tusschen dezen predikant en ande re gudsdieiislleeraren, die de geeste lijke belangen van het marine-perso neel behartigen, is, dat hij al zijn tijd daaruan kan wijden. De gerezen moeilijkheid bestond dan ook uitslui tend in het feit, dat de Minister heeft gemoend aan den vicc-admiraal van den Bosch te moeten mededeelen, dat zijn houding wees op een minder juiste opvatting omtrent de wijze, waarop de godsdienstleoraar in zijn arbeid behoort te worden gesteund. Ten «inde in de toekomst elke aan leiding tot wrijving weg te nemen, is de Minister voornemens, met den nieuw opgetreden vlootvoogd overleg le plegen over tie vraag of er aanlei- 'ding is nadere maatregelen te nemen, cn zoo ja, welke. Do Minister meent niet verder te mogen gaan met soldij verhooging voor de stokers. De totale sterkte van stokers blijft het noodige overtreffen, ofschoon óók hier een tekort in de hoogere rangen valt te constateeren. De sterkte van de mariniers is weer dalende, een gevolg van geringere aanneming en het grootere verloop beide. Er is echter genoeg personeel de pantserbooten en het 8-tal torpedo- bootjagers. De Minister betoogt, dat het nut van vliegmachines voor de verdediging aan de zeezijde lang zoo groot niet is als voor verkenningsdienslcn te land, terwijl de vliegtechniek nog niet zoo volmaakt is, dat eene in volle zee ope- reorende vloot ei zich van kan bedie nen voor het verkennen van den te genstander. De zaak houdt intusschen 's Minis ters volle aandacht Het sludieverloop van de adelbor sten aan het Instituut te Willems oord is in het algemeen zeer bevre digend. DE PAPENDRECHTSCHE STRAFZAAK. Aan de Tweede Kamer der Staten- Geruraal is liet volgende adres ver zonden Geven eerbiedig te kennen Ondergeteekenden, allen inwoners .van Papendrecht, dat zij kennis genomen hebben van het arrest van het gerochtshof te Arnhem ln de zaak Garsthagen en het psychiatrisch rapport, dat tot voorlichting van het hof heeft moe ten dienen dat zij meenen, dat ln die beide aahriat licht geworpen is op de getuigen en op de toestan den te Papendrecht dat onder meer Papendrecht be schreien wordt als een terrein bij zonder gunstig voor een actie tegen verschillende ambtsdragers dat zulk een beschrijving van Pa pendrecht naar het inzien van on dergeteekenden voortvloeit uit een gebrekkige bekendheid met de daar heerschende toestanden, en met de toestanden, die van invloed zijn ge weest op het verloop der strafzaak. Redenen, waarom zij de Tweede Kamer verzoeken oen onderzoek te doen naar de toestanden te Papen drecht voor en tijdens de strafzaak, 't Welk doende M. van Walbeek, graanhandelaar; J. Visser Gz., raadslid ds. T. H. Hoekstra J. T. Visser, Statenlid dr. E. Brandts G. Klootwijk, raads lid A. Wisser Mz., raadslid H. van Duyvendijk Azn., scheepsbouwmees ter. Gemengd Nieuws küiUban EEN SLACHTOFFER DER SPAAN- SCHE SCHATGRAVERS. De Spaansehe schatgravers hebben nu al zoolang geopereerd, en zijn al zoo vaak besproken, langer en va ker nog dan Russische goudzoekers dat men zich niet kan voorstellen, hoe er nog iemand is, die erin loopt. En toch is dat nog het geval. Dezer dagen bleek dat te Berlijn. Een eenvoudig man uit Rusland heeft het geloof in den Spaanschen schat graversroman een groot deel van zijn vermogen, en een klein deel van zijn vrijheid gekost. De geschiedenis zat aldus in elkaar: De bakkerspatroon Xoff uit Kief kreeg voor eenigen tijd den reeds lang bekenden brief uit Spanje, waar in hem de geheime geschiedenis van een schat werd medegedeeld en een winst van 800,000 francs in uitzicht werd gesteld. De man schreef in zijn onschuld dadelijk tarug en kreeg al spoedig een uitnoodiging om persoon lijk in Madrid te komen. Hij deed dit, en maakte do lange reis van Kief naar Madrid. In Estonian, een voor stad van Madrid, werd hij volgens d'e afspraak ontvangen door een Spanjaard, die zich door dë-n bakker uit Kief do heide ontvangen brieven liet overhandigen, als bewijs van identiteit. Na eenoge besprekingen, zou die bakker van de 800,000 francs onmiddellijk een eersten teraiijn uit betaald krijgen, en we] van 50.000 francs, waarvoor hij een chèque krij gen zou, mits hij 3500 roebels in con tanten betaalde. Ook dat deed de stumper, en ver heugd trok hij met zijn cheque naar Berlijn. De wissel, op ©en prachtig gedrukt formulier, was afgegeven voor de Banco de Londres, Mejico v. America, en was volgens de daarop geplaatste mededJeeling betaalbaar bij de National-Bank te Berlijn; de Spanjaard had den bakker nog eens op het hart geda-ukt er vooral met niemand over te spreken. Zoo kwam de bakker uit Kief te Berlijn, en presenteerde hij zijn chè que aan de National-Bank. DaaT werd hij eenige oogenblikken aan de praat gehouden en plotseling was hij in arrest genomen, in een rijtuig gezet en naar het bureau van politie gebracht. Maai* hier bleek alras, dat de man heel onschuldig was aan het bedrog, dat hij in ernst meende,, 50,000 trancs te zullen ontvangen. De commissaris herkende trouwens onmiddellijk het mooie gezegelde papier, en kon den bakker, zij het dan ook met eenige moeite, aan het verstand brengen, dat hij opgelicht was voor zijn 3500 roebels, en een waardeloos stuk daarvoor in de plaats had gekregen. Een half uur later was de Rus in vrijheid gesteld, en kon hij, een treu rige ervaring rijker, naar Kief terug- keeren. DE PEST IN MANDSJOERLJE. De correspondent van de „Retch" te Wladiwostock seint, dat de pest in Mandsjoerije groote verwoestingen aanricht. De ziekte heeft vele Mon- goolsche stammen aangetast. De be volking verlaat de besmette streken, waar talrijke lijken onbegraven langs de wegen liggen. Ook in Siberië komen gevallen van pest voor, o. a. te Szkoetsk de plaag woedt echter het hevigst op Chineesch grondgebied, waar geheele stam men van nomaden reeds uitgestorven zouden zijn. Overal in de steppen treft men lijkeu aan. ZUINIGHEID ME TVLIJT, ENZ. De bezuinigingsijver in het birmen- landsche bestuur van het Duitsche rijk heeft ook in Beieren zijne intre de gedaan en geeft tot komische maatregelen aanleiding. Zoo is nu be paald, dat de bedienden in de kanto- van het hoofdbestuur dar poste rijen te Munchen voortaan, in plaats van de gewone stofdoeken, lappen krijgen, die van lijfgoed afkomstig zijn. Het zijn aan stukken gescheur de hemden, onderbroeken, kinder boezelaars enz. Het hoofdbestuur wacht verslag in aangaand© de vraagd, hoe deze nieuwe maatregel voldoet. Eenigen tijd geleden was voorge schreven, dat de handdoeken op de regeeringsbureau'a voortaan, in plaats van alle acht dagen, aRe tien dagen ververscht zouden worden. Voor de frischheid! NIEUW NAPHTA-WONDERLAND. In Rusland gelooft meu een nieuw gebied met onberekenbare rijkdom men aan naphtha te hebben ontsloten. In de omgeving van het stadje Mai kop in het Kubagebied was vroeger al eens naphtha gevonden, doch nog nooit was er een grondig onderzoek ingesteld, totdat in het laatst van het vorige jaar er hier en daar eens ge boord werd. Het resultaat daarvan Is geweest, dat men reeds op den eer sten dag een onderaardscli reservoir vond, uit hetwelk door liet boorgat een dikke fontein opspoot, die in dc eerst© dagen 300,000 A 400,003 poed per dag leverde en tot op heden ge middeld 100,000 poed dagelijks. En steeds werden er meer scnoirs ont dekt, zoodat er thans een stormloop is van aanvragen om concessies, op goed geluk of de peceelen naphtha be vallen of niet. De grondspcculatic heeft in bedoelde streek eensklaps be denkelijke verhoudingen aangenomen en dit zal beletten, dal dc naphtha- bronnen voorloopig in exploitatie zul len kunnen kernen. Overigens is het gebied van Maikop veel gunstiger ge legen dan de andere streken in Rus land die naphtha opleveren. Het ligt namelijk onmiddellijk aan de Zwarte Zee, niet ver van de haven Tuapsc, terwijl de Maikopnaphtha van uit muntende kwaliteit moet zijn. Letteren en Kunst CONCERTGEBOUW. Het bestuur van het Concert gebouw verzoekt het volgend© bekend) te ma ken: Een dame, in de provincie woon achtig, welke onbekend wenscht te glê. Piolor.de Hoogh „Binnenhuis* De suffragettes. Vliegen te Ede. Jubileum van het Instructiebatal- jon. Branden t© Amsterdam, Ber lijn en Hamburg. Tentoonstelling van Israëlitische kunstnijverheid. Beschaafde Apen. Prof. H. A. Lo- rentz onz. Volo foto's en verhaaltjes maken dit nummer tot een zeer be langwekkend. Pers Overzicht Dr. KUYPER EN DE VAN HEECKE- REN-ZAAK. „De Beukelaar" schrijft o. m. Te veronderstellen, dat de minister thans diplomatieke handigheid zou hebben aangewend, is schier beieedi- gend zoo blijven dan dc minister en Dr. Kuyper scherp tegenover elkan der staan. Van links heeft en liad men zijn oordeel al gereed zoo ook in de schitterende, zoo scherpzinnige rede van Mr. Patijn Dr. Kuyper gaf een leugenachtige voorstelling, zelfs ten koste van 's lands belang, men leze Mr. Patijn's beschuldiging. Maar van rechts en dat is zoo be droevend schijnt men eigenlijk van die leugenachtige voorstelling ook vrijwel overtuigd. Een der rechtsche hoofdbladen noemde de vroegere driestarren in „De Standaard" wel verbijsterend, maar het moest uit zijn, dat zong men in koor. „Afge daan" en „Uit" waren voor „De Ne derlander" do stopwoorden, als de zaak Van Heeckercn aan de orde kwam. En de doofpot stond gereed. „Afge daan", riep „De Nederlander". De coalitie gaat vóór alleswil Dr. Kuy- GEREF.-KERKEN. Beroepen te Woudsend ds. B. Hee- res te De Lier. Beroepen te Geldermalsen ds. F. Rispens, (e Werkendam. Aangenomen hot beroep te Ooster- bioram cis. V. K. Kuy venhoven, ie Ambt-V oilenhove. Bedankt voor het beroep te Boom- bergum ds. W. F. Geerds, te Schou- ivcrzijl. CHR. GEREFORMEERDE KERK. Bedankt voor het beroep te Harlin- gen I- H. Beek amp, to Arnhem. ACADEMISCHE EXAMENS. Amsterdam. Geslaagd voor het can didaatsexamen in de pharmacie mej. C. Verhegge; bevorderd tot doctor in de geneeskunde op proefschrift: „Ex perimenteel onderzoek omtrent den invloed van de menstruatie op het stol 1 i ngsvermogon van hel bloed" de heer J. P. A. Hoefnagels, geboren te Ncorhosch. Leiden. Bevorderd tot doctor in de rechtswetenschap op Stellingen de heer L. Brender A Bran dis. geboren te 's-Gravenhage, de heer A. J. Kro nenberg. gebaren te Deventer. Vrije Universiteit. Gepromoveerd tot doctor in'de Godgeleerdheid de heer P. A. E. Sillevis Smitt, op proef schrift „De organisatie van de Christelijke kerk in den Apostolischen tijd." Groningen. Geslaagd voor het twee de natuurkundig examen J. II. Engel- kens. Leiden .Gesl. Doctoraal examen wis- en natuurkunde de heer P. Klin kenborg. Doctoraal examen rechtswe tenschap de heer E. Wilmink. Voorbereidend examen v. d. Ned. administralieven dienst de heer C. H. ter Laag. Utrecht. Bevorderd tot arts de heer L. E. Lotli tot semi-arts de lieeren L. de Heer en P. J. Waardenburg; tot tandmeester de hoeren J. Th. Koeken en F. E. Paesi. Koloniën blijven, heeft aan het Concertgebouw harerzijds blijk gegeven van de kentelijkheid en waardeering wi volgens haar de muziekvnienden in de provincie aan die Amsterdamsche kunstinstelling verschuldigd zijn voor hetgeen door haar ook buiten de hoofdstad wordt gepmesteerd. Aan het bestuur is namelijk door haar een zeor belangrijke som toege zegd met de. uitdrukkelijke bepaling dat die zoude worden besteed om blaasinstrumenten en slagwerk tot de grootst mogelijke volmaaktheid op te voeren. Ongetwijfeld zal daardoor de klank schoonheid nog worden verhoogd, terwijl het van het fijne gevoel der milde geefster getuigt om een deel der artisten-leden van het orkest van het concertgebouw in staat te ivillen stellen de beste verkrijgbare instru menten te bespelen. Het laatst-verschenen nummer van „De Auto" bevat: De Parijsche Sa lon met vele foto's. Het auto- mobielrijden bij nacht. De rege ling van de automobiel. Uit de practijk van den automobilist. Een proefrit in den staat New-York. De organisatie van het Oosten- rijksche vrijwillige automobielen corps. De rood© wagen. Auto- vallen. Motorwielrijden. Twee- tactmotor. Hoe te verklaren? - Uit de practijk van den motorwiedrijder. Vragenbus, Ind"-1-*- Allerlei No. 87 van „PaJc me mee/' bevat: Als voorplaat een portret van Mr. A. R. Zimmerman, burgemeester van Rotterdam. Een noodlottig onge val. Koningin Elisabeth van Bel- per draaien, men heeft hem te nemen zooals hij is. De banden van geza menlijke macht zijn sterke banden. Vóór alias moet men elkander tegen links verdedigen. Is de zaak dan nu uit, past niet de minste twijfel aan hetgeen de minis ter zeide, welnu, dan is Dr. Kuyper opnieuw men denke ook aan het eerste optreden in de zaak-Van Heec- keren leugenachtig gebleken. Wil men aan deze gevolgtrekking nog ontkomen, de heer Van Heeckeren publiceere zijn stukken. Als er toch niets is gebeurd, zal publicatie dier stukken waarschijnlijk ook 's lands belang niet schaden. Maar Dr. Kuyper leugenachtig of niet, de zaken worden op denzelfden voet voortgezet. En zoo gaat men laveeren, maar met de Christelijke vlag hoog in top. Dr. Kuyper sprak in zijn jongste re de van rattenkruid, waaraan men langzamerhand went. Zoo kan men ook wennen aan politiek geknoei, men speurt het schier niet meer, als de dosis maar niet te groot is. Zoo went men ook aan dit rattenkruid, maar of het soms ook nog geestelijke schade zou kunnen doen Kerk en School NED. HERV. KERK. Beroepen te Moordrecht ds. J. C. Kars te Steenbergen, N.-Br. Beroepen te Ouderkerk a. d. IJsel ds. G. H. Beekenknmp, te Delft. Bedankt voor het beroep te Aspe- ren ds. M. P. de Roem. te Wade- noijen. MR. VAN EVERDINGEN GEARRESTEERD. Den 13en November is te Tandjong Priok gearresteerd rar. Van Everdin- gen, die per Rumphius aankwam. 1-Iij bevindt zich thans in voorloopig ar rest. (Sumatra Post.) DE MOORD O PDEN ASSISTENT DARKE. De assistent-resident van Asahan seinde naar den Resident te Medan: „De assistent Dark© werd 11 Nov. terwijl hij ongewapend op hot; werk kwam, door koelies aangevallen. Ilij nam d© vlucht, dooh viel daarbij in een parit, en word daar door zijn vervolgers afgemaakt. Het lijk ver toonde zeventien mes- en drie bijl- wonden. Vijf verdachten werden gearres teerd, van wie er twee in confessie Zijn. Door den magistraat wordt het onderzoek met kracht doorgezet." De „Deli Cour", t,eekent hierbij aan: ..De heer DaTke, weerloos in een parit liggend, is als een beest ge slacht. Twintig wonden maakten een oind aan het leven van dezen onge lukkige, gevallen als prooi van het bloedgierige Aziatische grauw. Een jong© vrouw biijft eenzaam achter. Voor haar zijn er geen woor den van troost. Wat beteekenen aan een lijkbaar argumenten over ethi sche richting, over humanitaire po litiek. Zullen nu don regeerders, die te onzaliger ure decreteerden, dat de beesten voortaan als menschén moes ten worden behandeld, de schellen van de oogen vallen?' Rechtszaken VERDUISTERING VAN f 11.000. Zaterdagmiddag werden in de zaak van de gebroeders Jacobus en Willem N. nog verschillende getui gen gehoord; de meesten om vast te stellen, dat de beklaagden nog al veel geld hebben uitgegeven, terwijl zo niet werkten. 's Morgens zijn er weer recher cheurs in den celwagen dor beklaag den meegegaan. De eerste maal, Dinsdagavond, zei den zij: ,Nou, dat vertrouw ik niet; daar zal wel 'n rechercheur in zit- tenl" En gedurende den goheelen rit werd er niet gesproken. Thans meen den zij alleen t© zijn. Althans een dei- rechercheurs, die op last van den officier in den celwagen was ge stapt, deelt het volgende mede: Willem zei aanstonds tegen Jaco bus, dat zijn advocaat nog bij hem was geweest. Hij is ook bij mij geweest! ant woord© Jacobus. Co, wat zou je denken? vroeg Willem. Ik voor mij denk 2 jaar of jaar voor mij en 9 maanden voor jou! En het geld is dan voor de ad vocaten zei Co. Na de verklaring van den recher cheur, zei xnr. Besier, dat hij c verklaring het afleggen, niet omdat hij ze zoo belangrijk achtte, doch duidelijk te toonen. dat hij zoo iets mag doen. Jacobus ontkende iet? gesproken te hebben. De verdediger, mr. Kokosky: „Ik vind dat alles ontzettend komiek!" Later verklaarde pleiter de handel wijze van 't O. M. onbehoorlijk te achten. Willem verklaarde, dat hij wel ge zegd heeft te donken, dat de eisch 2$ A 2 jaar zou zijn, maar zoo had hij er aan toegevoegd, wo heb ben nou toch al lang genoeg gezeten en we hebben niks gedaan en moeten dus vrijgesproken worden. 't O. M. achtte het bewijs geleverd. Een sterke aanwijzing is het vin den van f 335 aan bankpapier op 7 October in de woning van beklaag den. Van dit bankpapier kunnen zij de herkomst niet opgeven. Verder staat spr. stil bij de verte ringen die beklaagden na hun ont slag uit de hechtenis maakten, hoe wel zij geen werk hadden. Zij zijn bij de politie zeer bekend en werden herhaaldelijk verdacht ran verschillende diefstallen. Eens zelfs brachten zij het zoo ver, dat zij terechtstonden, doch moesten toen vrijgesproken worden, niet omdat zij onschuldig waren, maar wijl iets anders ten laste was gelegd, dan wat zij volmondig bekenden gedaan te hebben. Thans echter zullen zij den dans niet ontspringen, meende spr. Eisch: tegen Jacobus N. drie jaren en legen Willem N. die volgens spr. van het begin af met de zaak' annex is geweest, met Ivo de geheele zaak voorbereid en veel meer dart f 25 genoten heeft, één jaar gevan- genïstraf. INGEZONDEN Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopie den inzender iet teruggegeven. Voor den inhoud dezer rubriek stolt de Redactie zich niet aansprakelijk. Geachte Redactie 1 Wil U mij voor onderstaande rege len een plaatsje in uw blad afstaan, en bij voorbaat mijn dank aanvaar den In het nummer van Vrijdag las ik, dat Donderdagavond een afdceling van den Algem. Ned. Dienstboden- bond is opgericht met aanvankelijk 30 leden. Dit bericht is geheel onjuist. De afdceling van den Algem. Ned. Dieiistbodenboral bestond reeds se dert 1 November. Donderdag zouden wij een cursus' vergadering houden, maar bij gebrek aan belangstelling kon deze vergade ring niet doorgaan. Wat nu da.t ledental betreft, ook daarmede heeft men zich schromelijk vergist. Indien di.t waar was, wij zou den niet van Haarlem's dienstboden kunnen zeggen, wat we thans doen kunnen Er is absolute afwezigheid van organisatie-besef. Of zijn het misschien de werkgeer- •sters, die haar dienstboden verbie den, op haar v r ij e n avond te ;aan naar een vergadering, waar haar belangen op een eerlijke manier worden besproken M. H. WAKKER, Secretaresse van de Afd., Berkenrodestraat 15. 9 December 1910. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN A 30 Cts. per regel. is een versterkingsmiddel absoluut noodig, maar het moet een krachtig en werkzaam middel zyn, Zooals Scott's Emulsion is. Probeert het eens. Na de eerste doses reeds zult ge U merkbaar beter gevoelen. Dit is in de eerste plaats toe te schryven aan de zuiverheid en voortreffclyke kwaliteit van elk bestanddeel van Scott's en in de tweede plaats aan het unique Scott berei dingsproces. Deze echte iwordt uitsluitend gefabriceerd door Scott Bowne, Ltd.,Londen, Enge land, wier naam zoowel op de ver pakking als op de flescb voorkomt By alls Apothokera en Drogisten. Dit fabrieksmerk bevindt zich op :rpakking der eenige echt' Scott's Emulsion. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken: Tiel, J. van Eek, hulpbode bij de posterijen, te Buurmalsen. Rechter commissaris: mr. R. Kranenburg. Cu rator: mr. J. Versteegh. Dordrecht, Izaak Stoel, aannemer en timmerman, aldaar en Jan Hen drik Corpelcyn, aannemer en tim merman, te Puttershoek. Rechter commissaris: mr. J. Wiarda. Cura<- tor: mr. J. Salomonson. Amsterdam, J. E. Morel Jr., Kan toorbediende, aldaar. Rech ter-com missaris: mr. L. Offerhaus Jzn. Cu rator: mr. J. C. van Kempen. 's-Gravenhage, H. C. A. Linke, al daar. Rechtercommissaris: mr. H. W. van Sandick; curator: mr. J. Kalina. Opgeheven: C. E. van IJsseldijk, te Utrecht. A. F. Marnelstein, te 's-Graven hage. Rehabilitatie verleend: H. J. M. Cooymans, te 's Hcrtogen- hosch.

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 8