VBIAË-EH-MüiOÏS ADV ERTERTIEN: 1-6 RECELS 25 GENTS 3 PLAATSINGEN f05P BIJ VOORUITBETALING Quispel, te 's-Gravenhagémr. B. van dei- Fe en de Lille, te Alkmaar, en jhr. dr. J. M. A. Gevers Leuven, te Ede. ONGELUKKEN. De 47-jarige R., ui dienst bij de fir ma Rickmanspoel, te Maastricht, had het ongeluk van een platvorm door een glazen dak naar beneden te val len. De ongelukkige bekwam oen schedelbreuk en is in hopeloozen toe stand naar het gesticht Caivariën- berg vervoerd. R. is gehuwd en va der van een talrijk gezin. Terwijl de molenaar M. de Rijke, te Zieriksee, boven in den molen werkzaam was, werd hij door een der kamraderen gegrepen en cenige ma len rondgedraaid, tengevolge waar van beide boen on werden gebroken en een zijner armen ernstig gewond werd. De ongelukkige werd in deernis- vvaardigen toestand naar het zieken huis te Noordgouwe overgebracht. OPLICHTING. Een student te Delft, is voor een be trekkelijk aanzienlijk bedrag aan geld opgelicht door oen vreemdeling, die voorgaf hier lo lande studie te rnaken van do instellingen van hoo- ger onderwijs en van de studenten corpsen. Toen de mun aan contan ten geholpen was, liet hij zich niet meer zien. DE STUDENTENSTAKING TE UTRECHT. Woensdagavond had een druk be zochte vergadering plaats van tand heel kundige studenten. Ook enkele tandartsen waren aanwezig. Na uitvoerige discussién werd de volgende motie aangenomen ,,De algemeene vergadering, ge houden od 14 December. vernomen hebbende, dat er misver stand ontstaan is betreffende de ver houding tusschen adsistenten en stu denten, spreekt nogmaals met nadruk als hare meening uil, dat de actie der studenteu alleen gericht is tegen liet optreden en den persoon van den heer Grevers, en geeft hierbij te ken nen, dat zij niet dan met groot leed wezen zou zien, dat de aangename verstandhouding tusschen adsistenten en studenten zou worden verstoord. Deze motie werd met algemeene stemmen aangenomen. Door den Minister van Binnenland- sche Zaken is goedgunstig beschikt op een verzoek om audiëntie. Niettegenstaande het bekende be sluit van curatoren der Universiteit bli;\en de tandheelkundige studenten volkomen solidair, in afwachting dat de Minister een commissie heeft aan gewezen tot onderzoek hunner grie ven. De stakende tandheelkundige stu denten te Utrecht hebben gisteren avond weer vergaderd. Het comité deed mededeeling van het onderhoud, dat met den Minister van Binnenland- sche Zaken heelt plaats gehad. Na uitvoerige besprekingen veree- nigde de vergadering zich met de volgende motie Do vergadering, gehoord de aange voerde bijzondere .redenen, heft op het collectief besluit tot wegblijven van ooilegos en demonstraties aan het tandheelkundig Instituut. De studentenstoking is dus opge heven. ONTROUWE HUISKNECHT. Op aanwijzing van den heer A. S., particulier detective te 's-Gravenha ge, heeft de polilie-reclierche te Brus sel aangehouden A. de R., huisknecht van eene familie onder Wassenaar, verdacht van verduistering van ƒ2650, waarvan hij versohillende betalingen moest doen voor zijn meester of meesteres De huisknecht was Donderdag avond j.l. met genoemde geldsom verdwenen. De aangehoudene is te Brussel in verzekerde bewaring ge steld en zijne uitlevering moet reeds door den officier van justitie te 's-Gravenhage zijn aangevraagd. Het bleek, dat do ontrouwe huis knecht in België grove verteringen maakte. Hij had nog 1000 in zijn bezit en zijn broeder had 700 van do verduisterde som onder zich. TELEFOONGESPREKKEN. Eerstdaags is een Koninklijk besluit te wachten, waarbij een verlaagd ta rief voor interlocal© gesprekken wordt vastgesteld tusschen kantoren, welke niet meer dan. 15 K.M. hemels breed genieten van elkaar gelegen zijn. In dit verkeer zullen alsdan de kosten van een gewoon gesprek van drie minuten 0.20 en van een drin gend gesprek van drie minuten ƒ0.65 bedragen. („Stand."). DE BURGEMEESTER VAN BLARICUM. Naar de „Tel." vernoemt, is de instructie togen den burgemeester van Blaricum gesloten. De heer Ho- sang zal alleen vervolgd worden we gens de volsclihcid in geschrifte, met het bewuste mandaat gepleegd. Rechtszaken DE TUBBERGSCHE POLITIE- QUAES11E. Voor het Gerechtshof te Arnhem word gister behandeld de zaak tegen de gemeente- en tevens onbezoldigd Rijksveldwachters te Tub bergen A. Heuver en H. M. Kort. Aan de terechtstaand® veldwach ters wordt ten laslo gelegd: dat zij in den avond van 2 Febru- arie "1910 te Tubbergen Johannes Hil- borink hebben misliuiidoldi door hem ieder opzettelijk eenige linrde slagen toe to brengen, waarvan liij pijn heeft ondervonden; cn aan beklaag de Heuver bovendien, dat hij opzet telijk Gregorius Johannes Oude Hampsink, op voor dezen pijnlijke wijze heeft geslagen; en aan beklaag de Kort daarenboven, dat hij Johan nes Hcndrikus Mousing moedwillig een 'narden slag heeft toegebracht eu pijnlijk geraakt. Op 6 September stonden de veld wachters voor do Rechtbank te Al melo terecht. Het O. M. elschte ver- oordeelmg van ieder der beklaagden tot f 25 boete subsidiair 10 dagen hechtenis. Do Rechtbank op 20 September uit spraak doende, veroordeelde de beide veldwachters ieder tot een maand govan genisstraf. Van dit vonnis kwamen bekl. in hooger beroep, welk beroep thans in behandeling kwam. Beklaagde Heuver zei, in hooger beroep te zijn gekomen, omdat hij onschuldig is. Beklaagde gaf een re laas van het gebeurde in don avond van 2 Februari. Aan den caféhouder Berends heeft deze beklaagde, en ook beklaagde Kort, gevraagd of hij vergunning bad voor een muziek korps. Oude Hampsink riep, dat hij \erg'inning hal Toen Heuver vroeg: mondeling?, riep Hixmpsink: Daar heb je niets mee te maken, je kunt weg gaan. Berends heeft toen ge zegd: Jongens er uit. Kort deed daarop de deur open. Achterna is gebleken, dat de Burge meester wel vergunning had gegeven en zooals het in Tubbergen'pleegt te gaan: mondeling. Beklaagde zei: ik, of mijn collega, hebben er niemand uitgezet. President: Eén getuige zegt, dat er menscheu zijn uitgeslagen. Bekl. ontkende dit. Oude Hampsink kwam naar hem toe en bekl. beeft toen van zich af geslagen met een gummistok. Pres.: Toen u binnen kwam, zaten de menschen rustig bij de kachel. Bekl.: Ja rustig of niet rustig, daar heb ik niet op gelet. Daarna werd beklaagde Kort ge hoord. Hij verklaarde vrijwel het zelfde. Als eerste getuige werd gehoord J. H. Mensink. Deze deelde mede, dat er ongeveer 13 a 14 personen in het café waren. Heuver zei, dat die missie niets gaf. De veldwachters grepen Hilberink beet en sloegen hem de zaal uit Hilberink bloedde aan het hoofd. De leden van het ge zelschap gingen dadelijk naar bui- j ten. Daar zog getuige, dat Oude Hampsink geslagen werd door de beide veldwachters. Zelf heeft getui ge een slag op het hoofd gekregen van Kort en viel daardoor op den grond. Hij heeft niets tegen de poli tie gezegd of gehad; waaraan het optreden der veldwachters is toe te schrijven, weet getuige niet, maar hij vermoedt, dat het was om het weggaan van den zoon van Heuver uit het gezelschap. Pres.: Heeft het muziekgezelschap geien aanleiding gegeven tot optre den der veldwachters, beslist niet? Get.: Beslist niet. De andere getuigen, o.o. J. Hil berink, G. J. Oude Hampsink, getuig den in vrijwel gelijken geest, even als voor de -rechtbank. Getuige Hampsink hield ook voil, dat de veldwachter Heuver met een revolver gedreigd heeft, zeggend: de eerste de beste die een pas nadert, schiet ik door z'n hersens. De adv.-gen., mr. Van Lulofis Umb- grove nam daarop zijn requisitoir. Hij achtte het vonnis der Rechtbank te Almedo met juistheid gewezen en require erde bevestiging daarvan. (Het requisitoir werd door den Ad vocaat-Generaal niet nader gemoti veerd). Vervolgens verkreeg de verdediger mr. dr. R. J. de Visser te Arnhem het woord tot het houden van zijn plei dooi. Et was, zeide pleiter, dooi- de couranten een soort beweging op touw gezet tegen de beklaagden. In de meening van de schuld der be klaagden wordt niet gedeeld door tal van notabelen in Tubbergen, Yan wie pl. een verklaring overlegde. Wat de zaak zelf betreft, gaf pl. toe, dat het wettige bewijs is gele verd; maar van groot belang is hier de overtuiging.. De verklaringen van getuigen heb ben bij pl. een dubio gelaten ten gunste van de beklaagden. De veldwachters konden eenig ge weid gebruiken. Hoever zij gegaan zijn, zal nooit Mijken. De getuigen hebben zooveel met elkaar gesproken, dat zij eigenlijk niet meer weten, wat waar is. Mén heeft gekregen ver klaringen in gemeenschappelijk over leg opgesteld. Ten slotte wees pL er op, dat de veldwachters altijd te goeder naam en faam bekend stonden. Er was een vijandige stemming tegen hen; ar Is geen motief, om hun onverklaarbaar gedrag aan te nemen. Pl. concludeerde tot vrijspraak,- De uitspraak werd bepaald op Donderdag n.s. de spoorbaan bevond, met zijn v>er-| tuig aanreed, omverw ierp en over-j reed. LoOzen moest drie maanden in het burgerziekenhuis verpleegd wor den en een weok lang verkeerde hij in levensgevaar. Advocaat-generaal eischte na een uitgebreid verhoor van getuigen en deskundigen bevestiging van het vrij sprekend vonnis. VALSCHHEID IN GESCHRIFTE. De Tielscho Rechtbank veroordeel de een ambtenaar van den Burger lijken Stand der gemeente Waarden- burg, wegens het niet persoonlijk af kondigen van gesloten huwelijken, welk feit als vnlschheid in geschrifte werd gequalificeord, tot vijf dagen ge van ge n isstraf De eisch was twee maandeu. HOOGE RAAD. De 1 looge Raad deed uitspraak in de zaak van C. F. B., herbergier te Haarlorn, door het gerechtshof te 's-Hertogenbosch veroordeeld tot 9 maanden gevangenisstraf wegens verduistering van den herberg-inven- taris, welken hij deels in bruikleen, deels in huur onder zich had van de Akener Exportbierbrouwerij en wel ke zijn eigendom zou worden na be taling van zeker bedrag als huur. De Hooge Raad achtte do in deze zaak voorgestelde cassatiemiddelen ongegrond en verwierp hel beroep. 'Jit de Arbeiderswereld DE WERKSTAKING DER KETTING SMEDEN GEëINDIGD. Men meldt uit Leiden Na herhaaldelijk te hebben gecon fereerd, is eindelijk de werkstaking der kettingsmeden aan de Koninkl Ned. Grofsmederij geëindigd. De directie heeft nu schriftelijk den kettiugsmeden gewaarborgd, dat bii gelijke productie als voorheen gedu rende 1911 het loon zal worden ver diend, zooals dit naar haar berefce- Als directeur treedt op de heer J. F. erwey, directeur der Verwey en Lu- gard Maatschappij. De inkomsten worden geraamd als volgtlesgelden 25,000, exploitatie vliegkampen 17,000, winst wedstrij den 8000 repmatiea eu verkoop van onderdeden 5000Voor onkosten (salarissen) wordt uitgetrokken 30,000, zoodat de netto winst ge- schat wordt op 25,000. Hiervan is o. a. bestemd voor on derhoudskosten 5 wordt 20 go- stort in het reserve-fonds, directie .10 commissarissen 5 De heer W ijnmalen treedt op als hoofd-instructeur. Vele aanvragen om les werden reeds ontvangen. 400 K.M. GEVLOGEN. Legagneux lieoft. Dinsdag con po ging gedaan om den Michelin-beker te winnen. IUj steeg te Pau om 8 uur 55 op. Het schoen eerst, dat hij zijn doel bereiken zou, maar na den mid dag Werd de wind sterker cn moest hij zijn poging opgeven. Hij daalde om half iwc-e en luul toen 400 K.M. afgelegd. DAMMEN. Het bestuur van den Nationalen Dambond hoeft aan de aangesloten vereenigingen een circulaire doen toekomen, waarin bekend wordt ge maakt, dat in ddt seizoen, tor ver vanging van d<o jaarlijksche competi tie-wedstrijden, eon groots algemeene bondswedstrijd zal worden gehouden, die in alle dammers-centra van ons land tegelijkertijd zaj aanvangen. Er zal worden gespeeld te Amster dam, .Alkmaar, Haarlem, Den Bosch, Enkhuizen, Worcnerveor, Schagen, Gouda, Den Haag, Rotterdam, Roo sendaal (N.-B.), Hengelo, O. Een bedrag van i 150 zal aan prij zen worden besteed. Aan deze wedstrijden mogen alleen tenue te "worden speciaal daarvoor een j gebroken. Maar niettemin werdeu bin nog twaalf personen ernstig gewond, nenzak in tuniek, attila, doimau, enz. tetteren en Kunst MUZIEK IN SPANJE. Overeenkomstig den wil des konings zal in Spanje voortaan de muziek door de regeerlng gesteund on bevor derd worden. Een som van 24.000 is hiertoe bestemd. De helft voor het beste orkest, dat, in twaalf maanden, minstens tien concerten geeft met, op het programma, minstens één werk van een Spaanscb componist de andere helft voor ondersteuning vanwege den staat aan Spaanscb e componisten. STAATS-ALMANAK. We ontvangen den „Staatsalmanak voor iedereen" voor 1911. Ook dit is weer een zeer degelijk boekwerk, waarin men veel weten waardigs vindt. Een betrouwbaar boek, dat den heer II. Pyttersen l'zn., den samen steller, wederom alle eer aandoet. TIJDSCHRIFTEN. Het laatstverschenen nummer van „Architectura" bevat: Meiedeelingen betreffende het Ge nootschap. Kort Verslag der Voor dracht, gehouden door den heer F. A. Hoefer, op Woensdag 30 Novem ber 1910.Verslag der 12e ledenver gadering van de Club van Utrocht- scbe leden van het Genootschap „A. et A." J. H. Leiliman; Begrafenis van den Eere-Voorzitter J. H. Leli- het ziekenhuis moesten worden overgebracht. Een dreigende paniek in «ie zaai werd door de tegenwoordigheid van geest van den spreker bezworen. STORM. Dinsdagochtend stak in de haven van Brest plotseling een storm van ongekéndo hevigheid op. Een uur lang rommelde de douder en daarop begon liet zóó hevig te regenen en te hagelen, dat men geen uitzicht meer had op de zee. De „Edgar-üuiuet", een nieuwe gepantserde kruiser van 14.000 ton, die sinds eenige dagen proeftochten deed, sloeg bij een hevigen rukwind van de kettingen en werd 300 meter verder op een zandbank geworpen. Onmiddellijk werd om hulp geseind en weldra daagden zee sleepbooten, bemand niet oude, ervaren zeelieden, op, die er na veel moeite in mochten slagen het schip weder vlot te krij gen. Bij onderzoek bleek de kruiser slechts onbeduidende schade te heb ben opgeloapen. EEN AANSLAG. Wegens medeplichtigheid aan den jongs ten aanslag tegen Veniselos zijn vier candidate» der Thessalische boe renpartij (een burgemeester, een arts en twee advocaten) In hechtenis ge nomen. COOK EN Z'N DRAAIERIJ. Cook zou nu weer hebben beweerd, dat door hem geen enkele bekentenis is gepubliceerd cn hij in geen enkel artikel te kennen had gegeven gek te zijn. Geen enkele verklaring van zijn r „1 kant IOU volgens Cook echt zijn, be- man. Intern, kunsttentoonstelling j halve die, welke eerst verschijnen zal te Rome in 1911. Weekbladen en i in het Januari-nummer van „Hamp- tijdschriften. Berichten. Open ton Magazine" en In andere poricdie- prijsvragen. Het Decembernummer van „Jeugd" bevatHoe Lien's geheim uitkwam en wat Gonne's moeder zei, door Emy Snoeck. Op avontuur, door WiLiem Hulst. Het treurige slot, door Ida Haakman. New-York LondenViissingen. Een mooi St. Nicolaas-cadeau. De Spin. Onze Sport. Schaakrubriek. Waar heid en Fantasie. Boekbeoordec- □g. De bijlage is ditmaal een reproduc tie van een interieur van Gerard Dou. ken, die in verschillende landen uit komen. EEN VERDIENDE STRAF. Het kan in Amerika soms zonder ling toegaan. Zco wordt thans uit New-York gemeld, dat dezer dagen voor de» magistraat van Wilkes Bar re in Pennsylvnnié een zwnkuitzien- de vrouw verscheen met litteekens overdekt, die zich beklaagde over do mishandelingen, welke ze van haar EEN CHAUFFEUR VOOR DE RECHTBANK. In hooger beroep diende voor het Gerechtshof te Amsterdam de zaak tegen den 22-jarigen chauffeur, die door de Amsterdamsche Rechtbank vrijgesproken werd van het veroor zaken van zwaar lichamelijk letsel door schuld, doch tegen welk vonnis het O. M., dat een maand gevangenis straf geëischt had, in hooger beroep was gekomen. Zondagnamiddag 29 Aug. kwam beklaagde met zijn automobiel uit de richting van Watergraafsmeer rij den, juist op 't oogenblik, dat er veel wandelaars waren in de T-innaeusstr. tusschen den Ringdijk en den spoor overweg en op dien weg ook de Gooi- sche stoomtram zich bevond. Vol gens de ten laste legging reed hij met een te groote snelheid (grooter dan 18 kilometer per uur), gaf hij geen signaal en reed Jiij den toegang tot de spoorbaan uitsluitend bestemd voor de tram op, tengevolge waar van hij den conducteur der Gooieche stoomtram G. J. Loozen, die zich op Den Haag. ning zal kunnen worden behaalden inderdaad dit loon uit te betalen. De staking heeft van 1 September af geduurd. Sport en Wedstrijden NIEUWE VLIEGTOCHTEN OVER HET KANAAL. Vier Engelsehe aviateura zijn ge reed om over het Kanaal te vliegen. Tot 31 December is namelijk te win nen de De Forest-prijs van 48.000, uitgeloofd voor den Engelschen avia- teur, die over het Kanaal het verst in Frankrijk vliegt. Die vier aviateurs zijn de bekende Graham White, Lobert Loraine, die beiden met hun toestel te Dover vertoevenvoorts luitenant Mailand, die zich te Folke stone bevindt, en Theodor Sopvritch, die te Castcliuroh verblijf houdt. Zij zullen allen den tooht wagen met een biplane, die meer wind kan verdragen dan de vlugge monoplane. VLIEGEN IN NEDERLAND. Naar 't Hbld, verneemt, is met een maatschappelijk kapitaal van ƒ500,000 verdeeld in 1000 aandeelen van 500, opgericht een maatschappij, die zich ten doel stelt de vervaardiging en ver koop van vliegtoestellen liler te lan de. Van dit kapitaal worden vöorloo- pig uitgegeven ƒ250,000, waarvan ca. 140,000 wordt besteed voor het in eigendom vorkrijgen van de vliegter reinen te Ede on Soesterberg met ge bouwen, loodsen, tribunes, vlieg-ma- chines, auto's, motoren, werkplaatsen en 110,000 voor werkkapitaal. Als voorzitter treedt op de oud-gou verneur van Ned.-lndie J. B. van Heutsz als commissarissen de hee- ren mr. A. G. W. baron Bentinck, burgemeester van Stad en Ambt Om men, S. A. F. baron Creutz te Roo sendaal, D. Fockema, hoofdconsul van den A. N. W. B. te Arnhem, G. J. C. A. Pop, directeur-generaal der posterijen en telegraphic Den Haag, B. W. van Weideren baron Rengers, secretaris der Ned. Automobielclub, leöen van dan Bond en abormé's op het bonds-tijdschrift deelnemen; de leden uit genoemde plaatsen en om geving kunnen zich bij hun besturen voor dien wedstrijd doen insclirijven. Van dezen wedstrijd zijn uitgeslo ten, leden die den meestertitel bezit ten en zij dde zullen uitkomen in de wedstrijden can dien titel. De deelnemers zuilen volgens speelkracht in groepen worden ver deeld van 4 tot 8 spelers. Er zal worden gespeeld volgens het damreglement van den NationaJen Dambond. De deelnemers spelen tegen elkaar één partij, terwijl per dag 2 partijen zullen worden gespeeld, die niet mo gen warden afgebroken. De hoofdleider van dezen wedstrijd is de beer J. do Haas, terwijl de ver- eenigingen uit de genoemde plaat sen, voor bun plaats en omgeving ie der weer afzonderlijk een leider aan stellen, die in overleg met den hoofd leider don wedstrijd zullen regelen. Kerk en School NED. HERV. KERK. Beroepen te Giessen-Oudkerk c.a. de heer Gravemeijer, hulpprediker te Leeuwarden. Beroepen to Midwolde en Leek IGron.) de heer Heermga, candidaat te Zuidhorn. GER. KERKEN. Beroepen te Zwolle (3de predikant plaats) ds. J. L. Schouten, te Water graafsmeer. ACADEMISCHE EXAMENS. Leiden. Geslaagd candidaate-exa- eerste gedeelte de heer F. W. van der Ley. Voorbereidend examen voor den Lndisohen administratieven dienst de heeren A. M. Pino en J. J. Weys. Geslaagd voor bet examen voor den Indischen rechterlijken dienst, mr. B. van Giffen. Utrecht. Geslaagd candidaats-exa- men rechtswetenschap de heer C. J. van Arkel. Utrecht. Geslaagd candidaats-exa- men rechten de heer A. N. G. Fabius; eerste natuurkundig examen de heer A. Nieuwenhuysen en mej. A. van Mens. Leiden. Geslaagd candidaats-exa- men rechten, de heer R. A. A. Fruin, candidaats-examen Theologie eerste gedeelte de heer H. A. Boeser. Voorbereidend examen Ind. adm. dienst de heeren W. H. E. Scheuer, en J. C. Vergouwen. Groningen. Bevorderd tot doctor de Nederlandsche letteren op proefschrift„Bijdrage tot de psy chologie van den veldheer de heer D. van Hoorn, geboren te Gronin gen. Amsterdam. Geslaagd voor hei can did aats examen in de scheikunde de heer Jan Straub, en cum laude de heer A. Kettner voor het doctoraal in de wis- en natuurkunde de lieer H. W. J. Priemsbevorderd tot doctor in de rechtswetenschap op proefschrift: „Hei beroepsgeheim van den journalist", de heer Th. I. K. M. Hiitermann, geboren te Amsterdam. Groningen. Bevorderd tot doctor in de rechtswetenschap op stellingen de heer S. R. Wolters, geboren Dokkum. Leiden. Examen voor den Indischen rechterlijken dienst de heer mr. F. C. J. Baukema. Leger eu Vlooi VELDZAKBOEKJES. Door den minister van Oorlog een veldzakboekje ingevoerd, waar in moet worden gein ventariseerd de op het lijk van een militair aanwezi ge geldon en kleinodaeèn en aai teekend doodsoorzaak, datum van overlijden en plaats va nbegraving. Bovendien bevinden zich in dat boekje twee berichtkaarten met ge- perforeerden rand. betreffende zieke of gewonde militairen, dienende om, zoo nooddg, te worden opgezonden naar het informatiebureau van het Roode Kruis to 's-Gravenhage. Het boekje bestemd in de vold- Toen de vrouwenbeul in de rcchtz.-a! verscheen sbmd de magistraat, die zich met een zweep had gewapend op. „Tegenover zulk een wreedaard kan ik me niet inhouden", 7«id« hij. ..Trek je tas uit en o- op |a knieën liggen". De man deed aldus eu ont ving nu van den magistraat een duchtig pak slaag, totdat hij beloofde nooit weer zijn vrouw te zullen mis handelen. EEN ZONDERLINGE DIEF. Een politie agent werd in de Avenue de l'Opéra te Parijs aangesproken door een keurig gekleed jongmenscli, dat verzocht gearrestreed te worden wegens diefstal. Nader bleek, dat de man als tolk in betrekking was bij een der groote Parijsche hotels. Als zoodanig groote vrijheid van beweging hebbende, had hij zich niet kunnen bedwingen her haaldelijk ju wee len en andere kost baarheden uit de hot elk nm era weg te nemen. De tolk. die waarschijnlijk lijdt aan kleptoinauie, overhandigde den com missaris van politie eon nauwkeurig bijgehouden lijst, waarop naar tijds orde de diefstallen vermeld stonden, met de namen der slachtoffers er achter. DE HOPE-DIAMA NT. Men meldt ons, dat volgons een te Londen ontvangen telegram de New- York Herald meldt, «lal de b loemde Hope-diamant, waaroser zoo vele te genstrijdige berichten do laatste ja ren liepen, thuns in het bezit is van een New-Yorksch juwelier. De steen, aldus wordt vorder ge zegd, is van een syndicaat van Eure- pocsche diamanthandelaars aange kocht en onder groote geheimhou ding naar Amerika overgebracht In New-York is de steen In een pendeloque gezet. NANSEN OVER COOK EN PEARY. Fridjof Kansen, geïnterviewd, heeft verklaard, dat hij nooit in Cook ge loofd hoeft. Hij heeft reeds vóór het vonnis van de Kopenhaagsche uni versiteit zijn wantrouwen geuit Aan Peary daarentegen heeft hij nooit ge twijfeld hij gelooft vast, dat deze hei eerst den voet op de Noordpool heeft gezet Veel vertrouwen heeft hij ook in Ronald Admuridsen, die nude Zuidpool wil ontdekken. Gemengd Nieuws Stoomvaariberichten DE TOESTAND DER KONINGIN VAN BELGIë. Het gisteren uitgegeven bulletin over den toestand der Belgische ko ningin zegtDe Koningin is herstel lende, de krachten keeren geleidelijk terug, de algemeene toestand is goed. Er zullen geen bulletins meer wor- den uitgegeven. HET BOEDDHISME IN EUROPA. Het Boeddhisme breidt zich vol gens do „Tel." in Europa merk baar uit In Engeland, Duitscliland, Zwitserland, Italië en Hongarije zijn groote vereenigingen met tijd schriften, die'ijverig propaganda ma ken. EEN GESTOORDE VERGADERING. Te Dundrum, Zuid Dublin, werd een kiezersvergadering gehouden. On geveer 200 belangstellenden vulden een zaaltje, boven een stci gelegen. Juist zou een motie in stemming wor den gebracht, toen de vloer van het lokaal in het midden brak, en de meerderheid van het gehoor uit het gezicht verdween. Gelukkig kwam de vloer terecht op eenige koeien o aarden in den stal. Zoo werd d< KON. NEDERL STOOM BOOT- MA ATSC1LAPP1J. Het stoomschip Apollo arriveerde 14 December van Pillau te Neufahr- wasser. Het stoomschip Uranus vertrok 14 Deceurber van Malaga naar Lissa bon. Het stoomschip Leda vertrok 15 De cember van Cuxhaven naar Amster dam. Het stoomschip Mare vertrok 14 December van Stettin naar Amster dam. Het stoomschip Niobe arriveerde 13 December van Amsterdam te Bor deaux. Het stoomschip Titan vertrok 15 December van Pillau naar Amster dam. ROTTERDAMSCHE I.LOYD. Het .stoomschip Meflado (thuisreis) passeerde 14 December Point de Galle. KON. I10LL. I.LOYD. Hot stoomschip Rijnland (thuis reis) vertrok 14 December van Monte video. Het si<x>m&chip Zoelandia (uitreis) vertrok 13 December van Santos. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Hot stoomschip So arid ijk \crtrok 15 December van Rotterdam naar Baltimore «n wos te 10 uur 10 voorm. in zee.

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 7