Engelsche Ziekte. Scott's Emulsion fraaie en nette spel van den hoor Raseh trok wel ieders aandacht. De Musschen zijn door deze overwinning bijna zeker van het kampioenschap. De volgende ontmoetingen hadden gisteren plaats le klasse. Den Haag H. H. V.—Odis, 2—2. Haarlem De Musschen—Haarlem, 4—1. Rot te I'd am VictoriaAmsterdam, 3-3. 2e klasse Den Haag Togo—Utrecht, 7—1. De stand der 1ste klasse hoclcey- oompetitie luidt thans De Musschen 6 5 0 1 29—6 10 Haarlem 6 4 11 18—10 9 H. II. V. 6 8 12 15-11 7 Odis 6 2 13 18-17 5 Amsterdam 6 114 15—22 3 Victoria 6 0 1 5 4—82 1 KORFBAL. Het programma viel voor een groot deel in 't water. Gespeeld worden le klasse Noord. Amsterdam D. T. V. 1—D. E. V. I. 5-9. le klasse Zuid. Rotterdam O. S. C. R. IVitease (L.). 50, reglementair. LUCHTVAART. OVER HET KANAAL. Een ongeluk Londensche bladen deelden mede, dat de vlieger Supwitch in den och tend te Eastchurch Sheppey opsteeg en in de buurt van Dover daalde. Langs de geheele Belgische kust werd tot Zondagavond 7 uur geen daling gesignaleerd. Naar het Vod. verneemt, zou Kui ler plan hebben naar Indie te ga om daar vliegdemonstraties te EEN BALLONTOCHT. Ondanks sterken zuidenwind en regen steeg Vrijdagochtend even over 11 te Krefeld een luchtballon op, be mand met twee Duiische officieren en een Nederlandscken; to weten de 1ste luit. Stuch von Golteheiin, van het 11de reg. huzaren te Krefeld, als ballon bestuurder; de 1ste luit. W. 3 van Hoytoma, van het 3de reg. huza ren in den Haag, gedetacheerd bij 't 5e reg. ulanen te Dusseldorp en lid van het hoofdbestuur van den N. B. v. L. O. en de 2de luit von Ro- ohow, van het laatstgenoemde regi ment. De ballon nam zijn weg over Mörs, SI.24; Wezel, 11.40; Aalten in Gelder land, 11.55; Wierden, 12.30; DecLonis- vaart, 1.00, en Oranjekanaal, 1.15, en landde bij Hooghalen ten Z. van As sen, 1.20. Gediu rende den tocht re gende het voortdurend Meermalen boreikto de ballon een hoogte van 1000 M. De gemiddelde snelheid was 85.4 K.M. In het uur. De landing ging niet gemakkelijk. De sterke wind sleurde do drie lucht va aTders in bun mand 100 M. over de heide, met de vaart van een sneltrein.. Naar bult. ven Hoytema aan de N. R. Ct. mededeelt, zijn de belde Duit- sche heeren een en al lof over de hulpvaardigheid van de menschen bij het landen. Niettegenstaande het slechte weer waren zij onmiddellijk tot elke hulp bereid. De balloo stuurder, die zijn tiende landing in ons land deed, verzekert, in tegen stelling met andere berichten van Duitsche luchtreizigers, steeds op de bereidwilligste wijze geholpen te zijn. NOG EEN CONCURRENT VAN WIJNMALEN. De Belgische vlieger Lonser Is te Is-y-les-Moullneaux aangekomen om zoo spoedig mogelijk den vliegtocht ParijsBrusselParijs, voor den prijs van 100,000 fr. der Automobiel- Club van Frankrijk te ondernemen. VLIEGEN VAN NEW-YORK NAAR SAN FRANCISCO. In Mei 1911 zal een vliegwedstrijd van New-York naar San Francisco worden gehouden. Reeds is 230.000 aan prijzen bijeengebracht. Hearst alleen schonk 125.000. Men hoopt anderhalf milUoen bijeen te brengen. VIJF MAN OP EEN MONOPLANE. Do Duitscho aviateur Grade Vloog te Berlijn met een monoplane van 13 M. lengte en 35 P.K. en voerde vier passagiers mede. Binnenland CRISIS AAN „OORLOG." Naar aanleiding von de gevallen beslissing, heeft minister Cool aan H. M. de Koningin zijn ontslag vraagd, met ingang van 17 Decem ber. In particuliere kringen werd ver wacht,, dat, da Begrooting van Oor log omgewerkt Woensdag bij d'e Tweede Kamer zou inkomen 011 de Minister van BInnenlandsche Zaken, mr. 1-Ieemskerk, zich met de verde diging zal belasten. Men hoort spreken van hot Kamer lid den hoer Col ij n als opvolger van minister Cool. De Minister van Oorlog is Zater dag, na de Kamerzitting nog op zijn departement geweest tot het afdoen van loopende zaken. Generaal Cool is er tot ongeveer 2 uur gebleven en toen huiswaarts keerd, omdat hij, in de jongste da gen reeds verkouden, zich licht on gesteld gevoelde. TWEEDE KAMER. De wegen der politiek zijn ondoor grondelijk. Wèl mocht het dezen of genen Za terdagochtend al eens getroffen heb ben om den premier in de Kamer te zien, doch crisis zat er toen, hij het begin der vergadering, nog niet in de lucht. Integendeel, Minister Cool toonde zich meegaand met het denkbeeld om spoed te maken met de herziening dor officierspansioeaien, door den heer Eland in een memoriepost vast gesteld. Dit bevredigde blijk baar niet degenen dóe salaris-ver hooging en pensioenverhooging wil den gekoppeld zien, als de heeren Duymaer van Twist, Colijn, Nolens, Marchant, ein evenmin de sociaal democraten die onder geen voorwaar de de noodzakelijkheid wilden erkeiv- nen van verhooging der officierstrak tementen (en daarom dan ook niet medestemdien over de motie-vap Twist, toen de hunne verworpen was, waarvoor ook de heeren Ferf, Teen stra en Kuyper, de laatste hij ver gissing, stemden). Met de portefeuille gerammeld, zooals men dat noemt, was alleen door de heeren Thomson en Lobman die meenden dat in de motie gebrek aan vertrouwen voor den Minister lag. De heer Marchant kwam er toen tegen op dat leden der Kamer de por- tefeuüle-quacstie stelden en de Mi nister gaf toe dat hij dat ook niet ge daan had, want het ging niet om principieele zaken. Wat is er daarna in weinige minu ten gebeurd? Dat is het onnaspeurlijke in de politiek. Terwijl de heer Ter Laan stond te oreeren, boos omdat de Minister niet naar hem luisterde, was deze be windsman omringd door enkele be vriende Kamerleden. En toen, plots, in strijd met zijn uitlating van 2 minuten te voren, stelde hij de portefeuille-quaesüe Stellig niet uit eigen beweging. Viel deze krijgsman in een hinderlaag Hoe dat zij, de bekende stemming volgde en daarmede de noodzakelijk heid van schorsing van het debat. De Minister van Binnenlandscho Zaken was tegenwoordig en men kon met diens begrooting doorgaan. Als practisch resultaat van het debat, dat over een aantal onderwer pen liep, is te cons ta tee ren dat de Minister in het algemeen voor de afvaardiging naar congressen die geleerden meent te moeten aanwij zen, van wie hij kan verwachten, dat ze tóch op eigen kosten zullen gaan dat oen wetsontwerp op de vleeschkeuring komen zal, maar voorloopig geen weL tegen de vei-val- sching van levensmiddelen dat de Minister zou onderzoeken, of hij va- cantie- en herstellingskolonies kon subsidaeeren in verband met tuher- culose-bestrijdingdat hij meent, dat vereenigingen, die voor woningbouw rijksbijdragen vragen (en niet enkel voorschotten) verplicht moeten wor den, om haar huurprijzen te regelen in overeenstemming met de in den regel in dezelfde wijken te bedingen prijzen. De Minister verklaarde zich on machtig om gemeenteraden te dwin gen, spoed te maken met de uitvoe ring van stratenplannen. Subsidiee- ring van Sanatoria voor tuberculose was in overweging. Heden te half twee voortzetting. De motie-Duyrnaer van Twist werd aangenomen met 86 tegen 31 stem men. Vóór de heeren Van der Velde, Blum, Ferf, Van Foreeat, Ketelaar, Drucker, Van Vlijmen, Pollema, No- lens, Kuyper, Van Hamel, Colijn, v. d. Berch van Heemstede. De Beaufort, Aalberse, Teenstra, Van Asch van Wijck, Roessingh, Van Heemstra, v. Hoogstraten, Marchant, Brummol- kamp, Tydeman, Limburg, Van der Molen, Borgesius, De Meester, Heemskerk, Bos, Van der Voort van Zijp, Oosterhaan, Elhorst, de Monté Ver Loren, Patijn, Van Twist en Var sterman van Oyen. Tegen de heeren Fles kens. De Jongh, Van Nispen (Nijmegen), Van Best, Lobman, Schim melpenninck, Van Lexmep, Eland, Thomson, Jan- nink, Duijnstee, De Ram, Van Was seneer van Catwijck, Van Vliet, Snoeck Henkemans, Dolk, Kooien, v. Veen, Smeenge, Van Vuuren, Jansen (Den Haag), De Kanier, Rink, Loeff, Ruys de JÏeerenbrouck, Roodhuyzen, Van Karnebeek, v. d. Borch v. Ver wijlde, Van Sasse van Ysselt, De Geer en de Voorzitter. (De sociaal-democraten waren (zoo als men weet) tijdens deze stemming afwezig). VEREENIGING VOOR VROUWEN KIESRECHT. Te Amsterdam weid. de zeventien de jaarvergadering gehouden van de „Vereeniging voor Vrouwenkies recht". Dr. Aletta H. Jacobs constateerde in liaar openingsrede dat ieder jaar opnieuw het bezoek der aigemeene vergadering belangrijk stijgt. Wat de zaak van het vrouwenkies recht betreft, door de houding dier drie linksche partijen is ze een nieair we phase ingetreden door loet bijna plotseling op touw zetten eener groo- te demonstratie. De Liberale Unie heeft het algemeen kiesrecht in het program geschreven, weliswaar der mannen en vrouwen afzonderlijk te noemen, maar het zal de taak der vrouwen zijn de Liberale Unie dui delijk te maken, 'dat algemeen man- nenkiesrecht zonder algemeen vrou wenkiesrecht geen algemeen kies recht is. De vrijzinnig-democraten, het. Werkliedenverbond en de soclhal-de- niocraten hebben ziclï ononvwóhdën voor het alaemeen kiesrecht voor mannen en" vrouwen verklaard. Langdurig stond spr. stil bij het volkspeiitionnemeat. Hel zou, aldus) spr eon stap achteruit zijn, indien deze allorwcge oplaaiende bewegin gen voor algemeen kic-srecht niet weiden ondersteund door de vrou we», waardoor het mogelijk zou wor den dat de Regeoring bij liet welsla gen dier bewegingen aan den volks- drang gehoor gaf en met oen voor stel tot Invoering van algemeen man- nenkicsrecht kwam, zonder dat daar bij het algemeen of gedeeltelijk vrou wenkiesrecht in de wet werd opge nomen. Uitvoerig betoogde spr. dat aller- vvege do agitatie voor het vrouwen kiesrecht moet worden versterkt en verdiept en vooral op de hoofdzaak moet worden geconcentreerd. Met den wensch dat krachtige sa menwerking de bewoging voor het vrouwenkiesrecht Lri hot komende jaar belangrijk nader tot haar dool voore, verklaarde spr. die vergade ring geopend (applaus). Het jaarverslag van de le secre taris, mej. Jo van Buuren—Huys, getuigt dat 't afgesloten vereenigings jaar voor de vereeniging een jaar van grooten bloei Ls gc-weest. Sloot in het vorige jaar de leden lijst niet 7500 leden en 80 af deelingen thans telt de Vereeniging 9862 leden en 97 afdeel ingen. 22 Nieuwe af dee lingen werden opgericht. Do volgende aigemeene vergadering zal te Dordrecht worden gehouden, zomer-propaganda-vergadering te Nijmegen. Vervolgens werd aan de orde ge steld de bespreking van het werk plan voor de Vereeniging. In dit werkplan worden drie hoofd punten naar voren gebracht: a. het aandringen bij de bevoegde macht tot het verkrijgen van het kies recht; b. het werven van nieuwe leden; c. hot ontwikkelen van de leden. Op hel outwerp-werkplan van het hoofdbestuur zijn een groot aantal amendementen ingediend. Zelfs werd door mevr. Versluys-Poelman uit Amsterdam een geheel nieuw ont werp ontworpen. Op de hoofdpunten a cn b waren geen amendementen ingediend, en dozo werden dan ook zonder discus sie aangenomen. Punt c werd na eenige discussie aldus vastgesteld: het ontwikkelen van de leden in verband met het doel der Vereeniging. Op dit voorstel van de afdeeiing Gorkum werd nog een vierde punt ge formuleerd, luidend: „D: t bewerken van de openbare meening door middel van die Pers." De afdeeiing Zwolle stelde voor aan de motiveering van het werk plan toe te voegen de volgende alinea: „E: liet aantoonen van het belang, dat de maatschappij heeft bij de in voering van vrouwenkiesrecht, door het oordeel der vereeniging, als ver tegenwoordigster der vrouwen, over actueels onderwerpen en ingediende wetsvoorstellen uit te spreken en be kend te maken." Dit amendement wordt door het hoofdbestuur ernstig ontraden. In de „Vereeniging" moet plaats zijn voor allen die meenen, dat vrouwenkies recht moet worden ingevoerd, terwijl het er niet toe doet, hoe do leden over afzonderlijke wetsontwerpen, die het vraagstuk vrouwe nkieerecht niet raken, denken. DE STORM. De storm, die in den nacht van Vrijdag op Zaterdag woedde, zoo berichtte het Koninklijk Nederlandsch Meteorologisch Instituut aan De Bildt behoort tot de zwaarste van den laatsten tijd. In het Kanaal was do windkracht van 10 tot 11 Beau fort, dat is bijna orkaan kracht. Aan De Bildt was de gemiddelde windsnelheid van 10 uur 's namid dags tot 2 uur voormiddags méér aan 17 M. per seconde, windkracht 9, en bereikten de grootste wmdstoolen 25 M. per seconde, zoodat gedurende en kele oogenblikken ook hier de wind de grenzen van een orkaan bereikte. In 1910 was zoo'u krachtige wind te De Bildt nog niet waargenomen. In 1909 zijn alleen enkele malen groo tere windsnelheden voorgekomen. Vrijdagnacht werden de bewoners van hot Paygiop, te Alkmaar, door een hevigen slag, gevolgd door een geweldig gekraak, opgeschrikt. De ongeveer 15 meter hooge bakkerij schoorsteen van den heer Reitsma, hoewel nog maar een zevental jaren oud. was voor den hevigen wind be- zwoken en voor een deel gestort door het dak van een pakhuis van den heer Evelein en voor een ander deel in de bakkerij terecht gekomen. Hier door waren de witte bakkers in ommezien geheel zwart. De brand, welke door den val in den oven ontstond, werd door het sluiten der deuren gebluscht Door den sterken wind is een deel van den toren van de in aanbouw zijnde kerk der Gereformeerde ge in 00 n te te Wildervank ingestort. Eir haddon geen ongelukken bij plaats. Tijdens den hevigen stonn is op de Kapoenistrnat te Doetinchem de muur van een huis, bewoond door zekeren Van D., voor een deel scheurd en ingestort. liet huls is op last van het ge meentebestuur afgebroken en Van D. tijdelijk in een noodwoning gehuis vest EEN RADELOOZE MOEDER» Een jonge vrouw, wonende in oen gang aan de Markengracht te Ara- sterdlam sprong 's nachts in het ter van die gracht, omdat zij zich verbeeldde, dat zij haar kind in bed; had doodgedrukt, wat gelukkig niet het geval bleek te zijn. In bewuste- 100 zen toestand werd de vrouw op het droge gebracht en nadat do levens- gecri.en waren opgewekt, naar het lsr. Z'.okenhuis vervoerd. üemengd Nieuws OPZIEN BARENDE DIEVEN JACHT TE LONDEN. In W hitechapol le Londen werd groote opschudding veroorzaakt. Een honderdtal politie-agenten wuxon daar op jacht naar een aantal gewa pende bandieten, die twee politie agenten doodschoten en dne ver wondden. Het troepje roovers bestond denke lijk uit drie man en een wouw. De schelmen hadden in Hounsditch een leeg huis gehuurd naast den winkel 'an don juwelier Harris. Sinds een week of drie hielden zij dè vensterblinden van hun woning dichtgesloten. De politie, die hierdoor verdenking jgon te krijgen, hooide in den nacht geklop en gehamer iu het geheimzin nige, gesloten huis. Naar allen schijn waren do bewoners bezig, een gat in den muur tuSschen hun woning en den juvvelierswinkel te breken. Drie sergeants en twee konstabels van de politie doden daarop een in- al in het verdachte huis De inhrc kers stormden naar buiten, met hun revolver iu de hand, en zes hunner schoten velden vijf politiemannen ter aarde. Sergeant Tucker was onmiddellijk m lijk. De vier andere mannen werden naar het ziekenhuis gebracht, waar ook de konstabel Chout spoedig overleed. Allen waren ongehuwd. De politie omsingelde nu de straat, .-aar de moord had plaats gehad. Zij oud een groot gat in deu muur, grenzende aan den uiet juweolen ge- lilden winkel. Ken groot aantal agenten bleef den ganschen nacht naar de ontsnapte boeven zoeken. Men veronderstelt, dat zij zich in de buurt verborgen houden, en nog liet bezit zijn van ummunitie. De omsingelende politie-agenten hebben thans ook revolvers en daar van zullen ze misschien wal gebruik moeten maken ook. De boeven, waarop thans gejaagd wordt, kunnen niet ontsnappen. Ook de derde politieagent is over leden. Zondag zijn acht personen gearres teerd. Zij werden echter allen vóór middernacht losgelaten, uitgezonderd een vrouw, die heden in Guildhall zal worden ondervraagd. De juwelier had in zijn winkel kostbare steenen, geschat op een waarde van 20.000 pond sterling. Stadsnieuws UITSLAG der gehouden veiling in het Vorkoop- lokaal „De Gouden Leeuw", nabij de Zijlstraat te Haarlem, op Zater dag 17 December 1910, '3 mam. na 5 uur. 1. Een bouwterrein aan den Zijl- singel nabij die Zijlbrug. 2. Een dubbel heerenhuis en erve met tuin aan den Zijlsingel, naast en ten zuiden van bet voorgaand© per ceel, get. no. 2. 3. Een dubbel heerenhuis en erve met tuin aan den Zijlsingel, naast en ten zuiden van het voorgaande perceel, got no. 4. 4. Een dubbel hoerenhuis en erve met tuin aan den Zijlsingel, naast en ten zuiden van het voorgaande perceel, get no. 6. 5. Een bouwterrein aan de Brou- werskado, achter en ten westen van het voorgaande perceeL 6. Een bouwterrein aan de Brou werskade, naast het voorgaande per ceeL Do parceelen no. 1 tot en met 6 ge combineerd, B. E. C. Selgnette q.q. 37.250. 7. Een huls en erf met tuintje aan de Oranjestraat, get. no. 52, J. Mulder, 2700. 8. Een Winkelhuis en ene open plaats en schuur aan de'Gast- huisvost, get. No. 21. Niet geveild. 9. Een timmermanswerkplaats met afzonderlijk opgaande bovenwoning erf en tuin aan de Korte Zijlstraat, get. no. 8 zw. en r. J. G. Cobelens q.q., 6600. 10. Een burgerwoonhuis en erf met open plaatsje en tuintje aan do Dr. Leydsstraat te Schoten, get no. 26. J. Hoffstaetter, f 1195. 11. Een huis met afzonderlijk op gaande bovenwoning en orvo met tuin aan de Z.-z. van de Nteuwe Kruisstraat, get no. 18 zw. en r. F. J. Zandvoort, f 3685. 12. Een huis, een houten schuur en erven aian de W.z. van de Gast huislaan, get no. 10. W. H. van der Kloes, f 1725. 13—16. Vier aaneen gebouwde hui zen en erven met tuinen aan de O.z. van de Voartimgstraat, als: No. 13, get. no. 47.- No. 14, get no. 49. No. 15. get. no. 51, No. 16, get. no. 59. De perceelen no. 18 tot en met 16 gecombineerd. D. W. Koopen, q.q., f 5420. 17. Een huis en erve met tuin aan de N.z. van die Leidschestroat, get No. 149. W. F. J. Kroes, f 1475. 18. Een huis en erve aan d© N.z. van de Wijde Appelaarsteeg, 1 7. J. J. Jacques, t 440. 19. Een huls en erve in ©en steeg aan de W.z. van de Leliestraat, get. no. 18c. S. Golds teen, f 1000. 20. Een woonhuis met afzonderlijk opgaande bovemvoniug en erf met open plaats aan de Voorhelmstraat, op den hoek der Schneevoogtstraat, get no. 15 zw. en r. J. Miezérua, i 5550. 21. Een winkel, loods en erf aan do Ilagestraat, op den hoek van- en met twee uitgangen in de Beeksteeg, get. no. 29, J. J. Bonfrer, f 1905. Rubriek voor Vragen Geabotmoerden hebben het voorrecht, vragen op voraohil'.ond gebied, inits voor hoantwoording vatbaar, in te «enden bij de lledactje von Haarlem's Dagblad, Groota Hout-traa'; öS. Alle antwoorden worden geheel kosteloos gegeven en zoo spoedig mogelijk. Aan vragen, dio niet volledig naam en vroonplaats van den inzender vermoldoa wordt geen aandacht geschonken. VRAAG. ls het u ook bekend, of te Haarlem leeraren zijn voor Deensche en Noorache taban? Zoo ja, kimt u mij dan hun namen en adres sen opgeven? .ANTWOORD. Op deze en derge lijke vragen moeten wij tot ons leed- sn het antwoord schuldig blijven. We zouden allicht een naam over slaan, en zoó in onze opgave onbil lijk worden. We raden u aan, goed onze advertentie-kaLommen na te zien, of anders zelf een annonce te plaatsen. VRAAG. Kan ik iemands aan stelling tot dehilant der Nederland- sche Staatsloterij koopen en is die dan van kracht ANTWOORD. Neen. de dehitan- ten worden door den directeur der Staatsloterij benoemd en ontslagen, op aanbeveling van de collecteurs. VRAAG. Wanneer ik een dienst meisje acht dagen te voren den dienst opzeg en zij meldt zich den dag na de opzegging ziek, ben ik dan verplicht, haar die week loon te betalen ANTWOORD. De geheele week Dat zouden wij niet durven beweren, omdat de wet zegt, dat bij ziekte hel loon n©g een betrekkelijk korten tijd doorgaat leis moet u in elk geval betalen en daarom kunnen wij u in gemoede raden, geen verschil over een paar dagen te maken. VRAAG. Kan ik met vier weken mijn dienst opzeggen Ik krijg mijn geld per maand. ANTWOORD. Ja, dan is de zaak met vier weken ha orde. VRAAG. Ik heb aan den klein handel een bedrag geleverd van 200, met een aflossing van 25 per maand. Ik kan echter niets ontvangen, maar heb het goed gedeeltelijk teruggekre gen. Het overige wil men met f 5 per maand betalen. Moet ik dit aanvaar den ANTWOORD. Volstrekt niet U kunt meer eischen en bij wanbetaling vervolgen, maar onderzoek eerst, vóór u kosten maakt, of er wat te halen is want anders zoudt u nog gevaar loopen er die kosten bij in te schieten. VRAAG. Ik heb een zoon, die vrij lootte, maar zes jaar gediend heeft in Nederlandsch Oost-Indië, ls nu zijn broer, die daar op volgt, vrij ANTWOORD. De vrijstelling wordt verleend wanneer de broeder gedurende vijf jaren als vrijwilliger bij de zeemacht, bij het leger hier te lande of bij de Koloniale troepen ge diend heeft. VRAAG. Mijn dochtertje van 14 jaar dient voor den dag, maar wordt, daar de juffrouw nogal vaak uitgaat, dan zonder loon of kostgeld naar huis gestuurd. Moet ik daar genoe gen mee nemen ANTWOORD. Volstrekt niet; het loon moet doorgaan en kost is ook onder loon begrepen, zoodat ook daar voor iets moet worden betaald. VRAAG. (Om redenen van persoon lijken aard hier niet overgenomen). ANTWOORD. Zeker kunt u korten. U zoudt zelfs het recht gehad hebben om hem weg te zenden, zon der inachtneming van den wettel ij ken termijn en zonder loon. Genoemd college had nl. de mede< werking der commiss.e ver:-.i. ten einde in elko gemeente cecre gelegen heid le verkrijgen tot afzondering en verpleging van lijders aan besmette lijke ziekten. Eeue persoonlijke aanraking met het bestuur vau Haarlemmermeer werd vergeefs gezocht. Met de noodlijdende gemeente Spaarmdam was de commissie tot geen resultaat gekomen. Zelfstandig eene barak oprichten gaat de draag kracht der gemeente te boven, en de aangrenzende gemeenten Haarlem en Ilaarlemmerliede maken bezwaar haar de behulpzame hand te bieden. In Heemstede werd door de ge meente voor dat doel een geschikt terrein aangekocht. Men is bezig in overleg met den inspecteur der volks- gezondlioid een geschikt ontwerp le INGEZONDEN MEDEDEEHINGEN k 30 Cis. per regel. M'eod Scott's Emulsion aim en ge «uit da ten gere beenderen rechter zien worden en met stevig vleesch bedekken; ge zult de kleine zien stoeien en spelen zoo goed als elk ander kind. De allerzuiverste, meest versterkende be- standdeelen, heerlyk smakend en licht-verteer- banr gemankt door het unique Scott berddings- proces dat verklaart het 34-jarlg succes van in Engelsche ziekte. De echte Scott's Emulsion wordt uitsluitend gefabriceerd door Scott Bowne, Ltd., Londen, Engeland, wier naam zoowel op de verpakking als op de flesch voorkomt. By alle Apotheken on Drogisten. 1 Dit fabrieksmerk bevindt zich op de verpakking der ccnige echte Scott's Emulsion. J Uit de Omstreken VOLKSGEZONDHEID. GezcmdheLdscommissio gezeteld te BloemendaaL Verslag der in December gehouden vergadering. Voorzitter de heer J. Muilemeister. Afwezig de ledJen Kouwenaar en Brongersma. Goedgekeurd werd o.a.: Hot antwoord aan het college van Gedeputeerde Staten van Noordhol- land omtrent de door de gemeentebe sturen genomen voorzorgsmaatrege len tegen besmettelijke ziekten. Een schrijven aan B. en W. van Bloemend-aal naar aanleiding van een voorstel van het gemeentebestuur aan dien Raad dier gemeente tot overschrijving van f 6000.— uit den post rioleering van bouwterrein groot f 24.000.— der loopende begrooting, naar ©en ander hoofd. De aandacht werd gevestigd op den ongewenschtcn toestand van den vuilafvoer nabij do zoogenaamde Voorbuurt. Uit het huis Hoekstein wordt alle vuil naar de openbare vaart trovoerd, terwijl een tweede uitloozing van vuil plaats heeft in den noord weste lijken hoek van het zgn. Haventje. Ook de huizen bewoond door den heer Van der Werff Jr. en C. van Wilügenburg zijn niet voorzien van de voorgeschreven putten, het vuil daaruit gaat eveneens 5n gemeM vaarwater. Het Haventje is zoo allengs gelijk geworden aan een open beerput; het stand honden van dten toestond is een gevaar voor de gezondheid, om dat van het, ongetw-jfoM zeer geïn fecteerde, water op vereehi'londe wijza iets met menschen in aanra king kan komen. In overweging is gegeven, het voor stel zoodanig te wijzigen, (lat reeds nu mei eene kleine uitbreiding van het bestaande rioleeringswerk in een en ander kan worden voorzien. De commissie bereikte eeue klacht omtrent de vuilnisbelt aan den Ver- gierrderweg te Schoten Een plaatselijk onderzoek bracht aan het licht, dat een lantaarn, welke inmiddels reeds daar ls geplaatst, zeer noodig was, doch dat uit oen hy giënisch oogpunt, hoewel het ge- wenscht is dat geen vuil ook niet tijdelijk wordt opgehoopt te mid den of ln de nabijheid van woningen, In de aanwezigheid van de belt geen gevaar wordt gezien. BENNEBROEK. In het verslag der vergadering van de afdeoling Bennebroek van de Aige meene Vereeniging voor Bloembollen cultuur is vermeld, bij de behande ling van het voorstel tot het coöpe ratief inkoopen van manden en zak ken, dat de heer Jansen Hendriks een dergelljken Inkoop voor niet wen- schelijk achtte. Men leze echter in plaats „niet", „riet". HILLEGOM. Vergadering van den gemeente raad van Hillegom op Dins dag, dien 20 December 1910 des voor middags ton 10 uur. Te behandelen onderwerpen: 1. Ingekomen stukken. 2. Af- en overschrijvingen. S. Verzoek van J. Kraaij can met don bouw van rijn woonhuis aan de van W'averenstraat te mogen afwij ken van de vastgestelde rooilijn. 4. Benoeming van een lid van de Plaatselijke Schoolcommissie, we gens bedanken door den heer Th. Jonkheer. 5. Zekerheidstelling door den Ge meenteontvanger en wijziging van diens instructie. 6. Verzoek firma M. Veldhuijzen van Zanten tot verbetering van het vaarwater der Hillegommerbeek 7. Voorstel van den heer J. Gulde- mond, tot wijziging von de rooilijn Weeresteinstraat, westzijde, tusscÏK-n bet woonhuis van den heer A. Her mans en de Treslongstraat. 8. Verzoek van Mevrouw de wed. J. Groustra en andere bewoners van de van den Endelaan, tot uitdunning van do boo men en het aanbrengen van eene rioleering in de van den Endelaan. 9. Voorstel van de hoeren H. Veld huijzen van Zanfen, A. Topper en J. Guidemiond Sz. tot introkking van do strautbelasting. 10. Verzoeken tot afschrijving Hoof dèlijken Omslag en belasting op de honden, dienst 1910. 11. Vaststelling suppletoire kohie ren Hoofdelijke» Omslag en belas ting op de honden, dienst 1910. HAARLEMMERMEER. Blijkens eon aanschrijving wordf het wenschoiijk geacht, dat veehou ders direct aangifte bij dc-n Burge meester doen, indien onverhoopte ge vallen van mond- en klauv reer zich mochten voordoen. 1-Iet dreigend ka rakter, dat deze gevreesde riekte iu Duitschland aanneemt, is de oorzaak van do aanschrijving. SLOTEN. Eindelijk is in de functie van kerk voogd bij de Ned. Herv. gemeente te Sloterdijk, ontstaan door het bedan ken vau den heer J. Vlug, voorzien;, na tweo verkiezingen, waarbij de gel kozen en bedankten, ls nu de heer. Vlug weer gekozen, die de functier heeft aangenomen.

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 7