De Erfgenaam van Vering NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 28® Jaargang. No. 8437 Versctrfjo* cSagehjka, bahalw op Zoo- ea Rrastdagen. VRIJDAG 23 DECEMBER 1910 B HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN ADVBRTBNTIÈN! PER drie maanden: Van 15 regels 50 Cts.j iedere regel meer 10 Cis. Bulten het Arrondissement Voor Haarlem1-20 Haarlem van 15 regels Lelke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regel. Voor de dorpen ln den omtrek waar «en Agent gevestigd Is (kom der Bij Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente)1.30 J[f Adrertentifin van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; Franco per post door NederlandL65 8^'PgfSO Cts. voor 3 plaatsingen a contant Afzonderlijke nummers rvreü J JhL^.¥j Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. üeillustreerd Zondagsblad, voor Haarlem „de omstreken en franco per post OAo Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM.Drnkkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de olaatsinff van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA I Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. TWEEDE BLAD. Buitenlandsch Overzicht UIT PORTUGAL. Volgens den correspondent van de Times te Lissabon zal in April in Portugal de nationale vergadering bijeengeroepen worden om over een grondwet te beraadslagen. De voor- loopige reeeering der republiek wil dan verantwoording van haar be stuur afleggen en een wet uitlokken, waarbij haar daden goedgekeurd wor den. Zoodra de nationale vergade ring, de constituante, de grondwet aangenomen heeft, zal zij als wetge vende Kamer optreden, in de plaats van het uit twee Kamers bestaande vroegere parlement. H_et aantal afgevaardigden zal van 150 tot 200 uitgebreid worden, met verkiezingen om de drie jaar. De wet gevende Kamer zal den president der republiek verkiezen, die voor vijf jaar gekozen wordt en niet herkiesbaar is. TURKIJE EN HET DRIEVOUDIG VERBOND. 't Half-ambtelijk© Turksche blad Tanin wijdt een vleiend artikel aan Duitschland. Alle vaderlandslievende Ottomanen, zegt het blad, zijn er zeer mee ingenomen, dat Duitschland, door de leening te plaatsen, aan Tur kije een triomfantelijken uitweg heeft bezorgd bij den strijd voor de hand having van zijn waardigheid en on afhankelijkheid. Het blad schrijft verder, dat de door Turk'ije nagestreefde onzijdige staatkunde thans den juisten vorm aanneemt. In den eersten tijd van het nieuwe regeerstelsel gingen de neigingen van Turkije meer den kant uit der Drievoudige Entente (Frank rijk, Engc-land en Rusland), doch do jongste gebeurtenissen hebben bewe zen, dat Turkije ook van hot Drievou dig Verbond vriendschap kan ver wachten. IN DE SPAANSCHE KAMER Is een incident voorgekomen. In ons vorig Overzicht maakten we melding van een conflict, tusschen den minis ter-president Canalejas en den Carlist Mella. De laatste had reeds lang van te voren aangekondigd, dat hij met schriftelijke bowijsslukken zou aan- toonen, dat Canalejas vroeger in het geheim de Carlisten had gesteund. Hij verzekerde nu in de Kamer, dat Canalejas in 1897 getracht had een huwelijk tot stand te brengen tus schen Don Jaime, den kroonpreten dent en de thans overleden prinses van Asturië. Zijn bewijs maakte even wel niet veel indruk, en zijn dreige ment, het liberale minisierie tot af- tieden te zullen dwingen, werd met gelaclf begroet. Canalejas ontkende alles ten'sterk- ste en dreigde zelfs met het gerecht, zooals men weet. Of 't daartoe komen zal, wordt evenwel sterk betwijfeld, wellicht is 't incident nu ook in eens geheel geëindigd. Thans heeft 't Fransche ministerie DE STAK1NGSWETTEN Ingediend. Staking van spoormannen wordt niet strafbaar gesteld» Het eenige wat hieromtrent voorzien en geregeld wordt, is de weigering van den spoor wegarbeider, om door te werken on der de voorwaarden ,die bij scheids rechterlijke uitspraak vastgesteld zijn. Voor dat geval wordt bepaald, dat dan de maatschappij den staker zender de anders vereischte formali teiten vervangen kan. "t Blad de Temps is boos over deze mildheid dezer stakingswetten. Te genover deze mildheid, ten opzichte van stakers in het algemeen, vindt men in niet bepaald duidelijk geredi geerde artikelen vrij strenge straffen tegen leiders van stakingen en van vereenigingen, wanneer die vereeni- gingen staking uitlokken, voorberei den of organiseeren. Bij het voorgesteld verzoenings-en arbitrage-systeem is vooral de Engel- sche agreement" van 1907 nage volgd Hot essentieele verschil is ech ter, dat de Engelsche regeling een vrije, tijdelijke contractregeling tus schen de twee partijen is en het Fran sche ontwerp iets dergelijks buitenen boven partijen in de wet vast wil leg gen. Men denkt niet, dat de ontwerpen voor Maart 1911 in behandeling kun nen komen. DB CHOLERA OP MADERA neemt een zeer ernstig karakter aan. Steeds luiden de berichten ontmoedi gend. Tot dusverre zijn reeds 3000 ge vallen van cholera voorgekomen en do autoriteiten zijn machteloos om de uitbreiding der ziekte tegen te gaan, daar de bevolking eenvoudig weigert haar voorschriften op te volgen en zelfs niet opziet tegen gewelddadig heden. Te Machico deden 2000 man een aanval op de openbare gebouwen en wierpen de geneesmiddelen uit de apotheken op de straat. De troepen joegen de menscben ten slotte uit een. Den anderen dag kwamen weer 7000 man buiten de stad bijeen en vie len de troepen aan, die nu verreweg in de minderheid waren, zoodat deze zich genoodzaakt zagen voor de me nigte het veld te ruimen. Te Funchal en op andere plaatsen zijn eveneens ernstige botsingen voor gekomen. Te Carnora Lobos wérd door het volk zelfs een poging gedaan om de openbare gebouwen door middel van dynamiet in de lucht te laten vliegen. DE OPSTAND IN MEXICO duurt nog altijd voort. Men verneemt zelfs uit New-York, dat de chef van den Mexicaanschen generalen staf er kend heeft, dat de opstandelingen bij Mal Paso de xegeeringtroepen ver slagen hebben. T Ziet er dus voor de regeering niet rooskleurig uit. Maar 't kan verkee- 'T SPIONNAGE-PROCES te Leipzig trekt nog al do aandacht. Zooals bekend is, staan voor 't Rijks gerecht twee Engclsche zee-officieren (Brandon en Trench) terecht, die ver dacht van spionnage, eenigen tijd ge leden in hechtenis genomen zijn. Uit do verhooren blijkt, dat de beide hee- ren naar Duitschland gekomen wa ren, om naar militaire zaken onder zoek te doen. Trench verklaarde, dat hij en zijn metgezel het verkregen materiaal zouden overgeven aan een zekeren heer, wiens naam zij niet konden en wilden noemen. Bij hun briefwisseling gebruikten zij een over eengekomen taal en gefingeerde na men voor verschillende personen, welken zij inlichtingen verschaften. Trench gaf over het algemeen toe, dat zij naar Duitschland gekomen waren om te spionneeren. Gisteren was de advocaat-generaal aan 't woord. Hij zette uiteen, dat niet de overdreven vrees voor spionnen tot het behandelen van deze zaak ge leid had, maar dat het hier gaat om stelselmatige spionneering van de ver- dediging8-8tellingen aan de Noordzee. De beide beklaagden zeilden onder valsche vlag, en wenschten, dat hun persoonlijkheid onbekend zou blijven. Uit brieven van de beklaagden blijkt, dat zij werkzaam zijn geweest voor den Engelschen inlichtings dienst- openbare aanklager eischte te gen elk zes jaren vestingstraf. Advocaat Gordon stelde in hel licht dat er behalve op Borkum geen gehei men zijn uitgevorscht en dat ten twee de het misdrijf niet voltooid was, waarom hij verzocht den beklaagden eon lichtere straf op te leggen. Bij de uitspraak van het vonnis overwoog 't Rijksgerecht, dat de mis daad niet geheel en al tot uitvoering gekomen was, dat evenwel een po ging was eedaan tot'een misdaad in den zin van paragraaf 1 van de wet op de spionnage, dat de door den ad vocaat genoemde verzachtende om standigheden in rekening moeten worden gebracht, maar da t tevens re kening dient te worden gehouden met het gevaarlijke van de handelingen van beklaagden en het groote na deel, dat toegebracht had kunnen worden of misschien reeds toege bracht is en het veroordeelde mitsdien kapitein Trench en luitenant Bran don elk tot vier jaar vesting straf, onder aftrek van de twee maanden, in voorarrest, doorgebracht. VREESEL1JKE RAMPEN. Te Philadelphia heeft een grooto brand gewoed in een leerfabriek. On der vallende muren werden vele men- schen bedolven. Reeds zijn de lijken van 16 brandweerlieden en 3 politie agenten gevonden, maar vermoedelijk liggen nog meer slachtoffers onder 't puin. Ook te Chicago heeft een noodlotti ge brand vewoed, daar in een opslag plaats van vleeschwaren, waarvan een ijzeren gewelf instortte. 20 brand- 1 eermannen werden daarbij gedood. Te Nikolajew in het Russische gou vernement Cherson, is een korenpak huis ingestort, waardoor 30 arbeiders onder puin en graan werden bedol ven. Tot dusverre zijn reeds vijf lijken gevonden. Stadsnieuws Hinderwet. B. en W. van Haarlem maken be kend, dat van heden op alle werk dagen, van des voormiddag» 9 uur lot des namiddags 2 uur. tot 3 Ja nuari e.k., 's voormiddags te_ 11 3,4 uur, ter gemeente-secretarie (7de Af- deeling) ter inzage is nedergelegd het ingekomen verzoekschrift met de bijlagen van G. J. Divendal, om vergunning tot oprichting van eeno kuiperij, in het perceel aan de Antoniestraat 3 van Dr. M. Steffelaar, ais directeur van het Haarlemsch Medico Mecha nisch Zander- en Röntgcn-instituut, om vergunning tot uitbreiding van die inrichting in het perceel aan den Kleine Houtweg no. 31, door vervan ging van den gasmotor door eon elec tromotor van 3 P.K. van de firma C. J. van der Aa Zoon, om vergunning tot uitbreiding van de zeeppoederfabriek in het per ceel aan de Westerstraat No. 41, door plaatsing van een zuiggasmotor-in stallatie van 3 P.K.. ter vervanging van den bestaanden motor van 3 1/2 P.K. en dat op den veertienden dag na heden, zijnde 3 Januari >'.k., en wel des voormiddags te 113/4 uur, op het Raadhuis der gemeente de gele genheid zal worden gegeven, om ten overstaan van het gemeentebestuur of een of meer zijner leden, bezwaren tegen de uitbreiding eu oprichting dezer inrichtingen in te brengen. Verlof Drankwet. B. en W. van Haarlem brengen ter openbare kennis, dat is ingekomen een verzoekschrift van J. Haster om verlof tot liet verkoopen van alcohol- houdenden drank anderen dan ster ken drank voor gebruik ter plaatse van verkoop in het benedenlokaal van het perceel aan do Nassaulaan no. 8. B. en W. van Haarlem brengen ter openbare kennis, dat is ingekomen een verzoekschrift von D. Schemme- kes, om verlof tot liet verkoopen van alcoliolhoudenden drank anderen dan sterken drank voor gebruik ter plaat se van verkoop in het perceel aan de Lange Heerenstraat No. 26. Tevens is ingekomen een verzoek schrift. van C. Haster, geboren Van der Vis, eveneens om verlof tot het verkoopen van alcoholhoudenden drank anderen den eter ken drank voor gebruik ter plaatee van verkoop in liet benedenlokaal van het perceel aan de Kampérstraat no. 29. WELDADIGHEID NAAR VERMOGEN. In Haarlem en omstreken zijn 1500 exemplaren verspreid van de volgen de circulaire De ervaring tot nu toe verkregen, dat velen geneigd zijn ons omtrent Kerstmis of Nieuwjaar niet eene gift te verblijden, geeft ons vrijmoedig heid, on8 ook thans tot u te wenden met verzoek om eene extra bijdrage, aangezien wij vreezen, dat ten gevol ge van do voortdurende vermeerde ring der bevolking en de heerschende werkloosheid, meer dan andere jaren onze steun zal gevraagd wordeD. Wij noodigen u uit, uwe gave, het zij rechtstreeks aan onzen penning- meesier, den lieer S. Cromnialin, Sta- tenbolwerk 5. te zenden, hetzij door middel van bijgaande kaart beschik baar te steil en- Wij vleien ons, dat deze wijze van handelen evenals vroeger uwe goed- keuring zal wegdragen terwijl het wel overbodig zal zijn, mede te dee- len. hoe zeer gcwenscht het is om streeks dezen tijd te weien, over hoe veel kan worden beschikt gedurende hei vereenigingsjaar 1910/11. Tot zoover de circulaire, waar wij de inwilliging gaarne aanbevelen. Wel is het zacht weer, maar de ar moede is er eveneens en heel wat nood valt te verzachten. Geeft dus naar vermogen Rij kspostspaarbank. Naar ons wordt meegedeeld is de heer J. D. D. Pruissen op zijn verzoek door den Raad van Toezicht op de Rijkspostspaarbank met ingang van 1 Febr. 1911 eervol ontheven van het hem opgedragen onderzoek naar de soliditeit van fondsen in -het bij zonder van pandbrieven van in Ne derland werkondo hypotheekbanken dio voor belegging van de gelden der R- P. S. in aanmerking komen. Schouwburg. In den Schouwburg aal dezer da gen een dansavond gegeven worden door Lili Green en Andreas Pavky. met pianospel van EJsa Nolthenius en zang van Ch. de Backer. Do N. R. CL schreef: De dans van Lili Green is ten hoog ste gedisüngueerd en voornaam van opvatting en meermalen op. onge meen bekoorlijke en expressieve wij ze." 't Hbld.: „Lili Green heeft een eigen hou ding, een eigen karakter in hare kunst, waardoor zij zich van andere danseressen onderscheidt." B e s*m ett. Ziekten. In de week van 14 tot en met 20 December kwamen ter kennis van den Centralen Gezondheidsraad 1 ge val van roodvonk te Beverwijk, 1 ge val van diphtheritis te Haarlem, en 3 gevallen van diphtheritis te Zond- voort. BLOEMBOLLENCULTUUR. Donderdagavond kwam de afd. Haarlem van de Alg. Vereen, voor Bloembollencultuur bijeen. De periodiek-aftredende penning meester, do heer J. Mooy Jr., en de eveneens periodiek-aftredende 2de secretaris, de heer M. Sterk werden herkozen. Als afgevaardigde naar de algemee- ne vergaderingen gedurende de jaren 1911—1913 werden herkozen de heer W. C. van Meeuwen en gekozen de heer L. C. Mooy. Als plaatsverv. afge vaardigde werden herkozen de hoe ren J. Mooy Jr. en Titus J. Bakker. In plaats van den heer E. Kersten werd de heer J. Mooy Jr. aangewe zen om op de komende algemeene vergadering de afdeeling Haarlem te vertegenwoordigen. De Krelage-slichting. Bij de behandeling van dit punt van den Beschrijvingsbrief werd op gemerkt, dat men niet goed weet, hoe de verhouding zal zijn van de Krela- gestichting tot Bloembollen ltuur. Uit een circulaire van 1902, waarin steun wordt gevraagd voor de Kre- la ge-stichting, werd meegedeeld, dat de Kreiage-stichting in de eerste plaats ten nutte zal komen van de Maatschappij van Tuinbouw en Plantkunde. In de Commissie voor de stichting zitten dan ook voor 't meerendeel be stuursleden van andere vereenigin gen op tuinbouwgebied. Daaruit .blijkt, dat het gebouw „De Krelage-slidiUng niet in hoofdzaak van Bloembollencultuur" zal zijn. In strijd daarmee achtte men nu de mededeel ing in de toelichting van het Hoofdbestuur, dat de Krelage-atich- ting zal zijn een „eigen gebouw" Met het oog Jiiérop, besloot de ver gadering, den aJgevaardigden der af deeling op te dragen het Hoofdbestuur do pertinente vraag te stellen, hoe die verhouding zal zijn tusschen „De Kreiage-stichting" en Bloembollen cultuur. Wanneer liet mocht blijken, dat de inlichtingen van het hoofdbestuur den inhoud van de circulaire van 1902 bevestigen, zullen de afgevaardigden de volgende motie indienen De algemeene vergadering van de Algemeene Vareeniging voor Bloem bollencultuur, enz., gehoord de nadere toelichting van het hoofdbestuur van meening, dat verschillende af deelingen geen kennis droegen van Onze Lachhoek Hij Je bent toch een ijdel vrouw tje in alle spiegels moet je kijken. ZijIk mis ook jouw voorrecht. Hij Wat is dat dan Zij Je kimt mijn gezicht zien zon der in een spiegel te kijken. IN TOORN. Meneerrr je bent.... weet je, wat je bent Je bent een waarschuwend voorbeeld voor anderen en verder niemendal. ONTVANGDAG. Meneer Simpelman (tegen 'de 'deur post geleund, kijkt naar de gasten in den salon en naar zijn vrouw, die zich met de gasten bezig houdt en mom pelt) Zij geeft hun muziek, bloemen, sandwiches, champagne, koekjes en dat noemt zij nu... ontvangdag. EéN LETTER VERSCHIL. - Heeft u altijd zoo'n hoog voor hoofd gehad Neen, dat is eerst met verloop van haren zoo geworden. den inhoud dezer nadere mededee- ling; van meening, dat het daarom nood zakelijk is, dat dit punt nader in de afdeelingen ter sprake wordt ge bracht besluit dit punt der agenda aan te houden tot de volgende vergade ring en gaat over tot de orde van den dag. Men achtte het namelijk wensche- lijk, dat het geven van een subsidie van /G000 de halve kas der veree- niging voor een gebouw, dat niet het eigendom wordt van de Vereeni- ging, wal nader in de afdeelingen dient besproken te worden, omdat men thans in de meeste afdeelingen aan de afgevaardigden een mandaat heeft verstrekt, om vóór te stemmen. I in de meening, dat de stichting het eigendom de.r Vereeniging zal wor den. Met 7 tegen 6 stemmen werd be sloten, toch te stemmen vóór het ver kenen van de subsidie van f 6000, in dien de in otie-tot-aanhoud ing wordt verworpen. Met 10 stemmen tegen 1 werd voorts besloten, niet mee te gaan met het amendement-Hillegom om 10.000 subsidie te geven. Uit de „Vragenbus" kwam dezen keer een vraag, die zinspeelde op het gebouw der Kreiage-stichting. Zij luidde namelijk Is het park van hel Brongebouw geschikt, om er proeven met bloembollen te nemen? Deze vraag wekte veel gelach. Heel diplomatiek besloot men den steller der vraag to verzoeken, in de volgen de vergadering zijn vraag duidelijker te stellen. Uit de Rechtszaal ONGEWONE DIEFSTAL. Dat er gestolen wordt, is iets heel gewoons. Maar dat luchtschippers, die uit zee als 't ware opgevischt wor den, nog een deel van 't hunne in an- dcrer zakken zien overgaan, komt minder vaak voor. En toch is dat gebeurd. Zooals wij vroeger reeds meedeelden, verkeer den op den 23sten October drie Duit- 6che luchtreizigers, wier ballon bo ven de Noordzee gedaald was, in groot gevaar. Door de boot van schip- FEUILLETON Naar bet Engelsch door CHARLES GARVICE. 20) Hij keek naar haar op, stond toen langzaam èn pijnlijk verbaasd op. Wat wat bedoel je Lily Miss Devigne Moet ik werkelijk ge- loovon hij zweeg en plotseling werd zijn gelaat met een donkeren blos overtogen, terwijl zijn oogen onderzoekend keken naai- haar bleeke wangen en bevende lippen moet ik felooven, dat dat het nieuws, at ik je heb meegedeeld, oorzaak is, dat je je belofte van gisterenavond aan mij intrekt Waarom zeg je niets Ben je ziek, of of alleen maar valscb Bij die laatste bittere woorden, me>t diep verwijt en minachting geuit, deinsde zij achteruit en wrong haar handen. Haar lippen bewogen, zij scheen op het punt te staan, met uit gestrekte handen vol berouw en smeekend nader bij hem te komen, toen een ritselen achter hen haar er toe hracht. haar eerste houding weer aan te nemen en dat was geen oogen blik ie vroeg, want Lady Devigne ruischte binnen, gevolgd door de kleine, uitgedroogde gestalte van den markies. Maar, lieve Lilian riep Lady Devigne uit, terwijl zij het ernstige, besliste gelaat tegenover haar ver ontwaardigd aankeek. Liefste Lilian mompelde de markies, met volkomen voorbijzien van de tegenwoordigheid van Percy. Om nu op zulk een oogenblik weg te loopen Dat is te erg, jonge dame, nietwaar Te erg, mooi markioziiuie- tje, hl, hi I en hij grinnikte. Percy keelt ontsteld op, alsof iets hom had gestoken, en keek met een bittoren glimlach van de een naar do ander van dit kostbare trio. Het stil zwijgen, de houding van den jongen man scheen eindelijk de zwakke, on zekere zinnen van den ouden man te treffen en hij zette met onvaste hand zijn monocle in het oog. En wie is deze mijnheer Wie hob ik de eer Och kom, watMr. Chester, hoe gaat bet u Gaat het goed en hij stak een bevende hand uit. Het was lang over zijn bedtijd, en over een half uur ongeveer zou hij om zijn knecht roepen. Wat I Wil u mij de hand niet drukken mompelde de edele mar kies verwijtend. Wensch mij nu geluk, Jack neen. Jack niethij ia dood, of in een hol gekropen ik meen niet Jack. Hoe heet jij Wensch mij nu geluk Sta mij toe, u de aanstaande Markiezin Min Orland voor te stellen en hij grinnikte en streelde Lilian's koude hand. Dank u, mylord, zeide Percy ijskoud en op duidel ijken toon. Ik ken Miss Devigne. de aanstaande Markiezin van Orland, goed al te goed En met een buiging verliet hij hen. De markies keek verbluft staan, keek naar het doodsbleeks gelaat en de stijf opeengeperete lippen van zijn aanstaande bruid, naar het roode gelaat en de verlegen houding van zijn aanstaande schoonmoeder, daar op begon hij, hevig ontsteld, veront rust en vernjoeid als hij was en ter wijl hij het. raadselachtige niet kon ontwarren, te schreien. Op dat oogenblik kwam een for- sche man met een scherp gelaat vlug nader, en terwijl hij den arm van den markies door den zijnen trek, nam hij hem mee. Het was de knecht. Lady Devigne gaf order dat haar rijtuig voor moest komen, en zij en de aanstaan de markiezin gingen naar huis in een stilzwijgen, dat meer aan de dof fe wanhoop van een nederlaag, dan aan de opgewondenheid van eene overwinning deed denken. Percy ging recht door naar zijn kamers en vond zijn weg in de duis ternis tusschen tafels en stoelen, ver geefs trachtend een lucifer te vinden; terwijl hij daarnaar zocht, viel hij over een tafeltje met bibelois, en het geluid maakte Charlie wakker, die in een stoel in slaap gevallen was Perce, bon jij dat riep hij uit. Ja, Charlie, was het ant woord, ik ben het en niet de lang verwachte inbreker. Nog niet in bed? Neen. Ik was van plan, op je te wachten, Perce, gaapte de jongen. Ik kon er maar niet toe komen naar bed te gaan, voordat jij thuiskwam. Wat is er wil je een lucifer heb ben Neen, het kan mij niet schelen. zei Percy vlug, terwijl hij zich op een sofa liet vallen. En waar ben je geweest. Charlie? Bij de familie Vernon. Een amu sante avond maar ik ging vroeg weg. Ik was vermoeid en verlangde er naar, om jou over iets te spreken. Hoe heb jij je geamuseerd Verwonderlijk, zeide Percy, terwijl hij vreemd voor zich heen glimlachte. "O, zei Charlie, ik moest telkens aan je denken, Perce, en wat een heerlijken avond je zoudt pas- eeeren. Zij was er natuurlijk ook, niet Ale je daarmee Miss Devigne meent, ja. Én was natuurlijk even mooi als altijd Hoe vaak heb je met haar gedanst, Perce Geen enkelen keer O ja, je was laat, en zij ver wachtte je met. Arme, oude Beamish! Hij maakt het naar omstandigheden redelijk wel. Ik ben bij hem geweest. En zij was zeker heel blij, je al zoo gauw weer te zien, is 't niet, Perce Ik zie in gedachten, hoe zij glim lachte toen zij je zag. Maar wat ik zeggen wil, Perce, ik ben bang, dat ik weer in de klem zal komen. Dat schijnt mij altijd te moeten gebeuren. Maar ik beloofde mij zelf, dat ik het jou zou vertellen, en daarom bleef ik wachten. Heel goed, wat is er Och, Graaf Hudspiel weer. Het is dom van me, dat ik mij weer mol hem bemoeid heb maar hoe kon ik anders Je weet dat er vanavond bij de Vernons kaart gespeeld werd, en hij en kapitein Warner en de jonge Schofield en nog eenige lui waren aan het spelen en ik kwam binnen om voor een dame een glas wijn te halen en juist terwijl ik de tafel passeerde, hoorde ik den graaf zeg gen „ik zeg jelui, dat het een mop was over Chester en haar de mar kies is in de stad en hij zal de geluk kige zijn." „Dat zou een goed ding zijn voor de Devignee, als 't waar was, graaf", zei een uil het gezelschap, „maar ik twijfel er aan." Ik verwed er vijftig pond tegen tien onder, dat de markies haar een huwelijksaanzoek dool", zei de graaf op zijn gewone, blufferige wijze. En zooals je wel zult begrijpen. Per ce, kon ik mijn mond niet meer bou de», en ik zei „Graaf Hudspiel, ik kau uw wed denschap niet aannemen omdat ik ze ker weet, dat u zou verliezen, en dat is geen weddenschap maar ik weet, dat Miss Devigne den markies niet zal trouwen, omdat zij al verloofd is." „Met wien vroeg de graaf, „niet met uw neef, Mr. Merivale, ofschoon u dat misschien denkt. Kom, neem mijn weddenschap aan." Je weet hoe hij spreekt, Perce als een Duitscher, hij weet je over te halen en daarom ging ik er op in. Het was verkeerd, dat weet ik maar ik kon er niet bij staan en dien ver wenschten kerel zoo hooren bluf fen. is 't wel Daarom nam ik zijn weddenschap aan, Perce 1 Percy maakte licht. En je hebt haar verloren, zei hij bedaard, want Miss Lilian De vigne zal met den Markies van Orland trouwen. Charlie opende zijn mond, maar sloot hem vlug weer, toen hij het ge laat van zijn neef zag bij het licht van een i (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 5