NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 28e Jaargang. No. 8442 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. VRIJDAG 30 DECEMBER t MC A HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN AD VERTENTIËN: per drie maanden» Van 15 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor Haarlem1-20 Haarlem van 1—5 regels 1.elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regeL Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der B'j Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente)1-30 Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; Franco per post door Nederland1.65 fêVjT jgara 50 Cts. voor 3 plaatsingen h contant oSïïffi KESbW, voor Hm,!™ '.uxm aJPhMIScV.C Redactie Admini8tratie; Groote Houtstraat 53. de omstreken en franco per post »0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie600 en der Administratie724. Uitgave der Vennootschap Loureus Costfer. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Zuider Buiteospaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemadhtigd het Algemeen Binnen- en Buiteniandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA ZATERDAG 31 DECEMBER. De Kroon: Bioscoopvoorstelling. Biosc. Theater, Gr. Markt. Voor stellingen. Stadsnieuws Om Ons Heen. In het Tweede Blad van dit num mer vinden odz© lezers een artikel „Waar blijft het geld in de rubriek Om Ons Heen. MIDDELBARE KOLONIALE LANDBOUWSCHOOL. Aan de leden van de Tweede Ka mer der Statcn-Gcncraal is de navol gende circulaire gezonden door het bestuur der I-Iaarlemsche Handels- vereeniging Binnenkort zal uwe beslissing wor den gevraagd betreffende de plaats van vestiging eencr Middelbare Kolo niale Landbouwschool. Het bestuur der Ilaarlemsche Han delsvereniging te Haarlem, goedge keurd bij Koninklijk besluit van 12 November 1899, veroorlooft zich on der uwe aandacht to brengen, dat bovengenoemde school nergens beier dan te Haarlem kon worden geves tigd. In de eerste plaats om tal van rede nen van algemeenen aard de ligging der gemeente, die haar gemakkelijk bereikbaar maakt, het natuurschoon In haar omge ving, dat voor do leerlingen gepaste ontspanning oplevert, do ruime keuze in kamers met pen sion, tot bescheiden prijzen, de nabijheid van Amsterdam, met haar talrijke inrichtingen van kunst en wetenschap. In de tweede plaats om redenen van technischer! aard de ligging van Haarlem in een typi sche tuin- en landbouwstreek, waar de meest verschillende culturen wor den beoefend van bloembollen, vruchten, heesters, vlas, kool, enz., benevens de veeteelt. de onmiddellijke nabijheid van het Koloniaal Museum, van twee hortt en van de gemeente Leiden rnet haar opleiding tot Indisch ambtenaar met onderwijzend personeel, benevens van alle groote instellingen, die op Indië betrokking hebben. Om al deze redenen meent het. be stuur der Haarlemsche Handelsver- eeniging, dat de Middelbare Kolonia le Landbouw-School nergens beter kon worden gevestigd dan te Haar lem, welker gemeentebestuur bereid is, zich daarvoor belangrijke offers te getroosten. Terwijl ons bestuur ook uwen steun daarvoor beleefd inroept, tee kent het met de meeste hoogachting (w. g.) G. VAN DER MOST v. SPIJK, Voorzitter. (w. g.) F. II. SMIT, Secretaris. J. J. VAN REYSEN. In het gesticht St. Johannes de Deo Js in den ouderdom van 85 jaar over leden de heer J. J. van Reysen, die gedurende niet minder dan 55 jaar lid van de Vincentius-vereeniging was en sedert de oprichting president van de spijskokerij. Met welk een ijver hij, in weerwil van zijn hoogen leeftijd, nog altijd bezield was voor de belangen dezer nuttige instelling hebben wij kunnen opmerken, toen wij nu ongeveer twee jaar geleden een artikel wijd den aan de spijskokerij. En toen was tocli do arbeid betrekkelijk alweer ge makkelijker, dan in den aanvang, toen de spijskokerij natuurlijk op veel kleiner schaal was ingericht, en er zelfs nog geen kok aanwezig was, zoodat de heer Van Reysen en zijn medebestuurders 's morgens te vijf uur present waren, om zelf de spijs te koken. En dat in don winterdag Toen de overledene zijn 50-jarig lidmaatschap van V in ix-htius her dacht, is dit dan ook niet onopge merkt voorbijgegaan. In den kring der vereeniging is het toon feestelijk herdacht. Nuchtere Kalveren. Vanwege de vereeniging tegen hot mishandelen van dieren voor Haar lem en omstreken is, naar door ons werd gemeld, aan den Raad dezer ge meente verzocht, de Botermarkt niet aan te wijzen als markt voor nuchte re kalveren. De reden daarvoor is, dat die plaats 'daarvoor ongeschikt en vooral op Maandag te bekrompen is. Ook do be langhebbende veehouders zouden om die reden die markt op die plaats niet wenschen. Loonregeling Oor Gemeente werklieden. De Commissies van bijstand in het beheer der Gemeente-bedrijven en in het beheer der Openbare Werken zijn thans gereed gekomen met den ar beid, hun door den Raad opgedragen, om advies uit te brengen over het ontwerp-loonregeling der Gemeente werklieden. De resultaten van het onderzoek dier Commissies zijn als volgt B. en W. deelen de werklieden in in tien loonklassende Bond van Gem. Werklieden wenscht twee klas sen. Daar het loon moet uitdrukken de waardeering van den arbeid van den werkman en er veel verschil van arbeid is, moet ook het loon van den een hooger zijn, dan dat van den ander. Daarom achten de Commissies het eenstemmig wenschelijk, meer dan twee klassen in te voeren. Mi limu m-1 oon Met algemeene stemmen werd be sloten, om uiet in te gaan op het ver zoek van den Bond, om f 14 als mi nimum te nemen, doch dit te stellen op twaalf gulden per week voor volslagen werklieden, d. w. z. allen, die ouder zijn dan 23 jaar. De tegenwoordige levensomstan digheden laten geen lager loon toe. Voor jeugdige personen kunnen do loonen lager zijn. B. en W. zouden dat regelen kunnen. De Commissie erkent, dat het mo gelijk moet zijn, aan personen heno den 23 jaar 12 of meer te geven, in dien het werk dit vereischt. Do loonregeling. Een der leden stelde zes loonklas sen voor, die dan van 12 met 90 cts. verschil zouden klimmen tot 16.50. Met 8 tegen 2 stemmen echter werd besloten do twee laagste klassen te laten vervallen en de acht hoogste loonklassen te behouden met een klimming van 60 cts., gelijk B. en W. voorstelden. De loonregeling, die de Commissie voorstelt, klimt dus van f 12 tot f 16.20. Loons ver hoogingen. De Bond vroeg om tweejaarlijkschc verhoogingen van }1 en de heer De Braai tweejaarlijksche van 60 cents. De Commissie vereenigde zich met de verhoogingen door B. en W. voor gesteld. Ook handhaaft de Commissie de bepaling omtrent niet-toekennen der verhooging, wanneer ernstige grieven bestaan. Die bepaling is ook voor ambtenaren en beambten getroffen. De Commissie van advies, in geval van niet-toekenning der verhooging, als college van beroep te doen optre den gelijk de Bond wil ontraadt de Commissie, want dit is niet de taak der Commissie, en ambtenaren en beambten hebben evenmin recht op beroep. 13. en W. zullen, volgens deze voor stellen, het recht hebben bij gevaar lijke werkzaamheden of arbeid van buitengewonen aard, extra-beloonin gen toe te kennen. Gewijzigde klassen- indeelïng. Dc Commissie stelt voor, op advies van den directeur, om enkele reeds in 't voorstel-B. en W. op 12 of hoo ger gestelde wedden, te herzien. De directeur stelde voor de wagenmakers, de scheepmakers, de hoefsmeden en den machinist-voer man in klasse 6 den voorman-beltwerker in klasse 4; de schuitenvoerders, de lompensor teerders, de baggerlieden-beltwerkers en de schilders in klasse 3 de voorlieden en de straatvegers- voorwerliers in klasse 2 en de hulpvuilnisophalers, de straatve gers, de visschers, de tounenwerkers en do beltwerkers in klasse 1. Het uurloon voor de losse sneeuw ruimers te bepalen op 20 cents en voor de andere losse werklieden bij de geinoontereiniging op 2 cents bo ven het 1/00 gedeelte van het aan- vangsweekloon in de betreffende loonklasse. De directeur der Lichtfabrieken was van zijn eerste advies teruggekomen, daar hem gebleken was, dat niet ge noegzaam rekening gehouden was met de bepaling, dat geen der werk lieden in loon achteruit mag gaan. Daarom stelt hij de volgende rege ling voor de 2e-magazijnknechts, de 2e-schil- ders, de fabrieksarbeiders, de lan- tarenpootsers. de meteropnemers, do syphonpoinpers, de fittershelpers en dé monteurs-helpers in kl. 1 de 2e-transporteurs, de teerpompers, de machinedrijvers, de standopno- mers, do 3e-bankwerkers en de scha kelbord wachters in kl. 2; de le-scbildcrs, de le-transporteurs, de 2e-ammoniakdistillateurs, de ke telstokers, de cokestransporteurs, de 2e-cokesgasstokers en de 2e-filters in kL 3 de stokers-machinisten, de le>-maga- zijnknechts, de 2e-bankwerkers, de 2e-metselaars en de 2e-monteurs in kl. 4 de 2e-boolgasstokers, de hulpsto kers voor zoolang als zij als zoodanig dienst doen, de smeden, de lo-fitters, de machinisten (afd. Electriciteit) en de stokers (afd. Electriciteit). in kl. 5: de le-koolgasstokers, de le-cokes- gasstokers, de le-argmoniakdistilla- teurs, de le-bankwerkers, de timmer lieden en de le-metselaars in kl. 6 de draaiers en de le-monteurs in kl. 7eu de machinisten-bankwerkers in kl. 8. Verder adviseert de directeur de be paling omtrent de voorgestelde loon regeling, voor hen, die gedwongen zijn Zondag thuis te blijven, ie laten vervallen. De reden hiervan is, dat inen hel gedwongen thuis-blijven bij nader inzien niet noodig acht. En verder De werktijden van de werklieden bij de gcineentelichfabrieken te rege len als volgt A. van hen, die worden aangesteld vor doorloopenden dag-, nacht- en Zondagsdienst, namelijk de le-koolgasstokers, do 2c-koolgas- stokers, belast met retortendienst, de hulpstokers, (voor den tijd, waarin zij hulpstoker zijn), de ketelstokers (afd. Gas), de machinedrijvers (afd. Gas), do cokostransporteurs, de sto kers-machinisten, de le-cokesgassto- kers, de 2e-cokesgasstokers en de schakelbordwachtcrs (afd. Electrici teit), volgens ©en drieploegenstelsel, waarbij por etmaal 8 uren wordt ge werkt met om de drie weken ©en rijen dat: van Zaterdagavond 10 uur tot Maandagmorgen 0 uur B. van hen, die worden aangesteld .oor dag- en Zondagsdienst, name lijk 1. dc le-transporteurs, de 2e- transporteurs, de standopneiners, do teerpompers en de 2e-koolgasstokers, belast met het slakken van vuren, volgens een rooster van twee weken waarbij op werkdagen, zonder inbe grip van schafttijden, 9 uur wordt gewerkt en om de twee weken op Zon dag 10 uren, met inbegrip van een uur schafttijd 2. de le-fitters en de 2e-fitlers op gemiddeld 60 uren per week op werk dagen en voor hoogstens 13 Zonda gen per jaar up 7 uren per Zondag- (3. onveranderd.) 4. de (elcctro-)monleurshelpers. de machinisten (afd. Electriciteit), de stokers yafd. Electriciteit) en enz. (5. onveranderd.). Kasopneming. B. en W. van Haarlem hebben op 23 December J.I., ingevolge art, 181 der Gemeentewet, de boeken en kas van den gemeente-ontvauger opge nomen. Jn kas moest zijn een bedrag van 100,437,40, welke som ook inder daad aanwezig was. De boeken en registers bleken naar behooren te zijn bijgehouden. TARMACBESTRATING. Voor de leden van den Raad i3 ter inzage gelegd een rapport van den di recteur van Publieke Werken over tarmacbestrating. Daar deze bestra ting hier weinig bekend is, diene het volgende Tarmac- of teerbestrating bestaat uit beton als onderlaag, daarover keislag met grint, vermengd met teer. In sommige gemeenten van ons land zijn enkele we gen daarmede bestraat, o. a. de sin gels in Arnhem en Delft. Echter moet nog worden uitgemaakt, of voor druk ke verkeerswegen die bestrating af doende is. vooral daar waar druk ge reden wordt met automobielen en an dere zware voertuigen. Ned. Vereen, tot Afsch. van Alcoholh. Dranken. In de Donderdagavond gehouden vergadering van bovengenoemde ver eeniging werd behandeld de beschrij vingsbrief voor de alhier in hel vol gend jaar te houden vergadering van de Noord-HoJlandsehe Propaganda- Cornmissie. Nog werd besproken een voorstel tot het oprichten van een reiskas voor een bezoek aan het Int, Congres in. 1911 te Den Haag, hetgeen echter werd verworpen. Door eenige leden zal getracht wor den een reiskas te vormen, builen de vereeniging om. Mr. J. L i o f t i n c k. De „Revue der Sporten" geeft het portret van horen modewerker, Mr. J. Lieftinck, die Donderdagmorgen naar Indië is afgereisd. Wij lezen in het bijschrift o. a. het navolgende „In Lieftinck verliezen wij een merkwaardige figuur. Een die vrien den had, natuurlijk ook tegenstan ders. Maar 'n kerel uit één stuk, die, wat heftig 6oms, 't voortreffelijk met onze sport meende. Daarvoor moeten wij hem ten alien tijde waardeeren." En verder de mededeeling, dat Mr. Lieftinck ook in Indië actief zal zijn op sportgebied dat vertelde hij ook ons, toen we Diasdagavond op het trottoir van den Kruisweg met een handdruk hem goede reis en sue ces in Indië toewenschten. Zang en Vriendschap. Voor het aanstaande concert van d© Koninklijke liedertafel ontvangen wij hei tekstboekje, dat er keurig uitziet (alleen een titel binnenwerks had moeten hebben) en de portretten bevat van de solisten van den avond, mei. Mary Blüggel, alt, en den heer Willem Andriessen. Het programma levert overigens deze merkwaardigheid op, dat het twee nieuwe Nederlandsche koorwer ken bevat, de Ruïne van L. F. Brandts Buijs en Hymne aan den Haarlemmerhout van Van 't Kruijs. Onze lezers herinneren zich misschien nog, hoe die ontstonden. De biblio thecaris en nestor der vereeniging, de heer J. van Broemen, schreef vóór den zangwedstrijd, die dc liedertafel dit voorjaar hij haar 80-jarig bestaan vierde, vijf gedichten en noodigde de leden van de jury, Brandts Buijs, Van 't Kruijs, Loots, Bouman cn Ro bert, uit elk daarvan een op muziek te zetten eu aan de vereeniging op le dragen en aan te bieden, als hulde- bewijs bij haar feest. Zoo ontstonden de twee bovenge noemde composities en nog drie an dere, Het Slot, Onze Duinen en Het Spaarne, zoodat Zang en Vriend schap op eenmaal van Nederlandscho koorwerken is voorzien. De heer Van Breemen maakte daarvan een fraai gedenkboek, dat de 2de bibliothecaris, de heer G. A. Oostenbroek, in een prachitigen band stak. Een afschrift, geheel op dezelfde wijze behandeld en bewerkt, bevat bovendien losse gedichtjes en teekc- ningen, betrekking hebbende op de bezongen onderwerpen. Waarschijnlijk, zoo lezen wij in het programma, zullen dezer dagcu donateurs en kunstlievende leden met iiet gedenkboek kennis kunnen ma ken. BEGRAFENIS W. F. ENGELBERT VAN BEVERVOORDE. Hedenmorgen te ongeveer kwart vóór twaalf had op de begraafplaats aan den Schoterweg de ter aard© be- steliing plaats van het stoffelijk over schot des heeren W. F. Engelbert van Bevervoorde, in den laatsten tijd hier ter stede wonend, vroeger resident van Pekalongan. Toen de kist in de groeve nedergelaten was, trad naar voren de broeder van den overledene, de heer J. van Bevervoorde, die in ontroerde bewoordingen het groote verlies, dat de familie üians onder vonden heeft, schetste. We staan bier zei spreker aan dit graf vol weemoed, aan het graf van een rus- tigen, degelïjken werker. Groot is het verlies voor zijn kinderen, maar even groot voor mij, die in hem een goed en trouw broeder verliest. Ons ge moed is te vol, om thans veel te zeg gen. Hij werd ons ontrukt op een leeftijd, waarop we nog zeer veel van hem hadden kunnen, en ook mochten verwachten. De beide zoons, die thans nog niet zelfstandig door het loven bunnen gaan, moeten wel zeer diop dezen slag voelen. Maar wij allen hopen, dat zij de voetstappen van hun vader drukken mogen dan zal hun leven goed besteed worden Dan zullen ook zij zóó werken, als hun va der vóór hen gedaan heeft. Rust zacht. De heer J. J. Verslcge, bureel-amb tenaar hier ter stede, getuigde ver volgens van de groot© sympathie en hoogachting, die hij den overledene steeds had toegedragen. Ik 'neb ging spreker voort langen tijd met hem saamgewerkt, en steeds heb ik vol bewondering gestaan over zijn groote werkkracht. Hij heeft gewerkt in Indië zoo lang hij kon, en door ieder bemind en geacht, is hij heen gegaan. Ook do Nederlandsche Re geering schatte zijn verdiensten hoog dat bleek, toen zij hem be noemde tot ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw en tot officier van de Oranje-Nassau-Orde. Ook ik hoop, dat zijn beide zoons mogen op groeien tot even flinke en degelijke menschen als hun vader er een was. De enkele aanwezigen hoorden met aandacht deze lljkreden aan, die die pen indruk maakten. Een zestal bloemstukken van de familie dekten de lijkbaar. De oudste zoon van den overledene dankte voor de botoonde belangstel ling. De noodlottige brug. Hedenmorgen ongeveer 6 uur reed een verhuiswagen, met twee paarden bespannen, komende van do Amster damsdie Vaart, bij de Amsterdam- scho Poort, bijna de spoorbrug op, in plaats van de voetbrug. Door eenige werklieden werd de koetsier door schreeuwen bijtijds opmerkzaam ge maakt en is een ongeiuk voorkomen. Jonge Vrijzi n n i gen. Dezer dagen zullen voor de leden der Jonge Vrijzinnige Propaganda- club „Haarlem" optreden de heeren M. Beers en J. de Kanter, resp. met de onderwerpen Schets onzer beden- duagsche Staatsinrichting, en Staat huishoudkunde (algemeene begrip pen). TILLY KOENEN. Onze tot ver over de grenzen ver maarde Nederlandsche zangeres Til ly Koenen te bezig aan een concert- tuur née door ons land en, boewei 't nog met lang geleden is dat zij hier in de Groote Kerk optrad, beeft zij toch ook nu Haarlem niet willen overslaan. Dat deze attentie waar deering vond bleek meer uit de har telijke stemming dan wel uit de groo te opkomst van ons publiek. Men kan 't natuurlijk nooit vooruit weten hoeveel of hoe weinig menschen zich tot bet bezoek van 'i een of ander concert zullen opgewekt gevoelen. Het publiek dat gisteravond in de groote zaaj der Vereeniging bijeen kwam zou juist talrijk genoeg ge weest zijn om de „Kroon"-zaal gezel lig te vullen. En een kleine, goed ge vulde zaal maakt altijd op concert- gevers en publiek een prettiger in druk dan een grocLe half leeg©. Maar, zooals ik zeide, had het publick al talrijker kunnen zijn, hartelijker be- zwuuriijk. l-loeveel bloemstukken d© zangeres tuaschan de nummers door in ontvangst had te nemen ik ben er beusch den tel bij kwijtgeraakt. En wie zou onze hoogbegaafde zange res niet van ganse her haxte tke blij ken van waardeering en sympathie gunnen? Tilly Koenen toch behoort tot degenen die in het buitenland niet alloea van de voortreffelijkheid on zer uitvoerende kunst, maar ook bij gelegenheid van de verdiensten onzer Nederlandsche componisten getuigenis aflegt. Zooals zij gister avond, tusscben de voortbrengselen van andere natiën door, onze eigen vadcrlandsche kunst en wel van zoor beminnelijke zijde deed genie ten, zoo heeft zij 't in vreemde lan den, ook buiten Europa, al herhaal delijk gedaan. Reden genoeg dus ou deze kunstenares in eere to houden. Over de zestien liederen die haar programma van gisteravond uit maakten in bijzonderheden te treden lijkt mij overbodig en trouwens ook ondoenlijk. Het meest getroffen hebben mij Beethoven's ..In auesta Tomba". ..La Zingarelia van Paisiello, het tweede en ook het vierde der „Broste Ge stage" van Brahms. De kinderliede ren van Cath. van Hennes werden niet zonder een tikje overdrijving in voordracht en mimiek maar toch allerleukst gezongen. Hier moest wel een toegiftje mede een liedeke van C. v. Rennes volgen. Heel veel karakter wist de zangeres te geven aan de liederen van Rich. Strauss en vooral aan d.o van Hugo Wolf. In de ze laatste hoogst origineele stukken kwamen de vorodraagster ook hare enorme stemmiddelen zeer te stade. Die zeldzame stem blijft vooral in de lagere en middentonen in de hoogte raakt de molligheid van toon en ook de ongereptheid van intona tie wel eens verloren zeer de aan dacht trekken. Als begeleider en tevens als solist op liet klavier trad op de heer Paul Aron een blijkbaar nog jonge man die zijn grooten Blüthner-vleugel met veel ambitie en groote vaardigheid bewerkte. Warm bepaald heeft hij mij niet gemaakt zoo min met zijn solo-spel, waarvan de becde stukken van Grieg („Notturno" en „Gnomen zug") mij verreweg het best leken, als met zijn dikwijls 'hoogst belang rijke begeleidingen. Maar technisch was hij zijn zaak jes best meester en aan muzikaliteit ontbreekt het hem, geloof ik, ook niet. Die gaat nog maar wat te veel schuil achter z'n zuiver-pianistischo lief hebberijen. PHILIP LOOTS. (Zie verder Stadsnieuws onder laat ste berichten) Uit de Omstreken HAARLEMMERMEER. Openbare vergadering van den Raad der gemeente Haarlemmer meer, op Donderdag 29 December 1UI0, des voormiddags ten 11 uur. Tegenwoordig 15 leden; afwezig de heer T. C. Les. (1 vacature) Voorzitter: de heer Mr. A. Slob, burgemeester. Alvorens met de behandeling dei agenda te beginnen, spreekt de voor zitter, naar aanleiding van het over lijden van den wethouder P. Verkuyi eenige waardeerende woorden en brengt in herinnering, hetgeen de overledene als raadslid en wethouder voor de gemeente heeft gedaan. De Voorzitter deelt mede, dat is in( gekomen: Een verzoek van den iieer A. W. Sevenhuyzcu, om eervol ontslag all onderwijzer aan school no. 4. Wordt besloten dat ontslag eervol te verleenen tegen 1 Januari o s. Een verzoek van Mej. E. Welslnk, om eervol ontslag als onderwijzeres aan school no. 7. Wordt besloten, dat ontslag eervol te verleenen tegen 1 Maart a.s. Worden weder benoemd ais leden van de plaatselijke commissie van toezicht op het lagor onderwijs, we gens periodieke aftreding de heeren Jb. van Zijverden eu Joh. Verkuyi Pzn. Tot leden van het burg. armbestuur de hoeren C. Vreugdenhil, Th. Dek kei-, B. Th. do Koning, W. A. de Rooy J. Nieuwkoop en II. Munsterman en wordt tevens eervol ontslag verleend aan den heer R. W. Laminerts. Wordt gunstig beschikt op het ver- zoek, namens mej. de wed. J. Visser, om vergunning tot plaatsing van een steen enz. op liet koopgraf van wij len haar echtgenoot op de algemeen© begraafplaats te N.-Vennep. Goedgekeurd wordt het besluit lot vaststelling der cijfers der te doene af- en overschrijving, dienst 1910. Vastgesteld wordt het suppletoir kohier, wegens belasting op de hon den, dienst 1910. Een adres der commissie voor de Kringenwei te Helder, houdende ver zoek ©ene commissie uil den Raad te benoemen, ten einde te trachten eene herziening tot stand te brengen van de wet op de verboden kringen. Worden aangewezen Burgemees ter en Wethouders. Vastgesteld wordt de gewijzigde overeenkomst mei de gemeente Alke- madc, betreffende het schoolgaan van kinderen uit deze gemeente op de openbare lagere scholen aldaar. Een adres van den Nod. Bond van Gemeenteambtenaren in zake Zeker- heidsetalliug door den gemeenteont vanger. liet adres ongezegeld zijnde, wordt niet in behandeling genomen. Vastgesteld worden liet bestek van aanbesteding voor de levering van schoolbehoeften en handwerkbenoe- digdheden voor de openbare lagere schukn alhier, voor het jaar 1911, het bestek voor de aanbesteding van on derhoudswerken aan het raadhuis, in het jaar 1911 en dat voor de scholen en onderwijzerswonlngcn en een be sluit tot nadere regeling van de be- looidng voor het geven van hcrlia- lingsonderwijs. B. en W. worden gemachtigd tot 't doen rooien en verkoopen ven eenige hoornen aan den Binnenweg nabij 't raadhuis w Hoofddorp. Na eenige opmerkingen wordt de instructie voor den te benoemen bouwopzichter vastgesteld en einde lijk benoemd tot bouwopzichter, de hoor J. F. R. Gevere, bouwkundig opzichter te Hoofddorp. In een vergadering met gesloten, deuren, werden de bezwaarschriften tegen de aanslagen in den hooidelij-- ken omslag, dienst 1910, behandeld. VELSEN. Door den Commissaris der Ko ningin van Noord-Holland zijn in de ze gemeente tot zetters voor 's Rijks directe belastingen benoemd de heo- ren C. P. van der Does, J. G. Hand- graaf en P. Heer©.

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 1