NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. zoe Jaargang. .No. 0^4:3 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. zaterdag 31 december 1910 a HAARLEM'S DAGBLAD ABONNEMENTEN PER DRIE MAANDEN: Voor Haarlemƒ1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd Is (kom der gemeente),1.30 Franco per post door Nederland1.65 Afzonderlijke nummers0.02H Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37 H «de omstreken en franco per post 0.45 Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. ADVERT ENTIËN: Van 1—5 regels 50 Cts.: iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels 1.elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regeL Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; 50 Cts. voor 3 plaatsingen a contant Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Drukkerij: Znider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit biad is uitsluitend gemadhtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 76—78, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. 1)11 NUMMER ÜESiAAl UIT TWEE EN TWINTIG BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA ZONDAG 1 JANUARL Schouwburg: „Lucifer", 2 uur. Schouwburg„De Negerhut van Oom Toin", 7 1/2 uur. Brongebouw: „De Voddenraper van Parijs", 8 uur. De Kroon: Bioscoopvoorstelling, 2 uur. Soc. VereenLging: Bioscoopvoorstel ling, 8 uur. Soc. Vereeniging: Concert HaarL Muziekkorps, 3 uur. Biosc. Theater, Gr. Markt: Voorstel tingen, van 2 uur af. KJ. Vereeniging: Concert 8 uuir. MAANDAG 2 JANUARI. Brongebouw: Lezing dr. A. H. Hartog, 8 uur. Biosc. Theater, Gr. Markt: Voor stellingen, 2 en 8 uur. KI. Vereeuiging: Concert, 8 uur. Zandvoort: Raadsvergadering, 7J uur. OM ONS HEEN No. T279. Htenwjaarswenschen. rige heilwensch „ik wensch u ook bet beste ln het komende jaar" ons goed, omdat de mensch immers be hoefte aan belangstelling heeft en zich, ook te midden van het drukke leven, zoo eenzaam voelen kan, eenzamer naarmate hij zich meer aan zijn eigen belangen wijdt Laat ons daarom de goede gewoon te van het uitgebreide Nietiwjaars- wenschen in stand houden. Ik spreek niet van kaartjes, die zoo dikwijls, zij het ook niet altijd, de beteekenis heb ben van „ik heb geen tijd of geen lust, om u zelf de hand te komen drukken, maar ik wil toch aan don vorm voldoen." Neen, ik bedoel den gelukwensch van persoon tot persoon, soms uitgesproken in onbeholpen taal, of half verlegen „nou hoor, je weet er alles van 1", maar daarom niet minder goed gemeend. Dat gaat boven een kaartje, dat gaat ook ver boven den warmst gestelden brief, daar de dichter zoo terecht heeft op gemerkt Want wat een mensch in woorden schrijft, Mist stem en lach, ach stem vooral. Konden wij menschen, die zooveel kleine verschillen hebben en houden, omdat we nooit eens ruiterlijk met elkaar daarover spreken, konden we elkander op Oudejaarsavond maar vijf minuten ontmoeten, hoeveel vijandschapjes, die uit misverstand voortkomen en dus niet behoeven voort te bestaan, zouden dan uit den weg worden geruimd. Want op den Oudejaarsavond zijn we allen zachter gestemd dan anders, vaak niet een tintje van weemoed. Het voorbijgegune jaar wordt gewo gen, het komende overwogen. Wat kunnen een goed hart hebben, zoo goed als ieder ander, maar van hen te vergen, dat zij aan de bewoners van alle huizen waar zij aanbellen, uit den grond van dat hart het beste wenschen, gaat te ver. En toch zou ik hun, die wat te mis sen Ti ebben, willen vragen maakt hen met een gift gelukkig. Voor velen is de opbrengst van de Nieuwjaars fooien eèn onuiisburcn bijslag op een soms wel karig loon. En hiermee zij aan mijn lezers het beste gewenscht in 19111 Stadsnieuws Als dit nummer van onze courant ln handen komt van onze lezers duurt het nog maar weinig uren, of zij weuschen vrienden, familieleden, bekenden veel goeds in het nieu we jaar. En morgen, op den Nieuw jaarsdag zelf, groeien de Nieuwjaars- wenschen iu aantal en nog twee, drie j gaat er niet om in de harten van zoo- dagen lang wordt hier en daar de velen, die als zij om de tafel ge- echo van den wensch gehoord onder schaard zitten, het heengaan van een vrienden en bloedverwanten, die el- j hunner herdenken Van een, die op kaar dan pas ontmoeten. i den vorigen Oudejaarsavond nog op- Maar wat een verscheidenheid in de gewekt en vroolijk in den kring aan- manier van wenschen. Laurillard wezig was eu raee> plannen voor de i die wonderfijn wist te ouderscheiden, 'toekomst maakte! Wat overpeinzen j heeft in een van zijn verzen beschre- niet moeders en vaders, moeders ven op welke manieren het aller- i vooral, die een van hun kinderen op kleinste woordje in de Ncdcrlandsche j dezen avond niet thuis kunnen zien, taal, het woordje o, kan worden ge-omdat litj te ver weg is moeten gaan hruikt. En hij eindigt met deze over-om zijn bestaan te verdienen met peinzingwelke gedachten van hoop en vrees Met o wordt weinig, veel en soms zijn zo niet vervuld, wanneer hun ook niets gezeid. Reeds 't letterteeken zelf wijst op dit onderscheid De nul, de wereldbol en 't beeld der eeuwigheid. Zoo gaat het ook met de Nieuw- Jaarswenschen, ze beteekenen veel, weinig of niets. Waarom we elkaar haar liefste kring is geweest eigenlijk een gelukkig Nieuwjaar j Zoo is het leven. Wat ons lief was weuschen eu uiet een voorspoedigen j gnat van ons heen en telkens en tel- winter of een mooien zomer, is wel kens weer hebben we ons te schikken duidelijk. Het heele jaar door zijn we J naar veranderde omstandigheden, druk in de weer met onze eigen be- naar gewijzigde omgeving. Tot ons langen en die van onzen allernaasten heil. Want het leven is niet onveran- kring voor de behartiging van die i Eerlijk, maar altijd nieuw en anders, i van anderen schiet altijd weinig, te I en Wij moeten geest en hart lenig en j weinig lijd bij de meesten over en al buigzaam houden, zonder ons angst-1 voelen we. dat dit niet ~oed is, de nel- valliS af vragen of dit of dat wel ging naar voordeel, onderscheiding blijven zal, zooals w ij het graag zou- oog blijft rusten op den zoon, die wel dra de wereld in zal trekken en over een jaur zeker niet den Oudejaars avond thuis meemaken zal of wan neer zij zien naar de dochter, die een eigen hui? zal stichten en losser wor den van den kring, die tot dusver eer jaagt ons altijd maar weer in de richting van datzelfde doel. Maar nu komt de Nieuwjaarsdag. Is het niet eigenaardig, dat we dien meestal belangrijker vinden dan on den zien. Daarom moet voor wie een geluk kig jaar beleefden, die door tegen spoed of rampen niet getroffen wer den, de Nieuwjaarswensch tot de le zen eigen verjaardag De Nieuwjaars- j van don eigen kring opgewekt en dag is om zoo te zeggen de verjaardag vroolijk wezen daarom kan hij dat van de wereld, ons aller verjaardag. ziïn- ook voor wie verliezen hebben Daarom schijnt hij veel meer een te betreuren. Veel geluk en zegen, mijlpaal op den weg, dan de eigen zeggen zij beiden en de laatsten geboortedag. Samen doen we als 't I voegen er in gedachten bij „en ware een stap verder, samen treden sti"c berusting, als er droefheid over we een nieuw tijdvak binnen Maar u komen mocht 1" vóór we hel hek van 't afgeloopen Het leven is goed en schoon, maar vak achter ons sluiten, en de poort de mensch zelf kan het mooier of lee- van het nieuwe terrein openmaken, lijker maken als wij elkander toe- gunnen we ons den tijd om even wenschen, dut wij het, elk voor zich i rond te zien naar de mussaas, die ons en z«Ji» omgeving mooi en licht en j vergezellen. Dan pas komt het goed helder weten te maken, dan hebben j en duidelijk voor onzen geest, hoe jwe eeu kleden Nieuwjaarswensch weinig we op den gezamenlijken gang uitgesproken, ons In 't afgeloopen Jaar aan die me- dewandelaars gelegen lieten liggen en Laurillard zei, dat de o ook nul komen, uit den aandrang des harten, kan betekenen. Ia er ook een Nieuw- de woorden ons op de lippen „ik jaarswensch, die niets beteokent 7 wensch u het beste voor de toekomstj Schijnbaar wel. Dat is de beroeps- Ik wensch u een goed en gezegend nieuwjaarswensch, die meer een uit hieuw jaar 1" j noodiging vormt voor een klinkende En daartegenover doet de wederkee- bijdrage. Deze Nieuwiaarswenschers BLOEIENDE HYACINTHEN MET KERSTMIS. Maakten we dezer dagen reeds mel ding van een perk bloeiende hyacin then van den heer P. J. NL Eldering te Heemstede, thans kunnen we op een zelfde merkwaardigheid te Lisse wijzen. De heer N. Dames aldaar be reikte, volgens het „Weekblad voor Bloembollencultuur", met een z.g. „stoken" een schitterend resultaat. Door steeds uit do ontvangen slagen leering te trekken, heeft hij het zoover gebracht, dat hij thans zijn ge prepareerde bollen voor Kerstmis- bloei garandeert. Thui3 gaf hij een schitterend staaltje van zijn kunnen door een verzameling van honderden bloeiende hyacinthen. Zij, die hya cinthen kweeken en broeien, zullen beseffen, welk een arbeid het den on derzoeker moet gekost hebben, alvo- liet zoo ver te brengen, dat hij den bol kon dwingen geschikt te zijn te bloeien als hij dat wilde, maar des te meer zullen zij den onderzoe kenden kweeker. den man, die zich zoo voor het vak gaf, huldigen. Op twee verhoogiugei) had de heer Dames on-eveer 1000 bedien, die ge deeltelijk in potten, gedeeltelijk in kistjes gebroeid waren, geëxposeerd. De bloemen zijn zonder uitzondering goed en het wekt verwondering hoe zeer kleine boletjes nog zulke bloe men kunnen voortbrengen. Behalve de bloemen, zijn ook de bladeren zeer goed ontwikkeld, zoodat het ge heel zeer goed uitkomt en aan de strengste eischen voldoet Er zijn o. in. de Arentine Arendsen. l'Innocer.ce, British Queen, Generaal Vetter, Hein Roozon, La Tour d'Au- vorgné. Grand Lilas. Generaal v. d. Heyden. Grande Vedette, Victor Ema nuel, Linnaeus, Generaal Pélissier, La Victoire, Moreno, Distinction en Sir William Mansfield. Men ziet er dus aardig wat viaria- tle en van sommige verscheidenheden is het aantal zeer belangrijk. Tevens komt in hetzelfde Weekbl. een ingezonden stuk van de hand des heeren N. voor, die naar aanleiding der bloeiende hyacintheu o. m. het volgende zegt „Het komt mij zeer wenschelijk voor in 1911 een Kerstmis-tentoonstel ling te houden, met zoo mogelijk hoo- ge prijzen voor de beste inzendingen handelswaar, zoowel hyacinthen en tulpen als ook bijgoed. De tentoonstel ling zou ceorganiseerd kunnen wor den door de Algemeene Vereeniging, of wel door een combinatie van ver schillende afdeellngen te zamen. Een Kerstmis-tentoonstelling zou een prachtige reclame voor ons vak kunnen worden tot zelfs ver over de grenzen, en zou dit vóór hebben op de voorstellen van Zanten en Eggink, dat, konden de voormannen op het gebied van stook- en broeiproeven be sluiten, ten dienste van het algemeen helang aan de tentoonstelling deel to nemen, het een prikkeling voor velen zal zijn, zelf proeven tc nemen en zoo door gezamenlijken arbeid tot vol maaktheid te komen. Inderdaad, een goed idee. Opeen dag, die niet be staat. We vinden op ons toegangsbewijs voor de strijkconcert-avonden van het Haarlemsc.li Muziekkorps een con cert vermeld op.... 29 Februari 1911. Dat zal moeilijk gaan, want 't is geen schrikkeljaar i Jonge Vrijzinnigen. De Jonge Vrijzinnigen Propaganda club Haarlem vergaderde Vrijdag avond in een de rbovenzaaltjes van Sociëteit „Vereeniging", onder presi dium van den heer J. de Kan ter. Deze bijeenkomst was hoofdzakelijk belegd ter aanhooring van een twee tal inleidingen, do een van dien heer M. Beers over het onderwerp: Schets onzer hedendaagsche Staatsinrich ting" en de ander van den voorzitter fcver „Algemeene begrippen der Staat hi- shoudkunde." l)Q heer Beers verklaarde in deze eerste inleiding verschillende begrip pen, die voor een verdere behande ling van deze materie klaar voorden gecet moeten staan; hij ging in den broede na wat men onder aristocra tie, democratie, ochlocratie, oligar chie, despotisme, constitutie, repu bliek eiiz. te verstaan heeft, en deel de mede, dat hij den volgenden keer spreken zal over de verhouding tus- schen vorst en volk, en meer speciaal de inrichting van het Nederlandsche Staatsbestuur. De heer De Kanter ging na, wat men onder staathuishoudkunde grijpt, en verklaarde zich bereid dit onderwerp later uitvoeriger te behan delen. Applaus en geanimeerd diebat volg den op iedere voordracht. Nog werd medegedeeld, dkxt de afd. Haarlem van den Vrijz. Dem. Bond der club een jaariijksch subsidie van f 5 toegestaan heeft. TREKHONDEN. Het bestuur der Vereeniging tegen het mishandelen van dieren, voor Haarlem en omstreken heeft aan de leden een rondschrijven gericht, aarin herinnerd wordt aan de be moeiingen inzake het goed aanspan nen van trekhonden. Het is wellicht wenschelijk dit nog eens ter kennis van de leden te bren gen, opdat ieder, die een trekhond ziet, die niet behoorlijk is aangespan nen, wete hoe dit kan worden verbe terd men behoeft slechts den naam vare |n eigenaar, die op do kar moet vermeld 'staan, op te geven aan den secretaris, en dan wordt vanwege het bestuur de zaak onderzochtnatuur lijk wordt er op gelet, dat alleen zij, voor wie de onkosten bezwarend zijn, door onze vereeuiging worden gehol pen, blijkt dat er slechts onwil in het spel is, dan wordt de politie in den arm genomen, daar het niet be hoorlijk aangespannen hebben van trekhonden bij Provinciale- en Ge meente-verordening strafbaar ls ge steld. Baden. In het douchebadhuis aan het Leid- scheplein zijn in de afgeloopen week 528 baden genomen; in dat aan den Koudenborn bedroeg dit 552. Het Brongebouw. De directie van hel Brongebouw biedt de abonné's gedurende de maanden Januari, Februari en Maart weer heel wat amusement aan. Op 1 programma staan 6 concerten van het Haarlemsch Muziekkorps, een bal masqué, een gecostumeerd kinderbal een voorstelling te geven door Sol-' en Hesse. J ubileum. Op 1 Januari a_s. hoopt de heer (1 Broertjes den dag te heidenken waai op hij vóór 25 jaar in dienst trad bij de liaariemsche Tramweg-maatschap pij. Gevonden voorwerpen. Terug te bekomen hij A. Roest, L. Margai etbastraat 40 a, een rood kinderwantje. Het Bureau van Politie een sleu- 1, een wii-metalen sleutel en een ring met vijf sleutels. li. Dekker, Bilderdijkstraat 1, een handzaag. M. Smit, Berkenrodestxaat 18, te Heemstede, een zijden ceintuur. J. de Wit, Schoterwcg 40 rood, een porleinonnaie met inhoud. VV. Zwart, De Clerqstraat 136, een reticule met inhoud. C. lloremans, N. Heiligland 5, een rij wielpomp. S. Hage, Linschotenstraat Na 2 a zwart, een dameshorlogeketting. EEN NIEUWE COMPOSITIE VAN WILLEM ANDRIESSEN. Ter gelegenheid van de ln 1911 te Utrecht te vieren lustrumfeesten, zal ook een nieuwe compositie van on zen stadgenoot, den heer Willem An- driessen uitgevoerd worden. Het is de muziek, die de componist bij een his torisch, door een der studenten van de Utrechtsohe Universiteit geschre ven, tooneelsped geschreven heeft Het gezelschap van do Iiagespelers, zal, onder leiding van Eduatrd Verka de, voo rde tooneeluitvoering zorg dragen, terwijl het Utrechtsche Toon kunstkoor voor de vertolking van het muzikaaJ-vocale gedeelte zorgt. Het, werk is een zeer omvangrijk. (Zie verder Stadsnieuws onder laat ste berichten). Uit de Omstreken BENNEBROEK. Zekere J. H. uit Haarlem werd op heeterdaad betrapt wegens diefstal van een kat. Door den eigenaar, die inmiddels was gewaarschuwd, werd hij achtervolgd en Ingehaald. I was dus gered en H. kwam niet met de kat in den zak thuis. Vermoedelijk is het hier te doen geweest om het huidje van poes; hieur- voor wordt tegenwoordig een niet on aardige prijs betaald. Getracht was, de kat door het geven van een tik op den kop, het leven te beneenen, al thans de zak zat vol bloedsporen- Katten zijn echter taal en onze poes schijnt geen nadeelig ©gevolgen van het onvrijwillig uitstapje gehad te hebben. In het begin van de volgende week zullen in het gebouw van den R. K V olksbond bioscoopvoorstellingen plaats hebben. In het verslag van een vergadering der afd. Bennebroek-Vogelenzang can Bloembollencultuur stond, dat de hoer Jansen Hendriks een coöpe ratieven inkoop niet wenschelijk achtte. IHer heeft een zetfout de be doeling van den zin onduidelijk ge maakt, geschreven was, dat genoem de lieer den coöperatieven inkoop van "'et wenschelijk achtte. LJMUIDEN. Door den bouwkundige C. de Pag- ter is aanbesteed: Het bouwen van dubbele stal met koetshuis en bovenwoning alhier. Raming f 9125. Ingekomen waren 10 biljetten. Het agst werd ingeschreven door de ïeren H. Oudshoorn en J. Slinger land te Velseroond voor f 8899. 40-jarlg jubilé. Onze corr. schrijft Den lsten Januari zal heit 40 Jaar geleden zijn, dat de heer Barneveid, directeur van het Post- en Telegraaf kantoor te IJmuiden, ln Rijksdienst trad. 10 October werd de heer Bar neveid te IJmuiden benoemd. Zeker zal het dezen verdienstelij ken ambtenaar niet aan blijken van waardeering ontbreken bij zijn ju bilé, ofschoon het samenvalt met een der drukste dagen bij den post dienst. ZANDVOORT. De agenda voor de op Maandag 2 Januari 1911 nam. 7 1/2 uur te houden Raadsvergadering luidt Benoeming hoofd der school A. Id. machinist bij de rioleerlng. Antwoord Erven Jb. Koning in zake verbreeding Groote Krocht, enz. Schoolbouw. Beorsferslao van de firma Merens Tieleman, Kassiers en Commissionnairs in Ef fecten, Damstraat 23, Haarlem, Telephoon 1240. 31 December 1910. De omzetten ter beurze waren deze week al zeer gering. Bij het hervatten der zaken na de feestdagen bleek ons publiek al zeer weinig animo te betoo- nen. Daarbij doet zich dan nog het zich ieder jaar herhalend feit voor, dat het meerendeel der houders tegen de jaarswisseling hun engagementen trachteD te liquideeren en derhalve weinig kooplust toonen. Ook de op handen zijnde Januari-beleggingen konden nog geen invloed marktverloop verkrijgen. Hoewel, de economische toestand in de Vereenigde Staten en de onzeker heid van de beslissingen der Inter state Commerce Commission inzako de tarlevenkwestie nog niet op een spoedige verlevendiging der Yankee- markt wijzen, gelooven wij toch niet, gezien de ruimere geldmarkt te New- York en de dolende wisselkoersen dat een ernstige daling is te verwachten. Voor voorzichtige koopers, welke de oude Amerikannsche recel toepas sen ,,bnv in a falling, sell ln a ri sing market" schijnt het ons dan ook wel aanbevelenswaard om bij eenige reactie een stukje op te nemen, bij voorkeur de goede soorten, als Union, Southern Pacific en Topecashares. Heftige koersschommelingen vallen op de Amerikaansche afdeeling onzer beurs niet te vermelden. Het schitterende jaarverslag der Southern Pacific gLng vrijwel onop gemerkt voorbij. Alleen Kansas City Southern Commons lagen deze week zeer vast en gelooven wij ook. dat aankoop van deze shares bij elke da ling aanbevelenswaard is. Op de locale markten valt een zeer vaste tot willige stemming voor ta bakken te vermelden, welke echter met beperkte omzetten gepaard ging. Petroleumwaarden schommelden heen en weer en wijzen per saldo slechts geringe koersverbeteringeo aan. Alleen Dordtsche die bleven on derhandelingen tusschen Koninklijke aangeboden op geruchten, dat de on- en Dordtsche Olie zijn afgesprongen. Generaal Tradings sterk gevraagd en van 122 pCt. tót 135 pCt. opko mende. Geld aanvankelijk A S 1/2 pCt. aan geboden, trok in don loop der week aan tot 4 1/2 pCt. Staatsfondsen vastvoor Holland- ache soorten eerder aangeboden. Voor belegging der Januari-gelden mogen de goede Amerikaansche Bonds, als 4 pCt Coov. Soutlieru Pa cific en 4 pCt. Conv. Union, alsmede de goede dividend-betalende shares, als Union, Southern Pacific en Com mon Topeca wel ia aanmerking Ko- Sport en Wedstrijden VOETBAL. Zondagmiddag 2 uur speelt Heem stede op eigen terrein een vriend- schappelijken wedstrijd tegen Jong Haarlem. NOG EEN VLIEGER DOOD GEVALLEN. Luitenant Coumont is te SL Cyr bij Versailles bij het beproeven v an een mouoplan gevallen en gedood. 684 K.M. GEVLOGEN. Tabuteau vloog te Buc 584 K.M. 200 M. in 7 uur 45 mia. en won daarbij den Micbelinbeker en fres. 20.000. Gemengd Nieuws ONTPLOFFING. To Wetteren bij Gent is een kruit» fabriek ontploft 8 arbeiders kwamen om het leven. Hulzen in den omtrek worden vernield. Volgens een telegTam uit Pittsfield (Massachusetts), heeft in de fabriek van de More wood Lake Ice Company een ketelontploffing plaats gehad, tan gevolge waarvan twaalf menschen werden gedood en velen gewond. GROOTE BRAND. In de kazerne te Compiégne brak een zware brand uit, waardoor een aantal magazijnen in de asch werden gelegd. De aangerichte schade wordt op 2 millloen francs geraamd. EEN NIEUWE RAMP TE REGGIO. Woensdag hebbon de bewoners van Messina en Reggie op plechtige wijze den tweeden verjaardag herdacht van de ramp, die hun steden vernield en hun bloedverwanten gedood heeft. Met de militaire em burgerlijke over heidspersonen aan het hoofd schreed de bevolking langs de gesloten, en hier en daar met krip behangen wo ningen naar het kerkhof, waar re denaars de gebeurtenis herdachten. Te Reggio werd de eerste steen ge legd voor een monument gewijd aan de slachtoffers. In bijna alle gemeen ten van Sicilië en Calabriö waren de winkels gesloten, de inwoners in het zwart gekleed. En thans meldt mon weer een nieu we ramp. Een hevige brand woedt in de barakkenstad Messina; de maga zijnen van de spoorwegen en hot post kantoor rijn reeds verwoest; de tele grafische gemeenschap is verbroken- De postzakken met aangeteekende stukken hebben de beambten in vei ligheid weten te brengen. Bij het af zenden van het bericht violen nog geen persoonlijke ongelukken te be treuren. De aanwezige troepen schij nen het vuur niet meester te kunnen worden, tenminste het bericht spreeki J van uitbreiding van den brand

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 1