NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 28« Jaargang. No. 8460 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. VRIJDAG 20 JANUARI 1911 A HAARLEM'S DAGBLAD ABONNEMENTEN ADVERTENTIËN- per drie maanden» ^an ?egels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cis. Buiten het Arrondissement Voor Haarlemj' Haarlem van 1—5 regels ƒ1.elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regel. Voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der (f® Bij Abonnement aanzienlijk rabat gemeente)1-30 Jfj Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; Franco per post door Nederland,1.65 (jgy 2?T jSSq 50 Cts. voor 3 plaatsingen a contant. GdUustreml Zondagsblad, voor Haarlem' I I JC Redacfi' Srooto Houtstraat 53. „de omstïeken en franco per post 0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724, Uitgave der VennootscÈap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drnkfcerip Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN. KERS I'S Hl.AD. AGENDA ZATERDAG 21 JANUARI De Kroon: Bioscoopvoorstelling. Soc. Vereeniging: Circus P. Wilke: Voorstellingen, 2 eoi 8 uur. KL Vereoniging: Concert, 8 uur. OM ONS HEEN No. 1292. Een huisvrouw over koken op gas. Zelfs wanneer de spreekster, rnej. Oppenheinier, minder welsprekend ware geweest, <J%n nog zou ik niet durven wagen, hier mijn meening ener haar betoog uit te spreken. Hoe belangrijk het eten en dus het koken voor ons bestaan ook is, de techniek daarvan ligt te ver builen het terrein, dat de man overziet. Daarom ben ik naar een huisvrouw gestapt, ervaren op dal stuk en die de voordracht heeft bijgewoond. Maar vóórdat ik overbreng wat zij mij vertelde, moet ik nog even op" 'ie welsprekendheid van de conféren- cière terug komen. Die was groot, zeer groot, als ik het zeggen mag bijna te groot. De woordenkeus liet niet te wenschen over, wat belangrijk was werd verstandig!ijk een keertje herhaald, maar het tempo was te snel. Er is iets vermoeiends in, vijf kwartier to luisteren naar een radde rede, zoodat ik dan ook geloof, dat inej. Oppenlieimer zelf een volgenden keer komen zal tot een ietwat rusti ger voordracht. Treuzelen is verve lend, maar overgroote snelheid is ook niet goed, zooals uit een van de opmerkingen der huisvrouw blijken zal. Mag ïk, met volle waardeeriog van het talent van mej. Oppenheimer op den gulden middenweg wijzen De huisvrouw, die wij spraken, zei dan „Ik vond de voordracht heel aardig ièn interessant, maai' toch heb ik ver schillende opmerkingen." „Waarom die niet op de bijeen komst zelf gemaakt „Gedeeltelijk omdat ze mij niet alle te binnen scholen, gedeeltelijk omdat er voor het vragen van inlichtingen zoo weinig tijd §cheen te wezen. Die wat vroeg, kreeg snel antwoord en onmiddellijk daarop keek de spreek ster den kring rond, zei: ,,nog iemand iets te vragen gaf weer even vlug antwoord en keek alweer om naar een derde vraagster. Het ging te gauw, of juffrouw Oppenheimer een treiu moest halen. Wij, vrouwen, zijn geen geoefende debaters misschien kwam die spoed ook wel hier van daan, dat we hot gekookte nog moes ten proeven, en dat het anders koud geworden zou zijn. Ik stel daarom een nieuwe volgorde voorrede, proeven, discussie, dan kunnen we op ons gemak van gedachten wisse len." „En de andere bezwaren „Waren vooreerst, dat het in de zaal vrij sterk naar gas rook. Ver schillende dames vonden, toen zij binnenkwamen, de atmosfeer wel be nauwd. Hoe kan dat zoo wezen, mid den in een tentoonstelling van mo derne toestellen En wat een van de dames aan het eind zei over de dua liteit van ons gas, vond bij menigeen wel instemming. Mijnheer Blom moet maar eens doen wat hij beloofd heeft en een voordracht over ons gas hou den, hij kan ei* zeker van wezen, dat de dames zullen komen," „Maar wat heeft dat met koken op gas te maken „Heel veel, niemand heeft graag een gaslucht in huis en dan ons Haariemsche gas sJaat erg aan. Juf frouw Oppenheimer mag zeggen, dat koken op gas zooveel zindelijker is dan op een gewoon fornuis zeker, er komt geen sto--, maar die aanslag is ook een verdriet. Dat schijnt het gas overal te hebben, ik weet ten minste van eon In. is vrouw, die al haar koper uit de keuken had wegge daan, omdat het, na één keer koken op gas, loei ijk werd." „Was het eten goed klaargemaakt? „Ik denk het wed, alles zag er goed uit, de soep was heerlijk, of het vleesch van binnen gaar was, heb ik niet kunnen zien. Misschien was het alleen van buiten bruin, maar van binnen rood gebleven, zooals ze het opdienen in de restaurants, wat me nigeen niet lust. Wanneer alles van te voren is klaargemaakt, zie ik ook wel kans om in vijf kwartier datzelf de op een gewoon fornuis klaar te maken." „Mag ik eens vragen, of een ge woon fornuis wezenlijk zoo dikwijls uitgaat en dan weer moet worden aangelegd „Wel neen, dat komt in een goed geordend huishouden niet voor. Als de dienstbode onattent is en er niet naar omkijkt, Ja, dan is alles moge lijk. maar zoo een moet ook vooral niet op gas koken, anders wordt het peperduur. Ik heb anders met plezier gehoord, dat juffrouw Oppenheinier geen kwaad sprak van de dienstmeis jes, dat gaat in 't algemeen ook niet aan en gebeurt maar al te vaak. Wie een ij verige en verstandige dienstbo de heeft, zal geen gebruik maken van losse kranen, om het gasverbruik te controleeren, zooals ik eens gehoord heb van een mevrouw, die haai dienstbode een bepaalde hoeveelheid petroleum toebedeelde, om daar ten konijn op te koken. Die hoeveelheid was niet groot, ze was zelfs te klein, zoodat het konijn driekwart gaar op tafel kwam. Dat zijn altijd verkeerde diDgen de verstandhouding wordt slecht en het eten niet gaar, want het kan gebeuren, dat hetzelfde artikel den eenen keer langer koken noodig heeft, dan den anderen Dit was mij wat nieuws over do edele kookkunst, zoodat ik dan ook mijn verwondering er over uitsprak. „Toch is het zoo. Heel versch vleesch heeft bijvoorbeeld meer lijd noodig om gaai" te worden, dan dal meer bestorven is. Zoo zijn er meer dingen. Bij een fornuis hindert dat niet, maar hoe moet je dan bij koken op gas Is de lijd ruim genomen, dan komt licht het eten te vroeg klaar en moet door gas verwarmd b 1 ij v o n, wat kostbaar wordt. Is de tijd precies genomen, dan is het niet zeker, of de familie op het gewone uur eet. Dezelfde huisvrouw, die haar kopergoed uit de keuken bracht, gebruikte bij haar gaskomforen de hooikist, om wat te vroeg klaar was,1 daarin warm te houden." „En de quaestie van de verwar ming van de keuken „Daar is juffrouw Oppenheimer,1 vind ik, veel te luchtig over heen ge gleden. Zeker, in deze dagen van bij zonder zacht weer is er in de keuken weinig verwarming noodig. Op koude dagen en in een keuken, die op het noorden of op het oosten ligt, kun je met een paar uur branden van een kacheltje, dat 200 liter per uur verstookt, niet toe. Wie op gas gaat koken, moet naar mijn inzien op kosten voor ke u k en ver w arm ing reke nen de gaskachel komt daarvoor dan alleen in aanmerking, omdat de gewone toch weer stof veroorzaakt' en de petroleumkachel verouderd raalct. „Dus is de totale Indruk „Dat ik voorloopig blijf hij mijn fornuis, ik heb het nu eenmaal, de aanschaffing van nieuwe toestellen is duur en de gasleiding in mijn huis is, door verkeerde zuinigheid bij den houw, toch nu al nauwelijks voldoen de. Maar begrijp mij goed. Ik geloof toch, dat koken op gas de toekomst is 't Mag duurder wezen, dan het ge wone koken, wij doen toch niet alles op het goedkoopst, het gemak is ook een factor bij do berekening. Dat jongelui, als ze trouwen gaan, zich inrichten voor koken op gas, kan ik heel goed begrijpen en zoodra er bij het bouwen van huizen op gerekend wordt de gasleiding van voldoende wijdte te maken (wat nu heel veel te wenschen overlaat), dan zal het ko ken op gas nog grooter vlucht ne men." En deze slotsom van het onderhoud hied ik, zeker wel namens de huis vrouw, die mij haar inlichtingen gaf, ter overdenking aan de lezeressen aan. J. C. P. Stadsnieuws HAARLEMSCHE JONGELINGS- VEREENIGING PRED. 12 la. Een aangename avond is gisteren door bovengenoemde vereoniging ge geven aan hare leden, vrienden en genoodigden. Een avond van rijke af wisseling. Welwillende medewerking werd verleend door het gemengd dub-' bel-kwartet„Con Amore", onder lei ding van den heer W. van Daal en, den heer W. van Daaien, voordracht. Mevrouw Van Daalen, sopraan, het Fanfarekorps „Kunst na Arbeid" on- derafd. der vereeniging en eenige le den der vereeniging, viool en orgel. Door al deze medewerking was reeds het gezellige van den avond vooraf verzekerd. Op zeer verdieinstelijke wijze wer den door liet Gemengde kwartet „Con Amore", eenige composities uitge voerd, die blijkens het luid applaus, zeer door de aanwezigen werden ge waardeerd. Mevrouw Van Daalen droeg met haar schoon gezo'ngen nummers, veel tot het kunstgenot van den avond bij. De bijvalsbetuigingen vertolkten dan ook volkomen den In druk bij haar auditorium gewekt. Als van ouds had de heer W. van Daalen met zijn voordrachten groot succes. De „Maansboschouwing", zoo vod humor en „De vertrapte pier des heeren Huilenbeer", zoo fijn humoris tisch door den heer Van Daalen ver tolkt, vermaakten zijn hoorders kos telijk. De viool- en orgelnummere, uitge-; voerd door de leden Box, Tjaden en Hack, gaven ook blijk van goede stu die en droegen ook veel tot het aan gename van den avond bij. Het muzikale deel van het feest word vol gemaakt door het fanfare-! korps „Kunst na Arbeid", dat eenige goed gespeelde nummers ten gehoore bracht. De fees La vond, die een prett/igen in druk bij do aanwezigen ochteriiet, werd do«r den voorzitter der vereetni- ging, dien heer S. F. Hack, met een toepasselijk woord en gebed geopend en gesloten. DAMMEN. De heer J. de Haas, uit Amsterdam, kampioen-damspeler van Nederland, gal Donderdag 19 Januari j.l. een si multaan-séance voor de leden van de vereeniging „Damclub Haarlem" en andere belangstellenden. Niet minder dan 35 spelers hadden achter de borden plaats genomen, den gelieelen avond sloegen vele kijk- lu8tigen den strijd op bet bord met 100 ruiten gade. De uitslag van de séance, waarvoor een speeltijd van 3 3/4 uur Is gebruikt, is als volgt: Gewonnen werd door de heer en: Zalm, Meijer en Heek: Remise maakten de heeren: Visser, Van Abs, Witte, Otlolini, Visse, Schou ten en Kraaij, zoodat door den eimul- taan-speler 25 partijen werden ge wonnen. Van de 70 te behalen pub ten wer den er dus 57 door den heer De Haas behaald, een uitslag, welke zijn naam1 als kampioen-damspeler alle eer aan doet. Politiepost. Op last van den Burgemeester is voor het café van Van D. in de Fran- kestraat een vaste politiepost ge plaatst. i HIJ HAD Z'N FIETS VERGETEN. Een Amsterdammer was te Haar lem op z'n fiets. In Den Hout ging hij met een kennis een café binnen en liet zijn fiets tegen een bank in Den Hout staan. Zonder meer om zijn rij wiel te denken ging hij later naar Amsterdam. Daar kwam hij tot het besef, dat zijn fiets nog in den Haar lemmerhout stond. „Je kunt het nooit weten", dacht de man bij zichzelf en informeerde eens bij do Haariem sche politie. En zoowaar die had de fiets gevonde'n en veilig voce dien Amsterdammer bewaard. R00DE KRUIS ZIEKENTRANS PORT-COLONNE. Men schrijft ons Deze week reeds werden de 3e en 4e cursusavond gehouden van boven genoemde colonne. Heel wat personen hadden zich hiervoor aangemeld, maar daar enkelen dienstplichtig wa ren en anderen werden afgekeurd, moesten er natuurlijk eenigen afval len en bleven er 30, do gewenschte ge talsterkte, over. Door deze 30 werd be sloten er een vereeniging van te ma ken, en een bestuur te kiezen, wat ten gevolge had, dat als voorzitter werd gekozen Dr. D. H. Hiensch, als secretaris serg.-maj. E. E. de Jong en als commissaris de heer W. Waa lewijn. De cursus wordt gehouden in het Mil. Hospitaal, wat het onderwijs ze ker ten goede komt, daar hier alle ge wenschte hulpmiddelen voorhanden zijn en het dus zoo aanschouwelijk mogelijk kan worden voorgesteld. Ter volmaking werd door de welwil lendheid van de afd. Haarlem van het Witte Kruis nog een skelet beschik baar gesteld. Aan alle leden werd het boekje Perste Hulp bij plotselinge ongevallen van Dr. Friedrich von Esinarch. uit gereikt, naar welker gegevens bet on derwijs ten deele wordt geleid en waardoor de leden tevens in de gele genheid zijn, het geleerde thuis nog eens'te herlezen en de anatomische platen te besludeeren. Dat Dr. Hiensch zijn 30-tal weet te boeien, blijkt, wel uit de aandacht, waarmede deze lessen worden ge volgd, en uit de juiste antwoorden, die reeds op vragen van de vorige avonden gesteld, worden gegeven. Maandagavond vereerde de reserve- kapitein Wynoldy Daniels de bijeen komst door zijn tegenwoordigheid. SéANCB STEENMAN. Wederom hadden wij het voorrecht de twee eminente kunstenaars, de heeren Pablo Casals, violoncel, en Julius Röntgen, piaho, in ons midden te hebben Namen, waaraan reeds de aange naamste muzikale herinneringen voor ons verbonden zijn. Telkens wanneer wij het voorrecht hebben naar hun meesterspal te luisteren is het alsof die herinneringen wederom verdron gen worden door nieuwe, weer hoo- gere indrukken. Casals en Röntgen openden den avond met Sonate in E-min. van Joh. Brahms, bovendien word ©en eerste uitvoering gegeven van een suiite in C-maj. van Emanuel Moor. Een prachtwerk, waarin Casals vooral zijn fluweelachtigen tocm liet hoeren. [Niet minder dan 5 maal werden bei de kunstenaars door het talrijke pu bliek teruggeroepen. De concertgever, do heer Steenman, had S nummers voor viool-solo voor zijn rekening genomen en gaf in Si- ciliano et Rigaudon van F. Fran- coeurKreisler weer eens een denk beeld van zijn virtuositeit Jammer dat de temperatuur invloed had op ziju snaren, zoodat af en toe de passages niet geheel tot hun recht kwamen. Ook de lieer Steenman had een war me ovatie in ontvangst te nemen. Na de pauze hoorden wij nog het Trio in Bes-ma j. van L. van Beet hoven, dat prachtig was van samen spel, en een heerlijken indruk ach terliet. Een woord van hulde aan den heer Steenmaa, voor hot kunstgenot in zijn vier séances gegeven, is hier ze»- ker niet misplaatst. Muzikaal Haar lem heeft in dit opzicht dien hoor Steenman veel te danken en voor de zouveeiste maal roepon wij Casals en Röntgen een hartelijk tot weerziens toe. K. CIRCUS WILKE. Ook gisterenavond had een voorstel ling plaats, due evenals de vorige veel bijval mocht genieten. Het programma word vlug achter elkaar afgespeeld, zoodat de voor stelling om voor half 11 geéindugd was en de bezoekers toch zeer veel gez.en hadden. Do heer Charley kon blijkbaar zijn verrichtingen aan het touw nog niet volbrengen, hij is althans nog met op getreden, maar zal dit denkelijk he den doen. Hedenavond wcxrdt een geheel nieuw programma gegeven, bestaande uit een 25-tal nummers. BRONGEBOUW. De abormé's van 't Brongebouw heb ben gister een gezellige©. avond ge had. Het ensemble Solser en Hesse hooft hen uitstekend vermaakt. Zooals trouwens te verwachten wasl liet programma vermeldde een drie tal tooneelst.ukjes: „Een verlegen hu- weüjkscandidaat", „Truidia" en „Een half üurtje op 't kantoor van het Mo derne toon eel." Het laatste is het bekende stuk, waarin de heer L. Solsor niet minder dan 6 rollen vervuld. Er werd goed gespeeld. Vooral ook om 1 eerste stukje, „een verlegen hu- welijkscandidaat" is braaf gelachen. Het moeste succes hadden evenwel de voordrachten van Solser en Hesse. Hes nummertje: „De gouden brui loft van Hem en Trui" was ©enig en bewees, bij herhaling, dat deze hu moristen tot de beste van ons land bo- hoorea. Ook om eenige na-stukjss, o.a. ,We zullen 't nog eens beleven" is braaf gelachen. Mevrouw HesseSlauderof had mot haar voordrachten ook veel succes; vooral met die over do vrouwenbe weging en over Donsje. De heer Louis Kapper zorgde voor een goede pianobegeleiding en gaf ook eenige verdienstelijke nummer tjes. Het was dus een avond vol afwis seling. De zeer talrijke aanwezigen hebban herhaaldelijk door veel applaus van hun tevredenheid blijk gegeven. Gev. Voorwerpen. Terug te bekomen bij: Een kinderschoen, B. A. Bosman, Jan Steenstraat 57. Een fantasiebroche, Bureau van politie. Een portemonnoie met inhoud, j. Honing, Kmderhuisstraat 11 b. Een bril in étui, P. Hetem, Zuid- Polderstraat 2. Een kinderportemonnaie met in houd, G. Weyers, Olieslagerslaan 18. Een zakdoek met eenig geld, J. C. Boogaard, Spaarnwouderstraat 9 rd. Een boxhond, J. Hoeben, Voorzorg straat 25. DE INBRAAK OP DEN KLEINE HOUTWEG. Maandag 30 Januari zal de Recht bank in buitengewone zitting behan delen de zaak van de vier inbrekers ten huize van mevrouw Rijnbende Von Hemert, op den Kleine Hout weg. Tot asslstent-verband- meester aan de Centrale Werkplaats der H. IJ. S M. Is benoemd de heer R. v. Solingen, werkzaam in de af- deeling Bankwerkerlj van de werk plaats. ALWEER EEN RIJWIELDIEF AAN GEHOUDEN! De recherche is er wederom in ge slaagd om een rljwieldief aan te hou den. Het was ditmaal J. M. uit de Reitzstraat te Schoten. Het rijwiel, dat verkocht was, is in beslag genomen. Goed zool Dat men in Haarlem niet gediend is van dierenmishandeling, ondervond gisteravond zeven uur een koetsier, die met eeln verhuiswagen van een Amsterdamsche goederenvervoermaat- schappij tegeh de Langebrug op reed en de paarden nogal met de zweep bewerkte. Eenige schippers bemoei den er zich mede, en dit had tot uit werking, dat de zweep werd opgebor gen eb toen ging de wagen evengoed tegen de brug op. (Zie verder Stadsnieuws onder laat ste berichten). Uit de Omstreken HEEMSTEDE. Donderdagavond vergaderde in „het Wapen van Heemstede" het Zieken fonds. ondgr de zinspreuk „Helpt El kander", onder eorevoorzitterschap van Dr. M. Colenbrauder. De pen ningmeester deelde mede, dat dit jaar groote uitkeeringen aau zieken wa ren gedaan, maar dat de kas van het fonds toch was versterkt. Eenige periodieke bestuursverkie zingen brachten geen verandering in de samenstelling, doordat alle be stuursleden werden herkozen. Voor dit jaar werd de uitkeering weer vast gesteld bij ziekte op 1 gulden per dag, gedurende zes weken. HAARLEMMERUEDE C. A. De collecte, ter bedeeling aan de al- gemeene armen heeft in de afdeeling Houtrijk en Polanen opgebracht ruim 70. De Holl. Electr. Spoorweg-Maat- sehappij (de lijn naar de Meer) zal onder deze gemeente twee halten in stellen, beide in de onmiddellijke na bijheid van Haarlem, n.l. bij de kruising van den Amsterdamschen Straatweg en aan den Nieuwenweg, tusschen de Zomervaart en de brug over de Ringvaart. De plannen voor den bouw van sta tion, wachterswoning eu -abri ziju ingediend. HAARLEMMERMEER. De vereeniging „Vooruit" ter be vordering van de paardenfokkerij in de- Haarlemmermeer, hield te Hoofd dorp haar jaarvergadering onder voorzitterschap van den heer W. G. v. d. Wal, te Heemstede. Uit het verslag van den secretaris en den penningmeester bleek, dat de vereeniging zoowel moreel als finan cieel hard is vooruitgegaan, en nog vooruit gaat. De eigendommen der vereeniging, waaronder ook de hengst Cicero III is begrepen, vertegenwoor digen een waarde van ruim f 5000. Uitvoerig word besproken de deklte- wijzen voor de aandeelhouders, en de vereeniging. waarover men ten slotte tot overeenstemming kwam. Het aan tal dekkingen voor den hengst werd uitgebreid en vastgesteld tot hoog stens 150. Tot bestuursleden der vereeniging werden herkozen de heeren S. Velt- oiau en P. Moordam, respectievelijk als 2e-voorzitter en le-penningmees- ter. Bij het afhandelen van eenige huis houdelijke aangelegenheden ontstond er een incident tusschen het bestuur en eenige leden, wat tot gevolg had, dat het bestuur in zijn geheel de func tie neerlegde, waarna de vergade ring gesloten werd. Vergadering van den Raad dei ge meente Haarlemmermeer op Donder dag j.L Tegenwoordig 13 leden (twee vaca. lures), afwezig 2 leden. Voorzitter Mr. A. Slob, burge meester. Na voorlezing van het gebed heette de Voorzitter de leden hartelijk wel kom in de eerste vergadering van dit jaar en wenschte hun Gods zegen toe. De beer P. de Breuk dankte den 'Voorzitter voor zijne wenschen, en hoopte, dat deze hier vele jaren nut tig werkzaam mocht zijn in het be lang der gemeente. 1. Wordt overgegaan tot benoeming van een wethouder, ingevolge art. 90 der Gemeentewei Na opening der stembiljetten bleek, dat de heer J. H. M. Evelein als zoo danig met algemeene stemmen was gekozen. Op de vraag van den Voorzitter, ol de heer Evelein de benoeming aan neemt, wordt door hem toestemmend geantwoord, daarna neemt hij als wethouder plaats. 2. Komt ter tafel een adres van mejuffrouw de wed. J. Kort, om ver gunning tot het plaatsen van een grafzerk met omheining op het koop graf op de algemeene begraafplaats to Hoofddorp Wordt goedgevonden. 3. Een verzoek van den heer H. de Jong, om eervol ontslag als hoofd van school No. 10. Wordt goedgevonden, eervol ontslag to verleenen tegen 1 Maart as. 4. Een verzoek van den heer H. dfl Jong om ©ervol ontslag als lid van de Commissie tot wering van school verzuim wordt eervol verleend. 5. Worden vastgesteld de bestekken en voorwaarden voor de aanbeste ding van onderhoudswerken van het Raadhuis eu openbare scholen en onderw ij zers woningen. Hierop wordt de openbare vergade ring gesloten, om over te gaan in eene vergadering met gesloten deu- ren. Na heropening wordt besloten, bet Marktplein aan het polderbestuur aan te bioden voor het te bouwen polderhuis. De voorwaarden zullen nader wor- den geregeld. Hierop wordt de vergadering door den Voorzitter gesloten. HALFWEG. De muziekvereeniging „Eensgezind heid" gaf Donderdagavond ha&r twee de uitvoering. De verschillende mu ziekstukken werden zeer goed weer gegeven zij getuigden van ernstig streven en goeden wil der jeugdige vereeniging met baar ijverigen direc teur, den heer F. D. Masman, van Amsterdam zijn persoonlijk optré;.

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 1