NIEUWS= en ADVERTENTIEBLAD. De Erfgenaam van Vering 28e Jaaigang. No. 3460 Veractrijirt dagelijks, behaWe op Zon- en Feestdagen. VRIJDAG 20 JANUARI 1911 B HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN JS-, ADVERT ENTIÈN; PER D-R1E MAANDEN: IfeltL *sÈ^ÏÈi? Van 15 regels 50 Cis.: iedere regel meer 10 Cis. Buiten het Arrondissement Voor Haarlem1.20 Haarlem van 15 regels ƒ1.elke regel meer/0.20. Reclames 30 Cent per regel. Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der Bij Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente)1-30 Advertentien van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; Franco per post door Nederland1-65 5° Cts. voor 3 plaatsingen a contant. Afzonderlik, nummers 3C Redaclie en Administratie: Groote Hontstraat 53. Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem«W/s* de omstreken en franco per post „0-43 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Loorens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de^jlaatsinÉTvan advertenfiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. TWEEDE BLAD. Buitenlandse!) Overzicht DUITSCHLAND EN ENGELAND. In goed cnderrichto kringen, zoo schrijft de „Daily Chronicle", neemt de overtuiging too, dat de betrekkin gen tusschen Engeland en Duitsch land in den laatsten tijd een keer ge nomen hebben, die op verbetering wijst Er heerscht zoo schrijft 't Engel- sche blad geen ontstemming in En geland over de tusschen Rusland en Duitschland gesloten overeenkomst betreffende de Bagdadbann' en de ver binding tusschen dezen spoorweg en de ontworpen lijn door Noord-Perzië. Rusland heeft in deze quaestie tegen over Engeland met volkomen goede trouw gehandeld. De Indische regee ring heeft natuurlijk groot belang bij de ontworpen lijn. die door Noord- Perziè een verbinding met bet Indi sche spoorwegnet in Beloedsjistan zal tot stand brengen. Wordt het plan uitgevoerd, dan zal een directe spoor wegverbinding komen tusschen Euro pa en Indië, die aan grootschheid en beteekenis den Bagdadspoorweg ver te achter zich zal laten. De voorgestelde vinden en terecht tegenkanting in Oostenrijk en Nederland. Nu komt er ook al verzet uit Zwitserland. 't Zwitsersche gezantschap te Ber lijn heeft meegedeeld, dat de scheep- vaarttollen daar te lande veel onge rustheid en ontstemming wekken. Het land acht vooral zijn electrotech- nische industrie en tevens zijn natio- nalen rijkdom, het winstgevend ge bruik van zijn waterkrachten, be dreigd. daar het van de lage vracht prijzen te water afhankelijk is om de concurrentie tegen Scandinavië te kunnen volhouden. Zwitserland, dat niet heeft deelgenomen aan het Rijn- scheepvaartverdrag, kan er evenwel niets tegen doen. Maatregelen van verweer kan en wil de regeering niet nemen. Alleen voor het traject Bazel- Bodensee heeft bet tractaten met Baden. Uit andere goede bron wordt ver nomen, dat Zwitserland op grond van gemeenschappelijke belangen voeling in Oostenrijk gezocht heeft en zekere belofte gekregen schijnt te hebben. EEN RUSSISCH GEVAAR Zweedsche en Noorweegsche bla den houden zich in den laatsten tijd druk bezig met hetgeen zij noemen ,,het Russische gevaar", de mogelijk heid n.l. van een Russischen inval en zij knoopen daaraan botuogen vast over de noodzakelij kheid voor beide landen om zich gemeenschappelijk te gen dat gevaar te wapenen. Men acht het waarschijnlijk, dat Rusland, wanneer het een aanslag mocht doen op de Noorsche landen, trachten zal m Noorwegen bij de Veranger Fjord troepen ie landen om dan, gebruik makende van de thans bestaande scheiding tusschen Noor wegen en Zweden, ook het laatstge noemde land binnen te dringen. De discussies over de quaeslie wek ken in beide landen groote belang stelling, te meer, daar thans voor het eerst na de scheiding in 1905 de quaestie van een entente tusschen de beide landen op het tapijt wordt ge bracht ONRUST LN DEN BALKAN. De opstand in Yemen neemt een ernstiger karakter aan. Uit Aden wordt geseind Tm ai ii Syyed Yaiiya verklaarde aan de Turken den oorlog en zond eenige onderbevelhebbers met gewapende benden uit in alle richtingen van liet gebergte van Yemen. De verbindin gen zijn verbroken. De autoriteiten vroegen telegraphisch te Konstanti- nopel versterkingen aan. Ook in Macedonië is 't nog zeer on rustig. Dit blijkt duidelijk uit een ambtelijke statistiek over 1910, om trent de benden in Macedonië. Amb telijk vastgesteld werden 2-15 benden van verschillende nationaliteit. Die benden hebben 130 mannen, vrouwen en kinderen gedood en 24 personen ontvoerd. Er hadden 129 botsingen met troepen piaats gehad, waarbij 117 soldaten en 252 komitadja's gedood werden. Het aantal gewonden ls niet vastgesteld. "t Proces tegen DE JAPANSCHE SAMEN ZWEERDERS trekt algemeen de aandacht. Zooals men in ons vorig Overzicht heeft kunnen zien, zijn bijna alle be klaagden, die betrokken waren bij 't moordcomplot tegen de keizerlijke fa milie en do ministers, ter dood ver oordeeld. Het zijn er in het geheel 25, n.l. de hoofdaanlegger dr. Kotoku en diens vrouw, en 23 anderen. Slechts 2 beklaagden kregen mindere straf fen, nl. onderscheidenlijk acht en elf jaar gevangenisstraf. Dit proces heeft groote ontroering in Japan gewekt. Het is het eerste anarchistische complot van gevaarlij ke strekking, daar tot dusver voorge komen. Reeds als zoodanig moest het geval natuurlijk opschudding ma ken maar bovendien wekte de wijze waarop dit strafgeding niet gesloten deuren is gevoerd veel afkeuring. Wel heeft de Japansche regeering door communiqué's in de bladen trachten uiteen le zetten, dat in do zen enkel was gehandeld overeen komstig de wetmaar niet iedereen in Japan en in Europa was door die uitlegging tevreden gesteld. De Europeesche pers begon er zich al mee te bemoeien, 't Engelsche blad de Daily News, protesteerde tegen de doodvonnissen en schreef o. a. „Dit doodvonnis maakt in westelijk Euro pa een zeer ougunstigen indruk. Nie mand weet, waarvan eigenlijk bin nenskamers de veroordeelden beticht zijn. Dientengevolge maakt men allerlei gissingen, die voor de Ja pansche regeering nadeelig zijn, o. a. dat de veroordeelden eigenlijk slechts socialisten'zijn, Lot wier uit roeiing de regeering besloten is." Thans wordt uil Tokio geseind Het vonnis van 12 der 24 ter dood veroordeelde anarchisten is veran derd in levenslange gevangenisstraf. Kotoku, de leider, en zijn vrouw zul len worden terechtgesteld. Of daarmee de protesten bezworen zullen worden, betwijfelen we. Een Engelsch blad komt nog met eenige wetenswaardige bijzonderhe den over de ontdekking van het com plot. Booren, die aan den voet van den berg Kiso in Kyoesjoe wonen, deelden in Augustus aan de politie mede, dat zij herhaaldelijk ontplof fingen hoorden, die van den top van den berg schenen te komen. Men dacht eerst aan een vulcanisch ver schijnsel, maar ten slotte werd het toch verdacht gevonden en ging een patrouille dan berg op. Na een lang durige en moeilijke klauterparlij vond deze in een kloof een geheel ge zelschap, waaronder dr. Kotoku en zijn vrouw, die beiden in een verge vorderd stadium van tering zijn en geen jaar moer hebben te leven. Deze lieden bieiden zich onledig met dyna- mietbereiding. Een plan voor een aanslag op den Keizer, de leden van liet keizerlijk huis en vele anderen was in bijzonderheden uitgewerkt, UIT PARAGUAY. Men meldt uit Asuncion, dat de Vereeuigde hamers het ontslag van don president en den vice-president der Republiek hebben aangenomen. Zij kozen tot president den oud-nii- nister van oorlog Jara. Er heerscht in 't land volkomen rust ó.aasnieuws Verlof Drankwet. Door F. Akersloot is aan B. en W. gevraagd, om verlof, ingevolge art. 34 dier wet, tot het verkoopen van alco- holhoudeuden drank anderen dan sterken drank voor gebruik ter plaat se van verkoop in het perceel aan de Westergraeht no. 47. Hetzelfde is gevraagd door J. Lege- mate voor het perceel Zoeteslraat no. 40. dering te Hoorn, waarna de heer Joh. G. Heil meedeelingen deed over de vergadering der afdeelingsbestu- ren uit den omtrek van Amsterdam. Geen landbouwtentoon stelling. Dit jaar zal de provincie Noord- Holland aan de beurt zijn, om een groote landbouwtentoonstelling bin nen haar grenzen te houden. Waar moet dit geschieden Het afdelings bestuur heeft nagegaan, of het moge lijk was deze tentoonstelling te Haar lem te doen houden. Doch de heer Lieftinck adviseerde, om Haar lem niet beschikbaar te stellen. Een geschikt terrein van minstens 6 II.A. is hier niet te vinden. En daar Haarlem niet ligt in een zuiver land bouwdistrict is er geen belangstelling en daarom geen geld beschikbaar voor zulk een tentoonstelling. Bij de eertijds gehouden tentoonstelling suppleerde de toenmalige voorzitter eenvoudig de duizenden, die te kort waren. Dat gaat nu niet. Hoewel een stem uit de vergadering opging, om de zaak nog eens onder de oogon^t© zien, ging de vergadering mee met het voorstel van het bestuur. Haarlem krijgt dus geen landbouw tentoonstelling. Rubriek voor Vragen mijdelijk was. Dc machinist sprong daarop van de train, en wierp den man ter zijde. Deze kwam tegen een boom, en door den schok wederom op de rails terug. Nogmaals sprong de machinist toe en wist nog juist voor de ti am uit met den ouden man. die doof bleek, bij den dijk neer te sprin gen. Nadat de oude man ontdaan, doch zonder letsel, in een café was binnen gebracht, kon onze kranige machinist zijn reis voortzetten. IJMUIDEN. Gereformeerde Kerk. Aangenomen het beroep te IJmui- den ds. R. W. Huizing te Koudekerk d. Rijn. Geabonneerden hebben het voorrecht, vragen op verschillend gebied, mils voor beantwoording vatbaar, iu te zenden bij de Redactie van Haarlem's Dagblad, Groote HOLLANDSCHE MAATSCHAPPIJ VAN LANDBOUW. De heer Fraais Lieftiinck, voorzitter van de afd. Haarlem der Hollandsch© Maatscliappij van Landbouw, leidde gisteravond de vergadering van deze vereemgiing in met te constateoren, dat het afgeloopen jaar een goed tijd perk was voor landbouw en het zui velbedrijf. Wijzend© op de slechte opkomst tor vergadering (er waren 5 bestuursle den en 6 leden aanwezig), verweet de voorzitter den landbouwers in dit district een verkeerd begrepen ego isme, waardoor het algemeen belaaig geheel uit het oog wordt verloren. Wanneer men niet ter vergadering komt, kan er geen vruchtdragende bespreking worden gehouden over de gemeenschappelijke belangen. Notulen en ingekomen stukken ga ven geen aanleiding tot besprekingen. Voor kennisgeving werden aangeno men een verzoek om een bijdrage voor het Lighalfonds e'n een verzoek van een Comité van Haarlemsche ingeze tenen om adhesie te verzoeken aan haar pogingen om het Brongebouw in (tón tegeuwoordagen toestand te be houden. Beide verzoeken lagen buiten het kader der vereenigiug, meende de vergadering. Mr. Ever wijn Lange deelde moe, dat de Begrooting voor 1911 in uitgaaf bedroeg f 976.05 1/2 met een bedirag voor onvoorziene uitgaven van f 57.804 Deze begrooting werd goedgekeurd. De hoeren Frans Lieftinck en Joh. G. Heil, werden nu herkozen, onder scheidenlijk als voorzitter en secreta ris der afdeel mg. Zij vork]aaiden hun benoeming aan te nemen. Mr. Everwijn Lange wenschte de herkozenen en de vergu.- I dering geluk met den uitslag der t iviiiuiniut', luunau uu luutiiiiim, uui stemming, dnar beiden biulengewono do0i, (Wud Jep r!Üis de j mannen zijn. j nog meter zou doorloopen De heer Kikkert bracht thans ver- van dat hellende gedeelte, en een slag uit omtrent de algemeene verga-overrijden van den ouden man onver Ai Ie antwoorden wordon geheel kosteloos gegeven en zoo spoedig mogelijk, Aan vragen, die niet volledig naam en ■woonplaats van den inzender vermelden wordt geen aandacht geschonken. VRAAG. Kunt u mij ook zeggen, waar ik mij moet vervoegen voor aan vrage van garnizoen ANTWOORD. Wend u tot den Pro vincialen Adjudant, Gouvernement, Jansstraat VRAAG. Hoe luidt het adres van den heer Vorwev, Directeur der Vlieg- school te Ede ANTWOORD. Laan van Nieuw Oost- Indië, Den* Haag. VRAAG. Kimt u mij ook zeggen, wanneer de lijn klaar is van Leiden, naar Noordwijk en Katwijk en waar ik mij vervoegen moet om als conduc teur aan genoemde tram geplaatst te worden ANTWOORD. Wend u tot de Noord en Zuidhollandsche Tramweg-Maat schappij te Leiden. Uit de Omstreken HEEMSTEDE. In 1910 zijn alliier 132 personen ge vaccineerd en wel beneden liet jaar 21, vail 13 jaar 52, van 36 jaar 52 en van 612 jaar 4. VELSEN. Een kranig stukje. Men schrijft aan het „Hbld." Dat heeft de machinist J. Dol. de stoomtram Haarlem—Alkmaar, verricht Hij stond op de tram uit de richting Alkmaar, en bemerkte op een zeker oogenblik, dal tusschen de rails een oude man wandelde, lie zich ondanks het aanhoudend bellen uiei \ervv:jdeixle, maar rustig zijn ig vervolgde. Hoewel uit alle kracht Binnenland Mr. Dr. D. A. P. N. KOOLEN. Bij gelegenheid van zijn 12 1/2-ja- rig voorzitterschap der R. K. kiesver- eeniging te Utrecht is aan deen heer mr. dr. D. A. P. N. Kooien, lid de Tweede Kamer, door den heer Corn, van Straaten, penningmeester der R. K. kiesvereeniging, nam zijn medebestuurders, een fraaie pla quette aangeboden, veirvaardligd door den heer Jan Brom, te Utrecht. De plaquette stelt de lieer Kooien voor in ambtsgewaad als Kamerlid, waaronder de woorden: „Mir. dr. D. A. P. N. Kooien, 1897, voorzitter R.-K. K. V. 1910." VERVALSCHTE LEGITIMATIEBEWIJZEN Men meldt uit A al ten De Duitsche politie heeft hier aan de grenzen bekend gemaakt, dat er door vervalsching der bewijzen van Nederlanderschap (legitimatiebewijs) misbruik wordt gemaakt, en waar schuwt er voor. dat bij ontdekking, de betrokkene een zware straf in Duitschland heeft te ondergaan en daarna aan de Hollandsche politie uitgeleverd worden zal, bovendien verder verblijf in het Duitsche rijk verboden zal worden. STRAATROOVERS GEPAKT. Een buitenman had in een café in Amsterdam kennis gemaakt met drie Amsterdammers, die zich bijzonder gastvrij 'betoonden. Men dronk een glas, en nog een glas, op de kennis making, tot op voorstel van het drie tal werd besloten, dat men gezamen lijk een vierden „kennis" zou opzoe ken. Onder dit voorwendsel lokte het edele trio zijn slachtoffer naar een afgelegen buurt, het Realen-eiland, en daar, aan hei. einde der Vierwin- denslraat, wierpen de helden den buitenman in een pakhuiskelder ontroofden hem zijn portemonnaie met ruim vijf-en-twintig galden. Het mocht echter aan do politie gelukken de drie straatroovers te ariesteeren. Hel bleken alle drie beruchte indivi duen te zijn, zoo schrijft 't „Hbld.". EEN AQUAREL ONTVREEMD, Te 'e-Gravenliage is onlvreemd een aquarel, groot 12 maal 14 1/2 dag- maat, voorstel lende een huizengroep, waarbij op don voorgrond figuren, in den lioek staal de naam van den I schilder Adriaan Ostadeomlijst met oude vergulde lijst, waarvan het ornament rood is doorgesleten, en waarvan de buitenmaat 17 maai 19 is. Onze Lachhoek Oude Boerin (tot schildwacht). Zeg eens, soldaat, ken je mijn zoon? Schildwacht. Iloe heet hij? Boerin. Piot Smit Schildwacht. 0, ja, dan ken ik hem wel. Hij hoort bij mijn compag nie. Boerin. Zoo, ga hem dan eens zeggen, diat zijn moeder er is, dan zal zoo lang op je huisje passen. Een eenigszins aangeschoten jong- mensch, kwam omstreeks midder nacht in een hotel en vroeg om ka mer No. 23. Die kan ik u niet geven, ant woordde de portier, want ze is bezet! Wie heef die dan? vroeg de beschonkene? Een lieer, Jones genaamd. Welke Jones? Mijnheer A. B. Jones heeft ka mer 23. Dan is het in orde sprak hij. Dat ben ik; ik ben uit het raam ge vallen. Je kunt niet naar huis gaan door dien regen. B. Heb je geen parapluie te leen? A. Neen; maar blijf hier eten. B. 0, zóó erg is het niet! AMERIKAANSCH. Zij waren doodsvijanden. Bill was veroordeeld, omdat hij een horloge had gekaapt; Jim, wegens diefstal van een koe. En thans boeten beiden hun schuld in de gevangenis. Bij de dagelijkse he wandeling op de binnen plaats kwamen ze elkaar voorbij. On der gewone omstandigheden zou ie- van hen waarschijnlijk beproefd hebben den ander een messteek toe te dienen; onder de gegeven omstan digheden moesten ze zich echter be palen tot een fluisterend onderhoud. - Hm. schimpte de koedief, kan je me ook zeggen hoe laat het is? Dat kan ik, spotte de horloge- dief, tijd om te melken. •T BUITENLAND EN ONZE KUSTVERDEDIGING. Een groot deel van de Fransche bladen wiidt artikelen aan de ver sterking van Vlissingen. De grond toon van alle is verwondering er over dat de woorden van minister Pichon in de Kamer de gevoeligheid der Ne derlanders konden opwekken. De mi nister zeide in verband met de op merkingen van den afgevaardigde Delafosse dat zulk 'n ontwerp bespre kingen tusschen de mogendheden die d neutraliteit van België garandeer den. zou kunnen toelaten en voegde ©r aan toe, dat volkomen vriend schappelijk© besprekingen in geen ge val tot verkeerde uitlegging aanlei ding zouden kunnen geven. De „Echo de Paris' meent, dat zij, aio hierin een onvriendschappelijke daad jegens Nederland zien bewijs geven van kwade trouw. Het spreekt van zelf, dut de Belgische neutrali teit Frankrijk's belangstelling wekt, Iwant Frankrijk is een der mede-on derteekenaars van het verdrag van ,1839. Hiertegenover staat dat de po sitie van Nederland in deze omstan- FEUILLETON Naar bet Engelsch door CHARLES GARVICE. 42) Ik maak mij zoo ongerust over mijn paard, zei ze. Ik ben bang, dat het voor goed kreupel is in elk geval is het dier zoo onzeker, dat ik ©en ander moet zien te krijgen. Ge lukkig weet ik er een, dat mij wel zou passen ©en grijze van Lord Stanford Percy keek op. Ik kocht het gisteren, zei hij. U zei ze, waarvoor kon u dat noodig hebben een dames paard Vergeef mij Dat vraag ik niet uit nieuwsgierigheid. Hij dacht een oogenblik na, toen besloot hij haar te vertollen voor wie het gekocht was en waarom. Waar om zou hij het niet doen Was zij niet zijn vriendin Wie was beter in staat om hem raad te geven Ik had het heest noodig voor ©en pleegdochter van mij, zei hij. En toen vertelde hij haar hoe hij Gora had gevonden in de sneeuw, en hoe hij haar naar school had ge zonden. En heeft u liaar nog niet weer gezien 1 riep zij uit. Nog niet weergezien al dien tijd Arm kind Hoe wreed van u Neen zei hij bijna heftig. Dat is voor haar bestwil. Ik heb u gezegd, hoezeer zij aan mij hangt Nu zij mij in een poos niet heeft ge zien, nu heeft zij geleerd, die aanhan kelijkheid en genegenheid tusschen degenen, die om haar heen zijn, en mij te vcnleelen, en zij zal er dos te gelukkiger om zijn. Ik weet dat, want ik heb brieven van de dames Peoley en brieven van haar zelf. Neen, het was niet wreed, maar verstandig. Maai- Lilian hield vol. Het was wreed en u moet er dadelijk heengaan. Arm, lief. klein dingHoe zou u het vinden orn zoo van volkomen vrijheid te worden op gesloten in een Engelsche school en dan zoo'n school O. ik ben zoo blij, dat u het mij verteld heeftU moet haar gaan opzoeken, werkelijk, dat moet u. En mag ik haar dan ook een bezoek brengen U weet niet. hoeveel belang ik in haar stel. Wat een geschiedenis heeft zij, arm kind Geen wonder, dait zij zich aan u hecht Percy trok d© wenkbrauwen sa men. Zij heelt mij nu vergeten. zei hij. Maar als u denkt, dat het ver standig is, en en niets meer dan oen vriendelijkheid dan zal ik haar gaan opzoeken. Ju, doe dat, antwoordde zij met aandraug. Toen dacht zij een oogenblik na. U weot, dat wij morgen hier weggaan Neen. Ja, wij gaan naar de stad. Do volgende week gaat Lady Pacevvell zelf ook. Wij hebben een klein huis bij de Koninginnepoort gehuurd. Het viel mij nu zoo in, dat ik u zou vra gen. of zij ons zoo nu en dan mocht komen opzoeken. Het is ©en korle rit van Minerva House af, en het zal voor baar eens een verandering zijn. Percy aarzelde. Vertrouwt u mij niei vroeg zij zacht. Hij trok zenuwachtig zijn wenk brauwen samen. Ik dacht aan Cora aan liet kind, zei hij. Zij Ls nog wild eti onopgevoed. De moeilijkheden ilet zal een groot genoegen voor ons zijn, zei Lilian. U vergeet, dat ik voor mij zelf spreek. Ik ben alleen, heb geen vrienden. 0, laat haar bij mij komen Hij aarzelde een oogenblik. Zij stonden op het terras, te wachten om binnen te gaan. Ik vind het heel vriendelijk van u, zei hij. Zii zal komen. Maar ik moet haar eerst opzoeken. Als zij niet ai te wild en ongetemd is, zal zij komen. Percy ging naai- Vering terug en bleef daar een week gaf bevel, dat zijn huis in Grosvenor Square in orde gemaakt moest worden, en ging toen, alles in handen van Stephen Gringe achterlatend, plotseling naax de stad, waar hij zoo goed ais nie mand opzocht, maar toch 's mor gens, des middags en 's avonds aller lei kaarten ontving invitaties voor bals, soirées, concerten, tuinfeesten en andere partijen, maai- van geen enkele gebruik maakte. En eindelijk, op zekeren morgen, verraste hij Bea mish. door meer belangstelling voor zijn das en algemeen uiterlijk te toonen, terwijl hij zichzelf met een cntischen blik ongewoon lang in den spiegel stond te bekijken. Wil u liever een ander© das, mylord vroeg de trouwe en be scheiden Beamish, zich inwendig verbazend over de plotseling groote belangstelling in zijn uiterlijk. Neen, neen, zei Percy, een beetje ontstemd. Deze is heel goed je weet het kan mij niet veel sche len, Beamishmaar dit is toch zeker tegenwoordig de mode, niet Beamish was verontwaardigd bij de gedachte, dat hier aan getwijfeld werd. Mylord, de jas en het vest kwa men verleden week van Schultz. Heel goed. Beamish, lachte Percy, met iets van zijn oude lucht hartigheid. Ik wilde daarmee geep aanmerking maken op je artistieken smaak. Het is mooi genoeg zoo; geef mij mijn beursNeen, ik heb iiet rijtuig niet noodig. Ik zal wandelen. Met hetzelfde besliste air sloeg Lij den weg in naar Kensington, en kwam eindelijk op Minerva House aan, het oord van de godin der wijs heid en van hel onderwijs. De Graaf van Vering Hoe 1»scheiden Martha, de dienst bode, dezen naam ook aankondigde, hij ging van mond tot mond het schoolgebouw door, tot hij den lesse naar van Cora bereikte. Zij keek op met bleek gelaat en oogen vol ver langen. Lieve, zei Miss Ck-menia, die naar haar tee kwam, de graaf, je voogd, is er. Wil jé maar naar den salon gaan Percy hoorde een lichten stap in de hal en stond op, klaar om het gevoe lige kind, dat eenigo maanden gele den zoo aan hem had gehangen, zoo noodig in zijn armen op te vangen. De deur ging open en voor hem stond ©en lang, bevallig meisje. Eén oogenblik hield hij zijn adem in. Kon dit deze prinses zijn kleine, wil de Indiaansche vogel Cora zijn Zij kwam op hem toe en stak met iets van haar vroegere, wilde manie ren, haar armen naar hem uit. Mylord Cora Zij keken elkaar in de oogen, voor een oogenblik het verleden weer door levend. Wel, Cora, zei hij eindelijk, met zijn gewoon, kort lachje, ik kende je nauwelijks meer. Houdt men zich op Minerva House op met de zwarte kunst, of heeft men hier een of ander geheim chemisch middel, waarmee kleine meisjes in jonge da mes worden veranderd En ik ver- wuohtte mijn oude Cora weer te zien (een snelle blik, half verwijtend, half dankbaar, voor zijn erkenning van de verandering in haar deed hem zwij gen!, en in plaats daarvan komt er een jonge schoonheid, om mij mijn oneerbiedigheid en voorbarigheid te verwijten. Kind je bent nog altijd een kind voor mij je bent veran derd Doet u dat pleizier vroeg zij kalm. Of het mij pleizier doetzei hij. Hoe zou het anders kunnen Niet dal ik niet hield van de oude Cora denk dat niet maar de nieuwe boezemt mij ontzag in. Laat mij zien, of het werkelijk Cora is, of niets dan ©en visioen Zij stak haar hand naar hem uit, en hij nam haar aan. (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 5