NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 28e Jaargang. No. 8461 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. ZA.TERDAG 21 JANUARI 1911 A Tot de plaatsing van advertenfiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemadhtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. ABONNEMENTEN PER DRIE MAANDEN: Voor Haarlem1.20 Voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd Is (kom der gemeente)„1.30 Pranco per post door Nederland „1.65 Afzonderlijke nummers0.02 Ceillustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37H de omstreken en franeo per post 045 Uitgave der Vennootschap Loorens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. ADVERT ENTIËN: Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels 1.—, elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regel Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing- 50 Cts. voor 3 plaatsingen k contant. Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie724. Drukkerij: Zoider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. EERSTE Bl.AD. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZESTIEN BLADZIJDEN. AGENDA ZONDAG 22 JANUARI. Schouwburg: „Prinses Witje", 2 u. Schouwburg: Ned. Toaneeüensein- We. ..Aballino," 8 uur. Brongebouw. Nedetrf. Tooneelisten: „Nick Cn.rter", 8 uur. De Kroon: Bioscoopvoorstellingen, 2 en 8 uur. Soc. Vereenign'ng: Cïtcus Wilke. Voorstellingen, 2 en 8 uur. KI. Vereeniging: Specialiteitenvoor- vfceWing. MAANDAG 23 JANUARI. Schouwburg: Edmund's Durits-che Operette: „Klissen streng verboten", 8 uur. Bron gebouw: Lezing door dr. A. H. de Hertog, 8 uur. De Kroon: „Het Vrije Toon eel," 8 mir. Do Kroon: Vergadering Alg. Ned. Verbond, 8 uur. KI. Vereeniging: Concert, 8 uur. Hotel „Welgelegen", Bloemendal: Concert Jac. van Kempen, 8 uur. OM ONS HEEN No. 1293. Brieven van bet 34ste Raadslid Aan de Kiezers. Een gevolg van de tienjaarlljksche volkstelling is voor verschillende ge meenten, dat het aantal Raadsleden moet worden uitgebreid. In Haarlem is dat gelukkig niet noodig, ons zie lental beeft zich niet zoodanig uitge breid, dat vergrooting van den Raad voorgeschreven is. Voor ben, die al in het College zitting hebben, Is dat wel plezierig. Misschien kunt gij, kie zers, u dat zoo niet voorstellen, maar wij gevoelen zoo'n uitbreiding altijd xnin of meer als een onaangename zaak. De wet decreteert dan maar opeens nu moeten er twee bij, of vier, of soms wel zes. Alsof het appe len of noten waren. Hoeveel moeite heeft het niet gekost, om de vier-en- dertig knappe lui te vinden, die nu, durf ik zeggen, onzen Raad vormen. Hoeveel moeite kost het niet, om er één. een enkelen maar, te vinden als hij noodig is En dan twee, of vier, of zes op ééns Ik heb dat altijd als iets kwetsends voor onzen Raad ge voeld, zoodat het me plezier doet, dat we daarvan dezen keer verschoond blijven. Was Schoten indertijd aan Haar lem toegevoegd, dan waren we er niet aan ontkomen. Die gemeente moet haar Raad van zeven tot dertien leden uitbreiden. Dat is bijna een verdubbeling. Waar haal je ze van daan Een advertentie te plaatsen „Knappe menschen gevraagd, ge schikt en bereid om als Raadslid op te treden", kan hier niet baten. Bo vendien moet je ze knapper dan knap hebben en daar ligt juist het bezwaar. Ik heb inderdaad te doen met het hoofdbreken, dat onze Scho- tensche buren over deze zaak zich tullen moeten getroosteneen alge meen en openbaar examen van alle mannelijke Scho enaren, die den verkiesbaren leeftijd bereikt hebben, sou misschien nuttig wezen Ais ik van dienst kan wezen, ben ik gaarne Kosteloos ter beschikking van Scho- ten's burgerij, uit pure dankbaarheid, dat zij om zoo te zeggen de kastanjes voor ons uit het vuur haalt Toch heeft ook de Haarlemsche ge meenteraad dit jaar verkiezingen. Er treden periodiek niet minder dan elf leden af en er komen twee vacatures, een door het vertrek van Mr. Smit naar Amsterdam, en de andere, om dat de heer Winkler niet meer voor herbenoeming in aanmerking komen wil Hei zal niet zoo gemakkelijk vallen twee nieuwe leden te vinden, die bun omgeving waardig zijn. Voor den oningewijde zal het wel de schijn hebben, of er in Haarlem niet veel meer te besturen valt. Op den 25st.en Januari pas zullen wij onze eerste beraadslaging hebben in dit nieuwe jaar. Hoe is 't mogelijk, zal misschien een kiezer vragen, dat vier weken lang iets in de goede lich ting kan gaan, zonder dat er gestuurd wordt. Ik geef toe, dat het bij een Oceaanstoomer moeilijk lukken zou. Op de vaderlandse lie zandwegen evenwel kun je, op een rustig eind, dikwijls een wagen zien, waarvan de voerman in rust is en de teugels op het paard heeft gelegd, dat het spul letje wel behouden naar den stal zal brengen. Maar komt er straks moeilijkheid, is er een auto in het zicht, of moet het span den spoorweg over, dan is de voerman er als de kippen bij en vat opnieuw de teugels. Zoo gaat het ook ons, leden van den Raad. Gelukkig dat we het nieu we jaar- beginnen zonder gevaar in 't zicht. De quaestio van de loonen der gemeente-arbeiders, dio aanvan kelijk wegens de uiteenloopende ver zoeken en adviezen haast onoplosbaar scheen, is nu door het voorstel van de Commissie, om een minimum van twaalf gulden te bepalen, heel dicht bij haar oplossing gekomen, j Waarschijnlijk gaat dat er nu, zon der veel gepraat, wel gladjes door. Want hoe knap we ook zijn, niet iedereen is goed op de hoogte van ingewikkelde quaesties als deze. Krij gen we daarover dus een advies, dan houden we ons daar graag aan vast. Er wordt bij verkiezingen veel ge klaagd over uw wegblijven, geachte kiezers. Eigenaardig is het, dat die klachten van u zelf uitgaan.^ons le den van den Raad kan hel minder schelen, of de opkomst groot of klein is Zelfs ziet menigeen, die aan de beurt van aftreden is, wel graag, dat er voor zijn herkiezing een rustige opkomst is, dat beteekent zooveel als een goedkeuring „je hebt bet naar behooren gedaan". Ais het bij een periodieke verkiezing zoo héél druk loopt, dan zijt gij, waarde kiezers, blijkbaar ontevreden. Dit standpunt is evenwel een zeer bijzonder, dat voor bestrijding vat baar is. Ik neem dus aan, dat in het algemeen een groote opkomst van de kiezers voor een gemeente de beste waarborgen oplevert van een ijverig en deugdelijk bestuur. Maar boe wor den tegenwoordig de kiezers tot stemmen opgewekt I Uitsluitend door liet particulier initiatief. Met de hulp van kassen, die meestal chronisch leeg zijn, althans wanneer ze niet erger dan leeg zijn (dat kén i), moet een kostbare verkiezingscampagne worden gevoerd. Hoe dat mogelijk is, weten alleen de penningmeester en een paar vertrouwde vrienden, de rest kan er alleen naar raden, maar maakt er zich niet druk over. Om hen in deze moeilijkheid wat tegemoet te komen, zou ik willen voorstellen, dat de gemeente zelf een deel van hel werk voor haar rekening neemt Tegelijk met de oproeping ontvangt elke kiezer een keurig geschrift, waarin hij lezen kan, wie de ver schillende candidaten zijn, wat hun levensloop, maatschappelijke werk kring is, welke' hun nlanneu voor de toekomst zijn en zoo meer. Die be schrijvingen zijn ingezonden door de kiesvereeniging, die de candidaten stelde, de ruimte die voor elk be schikbaar wordt gehouden, is gelijk. Bovendien wordt het jjortrei van lede ren candiidaat bij zijn levensschets afgedrukt Drie dagen vóórdat de verkiezing plaats heeft, ontvangen alle kiezers een opwekking namens het gemeente bestuur, om te komen stemmen en één dag vóór de verkiezing' wordit hun meegedeeld, dat het gemeentelijk rij tuig, waarin zij kunnen plaats ne men om naar de stembus te rijden, door hun straat zal komen 's mor gens of 's middags» zoo en zoo iaat Op het aangewezen tijdstip verschijnt dan. naar gelang van de weersge steldheid, een open of een gesloten Jan Plezier, die de kiezers naar de stembus brengt Van deze nieuwigheden stel Ik me veel voor. Onwetendheid met de per sonen der candidaten. uitvluchten als „ik weet niets van de menschen af", kunnen dan niet meer voorko men. De levensbeschrijvingen mogen uitvoerig zijn desnoods van des candidaats eersten tand af tot zijn laatsten toe. De algemeen© aanspo ring, om toch te gaan stemmen, zal haar uitwerking niet missen en voor al van de gemeentelijke Jan Ploziers stel ik me veel goeds voor. Hoe hui selijk en gemoedelijk zal het niet wezen, als de buren naast elkaar op de banken in compagnie naar de stembus rijden. Bovendien gaat het zoo gauw, dat niemand zich met een: ,,ik had geen tijd", zal kunnen excu- seeren. Het spreekt van zelf. dat deze nieu we denkbeelden voor -zeer veel uit breiding vatbaar zijn. Om maar iets te noemen „ieder, die meer dan duizend gulden in de gemeentelijke inkomstenbelasting bijdraagt, wordt per auto der gemeente afgehaald." Misschien draagt dit bij tot vestiging van ge for tuneerden in onze stad. Ik zeg evenwel nogmaals, waarde kiezers Ik ben persoonlijk op deze of dergelijke maatregelen niet ge steld en denk breed genoeg, om mij er niet over te bekommeren, met hoe veel stemmen ik word herkozen, mits dat maar geschiedt Bij de ont wikkeling van deze denkbeelden stel de ik mij op uw standpunt, waar voor ik uwe waardeering ver wacht Waarde kiezers, ik groet u allen HET 34STE RAADSLID. Voor kopie conform J. C. P. Stadsnieuws DE TROUBADOUR. Veivii's „Troubadour" blijkt voor ons opera-publiek nog steeds giroote aantrekkelijkheid te bezitten. Anders zou gisteravond de Schouwburg niet zoo flink bezet zijn geweest en er niet zóó duchtig zijn geapplaudisseerd na elk succès-numniér waaraan, naar men weet, deze opera met baar over vloed van pakkende rneloddén buiten gewoon rijk ie. Nu, ik wil allerminst beweren, dat er geen reden was voor zooveel voldoemlngsbetoon. De bezet ting immers der hoofdrollen was wel zóó, dat aan het meerendieel dor bra- voua-stukken alle recht kon geschie den. We lwwMen op de eerste plaats in den heer L. Marrissan, een „Trou badour" die met zijn klankvol, me taalrijk tenorgeluid zijn groote, effect volle partij met Itataaaasche kranig heid beheerschte. Het laatste wat ik van hem hoorde was de groote scène en ail-ia aah het eind van het derde bedrijf en na deze tour de force leek hij nog even trisch en onvermoeid ais in 't begin. De hem toen gebrachte ovatie was dan ook volkomen verdiend. Niet min der eigenlijk zelfs nog beter, we gens de meerdere beschaving van spreken, voldeed de Luna-partij door den hoer Corel Butter. Jammer, dat zijn diapason niet altijd met dien van het orkest kilopte; maar waar diit wel het geval was schonk zijn prachb- stem en zijn warme voordracht ons de beste oogenbüikken van den avond. Van den lieer II. Kubbenga kan kort weg worden gezegd, dat zijn Fernand- partij niets te wenschen overliet. Eerst na die der heeren mogen de artistieke varrichtingen der dames ter sprake komen. Mevr. Engelen-Se wing, als Leonore, had 't spreekt haast van zelf vele goede oogen- blikken; dat zij uit eik oogpunt be schouwd In deze ml voldeed mag Ik echter niet verklaren evenmin als dat het zingen van mej Irma Lozln ofschoon in actie altijd nog een gaar ne geziene Azucena steeds liet na tuurlijk- en a es te Lisch -niuzi k aal ge hoor vermocht te bevredigen. Ook wat de karen betreft, maakten ddtmaafl de heeren ar waren zeer goede stem men onder aanspraak op den eere- palm Het orkest was zéér goed en het geheel marclieerde vlot en flink want de heer J. A. Kwast toonde zich ais altijd eén ferm en volkomon be trouwbaar leidsman. PHILIP LOOTS. Post Ingetrokken. De poliitlepost fn de Frankestraat is ingetrokken, daar de bewoners hot huis verlaten hebben* Gev. Voorwerpen. Terug te bekomen bij: Een ledige dames-por temannaie, G. Sik king, Amsterdamsohe vaart 25. Een ceintuur, G. van der Hoeven, 2e Voornitgangstraat 26. Een kinderhandsohoenlje, P. van den Berg, Papentorenvest 10. Een rozenkrans, J. Kleelstra, L. Heeren vest 58, Een katuil, C. van Kaam, Z. B.- Spaarne 60. Een ceintuur, G. Aarts, 2e Zuid-Pol derstraat 13. Een schoolkaart, E. S. M., G. C. Baars, Vrouwensteeg 9. Een huissleutel, Bureau van politie. Baden. In het douchebadhuis aan het Leid- scheplein zijn In de afgeloopen week genomen 950 baden; in dat aan den Koudenhorn bedroeg het aantal 700, Nieuwe Winkel. In het perceel Groote Houtstraat 65, opent de heer Guilleaume Vélu heden avond een zaak in heeren-axtikelen. De winkel ziet er keurig uit. Elec- trisch licht is aangebracht Mishandelin g. J. H. R., gasfitter, beeft aangifte gedaan, dat N. hem bij een twist een duw heeft gegeven en bovendien een slag in den nek met eon schaaf heeft toegebracht. Bek r oo n d. Op de pluimveetentoonstelling te Deventer gehouden op 21 en 22 Janua ri, behaalde onze stadgenoot, de lieer A. C. van Nikkelen Knijper met zijn inzendingen in de af deeling kanarie vogels, binnen- en buitenlandscho vo gels en papegaaien, 5 eerste-. 4 e ereprijzen, 2 2ue- en 1 Sen prijs. Bekneld. Vrijdagmiddag geraakte de inleg ger H., werkzaam bij de firma Van Olphen, met zijn hand tusschen den cylinder der snelpers bekneld. In het gasthuis werd de hand verbonden. Hij is nu weer aan 't werk. H. U. S. M. Alen sclirijft ons: Aan het personeel van de Centrale Werkplaats der H. IJ. S. NL zijn do nieuwe reglementen uitgereikt. Door de werklieden werd de hoop gekoes terd, dat het aantal vrije dagen, dat nu twee bedraagt, met eeaiige ver meerderd zou zijn, hetgeen echter niet het geval is. Naar Amerika Naar men ons meedeelt, zullen bin nenkort een 18-tal Haarlemsche schil ders naar Amerika vertrekken, ten einde aldaar hun fortuin te gaan zoe ken. Alg. Ned. Werk L-V erbond, In de gisteravond gehouden jaar vergadering van de afdeeling Haar lem van bovengen oeinden bond, wer den de door den len secretaris en den len penningmeester uitgebrachte jaar verslagen goedgekeurd De aftredende bestuursleden, de heeren P. J. J. Klein, J. F. van Em merik en G. Seüéng, werden herko zen. In de plaats van den heer J. Hilie, die als commissaris niet herkiesbaar was, werd ais zoodanig gekozen de heer K. Bloemen. De bij het begin van dit jaar in werking getreden nieuwe spoorwegta rieven voor het personenvervoer en de m verband daarmede door de be trokken Spoorweg-Maatschappijen opgeheven goedkoop© reisgelegeiihe- den en vacantiekaarlen, gaven aan die vergadering aanLetdnig tot bet nemen van het besluit» n.L om deze zaak ter sprake te doon brengen in de aan staande Bondsvergadering, opdat van wage hel Algem. Nederl. Werklieden verbond, en zoo dit mogelijk is, in vereeniging met of gesteund door meerdere organisaties, aan de betrok ken Spoorweg-Maatschappijen het verzoek zd worden ger.cht, om ge durende de zomermaanden de gele genheid weder te openen, tot het doen van goedkoope uitstapjes en het uit geven van vacantiekaarlen. (Zie verder Stadsnieuws ónder laat ste berichten). Uit de Omstreken HAARLEMMERMEER. Bij de Gereformeerde gemeente te Vijfhuizen zijn gekozen, respectieve lijk tot ouderling en diaken de heeren T. Kamper en J. Boneing. SLOTEN. De bevolking dezer gemeente is in 1910 met een 600 vooruitgegaan en bedraagt nu bijna 10 duizend inwo ners. BLOEMENDAAL. In het jaar 1910 werden in deze ge meente 918 processen-verbaal opge maakt, waaronder wegens dronken schap 31, Art. 461 \V. v. Str. 24S, M. en R. Regl. 243, verkeersverord. 177, dief stal 36, Pol. verord. 35, jachtwet 54, dierenmishandeling 2, vogelenwel 2 en strooperij 5. HAARLEMMERMEER. De gymnastiekvereomging „Hoofd dorp" gaf gisterenavond in café „De Landbouw" voor leden en genoodig- den een goedgeslaagde uitvoering. Met oen toepasselijk woord werd de uitvoering door den eere-voorzitter den heer Schmóle, kapitein der genie, thans te Utrecht, geopend- Zoowel kleinen als grooten werkten uitstekend en men kon zien, dat elke medewerker zijn beste been voorzette. De verschillende nummers van liet programma wei-den afgewisseld door voordrachten, gegeven door eenige leden der vereeniging „Onder Ons". Dadelijk na do pauze werd door den eere-voorzitter een opwekkings woord gesproken, naar aanleidinR van het feit, dat de vereeniging thans zeven jaar heeft bestaan. Hij spoorde aan te trachten, om meerdere krach ten voor de vereeniging te wei-ven. Het slot van de uitvoering waren eenige maxinergroepen, voorstellen de o. a. „De sterke overwint den zwakke" en ,,De vluchteling", alsook eenige worsteistanden. Deze voorstellingen werden onbe rispelijk en prachtig uitgevoerd. Door den voorzitter der vereeni ging. Dr. Nonninga, werd een kort afscheidswoord gesproken, en den directeur namens de leerlingen twee bloemstukken aangeboden. Ten slotte werd door den directeur, den heer Van 't Lint, dank gezegd voor de hem gebrachte hulde. H ij deelde medé. dat hij besloten had, directeur van de gymnastiek-veroeni- ging „Hoofddorp" te zullen blijven, welke mededeeling door alle aanwe zigen met gejuich werd ontvangen. ZANDVOORT. Door het vlam vatten van een pe- troieumtoestel ontstond gistermid dag een begin van brand in een di rectiekeet staande in nieuw Zand- voort. Met een paar emmers wrater was men het vuur spoedug meester. Op het erf vau den heer S. alhieT Is een postduif neergestreken, en van uitputting bezweken. Om een der poo- ten zat een aluminium ringetje, waarop N. H, 2984 Ho. en om den an- deren poot een celluloid bandje, waar op 21496 Ao. Binnenland FRANSCH-HOLLANDSCH INCIDENT? De N. R. CL schrijft: In afwachting van nadere bijzon derheden omtrent het incident, dat volgens de Nlatin zou hebben plaats gevonden te Tandxjor naar aanlei ding van een Fransch-Nederlandsch eigendomsgeschil, kunnen wij het vol gende mededeeten, dat wellicht ver band houdt met het gebeurde, indien er althans iels gebeurd is, wat een incident mag heeten. Sedert midden 1909 bestond er te Tandizjer een geschil tusschen den Nederlander Hooglandt en den Fran- schen onderdaan Gautsch over een terrein, dat de eorsts bezat. Het ge schil werd niet aanhanging gemaakt voer eenige consulaire rechtbank daar ter plaatse, daar bet ouder de competentie viel van een Moorsche rechtbank, de Shraa, Na een jaan is de uitspraak van dien inlandse hen redder gevallen ten nadeeie van den Nederlander. Aangez.en de ten uitvoerlegging van dit Moorsche vonnis begrijpelij kerwijs niet geschieden kon vanwege den Nederlandschen consul-generaal, en de Marokkaansche overheid de uit spraken van hare rechters niet execu- teoren kan tegenover vreemdelingen, is ©en door dn.1 Shraa geveld vonnis, waaraan partijen zich niet goedschiks onderwerpen, een document, wanruaa' men niet zoo heel veel heeft. Tot zoover de feiten. De veconder- i stelling is hierna niet zoo gewaagd, dat do in het gelijk gestelde partij zich verder zelve recht verschaft heeft en, met het vonnis van den Moor- schen rechter gewapend, zich daad werkelijk in het bozit stelde van het betwiste terrein. Hierop is waar schijnlijk de in zijn bozit gestoorde Nederlander zijnerzijds overgegaan tot daden, die hem weer in do heer schappij over zijn erf hebben hersteld. Dat deze handeling zoo zij wer kelijk heeft plaats gehad en de zaken zich hebben toegedragen, als boven wordt verondersteld zou hebben plaats gehad op de door de Matin beschreven wijze, nl. met behulp van 25 tot de tanden gewapende Span jaarden, Is vrijwel onmogelijk, als men bedenkt, dat een zeer talrijk Ma- rokkaansch politiekorps onder Fran- sche officieren in de onmddellijke na bijheid van Tandzjer gelegerd ia en de Spoansche bevolking dier sl ad zelden of nooit aanleiding geeft tot wanordelijkheden in de diplomatieke hoofdstad van het Cheriffijnsdie Rijk. Dat aan de betrekkelijke gezant schappen klachten zijn ingediend naar aanleiding van do tenuitvoerleg ging of verijdeling der tenuitvoerleg ging van het vonnis, dat uitspraak deed in het geschil tusschen den Ne derlander en den Franschman', is zeer wal mogelijk. Doch van zoowel beteekenis, als de Matin wil, zal liet geharrewar wel niet geweest zijn. daar tot nu toe geen bericht van on zen gezant te Tandzjer over deze aan- gelegenheid is ontvangen nan hot Mi nisterie van Buitenü&ndsche Zaken. DE VERSTERKING VAN VLISSINGEN. Reuter seint uit Londen: De Morning Post zegt, dat de over weging der plannen voor de verster king van de Hollandsche kust door de Nederlandsche regeering onnoodi- ge opwinding veroorzaakt. De Hollanders hebben het meest voll«-men recht, om de maatregelen te nemen, die zij noodig achten voor de verdediging van hun land. Engeland heeft geen reden daarover Nederland lastig te vallenhet heeft integendeel alle aanleiding zich met zijn eigen verdediging en zijn eigen politiek bezig te honden, met liet oog op den toestand in Europa. HET FORT BIJ VLISSINGEN. De militaire medewerker van 'iet Journal des Débats, Charles Mal©, geeft over het fort bij Vlissingen ecu bestudeerd, gematigd en objectief ge steld artikel, dat onze rechten er kent, ons geen dwaze bedoelingen toe schrijft en ons niets opdringt. Het slotoordeel van Malo is, dat het plan niet in Nederlands voordeel is. KAMERVERKIEZING TE SNEEK. De districtsfederatie Sneek, der S. D. A. P., heeft, volgens Het Volk, be houdens nadere goedkeuring van het Partijbestuur, candldaat gesteld (va- cature-Colijn) den heer ds, A van der Heide, te Britswerd. AFTREDEN H. W. L. LEUR. Met leedwezen wordt vernon- dat de volijverige directeur van het Rijkstelegraafkantoor te Amsterdam, de heer H. \V. L. Leur. zijn onlsi.-:--- aanvrage bij H. M. de Koningin heeft ingezonden De heer Leur herft de gewone leeftijdsgrens reeds over schreden en schijnt thans te hebbes» gemeend, dat voor hem de tijd an gaan is gekomen. GEHUWDE OUDJES. Naar vernomen wordt, bestaat bij het burgerlijk armbestuur het voor nemen aan het gemeentebestuur i© Rotterdam een crediet aan te vragen voor het inrichten van gemeenschap pelijke kamertjes in het gemeentelijk armhuis aan de Oostcrvantstrant al daar, ten dienste van dc gehuwde ver pleegden, die zich in dat gesticht be vinden. ZIEKENHUIS TE 'S-GRAVENHAGE. B. en W. van 's-Gravenhage bob ben bij den Gemeenteraad ingediend een voorstel, om het voormalige krankzinnigengesticht aun het Slijk- einde in te richten tot tijdelijk zie kenhuis. Er zullen 165 patiënten ge lijktijdig verpleegd kunnen worden. De kosten worden globaal begroot op 117.600, n.l. ƒ65,000 voor verbouwing en 52 000 voor meubilair en hetgeen voor het inrichten van het gebouw verder noodia is.

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 1