vend® aanzienlijk materiaal. De ver dachte blijft echter ten stelligste ont kennen. In 't geheel worden er zeven arbeiders vermist. Men gelooft, dat Znidersitch hen allen vermoord en daarna begraven heeft, EEN HOSPITAAL AFGEBRAND. In het garnizoenshospitaal te Metz is brand ontstaan de vlammen gre pen zóó snel om zich heen, dat de tweede verdieping en de zolderver dieping een prooi der vlammen wer den. De zieken konden nog bijtijds ln veiligheid worden gebracht. Drie per sonen, die aan rookvergiftiging leden, verkeerden cenigen tijd in levensge vaar. De schade wordt op een half mil- lioen mark geraamd. GEHUWD IN EEN BALLON. Achthonderd voet boven de stad San Antonio in Texas zijn miss Marie 6helton en Walter Stowe door den reverend Adams getrouwd. Het hu welijk werd ingezegend in de wolken. De huwelijksreis bestond uit een tocht door de lucht. De landing had plaats in een bosoh en liet jonge paar moest nog een lieel eind loopen, voor ze een automobiel vonden, welke hen naar San Antonio terugbracht. DE BEGRAVEN MIJNWERKERS. Thans vinden wij in de bladen na dere bijzonderheden over de redding van de beide arbeiders uit de mergel groeve van Venesvilla Nadat de dokter de noodige zorgen aan hen besteed had, moesten de ge redden natuurlijk vertellen. „Wij hebben afschuwelijk van de koude en vooral van de vochtigheid geleden", zeide Bellanger. „Alles be schimmelde daar beneden, onze broo- den, de kaarsen, alles. Vooral met de kaarsen waren wij spaarzaam, want elk duurde maar vier uur. Geduren de dien tijd werkten wij zoo hard mo gelijk. „Levensmiddelen hadden wc ge noeg, maar o, die kou! Als onze kaars was afgebrand, rolden wij ons in de dekens, maar dikwijls konden wij niet slapen van de vochtigheid, dan draafden wij maar eens een paai- keer op en neer. „Na de eerste drie dagen die wa ren afschuwelijk, want toen dachten wij niet anders, of wij zouden daar moeten sterven hoorden wij heel zwak in de verte kloppen en breken. Toen begrepen wij, dat jullie aan het werk waart." Op een vraag van oen der inge-i nieurs, of ze weer in de groeve zou-1 den afdalen, zeide Groull, die met een glunder gezicht genoot van de tabak, die oen kameraad hein had toegereikt dat was zijn grootste kwelling geweest, verzekerde hij, geen tabak te hebben „Waarom niet 7 het is toch ons brood, ons heele leven." In deze groeve echter zullen zij niet meer behoeven te werken, daar de maatschappij op aanraden van den Ingenieur besloten heeft, haar te sluiten. Vervolg Gemeenteraad De VOORZITTER deelt mede A. Dat is ingekomen een schrijven van den heer Mr. W. N. J. M. Smit, houdende bericht, dat hij wegens vertrek uit de gemeente ontslag fceernt als lid van den Gemeenteraad. B. Dat zijn gesteld in handen van B. en W. om advies lo. een verzoekschrift van M. van Breemen, om hem eenc strook grond aan de Parklaan te verhuren 2o. een verzoekschrift van de Di rectie der Amsterdamsche Taxa nieter Automobieleumaatschappij „Atax", te 'Amsterdam, om vergunning tot het doen stationneeren van Automobielen op den openbaren weg 3o. een verzoekschrift van C. D. CaaJen, om afwijking van het bepaal de bij art. 7, la, der Bouwverorde ning, voor den bouw van een loods .op een terrein aan de Reguliers- straat 4o. een verzoekschrift van E. W. Baron Van dor Capellen, oni den boom aan de Noordzijde van het per ceel aan het Kenaupark no. 6 te doen rooien 5o. een verzoekschrift van de Erven M P. T. Prévinaire en het Kerkbe stuur van de parochie van den H. Anton ius van Padua, betreffende overschrijving van de huur van grond voor de perceelen aan don Zijl singel Nos. 2. 4 en 6. C. Dat zijr, ingekomen le. een voorstel van B. en W., tot het betuigen van instemming meteen door hei gemeentebestuur van Velsen tot de Regeering gericht verzoek schrift nopens hel verkeer me; de pont over liet Noordzee-kanaal 2o. een schrijveu van Gedeputeerde Siaten der provincie Noord-Holland, ten geleide van een afschrift van net Koninklijk besluit van 13 December 191U No. 02, houdende vaststelling van het Rijkssubsi<lie voor de H. li.- Scholen der gemeente 3o. liet advies van de Cominissie'3 van bijstand in het beheer der ge meentebedrijven en der Openbare .Werken, betreffende de invoering van liet werklieden-reglement en do vaststelling van besluiten ter uitvoe ring van dat reglement 4e. een verzoekschrift van P. van der Stad e. a., monteurs en mou- leurs-helpers aan de Elecirisohe Cen trale. betreffende de voor hen vast gestelde loonregeling 5e. een verzoekschrift van IJ. van BiMerbeek e. a. schakelbordwachters aan de Electrischc Centrale, betref fende de voor hen voorgestelde loon regeling Se. een verzoekschrift van de afd. Iluarlem van den Bond van Neder landsche Gemeente-werklieden betref fende de loonregeling dor gemeente werklieden 7e. een schrijven van A. do Haan, aannemer van den bouw van het Openbaar Slachthuis, houdende dank betuiging voor de hem hij Raadsbe sluit van 19 Mei j.l. No. 13 toegekende schadevergoeding 8e. een schrijven van L. Simons, waarbij ter goedkeuring wordt aan geboden een plan tot het verbouwen van den voorgevel van het porceel aan de Schagchelstraat no. ?2. (Te stellen in handen van B. en W. ter afdoening.) d. dat door den Commissaris der Koningin in de provincie Noord-Hol land is benoemd tot buitengewoon ge- meentc-v -ldwachter, W. Prins, agent van politie a. dat door B. en W. zijn benoemd; le. tot opzichter le klasse bij den dienst van Openbare Werken, M. W. C. Visser 2e. toi opzichter 2e klasse bij dien tak van dienst, J. G. Niesten 3e. tot keurmeester bij den Keu ringsdienst van voedingsmiddelen, enz., 1<\ Bouman 4e. tot geneeskundige, belast met het toezicht op den gezondheidstoe stand van de ambtenaren en werk lieden, G. Adrian, en tot zijn plaats vervanger Dr. E. W. Merens 5o. tot klerk 2e klasse ter gemeente secretarie, A. M. Tijsseling 6e. tot hulpbode ter gemeente-secre tarie, F. W. Vogel en 7e tot 2e klerk aan de gemeente-lichtfabrieken J. Schouten en H. J. Schuhman dat door hen zijn bevorderd le. tot adjunct-commies 2e klasse ter gemeente-secretarie en klerk 1ste klasse, J. C. W. Blom, en tot klerk lste klasse do klerken 2e klasse. J. W.ijma, J. Sipk.es, D. van der Want en A El fférs en 2e. tot lste klerk aan de gemeente- lichtfabrieken, de 2e klerken O. Bran- se en D. Rozeboom en dat door hen eervol ontslag is verleend aan J. Flo- hil als adjunct-directeur van het Openbaar Slachthuis en aan J. Nob- be als geldóphaler aan de gemeente- lichtfabrieken f. dat Gedeputeerde Staten der pro vincie Noord-Holland hebben bericht, dat zij hunne beslissing omtrent de Verordening tot wijziging van de Verordening op dc markten, hebben verdaagd g. dat de heer J. Krol K.zn. lieeft be richt de benoeming tot- lid der Com missie van toezicht op het gemeente lijk museum aan te nemen h. dat ter lezing is nedergelegd een verslag omtrent het gebruik van de zwem- en badinrichting aan de Hout vaart over 1910; i. dat door B. en W. aan L. Dekker, eervol ontslagen bewaarder der Op leidingsschool voor jongens, een pen sioen is verleend ten bedrage van 358 r,er jaar j. dat de eigenaar van de perceelen aan het Tuinlaantje no. 6, 8, 10 en 12, welke perceelen bij Raadsbesluit van 20 Juli 1910 no. 25 onbewoonbaar zijn verklaard, heeft voldaan aan een last geving van 14 September d. a. v., door de bewoning van genoemde percee len te doen staken. (Zie notulen d.d. 20 Juli 1910, blz. 445). Dat zijn ingekomen: le. Een schrijven van den minister van Binnenlandsche Zaken, houden de voor zoovee! noodig goedkeuring van liet raadsbesluit van 14 Decem ber 1910 no. 14 c tot regeling van de bezoldiging der ambtenaren, in geval len van ongesteldheid; 2e. een schrijve^ van denzelfde houdende goedkeuring van het raads besluit van 14 December 1910 art. 8 tot regeling van de jaarweddien van het onderwijzend personeel aan het gymnasium; 3e. een schrijven van Ged. Staten der provincie Noord-Holland, ten ge leide van de door hen vastgestelde rekening en verantwoording der ge meente. dienst 1909; 4e. een schrijven van diezelfden, ten geleide van de door hen goedge keurde begrooting der gemeente, dienst 1911; 5e. een schrijven van dezelfden, ten geleide van het door hen goedgekeur de raadsbesluit van 30 November 1910 no. 12 tol verhuring van verschillen de gemeente-eigendommen; 6e. een schrijven van diezelfden, ten geleide van het door hen goedge keurde raadsbesluit van 30 November 1910 no. 13 tol verhuring van grond; 7e. een schrijven van dezelfden ten geleide ven het door hei) goedgekeur de raadsbesluit van 30 November 1910 no. 14 tot verhuring van grond; 8e. een schrijven van dezelfden, ten gebeide van liet door hen goedge keurde raadsbesluit van 14 Decem ber 1910, no. 6 tot het tijdelijk opne men van gelden in 1911. 9e. een schrijven van dezelfden, ten geleide van het door hen goedge keurde raadsbesluit van 14 December 1910, no. 7 tot vaststelling van ver ordeningen naar aanleiding van art 114 bis detr gemeentewet; 10e. een schrijven van dezelfden, ten geleide van het door hen goedge keurde raadsbesluit van 28 December 1910, no. 9 tot onderhandscho aanbe steding van werken ten behoeve van de uitbreiding der electrische cen trale; 11e. een schrijven van dezelfden, ten geleide van het door hen goedge keurde raadsbesluit van 28 December 1910, no. 11 tot onderhandscho aan besteding van een naphtlialinewas- acher ten dienste van de gemeente- lichtfabrieken; 12e. een schrijven van dezelfden, ten geleide van het door hen goedge keurde raadsbesluit van 28 December 1910, no. 16 tot ingebruikgeving van een schoollokaal; 13e. een sein ij ven van dezelfden, ten geleide \an het door hen goedge keurde raadsbesluit van 28 December 1910 no. 17 tot in gebruikgeving van een bokaal in don Doelen; 14e. een schrijven vau dezelfden, ten geleudo van het door hen goedge keurde raadsbesluit van 28 December 1910 no. 18 tot verhuring van grond; 15e. een schrijven van dezelfden, ten geleide van het door hen goedge keurde raadsbesluit van 28 December 1910, no. 19 tot verhuring van grond; 16e. oen schrijven van dezelfden, ten geleide van het door hen goedge keurde raadsbesluit van 28 December 1910, no. 20, tot het voeren van ver weer tegen eene ingestelde rechtsvor dering. PUNT 7. De ambtenaren, belast met de inning van haven- en kaaigelden vra gen verhooging hunner J aarwedden. B en W. meenen, dat er alleszins termen zijn, om hei maximum van de jaarwedden met f 100 te verhoogen eu hei uurloon van de noodhulp- ambtenaren ook iets te verhoogen. Do bezoldiging zal voortaan zijn van f750—ƒ1000, alleen de ambtenaar die vrije woning geniet in 't perceel aan de Kampervest, ontvangt f 50 minder. 't Bedoelde uurloon wordt op 25 cent gebracht, voor Zondagen 28 cent, met een minimum van f 2 en een maximum van f 3 als daggeld voor werkdagen en 2.50 en 3.60 voor Zon- en feestdagen. De heer MODOO vraagt of het niet wönscholijk is om de verhoogingen tel doen plaats hebben, om de twee jaren, in plaats elk jaar ter wille der een heid in dc verordeningen. De lieer KRUSEMAN zegt, dat deze verordening gelijkluidend is aan de vorige. De ambtenaren staan op hun maxi mum en hebben altijd om 't jaar ver hooging gekregen. Het is dus een on- regélmatigheid om nu om de twee jaren te geven. De hoor MODOO zegt, dat het nu juist de lijd is, om de verhoogingen uniform le maken, daar de ambtena ren op hun maximum staan. Er zijn 18 verordeningen, waarin de veriioogmg om de twee jaren wondt gesteld en in 5 of 6 verordenin gen wijkl men daarvan af. De heer DE BRAAL is er tegen, dat geschiedt wat do heer Modoo wil. Ie mand, die nog één jaar dienst heeft, voordat hij pensioen krijgt, kan nu benadeeld worden, omdat hij dain niet, bij 'l pensionneeren, die verh'oo- ging heeft. Spr. acht het dankbeeld van den lieer Modoo niet in het be lang der gemeente-ambtenaren. Do lieer KRUSEMAN acht die wij ziging eveneens niet in het belang der ambtenaren. De hoor SPOOR vraagt, of, wanneer om do twee jaren verhoogd wordt, niet f 100 wordt gegeven en bij ver hoogingen om 't jaar f 50. Goroep; Neen! Het amondement-Madoo wordt ver worpen met 15 tegen 14 stemmen. De heer DE BRAAL stelt voor, om een andere redactie te geven aan het artikel omtrent de inhouding der ver hoogingen. Verleden jaar wees Mr. Smit er op, dat de redactie niet juist is, dat dc verhooging niet gegeven moet worden, wanneer er ernstige grieven bestaan. Deze verordening komt nu en men kan de redactie thans wijzigen. Spr. stelt voor, dat de verhooging niet wordt gegeven, wanneer de persoon niet voor een verhooging in aanmer king koipt. De heer SPOOR is het daarmee eens, Wanneer man een ernstige grief heeft, moet de ambtenaar ontslagen worden. De lieer LOOSJES iveot niet, of het aan zijn taalgevoel ligt, maar de heer De Braai vertelt een waarheid als een koe. Hij wil de verhooging geven, als... die verhooging gegeven wordt Dat spreekt! De lieer SPOOR zegt, dat het niet aan het taalgevoel, maar aan het ge hoor van den heer Loosjes ligt. Do bedoeling van het amendement is, dat de verhooging niet gegeven wordt, als B. en W. dat niet wensche- lijk achten. De heer KLEIJNENBERG is zeer te gen het voorstel, omdat het de ver hoogingen in gevaar brengt.. De grie ven moeten heel ernstig zijn, als de verhooging niet wordt gegeven. Dc VOORZITTER ontraadt bet amendement. De verhoogingen zijn een recht der ambtenaren. De lieer SPOOR erkent dit Het amendement-Do Braai wordt verworpen. Alleen de heer De Braai stemt vóór. Do heer SPOOR stelt nu voor, om. te lezen, dat niet bij het bestaan van „ernstige grieven", doch alleen bij 't bestaan van „grieven" die verhooging wordt ingehouden. Anders sauctionneert men het aan blijven van ongeschikte ambtenaren. Want heeft men ernstige grieven, dan kan men alleen de verhoogingen in houden. De heer VAN STYRUM waarschuwt ernstig tegen dit amendement. Wordt dit aangenomen, dan mogen B. en W. alleen verhooging geven, wanneer zij niet de minste grieven hebben. Daar door worden de verhoogingen in ge vaar gebracht. De heer SPOOR trekt hot amende ment in, omdat hij de uitlegging, die de heer Van Styrum er aan geeft, wil voorkomen. De heer BREGONJE stelt voor, bij Zondag6arbeid 100 pCl. loonsverhoo- ging te geven, gelijk de werklieden- organisaties ook aan particulieren vragen. Het is een groote steun voor do arbeidersbeweging, wanneer de Raad het voorbeeld geeft. De lieer KLEYNENBERG gaat niet mee met dil voorstel. Die honderd procent loonsverhooging wordt gege ven, in do veronderstelling, dat de Zondagsarbeid komt bij 't gewone weekwerk. Hier is dat niet 't geval. Hier ruilt de persoon een werkdag meteen Zondag en krijgt dan wel ver hoogd loon, maar behoort geen 1C0 pCt. meer te krijgen. De heer VAN DE KAMP is voor het denkbeeld van den heer Bregonje. Neemt men dit voorstel aan. dan brengt men deze verordening in over eenstemming met het Werkliedenre glement. De lieer KLEYNENBERG ontkent dit. Het verschil heeft spr. straks reeds uiteengezet De heer KRUSEMAN gelooft, dat de heer Bregonje de zaak niet goed 'inziet. Hel gebeurt bi} dien Zondags-' arbeid, dat een ambtenaar des nachts slaapt en alleen nu en dan op moet, om aan de brugwachter een bonnetje af te geven. Met dien arbeid verdient de man dan zeven gulden. Dat is een makkelijk baantje. (Ge lach.) D? heer BREGONJE handhaaft zijn voorstel. De man van den heer Kru- aaman heeft een makkelijk baantje. Maar marr nu ook een werkman niet eens ccn gemakkelijk baantje heb ben Moet dit altijd beroerd zijn De VOORZITTER vraagt of men 't niet met hem eens is, dat de zaak vol doende is toegelicht. (Gelach). Het amendement-Bregonje wordt verworpen niet twee stemmen tegen. PUNT 8. B. en W. stellen, in afwijking met het advies van de Commissie van Bijstand in het beheer dor oponbn.ro werken, voor, een perceel grond aan de Ven F-sdonstrfi it. tgebehoorende nan de Maatschappij tot Exploitatie van Onroerende Goederen te Amster dam, en groot 2780 vierk M.voor een som van 26.000 aa'n te koopen. Het komt n.l. B. en W. gewensoht voor, dat de gemeente, d!ie van deze exp'lloiüatie reeds «iet onbelangrijke voordeelen heeft gehad, de volle vrij heid verkrijgt om voor bebouwing van het onderwerpelijk terrein dlie voor waarden te stellen, welke zij met het oog op de aangrenzende terreinen noodig en nuttig acht. Do heer THIJSSEN ontwikkelt be zwaren tegen dit plan. Er is een straat, die geen doel heeft. De heer DE BREUK zegt, dat die straat, niet onnoodig is. Die is noodig voor de verbinding met den Dreef. De heer RINKEMA zegt, dat de hoer Thijssen juist oordeelt, De Commissie van Bijstand is ook tegen dit plan. Spr. vreest niet voor een ongewensch- te bebouwing van dit terrein. Spreker wil daarom de zaak nog eens aan zien en de zaak nog eens in de Com missie te berde brengen. Daar is de heer KLEYNENBERG tegen. De Commissie lieeft reeds een paar malen geadviseerd niet op het aanbod der Maatschappij in te gaan. Krijgt de Commissie het plan weer, dan moet zij weer hetzelfde advisee- ren. Dat geeft dan niets. De heer MODOO is het met den heer KJeynenberg volkomen eeus. De heer RINKEMA handhaaft zijn meening. Men kan nog eens zien, of het uitbreidingsplan kan gewijzigd worden. De heer KLEYNENBERG blijft even eens bij zijn gevoelen. De heer LASSGHU1X vindt dit plun onvoordeelig. De heer WILKEXS vraagt of de Maatschappij haar bod gestand doet, als het plan gewijzigd wordt. In dat geval is spreker voor het voorstel- RLukema. I)e VOORZITTER kan daarop geen afdoend antwoord geven. De heer RINKEMA zegt, dat het niets uitmaakt, of de Maatschappij al dan niet den grond bebouwt. De heer TH IEL komt er tegen op, dat men h,et plan nog eens zal bekij ken uit een oogpunt van voordeeliger exploitatie. Dat mag niet. Bij 't ma ken van het uitbreidingsplan moet men alleen rekening houden met hot algemeen belang. De heer Rinkema moet het voorstel maar intrekken, zegt spreker. De heer THIJSSEN is van meening, dat hij alle reden had de zaak ter sprake te brengen. De heer RINKEMA zou dat voorstel intrekken, wanneer hij zekerheid had, dat het voorstel van B. en W. verworpen werd. Het voorstel-Rinkema wordt ver worpen. Vóór waren de hoeren Van den Berg, Loomeyer, Van Lynden, Wink ler, Van de Kamp, Rinkema, Las- schuit, Slingenberg, Thijssen en Seignette. De heer MODOO zegt, dat men de zen grond 10.000 te duur zal beta len. Het is een poging van een Bouw maatschappij, om de gemeente den grond voor hoogen prijs in handen te spelen. Laat die maatschappij maar blijven zitten niet haar grond, ais zij dien niet kan bebouwen, en dan m'aar het renteverlies lijden. Het is niet in het belang van de ge meente, dezen grond te koopen. Spre ker gelooft, da.t de totaal-rekening omtrent de gronden van het Fonds- Do Haas nu niet zoo'n hoog winst cijfer zal aanwijzen, dat men dit hier moet aanvoeren om ook dezen grond te koopen. De heer WILKENS vindt den prijs ook te hoog en bovendien heeft men hier geen afgerond geheel. De heer LASSCHÜIT oordeelt, dat do bewuste straat niet veel bet ee kent. De heer DE BREUK acht den aan koop wel een gemeentebelang. Spre ker is wel terdege bevreesd, dat luer gebouwen worden gezet, die niet weu- schelijk zijn. De berekening van don le hoogen koopprijs aanvaardt spro- ker niet. Den heer Lasschuit wijsl hij er op, dat hij moegewerkt heeft tot het tot stand brengen van liet uit breidingsplan. De. straat is toch niet zoo onbeteelcenend, meent spreker. De beer MODOO zegt, dat liet niet aangaat, dat de gemeente deze ter reinen aankoopt, alleen omdat men bang is, dat er niet-wenschelijke wo ningen en gebouwen komen. De heer VAN STYRUM wenscht te voorkomen, dat de meening bij grondeigenaren post zou vatten, dat dc gemeente k tout prix de gronden koopt, waarbij zij belang heeft. De VOORZITTER komt op tegen de bewering, dat de gemeente k tout prix koopt. Maai- men heeft hier de enitrée van een stadskwartier. Het kan zijn, dat de grond nu te duur is, maar later kan het anders zijn. Op sommige punten dor stad had men andere bebouwing kunnen krijgen. Spreker denkt aan den Spaarne- kant. Nog steeds betreurt hij liet, dat de Raad het voorstel van B. en W. indertijd niet aangenomen heeft. De heer LASSCHUIT zegt, dat htj het bouwplan wel goed heeft nage zien en het niets erg acht, later te veranderen van meening, als men een ander inzicht krijgt. Het voorstel van B. en W. wordt verworpen met vijf stemmen vóór. Vóór de Wethouders en de neer Winkler. PUNT 9. B. en W. bieden ter vaststelling aan de Pensioen- en Wachtgeldsta- ten der gemeente-ambtenaren. De staten worden aldus vastge steld. PUNT 10. Daar de Regoering eerst in het ein de van dit jaar de beslissing kan ne men omtrent de al-of-niet- a a Ayaar- ding van de terreinen aan de Leid- sclievaart lioek Schreyeliusstraat, om daarop en Rijkskweekschool met leerschool te bouwen, stellen B. en W. voor naar omstandigheden, dezen grond te mogen verhuren of het gras gewas te verkoopen. Aldus wordt besloten. PUNT 11, B. en W. stellen voor, hot grasge was te verkoopen van de perceelen Slachthuisstraat kad. E. nos. 318S 3193 en ten noorden der Kleverlaan kad. sectie G. no. 16, daar deze gron den het grootste gedeelte van dit jaar ter beschikking der gemeente zijn. Wordt goedgekeurd. PUNT 12. B. en W. stellen voor, om eenige bermen, aan de Gemeente behoorend, weer te verburen. Aldus wordt besloten. PUNT 13. De heer F. L. Ooste'nbroek. di recteur van le N. V. Maatschappij ..Haarlem" tot exploitatie van Onroe rende Goederen te Haarlem, verzoekt do perceelen ten Zuiden van de Pot gieterstraat, kadastraal hekend in «ec- tle E, nos. 3267, 3266, 3274 en 3264, aan de gemeente in eigendom te mo gen overdragen. Bij B. en W. bestaan tegen deze overdracht geen bezwaren. Wordt goedgekeurd. PUNT 14. De heer J. Bongertman, 1 eeraar in de gymnastiek alliier, verzoekt om ten behoeve van het geven van gym nastieklessen, behalve des Donder dags- ook des Zaterdagsavonds te mogen gebruik maken van die groote zaal van don Doelen en van de daar in aanwezige gymnastiektoeetel le'n Bij B. en W, bestaat tegen de in williging van dit verzoek onder eeni ge voorwaarden, geen bezwaar. Aldus wordt besloten. PUNT 15. Bij besluit van 17 Juli 1901 werd aan de firma L. W. Heil en Zonen al hier, vergunning verleend tot het leg gen en hebben van rails in en nabij de Klerksteeg, ten behoeve van haar bedrijf. Genoemde firma verzoekt thans een gedieello vau dit spoor te mogen wijzigen, tegen de inwilliging van. welk verzoek bij B. en W. geen be zwaren bestaan. Eenige voorwaarde'n worden gesteld. Wordt goedgekeurd, PUNT 16. B. en W. stellen voor wederom aan I. F. van Riessen te Schoten tot wederopzegging, maar uiterlijk tot 31 Dec. 1912, vergunning te verleenen tot het hebben en gebruiken van een uit gang aan de westzijde van den Spaarndamschen weg, tegen een re cognitie van ƒ5. Aldus wordt bosdote PUNT 17. De Nederlandsche Schildersgezel len bond en de Haarlemsche afdeeling van dien bond, en de SociaoMechni- sche vereeniging van Demokratische ingenieurs en architecten, verzoeken om bij werken vanwege de gemeente het gebruik van loodhoudende verven te verbieden. Daartegen op "komen de loodwltfa- brikanten, G. Greve te Utrecht, Wed. Hondorff Block en Braet, te Schoon hoven, de Naaml. Venn. De Nieuwe Rottend. LoocUwifcfabriek „de drie Blokjes", de Naaml. Venn. Zuikrhol- lonidsclie Verf fabrieken te Rotterdam. B. en W. deeden dien. Raad mee, dat zij den Directeur van Openb. Werken zullen machtigen in de bestekken voor te schrijven, dat loodwit en loodmenie slechtsi in overleg met en naar aanwij zing dep Directie mogen verwerkt worden. Loodwit moet dan met olie vermengd e'n in verzegelde vaten of bussen aangevoerd worden. Loodwit- houdende verflagen mogen alleen zoo veel mogelijk nat afgekraht en ge schuurd worden. B. en W. stellen daarom voor de ingekomen adressen in hun handen te stellen ter afdoening. Aldus wordt besloten. PUNT 18. De heer C. G. van Tubergen Jr. te Haarlem, verzoekt voor den bouw van een Bloembollenloods op het ter rein sectie 1 no. 1344 en 341 gedeelte lijk deel uitmakende vah de bloemis terij Zwanenburg, gelegen tusschen den Koninginneweg en de Leidschc- vaart afwijking van het bepaalde bij art. 7 der bouwverordening. B. en W. hebben tegen de inwilli ging van dit verzoek, geen bezwaar. Wordt goedgekeurd. PUNT 19. B. en W. stellen voor het penceel aan de Jansstraat no. 22, wegens ge brek aan goed drinkwater, onbewoon baar te verklaren. Aan een aanschrij ving om de woning van goed drinkwa ter te voorzien, heeft de eigenaar niet voldaan. Wordt afgevoerd, daar aan de be palingen is voldaan. PUNT 20. B. en W. stellen voor het per ceel aan de Jansstraat no. 65 onbe woonbaar te verklaren, daar het pompwater in die woning niet aan da eïschen, aan goed drinkwater gesteld, voldoet. Een aanschrijving aan den eige naar van dat perceel bleef zonder re sultaat. Het voorstel wordt afgevoerd, da af aan do gestelde voorwaarden is voi- daau. PUNT 21. B. on W. stellen voor, de onbe- woonbaarvevklaring van de panden Lange Begijuestraat 22/22rood en Goudsmidsplcintje 2 rood en 6, op te heffen, daar deze panden in bewoon* baren staat zijn gebracht. Wordt goedgekeurd. PUNT 22. Aanbevoling Plaatselijke School commissie (vacature-W. Boissevain) lo. J. Schreudcrs, 2o. II. A. J. de Bijll Nachenius. Benoemd wordt de heer J. Schreü- ders. PUNT 23. Wegens liet verleenen Van eervol ontslag aan mejuffrouw N. Klaassen, vaceert de plaats van tijdelijk leerares in de wiskunde aan de meisjesschool voor m. o., alhier. B. en W. bieden den Raad thans dc volgende voor dracht aan 1. Mej. D. W. H. Engel- kes, te Amsterdam2. Mej. M. F. van Gelsdorp, te Nijmegen 3. Mej. J. C* Bleeker, te Middelburg. Benoemd wordt mej. D. W. H. En- gelkes, PUNT 24. De voordracht ter benoeming van een onderwijzeres aan do school voor uitgebreid lager onderwijs, letter B, alhier, luidt1. Mej. C. J. Pleleprat j 2. Mej. J. de Haan 3. Mej. J. Bal kenende, allen te Haarlem. Benoemd wordt Mej. C. J. PieW- prat. PUNT 25. U. L. O. school B lo. C. Pels, Tiel, 2o. J. Rijkse, Arnhem, 3o. J. Odink; Haarlem. Benoemd wordt, de heer C. Pels. Stoonivaartberichten ROTTERDAMSCHE LLOYD. Het stoomschip Kediri (uitreis) ver* trok 24 Jan. van Suez. Het stoomschip Teraate (uitreis) ar* riveerde 24 Jan. te Padang. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Het stoomschip Amsteldijk arri* veerde 24 Januari, v.in., van Rotter* dam te Boston. Het. stoomschip Sloterdijk, vaS New-York, passeerde 25 Jan., 2 u. 45 voorin,, Prawlepoint. KON. HOLL. LLOYD. Het stoomschip Zaanland (uitrei3) vertrok UA Jan. van Loixoes. JAVA—CHINA—JAPAN LIJN. 1-Iet stoomschip Tjitaroem ai '""er- de 25 Januari van Amsterdam te Ba* tavia. JAVA—BENGALEN LIJN. Het stoomschip Ceram vertrok 25 Jan. van Calcuta naai- Java. STOOMV. MAATSCHAPPIJ OCEAAN. Het stoomschip Memnon, van Java naar Amsterdam, passeerde 23 Jan. Gibraltar. Het stoomschip Theseus vertrok 21 Jan. van Penang naar Amsterdam. STOOMV- MAATSCHAPPIJ NEDERLAND. Het stoomschip Bali (thuisreis) ar riveerde 25 Jan. te Genua. Het stoomschip Goriïgan Head (uitreis) passeerde 23 Jan. Perim. Het stoomschip Koning Willem III (uitreis) arriveerde 24 Jan. te Port- Said. Het stoomschip Grotius (uitreis) ar riveerde 25 Jan. te Sabong. Het stoomschip Prinses Juliana (uitreis) passeerde 25 Jan. Ouessant. KON. NEDERL. STOOMBOOT MAATSCHAPPIJ. Het stoomschip Apollo arriveerde 24 Januari van Amsterdam te Neu- fahrwasscr. Het stoomschip Ceres arriveerde 24 Jan. van Bagnoli te Catania. Hot stoomschip Danae arriveerde 24 Jan. van Smirna te Alexandria. Hel stoomschip Nsrens vertrok 24 Januari van Neufahrwasser naa? Amsterdam. Het stoomschip Pomona vertrok 25 Januari van Cuxhaven naar Am sterdam. Het stoomschip Venus vertrok 24 Januari van Savona naar Genua. Het stoomschip Vulcanus arriveer-, de 25 Januari van de Middellandsch« Zee te Amsterdam. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken Almelo. J. J. Oosterbaan, koopmohg te Hengelo (O.) Rechter-conimissarls: mr. G. A. Star Busmann; curator nir. dr. M. G. ten Cate. Tie!. M. J. van de Water, manufaö-, turier, te Zoelmond. Rechter-coinniis-, saris: mr. G. Murrain; curator: mr» J. Versteegh. Middelburg. J. G. Hagenian, koop- mante Veere. Rechter commissaris: mr. G. F. baron Thee SchwartzeW* berg en Hohenlonsberg; curator: nir.' J. de Witt Hamer J.Gz. Geëindigd: J. van Vliet, koopman te Giessen- dam. J. H. van Diejen, smid te Oud- Alhlas. J. W. Jordans, te Arnhem. Weduwe L. J. Hakkenberg-Martia Leiden.

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 8